Moeilijke tijden voor de huiszwaluw LANS vindt kritiek op nota niet terecht CcicLcSourant [gfoordwijk wil 8 woningen bouwen m ermis en ings teken ijdens eest °)e Zilk Bloemencorso en vuurwerk tijdens kermis Alkemade 3INJ f -IDEN OMGEVING CeidóeSouacmt ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 PAGINA 17 ORDWIJK De gemeente Noordwijk wil in 1990 in to- 88 gesubsidieerde woningen bouwen. Daarvan-zijn er 25 woningwetwoningen bestemd voor ouderenhuisvesting de Sint Jeroensweg. Verder staan 25 premiekoopwonin- gepland, en 28 vrije sectorwoningen met een éénmalige Irage. ivelke klasse de resterende 10 woningen zullen gaan val- is nog niet duidelijk. Noordwijk probeert verder subsidie Arijgen voor verbeteringsplannen. rbetering en groot onderhoud van gemeentelijk woning- it staat pas voor 1993 gepland: dan is het complex aan de Kloosstraat en omgeving aan de beurt. Frans Paardekoper wint koers in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Frans Paardekoper is gisteravond als eerste over de streep gekomen tijdens de eerste koers voor heren in het wielerweekend van Zoeterwoude. Paardekoper reed een tijd van 15.34.39 minuten, ruim zestien seconden sneller dan Herman de Jong die als tweede eindigde. Piet van der Geest eindigde als derde, Stan Paardekoper als vierde en Ben Verstegen als vijf de Bij de veteranen won Jan Turk in de tijd van 16.27.63 minuten. Theo van Klink werd tweede, Leen Kuyt derde, Theo van Leeuwen vierde en André Hil- gersom vijfde. Bij de dames ging de winst naar Astrid van Leeuwen in 18.18.57 minuten. Daar eindigde Ebe- linda Turk als tweede, Marijke Olsthoorn als derde, Mandy Kerkvliet als vierde en Corrie van Teylingen als vijfde. Het wielerweekend van jongerenvereniging Uto pia wordt zondagochtend om half tien voortgezet met een sprintkoers. NOORDWIJK Het landelijk cen trum voor gebouwen, speelruimte en expressie voor de jeugd LANS is het niet eens met de kritiek van het Noordwijkse college van burgemeester en wethouders op het accommodatie- onderzoek. Volgens LANS heeft het college de nota die door het centrum in opdracht van de gemeente is vervaar digd niet goed gelezen en is er sprake van misverstanden ten aanzien van de verwachte omvang van het onderzoek. Volgens LANS gaat het college er ken nelijk van uit dat de accommodatiepro- blematiek door middel van het onder zoek opgelost zou kunnen worden. Het centrum stelt dat dat niet mogelijk is; wel kan de gemeente nu aan de slag met de verzamelde gegevens en op grond daarvan zelf beslissingen nemen over de accommodaties. LANS is be reid tijdens de besluitvorming op de ge meentelijke kritiek op het rapport in te gaan. Jeugd vakantieweek Koudekerk KOUDEKERK De jeugdvakantieweek in Koudekerk gaat maandag om half tien van start met volksspelen in het Hofstedepark in Koudekerk. De kinderen kunnen hun overtol lige energie 's middags kwijt tijdens een speur- neuzentocht, eveneens in het Hofstedepark. Dinsdag staat er een dagtocht naar Cronesteyn- park in Leiden op het programma en woensdag zijn er verschillende waterspelen in het Alexanderbad. In de Ridderhof is er vanaf twee uur film en poppenkast. De activiteiten op donderdag vinden plaats op een speciaal inge richt pretplein in het park. 