£1 I Marcel Lindenaar leidt dubbelleven Jacqueline Goormachtigh verbaast vooral zichzelf Niet /voetballerlei J SPORT Ccidóe Commit ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 door Frank Werkman De verleiding om het licht onder de korenmaat vandaan te halen en te laten schijnen over een aantal zaken is groot, maar ik heb de lokroep van bepaalde sirenes kunnen weerstaan. Vandaar dat u op deze plaats niets zult lezen over Hans Kraay, Diego Maradona en Ben Johnson. Hun avonturen zijn de voorbije tijd in voldoende mate de revue gepasseerd. De Vergulde Cicero-lat, het werktuig van een opmaakredacteur om de lengte van een stukje tekst te bepalen, is moeiteloos door de corpulente Argentijn in de wacht gesleept. Het flexibele metalen meet instrument zou trouwens prima kunnen fungeren om Diego venijnige klapjes op het stevige achterste mee te geven. Want als er één sportman is, die zich in alle opzichten heeft getooid met de kenmerken van het door-en - door-verwende-kind. dan is fret wel het voormalige sloppenjoch uit Buenos Aires. Van wie niemand bevroedde dat-ie gelijk tennis-collega Miloslav Mecir een hang had naar de hengel, maar vrijwel louter bot ving. Of gooide Diego voortdurend spierinkjes uit om kabeljauwen te vangen De reden om niet een nadere beschouwing te wijden aan Hans Kraay ligt ook voor de hand. De juiste toedracht van de onafzienbare reeks incidenten in de Kuip zal wel pas in de memoires van alle betrokkenen kunnen worden teruggelezen. Dat duurt mij te lang. Het wachten is op de bevestiging van de geruchten dat Kraay bij de één of andere gelegaliseerde televisiepiraat voetbalplaatjes van verbale begeleiding gaat voorzien. Want om commentaar heeft de man-van-de-twaalf- am bach ten -en-de-dertien - ongelukken nimmer verlegen gezeten. En dat siert hem. ondanks alles. Ben Johnson is een uitgekauwd verhaal, waaraan evenwel ook met de regelmaat van de klok nieuwe hoofdstukken worden toegevoegd. Niet hier, want de snelste sprinter sedert het dopingloze tijdperk zorgt straks zelf wel weer voor nieuwe afleveringen. Hetzij door een auto te stelen, hetzij door met schiettuig te zwaaien. Johnson houdt wel van symboliek, want als hij dan weer eens een keer een patrouillerende straat-agent bedreigt, doet hij het tenminste met een startpistool. Leo van der Kroft is ook een figuur, die het verdient periodiek tegen het licht te worden gehouden. Maar ach, wat moet er worden toegevoegd aan de mededelingen, die de inmiddels gestopte Chris van der Laar over de scheidsrechtersbaas ten beste heeft gegeven? „Contactarm. dictatoriaal en mono-talig" volstaat. Die zit dan ook nog in een UEFA- commissie, net als trouwens Jan Huijbregts. Maar van de laatste kan tenminste worden gezegd dat hij zijn talen spreekt en zijn zaakjes kent. Leuke reisjes, daar gaat het 't duo om. Ach, wie is er vies van een paar dagen op stap op kosten van de baas? Thijs Libregts dan maar onder de loep nemen? Ach, Thijs' tijd komt nog wel. Mogelijk reeds als hij terugkeert uit noord-Italië, waar hij op inspectiereis is. Had in Milaan met de nu in Nederland verblijvende Gullit en Van Basten willen spreken over Oranje. En met Gullit misschien ook over diens knie om en passant eindelijk ook eens te praten over het Oude Zeer Tenzij de bondscoach, die zich ooit laatdunkend uitliet over de Surinaamse oorsprong van Gullit. meent dat hij uiteindelijk door het fysieke ongemak van de vedette het gelijk aan zijn zijde krijgt. Op 20 september kan Libregts trouwens eindelijk van het tegendeel worden overtuigd als hij m Rotterdam een compleet Surinaams elftal tegen zijn eigen formatie in actie ziet. Nee. met Kraay, Maradona, Johnson, Van der Kroft, Huybregts en Libregts wil ik