Bibliotheek Voorhout n 1991 haalbare zaak kritiek VVD over verandering van Casinobouwplannen GÉ gestolen konijnen llleen bloeddonor Buurt klaagt over broodjes zaak NIEUW BIJ DE GKB: HET DOORLOPEND KREDIET GOED VOOR UW LENING Beiden omgeving LeidócSouooTit WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 Hazenpad wordt eigendom Alkemade pELOFARENDSVEEN Het Hazenpad in de Veen- jr- en Lijkerpolder buiten de bedijking komt in eigen- im, beheer en onderhoud van de gemeente Alkemade. 7a et gemeentebestuur heeft over de overdracht overeen- [mming bereikt met de huidige eigenaar, Waterschap Oude Veenen. Ook gaan beide partijen akkoord met overname door het Waterschap van het beheer en mgsi t onderhoud aan de kade-ophoging en oeverbescher ming van de Zuidkade en de Witte Singel in Roelof- indsveen. De afkoopsom voor het onderhoud van het ?enpad is berekend op bijna 27.000 gulden ten laste n ^et Waterschap. De afkoopsom voor het onderhoud ®n de kade-ophoging en de oeverbescherming van de jtte Singel en de Zuidkade komt op bijna 49.000 gulden .n laste van Alkemade. De beide partijen hebben de ver- tding van de gemeente aan het Waterschap afgerond twintigduizend gulden. Hiermee kon de raadscommis- nnl bestuurszaken deze week instemmen. Ook ging deze Tnmissie akkoord met de aanwijzing tot openbare weg l mjn het Hazenpad. Hiermee wordt een reeds jarenlang Staande situatie formeel geregeld. el Hillegommer gewond na schietpartij HILLEGOMMER Een 23-jarige Hillegommer is vannacht gearresteerd door de rijkspolitie in zijn woonplaats nadat hij een even oude plaatsgenoot een aantal keren had be schoten. Het slachtoffer werd in en buiten zijn wo ning door diverse kogels getroffen. De man is le vensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis over gebracht. De toedracht is nog niet bekend. Fietser over de kop ALPHEN AAN DEN RIJN Een 14-jarige jongen uit Alphen heeft gisteravond een ongeval met z'n fiets gehad waarbij hij aan het ge zicht gewond raakte. De jongen fietste rond ne gen uur over de Beet- hovensingel toen zijn tas tussen de spaken kwam. Hij sloeg over de kop en kwam met zijn gezicht op het wegdek terecht. Met letsel aan het gebit en schaafwon den in het gezicht heeft de jongen zich onder doktersbehandeling ge steld. Inbraak in slagerij ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een slagerij op de Lijsterlaan in Al phen is een geld zak met onge veer 625 gulden wisselgeld buit gemaakt. De da ders hebben zich in de nacht van maandag op dinsdag toegang tot de slagerij verschaft door een ruit in te slaan. Katwijkse ondernemers willen brug KATWIJK De Katwijkse Vereniging voor Industrie en Han del (KVIH) pleit voor een brug voor voetgangers en fietsers over de Noordwijkervaart. Volgens secretaris P. de Haas van de KVIH komen diverse werknemers van bedrijven uit het Kat wijkse industrieterrein uit de gemeente Rijnsburg. Doordat de Noordwijkervaart een nog niet overbrugbare barièrre is tussen Katwijk en Rijnsburg dienen diverse personeelsleden een vrij grote omweg af te leggen om een paar honderd meter te over bruggen. Het Katwijkse industrieterrein 't Heen is de laatste ja ren sterk naar de gemeente Rijnsburg toe gegroeid. Ook bedrij ven uit deze gemeente hebben zich de afgelopen jaren gevestigd op het eertijds al regionaal bedoelde industrieterrein. Mede hier door komen diverse personeelsleden van de ruim 150 bedrijven uit de regio Rijnsburg. Doordat de provincie nu met plannen ge komen is om aan het eind van de negentiger jaren een fietspad aan te leggen tussen Katwijk-noord en Rijnsburg, moet