Verhuizing Annakliniek nog onzeker Sou/ia/nt-? Bouw Business Centre op schema We hebben alles gedaan om geluidsoverlast te beperken STAD OMGEVING Persoonlijke schrijfmap PRIJS IS BREEKPUNT LEIDEN Het is nog steeds niet zeker of de orthopedische werk plaats van de Annakli niek gaat verhuizen naar het Bio Science Park in de Leeuwen hoek. Het bestuur van de stichting Annakli niek is al anderhalf jaar in onderhandeling met de gemeënte Leiden. De verhuizing naar de Leeuwenhoek is afhan kelijk van de prijs die de gemeente Leiden biedt voor de grond aan de Mezenstraat, waar de werkplaats nu is geves tigd. Op het terrein moeten huizen komen. D. Halfwerk van de directie ruimtelijke ordening en stadsbeheer toont zich niet erg optimistisch: „Ik ben bang dat het bod van de ge meente niet voldoende zal Directeur T. van Pijkeren van de Annakliniek zegt echter dat hij er nog steeds vanuit gaat dat de verhui zing doorgaat: „Maar ik weet niet hoe het op dit moment staat met de onderhandelin gen". Hij bevestigt dat de prijs die de gemeente over heeft voor de grond „een heel belangrijk criterium" is. „De mogelijkheid bestaat ook dat de gemeente.en de stichting overeenstemming bereiken over een deel van de grond. Dat houdt in dat de werkplaats hier blijft". De werkplaats beslaat vol gens Van Pijkeren ongeveer twintig procent van de hoe veelheid grond die de An nakliniek bezit in de Leidse Vogelwijk. Bij de orthopedi sche werkplaats werken zes tig mensen. Goede zaak Volgens de directeur is het eerfgöede Zaak als de werk plaats verhuist. „Op zich zit ten we hier heus wel goed, maar ik denk dat het voor de Annakliniek gunstiger is om in het Science Park te zitten dan verscholen in een woonwijk. Daar zittep we bovendien dichter bij het Academisch Ziekenhuis. Nu komen alleen mensen naar ons toe als ze hier per se moeten zijn. Daar zien ook mensen ons gebouw die bij voorbeeld een afspraak heb ben bij de buren. In de Leeuwenhoek krijgen we meer naamsbekendheid. Dat is goed voor elk bedrijf, en dus ook voor de Annakli niek", aldus Van Pijkeren. De verpleegafdeling van de Annakliniek is jaren geleden al verhuisd naar het terrein van het AZL. De gemeente heeft belang stelling voor de grond van de Annakliniek aan de Me- zenweg omdat daar huizen moeten komen. Met de be woners van de Vogelwijk wordt nog gediscussieerd over de precieze invulling van het gebied. Daar in de buurt, bij de Wassenaarse- weg, wordt volgend jaar waarschijnlijk ook een klei ne gemeentecamping geo- Het in aanbouw zijnde Business Centre op het Schuttersveld. LEIDEN De bouw van het Business Centre op het Schuttersveld-hoek Sta tionsplein ligt op schema. Naar verwachting is het complex op 1 november gereed. De kantoorruimte is inmiddels vrijwel ge heel verhuurd. Grootste gebruiker van het Business Centre, wordt het Flower Centre van de organi satie van bloemenhandelaren dat nu nog aan de Plesman- laan is gevestigd. Er resteert slechts 100 vierkante meter ruimte op de begane grond, maar ook over de verhuur daarvan is directeur A. Swaak van Erica Beheer die het pand bouwt, optimistisch. Erica heeft een overeenkomst om het complex, mits ver huurd, door te verkopen aan het Hoogovens Pensioenfonds. Het Leidse bedrijf blijft het ge bouw wel beheren. Eerder hanteerde het een soortgelijke constructie bij de verkoop van de Marca-garage aan Zweedse beleggers. Behalve kantoren komt er in het complex ook een hotel. Swaak verwacht dat dit per 1 januari voor