u dit keer niet lastigvallen. Waarover dan wel? Toch met voetbal! Nederland en België als kandidaat voor een EK° Of de enquete van de KNVB bij 37 betaald-voetbalclubs naar bezwaren tegen een rechtstreekse televisie uitzending van PSV-Ajax op zondag 10 septemberEventueel de Brabantse Turk Yilmaz, die in de buurt van Istanboel ging voetballen, maar huilend van ellende naar ons land terugvluchtte omdat hij de taal niet spreekt. Ach, mijn ideeën omtrent die zaken kent u zo langzamerhand wel. Daarom deze week maar een keer een column over niets. Dat is tenminste iets. Jurgen Kohier Butragueno nog vijf jaar bij Real Madrid Emilio Butragueno heeft zijn verbintenis met Real Madrid met vijf jaar verlengd. In die periode gaat „El Buitre" („de gier") ruim een miljard pese ta's (16,5 miljoen gulden) ver dienen. De 26-jarige aanvaller werd acht jaar geleden opge nomen in de jeugdafdeling van Real. In 1984 maakte hij zijn debuut in de hoofdmacht van de Spaanse landskampioen. Butragueno drong zelf aan op verlenging van de overeen komst. Hij wil zijn loopbaan afsluiten bij Real. Koeman en Hofkens niet tegen Denen Bondscoach Thijs Libregts kan voor de vriensehappelijke in terlandwedstrijd tegen Dene marken, woensdag 6 septem ber in De Meer in Amsterdam, niet beschikken over het KV Mechelen duo Erwin Koeman en Wim Hofkens. Het tweetal liet de bondscoach weten te veel hinder te ondervinden van blessures. Koeman kampt sinds enige weken met een lieskwetsuur, opgelopen in de competitie-wedstrijd tegen Germinal Ekeren. Hofkens heeft verschillende klachten. Hij heeft last van zijn rug, van een lies en van beide achilles pezen. Kohier tien weken uitgeschakeld Jiirgen Kohier is de komende tien weken voor FC Bayern Mtlnchen en het Westduitse voetbalelftal niet inzetbaar. De 23-jarige verdediger scheurde afgelopen maandag tijdens de -training van de nationale se lectie de enkelbanden van het rechterbeen. Een dag later is hij in München geopereerd. Volgens de behandelend ge neesheer prof. Werner Kiel vergt de genezing zeker tien weken. Men verwacht dat de Westduitse bondscoach Franz Beckenbauer Uwe Bein (Ein- tracht Frankfurt) dan wel Thomas von Heesen (Hambur ger SV) aan zijn selectie voor de vriendschappelijke inter land op 6 september in Dublin tegen Ierland zal toevoegen. Transfer Stevens valt duur uit Trevor Stevens is sinds dins dag voor Glasgow Rangers een heel dure speler geworden. De international van Engeland hoefde daar niets voor te doen, dat deed de arbitrage-commis sie van de Football Associa tion. Die bepaalde dat Glasgow Rangers 1,53 miljoen pond, zo'n vijf miljoen gulden, dient over te maken op de rekening van Stevens' vorige werkge ver, Everton. De ploeg uit Li verpool vroeg als transferbe drag ruim twaalf miljoen gul den. Glasgow, de ploeg waar Graeme Souness de scepter zwaaide, wilde niet verder gaan dan zo'n twee miljoen gulden. Overgang Allots ter discussie Een arbitragecommissie van de UEFA zal zich buigen over de transfer van Thomas Allofs van FC Köln naar Racing Strasbourg. Intussen is het be stuur van de Franse club ge sommeerd in elk geval het transferbedrag van 1,6 miljoen mark (rond 1,8 miljoen gul den) over te maken. FC Köln meent echter recht te hebben op nog twee miljoen Mark meer en verwijst naar de be palingen van de UEFA. IJSSELSTEIN Marcel Lindenaar heeft het mo menteel zo druk als een klein baasje. De 1.96 me ter lange reserve-spits van FC Den Haag beleeft de nadagen van zijn politie opleiding in Leusden. Daarnaast pendelt hij als semi-profvoetballer ook nog eens tussen woon plaats IJsselstein en werk plaats Den Haag. In zijn ouderlijk huis vertelt de 21-jarige Marcel Lindenaar over zijn dubbelleven. En over het rampzalige