Veent jer finaliste tennisveteranen TENNIS CIRCUIT We zijn hier vooral om te leren 't DIOK houdt schade beperkt B Commissarissen weg bij aanblijven Hans Kraay Rabobank Q SPORT CeidóeQowuvnt ZATERDAG 26 AUGUSTUS 19 89 PAGINA NOORD WIJK/ LEIDEN Els Veentjer bereikte bij de nationale veteranen tenniskampioenschappen op de banen van Casino Noordwijk de finale in de categorie 40-49 jaar. In het A-toernooi van het Haag se Thor RW klopte Ingeli- se Driehuis de als tweede geplaatste Karin Moos. Onno Wempe verraste in het B-toernooi van De Boekhorst Tom Bulters. Els Veentjer had tegen Cecile Bloem weinig problemen de finale van de leeftijdsgroep 40- 49 jaar bij de nationale vetera nen tenniskampioenschappen te bereiken. Met 6-2, 6-1 ver wees gast vrouwe Veentjer de Rellikaanspeelster naar het in derdaad zeer overdadige koud buffet, waarop de nationaal beste tennisveteranen giste renavond werden vergast. Tine Zwaan klopte Trudy Groenman met 6-1, 6-3 en lijkt de prolongatie van de titel door Els Veentjer te kunnen verstoren. In de categorie 50 tot 59 jaar speelden de dames Van Geelen en Verschueren zich in de halve finales, die vandaag worden gespeeld. Eu ropees kampioene 60 jaar en ouder, Marceline Blom had geen kind aan mevr. H. Com- De jongste leeftijdsgroep bij de mannen, 35-39 jaar heeft in Martin Koek en Ruud Thijssen CskLeGouiant nipt beter dan thuisspeler An ton-Will van Zoelen. Hennie Brakel verraste in 40-44 jaar de als eerste geplaatste Peter Vaarties met 6-2, 6-7, 7-6 en plaatste zich hiermee in de eindstrijd. Nico Welschen, Cees van der Wild, Peter Blaas en Ben Bosch is het kwartet halvefinalisten in de categorie 45-54 jaar. Het trio Kunst, Sou man en Spijkerman voegde zich ih de halve finale van de categorie 55-64 jaar bij Noord- wijker Ronald Blommendaal, die de 'Leidse' eer hoog houdt. Cees Marré werd met de 7-5, 6-3 zege op Joop van den Berg finalist in de categorie 65 jaar en ouder. NMB/Thor RW Ingelise Driehuis bereikte in het NMB/Thor RW vierster- ren A-toernooi in Den Haag met een opmerkelijke 6-3, 6-4 zege op de als tweede geplaat ste Karin Moos de halve fina le. De Lissese A-speelster had in de twee daaraan vooraf gaande rondes pas in drie de len kunnen zegevieren over Babette Eysvogel en Carole Jansen, die lucky looser Amy van der Linden in de eerste ronde had verslagen. Vandaag treedt Driehuis aan tegen Uni cumspeelster Claire Wegink, die zich in drie sets ontdeed van Esther Markenstein. Erik Bakker en Kees-Jan Schuilenburg sneuvelden woensdag in de derde ronde van de kwalifikatie. De Dek ker-speler klopte Niels Ge braad in twee en Bas Snelders in drie sets, om met 5-7, 5-7 te gen Erik Baan ten onder te gaan. Schuilenburg struikelde over Michel van der Sanden na tegen Pjotr van Dalfsen en Jack Haslinghuis te hebben gezegevierd. Leidse toernooien Onno Wempe verraste in het B-toernooi van De Boekhorst in Noordwijkerhout de ge plaatste Tom Bulters. De Lis sese B2-speler won met 6-4, 4- 6, 6-4 van de finalist van het Bl-toernooi in Nieuw Vennep. Ook Onno Guinau had voor een surprise kunnen zorgen. De Alphense B2-speler stond tegen Arthur Ludlage op een riante 7-5, 4-1 voorsprong, toen de Merlenhovespeler zich beriep op de afspraak, dat hij op een bepaald tijdstip de par tij voor verplichtingen elders mocht staken. Het tweede uit stel (ook op donderdagavond was de partij reeds verplaatst) kwam op de stand 5-4 in het voordeel van Guinau. Van daag staat Ludlage ook voor een partij in het Haarlemse Masterstoernooi genoteerd, zo dat de problematiek voor wed strijdleider Ed Zimmerman vooralsnog niet opgelost lijkt. In het HEB kwamen Martijn Krans, tegen Mark Flei- scheuer, en Sjoerd van der Mark, via Marcel Lolling tot regelmatige tweesets overwin ningen. Wil