B-titels De Boekhorst voor Krans en Zonderop Marco Vermeij zegeviert in Kockengen 1 E N NI IS CIRCUIT ONNO GUINAU LAATSTE MASTER Rabobank Q Alphians veilig I 16 SPORT LEIDEN fjeidwOounant MAANDAG 28 AUGUSTUS 1989 PAGINA 17 LEIDEN Marco Vermeij, on langs teruggekeerd uit Texas, won zaterdag de wielerronde van Kockengen. In de sprint versloeg de Lissenaar zijn me devluchter Arthur Lauwerse. Jan-Hendrik Lagerweij eindig de als zesde. Marco Vermeij vertrok vorig jaar zo mer naar Texas om daar zijn geluk in de wielerkoersen te beproeven. Hij reed daar voor een Amerikaans amateurteam, maar kon daarin zijn draai niet helemaal vinden. Twee weken geleden keerde Vermeij terug uit de Verenigde Staten om zich prompt weer aan de start van de Ne derlandse koersen te melden. In de eerste werd de ex-student nog gelost, maar zaterdag gingen de zaken hem beduidend beter af. Vermeij reed al na een kleine twin tig kilometer met Arthur Lauwerse weg uit het peloton. Nadat het duo de groep gedubbeld had konden ze nog niet aan uitrusten denken, want een negental renners was ondertus sen ook gedemarreerd. De schade daarvan bleef beperkt tot een halve ronde en dus konden de twee zich toch ongestoord opmaken voor een sprint-a-deux. Marco Vermeij trok daarin ruim aan het langste eind. Jan-Hendrik Lagerweij eindigde in de sprint van de achtervolgers als vierde. Van de omvangrijke groep regionale liefhebbers behaalde Aloys Goossen zaterdag in Oudewater het beste re sultaat. De Leidenaar won de sprint van vier renners, achter de alleen ontsnapte Gijs Nederlof. Goossen ■trok daarmee tevens de leiderstrui van het „Twee Waarden" klasse ment aan. Swift-Casba renner Ri chard van Kempen was uit de kop groep losgereden en eindigde als vijfde. Paul Kooijman verdween om geheel andere reden uit de leidersgroep. De' arts werd tijdens de wedstrijd opge roepen om contact met het zieken huis op te nemen. Karei Teeuwen liet het peloton in de finale zijn hie len zien en finishte als zesde. Pieter Evelein won de sprint van het pelo ton en eindigde daarmee als achtste. Rijnsburger Piet Kralt sprintte naar de elfde stek. Junior Pascal Vergeer kwam zater dag tijdens een rit in lijn van de Tweedaagse van Steenbergen ten val. De Warmonder reed terug naar het peloton, finishte als 29e in de uit slag, maar kon na afloop niet meer op zijn benen blijven staan. In het ziekenhuis constateerde men een zwelling in het bovenbeen. Daarmee was de koers voor Vergeer ten ein de. Ronald van der Tang eindigde in de Caraco Omloop rond Hellendoorn als 20e in een omvangrijke kop groep. ANJA SALEMINK IN HOOFDROL LEIDEN In de sofbaldubbel tegen Robur '68 vervulde ICL Alphi- ans-pitcher Anja Salemink een hoofdrol. Niet alleen stond ze twee vol le wedstrijden op de heuvel, ook zorgde zij voor het beslissende punt. Naast Salemink was er een glansrol voor Paulien van Leeuwen. Tegen Robur uit Apeldoorn moest Alphians winnen om uit de gevarenzone van de eerste softbalklasse te blijven. In de eerste wedstrijd stond na de normale zeven innings een 1-1 stand op het bord. Nadat Robur de lei ding had genomen, was het Paulien van Leeuwen die over de thuis plaat kwam en de benodigde verlenging van twee innings afdwong. In de eerste verlenging bleef de thuisplaat onberoerd, maar in het tweede deel was het opnieuw Paulien van Leeuwen die met wat slaghulp en opofferingsstoten van haar teamgenoten op het derde honk kwam. Na een doorgeschoten bal benutte zij de kans op wist. In de tweede wedstrijd sloeg Anja Salemink in de derde inning een drie honkslag, gevolgd door een honkslag van Marjan Oliehoek. Die klap bracht Salemink binnen en de stand op 1-0 in het voordeel van Alphians. Die voorsprong werd door perfekt veldwerk niet meer uit handen gegeven. Yvonne