's Avonds kan er worden gekampeerd waarbij de volgende och tend een ontbijt is inbegrepen. Dan kan er ook geknutseld worden. Vanaf twee uur kunnen er fietsen, karren en steppen worden opgetuigd voor een optocht naar het zwembad. Daar ein digen de activiteiten met een oud-Hollandse kermis. I ZILK De feestweek 'De Zilk met diverse [misfestiviteiten gaat idag van start met het ;steken met aange- nen wagens. Deze in- Idels traditionele ope- vindt plaats op de kenscheidtlaan en be- om twee uur 's mid- 3s. iaf twee uur kunnen jnemers zich aanmelden )e Duinpan. De spannen zowel voor als na de rit bewonderen langs de rtlaan. De maandag- ïd staat in het teken van I klaverjaswedstrijd in het Nispen-gebouw, rang acht uur. De bejaar- kunnen dinsdagmiddag riaf twee uur terecht in De inpan voor een optreden de heer Koek. Om half die dag vindt de feeste- Jur» ie opening plaats van de n O9.0tmis op het terrein aan de mrll kerduinweg. Een feesttent naast het kermisterrein et de feesstvreugdenog er verhogen. In de gym- jiag jJ van de Egelantier is en dofedagavond opnieuw een i. Ookleybaltoernooi voor fami- c^De*' straat_' school- en be- 2916. ]fsteams. De wedstrijden +en gespeeld vanaf zeven ■N 's avonds. Vanaf acht 1J is er een grote show in ling eland met medewerking j de drumbands Altesa en >geven^eanne d'Arc. Woensdag iftijdeif wegens het grote succes 228931 vorig jaar een braderie 'de Warmerdamstraat en [kenscheidtlaan tussen 3 Servfe en neêen uur- De kin- spelen beginnen om 5 cerfrt over negen 's morgens to een) de speelplaats van De ten ilantier. Deelnemers aan ingen puzzelwandeltocht dienen 221 h om kwart voor twee te B36195zamelen bij De Egelan- j. Voor de jeugd is verder half drie een straatteken- CT dstrijd op het speelplein. populaire tobbetje steken „De [int om half zeven aan de :embe|cer(jujnweg Donderdag 'erkoofden de festiviteiten afge- >s walen. 's morgens is er vanaf heefiuur tonknuppelen op het handel1 Nispenterrein en de tra- iniichtPnele puzzelrit vanaf De antruninpan begint om twee uur, 94887jneens om twee uur is er ïkatuurvoetballen op het Itbalveld en als afsluiter is ringsteken op de fiets, om 9 9 r uur op de Zilkerduin- Nauwelijks zichtbaar nestelt ook deze zwaluw net als zijn soortgenoten uitsluitend onder overstekende daken die wit geverfd zijn. FOTO: WIM VAN NOORT KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het gaat niet goed met de huiszwaluw. Dit alom bekende zwarte vogeltje, bouwer van een karakteristiek nest onder overstekende dakranden, is in een tijdsbestek van twintig jaar bijna in aantal gehalveerd in Nederland. Broedden er in de zestiger jaren nog zo'n 100.000 pa ren, in 1985 konden er slechts 77.000 geteld wor den. Reden genoeg voor de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Vogels om de huiszwaluw dit jaar aan de lijst van bedreigde vogelsoorten toe te voegen. Om meer inzicht te krijgen in het wel en wee van de huis zwaluw is besloten om op lan delijke schaal met een inven tarisatie-onderzoek te starten. De Vogel werkgroep Koude kerk en Omstreken gaf on langs gehoor aan de oproep van het Rijksinstituut voor Natuurbeheer om gegevens te verzamelen over de bedreigde huiszwaluw in Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk. Inmid dels is duidelijk geworden dat er in de bebouwde kom van Hazerswoude-Rijndiik geen enkel broedend huiszwalu- wenpaar te bekennen is. Verreweg de meeste broedpa- ren werden op de Kruiskade aangetroffen, namelijk dertig in getal. In de bebouwde kom van Koudekerk scoorden de Marijkestraat en de Margriet straat hoog: 22 paartjes konden genoteerd worden. Buiten de Koudekerkse bebouwde kom was de Lagewaard goed voor 11 paartjes huiszwaluwen. De tellers van de Vogel werkgroep kwamen uiteindelijk uit op een aantal van 78 broedparen van de huiszwaluw in heel Koudekerk en Hazerswoude- Rijndijk. Telling Dat aantal vormt het uitgangs punt voor de telling van vol gend jaar. Aan de hand van een jaarlijkse inventarisatie kan op den duur een beeld ge vormd worden van de ver wachte mate van achteruit gang in de komende jaren. Een dergelijk grootschalig on derzoek moet ook meer duide lijkheid verschaffen over de oorzaken van de daling van het aantal huiszwaluwen. Daarover tast