TOP stelt teleur Afdelingstoppers delen de punten Inhaalrace brengt Saturnus naast DES Scylla lijstaanvoerder UVS-spitsen beslissen derby LMHC speelt gelijk Debuterende C-jongens pakken districtstitel BINNENLAND CeidócScywumt MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 LEIDEN Terwijl de meeste herenteams nog twee weken moeten wachten, ging zaterdag voor de. tafeltennisvrou- wen van Docos, Com- test/Scylla en Maxell/A- vanti de competitie in de eerste divisie al van start. Favoriet Avanti kwam, ondanks de inbreng van Ellen Bakker, bij Docos niet verder dan een 5-5 remise. Scylla won met 7- 3 van Shot Wageningen 2 en voert daarmee de rang lijst aan. Het uit de eredivisie gevallen Avanti lonkt duidelijk naar de titel door het opstellen van El len Bakker. De Leidse speel ster kwam vorig jaar nog uit voor het „tweede" herenteam. Zij won zaterdag al haar par tijen. De veel minder gemoti veerde José Bakker, door tijd gebrek traint zij niet meer, verloor van Marijn Olden en Buitelaar. Van Tessa Bröcker won zij wel. Annette Janssen uit Hazerswoude kwam niet tot winst. De uitslag 5-5 toont aan, dat ook Docos in staat is mee te dingen naar het kampi oenschap. In Leiden opende Scylla uit stekend tegen Bruns Shot 2 en voegt zich bij de andere kans hebbers voor de eindprijs. Ju dith Lepelaar, Heidi de Haas en Sophia Vaalburg verschalk ten de slecht acterende Dieke Keen en Demon. Alleen routi- nière Van Veen liet zich niet verrassen en versloeg alle Leidse speelsters. Door de 7-3 overwinning staat Scylla wel bovenaan de ranglijst. LEIDEN De derby die er bij de groten niet in zit, is bij de Leidse jeugd al op de eerste speeldag afge werkt. UVS won van Roodenburg en was met name op de vleuels ster ker. Quick Boys slaagde er tegen DWV één keer in een achterstand van twee doelpunten weg te wer ken maar faalde bij de noodzakelijk geworden tweede poging. Noordwijk maakte zijn debuut in een bikkelhard duel tegen Elinkwijk. Het behaalde met 2-2 een punt. UVS heeft ambities en het maakte die ambities in de wedstrijd tegen Roodenburg waar. Natuurlijk is Rooden burg - UVS geen openings wedstrijd waar een trainer op zit te wachten, maar de beide ploegen maakten er een at tractief schouwspel van. Het spel van UVS oogde verzorg der dan dat van Roodenburg, waarbij het verschil te vinden was op de vleugels. Daar waar Roodenburg beschikt over drie hard werkende spitsen, spelen bij UVS diepgaande vleugel spitsen. En juist uitblinker Gaby Kroet tekende vanaf die positie in de tweede helft voor de beslissing. Twee maal ging hij diep en gaf een splijtende voorzet. Bij de eerste poging haalde Wilfred Questro uit, waarna Richard Onstenk a la Van Basten de bal van rich ting veranderde (0-1). Koen Dekker had bij de tweede voorzet geen hulp nodig. Hij kopte volgens het boekje in: 0- 2. Bij Noordwijk - Elinkwijk was scheidsrechter Reedijk de gebeten hond. Hij liet veel te hard spel toe, en boorde bo vendien Noordwijk bij een 1-2 achterstand een doelpunt door de neus. Patrick Scheurwater had voor Noordwijkers de sco re geopend, maar nog voor rust boog Elinkwijk die stand om naar 1-2. In de tweede helft drong Noordwijk aan. Mark van Kesterens gelijkma ker werd afgekeurd, maar even later was het toch raak door Arjan Duindam: 2-2. Het verdiende gelijke spel kon toch niet helemaal de bittere smaak bij trainer Ruud Brö- ring wegspoelen. Het vernieuwde Quick Boys begon haperend aan de ouver ture tegen DWV en het kreeg daarvoor prompt de rekening gepresenteerd: 2-0 binnen een half uur. De opsteker voor rust werd verzorgd door Pieter Haasnoot, die na rust ook voor 2-2 tekende. De Katwijkers drukten, maar kregen het deksel op de neus door een ten onrechte opengetrokken bui- tenspelval. DWV kreeg zo de 3-2 cadeau, en profiteerde ook van het slotoffensief van .Quick Boys door 4-2 te scoren. Vijf minuten voor tijd maakte Theo Pieterson er nog 4-3 van. LEIDEN Vijf korfbal clubs hebben namens de Leidse regio het