Rijnsburgse Boys kansloos uit betaalde bekerstrijd Debuut Katwijk niet zonder kleerscheuren Noordwijk tegen Hoek goed uit de startblokken Vernieuwd Quick Boys imponeert niet Nieuwkomer Lisse weinig overtuigend SPORT £«idócSomant MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 PAGINA 18 Bink schiet Leiden naar winst LEIDEN Leiden maakte dit weekeinde tegen Monster een prima debuut 3-6 winst in de tweede klasse B. De man nen van trainer Hen Beerenfenger hadden geen enkele moeite met de overgang van de derde naar de tweede klasse. Hoewel de hele ploeg een sterke indruk maakte, eiste goal- getter Rob Bink de absolute hoofdrol op. De gemakkelijk scorende spits tekende maar liefst vier goals aan en bèreidde de laatste treffer voor. De Morsclub kwam tegen de verhouding in op een 0-1 achterstand, maar het duurde niet lang voordat Bink de zaak in evenwicht trok. Toch werd Leiden-doelman Peter Selier kort na de gelijkma ker wederom verrast: 2-1. In de 44ste minuut was het op nieuw Bink die zijn ploeg in de race hield. Na de pauze de den de gasten er een schepje bovenop. Goals van Bink en Arjan Wilting kregen de thuisclub op de knieën. Verder dan 3-5 kwam Monster dan ook niet meer. Op aangeven van Bink maakte Wilting het eerste karwei op tweede-klasse-ni veau ten slotte vakkundig af: 3-6. KATWIJK AAN DE RIJN Arie Lagendijk had zich vooraf een beter de buut in de eerste klasse zaterdag voorgesteld. Kat wijk begon thuis tegen Roda Boys met een 2-2 re mise. De Leidse trainer had liever twee punten geïncasseerd, maar was gezien het wedstrijdver loop tevreden. stand aan, vocht zich terug, doch 'gaf na een half uur Voor de tweede keer een treffer weg, Het moet maar als plan kenkoorts afgedaan worden, want in de tweede helft her stelde Katwijk zich enigszins. Arie Lagendijk sprak in de voorbeschouwing over een vierpuntenwedstrijd: „Roda Boys komt in ons rijtje voor. Samen met Sparta Nijkerk, FC Lisse, Vitesse Delft, Hoek en Roda Boys knokken wij voor behoud. Dat betekent, dat we van deze ploegen de punten moeten afpakken". Vooral fy siek kwam zijn ploeg tekort. Lagendijk: „Ik had ze gewaar schuwd, dat er een groot ver schil is tussen de eerste en tweede klasse. Op sommige momenten zie je die onerva renheid terugkomen. Maar daar leren ze van". Het was af en toe bijzonder chaotisch, met name in de slotfase werd het daardoor nog onnodig span nend. Roda Boys, dat veel fy sieke kracht in de strijd gooit, had zelfs nog kansen op 2-3. Lagendijk erkent en weet ook de oorzaak: „Bij balbezit con troleerden wij niet de wed strijd. Je geeft zo countermo gelijkheden weg en daar ko men die ploegen voor". Arie van Beelen liep na het eerste fluitsignaal van de niet sterk optredende arbiter Van Egdom te slapen. Hij maakte de klassieke terugspeelfout, waar de voor Katwijk veel te wakkere Benno Kooiman dankbaar gebruik van maakte: 0-1. Na een kwartiertje was Van Beelen geheel ontwaakt. Immers, hijzelf nam het leder na het steekballetje van Jaap Guyt met de borst mee en wipte het kien over Roda-goa- lie Aarden heen. De wedstrijd kreeg daarmee een herstart, doch de 'groentjes' blunderden voor de tweede maal. Na een uittrap van Teun van Duyven- bode werd de bal teruggekopt. Tegelijk voelde Wim Guyt een duw in zijn rug, iedereen bleef staan, behalve de duwer. Van Egdom floot niet en jawel, Benno Kooiman lobte de bal over de kansloze Van Duyven- bode: 1-2. Ten tweede male maakte Katwijk, waar Leon Meijs en Henry Pouw een goed debuut maakten, echter ook gelijk. Lagendijk om schreef het doelpunt, direct na rust als mazzel. „Voor hetzelf de geld valt hij niet en dan wordt het moeilijk". Notabene met zijn zwakke „rechter" plaatste goaltjesdief Piet van Duyn de bal knap over Aar den heen in de uiterste hoek. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 1 Kooiman 0-1, 16 Van Beele 1-1, 28 Kooiman 1-2, 49 Van Duyn 2-2. Katwijk: Van Duy venbode, Meys, Kees Guyt, Langemaat (Van Duy- venvoorde). Eysberg, Wim Guyt, Pouw, Van Beele, Jaap Guyt, Van Duyn, Van der Plas RIJNSBURG De 1-4 overwinning die 'zijn' Wa- geningen in de betaalde bekercompetitie op Rijns burgse Boys had geboekt, was voor Piet Buter geen aanleiding om na afloop eens lekker naast de schoenen te gaan lopen. De ooit succesvol aan Noordwijk verbonden oe- fenmeester (twee kampi oenschappen in drie jaar) trok uit de overtuigende winst niet de in zo'n geval logische consequenties. „Qua voetbal was er van daag maar weinig ver schil", zo liet Buter juist weten. „Het grote verschil was het scoreverloop. Dat was voor ons gunstig en voor Rijnsburgse Boys duidelijk niet". Vooraf, zo liet de Haarlemmer weten, was hij bevreesd ge weest voor de confrontatie met de Rijnsburgse amateurs. De klasse van het team in combi natie met het Rijnsburgse thuisvoordeel had Buter er dan ook mede toe bewogen bij zijn mannen te benadrukken dat het hier absoluut geen makkie betrof. „En dat was het natuurlijk ook niet. Hoe je het ook wendt of keert: Rijns burgse Boys behoort tot de amateurtop. Van zo'n ploeg win je alleen makkelijk als het meezit". Meeval voor Wageningen, die door collega Arie Kurver za terdag als pech werd omschre ven. „We voetbalden zo slecht niet vandaag. Alleen wordt het al heel moeilijk winnen als je die bal er zelf niet intrapt. En het wordt" helemaal onmo gelijk als je de tegenstander zelf ook nog eens door per soonlijke fouten niet te missen kansen biedt". Hetgeen dus za terdag inderdaad het geval was. Bij de 0-1, bijvoorbeeld. Toen Johan de Kroon verdedi gend nogal veel tekort schoot tegen directe tegenspeler Frank Reijenga, waarna Bert van der Pol op zijn beurt van bewaker Willem Driebergen zoveel ruimte kreeg toegeme ten dat de kopbal wel een doelpunt moest opleveren. De met een liesblessure aan het duel begonnen Driebergen zou halverwege het eerste part door Leon Vonk worden ver vangen, etgeen in verdedigend opzicht geen versterking bleek. Niet alleen oogde het nu uit Fred Bodaan en de naar binnen geschoven Dick Heemskerk bestaande centrale duo bepaald niet hecht, ook was het Vonk zelf die de di recte aanleiding voor 0-2 vormde. Vonks terugspeelbal 'op niemand' bleek immers een dankbare prooi voor Jan Oosterhuis, die vervolgens geen kind had aan Jan Blan- kespoor. De allesbeslissende derde Wageningen-treffer zag amper twee minuten na de fla ter van Vonk het levenslicht. René van de Brink profiteerde optimaal van de in Rijnsburgse kringen heersende verwar ring, liet Bodaan en Blankes- poor achter zich en gunde ook de op de doellijn geposteerde Niek Oosterlee geen schijn van kans. „Een 1-0 achter stand bij rust hadden we nog kunnen hebben, 3-0 was tegen dit Wageningen gewoon te veel", realiseerde Kurver zich later. Het was tijdens de twee de helft van het duel ook zichtbaar dat de Rijnsburgse spelersgroep niet meer in een wondertje geloofde. Waar vo rig seizoen een 0-2 achterstand tegen SC Cambuur nog in een 3-2 zege werd omgebogen, be rustte de geelzwarte formatie nu in de uitschakeling. Er werd nog wel aangedrongen maar de overtuiging ontbrak. Al durfden équipe