Lex Harding: „Wij zijn gericht op geld verdienen, TV10 op het uitgeven ervan 22 TELEVISIE-PROGRAMMA'S CoidóeSouttMit ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 23 11.55 13.00 I 13.05 15.31 17.30 17.36 18.07 18.34 19.00 19.07 19.54 20.29 22.05 22.15 KRO Kerkdienst land (Wolve- ga), eucharistieviering in de kerk van St. Franciscus te Wolvega. Voorganger: Pastor B. Bolmer OFM. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. VARA Bejaardenzangconcours 1989. Muzikale omlijsting: Seniorenorkest uit Rhe- nen. Gaste: Marie Cécile Moerdijk e.a. Presentatie: Hanneke Kappen. Zomerconcert uit Oslo. Filharmonisch Orkest van Oslo o.l.v. Grzegorz No- wak. Skandinavisch Festi val Koor en het Ballet Car te Blanche. Licht klassieke werken van Berlioz, Grieg en Sjostakovitsj. Choreo grafie: Molly Molloy. Metamorfosi (Gedaante verwisselingen), korte film impressie. NOS Journaal. VARA Zomerro(c)k. Interviews met Jools Holland van Squeeze, John Watts van Fischer Z en Kevin Mc Der- mott. En beelden van het Marktrock Festival van Leuven 1989. Presentatie: Jan Douwe Kroeske. VARA's kindermenu De grote meneer Kaktus show. In het land van de Mini kins (The Minikins), 12-de- lige jeugdserie. Afl. 11: Be kend van de televisie. Fos ter heeft iets nieuws be dacht: de Minikins reclame laten maken voor zijn zaak. NOS Journaal VARA Tot elke prijs, (He shoots, he scores), 13-delige Ca nadese serie. Afl. 13. De Quebec Nationals en Bos ton Bruins leveren felle strijd om de Stanley Cup. Per seconde wijzer, spel- programma gepresen teerd door Kees Driehuis. Bergerac, Britse politiese rie. Afl.: De andere vrouw. Charlie Hungerford ont dekt het lijk van een be kende persoonlijkheid op Jersey die vele vriendinnen had, onder wie Susan Young... The Oprah Winfrey Show, Amerikaans praatpro gramma met de presenta trice-actrice Oprah Win frey. Thema: De alleen staande ouder en sex. Politieke barometer, re cente opiniecijfers door het Bureau Interview. Achter het nieuws - spe ciaal. PvdA-leider Wim FOTO: DIJKSTRA Kok gaat aan de voora vond van de Tweede Ka merverkiezingen in discus sie met werkgevers en werknemers over de wen selijkheid van deelname van de PvdA aan een vol gend kabinet. Discussielei der: Paul Witteman. 23.00 Golden girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Sop hia's bruiloft (1). Sophia wil niet naar de begrafenis van haar beste vriendin Esther, omdat ze Max, Es thers man, niet wil ont moeten. 23.24 De wereld van Boudewijn Büch Bezoek aan Malta. NOS 00.04 Journaal 00.09 Einde. NEDERLAND2 09.15 09.35 09.45 10.05 10.25 11.00 13.00 VPRO Charlie Brown Snoopy Show tekenfilmserie. Afl.: Eating tree Scared Snoopy Lucy loves Schroeder. [Laurel Hardy, slap stickserie. Afl.: That's my wife. Ans en Hans Gans, kin derserie. Afl.: Het geheim vandeganzentaal. Sprookjes van Grimm, 5- delige serie sprookjesver- halen van de gebroeders Grimm. Vandaag: Bere- pels. Toren van pizzas, jeugd- magazine. Hals over kop, Duitse jeugdserie. Afl.: Het uitge leende kind. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. dlJournaal. VPRO Spijkers, episodes uit het leven van een man, ge speeld door Jim van der Woude. Afl. 1: De prostitu tie. 20.20 De grenzen van groen, confrontatie o.l.v. Henk van Hoorn in het kader van de aankomende verkiezin gen. 21.10 La storia, 3-delige serie van Luigi Commencini naar het gelijknamige boek van Elsa Morante over het leven van een snel verouderde weduwe en le rares Ida Mancuso in Rome tijdens W.O.II. Met: Claudia Cardinale, Andrea Spada, Antonio Spada e.a. Deel 1. 