Jacoba: bewogen verslag van de woelige oorlogsjaren __j radio/televisie fieicljcsouxcmt Videoclip hoort bij audiovisuele cultuur van moderne tijd gekleurd gezien DINSDAG 22 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 Vie er precies mee is begonnen en ■anneer, dat heb ik niet uitgezocht, \aar de Engelse groep Queen maakte n 1975 geweldig veel indruk met de vi- uele verwoording van „Bohemian hapsody". De videoclip of promotie- lip bleek daarna al snel een handig en oeltreffend verkoopmiddel te zijn. Je uurt een regisseur, laat bij het num- ier een filmpje bedenken, speelt daar Is artiest al dan niet verkleed een paar eer in mee en stuurt vervolgens ko- ietjes van het filmpje de wereld rond. )aarmee slaan de musici een hoop vlie- en in één klap: De artiest of groep oeft zich maar één keer in te spannen oor zo'n clip, ze heeft zelf volledige ontrole over hoe ze in beeld komt, en „Toppops" aller landen krijgen met minimale moeite en kosten mooie film pjes ter beschikking. Vanaf eind zeventiger jaren levert elke zichzelf respecterende platenfirma een videoclip af bij elk plaatje waarvan kan worden vermoed dat er marktwaarde in zit. Want, laten we wel zijn: de be doeling is toch heus, dat na het bezien ervan spoorslags naar de dichtstbijzijn de platenzaak wordt gerend om de ge hoorde single aan te schaffen. De clips zijn tenslotte duur, die moeten zichzelf zo snel mogelijk terugverdienen, en groepen en artiesten van wie de ver koopbaarheid niet zeker of waarschijn lijk is, hebben de grootste moeite om ook eens een clip te (laten) maken. Maar goed, terwijl we dit constateren, mogen we ook gerust stellen dat er vaak veel kijkplezier valt te beleven aan videoclips. Veronica heeft dat goed begrepen en organiseert deze zomer de Top-Tien van de populairste videoclips (morgenavond te zien als een „Count down "-special). Het is natuurlijk niet zo, dat de populairste ook automatisch de beste zijn, dat geldt in geen enkele vorm van (sub)cultuur. De populairste zullen vooral wel clips blijken van heel populaire artiesten. Dat kunnen dan te gelijk ook wel goeie clips zijn, want, om maar eens iemand te noemen, Michael Jackson is gewend om ook voor dit as pect van zijn artiestendom niets aan het toeval over te laten en huurt er de grootste talenten voor in die in de busi ness beschikbaar zijn. Hier gaat het dus wel degelijk samen: goed en populair. Vorige week toonde „Countdown" zo'n beetje alle clips van zangeres Madonna. Een aardig idee, dat iets duidelijk maakte van de gedrevenheid en de veelzijdigheid van deze juffrouw. Mis schien kan deze aanpak een wat gere gelder vervolg krijgen. Te denken valt aan historische clipoverzichten rond ar tiesten met een visuele 'tic'. Want vidè- oclips zijn lang niet altijd alleen maar geflits, gedreun en geschreeuw. Dat kómt wel voor, maar op hun best vor men ze een heel eigen bijdrage aan de audiovisuele cultuur van deze tijd. RENÉ DE COCQ HILVERSUM „Jacoba" "lijs een heel persoonlijk jjverhaal. Het is een bewo- jen verslag van de woeli ge oorlogsjaren en speelt :™ïich af in een drassig itukje Nederland, name- lijk de omgeving van |r b Nieuw-Amsterdam in de Drentse veengronden. Het idee voor dit in opzet, eenvoudige, maar vooral filmisch indrukwekkende erkstuk over het Joodse gezin Ten Brink, dat tij dens de oorlog ondergedo ken zat bij Jacoba Om- vlee, een weduwe met acht kinderen, werd spon taan geboren. De begrafe nis van Jacoba in 1977, de centrale figuur in deze do cumentaire, vormde de aanleiding voor de Israëli sche en momenteel in Londen wonende filmer Joram ten Brink om de witte vlekken uit zijn ver leden in te vullen. Zijn vader Salco