leldenmoed ran vrouw - n Vietnam iiNA ADIO/TELEVISIE SaidóaQowuvnt WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 PAGINA Beach. Amerikaanse serie, itste aflevering. Veronica-televi- Nederland 2 om 22.30 uur. .VERSUM „Vets" is een ndere aflevering van ina Beach", waarmee Ve- lica definitief een punt zet .iter deze Amerikaanse se- S[. Hoewel er aan 'de andere Int van de Atlantische (eaan een nieuwe reeks in torbereiding is, vindt de om- Ttp het na drieentwintig afle zingen genoeg geweest. Dat kt misschien wat vreemd. Inslotte trok „China Beach" iiddeld zo'n anderhalf mil- tn kijkers en had de reeks aardering die rond de /en schommelde. !t waren wel vooral oudere ;ers, de zogenaamde 'oodstock"-generatie, die het eind van de avond af- (mden en voor een omroep zich jong wil blijven voor in, is dat misschien een heel ite doelgroep. Hoe het ook het nieuwe seizoen lait er een nieuwe wind Veronica's televisie-fa- nu Joop Daalmeijer er scepter zwaait en als hij izelfde vakmanschap ten- in spreidt als in de actuali- wonnjtenrubriek „Nieuwslijn", 'n de [n kan de kijker nog heel ëePlafet fraaie produkties en series Se4rwachten liet verwonderlijk kt „China Beach" toch vooral Amerikaanse kijker aan- 1 Nooireekt, js niet verwonderlijk, mslotte is de Vietnam-oorlog "et n pijnlijke episode uit de ve" ch al turbulente geschiedenis n deze grootmacht. Duizen- °°r n, jonge Amerikanen verlo- ;^er n hun leven in de strijd te re ran n het communisme en een ation; je generatie werd door deze ven 1 iejaj bloedige confrontatie op over! TSChillende wijzen getekend oen tor het leven. Pr°b aar het waren niet alleen Lijst annen, die zich heel snel de -de: 2 et van je jungle eigen maak- °er n om zo te kunnen overle- de pai ,n 0f van geestverruimende ken ijjelen gebruik maakten om 'el to grootste ellende te kunnen /erwesrgeten Qok vrouwen trok- ier eeen ten strijde. In de serie ersveiQJhina Beach" stonden ze cen- se ?raal. In de enorme stroom se- ?e _°|es, documentaires en speel- "ms over Vietnam en zijn De hoofdrol speelsters uit de serie China Beach, die de heldenmoed van de echte strijders gestalte gaven. FOTO: WARNER BROS oorlog, ging „China Beach" over de nooit bezongen hel denmoed van Amerikaanse in Vietnam. kend is met de serie en zijn spelers. Intrigerend In de serie draaide het om vier vrouwen; Dana Delany, die de rol van Colleen McMurphy speelde, Nan Woods als Cher ry White, Chloe Webb als Laurette Barber en Marg Hel- genberger als Cherry. Eerstge noemde staat daarbij op de no minatie voor een Emmy voor de beste vrouwelijke hoofdrol in een drama-serie. Op 17 sep tember is duidelijk of zij hem krijgt. Bij die nominaties staat „China Beach" bovendien ge nomineerd als beste drama reeks. De laatste aflevering „Vets" laat zien dat de serie op waarheid is gebaseerd. Wat de vrouwen in interview-vorm vertellen, wordt vervolgens met serie-beelden geïllu streerd. Er valt te twisten over het feit of je zo'n aflevering aan het begin of aan het einde van een reeks op het scherm moet brengen. Het meest logi sche lijkt vooraf om zo te be nadrukken dat het niet zo maar een drama-serie is. Ver onica's keuze het naderhand te doen, is echter niet geheel on logisch omdat de kijker be- „Vets" ofwel „Vietnam vetera nen" is een intrigerend werk stuk omdat de vrouwen niets verborgen houden over wat ze daar hebben meegemaakt. Een serie of film over Vietnam waarin vrouwen meedoen, draait meestal uit op een ko medie. De werkelijkheid was echter nauwelijks om te la chen, al gebeurde dat ook en vaak om de spanning af te rea geren. „Het slechtste én het beste van Vietnam waren de mannen. Je had geen enkele