spits af gebeten van de nieuwe veldcompetitie en met overwegend goed resul taat. Winst was er voor Fiks en de titelfavorieten De Algemene en Tempo en TOP speelde gelijk, zo dat Crescendo als enige zonder puntengewin bleef. De overige zeven verenigingen kregen uit stel voor hun „openings wedstrijden" en dienen die op 13 september a.s. tussen de tweede en derde speeldag in te halen. Het heroptreden van TOP in de overgangsklasse liep tegen Kinderdijk ietwat teleurstel lend op een 10-10 gelijkspel uit. De Sassenheimers gaven in de eerste helft hun tegen standers veel te gemakkelijk schotkansen, wat met een snelle 0-2, via 3-6 in een 5-7 ruststand resulteerde. Coach Wim Kerkum maande zijn team tot meer strijdlust en Ka rin Westerbeek, Ron van der Willik en Gerco Langelaan zorgden inderdaad op 7-8 voor 10-8, maar het missen van di verse goede kansen, waaron der drie strafworpen, bleek fu nest, want amper vijf minuten later was hét alweer gelijk en ditmaal definitief. Fiks overrompelde Merwede geheel en al in de eerste veer tig minuten en kwam via Mar leen Boomgaard, Sandra van Gelderen, Annemieke van der Gugten, Tanja Huizing, Rob Coli en Jeroen Huizing op 0-6 te staan. De ploeg van Cees Zuurmond verloor hierna met haar concentratie ook haar scherpte en zag de voorsprong tot 6-7 slinken, totdat Theo Vreeken en Jaap Rietdijk met twee doeltreffende acties de basis legden voor de 8-10 over winning. Ondanks drie invallers gaf Crescendo aan Thor (H) goed partij, wat evenwel niet meer opleverde dan 8-6 verlies. Twee treffers van Marlies Brouwer hielden de stand tot 4-4 in evenwicht en met meer schot was de aansluiting op 6-5 (Mark Bierman) niet verloren gegaan, want in het laatste ge deelte vond enkel Carolien van Noort nog de mand. De vakopstelling van De Al gemene bleek in het treffen met Hou Stand nog niet opti maal, getuige het feit dat in het laatste half uur de score teleurstellend op 7-5 bleef ste ken. Alfred Lambooy, Marco (2) en Enrico Mud, Annemieke Molloy en Wim Bavelaar had den deze produktie uit enige goed uitgespeelde aanvallen bijeengeschoten, maar die vie len na de korfwisseling (5-3 rust) nauwelijks meer te zien. Ook Tempo liet in de streek- derby tegen Vriendenschaar (B) nog geen negentig minuten kampioenskorfbal zien. De Al- phenaren, met topscorers Joke Boot en Ron Zwaan (2), namen ruim aanvallend een 6-3 voor sprong en hadden na een in zinking (7-7) doelpunten van Arjan Kolkman en Annemarie Vonk nodig om de eerste twee punten alsnog in handen te krijgen: 9-7. Ron van der Willik (rechts) scoorde de negende treffer voor TOP. TAVV, dat in de slotfase ook goede mogelijkheden had, kaapte een gelijkspel weg: 2-2. ZLC - KRV 0-5 (0-2) ZLC heeft op de nipper een representatief zaterdagelftal bij elkaar gekregen. Tegen het doorgewinterde KRV was het echter geen partij. De Katwij kers wonnen door doelpunten van Frank Smit, Daan Noote- boom (2x) en Gijs Ouwehand (2x) met 0-5. Frank Smit miste een penalty. Valken 68 - SVOW 3-1 (1-1) Kees van de Bos was de man die Valken de weg wees naar de eerste competitiezege. Wel iswaar opereerden de Valken burgers voornamelijk op de vijandelijke helft, maar SVOW was met zijn snelle aanvallen levensgevaarlijk. De door Willem de Wit gescoorde openingsgoal werd door een attent reagerende Arno Sna- terse snel geneutraliseerd (1- 1). Van de Bos maakte in het laatste kwartier met twee doelpunten een eind aan de il lusies van SVOW. GWS - Meerburg 3-4 (2-3) Meerburg zal zelden zo'n com petitieopening hebben gekend als tegen GWS. Al na 5 minu ten passeerde GWS-er Frank van Eist met een hard schot zijn eigen doelman, waarna Ron Koomen tien minuten la ter dat deed waar hij een sei zoen lang niet aan toe was ge komen: scoren. Wim van der Mey en Chris Does brachten GWS weer op gelijke hoogte (2-2), maar nog voor rust schoot Kees Hagenaars vanaf de stip Meerburg weer op voorsprong. Een tweede penal ty werd door Bram van Zwie- ten afgerond (4-2) waarna