Zonderop en Schuilenburg favorieten op LC Masters Korfballers zijn uit op eerherstel finale TENNIS CIRCUIT Indeling KRACHTSVERSCHILLEN BIJ C-DAMES EN D- HEREN BIJZONDER KLEIN Dames b Heren c Dames c Heren d Dames d Heren 30+ Dames 30+ Heren b Rabobank 9 'Ceidóc Sou/uwit' Ccidóc Gomant Plaatsing HEB: I Kees-Jan Schuilenburg; 2. Erik Bak ker; 3. Elmar Gerth; 4. Martijn Krans; 5. Mar co van Trigt; 6. Marcel Vink; 7. Mare Nagel- kerken; 8. Onno Guinau. DEB: 1. Bionda Zonderop; 2. Karin Croese; 3. Cindy Berkhout; 4. Marijke Guyt; 5. Nat halie van Lint; 6. Mirjam Siemennk; 7. Nat halie van der Voort; 8. Elly Reeuwijk. HEC: 1. Perry Paauw; 2. Johan Draulans; 3. Maurice de Lijster; 4. Rene van der Linden; 5. Rene Cardinaal; 6. Jan-Pieter Hartwijk; 7. Frank van Leeuwen; 8. Marco Mattke. DEC: 1. Claudia Witteman; 2. Saskia Paauw; 3. Renee Crama; 4. Erika Wijsman; 5. Jacque line Paauw; 6. Marieke Bethlehem; 7. Eugenie Simon, 8 Marielle Sievers. HED: 1. Oscar Schoordijk; 2. Jeroen West- dijk; 3. Bartel Swart; 4. Ron Hoogendoorn; 5. Taco de Vries; 6. Mark Spigt; 7. Mickel Ver kerk; 8. Remco Canter Visscher. DED: 1. Ingrid Kruit; 2. Tammera Canter Visscher; 3. Judith VerhoefT; 4 Cariene Smaal. 5. Wendy Terwijn; 6. Danielle van der Geest; 7. Judith Pieterse; 8. Heieen van Don gen. HDD 30+ en DDD 30+: Plaatsing pas na ver werking van de poules. De in de Leidse regio uitkomende teams zijn voor het seizoen 1989- 1990 in de navolgende klassen inge deeld: Overgangsklasse A: Albatros, Kinder dijk. KVS. Pernix. Swift (M). TOP, VEO en De Vinken. Eerste klasse E: Achilles, BEP, Diam- co. Fides Pacta, Kwiek, Waterland, ZKC '31 en De Zwaluwen. Eerste klasse F: Achilles, De Bermen, De Danaïden, DKV (D), Fortissimo, KO.AG, De Regenboog en Het Zui den. Eerste klasse G: Animo. Fiks, De Meervogels, Merwede, ODO (M), ONDO (sGr), Snel en VES. Tweede klasse F: ALO, Crescendo, Hoogvliet, Nieuwerkerk, Nieuw Flo ra, Ons Eibernest, OSCR en Thor (H). Derde klasse J: BFC, Celeritas. Haar lem. Hespa. Hoger Op, KCN, KNS en Stormvogels (U). Derde klasse K: Harga, HSV, KVR, ODO (D). Olympiaan. Phoenix, Zui derkwartier en Zwijndrecht. Derde klasse L: De Algemene, DKC, Dubbel Zes. Hou Stand, Merwic, Suc ces, Terheijden en Tilburg. Derde klasse M: ADO, Excelsior. Oranje Nassau, Tempo. TOGO. Vi tesse. Vriendenschaar (B) en Zuidwes ters. Derde klasse N: DES, DVS '69, De Dijkvogels. Fluks, Maassluis, NIO, Olympia en Velocitas. twee hopen dat de nieuwe trainers. Gé van der Water en Ko Paeper, de nodige impulsen zullen geven aan de vrijwel ongewijzigde sejecties. Velocitas zal on getwijfeld een einde maken aan de tries te serie van 28 duels zonder overwin ning, die op 14 mei 1988 werd ingezet, maar lijkt geen titelkandidaat. KNS en Fluks, dat in Peter Nieuwenhuizen ook een nieuwe coach aanstelde, zullen het moeilijk krijgen hun herwonnen plaat sen in de derde klassen te behouden. In voorgaande competities bleek immers een groot kwaliteitsverschil te bestaan tussen derdeklassers en afdelingsploegen, waardoor een goede start van levensbe lang kan worden. ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 29 dit resultaat afrekenen met Marcel Vink en Mare Nagelkerken. Net als teamgenoot Schuilenburg was de seizoenstart in 1989 voor Bionda Zonde rop. De speelster uit Rijpwetering bleef het gehele seizoen ongenaakbaar in de B- toernooien. Zonderop won in de winter maanden reeds de indoortoernooien van Hoorn, Amstelveen en Enschede en voegde daar in de zomer vijf titels aan toe. De erepalmen van Lisse, De Mun- nik, Rheden en De Boekhorst lagen twee aan twee gedrapeerd rond de districts B- titel. In deze A-poule moet Marijke Guyt in staat worden geacht de tweede plek voor zich op te eisen. Nathalie van Lint en Elly Reeuwijk lijken immers slechts voor de derde plaats te spelen. Karin Croese en Cindy Berkhout weten zich in de B-poule favoriet voor plaat sing voor de kruisfinales. Mirjam Sieme- rink. vroegtijdig uitgeschakeld op de Leidse Hout en De Boekhorst, en Natha lie van der Voort zijn de tegenstandsters die dienen te worden geklopt. Perry Paauw geldt als de favoriet voor de Masters C-titel. De Katwijker liet de medekandidaten steeds zijn hielen zien, maar nam nimmer echt grote afstand. Toch gold Paauw bij aanvang van het seizoen als de vergissing op de C-lijst, die feitelijk op B had moeten staan. In de poule wordt het heel hard werken te gen René Cardinaal, die na zijn ernstige blessures aan een sterke come-back werkt, en René van der Linden, die Per ry Paauw in Hillegom al tot een drieset ter dwong. Marco Mattke maakt de pou le compleet. In de tweede poule lijkt de stelling reëel, dat 'hitter' Johan Draulans en 'werker' Maurice de Lijster gaan uit maken, wie poulewinnaar wordt. Thuis- speler Jan-Pieter Hartwijk en Noordwij- ker Marco Mattke zijn echter nog lang niet verslagen en zullen voor eigen kan sen spelen. De overwinning van Renée Crama in De Boekhorst bevestigde de al eerder ge uite vermoedens, dat een winnares aan wijzen bij de C-dames feitelijk een on mogelijkheid is. De vorm van de dag en de mentale instelling zullen doorslagge vend zijn bij het verwerven van winst of het aanlopen tegen verlies. Claudia Wit teman speelde de meeste toernooien en scoorde daarin gemiddeld nog het best. Saskia Paauw maakte met het spelen van C-toernooien in plaats van landelij ke jeugd puntentoernooien een geslaagde terugkeer in de sfeer van trainingen en wedstrijden. De beide Munnik-dames zijn dan ook pouleaanvoerders, waarbij Witteman stuit op Jacqueline Paauw en Erika Wijsman, die Witteman in De Boekhorst een halt toeriep. Eugénie Si mon is hier de C2-outsider. Saskia Paauw heeft de confrontatie met Renée Kees Jan Schuilenburg is de gedoodverfde favoriet bij de B-heren, al voelt hij de hete adem van Erik Bakker, Elmar Gerth en Martijn Krans in zijn nek. FOTO: HENK SNA TERSE Crama. maar weet, dat ook voor Marie ke Bethlehem een flinke portie tijd uitge trokken moet worden. Marielle Sievers zal na terugkeer van vakantie wellicht te licht bevonden worden. Zit er bij de C-dames nog enig licht tus sen de laatste twee deelnemers en de rest, bij de D-heren kan nummer acht. Mark Spigt, van nummer één. Oscar Schoordijk, winnen. In de eindstand is het verschil, tussen de diverse opponen ten ook al minimaal. De nummers 4 en 5, Jeroen Westdijk en Taco de Vries, van de plaatsingslijst zijn ook opgeno men in poule 1. De KLTV-er sloeg op eigen grond en op De Boekhorst toe en verloor nimmer van één van de andere Mastersdeelnemers. Taco de Vries wis selde winst en verlies af, maar sprokkel de toch veel punten bij elkaar, die erop duiden, dat 'winnen' toch de overhand had. Bartel Swart in poule 2 krijgt in Ron Hoogendoorn de man. die ook goed is voor de kruisfinales. Als de Hillegom- mer en de speler uit Langeraar tegen de vooral veel in kleinere toernooien opere rende Remco Canter Visscher en Mickel Verkerk overeind blijven, is het tweetal zeker van een plaats in die halve finale. Het damesenkclspel D kent in Ingrid Kruit een redelijk uitgesproken favorie te. Ze verloor slechts een partij. Cariene Smaal klopte De Merenwijkse op het toernooi