emigreerde na de oorlog naar Israël en sprak thuis eigenlijk nooit over zijn belevenissen tijdens de tweede wereldoorlog. Ook de brieven, die Joram ten Brink in de film gebruikt, en die afkomstig zijn van Johan nes, de een na de oudste zoon, kwamen pas na Jacoba's dood boven tafel. Molenaarswoning Wat vooral uit de film spreekt, is dat Joram door middel van getuigenissen probeert, een beeld te krijgen van de twee- en-een-half jaar dat zijn vader in de molenaarswoning van de Omvlee's heeft ondergdoken gezeten. De beklemming van de kleine zolder, het feit dat de vier onderduikers overdag roerloos moesten blijven zitten omdat er beneden klanten wa ren of anders gezien zouden kunnen worden door de bu ren, is vooral op het einde van de film voelbaar. Wat het tot een opmerkelijke produktie maakt, waardoor het zeker niet past in de stroom docu mentaires en films die de oor logsjaren reflecteren, is zijn heel persoonlijke aanpak. Jo ram speelt met het heden, doet alsof hij er zelf zit, het zelf be leeft. De rolprent is grotendeels ge filmd in de zomer van 1988. Alleen de speelfilm-scènes, waarin Joram heel verrassend koos voor de leden van de fa milie Omvlee om de rollen van de familie ten Brink te spelen, werden opgenomen in de winter van 1987. „Jacoba" is opgebouwd uit dagboekfrag menten, nagespeelde scènes en interviews. Er zijn de anekdo tes, maar ook een scherpe re constructie van de verhoudin gen tussen de twee families. Dialogen worden overgeno men door de commentaarstem, dagboekfragmenten worden naadloos aaneengeregen met speelfilmfragmentep en stillis- tische plaatjes worden onder steund door emotionele mu ziek. Het geheel zou je een traantje kunnen doen wegpin- Er is geen geschreven dialoog. Het verhaal is een combinatie van eigen ervaring en overle ving. Joram kiest daarbij voor zijn verslag niet de gemakke lijkste weg. Hij duikt niet het archief in om vervolgens met de eindeloze reek filmbeelden te voorschijn te komen die al honderden keren het scherm vulden. Hij ging terug naar de plaats waar het zich afspeelde, vond de molenaarswoning en de drasige veengrond, alles nog precies zoals het toen was. Jacoba Omvlee, een weduwe met acht kinderen, die onderdak bood aan de Joodse familie Ten Brink. FOTO: NOS En Joram maakte daar dank baar gebruik van. Die schoon heid van het platteland draagt in positieve zin bij tot het spe ciale karakter van deze docu mentaire. Filmschool Joram ten Brink geeft mo menteel les op een filmschool in Londen. Als hij daar deze film als lesmateriaal gebruikt, kunnen de leerlingen zich geen beter onderwijs wensen. „Jacoba" is een unieke film, die tegelijkertijd staat voor heel veel andere oorlogsverha len. Hij is wonderschoon in zijn dramatiek en zorgvuldig in de manier waarop hij is ge sneden. Hoewel het grootste deel van de financiering uit Nederland afkomstig is, was de film el ders eerder te zien. Zo leverde hij op het Filmfestival van Berlijn goede reacties op en werd hij twee weken geleden op een filmfestival in Edin- burg getoond. Behalve Neder land is de ingetogen rolprent binnenkort te zien in Finland en Canada. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.32 üSRondom tien: Rain man Henk Mochel praat met autistische kinderen en hun ouders. 16.15 Liever sportiever sport programma. 16.39 (s! G'oud en nieuw mu ziekprogramma vanuit Po nypark Slagharen gepre senteerd door Frank Mas- meijer. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Een dag uit het leven van (A day in the life), 6-delige Engelse jeugdserie. Afl.: Het konijn. Omdat Wendy het konijn voortdurend ru zie met haar moeder heeft besluit ze weg te lopen. 