22.32 De macht van de paria: De bodem onder Zuid-Afrika, een onderzoek van Feike Salverda naar de Europe se afhankelijkheid van Zuid-Afrikaanse minera len. NOS 23.28 Journaal. 23.33 Einde. NEDERLAND3 09.00 09.05 12.00 12.50 18.20 22.28 22.33 22.53 22.58 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. TELEAC De Erflaters, verleden van de toekomst, documentai re. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Bruintje Beer, Britse te kenfilmserie. Afl. 13: Bruintje en de waterlelie. Studio Sport. Journaal. IKON ^Misdaad op wielen jeugddrama, geprodu ceerd door Dirk Schreiner. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Illusies kort tv-spel. Met: Marnie Blok, Herman Bolten, Hans Breetveld e.a. Produktie: Academie Sint Joost Breda, Toneel school Amsterdam en NOS-TV. RVU Werken aan werk, serie over de agrarische sector. Afl. 3: Loonwerkers. NOS Journaal. TELEAC Voorlichtingsprogramma over de nieuwe serie De sterren, 6-delige serie over de levenscyclus van ster ren. Voorlichtingsprogramma over de nieuwe serie Schrijvers van de nieuwe tijd, van Ibsen tot Kafka. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. HEEFT VERONICA ZIJN LANGSTE TIJD GEHAD IN HILVERSUM? HILVERSUM „Ik ben best jaloers op TV 10. Als ik zie met wat voor budgetten daar wordt gewerkt, hoeveel geld er wordt uitgegeven, dan kan dat ook bijna niet anders. Ik heb gehoord dat voor de intro- duktie-campagne vijf miljoen gulden is uitgetrokken. Nou, dat kunnen wij ons niet ver oorloven. Ik denk ook dat TV 10 heel succesvol zal zijn als we praten over kijkdicht heid, maar ik zie absoluut geen mogelijkheid hoe ze ooit winst moeten gaan maken. Ze roe pen heel hard: we willen veel geld verdienen, want dan kun nen we betere programma's maken. Nou, laat ik je vertel len dat een commercieel be drijf zo niet in elkaar zit", zegt Lex Harding (43), sinds drie maanden directeur van de commerciële satellietzender Radio Télé Veronique. „Ik weet natuurlijk niet pre cies hoe TV10 het voor elkaar heeft, maar als ik naar hun fi nanciële constructie kijk dan zijn er heel veel vraagtekens. Niemand weet waar de poen vandaan komt en de juridische basis is enorm zwak. Wat dat betreft heeft TV 10 ook van al les geprobeerd om ons te eve naren. Ze zijn zelfs in onze voetsporen getreden, maar hebben toch niet kunnen tip pen aan Veronique. Ik bedoel, die landzender in Luxemburg kunnen ze echt vergeten. Maar het belangrijkste ver schil tussen TV10 en Veroni que is, dat wij gericht zijn op geld verdienen en TV 10 op het uitgeven ervan. Natuurlijk hebben ook wij naar de Hil- versumse televisie-sterren ge keken. Ik had best een paar van die jongens, die naar TV 10 zijn overgestapt, willen heb ben, maar ik kan ze echt niet betalen. Wij geven niet van die grote bedragen uit. Dat kan niet volgens het business plan. André van Duin zou een gouden greep zijn geweest. Tenslotte is dat toch dé televi siemaker van Nederland". Niet meegevallen Als Lex Harding op de laatste drie maanden terugkijkt, moet hij vaststellen dat het hem niet is meegevallen. „We moeten gelijk op een bepaald niveau beginnen, een weg van gelei delijkheid, zoals bii Veronica Lex Harding: „Ik denk dat we de eerste maand het best zullen zijn in bloepers. Er valt waarschijnlijk heel veel te lachen". FOTO: VERONIQUE toen ze aan land kwam, is er niet. Ik had direct honderd man personeel nodig, maar ook te maken met een enorme politieke druk, partners die op een lijn moesten worden ge bracht en andere praktische problemen. Dat is een proces dat gepaard gaat met enorme groeipijnen. Bovendien had ik nooit gedacht dat ik te maken zou krijgen met zaken als de geldstroom