„Hier kan lekker gekliederd worden" aan tafel hond zoekt: huis CeteUe Soman! TOLLZAAL VOLLEDIG OPGEKNAPT VOOR PEUTERS Vroeger werden we beschouwd als revolutionairen met waanideeën' Gehoorzaam en lekker waaks dienstuerlening dagpuzzel LEIDEN OMGEVING ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 14 LI KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voor de Koude- kerkse peuters ziet de toe komst er zonnig uit. Met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen zij naar hartelust spelen in een to taal vernieuwde peuter speelzaal de Hummelhof. Peuters die al voor de va kantie gewend waren om in de Tollzaal van de Rid derhof, waar de Hummel hof gevestigd is, een of meerdere ochtenden door te brengen, zullen niet weten wat ze zien. De eer tijds zo somber ogende ruimte is door vele vaar dige handen omgetoverd in een licht, aantrekkelijk onderkomen. Al het grijs en bruin is ver vangen door veel wit. Grote vlakken zijn geschilderd in helder rood, blauw, geel en groen. Met gepaste trots laat Ans Nijkamp, een van de drij vende krachten achter de me tamorfose van de Hummelhof en vaste leidster in dienst van de Stichting Peuterspeelzaal Koudekerk, alle vernieuwin gen zien. Een aparte zandbak- hoek, een „natte" hoek waar lekker met water gekliederd kan worden, een comfortabel aanrecht, veel opbergruimte. Alles prima in orde en peuter- vriendelijk uitgevoerd. „Hier zitten heel, heel veel uren vrij willigerswerk in", legt Ans uit. „Overweldigend veel enthou siaste ouders, leidsters, en zelfs hun familieleden hebben hier samen met het bestuur heel wat werk verzet. Zeker wel dertig mensen hebben ervoor gezorgd dat dit alles in zes we ken tijd voor elkaar is geko men. En 't was nog gezellig ook!" Zelf heeft Ans er op vier da gen na haar hele vakantie aan besteed om de vervende, tim merende, poetsende en zelfs loodgieterswerkzaamheden uitvoerende vrijwilligers bij te staan. „In juli zijn we bij de Hazerswoudse speelzaal Won derland gaan kijken om ons te oriënteren, om zin te krijgen in de opknapbeurt. Al gauw waren we volop bezig en heb ben we vele avonden en zater dagen hier gewerkt", vertelt Ans. Opbergen De peuterspeelzaal kampte al jaren met het probleem dat men niet over een eigen, vaste ruimte kon beschikken. Ook andere huurders dan de peu terspeelzaal maakten gebruik van de Tollzaal, zodat het Vrijwilligers aan het werk in de vernieuwde peuterspeelzaal in Koudekerk. speelgoed en het meubilair elke dag opnieuw weer moes ten worden uitgestald en opge borgen. Dit vergde zoveel ex tra tijd van de leidsters, dat het bestuur zelfs heeft over wogen of het niet beter zou zijn de Tollzaal helemaal de stopt. Uitvoerig overleg leidde rug toe te keren en ergens in uiteindelijk tot de afspraak dat het dorp een eigen gebouwtje de Tollzaal helemaal aangepast te betrekken. mocht worden aan de eisen die Op aandrang van het gemeen- voor een speelzaal gelden. An- tebestuur en de Ridderhof dere huurders zijn tot een mi- werd dit plan in de ijskast ge- nimum beperkt en het peuter- WIM VAN NOORT meubilair en het speelgoed hoeven niet meer om de ha verklap in de kast te verdwij nen. „We zijn bijzonder blij met deze oplossing", stelt Piet Franken, de voorzitter van de Stichting Peuterspeelzaal. „Helemaal ideaal is het nog niet, we willen de ruimte liefst zo snel mogelijk echt helemaal alleen gebruiken, maar we zijn wel een flink stuk in de goede richting opgeschoten. De Hummelhof kan nu vijf och tenden en twee middagen per week open zijn. Alle energie die de leidsters anders elke dag kwijt waren aan dat eeu wig in en uit de kast sjouwen van al die zware spullen, kan nu veel beter gebruikt wor den. Wat extra aandacht voor de peuters en misschien ook tijd om eens een praatje met de ouders te maken, dat is toch ook belangrijk. Voorop blijft natuurlijk staan dat het voor een peuter belangrijk is dat hij zich in een ruimte op z'n ge mak kan voelen. Ik denk dat we dat wel bereikt hebben zo". Als er voldoende animo voor blijkt te bestaan, zal de peuter speelzaal nog meer middagen open zijn. Er wordt nu ge werkt met twee vaste betaalde