ter hoog te van de Verversstraat een brug over de Noordwijkervaart ko men, vindt de ondernemersvereniging die ook een versnelling van de provinciale plannen wil. Gokkasten opengebroken ROELOF- ARENDSVEEN Twee gokkas ten in de kantine van zwembad De Tweesprong zijn vermoedelijk gis ternacht openge broken. De in brekers kwamen de kantine bin nen door een ruitje in te slaan. Wanneer de in braak is gepleegd is niet exact be kend omdat de kantine enige da gen gesloten was. PvdA pleit voor nieuw asfalt NOORDWIJK Er moet in Noord- wijk een nieuw soort asfalt worden gebruikt. Dit asfalt maakt minder la waai, laat rgenwater vlot door en vermindert de snelheid van de auto mobilisten. Dat stelde PvdA-woord- voerster L. Kramer gisteravond tij dens de Noordwijkse gemeenteraads vergadering tijdens de behandeling van een krediet voor het onderhoud van wegen. Wethouder A. Admiraal bleek op dé hoogte te zijn van het materiaal. Dit wordt in België toege past, deelde hij mede. De beperking van de snelheid merkt men pas als er harder gereden wordt dan 60 kilome ter. Overigens vond de wethouder het een bijzonder goede suggestie die er wel op wees dat het asfalt alleen bij de aanleg van nieuwe wegen kan worden gebruikt. 4?boRHOUT - De vesti- pan hg van een bibliotheek uw I Voorhout is financieel steen |en probleem meer. Dit iaurjijkt uit de gisteren ge- e u/fesenteerde begroting en Ü90 van de gemeente r majorhout. De bibliotheek >fooAmt er volgend jaar nog we^ moeten in 1990 jannen worden gemaakt jusf de gemeenteraad dit ntertjaar instemt met de in v)UW van de „bieb". Vol- de begroting is een /Pli°theek in 1991 haal baar lar' een conclusie die jd hik tijdens een enige w.e^ ■et hin geleden gehouden de tmmissie financiën al Hrd getrokken. Voorhoutse bevolking ijgt in 1990 te maken met ji geringe lastenverzwaring. V^fjleen de tarieven van de af- Istoffenheffing en reini- igsrechten gaan met tien :ent omhoog. Dit zal overi- nog tot 1992 het geval zijn. De onroerend goedbelas- ting en andere heffingen wor den niet verhoogd. In de be groting wordt gemeld dat Voorhout financieel zeer ge zond is. Dit ondanks investe ringen van meer dan tien mil joen gulden voor het nieuwe gemeentehuis, een peuter- speélzaal en een drietal scho len. De begroting voor 1990 toont een tekort van ruim 140.000 gulden, dat wordt ge dekt door de hogere afvalstof fenheffing en reserves. Het nieuwe woonwagenkamp in de wijk Oosthout kan op 1 mei 1990 in gebruik worden genomen. Het kampje in deel- plan C2 gaat plaats bieden aan drie gezinnen. Momenteel wo- "nen twee woonwagengezinnen achter sporthal De Gaasbak. De Oosthoutlaan en de aan sluiting van de Jacoba van Beierenweg op deze nieuwe weg moeten in 1990 klaar zijn. Volgend jaar worden plannen gemaakt voor het invullen van deelplan C3 van Oosthout, deze nieuwbouwwijk moet per 1 januari 1992 klaar zijn. Bin nenkort wordt voor het gebied Kerkzicht een bestemmings plan gepresenteerd. De gemeente wil een andere aanpak van het ouderenbeleid. Men zegt waardering te heb ben voor de Stichting Oude renzorg Voorhout, maar stelt dat deze door het ontbreken van een professionele kracht tekort schiet. In 1990 moet duidelijk worden welke vorm het ouderenbeleid in Voorhout moet krijgen. In de begroting wordt opgemerkt dat het dorp een instelling als gecoördi neerd bejaardenwerk mist. De komende jaren zal voorts veel aandacht worden besteed aan verschillende vormen van kinderopvang. Ook Voorhout zal meer aan dacht moeten gaan besteden aan de milieuproblematiek, zo wordt geconstateerd. Burge meester en wethouders willen