bijvoorbeeld. Dat bleek wel zo te zijn. Nou, dat zijn heel nieuwe dingen voor mij, dat heb je niet in een dag in de vingers. Soms denk ik wel eens, was ik maar direc teur radio bij Veronica geble ven. Wat had ik het daar ge makkelijk, misschien wel té gemakkelijk. Ik moet dan ook weer wennen aan het er echt tegenaan gaan, het problemen oplossen. Dat vraagt al mijn tijd. Maar nu heb ik nooit de ambitie gehad om een pro gramma voor televisie te pre senteren. Het enige dat ik naast mijn directeurschap mis schien een keer doe, is het in spreken van een programma". Achttien uur Lex Harding maakt momen teel werkdagen van achttien uur. „Mijn vrouw en twee zo nen Rein en Rick missen mij verschrikkelijk, maar dat komt omdat ze al vijf weken alleen op vakantie zijn. Voor de rest hebben ze er niet zo veel last van, hoewel... Het is toch een grote verandering, want ik werk zeven dagen in de week. Gelukkig is het de laatste maanden lang licht ge weest, mijn moestuin en vissen hebben niet geleden onder mijn nieuwe baan. Je zou eens moeten zien hoe mijn moes tuin erbij ligt. Wroeten in de grond is wat mij betreft de beste afleiding die er bestaat. Je komt tot rust, zodat je de problemen weer in hun juiste proporties ziet". „Ik heb wel gemerkt dat de problemen zich steeds verleg gen. Eerst denk ie: hoe krijg ik genoeg mensen bij elkaar. Als dat geen probleem meer is, krijg je plotseling met huisves ting te maken en momenteel is mijn grootste zorg de techniek. We hebben nog vijf weken te gaan, terwijl de problemen rond een deel van de basisfaci liteiten zoals de verbindingen, nog niet zijn opgelost. En geld op de bank is ook een pro bleem. Op het moment dat we de gelederen hadden gesloten, bleek dat de financiers in de rij hadden gestaan, maar nu ik geld nodig heb, omdat ik aller lei verplichtingen die ik ben aangegaan, moet betalen, zijn ze uiterst terughoudend in het beschikbaar stellen ervan". Comfortabel Dat Veronique zich in een re delijk comfortabele positie be vindt, is eigenlijk te danken aan de Luxemburgse zender RTL. Lex: „Ze bonste op een gegeven moment bij Veronica 1 op de deur. CLT (de moeder maatschappij van RTL) heeft het geïnitieerd en die kans hebben we gegrepen. Het liefst had ik gezien dat Veronica er op een legale manier bij be trokken zou zijn geweest. Dat is ook overwogen, maar die plannen strookten niet met de mediawet. Toen heb ik ijiijn kans gegrepen. Ik zag het als een vervolg van de weg die Veronica ooit was ingeslagen. Het idee achter Veronica is al tijd geweest om het Neder landse omroepbestel te veran deren. Om radio en televisie te maken in een situatie waarbij elke omroep over zijn eigen radio- en televisie-zender be schikt en daarmee 24 uur per dag een bepaalde identiteit uit draagt. Het liefst had ik dat gedaan met Veronica en wat mij betreft doen we het mor gen samen, maar hoe realis tisch is dat? Voorlopig is de enige overeenkomst tussen ons de eerste zes letters. En hoe langer dit duurt, hoe verder we uit elkaar groeien". Dat Veronica zich niet zomaar uit het huidige omroepbestel terugtrekt is begrijpelijk. Rob Out, met wie Lex Harding, on danks een vermeende ruzie, regelmatig rond de tafel zit om allerlei zaken te bespreken, lijkt eerst rustig af te wachten hoe stevig Veronique in het zadel zit. Gek Over de mensen die Lex heeft aangenomen, zegt hij: „Ik heb gezocht naar mensen met een enorme inzet en vakbekwaam heid. Je moet gek zijn, anders ga je niet bij Veronique wer ken. Vervolgens heb ik ze en thousiast gemaakt, maar ver geet niet dat niet alleen ik niet zoveel op had met het huidige bestel. Het