leidsters, plus elke dag een vaste vrijwilligster. Wie dat zijn, is op de peuteriaanse wij ze in Bruna tekeningetjes aan gegeven op een van de wan den, zodat de peuters precies weten waar ze aan toe zijn. Het ziet er wel naar uit dat het bestuur binnen afzienbare tijd nog een keer een beroep moet doen op de vrijwillige arbeids krachten van creatieve ouders. De door de gemeente toegezeg de buitenspeelzaal, een lang gekoesterde wens van de stichting, had er eigenlijk al moeten zijn. Helaas zullen de peuters het nog een tijdje zon der moeten doen. Piet Fran ken: „Binnenkort worden daarover spijkers met koppen geslagen. Voor die 12.500 gul den die we daar van de ge meente voor krijgen, willen we proberen om alleen het materiaal aan te schaffen. Al het werk willen we zo veel mogelijk zelf doen, zoals in de Tollzaal ook is gebeurd Dan kun je met een paar duizend gulden heel wat doen". De buitenspeelplaats komt tegen over de ingang van het kruis- gebouw te liggen „Niet ideaal, zo moet er altijd een leidster mee, want je kunt de speel plaats vanuit de zaal niet in het oog houden. We hopen dat we er voor de winter mee klaar zijn", verzucht Franken. Het fraaie uiterlijk van de Hummelhof en de betere voor zieningen voor de peuters lei den er overigens niet toe dat de ouders meer moeten gaan betalen. Paul Backes, de pen ningmeester van de Stichting, verzekert dat de tarieven blij ven zoals ze zijn. „We bieden nu meer voor hetzelfde geld, waar maak je dat nog mee?" SARIE KATSMAN WONINGBOUWVERENIGING SPINOZA BESTAAT ZESTIG JAAR RIJNSBURG „In de beginjaren van ons be staan is het wel voorgeko men dat bazen met ont slag dreigden als perso neelsleden lid wilden worden. Inmiddels is er wel het een en ander ver anderd". Aan het woord is de heer G. van Egmond, voorzitter van de Rijns- burgse woningbouwver eniging Spinoza. Dit jaar bestaat de woningbouw vereniging zestig jaar. Een jubileum dat, als het aan het bestuur ligt, stilletjes voorbij gaat. Van Egmond is al 35 jaar be stuurslid van de vereniging. De laatste elf jaar hanteert hij de voorzittershamer. „Ik zit in mijn laatste periode", vertelt hij. „Op 65-jarige leeftijd maak ik volgens de reglementen plaats voor jonger bloed en in- Toen Spinoza in 1929 het le venslicht zag was het crisis in Nederland. Van Egmond: „De meeste mensen woonden in oude krotten waarvoor ze bo vendien een hoop geld moes ten betalen. Dat gaf een hoop onvrede. Een aantal mensen, onder wie de bekende Rijns burger Karei Zandbergen, vond dat voor betere huisves ting voor deze laagste klasse gezorgd moest worden. Dat laatste is altijd de doelstelling van Spinoza gebleven. Door velen werden de oprichters van Spinoza als revolutionai ren met waanideeën be schouwd. Vandaar soms het dreigen met ontslag. Om die reden haakten in die begintijd veel leden na enige tijd weer af". Na verloop van tijd gingen steeds meer mensen de nood inzien en nam de aversie tegen de woningbouwvereniging af. In 1937 werd het eerste wo ningbouwproject aangepakt. In de Burgemeester Meyboom- straat verrezen zestien wonin gen. In die tijd ook, werd Spi noza door de gemeente er kend. Van Egmond: „In heel Nederland gebeurde dat voor al onder druk van de provin cies. Maar dat het niet van harte ging bewijst bijvoorbeeld het feit dat de raadsbesluiten uit die tijd zijn vernietigd". Toch is volgens de huidige Spinozavoorzitter na het wat stroeve begin de samenwer king met de gemeente altijd goed geweest. T uinbouwgrond Vanaf de jaren na de oorlog brak voor Spinoza de tijd aan dat er volop gebouwd werd in Rijnsburg. Aanvankelijk zat het nog wat tegen. Zo ging de aannemer, die woningen aan de Saxenstraat en Van Ros- sumstraat zou bouwen, halver wege failliet, zodat ze door een ander moesten worden afge bouwd. Later ging het alle maal wat soepeler. Er kwam meer geld en grond beschik baar en Rijnsburg kon in zijn eigen woningbehoefte aardig voorzien. Wat door menigeen wel betreurd werd, was het feit dat de woningbouw altijd ten koste ging van tuinbouw- grond. De laatste tijd is er de tendens dat steeds meer mensen stre ven naar een eigen