en suppor ters toch nog even aan een klein mirakel te denken toen Leon Vonk dertien minuten voor tijd knap voorbereidend werk van invaller Hilmar de Groot en Ron Carli op waarde schatte. Twee minuten later werd die hoop evenwel alweer door het freewheelende Wage ningen zonder de licht ge blesseerde, oud-Noordwijker Klaas Vink de bodem inge slagen Bert van der Pol mocht in duidelijke buitenspelpositie doorgaan en 'gewoon' scoren: 1-4. Een doelpunt dat paste in de wedstrijd die eigenlijk maar Bert van der Pol haalt uit voor de vierde treffer van Wageningen. Huug Aandewiel kan niets anders dan toekijken. even een wedstrijd was. Of, je gewoon. En nog verdiend 77. Vonk 1-3, 79. Van der Pol 1-4 om met Kurver te spreken: ooi?'. 5ii"sburRse.5.°S„ Ai ii nnnm t a kt AUTTiT rvn Kroon, Driebergen (Vonk), Bodaan, „Als wij zo n goal kunnen ma- GERT-JAN ONVLEE Heemskerk. De Louw, Aandewiel. ken, krijg je een heel andere Scoreverloop: 11. Van der Pol 0-1, 39. Oosterlee (De Groot), Zwaan. Hooy- wedstrijd. Nu niet. Nu verlies Oosterhuis 0-2, 42. Van de Brink 0-3, mans. Carli. RCL en Voorschoten starten met remise LEIDEN RCL en Voorschoten kwamen in hun eerste partij en van het seizoen een puntendeling overeen. De Leiderdorpers sloten tegen VVOR af met 1-1 en de promovendus uit Voorscho ten sleepte op het nippertje een 2-2 remise uit het vuur tegen DVO '32 RCL - VVOR 1-1 (04)) „Gezien het wedstrijdbeeld is het een verliespunt", vertelde RCL-trainer Theo de Waard na afloop. Zijn team had de eerste helft de beste kansen André Zonneveld en Ben Heemskerk maar was niet gelukkig in de afwerking. Een fout in de de fensie resulteerde echter in een onverdiende 0-1. Marcel van der Blom scoorde de gelijkmaker op aangeven van Ben Heemskerk. Daarna verzuimden Zonneveld, Remco Visser en Van der Blom het duel definitief in Leiderdorps voordeel te beslissen. DVO '32 - Voorschoten 2-2 (2-0) „We speelden een zeer goede eerste helft waarin we twee onge lukkige momenten kenden, die twee doelpunten tot gevolg had den. Gelukkig kwamen we in het laatste kwartier nog naast DVO. Soms is er dus toch gerechtigheid", gaf Voorschoten-oe- fenmeester Leo Holl na afloop zijn visie op het duel. Hein de Graaff en Rik Abma namen de doelpunten voor hun rekening. NOORDWIJK Kust- ploeg Noordwijk opende de loodzware competitie in de le klasse A met een 3-0 overwinning op debu tant Hoek. De ploeg uit Terneuzen moest het op alle fronten afleggen te gen de Noordwijkers. Daarbij waren het met name de nieuwkomers Fred Luesken en Peter Ruigrok die een opvallen de rol vertolkten. Volgens Hoek-trainer Gerrit Emans hebben de toeschou wers aan de Duinwetering za terdag het echte Hoek nog niet aan het werk gezien. De ploeg maakte met name voorin een machteloze indruk, volgens Emans te wijten aan het ont breken van Remco van Kee- ken. Deze amateurinternatio nal wordt beschouwd als de absolute vedette bij de Zeeu wen. „Daarnaast ontbrak ook nog ex-amateurinternational Adriaan Nieuwenhuyse, en heb ik te maken met een niet ingespeeld elftal", vluchtte Emans in excuses. Dat komt dan vooral door de vele nieu we gezichten bij het ambitieu ze Hoek, dat zich deze zomer flink roerde op de transfer markt. Naast het aantrekken van enkele Belgische semi- profs werd het contract dat de Joegoslavische (6-voudige) ex- international Milan Ruzie bij het BelgischeHarelbeke zelfs afgekocht De Joegoslaaf bewoog zich tegen Noordwijk onopvallend over het veld. Bij de Noordwijkers klopte het za terdag allemaal wat beter. De vorig seizoen