Hazerswoude onder voorwaarden 'akkoord met tweebaans RW 11 «d Bernardus wil psycho-geriatrie Doefeest: zagen, timmeren, kleien en koekjes bakken Yeent jer houdt vast aan bouw Casino-parkeerkelder LEIDEN OMGEVING CeidóeSou/umt WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 PAGINA Vakantiebezigheden Voorschoten gestart ^OORSCHOTEN De Voorschotense jeugd fakantiebezigheden zijn gistermorgen in het wembad Het Wedde begonnen. Onder ideale weersomstandigheden vermaakten 135 kinde en zich met de brandspuitwedstrijden. Ze iiochten proberen met de straal water door een mal at te spuiten, een bal te verplaatsen en nog groll ieer spelletjes, waarbij vrijwel niemand het y-bai cht droog kon houden. Tot slot van de brand en i puitwedstrijden mochten alle kinderen het om 1 wembad in. Morgen worden de kinderen weer een jj het zwembad De Wedde verwacht. Het e ou ivembad is dan omgevormd tot een grote wa- •rspeeltuin Vrijdag is er een hindernisestafet- in en rond het zwembad en tot slot wedstrij- en op de Midgetgolfbaan. Volgende week is n V( et buurthuis Bloemenwijk/Boschgeest de cen- ale ontmoetingsplaats. D dt Oranjefeesten in Langeraar LANGERAAR De Oranjefeesten die deze week in Lan geraar worden gehouden, beginnen donderdag met een mu zikale opening door Arti et Religioni. Er wordt om 18.30 uur een route gelopen vanaf het verenigingsgebouw via de Lan- geraarseweg naar de Sportlaan. Tijdens een voetbalwedstrijd op het terrein van Altior wordt de nieuwe tribune in ge bruik genomen. Vrijdagochtend stellen de kinderen van Langeraar zich om half tien op nabij de firma Lek aan de Langeraarseweg voor een versierde optocht. Om half elf wordt vertrokken naar het terrein van Altior voor een ijsje en een oliebol. In de middaguren is er een jeugdprogramma bij Altior met motorfietsjes, een rodeo-stier en een luchtkus sen. 's Avonds is om zeven uur een rondgang door het dorp met Arti et Religioni, start vanaf het Kerkplein. Zaterdag zijn er atletiekwedstrijden en de kermiswielerronde rondom de Aarhoeve. Het hardlopen voor de jongens en meisjes be gint om 9.15 uur. Om tien uur en om half twaalf gaat het wielrennen van start. Om twee uur is er een volleybaltoer- Auto in de tuin WASSENAAR Een 21-jari- ge man uit Wassenaar reed vannacht om half twee met zijn auto een tuin binnen en kwam tegen de gevel van een woonhuis tot stand. De automobilist reed op de Waalsdorperweg ter hoogte van Duindigt. Bij de kruising met de Buurtweg trapte de man naast zijn rempedaal. Hij ramde een heg, schampte een lichtmast en belandde in een tuin tegen een woonhuis. Na onderzoek bleek de man on der invloed en moest een bloedproef op het bureau on dergaan. Duitser breekt sleutelbeen WASSENAAR Een 26-jari- ge Duitse motorrijder heeft gistermiddag bij een verkeers ongeval zijn sleutelbeen ge broken. Hij reed achter een rijtje auto's op de Katwijkse- weg in Wassenaar. Toen de laatste auto van de kleine file stopte, kon de Duitser niet op tijd hetzelfde doen. Hij klapte op de auto en brak daarbij zijn sleutelbeen. De man is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Zijn motor is bij het ongeval zwaar beschadigd. Floraband en DVS bij taptoe Breda RIJNSBURG/KATWIJK De Rijnsburgse Flo- raband en het Katwijkse DVS doen mee aan de Nationale Taptie die van 24 augustus tot en met 2 september wordt gehouden in Breda. Aan deze taptoe doen alleen militaire muziekkorpsen mee zoals de marinierskapel, de Koninklijke Militaire kapel en vele andere korpsen van de diverse on derdelen van de landmacht. Daarnaast zijn er twee burgerkorpsen die deelne men. De Floraband is er daar een van. DVS uit Katwijk is de tweede band. Beide korps spelen enkele avonden een gedeelte van hun show. Na Breda gaat