Lodder stal de show door een moeilijke bal op mooie wijze (perfekte zweefrol met vang) in haar handschoen te krijgen, waardoor de Apeldoornse gasten het gelijkmakende punt werd onthouden. LEIDEN Martijn Krans en Bionda Zonderop ver zekerden zich gisteren van de B-titels bij De Boekhorst. Maurice de Lijster en Renée Crama zegevierden in C. Jeroen Westdijk greep de laatste kans voor de Masters- plaats in D. In Zoeterwou de waren de hoofdprijzen voor Alexander van den Berg en Esther van Zuur- en in de C-categorie, als mede voor Gert-Jan An ker en Tessa Hillaert in de D-klasse. Met de winst in B bewees Martijn Krans in vorm te zijn voor het Masters-toernooi. De zege van de Unicummer was vooral gebaseerd op hard wer ken en dat hield hij langdurig vol. In de halve finale moest Marco van Trigt ervaren dat Martijn Krans zich, na een op tiebreak gewonnen eerste set, door verlies van de tweede set John niet uit het veld liet slaan. Met juin 6-3 ging de derde set naar de Unicummer. In de finale stond dooi|Marc Nagelkerken op een 7-5 en 5-4 voorsprong, waarbij ikzij voor elk punt een boeiende rally werd gespeeld. Volhou- der Krans bleef echter door gaan, waar Nagelkerken, zoals al eerder dit seizoen met con- vertf centratieverlies werd gecon fronteerd. Na negen games op rij werd Martijn Krans toer- nooiwinnaar op De Boekhorst. Bij de B-dames werd de ver ver wachte finale inderdaad ge- of d' speeld. Bionda Zonderop won lijkl haar vierde toernooi in Leiden voo en haar vijfde B-toernooi in totaal door Karin Croese met •2 en 6-3 te verslaan. De Rip- LS1|se won met Kees Heemskerk ook het gemengddubbel van de combinatie Marijke Guyt en Tom Bulters. In het heren- dubbel wel een titel voor Mare Nagelkerken. Met de weer on grijpbaar serverende Charley Asselbergs werd het voor Onno Guinau en Rogier Lief broer: tevreden zijn met twee luttele games. Punten De heren C-finale tussen Mau rice de Lijster en Benny de Bruin werd een strijd op pun ten. Hillegommer De Lijster is kanshebber voor de titel in de L.C Masters, Boekhorster De Bruin koos voor de punten van de nationale jeugdranglijst en mist daardoor de Masters. De districtsjeugdfinale op de vertrouwde grond van Hille- bij. gom had De Lijster op punten verloren, in het 'eigen' huis van De Bruin werd revanche genomen. De 6-4, 7-5 stand geeft ook hier aan, dat het om slechts enkele punten ging. |Renée Crama werd een over tuigende winnares bij de C-da- mes. De speelster van De Kik kers, die komend seizoen naar de niet grotere, maar wel ster kere broer Nieuw Vennep overstapt verloor geen set en nauwelijks games. Finaliste Rrika Wijsman kwam tegen Crama tot zes games. Bijzaak voor Wijsman, want de zege op Claudia Witteman in de halve finale was èn opmerke lijk èn een bevestiging van de toch al zekere plaats bij de Masters. Vooral punten bepaalden de strijd in de finale van het HED. Jeroen Westdijk moest De Boekhorst winnen, want de daarmee te behalen zes punten betekenden plaatsing bij de Masters. De Katwijker speelde het inderdaad klaar zich te plaatsen voor het slotevene- ment op Unicum en deed dat onder meer door directe con currenten achter zich te laten. De finale was bloedstollend, vooral toen Westdijk na een met liefst 6-0 verloren eerste set terugkwam. De tweede set met 6-3 en de derde set met 7- 5 leverden de eindzege op. Bij de D-dames speelde de elf jarige Jolande Mens zich tus sen de zekere Mastersdeel- neemsters Ingrid Kruit, Tam- mera Canter Visscher en Da nielle van der Geest. Het Me- renwijkse Kruit was ondanks de vele regen niet vochtig en schoot met 6-4, 7-6 raak tegen Voorschotense Tammera. Met de winst van moeder Els, teza men met Estelle Rezelman en de finale van de zonen Jeroen en Marcel in het HDD werden alle leden van het gezin