den Hollander komt dit seizoen zeer laat in vorm getuige de 7-5, 6-4 zege in het DEB op Nathalie van der Voort. Maurice de bijster handhaafde zijn status als ge plaatste speler in het HEC pas via een tiebreak in de derde set tegen Erwin Langelaan. Rob Warmerdam wipte in het HED de getipte halve finalist Arjan van der Niet uit het toernooi. Na de finale in Leid se Hout bereikte districtsme dewerkster Riet van Balen, ditmaal met districtsjeugd- voorzitter Hilda van den Haak Anton-Will van Zoelen moest in de halve finale bij de nationale veteranen tenniskampioenschappen op Casino Noordwijk de winst laten aan Ruud Thijssen. de eindstrijd in het DDC. Bij de D Dertigplus Dubbels zijn zowel bij de mannen als de vrouwen drie halve finalekop pels bekend. Het duo Salman en Ed Zimmermann deed dit ten koste van Fred Timmer en Frans Wekking zelfs met een 6-0, 6-0 score. Het Drie Klaver Drie toer nooi in Zoeterwoude zag 'ei gen' mannen zegevieren in het HED. Thijs Michielsen speelde met 6-4, 6-0 sterk tegen Mischa Wijffelman Gert-Jan Anker was met twee maal 6-3 de meerdere van Sipko Adriaan- sen. Martijn Pieterse redde het niet tegen de de getipte Mark Spigt. Net als in Zoeterwoude verlo pen de Tinga D 30+ dubbels van Leimuiden praktisch vol gens sch'ema. Uitzondering vormden de wedstrijdleidsters Wil Koeleman en Els Oltmans, die de als vierde geplaatste combinatie Helga Voskuil en Mickey van Waesbergen uit de strijd werkten. Een stek in de halve finale was er ook voor thuisspeelsters Hennie van Haaster en Truus van der Meer, die clubgenoten Wilma Kampers en Marian Taal met 6-1, 6-2 voorbleven. Roodenburg en VUC delen LEIDEN In het door UVS georganiseerde Motorhuistoernooi speelde Roodenburg gisteravond met 3-3 gelijk tegen VUC. Om dat VUC de beslissende strafschoppen beter nam, speelt het zon dag in de finale tegen de organiserende vereniging. Het duel Roodenburg - VUC, ploegen die elkaar in de competitie ook treffen, leverde een aardig schouwspel op. Rob Pret opende namens de Leidse formatie de score. Nog voor de rust kwam VUC terug tot 1-2. In de tweede helft was Roodenburg de betere ploeg, maar verzuimde men de geboden kansen optimaal te be nutten. Alleen Marcel van de Burg trof twee keer doel, 3-2. Lang leek dit voldoende voor de winst, echter twee minuten voor tijd kwam VUC alsnog op gelijke hoogte. In de strafschop- penreeks die de winnaar moest aanwijzen faalde Roodenburg hopeloos. Door dit resultaat treffen twee oud-hoofdklassers, UVS en VUC, elkaar morgen in de finale. De wedstrijd begint om drie uur. De •wedstrijd om de derde en vierde plaats, Roodenburg - Lugdu- num wordt twee uur eerder gespeeld. TEGEN KAMPIOEN ENGELAND LEIDEN DIOK speelt morgen in zijn eigen toer nooi, de VSB Euro Rugby Trophy '89, om het brons tegen de Portugese lands kampioen CDUL. Gister middag, in de voorronde, verloor het Leidse rugby- team zoals verwacht van de Engelse kampioen Harlequin Football Club. Omdat ook het Schotse Kelso RFC deed wat ie dereen al verwachtte, winnen van de Portuge zen, ziet het programma voor morgenmiddag er als volgt uit: om 13.00 uur de wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen DIOK en CDUL en om 15.00 uur het treffen Harlequin FC - Kelso RFC. De tijd dat Britse rugbyteams maar raak konden scoren te gen een ploeg als DIOK is voorbij. De Engelse coach was de eerste die dat na het treffen tegen de Leidenaars wilde toegeven. De 12-38 winst die Harlequin FC op toernooiorganisator DIOK böekte, kwam dan ook aller minst gemakkelijk tot stand. Geheel tegen de verwachting keken de Britten halverwege de eerste helft zelfs tegen e^n achterstand aan. De sen satie waarop de circa drie- hpnderd toeschouwers hoop ten, bleef echter uit. Vooral omdat DIOK in de tweede