m m m ROAC wil basisschool tegenover Hertogspark /j /f I0UR HAAL „Wij zijn met z'n allen apetrots op ons clubhuis" GEMEENTEN HOUDEN FORSE VINGER IN MILIEUPAP Fotoboek over het vierkante dorp SPRIETLOPEN IN NIEUWE WETERING Boekje over brandweer Valkenburg dagpuzzel 1 LEIDEN OMGEVING QeidóaOowiant VKIJDAG 1 SEPTEMBER 1989 PAGINA 10 HAZERSWOUDE De aanpak van het milieubeleid door het Interge meentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) wordt meer toegespitst op de gemeenten afzonderlijk. De portefeuillehouders van de deelnemende gemeenten zijn dit overeengekomen naast het streven naar een gezamen lijke aanpak van de milieuproblematiek. Reden voor de diversifiëring zijn de verschillen die de IGOR-gemeenten onderling kennen op het gebied van het milieu. Burgemeester J.W. van der Sluijs verwacht desondanks niet dat de overeenkomst zal leiden tot een verwatering van de samen werking die op dit moment wordt uitgewerkt. Het IGOR trok enkele maanden geleden speciaal voor het ontwikkelen van een gemeenschappe lijk milieubeleid een deskundige aan. Gisteren werd ook bekend dat de samenvoeging van de verschillende grondwaterbedrijven in de regio Zuid-Holland Oost tot de WZHO in een stroomversnelling is geraakt. „De onderhandelingen verlopen veel voor- spediger dan sommigen hadden verwacht of gehoopt", meldde Van der Sluijs gisteravond tijdens een vergadering van de gemeenteraad. De fusie wordt uitgevoerd in vier fasen. ALPHEN AAN DEN RIJN „Het vierkante dorp" is de ti tel van een fotoboek over het oude centrum van Alphen, dat op 1 november verschijnt. Dit foto- en prentbriefkaarten- boek is gemaakt door de Stich ting Rijnlandse Historiën. Deze stichting werd in 1988 opgericht met als doel in de Rijnstreek te komen tot plaat selijke of regionale historische uitgaven. Het eerste boek ver scheen op 1 november 1988 en kreeg de titel „Volk op Vier sprong". De makers van dit tekstboek hebben een deel van hun werk nu omgezet in het fotoboek „Het vierkante Dorp". Met „het vierkante dorp" wordt het gebied tussen Hof- brug en Postbrug in de Julia- nastraat bedoeld, ofwel het ge bied tussen het zogenaamde omleidingskanaal en de Oude Rijn. In het 72 pagina's tellen de boek is dit stukje Alphen in beeld gebracht. Gebruik is ge maakt van de grote collectie foto's en prentbriefkaarten van het historisch archief van de gemeente en de historische vereniging. Om een juist beeld van de vroegere en huidige si tuatie te krijgen is veelvuldig gebruik gemaakt van luchtfo to's en kaartjes. Dit is belang rijk omdat veel straatnamen, zoals de Bruggestraat en de Schoolstraat verdwenen zijn en voor niet oud-Alphenaren niet meer te vinden zijn. Vanaf 1 november is het boek in de boekhandels te koop. Men kan tot 15 september in tekenen voor de prijs van 17,50 per exemplaar. Voor le den van de historische vereni gingen in de regio is de inte kenprijs 15,De boeken kunnen in november worden opgehaald onder andere in het Alphense gemeentearchief. Cantate Domino krijgt gift ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse zang vereniging Cantate Do mino heeft van het An jerfonds Zuid-Holland een bijdrage van 1.500 gulden ontvangen. Daardoor is de christe lijk gemengde zangver eniging in staat een nieuwe piano aan te schaffen. Hiermee moet het repertoire van de zangvereniging worden geoefend. Nieuwe brug Oude Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Er komt een nieuwe brug over de Oude Rijn in Alphen aan de Rijn. Het college van