merendeel van de mensen die erin werkt, zou op een andere manier radio en te levisie willen maken. Degenen met de meeste lef zijn uitein delijk uit het bestel gestapt". Speerpunten van de Veroni- que-programmering zijn: nieuws, films, sport en muziek. Lex: „We willen het beste zijn op bepaalde gebieden. Als je nu maar op die onderdelen verschrikkelijk goed bent, dan krijg je een samenhangend ge heel dat de toets der kritiek kan doorstaan. Het is dezelfde filosofie als Veronica aan hangt. Daarom hebben we ook nooit showprogramma's ge maakt. Dat lag gewoon niet in de lijn van Veronica". Lachen „Veronique wil dus geen mid delmatige dingen maken, al valt daar waarschijnlijk niet aan te ontkomen. Ik denk dat we de eerste maand het best zullen zijn in bloepers. Er valt waarschijnlijk heel veel te la chen, want er zal verschrikke lijk veel fout gaan en dan heb ik het vooral over dc eigen programma's. We werken met de zestig-veertig formule, dus zestig procent aankoop (vooral films) en veertig procent eigen produkties. Ik kan mij voor stellen dat in die eerste perio de programma's niet op tijd klaar zijn, waardoor er nood grepen moeten worden toege past. Maar we kunnen elke dag oefenen en dan leer je het snel genoeg". HANS PIËT 09.00 Zoetekoek, met om: 09.00 Beertje Colargol, kinderserie. Afl. 52. 09.15 Ovide, Belgische tekenfilmse rie. Afl. 4. 09.35 Kinderen van de vrijheid (Les enfants de la liberté), Franse tekenfilmserie. Afl. 8. 1 10.00 Labrint. Vandaag: verlgen. In dit programma wordt gepro beerd op vragen als wat is ver legenheid, waarkomt het van daan en hoe raak je er vanaf te antwoorden. 10.50 Einde. 11.00 De zevende dag. Eem soort praatcafé met: 1. Blijkvanger: I in het oog springende nieuws beelden. 2. Confrontatie: de bat over een actueel thema. 3. Zeven op zeven: een weeko verzicht en voor alle onderde len representatieve studiogas- ten. Presentatie: Etienne Van Den Bergh. 13.00 Einde. 15.30 Lisa en de reuzen (Lisa und die Riesen), Duitse jeugdfilm van Thomas Graeger. Met: Eva Lenz, Daphne Moore, Matthias Ponnier e.a. Als haar moeder plotseling hele dagen moet gaan werken verzint de vijfjari ge Lisa een denkbeeldige fi guur in de vorm van een reus, die haar nu de hele dag ver- 1 haaltjes vertelt. Een andere reus uit karton gooit roet in het 17.00 De speelvogels (The persua ders), Amerikaanse serie. Afl. 16: Eigen haard is goud waard (A home of one's own). Met: Roger Moore en Tony Curtis. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik tak, animatieserie. Afl. 6. 18.05 Plons. Afl.: Plons en de speel- 18.10 Kanonbal, korte jeugdfilm van Gary Templeton. De clown Hugo kan de lachers niet meer op zijn hand krijgen met zijn inmiddels oubollige act met het kanon. Dan komt er echter een straathondje in zijn leven, dat hem helpt een oplossing voor zijn probleem te vinden. 18.40 nLachertjes. De hengelaar en het kind. 18.45 De collega's, serie. Afl. 17: De gijzeling. Met: Bob Vanderve- ken, Nelly Rossiers, Tessy Moerenhout e.a. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. [19.30 Nieuws. 19.45 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. Vandaag: Schrijf in uw schoolagenda. 20.15 Op hoop van zegen, Neder landse speelfilm uit 1986 van Guido Pieters. Met: Kitty Cour- bois, Danny de Munck, Huub Stapel e.a. Deman en twee zo nen van de arme weduwe Kniertje zijn op zee omgeko men. Ondanks dit droevige feit is ze blij dat haar andere twee zonen met het halfvergane schip Op hoop van zegen mee- mogen. 1.55 The Sugar Village Jazz Gala III, Het New Look Trio o.l.v. Roger Van Haverbeke begelei den: Slide Hampton, Joke Hammlnga, Deborah Brown, David Lynx, Johnny Griffin, Clark Terry en Claude Guilhot. 