18.05 De Ducktale8 tekenfilm serie van Walt Disney. Afl.: Aardbeving. 18.28 De ballon (One), Ameri kaanse jeugdfilm. Een jon getje moet in een grote hal op zijn vader wachten. Hij verveelt zich en besluit toch maar eens een kijkje op straat te nemen. 18.41 Alex, tekenfilmserie. 18.48 Max, de kikker, Duitse na tuurserie. NOS 19.00 Journaal. PP 19.17 Uitzending van de Socia listische Partij. NCRV 19.19 EKerkepad, 9-delige serie over duizend jaar God en mensen. Afl. 8: Gelder land. Kerken in de historie. 19.45 EJa, natuurlijk extra, do cumentaire over de natuur rond het Nakurameer in Kenia. 20.17 Zo vader, zo zoon, spel- programma gepresen teerd door Gerard van den Berg. 20.43 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Citizens Wayne. Dwayne doet mee aan de studen tenverkiezingen op Hill- man, maar zijn campagne wil niet zo vlotten. Dan komt plotseling de beken de politicus Jesse Jackson op bezoek. 21.06 Murder she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Brommen in Bulgarije. Ge heel bij toeval in Jessica getuige van de dood van een Bulgaarse spion. De politie ziet haar aan voor de dader en stopr haar achter de tralies. 21.51 Hier en nu, actualiteitenru briek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Mw. ds. E. de Boer. 22.49 Liever sportiever, van daag aandacht voor 4 frie se sporten. 23.13 m Nocturne. 1. Intermezzo uit L'amico Fritz van Mas- cagni. 2. Concert voor hobo, viool en fluit van Bach. Presentatie: Regine Clauwaert. 23.38-23.40 Huizen van Oranje: Het Weeshuis in Buren. NEDERLAND2 TROS 17.00 De levende wildernis (Wil derness alive!), natuurse rie. Afl. 2: Alaska. 17.50 Heathcliff Co, tekenfilm serie. Afl.: Akelige Tammy. 18.02 Groen en grondig, agra risch maagzine. Presenta tie: Barbara van Helsdin- gen en Evert van Benthem. 18.27 Het zal je kind maar we zen (Some mothers do 'ave 'em), comedyserie. Afl. 4: Frank en Betty ver trekken naar zee voor een tweede huwelijksreis. Hun eerste was mislukt door het feit dat Frank in de ver keerde trein stapte. 18.55 Bassie en Adriaan. Afl. 18: Beter één koe in de hand. 19.00 De eerste de beste 13- delige serie. Gast van de week: Ruud van Tuil. Pre sentatie: Joost Cohensius. 19.29 TenT(Tand T)«, Canade se serie. Afl. 3: Radio on heil. Er worden voortdu rend gebouwen op gebla zen als iemand besluit de adviezen van een disc-joc- Linda de Mol presenteert Tros Dierenbingo. Ned. 2. 20.30 u. FOTO: PR key wat al te letterlijk te nemen. NOS 20.00 EJournaal. PP 20.28 Uitzending van het CDA. TROS 20.30 TROS Dierenbingo, spel- programma t.g.v. 125 jaar Dierenbescherming. Pre sentatie: Linda de Mol. 22.05 TROS Aktua, actualitei tenmagazine. 22.35 De TROS tv-show op reis Ivo Niehe ontmoet inter nationale grootheden. Afl. 1. NEDERLAND3 NOS 17.45 Staatsloterij, derde trek king van de 796ste loterij. 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.00 De twaalf provincies, in woord en beeld. Voorlich tingsprogramma. 18.15 Effectief omgaan met conflicten. Voorlichtings programma. NOS 18.30 Sesamstraat. Kleuterse rie. 18.45 Bruintje Beer, Engelse te kenfilmserie. Afl. 2: Bruin tje en de winterrupsen. 18.50 Meneer Majeika, jeugdse rie. Afl. 1: Hij kwam uit Walpurgis. Leerling tove naar meneer Majeika is voor de 17e maal gezakt voor zijn tovenaarsexa men. Ditmaal heeft hij het wel heel bont gemaakt. 19.15 Qwerty, actuele rubriek over mensen en compu ters. 19.45 Verhalenvertellers. Van daag het verhaal De ste nen bruid uit Turkije. PP 19.55 Uitzending van de Socia listische Arbeiders Partij. NOS 20.00 Journaal. PP 20.20 Uitzending van D'66. 20.27 Van Gewest tot Gewest Onderwerpen: 1. Museum Dorus Rijkers. 2. Staats mijnen (Polygoon). 