West dijk van prijzen voorzien. Bij de D Dertigplussers wer den de enkelspeltitels behaald door Leo Lefeber en Els Guyt. De Lissenaar had veel games nodig, waar Guyt het karwei steeds in eenvoudige tweeset ters klaarde. Ton Berends en Ed Kraska plaatsten zich voor de Masters door zowel Han Salman en Ed Zimmerman als het koppel Van Duin/Evert van Winsen kansloos te laten. Hannie Boskamp en Siny Evers smaakten opnieuw het genoegen van een D 30+ dub- beltitel. Drie Klaver Drie Gert Jan Anker heeft het, met 63 deelnemers vrij goed bezet te, Drie Klaver Drie-toernooi bij de D-spelers op zijn naam geschreven. In de finale, een compleet Zoeterwouds onder onsje, bleef Anker met de set standen 6-4, 6-4 Thijs Michiel- sen de baas. De beide ZTC-ers plaatsten zich voor de finale door in de halve eindstrijd res pectievelijk Remco Canter Visscher en Mark Spigt te ver slaan. De finalepartij tussen de als derde geplaatste Anker en zijn als vierde getipte opponent was zo grillig als het weer. Gert Jan Anker ging goed uit de startblokken door direct door de service van Michielsen te breken. Bij een 2-0 voor sprong was het echter even over voor hem en pakte Mi chielsen drie games op rij. Bij de stand 2-3 kreeg de kleine Zoeterwoudenaar weer grip op de partij. Hij verloor nog één game, maar won de rest zodat de eerste set met 6-4 voor hem was. In de tweede set leek aanvankelijk Thijs Michielsen zich naar winst te slaan. Bij een 4-3 voorsprong was de koek echter op. Michielsen verloor drie achtereenvolgen de games en daarmee de partij. Alexander van den Berg boek te bij ZTC zijn eerste toernooi zege in de C. De De Munnik- speler moest in de finale aan treden tegen Walter Jacobs van Unicum, die hij vrij ge makkelijk klopte. Twee sets had Van den Berg nodig. In beide sets moest hij zijn tegen stander drie games toestaan. De DEC was in Drie Klaver Drie met een achttal speelsters slechts matig bezet. De toer nooiwinst ging naar OLTC- speelster Esther van Zuuren, die in twee sets afrekende met Inez Batelaan van De Munnik. In de eerste set had Van Zuur en weinig moeite met haar te genstandster, 6-2. Meer tegen stand was er in de tweede set, die met een tiebreak beslist moest worden. Maar ook daar trok Van Zuuren aan het lang ste eind, 7-6. Bij de DED won de nog maar net vanuit het zuiden des lands naar Voor schoten verhuisde Tessa Hil- CeidócSouocwit laert in drie sets van Leidse Hout-speelster Joan Vermeij. De setstanden waren: 6-3, 1-6 en 6-1. De' heren en dames D 30+ kwamen ook op de kunststof- banen van ZTC Zoeterwoude in actie. Bij de heren won het koppel Heero Hooghoudt/Pe ter Zwart. Bij de dames ging het duo Elly. Citroen/Annie van Reeuwijk met de eerste prijs naar huis. Leimuiden Ook het 30+ dubbelspel toer nooi van TV Leimuiden had op de laatste dag te kampen met het slechte weer. Toch hoefde maar voor vier partijen uitgeweken te worden naar de hal. De andere wedstrijden konden, zij het met de nodige onderbrekingen, op het eigen park gespeeld worden. Bij de HDD 30+ voldeed het geplaat ste koppel H. Vinkesteijn/A. Schreuder aan de verwachtin gen. In drie sets werd het duo A. Kniep/P. van Harskamp naar de tweede plaats verwe zen. Het Woubrugse tweetal won de eerste en laatste set zonder noemenswaardige pro blemen, 6-3 en 6-0. Alleen de tweede set was, na een tiebre ak, voor de tegenstander. Bij de DDD 30+ ging de toer nooiwinst eveneens naar een geplaatst koppel. De dames Joke Wempe en Netty Seijn uit Lisse wonnen van het Lan- geraarse duo Cocky Wesseling en Yvonne Verhoef. De set standen waren 6-4 en 6-1. Botesa Taco de Vries heeft in het toernooi van Bodegravense Botesa het onderdeel HEC2 op Kraal de baas. In het HED1 stond de Koudekerker even eens in de finale, maar daar was geen winst