echter nog geen concreet mi lieubeleidsplan maken omdat zij plannen van provinciale en landelijke overheid en allerlei experimenten willen afwach ten. De begroting stelt wel dat in Voorhout wordt gedacht aan het gescheiden ophalen van huishoudelijk afval. De afdeling gemeentewerken krijgt er een technisch milieu ambtenaar bij. Door de groei van de gemeen te moet Voorhout meer perso neel in dienst gaan nemen. Concrete plannen zijn er nog niet. Voorhout telt nu bijna 10 000 inwoners, per 1 januari 1990 wordt het aantal op 9.964 geraamd. Verwacht wordt dat de grens van 10.000 eind 1990 kan worden gepasseerd. Heeft Voorhout per 1 oktober 1990 minimaal 10.000 inwoners, dan mag het aantal gemeente raadsleden met twee worden uitgebreid. In de begroting wordt er echter van uit gegaan dat deze datum niet wordt ge haald. Het aantal woningzoe kenden stijgt, per 1 juli van dit jaar stonden 488 personen in geschreven. Met name de al leenstaanden vormen een pro bleemgroep. De begroting komt op 28 sep tember aan de orde in de raadscommissie financien en op 24 oktober zijn de plannen onderwerp van de algemene beschouwingen in de gemeen teraad. Sterrenbad blijft open Het 50 meter lange buitenbad van het Wasse- naarse Sterrenbad blijft de hele maand septem ber open. De temperatuur wordt op 24 graden Celcius gehouden, zodat zelfs met de vroege herfst in zicht buiten behaaglijk kan worden kan worden gezwommen. Het openhouden van het buitenbad houdt verband met de installatie van een warmtekrachtinstallatie die begin dit jaar in het Sterrenbad werd geïntroduceerd. Met ge bruikmaking van het koelwater van die machine kan het buitenwater zelfs in het najaar en in het vroege voorjaar op een aangename tempera tuur worden gehouden. Overigens is het de be doeling het buitenbad op den duur te renove ren, zodat het jaarlijks van 1 februari tot 1 no vember kan openblijven. Het buitenbad is op werkdagen tot 21.00 uur geopend. In het week einde sluit het bad om 17.00. FOTO: PR ilTipORDWIJK Een wijziging van 180 n narden. Zo bekritiseerde n deictievoorzitter van de E£#D J. Smit gisteravond "flens de gemeenteraad CENJ! plannen van het j tiordwijkse wethouder V. Salman en het CDA om de bouw van een parkeer garage op het Casinoter rein af te blazen. De wet houder en zijn fractie maakten nu opeens ge bruik van dezelfde argu menten als eerst de VVD 3- om van de bouw op het Casinoterrein af te zien. meende Smit. Aanleiding tot de koerswijzi ging van CDA en wethouder Salman was de aankoop vn de bar-dancings Duna-Deli en Club '71 door het Bouwbedrijf De Raad. Op deze plaatsen moet een hotel en enkele ap partementen verschijnen. Door een terugloop van het aantal discobezoekers zou de parkeergarage op het Casino terrein niet langer nodig zijn waardoor de gemeente een half miljoen gulden bespaart. De VVD'er Smit was gister avond vooral verbolgen over het feit dat er nog steeds geen beslissing is genomen op de bezwaarschriften tegen de ga- ragebouw. Wethouder Salman merkte in z'n repliek op, dat aan een plan niet alleen positieve as pecten zitten. Het Casino-plan is ook nog niet geheel van de baan maar uitstel leek Salman in de huidige situatie de enige verstandige oplossing. Nog even afwachten met de beslis sing op de bezwaarschriften, was wettelijk mogelijk, ver klaarde de wethouder die in oktober of november meer duidelijkheid verwachtte. De bezwaarschriftmakers en an dere belanghebbenden waren inmiddels over het uitstel ge ïnformeerd, deelde wethouder Salman mede. uulBORATORIUM GEDUPEERD DOOR DIEFSTAL De 79 konijnen indel^ in de nacht van