inrichting gereed is. Het 50 kamers en een aan tal vergaderzalen tellende ho tel kan dan op 1 maart 1990 opengaan. Het zal worden geëxploiteerd door Golden Tu lip. In het verlengde van het Business Center is inmiddels ook de bouw van een parkeer garage goed op gang gekomen. De fundamenten liggen er al. Naar verwachting is dat ge bouw op 1 januari gereed. Als het hele complex gereed is, resteert voor Erica nog één project op het Schuttersveld: een combinatie van kantoren en een sportcomplex. Dat laat ste is vooral bedoeld voor de gebruikers van de kantoren op het Schuttersveld. Er komen onder andere squashbanen in. BURGERLIJKE STAND F. Bakker en M. J. Woerd. Denise Danielle dv. J. T. de Heij en A D. van Dam. Robin Egbert zv A E. Koster en T. Schmidt Kim- berley dv. A. Fasel en H van Duur- en. Neliene Arieanne dv. L. van den Haak en A. C. Ouwehand. Leonie Jessica dv W H Spaans en M. C. Borgers Melanie dv V. L. H. M. Warmerdam en C. M Gomez Trillo. Sharisa dv. R Csorba en S. Devilee. Moshira dv Maged Mikhail Youssef Girgis en E. Snijder. Robin zv. R van der Kooij en J. P van Santen. Jacob Barwert zv C. F. de Best en J. van Duijn. Robbert zv. H. L. Guijt en K. J. van Duin. Melissa dv. R. M. M. van Abswoude en H. J Piket. Rolf An- dries Nicodemo zv. R. Starre en I. G. M Leferink. Anne Maria Andriana dv. H Le Van en A. Monster. Mar- tien Johannes Theodorus zv J L. C. M. Bonfrer en E. M. van Liempt. Maartje Marianne dv. A. C. Pronk en C. Piso Thijs zv. H. Versluis en K. Bosman. Martijn zv. H. C. Schoenma ker en J. Riezebosch. Mats zv. T. M. M. van den Bosch en A. C. W. J. van der Voort. Nicolaas Sebastiaan zv. O. E. Bosje en M. S. Krassenburg. Jo hannes Adrianus zv. J Lindhout en M. L A. van der Meer. Johannes Cornelis Hugo zv. H. van Duijn en A Hoek Roy Johannes Nicolaas zv. J. G. J Warmerdam en M A M Heemskerk. Wesley zv. J Beer en M. Homburg Pieter Jacobus zv. P. C. Franke en A. W. Oosterlee. Godert zv. G Volbeda en E. de Heiden. Mat- thijs Gerard zv G. H. Dabroek en W. F. de Vries Frank zv. R. P. van der Niet en A. van Konijnenburg. Robert zv. L. J. Talsma en J. Oudshoorn Elise dv. C. Haasnoot en M. van der Plas. Laura dv. J. H. Steenbergen en M J. Hanselaar. Nicolaas zv. A. Spaan en A. Brak. Amanda Michelle dv M J. Dryburgh en J. J C. van Oosten. Femke dv. A Bosman en Y I. Schaafsma Rozanne Caroline dv. S E. Vlasblom en W. Vuijk. Jelier Reinier zv. P. C. de Kraker en E. R. Wiskerke. Tony Cornelis Peter zv. J. Passchier en J van der Zwaard. Khadija dv. A. El Ouadrhiri en Z. Razouki. Robert Alexander zv. H. A. Akerboom en B. H. H. Mulder. Ilse Marianne dv. A. P Vooijs en E. van der Plas. Ilkay zv F. Evren en B. Evren. Jessica Godelieve dv J. W. Rongen en J T. M. Mooijman. Ondertrouwd: J. M. J. J Aniba en E J R Bakker N Yuksel en A C H. Hoogenwoonink. A. E. D. El-Gha- zali en F. Bijkerk. J. de Nooij en M L. Blekkingh. J Laterveer en M. M. van Leeuwen. P. te Lintei Hekkert en C R. Santos Ferreira de Castro. R. W. G. Lombarts en H. C. Gall E. J. Moolenaar en J. L. Bil. S. P. van der Jng en P. J. van der Werff. R. H P. •Buikstra en I. E. P. M. van der Veer H. G A. Schuurmans en C. C A. Boekwijt. L. P. J de Kool en I. A. Willemse J Bergman en S M de Lange. M J M. Koek en J. P. Jans sen W J. N Vreeken en S. Azier Meidenopvang huis in actie voor betaalde krachten LEIDEN Het Meide- nopvanghuis in Leiden is een actie begonnen voor betaalde krachten. Het centrum heeft sinds de opening in mei vorig jaar alleen de beschikking over vrijwilligers, en vindt dat aan deze situatie een einde moet komen. Dit omdat het werk dat moet worden verricht te zwaar en te veelomvat tend is voor vrijwilligers. Om het Rijk en de provincie ervan te overtuigen dat het aanstellen van professionele hulpverleners noodzakelijk is, wordt andere instanties ver zocht een steunbetuiging te ondertekenen. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van een formulier dat is gevoegd bij het onlangs uitgekomen jaarverslag. „Het doel is om erkenning te krijgen van hulpverlenende instanties en van andere instellingen waar mee wij te maken hebben. Die moeten verklaren dat het van belang is dat wij er zijn", legt een medewerkster van het op vanghuis uit. Wat precies met de ingevulde formulieren gaat gebeuren, is nog niet bekend. Waarschijn lijk worden de formulieren aangeboden aan het Rijk en aan de provincie. Volgens de medewerkster valt het meide nopvanghuis nu nog onder het ministerie van WVC, maar over niet al te lange tijd ver andert dat en wordt de pro vincie verantwoordelijk voor de instelling. Het opvanghuis vindt dat de overheden de in stelling moeten erkennen als „crisisopvang". Er werken momenteel elf vrij willigers bij het opvanghuis. Het aantal medewerkers wis selt heel sterk. Door een tekort aan vrijwilligers is het cen trum twee maanden dicht ge weest. Bij het ministerie van WVC is inmiddels een verzoek ingediend voor de aanstelling van twee coördinatoren die zich ieder twintig uur per week zouden moeten bezig houden met het werk dat de fusie met Leidse kindertehui zen met zich meebrengt. De samenwerking wordt door de provincie voorgesteld in het onlangs verschenen jeugd hulpverleningsplan. In 1988 zijn in het meidenop vanghuis in totaal 42 jonge vrouwen opgenomen. Zij wa ren tussen de 13 en 22 jaar oud en hadden verschillende pro blemen. Volgens het jaarver slag was „sprake van incest, geestelijke, lichamelijke en/of seksuele mishandeling en (cul tuurconflicten". De meesten (14) verbleven niet langer dan een week in het centrum. Ccidóc (Bowumt Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. [~Noteer als nieuwe abonnee Naam: (voor controle j Adres: j Telefoon Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar Naam: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag. Ccidóc Soumnt DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1989 PAGINA 9 Rejaarden krijgen nieuwe Jiogelijkheid in beroep te gaan 5IDEN Bejaarden die protesteren tegen het feit t ze nog niet kunnen worden opgenomen in een rzorgingshuis of verpleeghuis, moeten in beroep 'j de commissie beroep-en bezwaarschriften. Ie strekking van een voorstel van het Leidse llege. Burgemeester en wethouders zijn van me ng dat sprake is van een te grote versnippering als ior deze beroepsprocedure een nieuwe commissie ordt ingesteld. Bovendien heeft de commissie be eps- en bezwaarschriften „veel ervaring opge- gn", aldus het college. De commissie bestaat gro- ndeels uit raadsleden, maar de voorzitters maken deel uit van het gemeentebestuur. Hierdoor is ns het college „een onpartijdige inbreng verze- rd". Als een oudere bezwaar maakt tegen de be- ssing van de indicatiecommissie, wordt de klacht liter gesloten deuren behandeld door de commis- die beide partijen hoort. Aanhoudingen na mishandelingen bij het Plantsoen LEIDEN De Leidse politie heeft twee Voorschotenaren van 17 en 18 jaar aan gehouden op verdenking van het mis handelen