van De Munnik. Uitgerekend deze Smaal is in de poule concurrente van Kruit, maar omdat twee plaatsen in de kruisfinale beschikbaar zijn, hoeft deze indeling voor de beide opponentes geen probleem te zijn. Wendv Terwijn en Heieen van Dongen zijn op het ge duldige papier niet bij machte het jeug dige D-tweetal te stoppen. De tweede poule wordt aangevoerd door Tammera Canter Visscher. Ook zij bezocht de wat kleinere toernooien en bereikte daarmee de tweede stek op de ranglijst. Judith VerhoefT komt eveneens ver. als zij on derweg tenminste niet onderuit gaat te gen Danielle van der Geest. De jongste Masterdeelneemster, de twaalfjarige Ju dith Pietersen is zeker niet zo kansloos als haar huidige indeling aangeeft. Het is al eerder aangegeven. Bij de dub belende dertigplussers ontbreekt het aan een uitgesproken favoriet. Ook al omdat de meeste koppels elkaar dit seizoen nog niet troffen, resteert slechts een zeker heid: stuk voor stuk waren ze goed voor de winst in een D 30+-toernooi. Uit gaande van die (on)zekerheid heeft de organisatie, in overleg met bondsgedele- geerde Lodewijk Kallenberg dan ook be sloten. pas na de verwerking van de poules tot een officiële plaatsing over te gaan. Dat sterk geachte koppels als bij voorbeeld Wijnands/Van de Ham, Her man van der Sehner/Jos Warmerdam, Bob de Jong/André Willemse, Even van Winsen/Aad Vermin en Hans Vinkes- teijn/Arjen Schreuder elkaar in ieder ge val in die poules nog niet zullen ont moeten. moge duidelijk zijn. Overigens: dc nummers een en twee uit elke poule kwalificeren zich voor de achtste finales. Alle elementen die het bij de D 30+- heren vrijwel onmogelijk maken op voorhand tot een gedegen plaatsing te komen, maken dat ook bij de dubbelen de dames in die categorie tot een pro bleem. Natuurlijk: in Janny den Hollan der en Corry van Grieken kent het toer nooi de Masters van '88 en alleen daar om al moet het tweetal hoog worden in geschaald. Maar ook Hannie Boskamp en Siny Evers. Martine van Amstel en Anja de Wit. Netty Seyn en Joke Wem- pe (deze dubbels wonnen elk twee toer nooien) mogen niet worden vergeten. Terwijl de Unicum-dubbels Lieske van der Laan/Annemiek Veerkamp en Sjen- nie van Ark/Hannie Bakker op eigen park tot grote daden in staat moeten zijn. Kortom: ook bij de dames wordt pas na de verwerking van de poules ge plaatst. PETER KLEIN LEIDEN - Het korfbal in de Leid se regio staat voor de zware taak om de klappen van het rampsei zoen 1988-1989 zo snel mogelijk weg te poetsen. Drie kampioen schappen (Pernix, Crescendo en KNS) en één promotie (Fluks) vie len toen in het niet tegenover liefst zeven degradaties (TOP, Fides Pac ta, De Danaïden, De Algemene, Zuiderkwartier, Velocitas en Ons Eiland). In de nieuwe veldcompeti- tie, die dit weekeinde bescheiden begint met vijf wedstrijden, moet Leiden het zonder hoofdklasser stellen en komen zes van de twaalf verenigingen in de derde en laagste landelijke klassen uit. Alleen TOP en Pernix en Fluks en Velo citas zitten in dezelfde poule, zodat de twaalftallen in elk geval elkaar niet in de weg zullen zitten op jacht naar het eer herstel. Als degradant uit de hoofdklasse geldt TOP automatisch als titelfavoriet in zijn nieuwe afdeling, hoewel Wim Kerkum de eerste is om hooggespannen verwach tingen te temperen. „Je kunt in deze zware poule niet zeggen: we worden eventjes kampioen. Ons doel is enkel een goed seizoen te draaien, waarbij een plaats bovenin wel een vereiste is", for muleert de nieuwe oefenmeester van de Sassenheimers het omzichtig. Hij heeft in Ria Nijenhuis (alleen