privacy", weet een van de on dervraagden zich te herinne ren „Mannen dachten ook dat je om sexuele redenen voor Vietnam had gekozen", laat een ander weten. De aflevering is opgebouwd uit korte interviews waarbij, naarmate de tijd verstrijkt, een steeds duidelijker beeld wordt geschapen van wat zich in Vietnam heeft afgespeeld en welke rol de vrouw daarin speelde. Het zijn soms emotio nele herinneringen. Zo vertelt een soldaat die werd neerge schoten: „Wat ik mij het best herinner, zijn de ogen en de glimlach van de verpleegster", terwijl een van de vrouwen zegt: „als je stervende soldaten moest verzorgen, zorgde je er voor dat je lekker rook. Dat betekende heel veel voor ze". Belangrijk „Vets" maakt duidelijk dat de rol van de vrouw in Vietnam heel belangrijk is geweest. En niet alleen die van de ver pleegsters, maar bijvoorbeeld ook die van de zangeressen. Zij staken met hun concerten de soldaten een hart onder de riem. Veel van hen gingen weg als kinderen en kwamen terug als vrouwen. „Je telde de dagen af, maar als de dag was gekomen, dat je weer naar huis mocht, wilde je niet, wil de je de anderen niet achter laten", vertelt een van de geïnterviewden. „Vets is een aflevering, waar uit blijkt dat een groot deel van de Amerikaanse strijders de verschrikkingen van de oorlog nog lang niet hebben verwerkt. Hoewel het, in het licht van de serie, een beetje mostert na de maaltijd is, blij ven het indrukwekkende be spiegelingen. HANS PIËT Filmfestijn bij de NCRV HILVERSUM September is bij de NCRV „Jubileum Film- festival"-maand. In die reeks staan zeven films geprogram meerd, waarin gewone mensen centraal staan, maar van wie het leven plotseling op drama tische wijze verandert. Het gaat om „Ordinary People" (9 september), „Kramer versus Kramer (12), „The Border" (16), „Pack of Lies" (19), „The Verdict (23), „Without a Trace (26) en „Missing" (30). De NCRV heeft de laatste ja ren de aandacht getrokken door de met zorg samengestel de filmcycli, die zij een of twee keer per jaar op het scherm brengt. De series „Overwin naars" en „Dwarsliggers" zijn hiervan recente voorbeelden. In het kader van het 65-jarig jubileum, dat de NCRV dit jaar viert, is opnieuw een hoog- woordige reeks speelfilm ge programmeerd. In het kader van „Europa 1992" zal de om roep de komende maanden meer dan gebruikelijk aan dacht besteden aan Europees tv-drama. De nu al lopende Engelse serie „Fortunes of War" is daar een voorbeeld van. In het kader van de Euro pese eenwording zijn drie En gelse drama-series, een Deense politieserie en een Duitse spio- nagefilm aangekocht. TROS blijft countrymuziek ondersteunen HILVERSUM Het jaarlijks terugkerende „Euro Country Music Masters", een gebeuren waarin een aantal Europese country-groepen het tegen el kaar opneemt om de „Golden Star Television Award", zal dit jaar opnieuw door TROS-radio en -televisie worden uitgezon den. Dat gebeurt op 26 septem ber in een uitzending van zes tig minuten. De opnamen voor het programma zijn eerder deze maand gemaakt in de Beekse Bergen. Groepen die op het scherm zullen verschij nen zijn behalve de Belgische zangeres Karin Setter onder meer de Deense Twins And Country Supply, de Finse Freud Marx Engels Jung en de Franse country-rockgroep Alain Rivey Rockin' Chair. De Nederlandse zangeres San dra Vanreys bleek een van de grootste verrassingen van het festival, dat behalve in Neder land, ook wordt uitgezonden door het Luxemburgse RTL en de Zwitserse DRS/SRG. NEDERLAND 1 EO i Westbrook hospital, serie. Afl.: Huilen mag. Door een ongeluk van haar zoon op het voetbalveld leert een moeder inzien dat het to nen van emoties een