2.30 Nieuws. .45 Rusland onder de tsaren (Russia under the tsars), 3-de lige Engelse documentaire van Colin Nears. Afl. 1: Op zoek naar een eigen stem (The se arch for a voice). !3.35 Coda. Plastische kunsten: Wil liam Bethune en echtgenote, DUITSLAND 1 Danny de Munck in ,,0p hoop van zegen", Brt 1, 20.15 u. BRT 2 15.30 Paardesport. Rechtstreekse reportage van het Belgische Kampioenschao jumping te Bavikhove. Verslaggever: Louis de Pelsmaeker. 17.00 Wielrennan: Grote Prijs Eddy Merckx. Rechtstreekse repor tage. Verslaggevers: Mark Vanlombeek en Mark Uytter- hoeven. 18.30 Autosport: 24 uur van Zolder, samenvatting. 19.00 Einde. RTBF 1 Terre et soleil, agrarisch ma gazine gepresenteerd door Al- bert Moulin. Eucharistieviering. Einde. Spécial Japon: L'héritage des Samourais, documentaireserie over de geschiedenis van Ja pan. Afl. 2: Les palanquins des Actualités a la une. Dimanche musique. Koningin Elisabeth Muziekconcours. So list: Eugène Bouchkov. 1. So nate nr.3 in d opus 108, Brahms. 2. Cone, in D opus 77, Cinémaó la une. Papa Bonheur (Cosby show), Amerikaanse serie. Afl. 19: Gai: Marions-nous. Denise gaat samen met haar moeder naar de trouwpartij van haar vriendin. Zij voelt zich echter niet op haar gemak omdat zij weet dat de bruid in verwach- Noubanimé, tekenfilms met de Smurfen. Variétés la une. Le week-end sportil, sportma- gazine. Presentatie: Roger La- boureur. Aansl.: Voorbeschou wing Top 5. Journaal en Weerbericht. Cinéma la une Au nom de tous les miens, 8- delige Frans/Canadese serie van Robert Enrico. Met: Jac ques Penot, Michael York, Ma- cha Meril e.a. Afl. 6. Billet de faveur: Gilbert sur scène, eenakter van en met Yves Hunstad. Weerbericht met aansl.: Laat ste nieuws. Musique balade. Einde. 09.30 Programma-weekoverzicht. 10.00 Opera- en balletgala vanuit het Royal Opera House te Londen. M.m.v. het Kirov Bal let, het Bolsjoi Ballet, Natalya Bessmertnova en Alexej Fa- deyachev. Zang: June Ander son, Carol Vaness-e.a. 12.00 Presseclub. 12.45 Tagesschau met Wochenspie- 13.10 Programma-weekoverzicht. 13.15 ID Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: heute mittag Het ZDF-middagmagazine, met het heute-nieuws. 15.00 [3 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: 1 ist Trumpf, aumsementsprogramma. 17.15 ARD-Ratgeber: Reizen. 17.30 Gott und die Welt. lm Schat ten von Piper Alpha. Reporta ge over Aberdeen - een jaar na de explosie op het booreiland. 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: Sportschau. 18.40 SLindenstrasse, serie. Afl. 196: Antrage. 19.09 Die Goldene 1, winnaars van de ARD tv-loterij. 19.10 Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Programmaoverzicht. 20.00 ÜETagesschau. 20.15 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989. Der Komö- dienstadel met de klucht Der brave Sünder, van Franz Strei- 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.30 Tagesschau. 22.35 Hundert Meisterwerke. Ri chard Lindner: Das Treffen. 22.45 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: Der deutsche Soldat under der Zweite Wel- tkrieg. 50 jaar na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. Reportages en discussies uit het Duits Historisch Museum te Berlijn. 23.45 Detektiv Rockford: Anruf ge- niigt, Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: Am Ende eines bezau- bernden Tages. Tijdens de te rugreis van een weekend in San Francisco verdwijnt de vriendin van Rockford, Karen, spoorloos. De moord op haar buurman kort daarop lijkt met haar verdwijning samen te hangen. 