zaallid) en Sjoerd van der Klaauw (nog geblesseerd) twee afvallers en met Jan de Vroome (ex-Warmond) één debutant in zijn se lectie. „Het is makkelijker in de hoofd klasse te blijven dan erin te komen, want in de overgangsklasse wordt min der gebald en meer lijf aan lijf gewerkt. TOP moet weer leren daarmee om te gaan. Maar deze groep heeft genoeg tech niek en kwaliteit en is fysiek èn mentaal weer fit. En als je in de zaal hoofdklasse speelt, moet dat op het veld ook haal baar zijn, lijkt me". Minder ambitieus is poulegenoot Pernix, dat bij zijn rentree in de overgangsklasse mikt op een plaats in de middenmoot. „Het zal zeker wel drie, vier weken du ren, voordat we zijn ingespeeld, gezien de late vakanties en het clubkamp", ver zucht trainer Rob van Dort, die op het trainingsweekeinde in Drachten slechts 14 van de 24 selectiespelers tot zijn be schikking had. Hij heeft dan ook nog geen idee wie de opengevallen plaatsen van Karin Jongkind (verhuisd naar ASVD) en Marco van der Lucht (gestopt wegens studie) gaan opvullen. „Soms twijfel ik wel of met de mentaliteit in Leiden, hier ooit een hoofdklasser kan voortkomen. Want zo'n voorbereiding als we nu hebben, kan eigenlijk niet. Verder ben ik niet echt gelukkig met de indeling, omdat we tegen VEO en KVS al zo vaak gespeeld hebben. Ik had lie ver meer onbekende clubs gehad om een nieuwe uitdaging te hebben, maar het is niet anders." Fides Pacta heeft zoveel ervaring en kwaliteit verloren, dat je weer een moei lijk jaar mag verwachten," voorspelt coach John Tims somber. Hij doelt daarbij op het afscheid van routiniers Patricia Gottmer, Jeanet Smit, Jan Wil lem Meijer, Nico Pikaar en Ronald van der Velden. De Hagenaar heeft met de teruggekeerde Henny Piket slechts één speler over van het team dat ooit in de hoofdklasse acteerde. „Ik heb door de late vakanties en het Fides-kamp een hele hoop mensen nog niet gezien en op papier heb ik pas zeven van de twaalf spelers bij elkaar. Hoewel ik niet ver wacht dat we degraderen, mag je met het huidige potentieel voorlopig niet hoger dan op een plek in de middenmoot mik ken". Voor De Danaïden is de terugval naar de eerste klasse niet zo rampzalig, nu er een nieuwe ploeg en dito spelstijl ont wikkeld moeten worden. „Wij zijn met René de Louw en Marco en Enrico Mud heel wat lengte kwijtgeraakt. Het spelsys teem zal geheel gedraaid moeten wor den", oordeelt trainer René Versloot, die Frans Brand, Paul Htisken en debutant Het vertrek van Karin Jongkind (tweede plaats in de middenmoot nu het hoogst Erwin Kromhout bij zijn keurgroep heeft gehaald. „Er moet meer balcircula tie komen, meer beweging in het spel en er moet beter verdedigd en uitverdedigd worden. Gebeurt dat allemaal, dan zijn wij voor iedereen een concurrent en kunnen we misschien wel in de top van onze afdeling gaan meedraaien". Bij Fiks legt Cees Zuurmond het accent meer op het tweede seniorenteam dan op het eerste, want het onderlinge klas- severschil moet verkleind worden. „Het is niet zo dat het eerste op het parkeer terrein wordt gezet, maar met het oog op de toekomst is het belangrijk dat die aansluiting er eens komt", legt de oefen- meester uit. Zuurmond, die na zeven links) betekent een aderlating voor Pernix. Ibare. FOTO: jaar terugkeert bij de oranje-blauwen, prijst het werk van zijn voorganger Hen ny Piket. Hij heeft diens selectie enkel door omstandigheden (Jacqueline An- holts is gestopt en Gwenny de Best ge blesseerd) aangevuld met Ronique Ger- lof en Annemieke van der Gugten. „De indeling is niet zo gunstig, maar je moet eruit halen wat erin zit. De ploeg is da nig gemotiveerd om goede prestaties te leveren en ook het spelplezier erin te houden". 