helft duidelijk minder pres teerde dan gedurende de eer ste veertig minuten. Harlequin FC opende in de eerste wedstrijd van het DIOK-toernooi de score. Twee fraaie tries en een con versie leverden de Engelsen een 0-10 voorsprong op. Gottfried Bos kon via een penalty iets terugdoen, waar mee hij de achterstand voor de Leidenaars tot 3-10 ver kleinde. De onlangs van Tri nidad overgekomen David John liet vlak daarna een staaltje van zijn kunnen zien. De niet alleen in uiterlijk op Ben Johnson lijkende num mer 14 van DIOK sprintte als een haas naar een prach tige try. Omdat Bos vervol gens geen fout maakte bij de conversie stond het plotse ling 9-10. De sensatie was bij na compleet toen opnieuw Gottfried Bos even later een penalty benutte en zo zijn ploeg naar 12-10 schoot. DIOK op voorsprong tegen de kampioen van Engeland; het enthousiaste publiek kon het maar nauwelijks geloven. Nog voor de wisseling van speelhelft zette Harlquin FC de zaken echter weer recht. Via enkele snelle aanvallen en perfect getrapte conver sies brachten de Britten de ruststand op 12-20. In het tweede bedrijf kwam het voor de gelegenheid in rood-witte tenues gestoken DIOK er minder aan te pas. De ploeg scoorde niet meer en zag de Engelse opponen ten steeds verder weglopen. Vooral Harlequins FC-spe- lers Glannester en Bradey waren succesvol waar het de tries betrof. Pearce toonde zich een meester bij de con versies. DIOK aan de andere kant toonde wat weinig flair en greep te snel naar het wa pen van de verre trap over de zijlijn om terreinwinst te boeken. Zoals gezegd: scoren deden de Leidenaars niet meer, zodat na 80 minuten rugby een 12-38 eindstand in de boeken kon worden ge schreven. Coach Theo Snijders was na afloop tevreden. „Vorig jaar kregen we van Bath nog ruim zeventig punten om onze oren. Da's nu dus wel even anders gegaan. 12-38, dat is een normale uitslag in Engeland. Met deze neder laag was trouwens, uiteraard zou ik bijna zeggen, rekening gehouden. Net als met het feit dat we zondag tegen de Portugezen moeten aantre den". De andere voorrondewed strijd, CDUL - Kelso RFC, leverde een 7-24 overwin ning voor het Schotse Kelso RFC op. Bij rust stonden de Schotten al met 4-10 voor. De kampioen van Portugal kon tegen het Britse geweld geen echte vuist maker- Morgen mag het tegen DIOK proberen een derde plaats in de wacht te slepen. PAUL DE VLIEGER k h hai .-to Nieuw coiffure De Cubaanse hoogspringer Javier Sotomayor laat zich met graagte een nieuw coiffure aanmeten door een Westduitse kapster. De Cubaan is in Duisburg voor de wereldstudentenspelen^^ ROTTERDAM Ten minste twee commissaris sen van Feyenoord heb ben aangekondigd op te stappen als komende dins dag wordt besloten dat Hans Kraay aanblijft als directeur van het stadion Feijenoord. Intussen hebben juristen zich gebogen over de vraag hoe de rechtspositie van Kraay, die dezer dagen is teruggekeerd uit de Verenigde Staten, nu precies is nadat hij op 28 juli zijn ontslag heeft ingediend als algemeen directeur. Niemand bij Feyenoord weet of hij ar beidsrechtelijk nu nog in dienst is bij de club of niet. Dinsdag, als Kraay van plan is weer normaal aan de slag te gaan in de Kuip, zal er duide lijkheid worden verschaft. Het bestuur heeft zich inmid dels, zoals mocht worden ver wacht, wel geschaard achter het beleidsplan van de techni sche staf, trainer Pim Verbeek en technisch coördinator Cor van der Gijp In grote lijnen komt dat er - ook niet bijster revolutionair - op neer dat zo snel mogelijk eigen jeugd moet worden ingepast. Tevens dient voor elke linie een extra speler achter de hand te zijn. „Verder hebben we van het bestuur de toezegging dat als we een speler tegen het lijf lo pen, die zeer goed is te gebrui ken, er mogelijkheden