Al phen heeft besloten een brug aan te leggen ter hoogte van. de Stations straat. Hiermee wordt het gebied rond het station verbonden met de nieuwe woonwijk Beerendrecht. De brug zal alleen be stemd zijn voor voetgan gers, fietsers, openbaar vervoer en de politie of brandweer. RIJPWETERING „Het weiland recht tegenover het Hertogspark aan de Oud Adeselaan zou de meest ideale lokatie zijn voor de bouw van een nieuwe basisschool voor de dorpen Rijpwetering en Oud Ade". Dat is de mening van het bestuur van voetbalvereniging ROAC'79 naar aanleiding van de gemeentelijke plannen om de Ripse school te bouwen op de plaats waar nu het trai ningsveld van ROAC ligt. ROAC kiest voor de ge noemde alternatieve loka tie omdat deze neutraal ligt ten opzichte van zo wel Rijpwetering als Oud Ade. „Bovendien hoeven de meeste leerlingen dan niet de Oud Adeselaan over te steken om op school te komen", zo rede neert het ROAC-bestuur in een brief aan de leden van de Alkemadese gemeenteraad. De brief wordt aanstaande maan dag besproken in de gemeen teraad. Overigens heeft wet houder L. Beelen al laten we ten dat de lokatie tegenover het Hertogspark voor het pro vinciebestuur onaanvaardbaar is. ROAC gelooft dat echter pas als een en ander „zwart op wit" blijkt. Als tweede mogelijkheid geeft ROAC de voorkeur aan het tweede handbalveld boven het voetbaltrainingsveld als nieu we lokatie voor de basisschool. Op dit idee is ROAC gekomen na bestudering van de ge- bruiksintensiviteit van de handbalvelden ten opzichte van het ROAC-trainingsveld. „Handbalvereniging OASE ge bruikt", stelt ROAC in haar schrijven aan de gemeente, „haar velden hooguit drieën eenhalve maand per jaar. Ge durende de rest van het jaar wordt handbal gespeeld in de sporthal. Het trainingsveld van de voetbal daarentegen gebruiken wij gedurende het gehele jaar". Overigens zijn er voor dit plan nogal wat aan passingen noodzakelijk. Zo zou de „smerige stinksloot" tussen de handbalvelden en het par keerterrein van het Hertogs- veld moeten worden gedempt. Een groenstrook zou plaats moeten maken voor speel ruimte. Het ROAC-bestuur heeft aan de voorzitter van OASE in middels aangeboden om even tueel de huidige keeperstrai- ningshoek als handbalveld te gebruiken. Kunstgras Mocht het gemeentebestuur blijven bij haar voorkeur voor het halfverharde trainingsveld van ROAC om er een basis school te bouwen, dan eist ROAC in ieder geval verlich ting rond een grasveld en ex tra onderhoud aan dit veld, zo dat het mogelijk wordt om er te voetballen en te trainen. De Rijpwetering-Oud Ade-Combi- natie stelt echter nog meer ei sen. Zo wil de voetbalvereni ging in de toekomst een kunst grasveld op de plaats van het huidige tweede veld en de schriftelijke garantie dat het Hertogspark in ieder geval de eerstkomende 25 jaar niet ver der zal worden aangetast. De voetbalvereniging laat we ten graag mee te denken aan de belangen van de leefge meenschap Alkemade-west (Rijpwetering en Oud Ade). „Maar de ene welzijnsvoorzie ning verstrekken ten koste van de andere, dat gaat ons te ver. Er moet een oplossing worden gezocht die is geba seerd op een duidelijk toe komstgericht beleid", aldus voorzitter J. Straver en secre taris P. Alkemade van het be stuur van ROAC'79. Nieuwe cursussen K&O Leiderdorp LEIDERDORP De af- deling Leiderdorp van de. volksuniversiteit K&O houdt morgen en maan dag weer de jaarlijkse in schrijf- en informatieda gen in het K&O-gebouw aan de Splinterlaan 91 in Leiderdorp. Op zaterdag