men nu nog in het duister. Als mogelijke boosdoener wordt de afname van het voedselaanbod aange geven. Het favoriete voedsel van de huiszwaluw, de insec ten, wordt schaars door het veelvuldig gebruik van bestrij dingsmiddelen. Ook de lucht verontreiniging speelt vermoe delijk een grote rol. Mogelijk zijn ook de renovatie van de oude woningen en de toegeno men ongeschiktheid van nieuwbouwwoningen als nes telplaats debet aan de achter uitgang van het aantal huis zwaluwen. Zoals ook uit het onderzoek van de Koudekerkse Vogel werkgroep bleek, nestelen de nijvere bouwertjes zich uitslui tend onder overstekende da ken die wit geverfd zijn: ande re kleuren komen voor de huiszwaluw niet in aanmer king. Deze typische voorkeur van de huiszwaluw voor wit was al bekend, maar wordt nu in het Koudekerkse onderzoek nog eens duidelijk bevestigd. Aan de Hondsdijk richting Leiderdorp zat volgens de vo gelkenners vroeger wel een aantal zwaluwen te broeden. Bij de inventarisatie bleek de vogel daar volkomen verdwe nen te zijn. De Vogel werk groep vermoedt dat dat het ge volg is van het zware, langs denderende vrachtverkeer. De steeds nog in aantal en zwaar te toenemende vrachtauto's van het daar gevestigde beton- mortelbedrijf veroorzaken in droogteperioden trillingen waardoor de nesten van de huiszwaluw losraken van de muren. Het Rijksinstituut voor Natuurbeheer hoopt naast de kennis uit de vele plaatselijke inventarisaties nog meer te weten te komen over de over winteringsomstandigheden van de huiszwaluwen in Afri ka SARIE KATSMAN ALKEMADE De ker- misactiviteiten die het Veense Oranje Comité „Juliana" jaarlijks in sep tember organiseert wor den dit jaar uitgebreid met en bridge-drive. De Veronica Zomertruck die vorig jaar met veel succes de kermisvreugde ver hoogde, moet wegens te hoge kosten achterwege blijven. Voor het overige zal de plaatselijke muziek vereniging „Liefde voor Harmonie" weer een fors deel van de feestelijkhe den muzikaal opluisteren. De feestweek duurt van 10 tot en met 16 september en gaat vergezeld van een tweetal wedstrijden, namelijk een eta lagewedstrijd en een fotowed strijd. Op zondagmidag 10 sep tember vindt vanaf vijf uur de prolongatie plaats van de vorig jaar geïntroduceerde „kroe gentocht". De zes deelnemen de horeca-bedrijven zijn on derling bereikbaar via gratis busreisjes. Loopvereniging „Alkemade Plantaris" organi seert op maandag 11 septem ber voor het tweede achter eenvolgende jaar de Oranje- recreatieloop. De start is vanaf het Alkeburchtplein om 19.30 uur. De bridge-drive vindt plaats op dinsdagavond 12 sep tember vanaf 20.00 uur in een grote tent nabij café-bar ,,'t Veen" aan de Langeweg. Op woensdag 13 september wordt het lunapark om twee uur 's middags geopend op het DOSR-complex. 's Avonds om 20.00 uur vindt de jaarlijkse taptoe plaats. Deze wordt ver zorgd door een samenwer kingsverband van de plaatse lijke muziekvereniging „Lief de voor Harmonie", het Lisse- se „Canita Tuba" en de doe delzakband „The First Haar lem Pipe Band". Om 22.30 uur zal op het DOSR-complex een groot vuurwerk worden ont stoken. Donderdag verlenen maar liefst vijf muziekkorpsen van af 19.00 uur hun muzikale me dewerking aan een verenigin genmanifestatie. Leden van alle plaatselijke verenigingen lopen in clubtenue getooid met vlaggen, vaandels en spandoe ken in een grote optocht dwars door Roelofarendsveen. In Café Hogenboom aan de Sota- weg vindt die avond een groot „Oranje-klaverjastoernooi" plaats. Op vrijdag 15 septem ber worden traditiegetrouw de feestelijke luchtballonoptoch ten gehouden. Daarbij zijn de twee Veense blaaskapellen en een tweetal draaiorgels pre sent. Eveneens traditiegetrouw is op vrijdagmiddag de feest middag in Veiling EMM voor alle 65-plussers uit Oude We tering en Roelofarendsveen. Voorts organiseert de Oranje vereniging een viswedstrijd en behendigheidswedstrijden voor de jeugd. 