worden geschapen om zo'n aanschaf te doen", vertelt Van der Gijp, die ontkent dat de technische staf heeft geadviseerd dat een aantal oudere spelers moet worden afgestoten. „Met het huidige aantal geblesseerden is dat een onlogische zaak. We moeten juist blij zijn dat we zo'n brede selectie hebben", al dus Van der Gijp. INDIA '5 TENNISDUO ZWERFT DOOR NEDERLAND APELDOORN —-In de zomerperiode vind je ze overal. Wekelijks is er in Nederland een keuze te maken uit tientallen ten- nistoernooitjes op B- en C- niveau. Veelal gezellige verzamelplaatsen van plaatselijk en regionaal tennistalent en dus voor spelbare partijtjes om een paar honderd gulden uit de prijzenpot. Alles blijft normaal totdat zich plot seling twee vreemde snui ters inschrijven. Twee jon gens uit het verre India. Dan schrikt elk idyllisch gelegen tennisparkje wak ker uit haar routineslaap. Dat tafereel overkwam onlangs de organisatoren in Oosterbeek, Tilburg en Apeldoorn. Ilyas Hussain (29), oud jeugdkampioen van India, en Karti Chi- damdaram (17), een leer ling van Hussain, zorgen voor oosterse invloeden in Oost-Nederland. Ook in België zullen ze nog enke le toernooien aflopen om bij gebrek aan valuta weer af te druipen naar Madras, de miljoenenstad aan de Coromandelkust. De twee vreemde eenden in de tennisbijt zorgden ook in Apeldoorn voor de nodige ge spreksstof. Zoals het feit dat het duo een uur te laat begon aan de openingsronde, omdat de VAD-buschauffeur vergat om ze richting Arnhem in Apeldoorn-Zuid af te zetten en pas in Arnhem een lichtje ging branden. Maar de Indiërs zelf kijken hun ogen ook uit in dit kleine, groene landje. „Hebben ze hier geen Engelstalige kranten vraagt Hussain zich af. Terwijl de jonge Karti zich alom verbaasd over de over dreven lichaamslengte van de Nederlander. „Ik had echt nooit een vrouw gezien, die langer was dan mijn één meter tachtig. Nee, zo groot zijn de mensen in India niet". Gravel Het Indiase duo logeerde een maand bij Edese vrienden van Tesqua. Heel bewust hebben ze deze zomer de wijk naar Europa genomen. In India zijn de mogelijkheden voor jonge tennistalenten om zich op te werken minimaal door ge brekkige of juist peperdure ac commodaties. Daarnaast dwin gen de hard-courtbanen in het zuiden en de grasbanen in het noorden van het land alle spe lers tot eenzelfde spelletje. Het Europese gravel biedt in de opleiding van Karti uitkomst. Op de Vego-banen acteerden Karti en Ilyas nogal verschil lend. Karti, een wat statische speler met een beperkt slage narsenaal, gaat al in de eerste ronde van het B-toernooi op z'n snufferd tegen de Apel- doorner Ronald Joustra. Karti: „En direct heb je er dan weer een vriend bij. Ronald was een hele faire tegenstander en we hebben na de wedstrijd aan de bar gewoon gezellig wat ge dronken. Zoiets is in India echt ondenkbaar". Ilyas Hussain leverde meer vuurwerk. In Oosterbeek haalde hij de finale, terwijl hij in Tilburg in de halve eind strijd moest opgeven met een liesblessure. „Maar daar had ik zeker kunnen winnen", stelt de nationale jeugdkampioen van' 1978 vast. Hussain maakte in die jaren steevast deel uit van- de top tien in zijn land, maar op z'n 22e levensjaar trof een rugblessure hem pijnlijk. Drie jaar lang was hij uit de running, maar afgelopen jaar ging hij voor de lol weer aan de slag en won prompt twee toernooien. Nu showt de klei ne technicus op de Nederland se banen een fluwelen touch en een wat arrogante ogende nonchalance. Medewerker Hussain is in zijn woonplaats werkzaam als administratief medewerker bij de Madras Port Trust, een havenbedrijf. Een baan die hij geheel en al leen aan zijn topsportstatus te danken heeft. „Zo gaat dat nu eenmaal in ons land", legt hij uit. „Alle sporters op hoog ni veau krijgen