posi tief effect heeft. i Holland ze zeggen... het groene hart documen taire over het gebied tus sen de grote staden. i Lassie, jeugdserie. Afl.: Ontsnapt aan gevaar. Een auto die dieven vervoert krijgt een ongeluk. Hierbij vlucht een aantal dieren de heuvels in. Terwijl Corey de bestuurder helpt gaat Lassie achter de dieren aan. Job en zijn pa, jeugdpro gramma. De vader van Job krijgt voor zijn verjaardag een gelukspoppetje voor in de auto. NOS 1-17.40 H Journaal. EO Overlevingskamp, docu mentaire over een overle vingskamp in de Belgische Ardennen, georganiseerd door de jongerenorganisa tie 'Jong en Vrij'. NOS (i Journaal. PP 19.00 19.17 Uitzending van de RPF. 19.19 EO 19.45 20.13 20.45 21.15 21.45 22.30 22.40- Ronduit Radar, jonge renprogramma. Vandaag: De zigeuners. Avonturenbaai (Danger Bay), Canadese serie. Afl. 8: S.O.S. Grant, dr. Dun bar en J.L. moeten met hun vliegtuig een noodlan ding maken in de bergen. Het eiland Gough, Duitse natuurfilm. S Tijdsein, actualiteiten rubriek. Kampen zingt, koor en sa- menzangprogramma. Manilla, verslag van een congres waaraan 4000 cristelijke leiders deelna men. NOS s| Journaal. EO 23.30 De open cirkel praatprogramma o.l.v. Wim de Knijff. Thema: Schuldgevoelens. NEDERLAND2 VOO 17.00 Tulsa, Amerikaanse speel film uit 1949 van Stuart Heisier. Met: Susan Hay- ward, Robert Preston, Pe dro Armendarize.a. 18.30 SI Countdownspecial: Clip Top 10 aller tijden. Popprogramma met de mooiste clips, gekozen door lezers van het Veroni- cablad. Met o.a. Peter Ga- 20.00 20.28 21.20 21.45 22.30 briel ('Sledgehammer'), Kate Bush ('Cloudbus- ting"), Duran Duran ('Girls on film'), Golden Earring ('When the lady smiles'), Michael Jackson ('Smooth criminal'), Frankie Goes To Hollywood ('Two tribes'). Cliff Richard The Young Ones ('Living doll'), Art Garfunkel ('Bright eyes'), ZZ Top ('Gimme all your lo ving") en Lionel Richie ('Hello'). ÈD Family Ties, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: De scheiding (1). Oom Rob, pas gescheiden gaat met zijn zoon en dochter logeren bij de Keatons. De familieproblemen zijn ech ter nog lang niet opgelost. NOS Cr; Journaal. PP Uitzending van de Anti Werkloosheid Partij. VOO (TjRun the gauntlet sportspektakel in een serie van vier alfleveringen. Afl 4. s; Nieuwslijn, actualitei tenrubriek. Veronica sport, sportpro gramma. s, China beach, Ameri kaanse serie. Afl.: Viet- namveteranen. Speciale aflevering, waarin inter views met mensen die wer kelijk in Vietnam hebben gediend. Onderbroken door flashbacks uit de se- NEDERLAND 3 NOS 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.00 Voorlichtingsprogramma Zelf mode maken. 18.15 Voorlichtingsprogramma You're welcome, cursus Engels. NOS 18.30 Sesamstraat. 18.45 Bruintje Beer, Engelse te kenfilmserie. Afl. 3: Bruin tje en de geheime boot. 18.55 De dief, jeugdfilm van Jan Needle. Met: Kerry Ann; White, Holly de Jong, Ru dolph Walker e.a. Op het moment dat er vijfen twintig gulden blijkt te zijn gestolen op de school van de elfjarige Kevin krijgt hij automatisch de schuld. 19.48 Verhalenvertellers. Van daag het verhaal De kleine groene mannetjes uit de Ivoorkust. PP 19.55 Uitzending van de Partij van de Communisten in. Nederland. NOS 20.00 Journaal. PP 20.20 Uitzending van de Lijst Janmaat/Centrumdemo craten. NOS 20.27 Asfalt (Road), Britse tv- film. De door Thatcher uit gespuugde misfits gaan op zaterdagavond op stap: oud en jong probeert de ellende te vergeten met drank en seks. 21.30 Kirill Kondrashin-con- cours 1989, impressie van de komende concoursda- gen. 21.55 Studio Sport. PP 22.25 Uitzending van de WD. NOS 22.30 -I Journaal. 