kwakkelende ploeg liikt met de komst van Ruud Oort, Ted van Berkel, Peter Ruigrok en Fred Lues ken aan klasse gewonnen te hebben. Het creatief vermogen van Ruygrok en Luesken kwam tegen Hoek goed van pas. Met name in de eerste helft had Noordwijk moeite om de Hoekse-muur te slech ten. Oorzaak was het te trage tempo waarin de Noordwijkers naar openingen zochten. Een periode van slaapverwekken de voetbal was het gevolg. Het eerste opwindende moment was halverwege de eerste helft voor Hoek. De enige goede aanval van de ploeg werd af gesloten met een schot voor langs van Patrick de Visser. De volgende opleving was voor Noordwijk en had bedui dend meer resultaat. Drie mi nuten voor rust pikte Fred Luesken, na slecht uitverdedi gen van voorstopper Ludwig Jurriëns, de bal op en stelde vanaf de achterlijn Geert-Jan Bakker simpel in staat de 1-0 binnen te tikken. In de tweede helft werd het allemaal een stuk levendiger. Door de 1-0 achterstand was Hoek genoodzaakt de stellin gen wat meer te verlaten waardoor de ruimte aan Noordwijk zijde groter werd. De wedstrijd won flink aan tempo en dat bleek voor Hoek teveel van het goede. De wijze waarop Fred Luesken de 2-0 mocht aantekenen was dan ook tekenend. De ex-Haarlem mer kreeg van Milan Ruzie ruim baan om te scoren na een puntgave voorzet van Ruud Oort. Peter Ruigrok toonde zich met enkele knappe acties de absolute smaakmaker van de wedstrijd en benadrukte dit met een derde treffer. Na een dieptepass van Ted van Berkel kwam Ruigrok alleen voor de uitstormende Hoek-doelman Nico Knol, die handig werd ontweken. Gemiste kansen aan Noordwijk-zijde behoedde Hoek voor een nog grotere af straffing. YVAN HERMANS Scoreverloop: 42. Gert-Jan Bakker 1- 0, 68 Fred Luesken 2-0, 70. Peter Ruygrok 3-0 NOORDWIJK: Dortmundt, Ver meer, Wendt, Van Hensbergen, Nul- kes, Van Berkel, Oort, Smits, Rui grok, Bakker, Luesken. Ter Leede maakt sterke indruk LEIDEN Ter Leede en Zevenhoven zijn de win naars van de eerste speel dag in de vierde klasse B. De Sassenheimse titelkan didaat maakte tegen pro movendus Hazerswoudse Boys een sterke indruk, 4- 0. Zevenhoven behaalde een 1-4 zege tegen Oude water. Oegstgeest en Kou dekerk daarentegen lik ken hun wonden. Koude kerk ging met 4-0 ten on der tegen Rohda en Oegstgeest kreeg een 1-4 verlies aan de broek tegen Jodan Boys. Het duel tus sen Reeuwijk en Kagia werd afgelast. Ter Leede - Hazerswoudse Boys 4-0 (2-0) Ter Leede, dat Hans Verkuij- len tot aan de winterstop moet missen wegens een knieblessu re, kwam zeer goed uit de startblokken. Ex-Rijnsburger Emiel Waayer, hij staat kort achter de spitsen geposteerd, nam de eerste goal voor zijn rekening. Jeroen Désar teken de de tweede treffer aan. Voor de rust keurde de man in het zwart overigens nog een loep zuivere goal van Sam Eradus af. Na de thee scoorde de 17- jarige Rocky Pitty, in de spits in plaats van Verkuijlen, de derde Sassenheimse treffer. Eradus maakte kort hierna het kwartet doelpunten voor de thuisclub vol. Oudewater - Zevenhoven 1-4 (0-2) Zevenhoven-trainer Arie van der Laan was „dik tevreden" over de uitslag. „Over aan aantal andere zaken ben ik nog niet zo tevreden. Zo wer den we in de tweede heldt wel erg gemakzuchtig", aldus de kritische oefenmeester. Leo Aartman (2), Paul Domburg en Gert Jan Pellegrom waren de doelpuntenmakers. Rohda - Koudekerk 4-0 (3-0) „We hadden niet veel in te brengen", meende Koude kerk-coach Wil Henskens. „Ik mis nog drie belangrijke basis spelers, misschien loopt het volgende week wat beter". Zonder