00.30 Tagesschau. 00.35 Nachtgadanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.40 Einda. DUITSLAND 2 09.00 (S Programma-weekoverzicht. 09.30 Eucharistieviering vanuit WalldUrn. 10.15 Mosaik, discussieprogramma. 11.15 Umwelt, milieu-magazine. 12.00 SI Das Sonntagskonzert auf Tournee, volksmuziek. M.m.v.: Horst Jankowski en het RIAS Dansorkest, Gaye McFarlane, Gerald Mann e.a. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprëch. 13.15 IS Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: heute mittag Het ZDF-middagmagazine met heute-berlchten. 15.00 Pippi Langstrumpf. Jeugdse rie naar de verhalen van Astrid Lindgren. Afl.: Plppi bel Dra- chen und Gespenstern. 15.50 S] Interantionaie Funkausstel- lung Berlin 1989: Der Superflip T élefoon-spelprogrammak. 16.20 Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Preis, bekendmaking van de winaars van deze week. 16.30 Heute. 16.35 Die Sport-Reportage. Met o.a.: 1. Dansen: Open Duitse Kampioenschappen te Berlijn. 2. Volleybal: EK Dames, West- duitsland - Joegoslavië. 3. Hockey: Champions Trophy dames te Frankfurt. Korea - Duitsland. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma- 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi- 19.30 Vom Morgenland ins Reich der Sonnengörrin Wohnen exotisch, 4-delige documentai reserie over het dagelijkse le ven in Arabië, Indië, China en Japan. Afl. 3: Leven in China. 20.15 Tödlicher Auftrag, tv-film naar het boek „The contract" van Gerald Seymour. Met: Kevin NcNally, Bernard Hepton, Ja mes Faulkner e.a. Er heerst opwinding bij de Secret Servi ce in Londen. Een zekere Willie Guttmann is van Rusland naar Geneve gevlucht. 22.15 Heuts. Aansl.: Sport am Sonn- tag. 22.30 John Huston: (S] Die Ehre der Prizzis (Prizzi's honor), Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van John Huston. Met: Jack Ni cholson, Kathleen Turner, Ro bert Loggia e.a. Charley Par- tanna is lid van de Prizzi-Clan, een machtige Amerikaanse mafia-familie. Al jaren verlaten door zijn vrouw Maerose, gaat hij achter de onbekende Irene Walker aan. 00.35 Haute. DUITSLAND 3 Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Grieken, Spanjaarden en Joegoslaven. Tele-Akademie: Die Anfënge des Liberalismus - John Locke. Fame - Der Weg zum Ruhm (Fame), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Alan Parker. Sport im Weaten extra: 1 Funkausstellung: Sport-Treff. 2. Paardenkoersen te Iffezheim om de Grote Prijs van Baden. HollymUnd. Presentatie: Man fred Erden berger. Die Besucher, 16-delige jeugdserie. Afl. 12: Millionen aus der Zukunft. Gott und die Welt: 100 Kilo meter Erinnerung, Lippischer Friedensweg - Wallfahrt zum Jahrestag des Kriegsbeginns, documentaire over een vredes- bedevaart te voet van vrouwen met verschillende religieuze overtuigingen. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.30- 19.45 Sport im Westen.). Main Fraund Iwan Lapahin (Moj drug Ivan Lapsin), Russi sche speelfilm uit 1984 van Alexej German. Wast 3 aktuell. Ich stelle mich, portret van Maximiliaan, graaf van Spee, grootmeester van de vereni ging van historische Duitse schuttersgilden. Experimente: Orbis Terrarum, fototrucage van Jan Spllchal. Jazz vor Mitternacht: 18. In ternationales New Jazz Festival Laatste nieuws. BBC 1 Open University, i Playbus e. i Umbrella Afl. 7: Poverty/ri ches. i This is the day. Religieus pro gramma. Bridgnorth: God's i Firebird 2015, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van David Robertson. Met: Darren McGa- vin, Doug McClure e.a. i Tekenfilm. Middle England's marvel. Sign extra. Compilatie, i Country file, magazine over het buitenleven. Weerbericht voor de land- Country File, vervolg. Nieuwsoverzicht. High Chaparral, Amerikaanse Westernserie. Afl.: North to Tucson. Tekenfilm. Eastenders Omnibus, feuille- I Britain at war: The dam bus ters. Engelse speelfilm uit 1954. Met: Richard Todd, Mi chael Redgrave e.a. Wildlife: Mysteries of the Chi nese cranes. The clothes show, modepro gramma. My family and other animals serie over schrijver Gerald Durrell. Afl. 1: Corfy 1935. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 Songs of Praise. Vandaag: Openlucht-samenzang door de Marine. 20.15 First of the summer wine, 6- delige serie. Afl.: Not thee, 20.45 Howard's way, 14-delige nieu- 21.35 Bomber Harris. Toneelstuk met John Thaw, Robert Hardy e.a. Uitzending in het kader van het begin van de Tweede Wereldoorlog 50 jr. geleden. 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.15 News '39, nieuws uit het ar chiefmateriaal gebracht in he dendaagse stijl door Sue Law- ley. Afl. 7 (slot). 23.30 Everyman special: Young am bassadors, documentaire over de ervaringen van in 1940 in veiligheid gebrachte Engelse kinderen, hun ouders en hun pleegouders. Uitzending in het kader van het begin van de Tweede Wereldoorlog 50 jr. geleden. 00.30 In the Miller mood e. 01.20-01.25 Weerbericht. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 One in four. 14.35 Sunday grandstand, sportpro gramma met motorsport vanuit Mallory Park. 19.45 Scars of AUtumn. A journey back to Poland. 20.30 The Sunday Prom, City of Bir mingham Symphony Orchestra o.l.v. Simon Rattle voert de volgende werken uit: 1. Sinfo- nla da Requiem, deel 1, Brit ten. 2. Symfonie Nr. 7, Mahler. (Dit concert wordt tegelijkertijd ook op BBC 3 uitgezonden). (20.50-21.10 Pauze: The proms and the music scene during World War II). 22.40 You don't have to die. 23.45-00.45 Moviedrome: DSweet smell of succes, Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Alexan der Mackendrick. Met: Burt Lancaster, Tony Curtis e.a. Dempsey and Makepeace. Super Channel, 21 u. SKY ONE Hour of Power. Fun Factory.. The Nescafe UK Top 50. Beyond 2000. That's Incredible. WWF Superstars of Wrestling '89. The Incredible Hulk. Emergency. Close. EUROSPORT Cycling. Woman's European Volleyball Championships. Athletics. Football. Asian Open Snokker. Closedown. SUPER CHANNEL Superkids. Coca Cola Eurochart. Video Fashion. Today's World. It's written. Blake's Seven. Dundee and the Culhane. The Mix. The World Tomorrow. European Business weekly. Roving Report. Look Out Europe. Richard Diamond. Goodyear Weather Report. The Chart Show. Dempsey And Makepeace. Goodyear Weather Report. Pal Joey, followed by Goodye ar Weather Report and The Mix. MTV EUROPE 07.00 Marcel Vanthilt. 11.00 Kristiane Backer. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Week in rock 15.30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Maiken Wexe. 20.00 Video Music Awards-special: Best stage performance. 20.30 Video Music Awards-special: Best breakthrough video. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexe. 01.00-07.00 Night videos. TV 5 16.05 l'Ecole des fans. FOTO: ANP 16.45 Immédias. 17.15 Apostrophes. 18.30 Bréves Et Mètèo Européenne. 18.35 Le Génie du Faux. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de Recherche. 22.00 Journal Télévisé. 22.25 Météo Européenne. 22.30 Reportages. 23.30 Sports. 00.30 Le Quart D'heure Du Procope. 01.00 Fin de Programme. 08.00 Li-La-Laune-Biir.- Die Mit- machsendung mlt Metty, met Lady Lockenlicht. Presentatie Matthias Krings. 