's Avonds om 20.00 uur gaan een tweetal lampionoptochten van start met muziek van de Veense muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" en „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering. Zaterdag rijdt vanaf tien uur het bloemencorso van Roelof arendsveen door het dorp. In totaal zeven muziekkorpsen uit de regio verlenen hun me dewerking. Vanaf half negen zijn er viswedstrijden voor da mes en heren boven de zestien jaar. 's Middags om twee uur zijn alle basisschoolleerlingen welkom bij een kindertheater in het gebouw van „De Tref fers" aan de Lucas van Ley- denlaan. Opgevoerd wordt „de Sleutel van Mukwit", het ver haal van Koning Wikkepok- luk de Merkwaardige. De ove rige inwoners van Alkemade kunnen zich vermaken met de Oudhollandse spelletjes „tonk nuppelen" en „tobbetje ste ken", respectievelijk bij DOSR en in de Wilgenstraat. Hoog- enboom Ruitersport verzorgt vanaf vier uur op het trap veldje achter het postkantoor aan de Leliestraat een demon stratie paardendressuur. Goud voor Augustinus Mevrouw C. Augustinus heeft gistermiddag in het gemeentehuis van Lisse de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, gekregen uit handen van burgemeester G.J. van der Kroft. Augustinus kreeg haar onderscheiding ter gelegenheid van haar pensionering als functionaris bij de Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Lisse. Zij heeft zich sinds haar in diensttreding in september 1978 ingezet als leidster van het dienstencentrum. FOTO: WIM VAN (NS e Onder redactie van Ton Pieters. r'at een feest was dat in ;t ^oorschoten, waar halverwe- e augustus 1929 „de nieuwe 8 fAhuziektent in het Burge- 8 f ijeester Vernède-park voor je eerste maal in gebruik 8 f l4erd genomen". Aldus de 8 f ijeidsche Courant van 19 aug. 7 jan dat jaar. „Onder leiding lan den heer P.C. Poortman 6 f.2ing het Poortman's Volks- pangkoor verschillende liede ren uit den zangbundel „Kun 6 f.30 nog zingen, zing dan mee", rs n.Nederl.'Volksliederenboek I If II", „Van alles wat I" en 1 f.38Zoo zingt Holland", om aldus j Propaganda te voeren voor jet goede lied. Groot was de - f-45|elangstelling van het publiek 3 f49ja dapper zong men mede. lan het einde van deze pro- f 53jagan(ja-avond sprak de edel- 5 f.57phtbare heer E.Vernède, lurgemeester, een woord van lank tot den leider van dit angkoor en sprak de hoop uit lat het resultaat van dezen ivond goed mocht zijn". JMeerrust" in Warmond moet juisentl1 ^j^en overuren hebben Kpay,namaakt. Het ene gezelschap ia het andere, hoog of laag jeklasseerd, alles trok naar de ioorden van de Leede om laar op een maaltijd aan te de de L.C., was er journalis tiek bezoek. „Een 150-tal journalisten, werkzaam bij de Herstelconferentie te Den Haag, brachten gisteren een bezoek aan „Meerrust", waar hun een lunch werd aangebo den". De volgende recensie was geen beste. „Het is heusch onze schuld niet als er in dit verslag een toon klinkt, die van ontevredenheid blijk geeft. Uilenspiegel zeide reeds: „Ze hebben 't 'r naar gemaakt". En ook van de uit voering gisteravond in den tuin van Zomerlust in Leiden gegeven door de mannen- zangvereeniging Kunst na Arbeid moeten wij getuigen dat ze het er naar gemaakt hebben. Deze zangvereeni- ging, reeds zoovele jaren naar buiten tredend, steeds met wisselend succes, was nu toch wel zeer ongelukkig. Toen de zangersschaar na veel tijdroovende ditjes en da tjes eindelijk „Omhoog" van Heinze had ingezet, bleek na eenige maten, dat de toon niet goed was overgenomen en de directeur moest aftikken. Een tweede poging om het zaakje te redden, mislukte