de Flora band voor een vierdaagse trip naar La Chaux de Fonds in Zwitserland waar een bloemencorso is. Zaterdag 16 september neemt de Floraband deel aan de grote taptoe in Alkmaar en een week later volgt de taptoe in Zoetermeer. Vervolgens is er een concours in Rijnsburg en Delft terwijl ook verschillende op tredens in Rijnsburg worden gegeven. v« n IAZERSWOUDE tijkswaterstaat moet be- rstr< vijzen dat de nieuwe aan e leggen Rijksweg 11 roor de eerstvolgende tien aar doelmatig is en daad- verkelijk de Rijndijk van verkeer ontlast. Wordt lan deze voorwaarde vol- laan, dan stemt de ge- neenteraad van Hazers woude in met de aanleg van een tweebaans Rijks- veg 11. iet dit advies steunde de com missie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting gisteravond het voorstel van B en W van Hazerswoude om uiteindelijk maar akkoord te gaan met de aanleg van een twee in plaats van vierbaansautoweg. Alleen S. Fransen van Gemeentebe langen kon zich niet vinden in het plan. B en W van Hazerswoude had den vorige week de impasse in de discussie over Rijksweg 11 doorbroken door af te stappen van het standpunt dat er hoe dan ook een vierbaansweg met verdiepte kruising moet ko men. Het college liet weten dat door het vasthouden aan dit eisenpakket het risico wordt gelopen dat de gemeente hele maal buitenspel komt te staan als Rijkswaterstaat de weg gaat aanleggen volgens het oude bestemmingsplan. Het gevaar was zelf niet denkbeel dig dat door alle perikelen de aanleg van Rijksweg 11 voor onbepaalde tijd stilgelegd of op zijn minst sterk vertraagd zou worden. Gezien alle voorberei dingen die al gemaakt zijn, zou niemand in de regio daar ge lukkig mee geweest zijn, meende het college. De in gro ten getale aanwezige vertegen woordigers van het bedrijfs leven hadden in het begin van de vergadering al te kennen gegeven geen vertraging van de aanleg van de Rijksweg te willen. Volgens de gisteravond aan wezige deskundige op het ge bied van bestemmingsplannen Stuffers kan Rijkswaterstaat uitstekend uit de voeten met het oude bestemmingsplan, waarin sprake is van een twee-baansautoweg. Pas in het begin van de volgende eeuw treedt de tweede fase van het plan in werking en kan de weg worden verbreed tot vier rijstroken. „Laat de overheid zelf maar bewijzen dat ver mindering van het verkeer op de Rijndijk bereikt wordt met een tweebaans Rijksweg 11", meende Stuffers. Toen de commisieleden duide lijk was gemaakt dat meegaan met het voorstel van B en W geen radicale ommezwaai van het eerder ingenomen raads- standpunt vergde, gingen VVD, CDA, SGP-RPF ak koord met de nieuw te varen koers. PvdA-PPR besloot na enige discussie over de hoogte van de Rijksweg aan te sluiten bij de meerderheid. Oud-haven meester moet dienstwoning verlaten DEN HAAG/RIJNSATER- WOUDE „Dit is een school voorbeeld van hoe je door ilecht werkgeverschap een ja- enlange relatie naar de knop- kunt helpen". Dat betoog je advocaat mr. N.A. Schim nel gisterochtend in een kort 'eding voor de Haagse recht- )ank. Zijn cliënt A. Vrolijk, >ud-havenmeester van Meer- icht, was door de nieuwe ei- jenaar van de jachthaven, lachthaven Meerzicht bv van Ie heer C. van Grieken, voor rechtbank gedaagd. Vrolijk iet van de eigenaar zo snel igelijk zijn dienstwoning bij jachthaven verlaten. 