Gijs van der Mey 3-4 scoorde. Alphia - LSVV '70 5-2 (2-0) De einduitslag deed geflat teerd aan. Een vermeend Leids openingsdoelpunt werd afgekeurd, terwijl Alphia door twee fouten van Bert Pley via Ben van Klaveren op een 2-0 voorsprong kwam. Op de 3-0 van Leen Baay volgde de 3-1 door Robert van de Berg. Ro nald van Wieringen en op nieuw Baay scoorden nog voor Alphia (4-1 en 5-2), terwijl Ro gier Oldenburg met zijn 4-2 de spanning in de wedstrijd hield. Woubrugge - Lugdunum 1-3 (1-3). Woubrugge was nog niet klaar voor het echte werk. Het ploe terde wat en kwam na een 0-2 (doelpunten van Nico van der Leek) achterstand nog wel te rug door een schitterend doel punt van Pieter (schot vanaf 25 meter in het kruis). Maar toen Dirk van Dorp de bal vanaf de stip tegen de paal ranselde, was de weerstand van Woubrugge weg. Wim Wilkes tekende voor 1-3. Abbenes - MVKV 2-2 (1-1) „Van dit MVKV hadden we geen punt hoeven te verlie zen", aldus Abbenes-coach Ka- rel Kattenberg, die de wed strijd een matige pot noemde. MVKV deelde die mening, maar zag in de slotfase toch winstmogelijkheden. Kees Verhey opende de score voor MVKV, Arie van der Berg plukte uit de legio mogelijkhe den er één om Abbenes op 1-1 te brengen. Na rust scoorden Peter Témerus (2-1) en Michel Burgering (2-2). LEIDEN De Sleutels tegen TAVV werd door de competitieleider als eerste topper uit de hoge afdelingshoed getoverd. De ploegen hielden elkaar in evenwicht: 2-2. KRV maakte al direkt duidelijk dat het dit jaar plannen heeft. ZLC kreeg een vijf tal doelpunten (0-5) achter zich. Ook Alphia doel puntte vijf maal. Het ver sloeg LSVV '70 geflat teerd met 5-2. Valken be gon met een 3-1 zege op SVOW, terwijl de leukste partij waarschijnlijk te be kijken viel in Sassenheim. GWS werd daar met 3-4 verrast door Meerburg. Woubrugge verslikte zich met 1-3 in debutant Lug dunum. Abbenes en MVKV bleven steken op 2-2. De Sleutels - TAVV 2-2 (0-1) De Sleutels begon duidelijk met de bibbers in de benen aan de eerste klus in het afde lingsvoetbal. Johan Vaneman bracht de gasten op een 0-1 voorsprong. Na rust zette de formatie van Hans Tisseur de schroom van zich af. Niet al leen gooiden Klaas Dekker en Sybert de stand om naar 1-2, maar er waren ook goede kan sen voor de Leidenaars. In de laatste minuut was het de klei ne Johan Vaneman, die voor het eerst de bal met zijn hoofd beroerde. En doeltreffend. LEIDEN De C-jongens van de Bataven zorgden in de finale van de dis- trictsjeugdcompetitie voor een grote verrassing. Als debutanten grepen zij de titel. Tijdens deze wed strijd voor eerste klasse teams in Den Haag heers ten de ploegen uit de Leidse regio. In de tweede klasse konden de C meis jes van de Bataven hun derde plaats na de voor ronden niet waarmaken en grepen net naast het het eremetaal. De districtsfinale van de jeugdcompetitie ging voor de C- jongens van de Bataven uit stekend van start. Hoewel zij met het beste totaal uit de voorronde de finale ingingen en goed presteerden tijdens de C-spelen, werden de roodhem- den toch niet als de favorieten gezien. De Spartaan en AAV '36 hadden al veel vaker met het finalebijltje gehakt en ver trouwden op die ervaring. De eerste klap werd echter door de Bataven uitgedeeld: de 4 x 100 meter werd in 46.6 secon den afgelegd, bijna twee se conden sneller dan de regiona le rivalen. Ook de overwin ning van Mare de Boer bij het kogelstoten kwam, met name bij De Spartaan, hard aan. De Boer noteerde 13.94 meter, ter wijl Mark Stoel tot een afstand van 13.28 meter kwam. Op de 100 meter horden won Firmin Candido in 15.1 seconden en ook het verspringen werd een Bataafse zaak: Chris Tammin- ga won met 6.01 meter. Mare de Boer scoorde een tweede persoonlijke overwinnning bij het speerwerpen. In de stro mende regen kwam hij tot 51.28 meter, David Brandwijk (Holland) herstelde zich na de afgang in Amsterdam door tot 47.52 meter te reiken. Verras send genoeg werden de lange re loopnummers niet door de