voor hem weg gelegd. Ronnie Hogendoorn won met 6-4, 7-5. René Cardi- naal behaalde de erepalm in het HEC1. Met 6-3, 6-3 troefde hij Jan-Pieter Hartwijk af, die zich met de finale wel plaatste voor de C-Masters. Wendy Terwijn had in de DEDl-fina- le weinig moeite met tegen standster Verweij. Alleen in de eerste set moest de Bos- koopse haar opponente twee games toestaan. Koksijde Heieen van den Berg heeft in het 10.000 dollar toernooi in het Belgische Koksijde uitste kend werk geleverd. De A- speelster uit Noordwijkerhout bereikte in het enkelspel de fi nale, die met 7-5, 7-5 aan Jong Oranje speelster Petra Kam- stra gewonnen gegeven moest worden. In het dubbelspel be haalde Heieen van den Berg wel de titel. Met Pascalle Druyts werd met 6-2, 6-4 een Belgisch koppel verslagen. Thor RW Ingelise Driehuis heeft de eindstrijd van het NMB/Thor RW viersterren A-toernooi niet tot een goed einde kun nen brengen. Metselaars-team- genote Marcella Mesker bleek met 6-4, 6-2 de betere in de door de regen tot tweemaal toe onderbroken finale. In de hal ve finale toonde Lissese Drie huis zich vooral in de tiebre aks van de tweesetter tegen Unicum-speelster Claire We- gink oppermachtig. Met 7-3 werd de eerste set gewonnen, met liefst 7-0 de tweede. Ex- Unicummer Jacco Eltingh won het herenenkelspel A met 7-6, 4-6, 6-4 van Jan-Willem Lodder. Merenwijk De tiende editie van het jeugd- toernooi van de Merenwijk moest de grote namen uit het jeugdtennis ontberen. De sfeer en de drop van Maasdam ver goedden niettemin veel. Vast staat ook, dat in de elfde editie de steun van twee zeer trouwe krachten wegvalt. Ciska Zeil maker zegt de toernooileiding na zeven jaar vaarwel, na haar opvolgster Toki van 't Land twee jaar te hebben ingewerkt. Andries Steegers maakte zijn toernooi met twee jaar onder breking intensief mee. Carolyn van Rossum werd de opvallendste winnares bij de Merenwijk. Terwijl moeder de enkelspelen op de NK voor veteranen afwerkte, sloeg de dochter in Leiden hard toe. De zeges in de meisjes t/m 12 en t/m 14 jaar werden haar deel. Leidse Hout-speler Patrick Wijffelman kwam bij de jon gens tot twee overwinningen, het jongensenkelspel t/m 14 jaar tegen Unicummer Mat- thijs van Sterkenburg en, sa men met zijn tegenstander het JD t/m 14. Wijffelman voegde er nog een finaleplaats in het JE t/m 16 jaar aan toe. Van Sterkenburg won met clubge noot Bart Blok het jongens- dubbel t/m 16 jaar. PETER KLEIN PAUL DE VLIEGER Karin Croese kon Bionda Zonderop niet van haar vijfde B-titel van deze zomer afhouden. FOTO: HENK SNATERSE ï)e Boekhorst Noordwijkerhout HEB: halve finales. M. Nagelkerken - O. Guinau 6-3. 6-2; M. Krans - M. van Trigt 7-6, 5-7, 6-3. Finale: Krans - Nagelkerken 5-7, 7-5, 6-0. DEB: halve finales: B. Zonderop - W. den Hollander 6-1, 6-2; K. Croese - N. van Lint 6-4, 6-3. Finale: Zonderop - Croese 6-2, 6-3. HDB: finale: Ch. As selbergs/ M. Nagelkerken - O, Gui- nau/R Liefbroer 6-1, 6-1 GDB: fina le B. Zonderop/K. Heemskerk - M. Guyt/T. Bulters 6-3, 6-3. HËC: halve finales: B. de Bruin - M Aartman 4-6, 6-3, 6-0; M. de Lijster - M. van Maaren 7-5, 6-4. Finale: De Lijster - De Bruin 6-4, 7-5 DEC: hal ve finales: E. Wijsman - C. Witteman 6-3, 6-3; R. Crama - A Baayens 6-1, 6-3. Finale: Crama - Wijsman 6-3, 6- 3. HDC: halve finales: M van Maar- en/S. Warmerdam - M. Mattke/P Peeters 6-3, 3-6, 7-6; Jansen/v.d Vlugt - E. de Graaf/J. v.d Lippe 6-3, 3-6, 6-1. Finale. Van Maaren/War- merdam - Jansen/v.d. Vlugt 6-3, 6-3 DDC: halve finales' N. S. Faas - R. van Balen/H v.d. Haak 6-1, 6-1. GDC: finale: H. Rother/J. van Hens- bergen - S. Faas/R. Warmerdam 6-4, 3-6, 6-0 HED: halve finales: O Schoordijk - R. Warmerdam 6-2, 6-1; J Westdijk - L. v.d Geest 6-4, 6-4 Finale: West dijk - Schoordijk 1-6. 