van met name homoseksuelen bij het Plantsoen in Leiden. De twee hebben toegegeven dat ze daarbij in een aantal gevallen betrokken zijn geweest. Ze zouden daarbij deel hebben uitge maakt van een groep. De aanhoudingen volgen nadat een 42- jarige Leidenaar in de nacht van zondag op maandag er getuige van was dat twee onbekenden zonder enige aanlei ding een man aftuigden die op een bank in het Plantsoen zat. Toen hij daar op merkingen over maakte, kreeg hij ook klappen. Naar aanleiding van zijn signa lement kon de politie dinsdag de 17-jari- ge Voorschotenaar aanhouden. Gisteren volgde de tweede arrestatie. Het Plantsoen is al geruime tijd berucht door nachtelijke mishandelingen door „potenrammers" die het gemunt hebben op homoseksuelen die elkaar daar ont moeten. Volgens politiewoordvoerder D. Graveland is in mei bij het Plantsoen door onbekenden een passerende man met een honkbalknuppel van zijn fiets geslagen. De politie is ervan op de hoog te dat er regelmatig mannen worden mishandeld bij het Plantsoen, maar krijgt weinig aangiften. Graveland: „Om een einde te maken aan dat ge weld, hebben we die wel nodig". Hij voegt daar aan toe dat er bij de politie begrip voor is dat de betrokkenen te- Minerva helpt de Zonnebloem LEIDEN De Leid se studentenvereni ging Minerva laat haar eerstejaars als onderdeel van hun kennismakingstijd lo ten verkopen van De Zonnebloem. De op brengst komt ten goe de aan langdurig zie ken, lichamelijk ge handicapten en hulp behoevende ouderen. De studenten probe ren zowel huis-aan- huis als op straat de loten aan de man te brengen. De verkoop duurt tot vrijdag 1 september. Zwemvierdaagse in het kader van vluchtelingen LEIDEN De veertiende editie van de Leidse zwemvierdaagse heeft plaats in de week van maan dag 28 augustus tot en met vrijdag 1 september. De vierdaagse staat in het kader van de manifestatie Leiden, stad van vluchtelingen. De zwemvierdaagse wordt gehouden in de zwembaden De Zijl en De Vliet. Er wordt dagelijks begonnen tussen 19.00 en 20.30 uur. De afstand die moet worden gezwommen is 500 meter per dag. Deze afstand hoeft niet achter elkaar te worden gezwommen. Maar het water mag niet verlaten worden voordat de 500 meter zijn vol bracht. Iedere zwemavond wordt muzikaal omlijst door bijvoorbeeld een boerenkapel of een orgel. De kosten bedragen voor vier avonden zwemmen zes gulden per persoon. Het nummer van de deelne merskaart is tevens een lotnummer. Op woensdag wordt de trekking verricht. Kaarten kunnen wor den gekocht aan de kassa's van de zwembaden. Man sterft na val tussen perron en trein LEIDEN Een 77-jarige inwoner van het Brabantse Steenbergen is gisteravond rond half negen overleden nadat hij op het Leidse station tussen een rijdende trein en het per ron terecht was gekomen. De man die in het gezelschap was van zijn echtgenote, zag te gen half acht de trein die hij wilde halen juist vertrekken. Hij probeerde daarop nog de deuren van een van de wegrijdende rij tuigen open te maken. Daarbij viel hij en kwam tussen de trein en het perron terecht. Hij is met inwendig letsel en diverse fractu ren direct naar het Academisch Ziekenhuis Leiden vervoerd. Daar overleed hij korte tijd later. De politie heeft de identiteit van de overledene niet vrijgegeven omdat door vakanties de familie van de man nog niet op de hoogte is gesteld van het ongeluk. Volgens eigenaar J. Lange is er alles aan gedaan om overlast voor de buurt te beperken. inie's by