'rolijk was sinds 1964 in dienst van jachthaven Meer zicht. De dienstwoning be woont hij al vanaf 1968. Vorig aar kreeg de jachthaven4 een neuwe eigenaar: Jachthaven Meerzicht bv. „Sindsdien werd de arbeidsrelatie ernstig ver stoord. Dit leidde in juli van dit jaar tot ontbinding van de arbeidsovereenkomst. Hetgeen volledig aan Jachthaven Meer zicht is te. wijten, omdat die zich niet als een goed werkge ver wenste te gedragen", aldus de advocaat van Vrolijk. Vrolijk kreeg hiervoor een schadevergoeding van 165.000 gulden. Omdat zijn arbeids contract per 1 augustus beëin digd was, moest hij zijn wo ning bij de jachthaven per 1 ieptember verlaten. Jachtha- /en Meerzicht bv vorderde gisteren zo snel mogelijk ont ruiming van de dienstwoning. De nieuwe havenmeester had de woning nodig om toezicht te houden op de boten. „Er ligt deze haven alleen al aan achten zo'n 30 miljoen gulden. Het lijkt me wel nuttig als er iemand is die dag en nacht toezicht kan houden.- De dienstwoning is nodig voor het uitvoeren van die taak", be toogde de advocaat namens de eisers, mr. H. Bos-Hagens. Advocaat Schimmel betwijfel- of de woning wel van Jachthaven Meerzicht bv was. Volgens het handelsregister staan de onroerende goederen op de naam van de bv tot exploitatie van de jachthaven te Rijnsaterwoude. De eiseres is geen eigenaresse van de wo ning en kan geen ontruiming vorderen", stelde hij. Vervol gens vroeg hij zich af of er wel zo'n haast gemaakt moest wor den met de ontruiming, want het jachthavenseizoen zou per 1 oktober aflopen. De advocaat vroeg uitstel van de ontruiming tot april 1990. „De nieuwe havenmeester kan om toezicht te houden zolang de in de jachthaven aanwezige woonboot van Van Grieken wonen", was zijn op lossing voor de hele kwestie. President Verheij doet op 5 september uitspraak. Water lekt naar buren SASSENHEIM Huize Bernardus aan de Hoofd straat in Sassenheim wil een psycho-geratrische verpleeghuisfunctie gaan vervullen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Ka tholieke Stichting Huize St. Bernardus. De nood op het gebied van de psycho-geriatrie is hoog. De provincie wil een betere sprei ding van de capaciteit in de regio. Bij Bernardus zou daar voor een afdeling met 40 bed den kunnen worden opgericht. Bij het ministerie van WVC is inmiddels een verklaring van geen bezwaar aangevraagd. De kans dat Bernardus de af deling krijgt is groot, dat blijkt uit het verpleeghuisplan. Het totale beddenbestand zou daar mee stijgen van 114 naar 135. Bernardus zou dan de beschik king krijgen over vrijwel alle intramurale ouderenzorgfunc ties, waardoor een optimale verzorging kan worden gega randeerd. De Stichting Bernardus ex ploiteert een somatisch ver pleeghuis met 114 bedden en een verzorgingshuis met 85 plaatsen. Op 1 maart van dit jaar werd een afdeling voor somatische dagbehandeling ge opend met 10 plaatsen. Deze afdeling voorziet in een be hoefte. De bezettingsgraad be draagt 80 procent. Door de dagbehandeling kunnen ver pleeghuisopnamen uitgesteld worden en kunnen mensen eerder uit ziekenhuis of ver pleeghuis ontslagen worden. Ook werd op 1 maart een af deling voor dagverzorging in het verzorgingstehuis geopend. Onderling contact en zinvol bezig zijn staan centraal. De dagverzorging, opgezet in sa menwerking met de Stichting Welzijn Ouderen, richt zich op ouderen die in een sociaal iso lement dreigen te raken. Vijftig jaar getrouwd Het echtpaar Th. van den Burg-Meeuwenoord uit Lisse viert van daag het gouden huwelijksfeest. Tussen half vijf en zes uur is er een openbare receptie in het gebouw Kasanova aan de Hoofd straat 191 in Sassenheim. Het echtpaar heeft elkaar vijftig jaar geleden in Noordwijk ontmoet tijdens een toneelavond. Onmid dellijk na het huwelijksfeest zijn ze in Lisse gaan wonen in een woning aan de Heereweg. Enkele jaren later konden ze een wo ning in het buurtschap De Engel krijgen. Op dat adres aan de Nicolaas Damesstraat woont het echtpaar nog steeds. De brui degom (73) is een fervent biljarter maar gunt ook de vishengel weinig rust. De bruid (71) heeft haar huishoudelijk werk en kijkt graag televisie en luistert naar de radio. Verder handwerkt