kunnen belangstellenden van 11.00 tot 14.00 uur te recht, op maandag van 19.30 tot 21.30 uur. Docen ten zijn aanwezig, en er worden werkstukken, ma terialen en boeken ge toond. Het aanbod van K&O omvat cursussen op het gebied van algemene kennis en ontwikke ling, van creativiteit en hobby, van talen en yoga. De taalcur sussen omvatten Engels, Duits, Frans, Italiaans, Spaans en Nederlands. De nadruk ligt op spreekvaardigheid. Nieuwe cursussen zijn astrologie, zelf verdediging voor vrouwen en volkskunst. Na een onderbre king van enige jaren staat de cursus navigatie voor water sporters weer op het program ma. Op het gebied van creati viteit kunnen aquarelleren, te kenen, schilderen en potten bakken worden genoemd. Verder staan kleding maken en quilting op het programma, alsmede sieraden maken en origami. Andere creatieve cur sussen: calligrafie, bloemschik ken en ikebana. De tuin komt aan bod tijdens de cursussen tuinaanleg- en onderhoud en wilde planten, onder leiding van medewerkers van de Lei- derdorpse Heemtuin. Gepro longeerd zijn cursussen zoals binnenhuisarchitectuur, kunstgeschiedenis, genealogie, computergenruik, bridge, wijnkennis en yoga. En ten slotte is er ook gymnastiek en volksdansen voor 50-] Triathlon in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De kwarttriathlon van Alphen vindt voor de vijfde maal plaats op zaterdag 2 september. Het gaat hierbij om een triathlon voor recreanten en een officiële wedstrijd voor in geschreven tri-atleten. Voor het eerst organiseert de Stichting Triathlon Alphen ook een zogenaamde tiende triathlon, bestemd voor de jeugd van 13 tot 16 jaar en re creanten van 16 jaar en ouder. Voor deze tiende triathlon hebben zich tot nu toe 92 deel nemers aangemeld. Aan de kwart triathlon doen 475 per sonen mee. Hieronder bevin den zich grote namen als Peter Zijerveld, Ada van Zwieten, Jan van de Marei, Ronald Ni- holt, Aschwin Vermeulen, Rik van Trigt, Inge Pool en Mari-, anne Vlasveld de Nederlandse kampioene wintertriathlon. Om 09.00 uur is het startsein voor de tiende triathlon terwijl de kwart om 12.00 uur begint. Start en finish zijn bij de dag camping aan de Zegerplas. NIEUWE WETERING Een sprietloopwedstrijd is een van de feestelijke activiteiten die het Oranje comité van Nieuwe Wetering morgen op het pro gramma heeft staan. Het feest programma van zaterdag om vat bovendien vanaf tien uur 's morgens een rommelmarkt aan de Voorweg ter hoogte van Jackie-Jeans-Shop. De hele dag bestaat de mogelijkheid tot wa terfietsen. Liefhebbers kunnen voor de lol een poosje (voor) paal zitten. De sprietloopwed- strijden voor de jeugd jonger dan 12 jaar beginnen om twaalf uur. Voor volwassenen begin nen ze om twee uur. Inschrij ving voor deelname dient voor aanvang van de wedstrijden te gebeuren. De prijzen jeugd bestaan uit cadeau-bon nen ter waarde van 25, 15 en 10 gulden. Voor volwassenen wordt een eerste plaats beloond met honderd gulden en de tweede plaats met vijftig gul den. De plaatselijke muziekver eniging Door Gunst Verkregen ondersteunt de festiviteiten de hele dag met muziek. In de brandweerkazerne van Valkenburg. Van links naar rechts E. Koning, J. Post, A. Oosterlee, burgemeester C. Sinke met het jubileumboekje en P. v.d. Meij. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VALKENBURG Bur gemeester C. Sinke heeft gisteravond in de brand weerkazerne van Valken burg het eerste exemplaar ontvangen van een boekje over de vijftigjarige brandweer. Het boekje werd hem overhandigd door brandweercomman dant A. Oosterlee. Het is de bedoeling dat alle be woners van het Rijndorp een exemplaar van het ju bileumwerkje ontvangen. Overigens kende Valkenburg al in de Romeinse tijd een brandweer, zo is uit opgravin gen gebleken. De huidige vrij willige brandweer werd op 5 juli 1939 opgericht. Er werd toen een vergadering gehou den onder leiding van burge meester A.C. de Wilde. Tot die tijd bestond de plichtbrand weer. In 1853 telde het dorp 422 inwoners en had men de beschikking over twee brand spuiten. Elke inwoner van 18 tot 65 jaar was verplicht zich in te zetten bij de brand. Tot 1939 waren er een tweetal alarm-wekkers. Zij werden als eersten gealarmeerd en moes ten de anderen gaan wekken of de torenklok die Valken burg toen nog rijk was, gaan luiden. In 1974 werd overge gaan op stil alarm. Het boekje geeft een aardig stukje brand weergeschiedenis weer, de twintig foto's zijn met zorg ge kozen. Tijdens de oorlogsdagen in mei 1940 ging in het zwaar geteisterde Valkenburg al het materiaal verloren behalve de motorspuit. In 1953 kreeg de brandweer zijn eerste auto spuit en werd de huidige gara ge aan de Ringweg in gebruik genomen. DE DIAMANTVINK HEEFT NIEUW ONDERKOMEN ALKEMADE Na maan- r bene, maakte een pracht van lijks kosten aan arbeidsloon, is een fraaie bar geplaatst, ee den van zelf bouwen is een plafondsysteem. Zelf ben De materialen hebben we su- podium en een mooie ruim ALKEMADE Na maan den van zelf bouwen is het dan nu zo ver dat de leden van Vogelvereni ging De Diamantvink aan de Weteringlaan in Oude Wetering hun nieuwe clubgebouw in gebruik kunnen nemen. De andere drie verenigingsge bouwen, die op hetzelfde ter rein worden gebouwd zullen in oktober en november ge reed komen. Duivenvereni- ging De Witkop verwacht be gin oktober haar „home" te betrekken. Jongerensociëteit Farmhouse rekent op eind ok tober en Jeugdvereniging Ra nonkel op eind november. Hoe dat nu moet met de tijdelijke onderkomens van Ranonkel en Farmhouse in gebouw Ma- riëngaard aan de Schoolbaan in Oude Wetering is niet dui delijk. In dit gebouw zal na melijk reeds op 25 september de eerste raadsvergadering worden gehouden, omdat het gemeentehuis van Alkemade vanaf half september wordt gesloopt. Ellende Voor Vogelvereniging De Dia mantvink is nu al een einde gekomen aan een jarenlange huisvestingsellende. Bouw commissievoorzitter Piet van Ruiten onthult morgenmiddag een fraai wandbord. Deze offi ciële handeling vormt de inlei ding van een openingsfeestje voor allen die bewezen hebben De Diamantvink een goed hart toe te dragen. „Meer dan veertig mensen hebben vanaf februari regelmatig hun door deweekse avonden, vrije zater dagen en sommigen zelfs hun vakantie opgeofferd om te werken aan het gebouw", ver telt Van Ruiten. „We hadden een vaste kern van een man of FOTO: B. DROOGH tien; de overigen rouleerden. Iedereen toonde zich bijzonder gemotiveerd. De man die mee hielp de fundering te maken heeft ook het behangwerk voor zijn rekening genomen. Jan Wubbe, een tuinder nota bene, maakte een pracht van plafondsysteem. Zelf ben ik van beroep timmerman, maar bij De Diamantvink heb ik nauwelijks getimmerd. Ik heb de werktekeningen ge maakt (het totaal-ontwerp is van John van der Geest), deed mee aan het tegelwerk, de vloerverwarming en de riole ring. We hebben dankzij het mooie weer de gehele bouwtijd door precies op schema kun nen werken". In januari werd begonnen met graven en bouwrijp maken. In februari gingen de