09.40 Rumpelstilzchen, Duitse sprookjesfilm uit 1955 van Herbert B. Fredersdorf. Met: Werner Krüger, Liane Croon. Wilhelm Grothe e.a. 11.00 Supersonic Man Engelse sf- film uit 1979 van Juan Piquer. Met: Michael Coby, Cameron Mitchell, Richard Yesteran e.a. 12.30 Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Buck Rogers, Amerikaanse se rie, Afl.: Angriff der Sauriër. 14.00 Gut geht's, gezondheidsmaga- 14.30 Tekenfilm. 14.40 Der Nürnberger Pro- zess, documentaire uit 1958 van Felix von Podmanitzky. 16.00 Flitterwochen zu drift (Thrill of a romance), Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Richard Thorpe. Met: Esther Williams. Van Johnson, Frances Gifford Bild als Botschaft. Vandaag: Die Pharlsëer (1912) van Karl Schmidt-Rottluff. Kilometer 330, country muslc- programma. Presentatie: John ny Hill. RTL aktuell, aktualitelten. Ein Tag wie kein anderer, quiz met Susanne Kronzucker. Mikosch, dat Stolz der Kom- panie, Duitse speelfilm uit 1957 van Rudolf Schündler. Met: Gunther Philipp, Walter Gross, Kurt Grosskurth e.a. Spiegel TV. Geheimseche Schweinebacke (Not for publication), Ameri kaans/Engelse speelfilm uit 1984 van Paul Bartel. Met: Nancy Allen, Laurence Luckln- bill, David Naughton e.a. Sexy Folies. Betthupferl. Einde. NEDERLAND 1 KRO 15.35 Neighbours, Austr. serie. 16.00 Rooanoak, 3-delige serie. Afl. 1. 16.55 Poppenkraam, kinderserie. Afl. 25: Het aanzoek. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Professor Poopsnagle, jeugdserie. NEDERLAND 2 AVRO 16.15 Vogelparadijs Texel, natuurfilm. 16.57 The real Ghostbus- ters e, tekenfilmserie. 17.22 Foofur tekenfilmserie. 17.55 Ontdek je plekje: Utrecht. BRT 1 DUITSLAND 1 09.00 Aus dem Bundestag: De Haus- haltsrede en aansl. debatten. 13.00 Heute. 14.40 E Teletekst-overzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Camp bells. Afl. 17. 15.30 Blauer Montag, middagmagazine. 16.00 Die Trick- filmschau. 16.15 Bildergeschichten: Brutus des Mëudefënger, kinder- progr. 16.45 Die Freunde des fröhli- chen Teufels. Klnderprogr. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Auf Achse, serie. (WDF). BBC 1 07.30 The Flintstones, tekenfilm. 07.55 Nieuws. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Arthur Negus enjoys: Littlecote House, Wiltshire. 10.30 The French way. Goosey, goosey gander. 11.00 Nieuws. 11.05 The Pink Panther, tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 1.1.30 Playbus. 11.50 Bunyip, tekenfilm. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Far eastern cookery. 12.35 First impres sions. 13.00 Nieuws. Aansl.: The Gar den party. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours, Austr. 14.50 Star Brass, 5-delige serie. (4) 15.20 Knots lan ding. 16.10 Hudson and Halls, culi nair programma. 16.35 She's the sherrif, serie. Afl. 1. 16.55 Roland Ratfink. 17.10 Children's BBC, met Wizblt. 17.40 Popeye and son. SKY ONE 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 General Hospital. 14.50 As the World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Young Doctors. 17.00 Count down. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story serie. 10.00 Reich und action serie. 10.25 Mask e, tekenfilmserie. 11.00 Teken film. 11.10 Der Nürnberger Prozess documentaire. 12.25 Klasaik am Mittag. 13.00 Heute bel uns. Aansl. Heathdiff, der Kater, tekenfilmserie 13.25 California Clan (Santa Barba ra). serie. 14.15 Flitterwochten zu dritt speelfilm. 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield story, serie. 16.50 Reich und Schön (The bold and the beautiful), serie 17.15 Der Preis lat heisa, spelshovy

Leidse Courant | 1989 | | pagina 23