ze en leest met veel plezier een goed boek. foto: henk van den ende Dat knippen hè, dat is het moeilijkst". Robine Stark, 11 jaar en deelneemster aan het Noordwijkse Doefeest toont me haar vingers met „deu ken erin. Ze is bezig met het in stukjes knippen van schuimrubber, nodig om het knuffelbeest dat ze aan het maken is op te vullen. „Naai en is geen kunst aan hoor", verklaart ze tussen de bedrij ven door. Dat doen we op school ook zo vaak". Het meisje tegenover haar is druk met het maken van een kleu rig kussentje. „Voor mijn ka mer", zegt ze, „en voor mijn zusje maak ik er ook nog een". Dat het direct de eerste dag al enorm druk is bij het Noord- wijkse vakantiefestijn voor de jeugd in de kustplaats, blijkt wel uit de enorme aantallen kinderfietsen die de ingang naar het JOIN-centrum aan de Weteringkade markeren Ruim 180 kinderen moeten het gebouw, zo blijkt uit de informatie van de „portiers", bevolken, maar vooralsnog is dat niet te merken. Geen ge gil of geschreeuw, geen geren op de gangen, geen chaos en geen gehuil. Hoe kan dit, is de vraag die zich opdringt. Waar zoveel kinderen bij elkaar zijn, moet toch tenminste sprake zijn van enige wanor de. Maar nee. In alle lokalen is het gewoon lekker druk en zijn de kinderen gezellig bezig met van alles en nog wat. Tijd om ruzie te maken hebben ze kennelijk niet. En waarom zouden ze ook. Op het Doe feest is genoeg te doen. Koekjes In de benedenzaal komt een heerlijke geur ons tegemoet. Hier wordt gebakken, dat is duidelijk. Aan een lange tafel zitten de gelukkigen die zich een plaatsje wisten te be machtigen, een lapje deeg te kneden en te rollen. De een maakt er een grote koek van, Bijdrage: Marijke den Hollander de ander houdt het bij kleine koekjes in fantasievormen. Ondertussen staat een lange rij kinderen, van klein tot be hoorlijk groot, zeer gediscipli neerd te wachten tot er een plekje vrij komt. Een piep klein meisje neemt het zakje met haar zelfgebakken nog warme koekjes in ontvangst. Het zakje verdwijnt in haar eveneens piepkleine rugzakje. „Voor mama", zo verklaart ze en huppelt vrolijk weg. Op het podium van de toneel zaal staat een sjoelbak. De schijven vliegen ons om de oren, zo fanatiek wordt er ge speeld. Maar ook zijn er stoel matten. Natuurlijk kun je lek ker stoeien op die matten. Maar lekker liggen kan ook, zo bewijst een moegeworden Noordwijkertje. Ondertussen merken we steeds meer ha zen, konijnen en vlinders op in het gebouw. De schmink afdeling werkt kennelijk op volle toeren. Het lawaai dat op de bovengang de aandacht trekt komt, hoe kan het ook anders, uit de timmerafdeling. Jeugdige timmervrouwen en - mannen staan aan professio nele werkbanken te zagen en te boren, te beitelen en te ha meren. Soms slaat er eentje op zijn duim. maar met een pleis ter erop is het leed zo weer geleden. Een ukkie probeert met een enorme hamer die hij onhandig vlak onder de kop vasthoudt, een grote spijker in een onduidelijke constructie te slaan. Het karwei blijkt moeilijk gezien de tong die af en toe uit zijn mond piept. Het moet en het zal echter luk ken. En als het dan lukt, be kijkt hij het resultaat met een koppie van: „zie je, ik wist wel dat ik het kon". Zijn vliegtuig is nu wel af, zo be sluit hij en legt de hamer re soluut terzijde. Rust In de overige lokalen heerst betrekkelijke rust. Er wordt gekleid en gekleurd, geverfd en ergens worden trekpoppen gemaakt. In de videoruimte wordt doodstil naar de film Annie gekeken. Bij de snoep- kraam wordt zorgvuldig ge wikt en gewogen waaraan de meegebrachte dubbeltjes en kwartjes zullen worden be steed. Er is kauwgom en drop, maar ook de spekkies zien er aantrekkelijk uit en niet te vergeten het wijngum in die lekkere felle