begin van zijn merkwaardige voetballoop baan. Als knulletje van vijf jaar meldde Marcel Lindenaar zich aan bij de plaatselijke ama teurclub WIJ, dat aanvanke lijk in hem een doelman zag. „Ik begon de eerste wedstrijd op doel en kreeg er meteen dertien tegen. Janken, natuur lijk. Ik wilde ze veel liever zelf maken. Na die ene wed strijd ben ik in de spits gaan lopen. En daar ben ik nooit meer weggeweest" Bij het IJsselsteinse WIJ, waar onder anderen ook Frans Adelaar van FC Utrecht op groeide, werd Lindenaar niet direct beschouwd als het grote talent van de club. „Ik speelde wel altijd in de hoogste jeugd- elftallen, maar ik heb nooit het idee gehad dat ik wel eens prof zou kunnen worden. Met A 1 speelden we interregio naal, onder meer tegen Ajax en Haarlem. Kennelijk ben ik daar ontdekt door Ed van Stijn, die me naar FC Utrecht heeft gehaald". Lindenaar leek toen, als 17-jarige, een traditie te gaan maken van miserabele debuut-optredens. „We speelden een testwed strijd en dat ging ongelooflijk slecht. M'n vader zei meteen: „Kom, we gaan naar huis". En zelf dacht ik dat ook. Maar Van Stijn kwam vertellen dat ik de volgende week weer moest komen. Ze hadden me natuurlijk al langer gevolgd, maar dat realiseer je je op dat moment niet". Koelkast Toen Nol de Ruiter (nu bonds- trainer) het bewind voerde in de Galgenwaard, belandde Lindenaar als amateur bij de B-selectie. „Hoewel ik er dichtbij woonde, sprak FC Utrecht (de club waar jaren lang politie-agent Ton de Kruijk actief was) me vroeger eigenlijk niet aan. Ik was Fey- enoord-fan, voornamelijk om dat m'n vader voor Ajax was Na vier maanden ontvin gen Lindenaar en zijn ploegge noot Rob Alflen als enigen een zogenaamd „koelkast-con tract", een inmiddels achter haalde methode waarbij geld wordt opgepot voor het behou den van de amateurstatus. „Ook tóen dacht ik nog niet eens aan een profcarrière. Na de MAVO en een mislukt jaar HAVO ging ik in militaire dienst. Op de Kromhout-ka zerne, naast het stadion", glun dert Lindenaar. In zijn tweede seizoen bij FC Utrecht moest Lindenaar, die het inmiddels tot de UEFA-jeugd had ge schopt, de ongelijke strijd aan gaan met John van Loen. „Daar was ik nog helemaal niet aan toe", zegt de IJssel- steiner, die in februari 1987, nog tijdens zijn .militaire diensttijd, werd uitgeleend aan Vitesse. „Ze speelden in de eerste divisie, onder Hans Dor- jee. Ik stond de eerste wed strijd direct in de basis. Door dat ik last kreeg van m'n en kels heb ik helaas wedstrijden moeten missen. Achteraf niet zo gek, want het jaar ervoor had ik 120 wedstrijden ge speeld. Maar ze wilden me bij Vitesse graag houden". „Jut" De Utrechtse club vroeg de Arnhemmers echter meer dan een ton en dat viel toen niet op te hoesten. Lindenaar: „Twee dagen voor het sluiten van de termijn, kreeg ik van FC Utrecht een contract aan geboden. Maar dat beviel me niet. Toen heb ik besloten te kiezen voor m'n maatschappe lijke carrière en gesolliciteerd bij de politie. Bij de rijkspolitie was geen plaats. Ik kon toen kiezen tussen de gemeente-po- litie van Den Haag, Amster dam en Rotterdam. Die keuze was niet moeilijk". Marcel Lindenaar prefereerde te wor den aangeduid met de Haagse bijnaam ,juut" en voelde niets voor „wout", wat in de Dom stad opgeld doet. „Den Haag sprak me het meest aan". Als voetballer belandde hij weer bij WIJ, dat uitkomt in de vierde klasse van de KNVB. Ruim een jaar na het begin van zijn politie-opleiding, kwam Lindenaar voor een sta- ge-periode naar Den Haag. Waar hij, eind vorig seizoen, het Zuiderpark binnenwandel de om eens te informeren naai de mogelijkheid om mee te trainen met de B-selectie. „Puur om een beetje in condi tie te kunnen blijven. Hele maal niet