Dik Weijman en Siebe Schellingerhout keken de Koudekerkers al na tien mi nuten tegen een 2-0 achter stand aan. Twee persoonlijke fouten in de verdediging Henskens sprak over „grove blunders" leidden uiteinde lijk tot een 4-0 eindstand. Oegstgeest - Jodan Boys 1-4 (0-3) Tot aan de 25ste minuut had Oegstgeest het beste van het spel en waren de gasten nog niet één keer over de midden lijn geweest. „Hoewel we te weinig kansen kregen, speel den we een prima partij", be vestigde trainer Wim Visser. Tegen de verhouding in stond de Voskuijlploeg plotseling op 0-3. Een eigen goal van Henk Jan Versteeg maakte de situa tie na rust alleen nog maar er ger. Han Willem Kotterman redde ten slotte de eer. KATWIJK In navol ging van de regionale concurrentie is ook Quick Boys het voetbalseizoen 1989/90 met een overwin ning begonnen in de eer ste klasse B. Het als stug bekend staande Vitesse Delft werd met 2-0 versla gen, maar sprankelend voetbal bleef achterwege op „Nieuw Zuid". Een vernieuwd Quick Boys dus. Niet alleen qua personele bezetting, maar ook qua tenue. De hand van nieuwbakken trainer Melbi Raboen is daar duidelijk in te zien, omdat de Hagenaar vindt dat een elftal moet ogen. „De tegenstander moet als wij het veld betreden geïmponeerd zijn. Wij moeten branie, lef en zelfvertrouwen uitstralen. Daarom is het ook belangrijk dat jongens als Mar co Dijkhuizen en Richard Hoogervorst erbij zijn geko- De derde nieuweling is Fred Kanbier, die Leiden verruilde voor de Katwijkse formatie. Kanbier lijkt het prima naar zijn zin te hebben, wat hij zelf volmondig toegeeft. „Wij zijn hier direct door de spelers en de supporters geaccepteerd. Als voetballer geniet je na tuurlijk van die ambiance hier, dat veld. Prachtig. Ik weet, dat men hier kritisch is, maar dat geeft toch niets? Conditioneel ben ik een stuk sterker geworden. Moet ook wel, want het tempo ligt hoger dan in de derde klasse. Er wordt wat meer getikt en je wordt sneller en beter aange speeld dan bij Leiden". Kanbier gaf tegen Vitesse Delft na precies negen minu ten zijn visitekaartje af door een blunder van doelman Hans Schot, die een ogen schijnlijk eenvoudig te pakken voorzet van Leen van der Plas losliet, gedecideerd af te straf fen: 1-0. Twee minuten later profiteerde Floor van Duyn, door Raboen als centrale mid denvelder geposteerd, bijna van knullig Delfts uitverdedi gen, maar diens schuiver ket ste af tegen de linkerpaal waarna Leen van der Plas de rebound net niet in kon tik ken. Toch slaagde de thuisclub er niet in Vitesse zijn wil op te leggen, ofschoon Kanbier, Hoogervorst en Leen~van der Plas kansen kregen om de sco re uit te bouwen. Na de rust deed zich het opmerkelijke verschijnsel voor, dat Vitesse de wedstrijd dicteerde zonder doelman Tom van der Niet echt te verontrusten. Quick Boys, voor wie Hans van der Plas zijn 100e wedstrijd speel de, was niet bij machte om het initiatief over te nemen. Op het middenveld acteerden Dennis Jan Mieras en Gert Aandewiel anoniem en voorin liep het, in tegenstelling tot de oefenperiode, niet echt lekker. Dijkhuizen, Van der Plas en Kanbier zijn stuk voor stuk in dividueel sterke spelers, maar moeten nog aan elkaar wen nen. Het was aan de klasse van Floor van Duyn te dan ken, dat Quick Boys in de 79e minuut op een bevrijdende 2-0 voorsprong kwam. Jeffrey Lang zag geen andere moge lijkheid dan Van Duyn af te stoppen binnen de beruchte. Aandewiel liet zich het buiten kansje niet ontnemen. JELLE RAAP Scoreverloop: 9 Kanbier 1-0. 