kleurtjes. Tussen de bedrijven door worden door veel kinderen echter ook netjes de meegebrachte boter hammen met kaas verorberd. Anderen gaan naar huis, maar zijn even later al weer present, om maar niets te hoe ven missen van het Doefeest. Een Doefeest dat nog de hele week duurt. Donderdag zal speciale aandacht worden be steed aan Monumentendag. Kinderen die werkstukken maken over Noordwijkse mo numenten maken kans op een prijsje, beschikbaar gesteld door de Stichting Promotie Noordwijk. Bovendien wor den de werkstukken op Mo numentendag, 9 september in een opengesteld monument tentoongesteld. De afsluiting van het Doefeest vormt het optreden op vrijdagmiddag om 14.00 uur door clown-en tertainer Wil Wight. De ope ningstijden van het Doefeest zijn van 11.00 tot 15.00 uur. Entree 1,50. Ji- NOORDWIJK „Ik ben nergens van op de hoog te". Zo reageert de eige naar van het tenniscom- plex Casino, Piet Veentjer, als hem gevraagd wordt naar een reactie op het in de ijskast zetten van zijn plannen om een parkeer garage met 160 plaatsen te bouwen onder zijn tennis banen. Hij vroeg de gemeente begin '89 daarvoor financiële steun van een half miljoen. Dat half miljoen krijgt Veentjer p'et, zo bleek uit de allernieuwste plannen die wethouder V. Sal man maandag bekend maakte. Veentjer houdt desondanks vast aan de voorgenomen bouw van de parkeergarage. Bouwbedrijf Noorlander ont wikkelde een bouwplan voor het Jan Kroonsplein in Noord wijk, dat voorziet in een bo vengronds parkeerterrein en een parkeerkelder. Bovendien verdwijnen de direct in de buurt van het Casino gelegen disco's Duna Deli en Club 71. De parkeerdruk in de buurt zal daardoor verminderen, zo verwacht de Noordwijkse wet houder Salman. Veentjer liet gisteren weten bevreemd te zijn door de plot selinge bekendmaking door de wethouder van het in de ijs kast zetten van het Casino plan. „Wat ons betreft zitten we nog in de fase van hoorzit tingen en bezwaren tegen de bouw. De bezwaren zullen al dan niet ontvankelijk moeten worden verklaard en ik ver wacht daarover nog deze week een gesprek met de wethouder te hebben". Wethouder Salman daarente gen, zei van geen gesprek met Veentjer af te weten. „Veent jer wist van de hieuwe plan nen. Toen het college besloot de beslissing over het Casino plan op te schorten, heb ik on middellijk architect L. Korbee gebeld. De contacten met Veentjer liepen via Korbee en via de advocaat van een be langhebbende. Veentjer zelf is slechts eenmaal bij een ge sprek aanwezig geweest". Nog voordat de commissieleden waren ingeseind, was Korbee volgens Salman al op de hoog te van het uitstellen van het Casino-plan. Het is volgens de Casino-eige naar echter beslist nog niet ge zegd dat de parkeergarage op zijn terrein er niet komt. „Ik heb al eens eerder gezegd, Ne derland en dus ook Noordwijk heeft behoefte aan parkeerge legenheid. Eén parkeerkelder helpt mee om aan die behoefte te voldoen. De volgende helpt nog me^r mee. Nederlanders blijven steeds meer auto's ko pen en om ze op te bergen moet men toch naar oplossin gen blijven zoeken. Die oplos singen zijn er. Als de politieke wil er is, komt de Casino-par keergarage er zeker. De plan nen zijn er nog steeds op ge richt om in oktober te starten met de bouw". Dat kan Veent jer, als het aan wethouder Sal man ligt, echter wel vergeten. „Ik zie geen enkele reden om parkeergelegenheid op het Ca sino-terrein aan te leggen, als de disco's daar verdwijnen", meent Salman. Wel is hij de eerste om toe te geven dat de gemeenteraad nog voor onver wachte verrassingen kan zor gen. „Er is nu sprake van drie bouwplannen. Als de raad een van de plannen afwijst, of mis schien wel twee of wie weet allemaal, dan kan het Casino plan best weer boven tafel