Bataven gewonnen. Paul van der Lely (Holand) en Mark Stoel (De Spartaan) wonnen de 800 en de 1500 meter in ge zien het slechte weer goede tij den van 2.16.7 en 4.28.8 minu ten. Door de regen was ook de aanloop bij het hoogspringen spekglad. Dat beïnvloedde de resultaten. AAV '36 bleek hier met Theo Brave en Hans Meershoek (beide 1.65 meter) de meest gelukkige. Bij de 100 meter sloeg de Bataafse coa ches de schrik om het hart. Tot twee maal toe startte de snelste man Robert van der Vliet vals. In de toegestane derde poging scoorde hij toch no£de snelste tijd van de dag (samen met Meivin Slinger land van De Spartaan): 12.5 se conden. Bij het laatste num mer, het discuswerpen, namen de begeleiders van AAV '36 de spanning van de Bataven coa ches over. Terwijl Dirk Jan Vermeer en Marcel vèn der Tang hun uiterste best deden, zag coach Nico Verkade dat de beide werpers van De Spar taan hun persoonlijke records verbeterden. Met de 41.98 me ter van de herboren Remco Brandhorst en 38.26 meter van Edwin Kortekaas ging de Lis- ser equipe de Alphenaren in de rangschikking voorbij om uiteindelijk de tweede plaats voor de landelijke finale op te In die landelijke finale ver schijnt De Spartaan ook met de jongens D aan de start. Bij de in de breedte sterke ploeg vergaarden Joost Jan Izeboud op de 80 meter horden en het verspringen (4.94 meter) en Jacco van Rijnberk op de 1000 meter (3.09.5 minuten) de meeste punten. Bij Holland, dat uiteindelijk vijfde werd scoorde de 4 x 80 meter-ploeg uitstekend (41.4 seconden) en waren Bas van Koperen en Martijn Bruin goed voor winst. AAV '36 greep ook hier net naast de landelijke finale. De Alphenaren kunnen met hun meisjes C echter wel naar Am sterdam op 16 september. Zij werden na een spannende strijd met AVR uit Rotterdam tweede, mede door Nanja van LEIDEN De veldhand- balcompetitie begint met een grotere „Leidse" in breng dan in de afgelopen jaren. Naast de heren van Saturnus zijn nu ook de heren en de dames van HVV op het hoogste ni veau actief. De heren van HVV komen pas over twee weken daadwerke lijk in actie. Saturnus maakte er een makke opening van, waarin het tegen DES lang tegen een onoverkomelijk lijkende achterstand aankeek. Een wilsexplosie in de slotfase bracht de Leidse formatie toch nog langszij: 16-16. De dames van HVV kwa men er tegen WIK niet aan te pas. In de tweede helft werden zij door de Vlaardingsen overspeeld. Het resultaat was een 11-5 nederlaag. Saturnus verspeelde het initi atief tegen DES in aanvallend opzicht. De Leidse opbouwers opereerden diep in de DES de fensie, waarvan het onvermij delijke gevolg was dat er bal verlies werd geleden. DES profiteerde nuchter, door de meeste break-out kansen te benutten. Daarnaast hadden de Papendrechters succes met ver uitgevoerde wissels en met hoog opstuitende ballen in de richting van het Leidse doel. DES leidde halverwege met 10-7, nam in de tweede helft zelfs vijf doelpunten voor sprong, maar ging in de slotfa se toch nog onderuit. Vanuit een 4-2 dekking werd het door twee fraaie schoten van Dan Olssen, een hoekschot van Winfred van Bohemen en een treffer van uitblinker Wim van Leeuwen toch nog 16-16. Zelfs had Saturnus in de laat ste seconde de (onverdiende) winst haast te pakken, maar een uitval smoorde in de in derhaast teruggekomen klu wen DES-verdedigers. De dames van HVV komen voorlopig nog uit met een soort fantasieteam. De ploeg is in vergelijking met het vorig seizoen op zes plaatsen gewij zigd. Coach Paul 't Mannetje rekent zich nu slechts één taak aan: het smeden van een een heid. Dat het resultaat daarbij op een tweede plaats komt, bleek met name in de tweede helft tegen WIK. Tot de rust was HVV bij gebleven (5-4), daarna was het niet meer in staat de snelheid van de cir kelloopsters van WIK te be teugelen. De Vlaardingsen lie pen mede door een fors aantal tweede fase breaks uit naar 11-5. In de tweede divisie was het de beurt aan de dames van Northa en Olympia. Daar