maan- t/rng op dinsdag door het jerenbevrijdingsfront iboejn gestolen uit het labo- ^h0!torium voor bloembolle- io-i$nderzoek in Lisse, wer- in alleen gebruikt als 30etpeddonor. De dieren j be&ren er voor de prdouk- van antiserum en zijn i3et ziek. Andere proeven vr0^rden met de dieren ist £t uitgevoerd, zo stelt It laboratorium in een ^klaring. (o; p^gjt Dierenbevrijdingsfront, u., t ook de voedselvoorraad 10 u.eft meegenomen, heeft gedreigd met een' biolo- J^Tche oorlog als het laborato- arm|m niet onmiddellijk stopt de proeven. Het front is Koih het plan de voor de bol- intoqteelt zeer schadelijke knol- Perus te verspreiden als '?e eis niet wordt ingewil- Het laboratorium is niet plan de proeven stop te diefstal van de dieren bete- Et een terugslag bij de op- w van virusvrije bolgewas- waardoor op termijn het ruik van bestrijdingsmid- len teruggedrongen had nnen worden, aldus een lordvoerster van het labora- tum. Volgens haar werden konijnen ingespoten met iiverde plantenvirussen, geen ziekte veroorzaken. ii Het dier vormt afweerstoffen die in het bloed terecht ko men. Volgens het Dierenbe vrijdingsfront zaten verschil lende konijnen onder de ge zwellen. De woordvoerster gaf gisteren toe dat vier dieren in derdaad gezwellen kunnen hebben.„Die zijn kort geleden ingeënt met antistoffen. De ge zwellen verdwijnen". De die ren vormen geen gevaar voor de volksgezondheid. Slechts enkele keren per jaar werd bij de konijnen een ge ringe hoeveelheid bloed afge tapt, aldus het laboratorium. Dit antiserum -wordt gebruikt om in bloembolgewassen de aanwezigheid van virussen vast te kunnen stellen. Op deze manier kan de kwaliteit van de bolgewassen worden bewaakt. Het laboratorium zegt ernstig gedupeerd te zijn door de dierstal. „Door een zorgvuldige selectie is een vee stapel opgebouwd met dieren die een hoge produktie van antiserum gaven waardoor het aantal konijnen zo veel be perkt kon worden", zo wrodt gesteld. Volgens de woord voerster zal het zeker vijf jaar duren voordat er weer een veestapel op niveau is. Het Dierenbevrijdingsfront heeft zes konijnen laten zitten. De rijkspolitie van Lisse zegt nog geen enkel aanknopings punt te hebben. De konijnen zaten in een aparte stal waar van de deur werd opengebro ken. De kooien waarin de die ren zaten, waren niet op slot. Het laboratorium wordt niet bewaakt. ïbraak in clubhuis: buit 400 gulden ^SSENAAR Bij een inbraak in een clubhuis van een voet- Jvereniging aan de Waalsdorperlaan in Wassenaar werd 400 gulden gestolen. De dieven waren met een der naar binnen geklommen. De bestuurskamer werd open- bleiroken en de daar aanwezige kluis werd in zijn geheel gesto- andt De dieven hebben vervolgens hard moeten ploeteren om I de buit te komen. Gistermiddag namelijk ontdekten werk- len van de Haagse gemeentelijke groenvoorziening in het an zk Clingendaal dat het slot van de gemeenteloods verbroken 5. Een koevoet en een breekijzer waren ontvreemd. Deze tktuigen werden later in het park aangetroffen evenals de ingebroken kluis. Ook bleek er bij de windhondenbaan op de 'Dk van de Benoordenhoutseweg en de Waalsdorperweg een "wagen te zijn ontvreemd. De Wassenaarse politie vermoedt de dieven hiermee de kluis hebben vervoerd. Gedenksteen Wethouder H. Smith van Lis se metselt vrijdag een ge denksteen in de gevel van een nieuwbouwwoning in De En gel. Deze steen herinnert aan de door de wethouder van ruimtelijke ordening en wo ningbouw geslagen eerste paal van het plan Ter Beek. De of ficiële handeling heeft plaats om half vier nabij huisnum- Disco Jongerenvereniging Utopia houdt