met de gedachte dat ik daar zou kunnen gaan spe len". Lindenaar wendde zich tot assistent-trainer René Not- ten, maar hoofdtrainer Adri- aanse luisterde mee. De spits en aanstaand „diender": „Het verbaasde mij. Adriaanse ken de me nog en wist zelfs nog van welke amateurclub ik kwam. Hij wilde me er wel bijhebben". Cup-fighter „Van FC Den Haag wist ik on geveer evenveel als van de an dere eredivisie-clubs. De club heeft bij mij vooral een imago als cupfighter", aldus Linde naar, die vanavond bij de eer ste vaderlandse bekerronde te gen IJsselmeervogels (20.00 uur in het Zuiderpark) waar schijnlijk op de reservebank zit. Overleg met de Haagse korpsleiding leidde aanvanke lijk tot „nee", maar door stug volharden kregen Lindenaar en de club uiteindelijk toch hun zin. „Er is een rooster uit gekomen, waarbij ik 's zondags kan voetballen", aldus Linde naar, die op 1 oktober officieel in dienst zal treden bij het Haagse korps, in de volks mond ook wel „kitterij" ge naamd. „Ik heb als voorkeur het bureau aan de Nieuwe Parklaan opgegeven, maar waar ik terecht kom, is nog niet bekend". Tijdens een stage van vijf maanden in Den Haag, om precies te zijn in het Bezuiden- hout, werd de agent in spé voorbereid op zijn job. „Het is zoals je het bij je sollicitatie zegt: omgaan met mensen, dat is het leuke. En dan is er na tuurlijk een vorm van span ning. Je weet nooit wat er het volgende moment zal gebeu ren". Tijdens één van zijn diensten in Den Haag werd aanstaand-agent Lindenaar buiten het stadion van FC Den Haag geposteerd. „Dat was één van de laatste wedstrijden (FC Den Haag - SC Heracles, 6-0; red.) van het seizoen, toen ik al met die jongens had meege- traind. Ik kon niks van die wedstrijd zien, maar ik hoorde zes keer juichen. Toen kreeg ik er echt zin in". Traditie Bij het aantreden van Linde naar opperde trainer Adriaan se nog dat van zijn toevallig aangewaaide nieuwe spits pas in de tweede helft van het sei zoen echt iets mocht worden verwacht. Na twee seizoenen in het amateurvoetbal keerde Lindenaar echter sneller terug op prof-niveau dan werd ver wacht. „Tot nu toe is het al meer dan ik me ervan had voorgesteld", zo zegt hij zelf. Uitgerekend tegen Vitesse de buteerde hij gedurende de hele tweede helft, waarin hij spotte met zijn debuut-traditie. In de slotminuut bij de stand 1-1 brak Lindenaar door richting doelman Van der Gouw, waar- Marcel Lindenaar op libero Frans Thijssen niets anders te doen stond dan de spits onderuithalen. Uit de daarvoor verkregen vrije trap zorgde Danny Hoekman voor de winnende treffer. Vorige week tegen FC Twente viel Lindenaar, eveneens ver dienstelijk, in. Alleen tijdens de veelbesproken competitie opening FC Den Haag - Ajax keek hij inactief toe. Waarbij hij zijn aandacht moest verde len tussen zijn voetballende collega's en de vakbroeders bij de Mobiele Eenheid. De laat- sten werden met stenen beko geld door een groepje suppor ters, dat de enige smet op het duel vormde. „Als het spel dood was, keek ik naar wat er op de tribune gebeurde", be kent Lindenaar „Maar verder lette ik op het voetbal, want daarvoor kwam ik". Pet Als voetballer voelt Lindenaar zich gesteund door de vaak luidruchtig aanmoedigingen van het Haagse publiek. Maar met de pet op van agent ont dekt hij ook de schaduwkan ten. „Het vandalisme hoort niet bij het voetballen. We hebben het er alleen aan het begin van onze opleiding over gehad. Maar dan in algemene zin. De boodschap is daarbij zo'n beetje dat je het vandalis me nooit in je eentje kunt op lossen Elke beslissing heeft weer een consequentie. Nu is er bij dat gooien tijdens FC Den Haag - Ajax niet ingegre pen. Als dat wel was gedaan, FOTO: BUREAU 'T STICHT was er misschien