6-3, 7-5. DED: halve finales: I. Kruit - D. v.d. Geest 7-5, 6-0, T. Canter Visscher - J. Mens 6-2, 6-2. Finale: Kruit - Canter Vis scher 6-4, 7-6. HDD: halve finales J M. Westdijk - Geerlings/Meerman 7-5, 6-0; Van Dijk/E. Monfils - Van Beest/Kraan 6-4, 6-4 Finale: Van Dijk/Monfils - Westdijk 2x 6-4, 6-4. DDD: finale: E. Rezelman/E. West dijk - H. van Dongen/M. Warmer dam 6-2, 4-6, 6-1 GDD: finale: G. Davelaar/D v d. Meer - Van Haas ter/Van der Geest 6-4, 6-2. HED 30+: finale: L. Lefeber - D. v.d. Neut 0-6, 6-2, 7-5; G. Glas - R. Stik- kelbroek 6-1, 6-0. Finale: Lefeber - Glas 6-3, 7-5. DED 30+: halve fina les: E. Guyt - A. v.d. Horst 6-1, 6-4; C. v.d. Wouw - A Stoutenbeek 2-6, 6-2, 6-1. Finale: Guyt - V.d. Wouw. 6-0, 6- 3. HDD 30+: T. Berends/E. Kraska - H. Salman/E. Zimmerman 6-2, 6-4; Van Duin/E. van Winsen - A. Parle- vliet/J. v.d. Plas 6-4, 6-0. Finale' Be rends/Kraska - Van Duin/Van Win sen 4-6, 6-1, 6-0. DDD 30+: halve fi nales: L. Aartman/M. Balk - A. Hoogervorst/D. de Ruiter 7-6, 5-7, 6- 2.; H. Boskamp/S. Evers - A Balk/H. van Kesteren 6-3, 6-4. Finale: Bos kamp/Evers - Aartman/Balk 7-6, 7-5. GDD 30+: halve finales: J. den Hol lander/Van Duin - Vermin/Van Ham 3-6, 6-2, 6-2; S. Evers/V.d. Put ten - De Lange/H. Salman 6-7, 7-6, 6- 4 Finale: Evers/V.d. Putten - Den Hollander/Van Duin, w.o. Evers/V.d. Putten. Drie Klaver Drie HEC: halve finales: A van den Berg - R. Bouwman 6-3, 7-5; W. Jacobs - I. Bergsma 5-7, 6-2, 6-3. Finale Van den Berg - Jacobs 6-3, 6-3. DEC: hal ve finales: E van Zuuren - J. Ver meij 7-6, 6-3; I Batelaan. - F. Westhof 7-6, 6-1. Finale: Van Zuuren - Bate laan 6-2, 7-6. HDC: C. v.d. Jagt/M. Wijffelman - A. v.d. Berg/R. Bouw man 6-1, 6-4. GDC: F. Westhof/A. v.d Berg - I. Batelaan/I. Bergsma 6- 1.6-1 HED: halve finales: G.J. An ker - R. Canter Visscher 7-5, 6-7. 6-2; T. Michielsen - M. Spigt 6-2, 6-3. Fi nale Anker - Michielsen 6-4. 6-4 DED: halve finales: J. Vermeij - J Verhoeff 6-3, 6-1; T. Hillaert - I Brouwer 6-2, 6-0. Finale: Hillaert - Vermeij 6-3, 1-6, 6-1. HDD 30+: H. Hooghoudt/P. Zwart - F. van Ha- ver/R. de Vos 6-3, 3-6, 6-3 DDD 30+: E. Citroen/A. van Reeuwijk - T. van Santen/T. Voorbergen 7-6, 6-2. GDD 30+: T van Santen/L. van Santen - E. Citroen/P. Zwart 6-0, 6-2. Leimuiden HDD 30+: H Vinkesteijn/A. Schreu der - A. Kniep/P. van Harskamp 6-3, 6-7, 6-0. DDD 30+: J. Wempe/N. Seijn - C Wesseling/Y. Verhoeff 6-4, 6-1. GDD 30+: B. van Dullinck/H. Vinkesteijn - P. Akerboom/T. Koe dam 6-2, 6-3 HDE 30+: L. Hooge- veen/M. Nouwens - J. Schouten/F Pennenburg 3-6, 6-2, 6-3. DDE 30+: A. Blokker/M. Stapper - W. v.d. Geest/R. Peer 6-3, 6-3. GDE 30+: H. Rijnbeek/G. Snijders - F. Swart/R. Swart 6-4, 3-6, 7-5. Botesa Bodegraven HEC1: R Cardinaal - J.P. Hartwijk 6-3, 6-3 HEC2: T. de Vries - R. Kraal 6-0, 7-5. DEC2: R. Koning - N. Kei lerhuis 6-4, 6-2. HDC2: H. van Ton geren/R. v.d. ZeeuA - J. Vink/J.W. Bakker 6-4, 6-1. DDC2: M. Klein/M. Veteranentitel voor Ronald Blommendaal NOORDWIJK Ronald Blommendaal heeft bij de ve teranen kampioenschappen van Nederland op de tennisba nen van Casino Noordwijk de titel veroverd in de leeftijdsca tegorie 55 tot 64 jaar. De Noordwijker realiseerde zijn kampioenschap zonder een set af te staan. Jon Asselbergs en Anton-Will van Zoelen zorg den voor een 'Leids' succesje door de finale HD 35-44 jaar te halen. Verloren werd van de combinatie Ruud Thijssen en peter Vaarties. Els Veentjer reikte tot drie fi nales. De gastvrouwe op de Casinobanen kon alleen de en- kelspeltitel 40-49 jaar tegen een dit toernooi oppermachti ge Tine Zwaan niet prolonge ren. Zwaan won met 7-5, 6-3. De damesdubbel met Trudy Groenman en de mixed met Peter Blaas werden wel win nend afgesloten. Europees kampioene vanaf 60 jaar, Marceline Blom moest haar drie