waar Olympia onverwacht makkelijk met Westlandia af rekende, was er bij Northa nog geen spoor van een „team" te bespeuren. De Meeuwen, allesbehalve een toonbeeld van overheersing, was wel de enige ploeg die in de eerste twintig minuten tot scoren kwam: 0-3. Toevalliger wijze was dat ook de score op het onderdeel penalty schie ten. Northa zou er drie missen, daar waar De Meeuwen het trio met gemak vol schoot. Halverwege was de marge uit gebreid naar 3-7. Het verschil maakte Northa niet meer goed: 7-14. Met zes veldspeel- sters deed Olympia het heel wat beter tegen van Westlan dia. Mede door een te actieve 5-1 defensie, vielen er in de eerste helft (5-5) wat gaten in de Wassenaarse defensie. Door die verdediging wat terug te trekken, maakte Olympia het Westlandia lastiger. Met een ware break-demarrage in het laatste kwartier liep de ploeg zonder wisselspelers de ploeg met wisselspelers er puur op tempo uit. Olympia won met 16-10, Ingeborg Henkes scoor de vijf maal. der Ree (eerste met 1.50 meter hoog), Rianne van Beest (eer ste met 27.06 meter speer) en Hanneke Verhorst (eerste met 5.00 meter verspringen). De Spartaan had met Debby Ver haar (ook 1.50 meter hoog en 13.9 seconden op de 80 meter horden) en Jolanda Aanhane (13.3 en 11.2 seconden op 80 meter met en zonder horden) de puntentoppers. De meisjes D van de groenwitters kwa men net niet in de landelijke finale, maar wel op het ere- schavot. In Hulst kwamen de meisjes C van de Bataven in de finale van de tweede klasse niet ver der dan een vierde plaats. Hoewel de teleurstelling over heerste, er waren reële kampi oenskansen, werd door de coa ches benadrukt dat deze pres tatie de beste is ooit door een Bataafse meisjesploeg behaald. Meest opvallende prestatie kwam op naam van D juniore Thirza Horn die met de speer 23.28 meter wierp. Op de 80 meter horden boekten de Ba- taafsen de enige overwinning. Marlies Koster legde in 13.7 seconden de afstand het snelst af. LEIDEN De hockeycompe- titie werd door herenteams re delijk succesvol geopend. Bij de dames won Roomburg, ter wijl Leiden en Forescate de punten deelden. Alecto en Noorwijk verloren. De heren van LMHC stonden al vrij snel met 1-0 voor tegen Nijmegen. Bert Bonsing scoor de uit een veldsituatie. Binnen één minuut kwamen de gasten echter op gelijke hoogte, het geen ook de eindstand bete kende. De dameswedstrijd van Leiden tegen Amersfoort ein digde onbeslist. Na een moei zame eerste helft volgde een goede tweede waarin Karen van der Lee de kans om de wedstrijd via een strafbal te beslissen ongedaan liet. Eersteklasser Alecto stond tij dens de rust al met 0-1 achter tegen Hudito. Hugo van Kra nenburg veranderde een straf- corner van richting In de tweede helft vielen de Leider- dorpse heren terug, maar de stand bleef ongewijzigd. De dames verloren hun wedstrijd van SCHC met grote cijfers, 1- 5. Pauline Huygens, ex-Room burg, redde de eer. Roomburg won zijn uitwed strijd in Den Haag tegen Groen Geel met 1-2. De Leidse treffers kwamen op naam van Oscar Snijders en Rutger van Schaik. De dames van Room burg namen tegen Asvion een vlotte 2-0 voorsprong. Joske Kijne en Veerle Kuipers scoorden in de eerste helft. Na rust werd de stand in de twee de helft uitgebouwd door een score van Veerle Kuypers. In een gelijk opgaande strijd verloren de heren van Noord wijk met 1-0 van het bezoe kende Stawberriers. De dames verloren hun wedstrijd met 3- 0 van HDS. Na een goede eer ste helft waarbij de stand 0-0 bleef, ging het vroeg in de tweede helft fout en liepen de gasten snel uit naar 3-0. De heren van Forescate be haalden een overwinning in de tweede klasse. Aeolus werd met 1-2 gedesillusioneerd ach tergelaten. De dames speelden in en tegen Rijswijk gelijk met 2-2. Mariette Ooms en Brechtje Vriends scoorden voor de Voorschotense ploeg. Alecto-keepster Jolijn Vogel moest vijf maal toezien hoe de bal in haar doel verdween.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19