heipalen de grond in en in april was de be gane grondvloer gereed. Begin juni was het gebouw glas- en waterdicht en nu, eind aügus- tus, is dan precies op tijd de af bouw gereed. „Onze vrouwen hebben de zaak schoonge maakt en gezorgd voor tafel kleedjes, vitrage en gordijnen. In dit verband mag Ciska Schouten wel apart worden vermeld, want zij naaide de gordijnen. We zijn met zijn al len echt apetrots op ons club huis", aldus Van Ruiten. Kapitaal Het is overigens niet alleen het zichtbare resultaat waar alle Diamantvinkers zo blij mee zijn. Financieel is alles tot nu toe ook naar wens verlopen. Van Ruiten: „Met een vereni gingskapitaal van vijftigdui zend gulden, een banklening van dertigduizend en een le den-obligatielening ter waarde van negenduizend gulden heb ben we een gebouw neergezet dat een verzekerde waarde heeft van maar liefst twee ton. We hadden dan ook nauwe lijks kosten aan arbeidsloon. De materialen hebben we su pergoedkoop op de kop getikt en financieel werd de zaak op voortreffelijke wijze in de hand gehouden door onze pen ningmeester". Het clubhuis, gesierd met een fraaie zandkleurige plavuizen- vloer, bestaat uit een tentoon stellingsruimte, inclusief een chique bar van 12 bij 9 meter, een royale hal, dames- en he rentoiletten, eer. bestuurska mer, een keuken en een func tionele materiaalberging op zolder. „Alles wat we zelf kon den doen, deden we en dat drukte de kosten enorm. Zelfs de bar, de keuken en de trap zijn door de leden zelf ge maakt. Voor de vloerverwar ming hebben we maar liefst negenhonderd meter tyleens- lang gelegd. Als de jongens van de bouwploeg een keer niets hoefden te doen, zag je ze even goed nog op het bouwter rein, al was het maar om het clubhuis-in-aanbouw aan fa milie of bekenden te laten zien". Hoewel de leden van de Vogelvereniging blij zijn dat ze zich weer met volle energie op hun vogelhobby kunnen stor ten, zien ze nu al met een ze kere weemoed terug op de ge zellige samenwerking in de af gelopen periode, meent Van Ruiten. Disco Een rondgang door de overige in aanbouw zijnde clubhuizen aan de Weteringlaan leert dat men bij jongerensociëteit Farmhouse een schitterende discoruimte van tweehonderd vierkante meter krijgt. Hierin is een fraaie bar geplaatst, een podium en een mooie ruimte voor de disc-jockey. De disco ruimte is grondig geïsoleerd tegen geluidsoverlast. Naast de discoruimte heeft Farmhouse nog zestig vierkante meter voor berging, toiletten, garde robe en een royale hal. In to taal twintig jongeren met een vaste kern van tien man wer ken ieder vrij uurtje aan de so ciëteit, die eind oktober gereed moet zijn. Jeugdvereniging Ranonkel zal pas eind november het nieuwe clubgebouw kunnen betrek ken. Het Ranonkelgebouw be staat uit twee speellokalen, een tentenberging, een kamer voor de leiding, toiletten en een royale zolderberging. Be stuurslid Ton van Velzen ver telt: „Wij moeten de zaak met een man of vier klaren en dat is echt wel aanpezen. Vooral omdat we een deel van onze inkomsten halen uit de ver huur van tenten. Die moeten vaak in het weekeinde ge bracht, opgezet, afgebroken en teruggehaald worden. In de vakantietijd gingen onze jeugdkampen gewoon door. Maar we komen er ook wel, alleen zijn wij iets later dan de andere verenigingen", aldus Van Velzen. De leden van Duivenvereni- ging De Witkop hopen hun ge bouw over een maand gereed te hebben. „Wij moeten alleen nog schilderen en aftimmeren. De indeling lijkt op het ge bouw van de vogelvereniging, alleen