finales wegens een handblessure opgeven. De Hil- versumse speelt wel mee in de WK voor veteranen, die in ok tober in Chili plaats vinden. HE 35-39 jaar halve finales: M. Koek - B Hof 7-6, 6-2, R. Thijssen - A.W. van Zoelen 6-4, 6-4. Finale; Koek - Thijssen 6-3, 6-1 HE 40-44 jaar: halve finales: H Brakel - P. Vaarties 6-2, 6-7, 7-6; B de Jel - H. Korteling 6-3, 6-1. Finale: De Jel - Brakel 7-5, 6-7, 6-4. HE 45-54 jaar halve finales: N. Welschen - C. v.d. Wild 6-2, 6-2; B. Bosch - P. Blaas 7-6, 2-6, 6-4. Finale: Welschen - Bosch 7- 5, 6-0. HE 55-64 jaar: halve finales: R Blommendaal - H. Kunst 6-3, 6-2; L. Spijkerman - R. Souman 6-1, 6-3. Finale: Blommendaal - Spijkerman 6- 2, 6-2. HE 65+: halve finales: C. Mar- ré - J. v.d. Berg 7-5, 6-3; A. Koppelle - W. Stoop 6-4, 6-4. Finale: Koppelle - Marré 6-4, 6-2 DE 40-49 jaar: halve finales: E. Veentjer - C. Bloem 6-2, 6- 1; T Zwaan - T Groenman 6-1, 6-3. Finale: Zwaan - Veentjer 7-5, 6-3. DE 50-59 jaar: halve finales: N. Ver- schueren - L. van Geelen 7-5, 6-3; C. Bitter - W. Hulshof 7-5, 6-2. Finale: Verschueren - Bitter 6-3, 6-0. DE 60+: finale: H. de Jongh w.o. M. Blom. HD 35-44 jaar finale: R. Thijs- sen/P. Vaarties - J. Asselbergs/A.W. van Zoelen 7-6, 3-6, 6-2. HD 45-54 jaar finale: P Blaas/N. Welschen - J. Arends/N. Kloezen 6-3, 6-0. HD 55+: finale: F van Duinen/J. de Groot - T. van Schie/M. Smit 6-4, 6- 4. DD 40-49 jaar finale: T. Groenma- n/E. Veentjer - M. Hemmes/J. Rid derhof 6-4, 6-4 DD 50+: finale: E. Kuypers/T Timmer w.o. C Bit- ter/M. Blom GD 35-44 jaar finale: I. Truyens/M. Koek - T. Rietveld/J. Bleeksma 6-2, 6-3. GD 45-54 jaar fi nale: E. Veentjer/P. Blaas - echtpaar Rutgers 7-5, 6-0. GD 55+: finale: H. de Jongh/F. van Duinen w.o. M. Blom/D. Roorda. Jongerius - A. Klarenbeek/H. van Soest 7-5, 6-4. GDC2: H de Rijcke/J. Vink - M. Jongerius/W. Hendrikse 6- 1, 5-7, 6-3. HED1: R. Hogendoorn - T. de Vries 6-4, 7-5 DED1: W. Terwijn - E. Verweij 6-2, 6-0. HDD1: A. de Vries/T de Boom - R de Groot/S, Hartwijk 6-2, 6-2 DDD1: G. de Roo/J. Verkerk - A Klarenbeek/H. van Soest 6-3, 5-7. 6-3. GDD1: V Verhoef/A de Leng - A. Klaren- beek/P. Vink 6-3, 6-3. HED2: X. Ou- dega - J. de Boer 6-2, 6-3. DED2: M. Nooteboom - A Sandberg 0-6, 6-4, 6- 0 HDD2: J. Geers/G. van Ooven - W. Batelaan/J van Uffelen 6-4, 6-2. DDD2: E Bodegrave/C. Verbakei - T van Ooyen/J. van Tol 7-5, 6-4. GDD2: L. Pieterse/E. van Elburg - P Straver/T. Stolwijk 0-6, 6-0, 6-2. Jeugdtoernooi De Merenwijk JE 10: poule 1. Jurriaan de la Bey, 2 Jeromy Rammers. ME 10+12: poule 1. Carolyn van Rossum, 2. Maaike Zonderop. JE 12: finale. Johan Kraall - Melchior Spies 6-3, 6-3 JD 12: finale: G. van Goethem/D. La- deur - S. Asselman/M. Wolff 6-3, 7-6. ME 14: finale: Carolyn van Rossum - Anna Asselman 8-3 proset. JE 14: fi nale: Patrick Wijffelman - Matthijs van Sterkenburg 6-3, 6-2. JD 14: fi nale: M. van Sterkenburg/P. Wijffel man - B. v.d. Ven/J. Zandbergen 6-4, 7-6 ME 16: poule 1. Y. Schoordijk, 2. M. Vlijm JÈ 16: finale: Martijn La- deur - Patrick Wijffelman 6-2, 6-2. MD 16: finale: A. Asselman/M. Beu ker Andrea - E Huigen/M. Wolff 6- 3, 7-6. JD 16: B. Blok/M. van Ster kenburg - P. Niezen/J. Zandbergen 6-2, 4-6, 6-3. LEIDEN De honkbal lers van ICL Alphians zijn uitgespeeld en hebben hun plaats in de eerste klasse behouden. Wasse naar hangt na een neder laag dit weekeinde en het afgelasten van de tweede wedstrijd degradatie bo ven het hoofd. In de hoofdklasse van het rayon lijkt het doek gevallen voor Key Town Hitters. Ondanks het verlies zaterdag tegen Tex Town Tigers uit En schede (5-11) was er in Alphen een zucht van verlichting waar te nemen. Voor Alphians zit de competitie er na elf wedstrijden in de degradatie- ronde op en blijken de tien be haalde punten te veel voor de