21.02 Oude muziek in Utrecht, serie over het Holland Fes tival Oude Muziek Utrecht 1988. Deel 4: Emma Kirk- by, sopraan en Anthony Rooley, luit. Liederen van Lawes. TELEAC 21.27 Jacoba, reportage over de oorlogsbelevenissen van een dorpsbevolking in Drenten. PP 22.33 Uitzending van de Vrou wenpartij. NOS 22.38 Journaal. 22.48 Den Haag vandaag. 23.03 Nieuws voor doven en slechthorenden. De woudlopers (Forest ran gers), Britse jeugdserie. Afl.: 15. De dief (Indian Joe story). Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Afl. 45: Webster Long (1). Nieuws. Tik Tak animatieserie. De zevensprong, fitnesspro gramma voor kinderen. De kleinste zwerver (The litt lest hobo), Canadese jeugdse rie. Afl. 8: De goede herder (The good shepherd). Op het terras, seniorenmaga zine met: -speciale gast Will Ferdy als Flup de fakteur; - Connie Neefs zingt Een terras je In Parijs: -Uitstap naar Thorn; -Turnoefeningen met1 Jan Borms; -Gesprek met Yvonne Verbeeck; -Hoe maakt men een stamboom; -Nico Go mez speelt live. Mededelingen en program- ma-overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie. Margriet, talkshow van Mar griet Hermans. Zij ontvangt een bekende Vlaming, een gast van toen, nationale en in ternationale vedetten, en zet elke week een onbekende in de bloemen. Hercule Poirot, 10-delige En gelse serie. Afl. 8: De onge looflijke diefstal (The incredible theft). Lord Mayfield en lucht- maarschalk Carrington ontdek ken dat er een bladzijde van de papieren van een uiterst ge heim project verdwenen is. Nieuws. 22.50 Coda, Hommage a fta- meau, van Debussy, uitge voerd door Robert Groslot, BRT 2 3.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 3.23 Superkat en supermuis, Afl.: 47. 3.28 Programma-overzicht. 3.30 Nieuws. 3.00 Op de loop (Runaway), Ameri kaanse speelfilm uit 1984. Met: Tom Selleck en Cynthia Rho des. Jack Ramsay, agent bij de Runaway Squad, moet teza men met een nieuwe collega een robot, die een dubbele moord heeft gepleegd, on schadelijk maken. 1.35-22.05 Uitzsnding door der den, programma van de Chris ten Democratische Omroep. RTBF 1 Vacaturebank. L'écran des vacances, teken- Journaal. Ce solr, Waalse actualiteiten. Lotto- en jokeruitslagen. Journaal en weerbericht. Contacts, verkeerstips. Les sentiers du monde, repor- 21.15 La guerre, Canadese serie over de oorlogsgeschiedenis. Afl. 6: A propos de la guerre nucléaire. 22.15 Laatste nieuws en weerbe richt. 22.50-00.15 lolCiné-Club de Minuit Cinéma Beige: Le champ de lin (De vlasschaard), Belgische speelfilm uit 1982. DUITSLAND 1 Op Duitsland 2 vanavond in Die Reportage (19.25 u.) aadacht voor het ongeluk tijdens de vliefshow in Ramstein op 28 augus tus vorig jaar. FOTO: AP 19.25 Die Reportage: Ramstein - Es fehlt ein Stück vom Leben, reportage over de gevolgen van het straaljagerongeluk tij dens een vliegshow in Ram stein op 28 augustus vorig 20.00 Sommerfestival im ZDF - Sommerkomödien: Die Kar- tenlegerin, komedie van Wil- frled Wroost naar het gelijkna mige toneelstuk van Hedwig Lützow. Met: Heidi Kabel, Ge- rient Schieske, Joachim Wolff e.a. Wilhelmine Lührs, weduwe van een straatveger, vijzelt haar karige pensioen wat op door kaart te leggen. Uit gangspunt daarbij is, dat de wereld toch bedrogen wil wor den, maar strijders tegen bij geloof staan bepaald niet stil. 21.30 Heutajoumaal. 22.00 Filmforum: Vielleicht bin ich wirklich ein Zauberin. Portret van de regisseuse Mai Zetter- 22.30 El Sommerfestival im ZDF - Neue deutsche Filme: Unge- wiss ist die Zukunft der Leib- wacher. Duitse speelfilm van Volker Einrauch en Lothar Kur- zawa. Met: Martin Lüttge, Pe ter Lohmeyer, Andrea Bürgin e.a, Braun, ambtenaar en net gescheiden, besluit een ander mens te worden en stort zich in zijn werk. Hij neemt zelfs werk mee naar huis. Braun's vriens Harry wil als lijfwacht naar Zuid-Amerika, maar het kapitaal ontbreekt. Plotseling is er ingebroken bij Braun en zijn er paspoorten ontvreemd. 