22.40 Den Haag vandaag. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. De hoofdrolspelers uit de Canadese avonturenserie 'Avonturen baai'. V.l.n.r. Christopher Crabb, Ocean Hellman, Hagan Beggs, Susan Walden en Donnelly Rhodes. Ned. 1 om 19.45 uur. FOTO. EO .00 De woudlopers (The forest rangers), Britse jeugdserie. 25 Juke Box. .30 Webster, Amerikaanse j.55 Nieuws. - RAif.00 Tik tak animatieserie. 05 Merlina, detective-reeks -«.ra* kinderen. louoe 135 De tovenaar van 0z (The zard of Oz). tekenfilmserie. 30 Wijn (Vintage). 13-delige I gelse documentaireserie iLx 1° de geschiedenis van de wijn. n .25 Programma-overzicht. 1 .30 Nieuws. 2 .00 Een zaak voor twee (Ein Fall m "h, ,ür Zwei), Duitse detective-se- AWrio! rie- Afl- 57: 0ude liefde- Me,: 1 Rainer Hunold, Claus Theo 'H Gartner e.a. "°j.00 Pierre et Djemila, Franse speelfilm uit 1988 van Gerard Blain. Met: Jean-Pierre André. Pierre, een 17-jarige volksjon gen uit Roubaix, wordt verliefd op de Algerijnse Djemila. Wat zij niet weten, is dat Djemila's familie haar al zo goed als ze ker heet uitgehuwelijkt aan een verre neef in Algerije. 25 Kunst-zaken. .30 Nieuws. .45 Japan: De verlokking van het Oosten, 5-delige documentaire Schre over daPanse cultuu'rge- 1 N. 'J. Wel hoven, esberge iherifl 3. A, B >E: 1. Van Sa 3 H vj k/W. H sselaarj schiedenis. Deel 5: Nippon zijn. 'j.35-23.40 Coda, Vader, hier zijn de kleine, van Hans Lodeizen. RT 2 Bfi.00 Zonen en dochters (Sons and i V daughters), Australische serie, nmers/ .23 Superkat en Supermuis. ran KtJ 28 Programma-overzicht, de K .30 Nieuws. J.00-22.00 Rondom de mensaarde, 14-delige serie over weer en klimaat en over de invloed die ze hebben op het leven van de mensen. Afl. 10: Er is een gat. M.m.v. Armand Pien en Bob de Richter. Presentatie: Wim Offeciers. Aansl.: Verkeerstip. 1TBF 1 I.OO Vacaturebank. 15 l'Ecran des vacances, teken films met o.a. Ventre de pa pier, De Smurfen en Spot. .00 Journaal. .03 Ce soir, Waalse actualiteiten. .30 Journaal en weerbericht. i.OO Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie naar de roman "The Raj Quartet' van Paul Scott. Afl. 10: Les Tours du Si lence. Met: Géraldine James, Tim Pigott-Smith, Peggy Ash- croft e.a. .55 L'oeil des autres, documentai- serie. Afl. 5: Groupe rls- ques, Russische reportage over prostltuées, drugsver slaafden en homosexuelen. .50 Uitslagen Nationale Loterij. ,55 Coup de film, filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant. .15 Filharmonische Orkest van Luik, o.l.v. Pierre Bartholomè speelt werken van Rossini en Liszt. M.m.v. Pascal Rogè. pia- BakkeË-50 Paardenkoersen, laatste en weerbericht. .25-23.35 La pensee et les hom mes, programma over filosofie en lekenmoraal. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Geschcihten von Wolf und Rüffel, kinderprogramma. 16.20 Die Stadtpiraten, kinderpro gramma uit de serie Denkste!? 17.15 Tagesschau. 17.25 Funkstreife laar 12, serie. Afl.: Der Brotchendieb. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. Afl.: Ein mörderischer Prójekt. 16.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Bulman. Afl.: Die Tënzerin. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 IllTagesschau. 20.15 August '39, documentaireserie over 11 dagen tussen oorlog en vrede. Vandaag: Woensdag 23 augustus 1939. 20.30 Titaten, oder: Die Nacht der Doppelganger, Hongaars-Duit se speelfilms uit 1987 van Pe ter Basco. Met: Gyula Bodrogi, Dorottya Udvaros, Attila Kas- zas e.a. De volksrepubliek Ti- tanië wordt geregeerd door de hoofdtitaan. Hij is een soort godheid die dagelijks op de ra dio te horen en op de tv te zien is. Als hij sterft worden zijn drie dubbelgangers op het pa leis ontboden en opgesloten. Zij vrezen dat hun dood nabij is. Aansl.: Tagesschau. 