drie achtervolgers Wassenaar, Braves en Flying Petrols. Met het behoud van de plaats in de eerste klasse is voldaan aan de doelstelling zoals die aan het begin van het seizoen voor ogen stond. Door pitcherpro blemen is het echter op het 'nippertje geweest. Ook in deze laatste wedstrijd vormde de man op de heuvel weer het grote probleem. Huib Interna was amper uit Canada terug (waar hij met Jong Oranje verbleef) of hij kreeg al vier honkslagen en evenzovele punten om de oren. Die ach terstand kon de ploeg niet meer wegwerken. Integendeel. De gasten sprokkelden bijna iedere inning een puntje bin nen, terwijl Alphians veel mensen op de honken achter moest laten. In Wassenaar bleek niemand bereikbaar voor commentaar, wat verband kan hebben met de 3-4 nederlaag van zaterdag tegen Robur '68. Onzekerheid bestaat nog over het feit of deze nederlaag ook degradatie inhoudt, aangezien het aantal in te halen wedstrijden per club verschillend is. Wasse naar kreeg er dit weekeinde niet bespeelbaar. In de hoofdklasse van het ray on verloor Key Town Hitters het vierpuntenduel tegen de Zoetermeerse Blue Birds. Hoe wel de Leidenaars tot en met de vijfde inning aan de leiding stonden was de uitslag tenslot te triest. In de zesde inning kreeg de vermoeide pitcher (waar geen vervanger voor was) liefst vijftien punten om de oren. De eindstand kwam daarmee op 6-23. Adegeest kreeg ook een forse nederlaag te slikken. Trainer Jaap Bijl sprak van een onnodig groot verlies (2-12 tegen Birds), maar heeft alles gezet op het treffen met Key Town Hittere van aanstaande zondag in Lei den (aanvang 14.00 uur). Van Weerde derde over 3 kilometer OOSTERHOUT Tijdens een zwemwedstrijd over een afstand van drie kilometer is de Leidse Van Weerde bij de dames als derde geëindigd. Zij legde de afstand in het Wilhelminakanaal bij Oos terhout af in een tijd van 46.09,8 minuten. Leids succes bij NK snelschaken LEIDEN Caroline Slin gerland werd zaterdag tij dens het Nederlands kampi oenschap snelschaken voor junioren eerste. In groep C voor meisjes tot en met 14 jaar bleef zij alle concurren tes voor. Alinda Koster legde beslag op de tweede plaats in groep A voor meisjes tot en met 20 jaar. Maurice de Lijster beslechtte de 'jeugdstrijd' in het HEC en de revanche tegen Ben de Bruin in zijn voordeel. - FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Onno Guinau heeft zich als laatste B-speler geplaatst voor het LCMastere. De Alphenaar bereikte tijdens het toernooi van De Boekhorst de halve finale wat hem drie punten opleverde. Guinau ein digde daardoor zelfs nog bo ven Elmar Gerth op de zeven de plaats en hield Kees Heemskerk van een Mastere- optreden af. De Noordwijker had de zaken bij De Boekhorst nog in eigen hand, maar zegde wegens een blessure af. Heemskerk kwam in Noord wijkerhout wel in het ge mengddubbel uit... Ook B-dame Nathalie van Lint greep De Boekhorst aan om op het nippertje een Mas- tereplaats te verwerven. Met de speelster uit Capelle aan de IJssel „plaatste" ook Marijke Guyt zich. De Katwijkse ein digde weliswaar (met de dan haar huwelijksreis genietende Jeanine Jünger) op de negen de plek, maar neemt de plek in van Carola Geerlings, die op dit moment een opleiding in Amerika volgt. „Proble men" voor de organisatie wa ren er eveneens in het dames enkel D. Judith Pietereen, Jes sica van der Jagt en Hester Stehouwer eindigden geza menlijk op de achtste plaats. Het reglement zegt dat „bij ge lijk eindigen die speelster zich plaatst die de meeste toernooi en heeft gewonnen". Met haar eindzege in Nieuwkoop is dat Judith Pietereen. Extra zuur voor Hester Stehouwer, de enige van het trio dat afgelo pen week een toernooi af werkte. De Alphense werd in Zoeterwoude echter reeds in de eerste ronde een halt