met ingang van vrijdag iedere week een disco-avond in gebouw Westender bij de Klaverhal in Zoeterwoude. De discos worden van half negen tot kwart voor één 's nachts gehouden. Medewerking ver lenen Exodus en Studio 17. Entree /4. leden betalen de helft. Op de zondagmiddagen is de soos steeds vanaf twee uur geopend. Loterij Bij de grote loterij die tijdens de Nacht van Sassenheim door de toneelverenigingen Elc- kerlyc, Pancras en carnavals vereniging de Saksen werd georganiseerd werden ruim drieduizend loten verkocht. Negen prijzen zijn nog niet af gehaald. De nummers 1327, 1903, 1987 en 2247 hebben een waardebon van tien gulden gewonnen. Waardebonnen van vijfentwintig gulden zijn gevallen op de nummers: 551, 579, 1425 en 2975. De hoofd prijs,een reischeque ter waar de van duizend gulden is ge vallen op lotnummer 197. De prijzen zijn af te halen bij Waasdorp, Wilgenlaan 20 in Sassenheim. Dubrara De Tsjechische kapel Dubrava uit Vracov treedt op vrijdaga vond op in Brasserie Bon-Bon aan de Koningin Wilhelmina- boulevard in Noordwijk. De kapel, bestaande uit drie da mes en vijftien heren, treedt op tussen acht en elf uur. De kapel bezoekt voor de eerste The Bob Color. maal Nederland. Hieraan vooraf gingen optredens in onder andere Polen, DDR, Frankrijk, Zwitserland en Spanje. Concert De Haagse organist Ben van Oosten geeft vrijdagavond een concert in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Hij speelt wer ken van Hendrik Andriessen, Albert de Klerk en Charles Tournemire. Het concert be gint om kwart over acht, de toegang kost f7. Houders van een CJP of Pas65 moeten f5,50 betalen en kinderen tot 12 jaar f4. Tyana De zangeres Tyana Linz treedt vrijdag op in bar-dan- cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hille- gom. Tyana trad als Tiffany met het nummer „Could have been so beauty full" op in de Soundmixshow.' Eind juli ver scheen haar debuutsingle „Never gonna be the same". De zaal gaat om negen uur Dropping De jeugdrecreatie Sassenheim besluit het seizoen vrijdaga vond met een dropping. Om half tien wordt vertrokken vanaf de Oosthaven. Wie wil meedoen kan zich aanmelden bij J.H. W. Krom, Van Alke- madelaan 61, Sasenheim, tele foon 16540. Muziek De soul rhythm and blues-co- verband Bob Color treedt za terdag op in het Voorhoutse jongerencentrum Ex Voto. Bob Color bestaat uit zes man die muziek brengen van Ru- fus Thomas. Solomon Burke, Eddie Floyd Steve Cropper en Otis Redding. De zaal gaat open om half negen 's avonds. Entree kost f7,50. Expositie In de Openbare Bibliotheek aan de Weteringkade in Noord- wijk zijn in de maand septem ber olieverfschilderijen van Jaques Dekker te bezichtigen. Dekker (39) is een geboren en getogen Noordwijker. Hij is een zoon van de onlangs over leden Gerrit Dekker, die bij vele Noord wijkers bekend is vanwege de vele door hem geschilderde plekjes van oud- Noordwijk. Jaques Dekker genoot zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Momenteel is hij werk zaam in het voortgezet onder- FOTO: PR wijs in Katwijk en Leiden. Een aanzienlijk deel van het werk van deze Noordwijker staat in het teken van thema tisch „kontrast", fotografi- sche-realistische elementen met abstracte onderdelen. Dekker maakt etsen, aquarel len en olieverfschilderijen. Van deze laatste stalt hij, er vijftien in de Openbare Bi bliotheek uit. Computerbijeenkomst De Computer Vereniging Bol lenstreek houdt op zaterdag haar maandelijkse bijeen komst in Dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beins- dorp. Er is een demonstratie met het programma flight-si mulator 