00.00 Heute. 15.30 Durch Dich wird diese Welt erst schön. 8-delige serie over de 90-jarige geschiedenis van de Duitse schlager. Deel 1. Presentatie: Paul Kühn. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma. 17.15 Tageaschau 17.25 Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Die Gruben der Verdammten. 18.15 Ausschnittweise Kleinkunst, serie. Vandaag: het Cabaret Vis vis. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute,'actualiteiten. 18.52 Simon Simon, serie. Afl.: Liebe unter Wasser. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 UTagesschau. 20.15 August '39, documentaireserie over 11 dagen tussen oorlog en vréde. Vandaag: dinsdag 22 augustus 1939. 20.30 Universiade Duisburg '89. Sa menvatting van de opening van dit sportevenement te Duisburg. Commentaar: Heri- bert Fassbender. Aansl.: Ta gesschau. 21.15 Report. Actualiteitenrubriek. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: List und Tiicke. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Sonnenaufgange etc. Beelden uit de wereld van de fotografie. 23.50 ARD Sport extra. 00.15 Tagesschau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Die Muppets-Show, Gast: Phyllis Diller. Kim Co., jeugdserie. Afl.: Schon mal falsch verbunden worden? Met Simon Turner, David Friedmann, Georgina Kean e.a. Logomobil, wat kinderen in de vakantie kunnen doen. Presen tatie: Dirk Chatelain. Alice in Wonderland, teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Der Kampf der Ritter. Heute. SI Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Ein Heim für Tiere. Afl.: Sam son und Susl. Tussen 18.10 en 18.20 een aflevering van 'Mein Butler und ich'. Afl.: Ein Gast kommt selten allein. Programma-overzicht. DUITSLAND 3 Schooltelevisie. Telekolleg II cursus wiskun de. Les 6. Sesamstrasse. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Raam program ma van de re gionale studio's. Weltweit. Maz ab, spelprogramma met harald Schmid. I West 3 aktuell. i Universade-magazin, samen vatting van dit sportevene- i Plus-3, economisch magazine. Landesspiegel: Die Geister, die man rief..., documentaire over satanisme bij de jeugd in Münsterland. i Vorgestellt: Die hohe Kunst der Korruption, Interview met politiek adviseur Prof. Kurt Biedenkopf. i Tod in Deutschland: Ein Mann in den besten Jahren, docu mentaire over een man die overleed aan de gevolgen van Tsjernobyl. i Laatste nieuws. BBC 1 15.20 EHonk Tonk, Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Jack Conway. Met o.a. Clark Gable, Lana Turner en Frank Morgan. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a.: 17.35 Really wild show Afl. 7. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 ElGentle Ben, Amerikaanse jeugdserie. Afl. 9. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 20.00 EBodymatters roadshow, 6- delige wetenschappelijke serie. Afl. 3: Cold unit - Cold Re search Centre, Salisbury. 20.30 IrlEastEnders, familiefeuilleton. 21.00 Miss Marple: The 4.50 from Paddington Engelse tv-film in twee delen. Deel 2. 21.50 Points of view, kijkersreacties. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 Dirtwater Dynasty, 4-delige Australische serie over drie ge neraties Australiërs. Afl. 3. 00.05 An ocean apart (slot), docu mentaireserie over hoe de Amerikanen verwikkeld raak ten in de eerste wereldoorlog. Afl. 7: Turning up the volume. 