night" NNIE'S VERJAARDAG VERBAASD OVER KRITIEK OMWONENDEN 1IDEN „De overlast die inie's Verjaardag veroor- akt is niet meer of minder n je van een horeca-gele- nheid van die omvang kan mag verwachten. Ik vind t de noodzakelijke hinder- itvergunning dan ook te- iiht is verleend", aldus J. Jlekoop belast met geluids- nder bij de directie milieu in de gemeente Leiden, ver twee weken dient bij de lad van State een geding die ikele buurtbewoners hebben ngespannen tegen het verle en van de vergunning aan mnie's. Eigenaar J. Lange m het etablissement aan de oogstraat is verbaasd over de facties uit de buurt: „Ik heb er echt alles aan gedaan om de geluidsoverlast tot een mini mum te beperken". „Natuurlijk, waar eerst niets was, zit nu een kroeg. Dan wordt het inderdaad drukker dan vroeger", verklaart Velle- koop de situatie van de bewo ners op de Oude Rijn. „Dat is echter nog geen reden om geen vergunning onder be paalde voorwaarden af te ge- Terras Lange is toch duidelijk ge schrokken van het feit dat en kele omwonenden nog zo te gen zijn zaak zijn. Vooral op merkingen over het feit dat jonge bezoekers vooral in het weekeinde voor lawaai zorgen, hebben hem verbaasd. „Wij sluiten het terras altijd keurig om 12.00 uur. Veel klanten willen het liefst blijven zitten maar wij houden terecht reke ning met de buurt", aldus Lange die onlangs voor veel geld geluidsisolatie aan de bin nenkant bij Annie's heeft aan gebracht. Om zijn argument kracht bij te zetten haalt hij diverse knip sels uit binnen- en buitenland se kranten te voorschijn die vrijwel zonder uitzondering lovend zijn over de locatie en de aankleding van het eetcafé in de kelders onder de Hoog straat. Lange -weet zijn succes ook te relativeren: „Natuurlijk geef ik hoog op over mijn ei gen zaak. Ik vind het schitte rend. Maar daar sta ik gezien de vele positieve reacties niet alleen in. Wat die overlast be treft mag iedereen 's avonds laat komen kijken hoe erg het werkelijk is". Boos op de klagers is men niet bij Annie's. „Ik zou juist het liefst zien dat de omwonenden overdag gewoon zelf naar An nie's komen, lekker een kran tje lezen aan hun stamtafel en gezellig een kopje koffie drin ken", aldus D. Koot, de be drijfsleidster van Annie's. Lange vult aan: „Ze mogen nog steeds allemaal op mijn verjaardag komen". Korte-Van Hemel over vluchtelingen LEIDEN Staatssecretaris V. Korte-van Hemel van justitie brengt vrijdag 1 september een bezoek aan Leiden. Ze zal die dag om 15.00 uur in de Petruszaal aan de Lammenschansweg een inleiding over het vluchtelingenbeleid houden. Daarna is er de mogelijkheid met haar over dat onderwerp te discussieren. De staatssecretaris komt naar Leiden in het kader van de ver kiezingscampagne van haar partij, het CDA. Dezelfde dag komt het CDA-kamerlid J. Krajenbrink in gezel schap van zijn partijgenoot de Haagse wethouder D. Ramlal naar het buurthuis Op Eigen Wieken, aan het Valkenpad in de Me- renwijk. Zij spreken vanaf 20.00 uur over het minderhedenbe leid. Beide sprekers zijn kandidaat bij de komende kamerverkie zingen. Donderdag 21 september verschijnt bij deze krant *4JAAIU Redactioneel wordt aandacht geschonken aan onderwerpen die direct te maken hebben met alles in en om ons huis. Een mooie gelegenheid om uw aanbiedingen onder de aandacht te brengen. Mieke Zuidwijk, bereikbaar onder tel. 071 - 122.244, informeert u graag nader over de adverteermogelijkheden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9