22.00 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 22.45 ARD Sport extra. Bundesliga- voetbal. 23.45 ID Julius Reubke, portret van deze bijna vergeten compo nist, die leefde van 1834-1858. 01.05 Tagesschau. 00.10 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 Kim Co. 12-delige serie voor de jeugd. Afl.: Schon mal'nen heissen Ofen frisiert?. Met: Si mon Turner, Georgina Kean, Christopher Lofthouse e.a. Logomobil. Wat kinderen in de vakantie kunnen doen. Alice im Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Das Traum- schlff. Heute. m Tele-lllustrierte. t Das Erbe der Guldenburgs, Duitse tv-serie. Afl.: Das rote Kleid. 1 Lottotrekking. Programma-overzicht. Heute. Sommerfestival im ZDF: Die Didi-Show, Gags und Sketche mit Dieter Hallervorden. Gast: Hans-Dietrich Genscher. versierders' (Tony Curtis en Roger Moore) krijgen vanavond te maken met een mysterieuze moordenaar die een aantal familieleden van lord Sinclair uit de weg ruimt. Duitsland 2 om 22.00 uur. FOTO: PR 21.30 Heute-Journal. 22.00 Die 2 (The Persuaders). Ameri kaanse serie. Met: Tony Curtis, Roger Moore, Diane Cilento e.a. Afl.: Adel vernichtet. Een mysterieuze moordenaar is be zig de familie Sinclair uit te dunnen. Een gepensioneerde generaal is het eerste slachtof fer. dan volgt een admiraal. Lord Sinclair begint onrustig te worden bij de gedachte, dat er iemand uit is op de erfenis. 22.45 Kontext: Da bist' echt fertig, documentaire over een vrou wengevangenis. 23.15 Sommerfestival im ZDF - Filme von Frauen: Amorosa, Zweede speelfilm uit 1986 van Mai Zetterling. Met: Stina Ek- blas, Erland Josephson, Philip Zendén e.a. Tijdens het Carna val van Venetië wordt Agnes van Krusenstjerna door ver pleegsters afgevoerd. De broemde. 'maar omstreden schrijfster belandt in een cel, waar zij haar turbulente leven de revue 01.10 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II cursus Engels. 18.30 Sesamstras8e. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Mitwochs urn 8... 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Universiade-Magazin, samen vatting van dit sportevene- 22.05 Fraizait und Fitness, vrijetijds- magazine. 22.50 Rückblende a. Vor 75 Jahren: Die Bibliothek von Löwen wird von deutschen Soldaten zer- stört, documentaire over de vernielingen in de bibliotheek van Leuven. 23.05 Mörderspinnen (Kingdom of the spiders), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van John Carlos. Met: William Shatner, Tiffany Bolling, Woody Strode e.a. In het droge Arizona is door het vele gebruik van in secticides een grote hoeveel heid voedsel ontstaan voor spinnen. De wetenschapper Rack Hansen en zijn assistente Diane Ashley moeten het op nemen tegen een groeiende schare uiterste agressieve spinnen. 00.35 Laatste nieuws. BBC 1 SKY ONE NEDERLAND 1 Sportz crazy. Tekenfilm. Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met om 17.15 The Snorks tekenfilm- Bad boys Newsround. Jeugdjournaal. Butterfly Island 8-delige kinderserie. Afl. 7. 1 Neighbours Australische serie met Anne Charleston, Ky- lie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. Cfl Sorry 6-delige comedyse rie met Ronnie Corbett, Barba ra Lott, Wiliam Moore e.a. Afl. 5: Winter's tale. [Tl Paradise, westernserie met Lee Horsley, Sigrid Thornton, Dehl Berti e.a. Afl.: The promi- 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 SCrimewatch file: Operation Osprey. Documentaire. 23.10 The Cannonball run, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Hal Needharp. Met: Burt Rey nolds, Roger Moore. Farrah Fawcett e.a. 00.45 A hot Summer with Donna Summer. Deel 2 (slot). 