rotzooi ont staan. Nu hebben ze een paar dagen later aanhoudingen kunnen verrichten aan de hand van video-beelden". „Het is geen ideale combina tie", aldus Lindenaar over zijn dubbelleven. „Ik moet nog maar afwachten hoe mijn li chaam reageert als ik bijvoor beeld nachtdienst heb gehad. Maar voor mij staat het vast: het wordt óf politie en voet ballen óf alleen politie. Als één van de twee partijen moeilijk zou gaan doen, kies ik voor de politie. Dat weten ze ook bij FC Den Haag. Politieman zijn is mijn hoofdberoep. Ik ga geen risico's nemen in de voet ballerij. Tenzij er natuurlijk een bérg geld tegenover staat". Discus werpster Jacqueline Goormachtigh met de mascotte die ze als Miss Jupea van de Europese Jeugd Kampioen schappen in ontvangst nam. FOTO: DE JONG& VAN ES OVERSCHIE Praten als Brugman moesten at leten en trainers van het Rotterdamse PAC destijds om Jacqueline Goormach tigh de overstap van re- creatie-atletiek naar de wedstrijdsport te laten maken. De toen zeventienjarige Goor machtigh hóórde niet tussen 'de recreanten, vonden de insi ders. Uiteindelijk zwichtte Jacqueline Goormachtigh, on der licht protest, want: „Ik vond het bij de recreanten veel gezelliger en bovendien had ik er helemaal geen zin in om hard te trainen". Waarmee ze meteen verklaart waarom ze zich toelegde op kogelstoten en discuswerpen. „Dat zijn een beetje de luie nummers". Tweeëneenhalf jaar na haar beslissing zich wat serieuzer met atletiek te gaan bezighou den veroverde Jacqueline Goormachtigh afgelopen weekeinde tijdens de Europese Jeugd Kampioenschappen in Varazdin, Joegoslavië, de bronzen medaille bij het dis cuswerpen. Met een afstand van 57 meter en 2 centimeter verbeterde ze haar eigen na tionale record, dat ze eerder dit seizoen op 56.28 meter bracht. Het Nederlands iunio- renrecord outdoor verdween daarmee na twaalf jaar uit de boeken. Met haar 57.02 meter is Goormachtigh, die zich tot 1 november 1989 junior mag noemen, de derde Nederlandse aller tijden, achter Bea Wiarda en Ria Stalman. Ook het na tionaal jeugdrecord indoor, dat al zeventien jaar stond, verbe terde Goormachtigh dit jaar. Naast het veroveren van atle- tiektitels, brengt ze het er op het onderdeel harten verove ren ook niet slecht af. Door de verzamelde sportpers werd ze afgelopen weekeinde in Joego slavië uitgeroepen tot Miss Ju pea („Het leukste meisje, of zo") van de EJK en het leven de bewijs daarvan, een mans hoge mascotte, siert de huiska mer in Overschie. „Zondaga vond hadden we met alle atle ten en allemaal ministers een groot diner als afsluiting van de kampioenschappen. Zegt zo'n minister naast mij, in een soort Joegoslavisch-Engels: „Er wacht jou straks een hele grote verrassing". Werd ik voor die honderden mensen naar voren geroepen en toen kreeg ik dat beest. Miss Jupea. ha ha, weer een titel erbij!", lacht ze. Nieuwe generatie Met Stella Jongmans (derde op de 800 meter bij de EJK), El len van Langen. Mieke van der Kolk, Yvonne van Dorp en Bob Dielis om er maar een paar te noemen maakt Jacqueline Goormachtigh deel uit van de nieuwe atletiek-ge- neratie, die Nederland stor menderhand verovert. De vor deringen van de 19-jarige Rot terdamse zijn indrukwekkend: de laatste twee jaar verbeterde ze per seizoen haar beste per soonlijke prestatie met tien meter. „Maar dat is ook niet zo gek", vertelt sprinttrainer en levensgezel Leo van der Mei- de. „Als je ziet met wat voor techniek ze twee jaar geleden 38 meter gooide..." Goormachtigh, die vier jaar geleden het turnen liet voor wat het was toen ze eenmaal kennismaakte met atletiek, combineerde aanvankelijk de werpnummers met sprinten. Al gauw moest ze een keuze maken en de snelle vorderin gen op de onderdelen kogel