2e- en 3e-klassers Het ziet er niet naar uit dat Crescendo Leidse ploeg acht een DRÊ VAN HAASTEREN langer dan één seizoen de enige Leidse vertegenwoordiger in de tweede klasse blijft. De club van de Saffierstraat, die in Wim Nijenhuis (ex-Ons Eiland) een nieuwe oefenmeester vond, moet het meer van werklust dan van techniek hebben en dat bleek twee seizoenen te rug onvoldoende om zich te handhaven. Bovendien hebben derdeklassers De Al gemene. Tempo en Zuiderkwartier zich ten doel gesteld via een kampioenschap ook in de tweede klasse te komen. De eerste vereniging denkt met de terugkeer van „verloren zonen" Remco Mollooy (van Die Haghe) en Marco en Enrico Mud (van De Danaïden) de spelersgroep versterkt te hebben, terwijl de andere De dames Corrie van Grieken en Janny den Hollander voorgrond) verdedigen in het D 30+ -toernooi hun Masterstitel. FOTO: AN DRÊ VAN HAASTEREN LEIDEN - De banen van de Leid se tennisvereniging Unicum (aan de Haarlemmerweg) vormen vol gende week weer het décor van het traditionele Leidse Courant Mas- terstoernooi. Dit evenement wordt nu al voor de elfde maal in succes sie gehouden. Het vormt het sluit stuk van het tenniscircuit, zoals dat ook de afgelopen zomermaanden - 39 toernooien en 89 onderdelen sterk - is afgewerkt. In B gaan Kees Jan Schuilenburg en Bionda Zonderop maandag als grote fa vorieten van start voor de titels. Kan bij de C-heren in de persoon van Perry Paauw ook één grote kanshebber worden aangewezen, in het DEC is de situatie minder duidelijk. De zusjes Saskia en Jacqueline Paauw, Renée Crama en Claudia Witteman doen .op papier maar weinig voor elkaar onder. Ook bij de D- hcren volop onzekerheid. Oscar Schoor dijk, Jeroen Westdijk en Bartel Swart voeren hier de plaatsingslijst aan, maar een garantie voor een hoge notering is dat niet. Dit in tegenstelling tot de eerste plaats van Ingrid Kruit in het DED. De jeugdige Merenwijkse lijkt in dat onder deel immers niet te stuiten. Bij de dubbelende D dertigplussers (voor de tweede maal aanwezig op het Master- stoernooi) kunnen zowel bij de heren als bij de dames de nodige favoriete koppels worden aangewezen. Theo van de Ham en Leo Wijnands en titelverdedigsters Corry van Grieken en Janny den Hol lander worden als de kanshebbers naar voren geschoven. Dc opening van het toernooiseizoen in Leidse successen toch de grootste kans hebber in dit evenwichtige veld. In de poule stuit de Leiderdorper op Marco van Trigt en Martijn Krans, die op pa pier om de tweede stek gaan vechten. Onno Guinau is de vierde reus in deze poule. De Alphenaar plaatste zich op het laatste moment en is gevaarlijk, omdat hij niets te verliezen heeft. En als 'Bobo' Guinau de ballen eenmaal raakt, is er vaak geen houden meer aan. Bakker en Gerth, de gedoodverfde nummer één en twee van de tweede poule, moeten voor de B-klassc was ontegenzeggelijk voor Kees-Jan Schuilenburg. De tennisser uit Leiderdorp won de evenementen in Lis- se en op de eigen club De Munnik en pakte de districts B-titel. Gemakkelijk ging het winnen echter niet. De partijen tegen Erik Bakker in Lisse en op de dis tricts vergden spannende driesetters. Te gen Elmar Gerth, de enige niet-Leide- naar onder de B-deelnemers, moest er zelfs een ticbreak in de derde set aan te pas komen, voordat de finale tegen Mar tijn Krans bereikt werd. Maar Schuilen burg verloor nimmer en lijkt twee maan den en diverse A-toernooien na zijn

Leidse Courant | 1989 | | pagina 29