01.20 Weerbericht. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. EUROSPORT 18.00 Snooker. 19.00 Trans World Sport. 20.00 Triathlon. WK in Avignon. 21.00 Alpine Skiing World Cup. Af daling dames. 22.00 European Swimming. WK in Boston. 23.00 Athletics International Invita tion MIG., Koblenz. 00.00-01.00 Snooker World Cham pionships. VARA 17.01 Neighbours, Australi sche serie. 17.24 Het oude eiken em mertje. Amerikaanse tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 De avonturen van Teddy Ruxpin e. NEDERLAND 2 AVRO 16.05 Minjon op de (video) klippen, muziekprogramma. 16.25 Sandokan the Great, speelfilm. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL On the Air. Transmission. Lenny Henry. Comedyserie. Feature Film: Body Snatcher. Speelfilm. Euromagazine. Actualiteiten. World news. Burke's Law. Detectiveserie. Barnaby Jones. World News and Weather. The Mix. Retemia. 09.45 ZDF-info. 10.00 Heute. 10.03 L'opera, oder: Musik entsteht aus der Stille 11.20 Die Pyramide. 12.10 Studio 1. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 14.30 Unterneh- men Arche Noah. 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Campbells, serie. 15.30 (3) Superdrumming I. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Auf und da- vonl, Abenteurer im 5. Kontinent Austraiien um 1810, jeugdserie. 16.45 Achtung Klappel 17.15 Tages schau. 17.25 Columbo. DUITSLAND 2 MTV EUROPE BBC 2 Nieuws en weerbericht. 5 Sutton Hoo. Deel 3: The ship. Nieuws en weerbericht. Attic archives. Afl.3. Hardy's Wessex. Deel 1: The early years. The Mini. Gardener's world, tuiniertips. DEF II: Buck Rogers in the 25th century, Amerikaanse science-fictionserie. La Carrara. Documentaire. I'd like to teach the world to sing, 4-delige serie waarin Ian Adams amateurzangers advie zen geeft. M.m.v. Michael Crawford en Sian Philipps. Afl. 3. ISA family apart: Huntington's chorea, 28-jarige vrouw ziet vader en moeder langzaam sterven aan deze erfelijke ziek te. M*A*S*H*, Amerikaanse co medyserie, Met Alan Ladd, Lo- retta Swit e.a. Afl.: Dear com rade. 5 Screenplay: The spirit of man, tv-spel met Nigel Hawthorne, Alan Rickman en lain Cuth- bertson. Newsnight, actualiteiten. 5 The eyes of Canada: Anima tion (slot), geschiedenis van de Canadese tekenfilm, t.g.v. het 50-jarig bestaan van The Ca nadian National Film Board. Weerbericht. 5-01.50 Open University. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15- 13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 15.15 ZDF-lhr Programm. 15.25 Heu te. 15.28 Die Muppets-Show. 15.55 Kim Co. 16.20 Logomobil Endsta- tion. 16.55 Heute. 17.10 E Tele-lllu strierte. 17.45 Der Engel auf Erden. BBC 1 TV 5 16.05 La marche du siècle. 18.05 Bréves et Météo Européene. 18.10 Rècrèation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiftres et des Lettres. 19.30 Les Animeaux du Monde. 20.00 Les ascensions célèbree. 20.50 Jazz in. 21.15 Echo. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 La Suisse et la guerre. 23.30 Pour une chanson. 00.10-00.40 Musique classique. 07.30 The Flintstones. 07.55 Weer bericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Bosscat. 10.25 Why don't you? 11.00 Nieuws. 11.05 Tom Jerry. 11.30 Playbus, Patch Stop. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Popeye double bill. 12.15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Ba- nanaman. 13.00 Nieuws. 13.03 Gar dener's direct line trail. 13.06 The garden party. 14.00 Nieuws en weer. 14.30 ffiNeighbours. 14.50 Two of a kind, speelfilm. 16.30 Tekenfilm. 