01.05 Weerbericht. BBC 2 i Town Protraits: Bishop Auk- land. i Nieuws en weerbericht, i Sutton Hoo. Afl.2: The last of the pagans, i Nieuws en weerbericht, i Attic Archives. Afl.2. i Gold. Holiday outings: Goa. Showbands. Man in the saddle, Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Andre de Toth. Met: Randolph Scott, Loan Leslie, Ellen Drew 20.25 Tekenfilm. 20.35 Business matters. Afl.: person to person (2). 21.00 Sing country. Afl. 1Tammy Wynette. 21.30 Ebony on the road. Program- ma over zwarte muziek. Afl. 6. Presentatie: Brinsley Ford van de popgroep ASWAD. 22.00 Studio 5B. Serle. Afl.: Sex and violence. 22.50 Gift to the gab (slot). Afl. 3: The medium is the message. 23.20 Voices from the doll's house: Sybil, the girl guide. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The eyes of Canada: Ahima- tion (1), de geschiedenis van de Canadese tekenfilm, t.g.v. het 50-jarig bestaan van The Canadian National Film Board (morgenavond laatste deel). 00.55 Weerbericht. 01.00-01.30 Open University. El Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■n Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst (S) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY ONE NEDERLAND 1 15.45 Loving. Dramaserie. 16.15 The Lucy Show. Comedyserie. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. Popprogramma. EUROSPORT 18.00 Snooker. 19.00 Eurosport - What a week. 20.00 Wielrennen te Zürich. 21.00 Boogschieten. 22.00 EK-Waterskieén. 23.00 WK-Wielrennen. 00.00-01.00 WK-Snooker. EO 15.30 Westbrook hospital, serie. 15.55 Holland ze zeggen... het groe ne hart documentaire. 16.55 Las sie, jeugdserie. 17.20 Job en zijn pa, jeugdprogramma. NOS 17.30-17.40 Journaal. SUPER CHANNEL 15.30 Nino Firetto. Popprogramma. 16.30 On the Air. Popprogramma. 18.30 Tracking. Popprogramma. 19.30 Teachers only. Comedyserie. 20.00 Sport. 21.50 World News and Weather. 22.00 Sport. 23.00 NBA Basketball. 00.00 World News. 01.00 The Mix. 02.00 Retemia. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 European Top 20. 21.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 16.05 Beau et Chaud. 17.00 Nouveau monde. 18.05 Nieuws en weer. 18.10 Récréation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Trente Millions d'Amis. 20.00 La marche du siècle. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 Ciné-club: La femme de l'hö- tel. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Die Falschmünzer. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL-aktuell. 18.00 Baretta, politieserie. Afl.: Glück hat seinen Preis. 18.45 RTL-aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Knight rider, Amerikaanse se rie. Afl.: Geheimversteck Ca diz. 20.15 Der Goldschatz am Kiliman- scharo (King Solomon's trea sure), Canadese speelfilm uit 1978 van Alvln Rakoff. 21.45 Explosiv - extra, magazine met Olaf Kracht. 22.25 RTL-aktuell. 22.35 Sexy follies, erotisch progr. 23.10 Churchill's Leoparden (I leo pard! di Churchill), Italiaans- /Spaanse speelfilm uit 1970 van Maurizio Pradeaux. 00.35 Betthupferl. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber, praktische tips. 10.00 Heute. 10.03 Sonnenaufgange etc. 10.55 Tarzan, der Herr des Urwaldes (Tarzan: The ape man), Amerikaanse speelfilm. 12.15 Um- schau. 12.25 Report. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Heute. 14.30 Un- ternehmen Arche Noah. 15.00 Ta gesschau. 15.05 Die Campbells. Se rie. 15.30 I® Super Drumming 1, de beste drummers ter wereld. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Geschcihten von Wolf und Rüffel, kinderprogram ma. 16.20 Die Stadtpiraten, kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Funkstreife Isar 12, serie (WDF). BBC 1 07.30 The Flintstones, tekenfilm. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Rolf Har- ris' cartoon time. 10.25 All about me. 11.00 Nieuws. 11.05 Lassie, se rie. 11.30 Playbus. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. 12.03 Popeye double bill, tekenfilm. 12.15 The O- Zone. 12.25 Superman. 12.50 Bana- naman. 13.00 Nieuws. 13.03 Garden party. 14.00 Nieuws. 14.30 El Neigh bours, serie. 14.50 Allotment show. 15.20 Knots landing, comedyserie. 16.10 Sportz crazy. 16.45 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. kindermagazi ne. Met om 17.15 The Snorks te kenfilmserie. 17.35 Bad boys SKY ONE 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel pot pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Sktal. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 World news and business. 08.00 The Mix. 15.30 The Global Chart Show. 16.30 On the Air. RTL+ 06.00 Hallo Europa - Guten Morgan Deutschland. 09.10 Die Springfield Story. 10.00 Reich und Schön 10.25 Inspektor Gadget 11.00 Ba retta 11.45 Adel verpflichtet 12.05 Heathcliff, der Kater 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.25 California Clan. 14.15 Knight Rider. 15.00 Flughafenpolizei Tokio, Japanse serie. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL ak tuell. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borét. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Plantage magazine Zo- mereditie. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Marinierskapel. 19.10 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Orchestra of the age of enligh tenment. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van deze eeuw. RADIO 5 18.10 PP: Realisten Nederland. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: A world of En glish. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! SOR: (vla ka bel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Vla FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Pianobar. 20.03 Folk. 21.03 Chansons Flambées. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio. 18.10 Rock-Ola. 20.00 Lukraak. 22.05 Mldzomernachtsdroom. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 17.30 De traditionele muziekinstru menten van Zwitserland. 18.10 Actueel. 18.30 Recital. 19.00 Essay. 20.00 Nieuwe muziek. 22.00 150 jaar Limburgen. 23.15 Na-klank. 00.00-06.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journallstenforum. 14.06 Klantenservice. 15.45 Hallo, met de TROS. 16.06 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Het Hollandse hits festival. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond. 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.10 Pianomuziek. 11.40 Toos Onderdenwijngaard speelt Haydn. 12.00 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Je bent wat je eet. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 11.50 PP: S A P. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Waat: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie In Nederland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, 12.03 Lunchprogram- ma. 14.03 RR-Express: nonstop mu ziek 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.30 Van kattekwaad tot erger. 16.03 Neem je tijd. morgen. BRT 2 06.05 Goeie morgt 08.10 Koffers C( 09.30 Golfbreker 10.03 Het schurend scharnlertje. 10.08 Muziek voor de zomer. 12.00 Regioprogr 13.10 Midzomermiddag. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.55 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 Divertimento. 14.00 Brucknerreeks. 16.00 Concerterend.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13