evenzeer. Toen begon men maar aan het volgende nummer. Dit en het daarop volgende nummer konden weer om andere rede nen niet voldoen; eenerzijds omdat door het subtiele van de nummers de te veel naar voren opstelling van het koor, waardoor men buiten de klankschelp kwam te staan, nadeelig werkte, anderzijds door de woeligheid van het publiek, dat zoowat niets kon verstaan. In het tweede deel van de avond stond het koor meer naar achter en waren ook de nummers van krachtiger en opgewekter gehalte en bleek ten duidelijkste, dat K.n.A. toch nog genoeg kon praeste- ren om den ouden naam te handhaven en het publiek te verschaffen waarop dit door koopen van een entrée recht verkrijgt. Wij zijn vast over tuigd, dat deze avond voor K.n.A. een zeer leerzame is geweest", aldus criticus Sp., die vast geen groot vriend van K.n.A. was en, toen hij doodmoe thuis was gekomen, in een vervelende stijl nog een naar stukkie moest schrij ven ook. ARISTIDE BRIAND: Spreken voor de microfoon, ergens na 20 „Naar wij vernemen", zo schreef de L.C. destijds, „zal de Fransche minister-presi dent Briand Woensdagavond 21 Aug. na 20 uur in den loop van den avond voor de mi crofoon van de A.V.R.O. een korte toespraak houden. Zeer waarschijnlijk zal de Duitsche minister van buitenlandsche zaken dr. Stresemann donder dagavond eveneens na 20 uur voor de microfoon van de A.V.R.O. spreken. In verband met de drukke werkzaamhe den van de beide ministers kan niet te voren worden aangekondigd, hoe laat zij voor den microfoon zullen spreken". Daar moest je dan de hele avond voor thuisblij- Uit Leiden: „Op 21 Augustus stonden 209 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven tegen 446 op dezelfden dag van het vorig jaar". Een zonderling heimwee. „De chef-veldwachter te Aal ten kreeg deze week bezoek van den 80-jarigen L. uit Amerika. L. wilde de cel nog 'wel eens zien, waarin hij in 1870 wegens een jachtovertre- ding zes dagen „gebromd" had. De 60-iarige zoon, die hem vergezelde, maakte een foto van zijn vader in de cel! Volgende maand gaat het tweetal weer naar Amerika terug". Uit de Vragenbus. „Vraag: Bij 'Omen tegen de schutting en nu vallen er ook peren bij mij op het erf. Heb ik nu recht op die peren of zijn die voor mijn buurman? Heeft hij ook het recht ze bij mij te ko men oprapen? Antwoord: Evenmin als u behoeft toe te staan, dat de takken van de boomen van uw buurman bo ven uw erf hangen, evenmin behoeft u te dulden, dat uw buurman de daarvan afgeval len vruchten komt oprapen. U kunt van uw buurman zelfs eischen, dat hij de overhan gende takken wegneemt, en bij weigering kunt u dat zelf doen". Te Halfweg werd een „volle dige dief' aangehouden. Het betrof „een 21-jarige Belg, die te Baarn door middel van braak een doos chocolade-ree pen uit een kiosk had gesto len. Tevens bleek, dat het rij wiel hetwelk hij bereed te Breskens was gestolen. Ook het costuum dat hij aanhad was van diefstal afkomstig, alsmede een in zijn bezit ziind horloge en een tafelkleedje" Leiden: „Sedert enkele dagen is door Gemeentewerken een aanvang gemaakt met het leg gen van een trottoir op het laatste rechtergedeelte van den Hoogewoerd". Leve de leut. „Bezoeker (zich inspannend om onderhou dend te zijn): „....nu is het al vaak gebleken, dat bij een spoorwegongeluk juist de eer ste en de laatste wagens er het slechtst afkomen". Juffrouw: „Maar zouden ze dan niet be ter doen, als ze die wagens er voortaan maar aflieten?" BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Wesley z.v. G. A. de Boer en M. Jongeleen; Johanna Jacoba d.v. P. J. Souverijn en J. S. Grunstra; Bahar d.v. S. Durmus en S. Durmus; Charlotte Birglt d.v. L. H. Rijksen; Colin z.v. E. M. M. van der Voort en C. B. Zandbergen: Bonita d.v. P. J. F. Nagtegeller en J. M. van der Born; Anne Rosa Josephine d.v. I. J. P. Dekker en E. Aigner; Francisca Lucette d.v. K. W. A. Schouten en A. Y. N. van Meeteren; Michelle Jolande d.v. P. J. Roest; Petrus Johannes z.v. P C. J. Kraan en W. C van der Vel den; Bastiaan z.v. J. A. Menken en W. Dijkstra; Cornelis Niels z.v. C. J. van Starkenburg en A. W. van Duijn; Bur- gin d.v. C. Uygun en E. Uygun; Rickey d.v. E. A. T. The en A. Schotemeijer; Elise Anne d.v. J. W. van Driel en R. Sonneveld; Fleurtje Catharine Julia d.v. E. van der Nat en I. Winkelman; Anou d.v. H. J. de Mooij en M. van der Kraan; Maaike d.v. J. K. G. Wil- lems en H. P. M. van Diemen; Vanes sa d.v. J. Ottenhof en M. Seiwaa Ny- arko; Marsha d.v. D. van Duijn en J. S. G. van Duljvenbode; Cherno z.v. S. Conteh en S. H. W. Uljé; Wletske d.v. M. Turenhout en C. J. van Veen, Me lissa d.v. J. D. de Vries en M. J. van Rossum; Rachel Lucille d.v. R. J. Kaersenhout en C. M. Strang; Mlchiel Peter Nico z.v. P. H. J. Vreuls en M. F. Reijnders; Marlke Lisanne d.v. J. A. Hoefsmit en L. C. Teuns; Vincent Da niël z.v. J. op 't Land en P. A. J. C. Vorst; Jochem Martin z.v. C. M. J. van der Vlugt en D. M. H. van den Nieuwenhuizen; Sophia Amina d.v. J. van Rossum en A. M. Ahmed; Sabina d.v. J. J. Varkevisser en J van der Zwan; Arenda Tabita d.v. K. H. C. Mugge en A. M. van Dijk; Kimberty d.v. H. de Jong en R. J. Guljt; Reinout Laurens Pieter z.v. P. J Roscoam Abbing en R. de Reus; Joost Bastiaan z.v. H. Rotmensen en P. M. Zlerlkzee; Roosje d.v. J. P. Rodenburg en M. Huele; Chrlstlaan Anthonlus Roelof z.v P K. Henssen en A. M. S. van der Tuin; Er!k z.v. R. Dubbeldam en A. E. van der Burg; Brian Maria z.v. H. P. A. van Dijk en E. M. van der Meij; Mi chael Petrus z.v. W. J. L. M. van der Ploeg en S. M Kamps; Mirjam Louise d.v. J. van den Eijkel en K. A. M. Var kevisser; Leonie d.v. J. van den Oever en J. van Duijn; Jacobus Wilhelmus Maria z.v. P. C. Meiman en M. C. Heemskerk; Kathleen Hendrika Cor nelia d.v. L. Volkers en S. Springer; Monica d.v. W J. Schijven en W. M. Reuvers; Jessica Francisca d.v. P. H. G. van Leersum en H. de Groot; Eli sabeth Scarlet d.v. P. H. G. van Leer sum en H. de Groot; Stefanus Hendri- kus z.v. P. H. G. van Leersum en H. de Groot; Sven z.v. H. W. Alberts en A. G. M. de Groot; Dennis z.v. H. A. Klein en L. M. van Haasteren; Rutger Matheus z.v. C. G. Hoek en M. A. T. Duivenvoorden; Martinus Johannes z.v. C. G. Hoek en M. A. T. Duiven voorden. Gehuwd: H. Herklots en A. M. Rusche; A. Jan sen en J. Paauw; M Faber en M. C. van Klaveren; L. S. Abas en E. M. van Petten; A. P. H. van Laarhoven en M. C. de Graaf; J. van der Zeeuw en B. A. M. Spiegeler; W. Keizer en G. J. van den Heuvel; J. Schuurman en S. J. van der Steen; A. M. J. Lucassen en A. J van Zweeden; R. A. Teske en S. van Soest; A. B. Taal en M. Boe- ters; R. van Haalem en P. Brouwer; J. J. Mieremet en I. M. I. van der Klauw; T. A. Knoop Pathuls en A. F. Jacobs, K. Abdelsalam en M. J. Kersten; F. Kleer en A. J Mui|zert. Ondertrouwd: A. de Vos en A. Bleljenberg; M. J. L rommelswaard en H. M. van der Laan; M. G. Ploeg en W. D. Branche, N. J Vervoorn en I. S. M. de Jong; B. A. Klein en G. Sobolwska; A. Bodin en C. L. M. Baarends; B. J. Klop en M. B. C. Perquln; N. A Terstegge en G. Ahmadnia; J. C. Uljee en E. J. de Vogel; S. Schellingerhout en S. van den Berg; H. Bekker en L. Robbers; F. G. Schisano en B. E. S. van Ech ten; J. H. Spaenij en E. H. A. Dekking. W. van den Berg geb. 10 okt. 1907 man; M. C. Smeltink geb 18 dec. 1924 vrl. echtg. van M Wesseling; T. C. Grimbergen geb 28 feb. 1921 man; J. G. N. Siliakus geb 22 apr. 1923 man; A. Stringer geb. 12 mei 1894 vrl.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17