16.40 Gardener's direct line. SKY ONE US Ondertiteling via Teletekst [SI Tweetalige of stereo-uitzending H Zwart/wit-uitzending KE Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 88 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij met-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling RTL+ 06.30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 Suliivana. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Ano ther World. 13.55 Skytext. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Kempfstern Galactica. Ameri kaanse serie. 20.15 Mad mission - Knochenbre- cher und Kanonen (Mad mis sion). Hong Kongse speelfilm. 21.35 L.A. Law, Amerikaanse serie. 22.25 RTL aktuell. 22.35 Anpfiff. 23.40 Helm aut, Hoee runter. Itali aanse speelfilm uit 1980. 00.55 Betthupferl. SUPER CHANNEL RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09 10 Dia Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Inspektor Gadget 11.00 Die zwei mit dem Dreh. 11 45 L.A. Law 12.30 Klaasik am Mittag. 13.00 Heute bei una. 13.25 California Clan 14.15 Kampfstern Galactica 15.00 Zahn um Zahn. 15 45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL ak- RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.04 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur. 20.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Zomereditie Cèdea 20.00 Nieuws 20.02 Andréa Chenier. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de Vooruit strevende Minderheden Partij. 18.30 TROS. Tempo Doeloe extra. 19.00-20.30 NOS: Voor buitenlanders. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03- 19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel. Recent slnglewerk en sportinformatie: voetbal: BelgiëDenemarken BRT 2 17.05 Rijswijckfoon. 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 17.30 De Rommelpot - Bis 8. 18.10 Actueel 18.30 Pianorecital: Vladimir Horowitz. 19.00 Symposium. 20.00 Musiqua Antiqua. 23.15 Luister: Poëzie en muziek. 24.00-06.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 12.06 De burgemeester is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal 14.06 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 16.06 KRO: Echo-Magazine. NCRV: Het levende woord. Vandaag... donderdag. Hier en Nu. Ontmoeting. Willem Wever. Plein publiek. Onvoltooid verleden tijd. 't Blijft Hollands. Middagpauzedjenst. Hier en nu. Skip Voogd presenteert. De tafel van vier. Coup soleil. De familieshow. VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: Senza parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Er mag zoveel niet. 10.00 KRO. Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 11.50 PP: Uitzending van het Ver bond van Communisten in Ne derland. 12.00 Nieuws. 12.05 KRO: Wat je van verre haalt. 13.00 Nieuws. 13.10 Boekenwijsheid. 13.30 Da Capo. 14.00 Klasse. 15.00 150 jaar Limburgen. 15.47 Plat gepraat. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio Weat: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk. 14.02 le wie West weg. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Omroep Rijnland: 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Ex- press. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel: hekserij. 15.03 Dit waren toen ook hltsl. 16.03 Neem je tijd. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschljf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 J. Ghijsen 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Symfonie-orkest Saarlfindi- scher Rundfunk. 12^0 Tafelmuziek. 13.10 Divertimento. 14.00 The Fairy Queen, opera van Purcell. 16.30 Jean Sibelius.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15