woning. Van Egmond vindt dat geen slechte ontwikkeling. Ook met het stimuleren door „Den Haag" van het eigen woning- bezit heeft de Rijnsburger geen moeite. „Veel mensen hebben het de laatste tijd beter gekregen dus het is een logi sche ontwikkeling". Meer moeite heeft Van Egmond met de ideeën van staatssecretaris Heerma om iedereen in een huis te laten wonen dat bij zijn of haar inkomen past. Van Eg mond: „Aan de ene kant is het niet onredelijk. Maar om ie mand die al veertig jaar in een woningwetwoning woont te dwingen een duurder huis te betrekken, dat gaat toch te ver. Het laatste woord hier over is wat ons betreft dan ook nog niet gevallen". Plannen De woningbouwvereniging heeft, hoewel, de nieuwe bouwlokatie De Kleipetten iet wat op zich laat wachten, een aantal andere projecten op sta pel staan. Zo zijn de plannen om van de twee flats aan de Camphuyzerstraat één te ma ken in een vergevorderd stadi um. Na gereedkoming wil Spi noza deze ngenendertig, nabij het centrum gelegen woningen voor seniorenhuisvesting gaan bestemmen. Voor deze groep mensen is momenteel een groot tekort aan woonruimte in Rijnsburg. Ook de flat met vijftien apartementen aan het St. Barbaraplein zal door oude ren bewoond gaan worden. En de nieuwste plannen van Spi noza zijn om in de J. Wild schutstraat ook specifieke be jaardenwoningen te realiseren. „Dit zal om zo'n zes huizen gaan", vertelt Van Egmond. „Aan de laatste voorberei dingsfase wordt nu gewerkt. De aandacht van de 60-jarige woningbouwvereniging richt zich nu dus vooral op leeftijd genoten. Maar dat is %op dit moment hard nodig. Spinoza en z'n ideeën zijn zeker niet KARIN VAN DE SPIJK Bestuur en raad van commissarissen van de 60-jarige woning bouwvereniging Spinoza. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Bruno is een stoere Mechelse herder. FOTO: WIM VAN NOORT Bruno is een heel lieve hond maar je moet hem niet alleen in huis laten. Daar kan de Mechelse herder namelijk he lemaal niet tegen. Uit frustra tie, wanhoop en verdriet maakt de eenzame hond ver schillende dingen in de huis kamer stuk. Dat was ook de reden waarom zijn vroegere eigenaars hem een maand of wat geleden naar het Leidse asiel brachten. Aan de Besjeslaan vinden ze dat het enige probleempje van Bruno. Hoewel Dorien Lares na enig nadenken nog een minpuntje weet te noemen. „Hij kan niet met katten op- schieten en niet met honden van het ras chow-chow", ver telt de plaatsvervangend be heerster van het asiel. Verder komen er alleen maar lovende woorden uit haar mond als ze ovef Bruno praat. „Een heel lieve hond", vindt ze hem. „Hij heeft echt een goed karakter, is eerlijk, ge hoorzaam en lekker waaks". En daarom is de vijf jaar óude Bruno volgens haar „een pri ma boerderijhond". Dat wil uiteraard niet zeggen dat Bruno het alleen naar zijn Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan,vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12, 14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. len,' rennen of hem eventueel naast de fiets laten lopen". Volgens haar is het dier goed zin zou hebben op een boerde rij. Hij kan ook heel goed te recht bij mensen die in een gewoon huis wonen. Het zou dan wel prettig zijn als ze de beschikking hebben over een buitenkennel waar Bruno te recht kan als er niemand thuis is. De mensen bij wie de gele hond met de zwarte snoet te rechtkomt, zullen veel plezier van hem hebben, verzekert Dorien Lares. „Het is een ide ale hond, je kunt van alles met hem doen. Gaan wande- Pietie die vorige week in deze rubriek werd voorgesteld, zit nog steeds tussen zijn soortge noten in het asiel. En dat ter wijl de forse cyper zich het meest in zijn hum voelt als er mensen om hem heen zijn. De gezellige kater wacht met smart op een nieuwe eigenaar die ervan houdt om hem re gelmatig te aaien en te stre- Bouillon met garnalen - karbonade met komkommer, ijsbergsla en patates frites - vruchtencocktail Gebruik voor de bouillon met garnalen liever geen opgelost tablet. De fijne smaak van de toevoegsels verdient als basis een zelf getrokken en (dat is ook belangrijk) optimaal ont vette