toege zegd door Judith Verhoeff. Voorspoediger verliep de af sluitende toernooiweek voor D-heer Jeroen Westdijk. Door De Boekhorst te winnen schoof de Katwijker op van de elfde naar achtste plek. Hij won in Noordwijkerhout on der meer van Ivan Jonker, die daardoor één punt tekort kwam om in de eerste week van september op Unicum te mogen spelen. De C-lijsten hebben wat de Mastere-deel- nemere en deelneemsters be treft geen verandering onder gaan vergeleken met vorige week. Circoitstand tot en met 27 augustus 1989 HEREN B Marlijn Krans (Unicum) 24; Marco van Trigt (Hillegom) 19; Kees-Jan Schuilenburg (De Munnik),Erik Bakker Onno Guinau (De Munnik) 13; Omar Gerth (Leeuwenbergh) 12; Kees Heemskerk (Casi no) 11. Marcel van Rijn (Nieuw Vennep) 10; Mark Fleischeuer (Dekker), Frank Lief broer (TEAN) 9. DAMES B: Bionda Zonderop (De Munnik) 20; Karin Croese (Dekker Tennis) 15; Caro la Geerlings (Zee en Duin) 12; Cindy Berk hout (HiUegom) 11; Irma van Seeters (de Merenwijk) 9; Elly Reeuwijk (Lisse). Mir- Cn Siemerink (Unicum) 8; Nathalie van nt (Dekker Tennis) 7; Marijke Guyt (Merlenhove), Jeanine Jonger (Unicum) 6; Yvette Flu (Joy Mozaiek), Madeion Verde- gaal (HiUegom) 5. HEREN C. Perry Paauw (De Munnik) 31; Johan Draulans (OLTC) 29; Maurice de Lij ster (Hillegom) 25; René Cardinaal (TEAN), Frank van Leeuwen (Boskoop) 18; René van der Linden (Van Nispen) 16; Marco Mattke (Casino) 15; Jan Pieter Hartwijk (Unicum) 13. Remo Bouwman (De Munnik). Erwin Langelaan (Lisse) 11. Walther Jacobs (Unicum) 10 DAMES C: Saskia Paauw (De Munnik) 27; Renée Crama (De Kikkers) 26; Claudia Wit teman (De Munnik) 20. Jacqueline Paauw (De Munnik). Erika Wijsman (OLTC) 13; Marieke Bethlehem (De Munnik) 11, Eugé- nie Simon (TeHaDo), Manelle Sievers (Sas- senheim) 10; Bettina Konsor (Unici HEREN D Oscar Schoordijk (De Meren wijk). Taco de Vries (Artesia) 28; Remco Canter Visscher (Forescate), Ronnie Hoog- endoorn (Langeraar) 26; Bartel Swart (Hil legom) 25; Mark Spigt (Forescate) 22; Mic- kel Verkerk (Nieuwe Sloot) 21, Jeroen Westdijk (KLTV Katwijk) 20; Ivan Jonker (Zee en Duin) 19; Paul Brand (Boskoop), Martijn Zandvliet (De Boekhorst) 17. DAMES D Ingrid Kruit (Merenwijk) 39; Tammera Canter Visscher (Forescate) 24; Wendy Terwijn (Boskoop), Judith Verhoeff (Zfce en Duin) 16; Carine Smaal (De Mun nik) 15; Danielle van der Geest (SVV) 10; Heieen van Dongen (Casino) 8; Judith Pie- Deelnemers Masten D30+ HEREN: Herman van der Schrier (Hille- gom)/Jos Warmerdam (Hillegom); Ton van Oort (Overbos)/Giovanni Propoll (MVKV); Dick Jongbloed (Hoogmade)/Hans Lor- (Hillegom).'Jos Warmerdam (HiUegom), Pe ter Kesteloo (De Munnik)/Ernst Oudshoorn (ZTC); Theo van Ham (NYC)/Leo Wijnands (Huis ter Duin). Cor Jongejan (TEAN)/E- vert Smid (TEAN). Ruud Bitter (Forescale- Frans van Dorp (Forescate), Bob de Jong (Hillegom)/André Willemse sr (Hillegom), (TV Hoofddorp)'Jan Kulk (Nieuw Ven nep); Evert van Winsen (Casino)/Aad Ver min (Casino); Hans Vinkesteijn (S'70)/Arjen Schreuder (S'70); Ton Berends Bollenpar- k)/Ed Kraska (Bollenpark), Heero Hoog houdt (OLTC)/Peter Zwart (Artesia) DAMES: Tineke van Noort (De Boekhor- st)/Ria van Overschot (De Boekhorst); Han nie Boskamp (Oosthout)/Siny Evers (Oost- e TC); Cor... )/Jannie den Hollander (NYC); Lieske vd Laan (Unicum)/Annemiek Veerkamp (Uni cum); Sjenny van Ark (Unicum)'Hannie Bakker (Unicum). Inez Geus <TEAN)/Elleo van 't Hoff (TEAN). Grace Davelaar (Dek ker Tennis)/Arda Keulsdom (Unicum), Coby van Houten (Hillegom)/Anneke Vink (Hilfegi illegom). Els van Biezen (STV)/Helga Bonnet (STV). Elizabeth Brand (B«- koop)/Trees van Santen (ALTV), Marian 1 nberg (TV Hoofddorp)/Wil Thijssen ly Citroen (Arteua)/An- Recuwijk (Hazerswoudse TC)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17