hebben wij geen be stuurskamer, maar een inkor- fruimte", B vertelt bestuurslid Lidlage. ELLEN VERHAAR Surfwedstrijd De Senioren Surfclub houdt zondag op het Oosterduinse Meer in Noordwijkerhout een surfwedstrijd voor kop pels. De start is om twaalf uur en de vaar tijd drie uur. Het maximale zeiloppervlak is 6 meter 8, en de inschrijving is tien gulden per koppel. In schrijving en informatie bij surf school Klaas van Zijver- den aan de Boekhorstweg in Noordwijkerhout. Sfinx De formatie Sfinx treedt zon dagavond op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom. De groep brengt een zeer geva rieerd repertoire. De bar-dan- cing gaat om negen uur open. Zangdienst C.J. Honing gaat voor in een zangdienst die op zondag wordt gehouden in de Hulp en Heilkerk van de Robert- Fleury Stichting (Schaken- bosch) aan de Veursestraat- weg in Leidschendam. Aanvang tien uur. Muzikale medewerking wordt verleend door het Gereformeerd Kerk koor uit Leidschendam onder dirigent Reinier Gerardts, Willem Lekkerkerker. trom pet, en Richard Heidema, or gel. Na afloop is er koffie in het Veurhuis. Ten toonstelling Werken van Hendrik Willem Mesdag en zijn vrouw Sientje Mesdag zijn van 4 september tot en met 1 oktober te zien in het raadhuis De Paauw in Wassenaar. De tentoonstel ling wordt gehouden onder auspiciën van de stichting Haagsche School. Gelijktijdig wordt in het park rond het raadhuis een tentoonstelling ruimtelijk werk onder de titel Paradise Lost" gehouden. De Paauw is maandag tot en met vrijdag geopend van tien tot vier uur en zondag van een tot vijf uur uur. Beide ten toonstellingen zijn gratis toe gankelijk. Lezing W. Grimme geeft maandag avond in de Pauluskerk aan de Ruishornlaan in Lisse een lezing over een reis door het Zwitserse kanton Graubuen- den. De bijeenkomst van de KMPT afdeling Lisse begint om acht uur. Badminton De Badminton Club Zevenho ven begint het nieuwe seizoen met twee introductiedagen. Deze dagen zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De introduc tiedagen worden op de vaste speelavond en- ochtend ge houden: maandagavond 4 sep tember van half zeven tot elf uur en zaterdagmorgen 9 sep tember van negqn tot twaalf uur in Sporthal De Vlijt aan de Sportlaan. De shuttles wor den door de club beschikbaar gesteld en eventuele rackets kunnen tegen een kleine ver goeding worden gehuurd. Voor verdere informatie kan men terecht bij de secretares se van de club: Corrinne van Tol, Schoolstraat 39, telefoon 01723-8865. Esperanto Burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout opent maandagavond in de biblio theek in zijn woonplaats een tentoonstelling over Esperan to. Op 35 panelen wordt de ontstaansgeschiedenis van deze wereldtaal geschetst. Ook wordt getoond welke toe passingsmogelijkheden Espe ranto heeft. De tentoonstel ling duurt tot en met 29 sep tember. Tomatensoep - gebakken tahoe met groenten en rijst - ijs met aardbeien vegetarisch In het recept voor. de toma tensoep is de hoeveelheid margarine bewust klein ge houden; de soep is op deze manier beslist niet machtig en vormt daarom een prima smaakmaker voor de rest van het maal. Voor twee: ui, 5 g margarine, 100 g champignons, 0,5 liter water, 1 kruidenbouillonta blet, tijm, laurierblad, toma tenpuree naar smaak, 1 to maat, 8 g maizena, selderij; 200 g sperziebonen, 1 dunne prei, 1 flinke ui, 200 g spits kool, 2,5 dl water, half krui denbouillontablet, 200 g ta hoe, 2 lepels olie, zout, sam bal, boem boe saté, selderij, ketjap; 