bouillon. Voor twee: 0,5 liter bouil lon (van 200 g kippepoe- let), witte wijn of droge sherry, 50 g garnalen, 1 bolletje gember, peterselie; 2 rib- of haaskarbonaden, zout, peper, mosterd, bloem, 20 g boter, stukje komkommer, paprikapoe der; ijsbergsla, 2 lepels yog hurt, 1 lepel azijn, zout, pe per, mosterd, suiker, uitje, peterselie, 1 tomaat; 0,5 tot 1 kg aardappelen of voorgebakken patates fri tes, frituurvet, zout; 1 grapefruit, trosje drui ven, 1 perzik, 2 lepels zure room, 2 lepels cognac, poedersuiker). Maak de heet gemaakte bouillon op smaak af met wijn of sherry en schep hem in de koppen op een meng seltje van garnalen, stukjes gember en fijngeknipte pe terselie. Bestrijk de met zout en pe per bestrooide karbonaden met mosterd, haal ze door bloem en bak ze in een kwartier bruin en gaar in de boter. Houd het vlees op een bord warm. Bak de in blok jes gesneden komkommer in een paar minuten gaar in het bakvet, breng ze op smaak met zout en paprika poeder en leg ze op de kar bonaden. Maak de in korte reepjes ge sneden ijsbergsla aan met een yoghurt-slasausje met stukjes ui en peterselie en garneer haar met partjes to- Schil de grapefruit en ont doe de partjes van alle vlie zen. Pel en ontpit de drui ven. Snijd de ontvelde per zik in stukjes. Schep een mengseltje van zure room en cognac door de vruchten. Zet de cocktail een half uur koud weg. Houd de buiten kant van koude coupeglazen even in stoom, bestrooi ze daarna met poedersuiker en vul ze met de cocktail. Menu tip voor maandag: hamlapje met spinazie en aardappelen - kwarkvla. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Maris, Groeneveld en De Ruiter, Van Schie: za. dr. M. Zwijnenburg, tel. 412166, zo. dr J. de Ruiter, tel 125096. Groep 2: Bergmeyer, Ne ring Bógel. Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. J. Rus, tel. 132500, zo. dr. E. de Lange, tel. 212025. Groep 3: Pleiter, Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysenbergh: za. dr. W. de Bruy- ne, tel. 134345, zo. dr. E. Fogel berg, tel. 132877. Groep 4: Bènit, Horn, de Kanter, Lahr, Lodder, Nieuwenhuis, Van Rijn, Van Win gerden, J. Zaaijer en R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. D. van Winger- der, tel. 310047, zo. dr. A. van Rijn, tel 720404. Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr Harm- sen. tel. 769563, zo. dr. H. Prince, tel. 760947. Oegstgeest: za. en zo. dr D. Held. tel. 174955. Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. O. van Eysden, tel. 891000 (spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10). Voorschoten: za. dr. Meiman, tel. 01717-2118, zo. dr. Baars. 01717-2520. Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsen praktijk Sleeboom Hoornweg, 02522-11393. Noordwijk: za. en zo Gezondheidscentrum, 01719- 19300 Katwijk - Rijnsburg - Val kenburg: Groep 1: F. Dijk, J.J.A. Henneman, J.H. ten Hove, J.A.J. Lodder, W.C.M. Meeuwisse, J.A. Pool, I.J.W. Schonenberg: za. en zo. dr. J. Henneman, 01718-12182 Groep 2: W. Bergman, H. van Duyn, L. van Duyn, H.M. Hueting, H.C. Moolenburgh, J. Timmers: za. en zo. dr. H. Hueting, 01718- 29550 Groep 3: G. van Delft, E.C.M. Priester, R. Rietbroek, A.J. Verhage, C.H. van der Water: za. en zo. dr. R. Rietbroek, 01718- 21818. Sassenheim: za. en zo. dr V A Muller, tel. 02522-11777. Alkemade - Rijnsaterwoude: za. en zo. dr. W. Beekhuis, 01712- 8202. Roelofarendsveen: Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: za. en zo. dr. A. Saeys, 01713- 12217 Alphen: groep 1: za. dr. C. Boss, 01720-72472, zo. dr. P. Herzberger, 01720-73264; groep 2: za. dr. R. Zikel, 01720-31905, zo. dr. A. van Gemeren, 01720-20157; Groep 3- za. dr C.Varkevisser, 01720-21767, zo. dr. E. Plag. 01720-43896. Hazerswoude- Koudekerk: za. en zo. dr. R. Uhlen- beck, 01728-9281. Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. R. Leeu- wenburgh, 01727-15700. Lange- raar - Nieuwveen -Ter Aar - Wou- brugge (za. 10.00 uur tot zo. 24.00 uur; altijd eerst bellen): za. en zo. dr. H. van Sprang/T. Zandstra, 01722-2811. Nieuwkoop - Noor den: za. en zo. dr. M. Sanders, 01725-71555. Voor dringende za ken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. P v.d. Kaaden, tel. 02520-15114 HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster. C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te berei ken via de dokterstelefoon, tel. 071-122222. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. en zo. G. van Hof. Plantage 10. Lei den. tel. 141838. Spreekuur om 13.00 uur. Zoeterwoude: dr. Freeke, tel. 410950/414547. Al kemade - Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. Leid- schendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bollenstreek: za. en zo. O. Hofman, 02520-16219. Noord- wijk: za. en zo. J. Scale, 01719- 10779. Katwijk: za. en zo. E. de Vries. 01718-24524. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek De Aloé, Le vendaal 161, Leiden, tel. 120502, Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegstgeest, tel. 176154, Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Alkemade: Apotheek Alkemade 01713-9100, open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noord- wijk - Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Apotheek Sloothaak, Vliet N.Z., Rijnsburg, tel. 01718-20400. Leidschendam: za. en zo. Apo theek De Heer, Koningin Juliana- laan 104, Voorburg, tel. 070- 864955. Noordwijkerhout: za. geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienst- bel. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het ant woordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: za. en zo. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23. Leiden, 144323. Voorschoten - Leidschendam: eigen dierenarts bellen. Bollenstreek: za. en zo E. Scheele, tel. 02521-10847. Kat wijk: Opgave via het antwoordap paraat, op zaterdag tussen 11 00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Muurling/Helder/Roest: za. en zo. A. Helder, tel. 220513. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargeno men door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallerv dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaco- nessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburger- straat in Leiden naar de Crones- teinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel. 071- 896309; 071-897762; 033-620244 (dit laatste nummer is dag en nacht bereikbaar) CENTRALE REGISTRATIE KIN DEROPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Infor matie over en aanmelden voor kin deropvang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071-120903. Spreekuur ma. 13.00- 15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling be lastingen: alleen op afspraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30- 20.30, afdeling vreemdelingen recht: ma. 13-15 en do. 18.30- •20.30. afdeling vrouw vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnum mer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30- 20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorscho ten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 muziekinstrument; 8 bosgewas; 9 eerstkomende (afk.); 11 snel drogend mengsel; 12 te genover (afk 13 stad in Duitsland; 15 insekt; 16 vlerk, vleugel; 18 roeispaan, 19 vrucht; 20 fijn weefs el; 21 rekening; 23 knaagdier; 25 onderricht; 26 bijbeldeel (afk.); 2j kortstondige periode van slecht weer; 29 luitenant (afk.); 30 soort schaatsen; 32 rolvoorzegger. Verticaal: 1 vogel; 2 onderne mingsvorm (afk.); 3 vallei; 4 stad ii Algerije; 5 water doorlatende; 6 voorzetsel; 7 zeer groot; 10 weers gesteldheid; 12 apparaat; 14 geme ne weide, 15 deel van Oostenrijk; 17 kleefmiddel; 18 loopplaats v kippen; 20 drinkgerei; 22 bloem; 24 moed; 27 besmettelijke ziekte; 28 teer, mager; 30 tegenwoordig; 31 symbool van neon. OPLOSSING •9N IZ :nu oe :|0| 82 !|oq LZ W f2 U01 -se zz :seoj>| 02 :uej gi M u \\oj -II si. Uueeui fi liaisaoj zi 'jeeiu "!IM 01 :UJJ0U9 L :ui 9 -Höl S ;uejO 'iep 8 "A N 2 'Mnaauj i qeeoiiJeA ■jngujnos ZZ :U9jou 0G 'M 62 :inq LZ '10 I 92 ;sa| 92 UBJ 62 ;eiou :lUe>) 02 :sJ9>|!9UJ 61 tuj0!J 8i :>)9!M 91 Ijoj 91 :win 21- "o-i si :>«ei u 6 'U3JBA 8 :9Uj|opueuj i qeeiuozuoH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14