79. Aandewiel 2-0 Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Hoogervorst, Jonker, H. van der Plas, Mïeras, Aandewiel, Van Duyn (K. Varkevisser), Kanbier, L. van der Plas. Dijkhuizen. Mark Ens (2) profiteert van de blunderende Ruud Schoordijk en scoort de enige treffer van de wedstrijd. foto; andre van haasteren LISSE De zaterdaga mateurs van FC Lisse we ten na de ouverture tegen Sparta Nijkerk waar ze aan toe zijn. Het is te ho pen dat de 1-0 winst de debutant geen zand in de ogen zal strooien, want de Bollenstreekformatie lijkt nog alles behalve op goe de weg te zijn. Immers, slechts omdat FC Lisse van de twee slecht star tende ploegen nog het minst faalde, bleven beide punten in het bloemen- dorp. Uit de welgeteld vijf redelijke kansen voor Lisse, scoorde Mark Ens hij strafte een foutieve terugspeelbal van Ruud Schoordijk op keeper Jacob Mulder af het enige doelpunt. Geheel volgens zijn opvattingen gaf Wim Eilander zaterdag echter een optimisti sche kijk op het duel. „Als Sparta Nijkerk het niveau van de eerste klasse aangeeft, dan weet ik zeker dat wij in de middenmoot zullen eindigen", aldus Eilander, die zijn uitla tingen waarschijnlijk op de uitslag stoelde. Want het door beide ploegen vertoonde veld spel voldeed zeker niet aan het niveau van een gemiddelde middenmoter. Aanvankelijk combineerde FC Lisse, dat Ron de Keijzer en Arnold Vermeulen wegens blessures moest missen, nog redelijk te gen het zwak uit de startblok ken komende Sparta Nijkerk. De gasten hadden een excuus: ze kenden slechts een korte warming-up omdat Sparta te laat arriveerde. Lisse profi teerde daar echter niet van. Verder dan een poging van René Warmerdam zijn af standschot glipte door de han den van Mulder, waarbij de bal net naast ging kwam het in die hele eerste helft niet. Sparta Nijkerk stelde daar weinig tegenover. Alleen een inzet van Jacco van Werkhoven die tegen Mark Ens opschoot mocht het predi kaat kans dragen. Lisse had in die fase al steeds vaker voor de diepe bal gekozen. Een op lossing die niet werkte, omdat Jan Broekhuizen en de teleur stellende Leon van der Zwet juist weigerden diep te gaan. Omdat ook de beide vleugel spitsen voor rust weinig in te brengen hadden, waren de aanvallende aspiraties van de thuisploeg al snel tot een nul punt gedaald. De van Abbenes overgekomen linkerspits Erik Kattenberg vormde na rust echter een uitzondering. Na de snelle openingstreffer van Ens, was hij het die de spits vanaf links op maat bediende. Ens kopte echter over. „Je moet er na die 1-0 gewoon een tweede inprikken", luidde het commentaar van Eilander. Opmerkelijk was echter dat na die voorsprong vrije verdedi ger Rob Vermeulen (die in de fensief opzicht weigerde ach ter zijn verdediging te spelen) zich nog veelvuldig met die taak bezig hield. Omdat nie mand zijn taak overnam en Vermeulen vaak als een be jaarde terugsjokte, ontstond er regelmatig een één op één-si tuatie achterin. Gelukkig schuilde er voor Lisse in de schaarse uitvallen van Sparta weinig gevaar. En daar waar zich kansen voordeden, wei gerden Henk Bosch, Jan van de Craats, Ruud Schoordijk en John Huyzendveld te scoren. Omdat Wim Bouckaert, over gekomen van de zondagafde ling, dat ook deed, viel er voor de toeschouwers weinig meer te beleven. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 46. Mark Ens 1-0. FC Lisse. Veenboer, Van Rooyen, Vermeulen, v.d. Putten, Warmer dam, v.d. Zwet (61. Schalk), Bouc kaert, Broekhuizen. Bremmer (Pol man), Ens, Kattenberg.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18