250 g droogkokende rijst, 0,5 liter water, zout; 2 porties vanille-ijs, 100 g aardbeien, basterdsuiker naar smaak, 2 gesuikerde ijswafels. Fruit de kleingesneden ui gla zig in de margarine en bak vervolgens de gehalveerde of in vieren gesneden champig nons al omscheppende twee minuten mee. Voeg water, bouillontablet, tijm, laurier blad en tomatenpuree toe en laat de soep tien minuten trek ken. Dompel de tomaat in ko kend water en haal er het vel af. Snijd de vrucht in stukjes en kook deze de laatste twee minuten mee. Meng een papje van maizena en weinig koud water en kook dit al roerende een minuut mee met de soep. Voeg er vlak voor het opdoen fijngeknipte selderij aan toe. Maak de groenten schoon. Halveer de sperziebonen, snijd het witte en lichtgroene deel van de prei klein, de ui in dunne snippers en de kool in smalle repen. Zet de boontjes op met het water en bouillon tablet. Dep het stuk tahoe droog met keukenpapier, snijd het in blokjes en bak deze in hete olie met wat zout. sambal en boemboe saté lichtbruin. Schep de tahoe uit de pan en bak er de prei, ui en kool drie minuten in. Voeg twee lepels water toe en smoor de groen ten tien minuten. Doe er de gaargekookte boontjes met kookvocht bij en maak het mengsel op smaak af met de gebruikte toevoegsels, fijnge knipte selderij en ketjap. Leg er in de schaal de tahoe op. JEANNE Boukema nieuw raadslid CDA in Hazerswoude HAZERSWOUDE N.H. Boukema is gisteravond in Ha zerswoude geïnstalleerd als lid van de gemeenteraad voor het CDA. Boukema volgt daarmee B. Nieuwenhuizen op die naar de Antillen is vertrokken voor een functie in het kabinet van de gouverneur. Boukema treedt ook in de andere func ties die Nieuwenhuizen als raadslid vervulde. Dat bete kent dat Boukema zitting heeft in de gemeentelijke ad- viescommidsie voor algemene zaken en financiën, het college voor de verlening van bijstand en in de Culturele Raad. Bou kema is ook plaatsvervangend lid van het bestuur van het be jaardencentrum Driehof. Eucalyptus geopend TER AAR Gebouw Euca lyptus aan de Essenlaan 4 in Ter Aar wordt morgen offi cieel in gebruik genomen. Wethouder A.J.M. Otto ver richt om half twaalf de officië le opening. Na afloop kan er in de bar van sporthal De Vlin der nog wat worden nage- 3 1 1' 1 J ■L i" 20 21 23 i 26 34 35 37 g g 1 Horizontaal: 1 grondsoort; 4 bier soort; 8 zeehond; 10 huisdier; 11 voltooid; 12 vlaktemaat; 14 mu zieknoot; 15 onbedrukt; 17 soort schop; 19 breibenodigdheld; 21 woonschip; 22 amfibie; 23 boom; 25 veerkracht; 27 veelal rond ge bak; 30 loofboom; 32 bladgroente; 33 voorzetsel; 34 jong schaap; 36 tenen mand; 37 drietal; 38 graan- Verticaal: 1 zinnebeeld v.e. behaal de overwinning; 2 roem; 3 laagtij; 5 persoonlijk vnw.; 6 zonder moed; 7 metaal; 9 rijstbrandewijn; 12 hoe wel; 13 voegwoord; 15 scheur in een hard voorwerp; 16 vierendeel; 18 onwrikbaar; 20 lofdicht; 23 larve van de langpootmug; 24 dans; 26 snaak, snuiter; 28 verbrandings rest; 29 dwarshout aan een mast; 31 plaaggeest; 33 buitendijks land; 35 muzieknoot; 36 insekt. OPLOSSING (iq ge :(iu ge :s9u ee :jbs ie 6z :se 82 Uub/voi ge :s|bm t-2 Uiauia zz :epo 02 lied 81 :ye/vo) gt ijsjeq si ei :|b 2t :*eje 6 Ïbbis z !jbi g :>l! g :qe e Uo| z ïsueJM t :|eeo!iJaA »sfiJ 80 :o|Jj iz 'ueq ge :ujbi pz :eu e6 'bis ee :sa 00 :ubbj lz :>|0j 92 :sia 02 :psd ee :>|JB t2 '\on 61 ^Bds Zl :>iuBiq st :bj pi :ojb et :>b u :jb» ot :qoJ 8 :s|jd p :|0|>) t :|bbjuoz|joh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10