ko men. Maar én een parkeerkel der op het Jan Kroonsplein én een parkeergarage op Casino, nee dat kan niet". aan tafel Spekschnitzel met ijs bergsla en aardappelen - karnemelkrla Gele vla, die met karnemelk gekookt is, smaakt fris en is een uitstekend besluit voor een hoofdmaaltijd met spek lapjes. Karnemelk was vroe ger een 'mager' restprodukt van de boterbereiding, nu is het vaak zuur gemaakte ont vette melk. Voor twee personen: 2 spek lapjes van 125 g, ei, paneer meel, zout, 25 g margarine, peper, ui, kerrie, mespunt bloem, worcestersa us; ijsbergsla, 2 lepels kwark, zout, peper, suiker, mosterd, 1 lepel azijn, tuinkruiden (peterselie, bieslook, pim pernel, borage), 1 tomaat, stukje ramenas; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 25 g custard, 35 g suiker, 0,5 liter karnemelk, paar aard beien, basterdsuiker. Klop een ei los met een lepel koud water zonder dat het gaat schuimen. Meng een paar lepels paneermeel met zout. Haal de speklapjes door het ei en vervolgens door het pa neermeel. Bak het vlees in twintig minuten bruin en gaar met het deksel schuin op de pan. Gebruik aanvankelijk een groot vuur en temper dat sterk zodra de speklapjes aan beide kanten bruin zijn. Leg het gare vlees op een warm bord en bestrooi het met pe per. Bak kleingesneden ui met kerrie glazig in het bakvet en roer er bloem en weinig water door. Laat de jus vijf minuten zacht koken en maak hem op smaak af met zout, kerrie en worcestersa us. Haal lelijk blad van de krop ijsbergsla. Spoel de groente af en snijd haar in korte reepjes. Was de sla alleen nog een keer als er tijdens het snijden vüil zichtbaar wordt. Meng een saus van kwark, zout, peper, suiker, mosterd, azijn en fijn geknipte kruiden en schep er de ijsbergsla door. Garneer met in dunne plakjes geschaaf de ramenas en parten tomaat. Meng in een pan custard, sui ker en weinig karnemelk tot een glad papje. Voeg de helft van de overgebleven karne'r melk toe. Breng het mengsel stevig roerende aan de kook en laat het een minuut zacht koken (schrik niet van hét schiften van de karnemelk; bij constant stevig roeren is daar later weinig of niets meer van te merken). Laat de vla lauw worden en meng er de re$t karnemelk door. Garneer mét een paar stukjes aardbei. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moer der en kind Bel tel. 071-896309; 07V 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). SP HULP- EN INFORMATIEDIENST Groenesteeg 33. Lelden. Tel. 07T- 134640 of 071-144600. Hulp en infor matie op medisch, juridisch en milieu gebied, werk, sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke dorr- derdag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook. tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de b©; reikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Lart- gegracht 246a, Leiden. Tel. 149064 Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00' u. voor informatie over vrijwilligers werk en cursussen of een persoonlijk gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 071- 141616, bereikbaar maandag 18.30- 20.00, donderdag 19.00-22.00. WERKENDE JONGEREN - Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2. Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep; Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): tel. 170083. 215332 of 312556. 12 3 4 TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 hooistapel; 2 op elkaar; 3 ophoping van een abnormale hoeveelheid vocht in organen, 4 voorziening om het water tegen te houden; 5 ootmoedig; 6 krijgswezen ter zee; 7 rekenkundig teken; 8 beugeltje met pin. OPLOSSING :snu|Ui l 'eu|jeuj g :6pepeu g :uiep -jeex 'Lueepeo e lueedo z ^K>OJ t

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11