stoten en discuswerpen gaven de doorslag. Hoewel ze een verdienstelijke 12,8 in de be nen heeft op de 100 meter („Maar ik train er nooit op, hoor") sprint ze momenteel al leen nog om haar snelheid, haar explosiviteit, in de ring te vergroten. „Toen ik begon met atletiek wilde ik het liefst zevenkamp- ster worden. Maar die 800 me ter... dat wordt nooit wat. Meer dan honderd punten zal me dat niet opleveren. Boven dien ligt speerwerpen me niet zo. Als discuswerpen één van de onderdelen was, zou het 't overwegen waard zijn, maar nu niet". Trainer Belangrijk in de ontwikkeling van Jacqueline Goormachtigh was de komst van trainer Pa trick Homoet, ruim een jaar geleden. „Toen ik begon met de werpnummers, trainde ik onder Fred van der Steenho ven", vertelt Goormachtigh. „Maar hij ging na één jaar weg. Ik wilde graag met hem doorgaan, maar dat kon niet. „Als je zorgt dat je bij het NK indoor goed presteert, heb je zo een nieuwe trainer", zei hij". Met haar tweede plaats tijdens dat NK zette Gormach- tigh zichzelf inderdaad in de etalage; Homoet zat in de zaal en onderkende onmiddellijk met een bijzonder talent te maken te hebben. „Patrick begon meteen met me hele zware krachttrainin gen te laten doen, terwijl ik voor die tijd eigenlijk heel voorzichtig was behandeld", aldus de atlete. Voor de ge- wichttrainingen meldt ze zich driemaal per week bij het Haagse V&LTC, dat over een goed uitgerust krachthonk be schikt. „Door die krachttrai ningen en een heel goeie tech nische begeleiding ga ik nu zo hard vooruit", weet Goor machtigh. Met haar trainer werkte ze af gelopen winter toe naar wat het hoogtepunt van haar ju- niorentijd moest worden: het EJK. En passant bracht ze bij het NK indoor het jeugdrecord kogelstoten op 14.80 meter. Toen er weer buiten kon wor den getraind verruilde ze de kogel voor de discus. Het dis cuswerpen heeft, ook al door de goede prestaties, haar voor keur. „Kogelstoters en discus werpers zijn eigenlijk twee verschillende soorten men sen", vertelt ze. „Wat mij vooral aanspreekt bij het dis cuswerpen is, dat je daar niet zoveel massa voor hoeft te hebben. Kogelstootsters zijn altijd van die heel grote mei den". Goedbedoeld De opmars van Jacqueline Goormachtigh bleef niet onop gemerkt. Ze werd opgenomen in de Nederlandse senioren- ploeg voor de Europa Cup en wordt bovendien overladen met goedbedoelde adviezen. „Tijdens wedstrijden komen er wel eens mensen naar me toe. „Jacqueline, ik wil even met je praten. Het kan zijn dat er dit jaar een kink in je ontwikke ling komt. dat je niet meer zo hard vooruitgaat", zeggen ze dan. Heel aardig bedoeld, maar ik blijf gewoon elke keer verder gooien. Mijn techniek is nog niet zoals-ie zou moeten zijn; ik schommel nog-te veel. Daarom weet ik dat er nog veel meer inzit. Maar het zal niet lang meer duren of mijn techniek is wel perfect en dan komt het aan op ervaring, wedstrijdervaring vooral". Haar prestaties hebben niet in de laatste plaats Jacqueline Goormachtigh zélf verrast. „Vóór het EJK heb ik voor de radio gezegd dat ik al heel blij zou zijn met een finaleplaats. Dat was geen valse beschei denheid, maar omdat ik nog niet gelijkmatig presteer, weet ik gewoon zelf nog niet wat ik Met haar voorbeeld Ria Stal man heeft Jacqueline Goor machtigh nog nooit gesproken, maar ze hoopt de voormalig olympisch kampioene snel eens te ontmoeten. „Om ge woon te praten over de sport en om advies te vragen. Want ik weet natuurlijk nog niks, ik begin eigenlijk net. Aan haar Nederlandse record van 71.22 ben ik voorlopig nog niet toe. Maar ik heb de tijd, want zij was ruim over de dertig toen ze haar beste prestaties lever de". CORIEN BOTMAN

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19