2 en de CVB data bank is aanwezig. Ook niet- leden hebben gratis toegang. De bijeenkomst begint om tien uur 's morgens en duurt tot vier uur 's middags. Zomerfeest Een rommelmarkt, rad van avontuur, loterijen en ver koop van verschillende arti kelen vindt plaaats tiidens het zomerfeest dat zaterdag wordt gehouden in Sole Mio, Rem- brandtweg 9 in Noordwijk. Het zomerfeest begint om twee uur 's middags en duurt tot vijf uur. Bekeuringen bij snelheidscontrole TER AAR/NIEUWVEEN Bij snelheidscontroles die gis terochtend in Ter Aar en Nieuw veen zijn gehouden zijn in totaal vijftig automobilisten bekeurd. Op de Aardamseweg in Ter Aar werden 235 auto mobilisten gecontroleerd, waarvan er 18 te hard reden. Op de Oude Nieuwveenseweg in Nieuwveen werden 8 be keuringen uitgedeeld, terwijl op de Uitterbuurtweg 24 van de 77 automobilisten op de bon gingen. De hoogste gemeten snelheid bedroeg daar 103 ki lometer per uur. VOORSCHOTEN De Eyptische broodjeszaak aan de Voorstraat in Voorschoten zorgt voor te veel overlast. Dat stelden de omwonenden van de broodjeszaak gistermiddag tijdens een hoorzitting over het verlenen van een hinderwetvergunning. „Het is een puur nachtrestau rant geworden. Door het ont breken van toiletten worden de bloembakken gebruikt als openbare waterplaatsen. De buurt wordt wakker gehouden doordat gemiddeld zo'n twin tig auto's tegelijk aankomen en dat betekent veertig keer een harde klap", aldus de di recte buren van de broodjes zaak die het onverklaarbaar vonden dat de zaak tot vier uur 's morgens open kon zijn. De broodjeszaak van de heer Attia is een half jaar gevestigd aan de Voorstraat. De zaak trekt veel klanten tijdens de nachtelijke uren. vooral nadat de andere horecagelegenheden in de omgeving gesloten wor den. De buren wezen de amb tenaar, belast met het regelen van de noodzakelijke hinder wetvergunning, op het feit dat bij de vestiging van de brood jeszaak was bepaald dat er geen horeca-activiteiten moch ten plaatsvinden. Zij klaagden over het niet naleven van de sluitingswet en onvoldoende toezicht houden op ordeversto ringen. Toen ze door de voor zitter van de hoorzitting er op werden gewezen dat dat geen zaak voor de hinderwetver gunning was, besloten ze on middellijk een brief te schrij ven aan de gemeente om een betere naleving van de slui tingswet. Mr M. Siebers betoogde na mens de broodjeszaak dat vol gens het geldende bestem mingsplan een horecavestiging wel degelijk mogelijk is. Bo vendien wordt veel overlast toegedicht aan de broodjeszaak terwijl die in feite wordt ver oorzaakt door de in de buurt aanwezige bars en horecabe drijven. Siebers wees erop dat de broodjeszaak vergunning heeft om tot twee uur 's nachts open te zijn. Alleen in het be gin was de zaak open tot drie uur, stelde eigenaar Atilla. Naast de persoonlijke lening introduceert de Gemeentelijke Kredietbank Leiden nu een nieuwe financiële dienstverlening: hel Doorlopend Krediet. Met zo'n krediet hebt u voortdurend wat extra geld achter de hand. Ónder meer voor allerlei onvoorziene uitgaven, waar iedereen wel eens mee te maken heeft. Eén van de grote voordelen van het Doorlopend Krediet is het gemak. Alles wordl vlot en automatisch geregeld. Daarnaast zijn de rentetarieven aantrekkelijk bij de GKB Leiden en is het Doorlopend Krediet geheel op uw persoonlijke situatie at te stemmen. Wilt u meer weten over deze plezierige oplossing? Dat kan natuurlijk, kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30 uur. U kunt ook even bellen voor nadere informatie. Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11