die mogelijkhe den. Daarnaast geven de werkgevers alle ruimte voor een verdere ontwikkeling. Ik ben mijn baas ook erg dank baar voor de twee maanden die hij mij vrijaf heeft gegeven om naar Europa te reizen". Daar waar de tennissport in ons land al van elite- tot volkssport is geworden, daar liggen de verhoudingen in de voormalige Engelse kolonie nog conservatief. Chidamda- ram: „Het is voor jongeren niet gemakkelijk om zomaar te gaan tennissen. Het is nog een dure sport, zodat mensen in de lagere sociale klassen het wel kunnen vergeten. Tennis is na cricket en hockey wel India's derde sporttak. Dit jaar wer den op onze televisie voor het eerst beelden uitgezonden van de Grand Slam-kampioen- schappen in Australië, Parijs en Wimbledon. Men realiseert zich na het zien van Edberg en Becker ineens dat er interna tionaal heel veel geld in het tennis omgaat. Ook ouders we ten dat en willen dat hun kin deren dat ook gaan leren". Geen vakantie Het Hollandse avontuur noemt net tweetal vooral geen va kantie. „Tennis staat echt op de eerste plaats", meldt Chi- damdaram. „Het was een risi co om naar Europa te gaan, maar ook een niet te missen kans. We zijn hier echt niet om te winnen, maar vooral te leren. Ik ben helemaal gewend aan het spelen op vel, aan het Nederlandse w en de andere omstandighedi^, Daarom ben ik ook echt i teleurgesteld als ik in de eer] ronde wordt uitgeschakeld, j!, ben net klaar met m'n h#^ school en heb me gewo! voorgenomen twee jaar laji alles op m'n tenniscarrière}L zetten. En ik ben blij dat Iljl me als trainer wil begeleidear] Hij is inmiddels meer dan e{or tennisvriend van me gewqcj den". tsc Desgevraagd bagatelliseert L wat zwijgzame Hussain dirft^j zijn trainerskwaliteiten. „A<^n normaal ben ik geen trainfee] Ik ben ook niet zo goed in q,a overbrengen van kennis. Mal- - ik geloof uiteraard wel in j tennistalenten van Karti". zijn pupil glimlachend: tuurlijk is hij een goede tr£J ner. En ik realiseer me ote] wel dat er heel wat voor nodu, is om te slagen als tenniss^ Het belangrijkste is keihaij werken en natuurlijk ook \qej een beetje geluk. Maar <4r moet je wel in de juiste pi£x porties zien. Dat werken zie zo'n 99 procent zijn en het gjet luk slechts één procent", webn Chidamdaram, die op h|ei Vego-toernooi aan ronde-gek welgeteld tien gulden o£n streek. Ter Eetgewoonten fe De kennismaking met Nedepa land en al z'n gewoonten herrij het duo voor nogal wat onaaï s gename verrassingen gj>k plaatst. Met name de eetgiet woonten gingen er niet evöo: gemakkelijk in. „Wij zijn dine gewend om drie keer per daoi goed te eten, terwijl dat hién slechts tweemaal gebeurt. E>n broodeters zullen we wel noojnj worden. Nee, rijst is toch wiei vertrouwder voor ons", melit Karti. lal Ook de lange zomerdage) komt de Indiërs wat vreemjO voor, terwijl ze hun racked dan ook nog in de avondure^ ter hand moesten nemen. Il^ Ede stonden ze overdag twcL uur op de baan, terwijl ze i[,j de bossen de nodige conditio^ nele arbeid verrichtten. Vooiei af was het tweetal wel ge waarschuwd dat de Holland^ zomers wel eens erg nat kung, nen zijn. „Ik denk dat wij d|t afgelopen maand gewoon geej luk gehad hebben. Of we hetjn ben natuurlijk de zon uit Indi|e hierheen meegenomen". ;n Tenslotte worden de Nederig landers door de vriendelijk^,' Aziaten overladen met complL menten. „We hebben al hear erg veel vrienden gemaakt'[e vertelt Karti trots. „Iederee^ is uiterst behulpzaam. Je kur^t in Engels prima converseren terwijl de vriendelijkheij overheerst. Wellicht kom volgend jaar wel terug na; Nederland. Ik ben de mogej lijkheden aan het aftasten onfe: naast de toernooien ook in d^ clubcompetitie mee te gaa%r doen". RONALD WOUDENBERG

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10