Dringend appèl Verbeek aan bestuur Feyenoord TOTO indré Hoekstra laat het hoofd niet op hol brengen Manager eist nieuw gevecht tegen Tyson .onder loep 9ls CRT CcidócSoivumt DINSDAG 22 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 Irs Elstrup jar Luton Town DEN De Engelse voet- [lub Luton Town heeft de ise international Lars El- gecontracteerd. Luton ilde bijna twee miljoen len voor Elstrup, die enke- >erd|ren geleden bij Feyenoord 1de maar bij die club de •achtingen niet helemaal waarmaken. Elstrup, die Odense uitkwam, heeft in interlandwedstrijden doelpunten gemaakt. Hij iteert waarschijnlijk zater- tegen Liverpool. Als ruil rekt de spits Raphael Mea- iaar Odense. Amerikaans softbalteam tegen VUC en Wassenaar DEN HAAG Het Amerikaanse softbal team The Reegals, dat uitkomt in de major league speelt van avond op het terrein van Wassenaar een wedstrijd tegen de ge lijknamige vereniging. Aanvang is 19.00 uur. Morgen, eveneens om 19.00 uur, ontvangt VUC de Amerikaanse gasten. Breukink gaat naar WK weg BERGEN OP ZOOM Erik Breukink is teruggeko men op zijn besluit niet deel te nemen aan het wereld kampioenschap op de weg in Chambery. Hij deed dit in een gesprek met de Sectie Beroepsrennen. Voorzit ter Theo Mangnus sprak in dat onderhoud zijn ver trouwen in de capaciteiten van Breukink uit, waarop de renner zwichtte. Hij reist morgen na Veenendaal- Veenendaal met de Nederlandse ploeg naar Frankijk af. Mangnus: ,,Op grond van zijn capaciteiten hoort hij in het wereldkampioenschap thuis". Breukink zag aanvankelijk weinig heil in „Chambery" na een pove re prestatie in het Kampioenschap van Zürich zondag. Hij eindigde met meer dan dertien minuten achter stand op de Canadese winnaar Steve Bauer. Theo de Rooy, zijn vervanger die zaterdag in de slotetappe van de Ronde van Nederland een uitstekende vorm de monstreerde, blijft op de reservelijst. Mogelijk wordt hij opgesteld als Theunisse niet hersteld blijkt te zijn van de buikgriep, die hem vorige week trof. Minister Van Dijk wil extra kosten voetbalrellen halt toeroepen DEN HAAG Minister Van Dijk van binnenland se zaken is niet langer bereid meer geld te spende ren aan het inzetten van extra politie bij voetbalrel len. „Bij voortduring van deze problemen blijven er maar twee mogelijkheden over. Spelen zonder pu bliek of, als laatste middel, het verbieden van wed strijden", sprak de CDA-bewindsman vanochtend. „De handhaving van openbare orde en veiligheid blijft de verantwoordelijkheid van de burgemees ters". De grotere politiekorpsen in den lande beta len de extra onkosten door supporters-geweld veelal uit eigen middelen; in kleinere plaatsen draait of de gemeente of, doorberekenend, de staat hiervoor op. De minister wil deze ontwikkeling een halt toeroe pen. „Meer bijstand in de kosten op de politiebegro ting is niet mogelijk. Eén ding is zeker, op deze voet kunnen we niet voortgaan", aldus Van Dijk. Hagenaar René Guyt in de selectie veldrijden DEN HAAG Martin van Dijk, bondscoach van de veldrijders, heeft negen wielrenners uitverko ren voor de nationale amateur-selectie, onder wie Hagenaar René Guyt. De ploeg gaat half septem ber in trainingskamp bij Kampen. In oktober zijn de eerste wedstrijden van het seizoen. Op 1 januari voegen zich twee renners, die nu nog junior zijn, bij het gezelschap. Volgens Van Dijk is het tevens mogelijk dat coureurs die tijdens het seizoen uit blinken, tussentijds bij de groep komen. De selectie is: Gert-Jan van Bijnen (Gemonde), Martin Gerrit sen (Hooglanderveen), Benny Gosink (Coevorden), René Guyt (Den Haag), Frank Groenendaal (Eer de), Ton der Kinderen (Schijndel), Mark Krijger (Bilthoven), Edward Kuyper (Tilburg) en Wim de Vos (Oosterhout). Junioren vanaf 1 januari: Geert Ophei (Erp) en Richard Groenendaal (Sint Mi chielsgestel). Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 22.49 uur: Liever sportiever. Duitsland 1, 23.50 uur: Sport extra. Sky Channel, 18.00 uur: Snooker. Sky Channel, 19.00 uur: Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur: Wielren- Sky Channel, 23.00 uur Wielren- Super Channel, 20.00 uur: Snoo- Super Channel, 22.00 uur Super Sportsnight Super Channel, 23.00 uur Basket bal. MORGEN BBC 1, 16.10 uur: Sportz crazy. BBC 2, 15.05 uur: Zeilen Sky Channel, 00.00 uur. Snooker 9,5 1, el je wé •out, i i icq ilijke e pr lere JroJ0e,ln9 ,>lnoord. pte telki laizPELLE AAN DE IJS- e ml And ré Hoekstra de 1 nog niet aan een top- denken. „Bovendien, ran it nu toch bij een top- dk, p", verwijst hij naar de eer gassende eerste plaats de Rooms Katholieke ^Jnbinatie uit Waalwijk nande eredivisie. De ex- ^]\renoorder maakte in wedstrijden vijf van groeven doelpunten voor waarmee hij voorlo- 3n nlde beste schutter van in Afbetaalde voetbal is. lendi dat Hoekstra niet kan Mballen. Het steekt hem is pof^elijks. „Vorig seizoen i.C.lJigde ik als eerste in het )0 uibinatie-klassement", weet h-^.De eerste plaats in de som Leidfl doelpunten en voorzetten gersij een genoegdoening ten tteinMchte van de critici. Ik kan !r dan diep gaan en scoren, eninc &oed' we straks weer 30I! J keer verliezen, zullen zij )09; stem weer later horen", ste rtenoord liet hem ruim een aar)1 geleden gaan en wil hem terug. Maar durft en kan ïfórnP act'e ondernemen. Nog eindeer gezichtsverlies kan Rot- ia t/(am-Zuid niet gebruiken, jendien: Feyenoord heeft eiboJi ëeld en de êeschatte ,jSChlsferwaarde van Hoekstra via Momenteel ongeveer drie oo-i|oen gulden. „Ik laat het ld niet op hol brengen door iboele bedragen. Geruchten zet ig |Jan me af. Voor het seizoen lachfen er al geruchten,ook 30, al van een buitenlandse club. Als het niet concreet is, houdt het voor mij op". De 27-jarige voetballer is op vallend nuchter. „Dat word je wel in de voetballerij, waar euforie en decepties elkaar snel opvolgen". Hoekstra vier de in 1983/'84 zijn grootste successen bij Feyenoord. Met Cruijff, Gullit en Houtman werd hij kampioen, won hij de beker en scoorde hij aan de lo pende band. „Ik speelde 34 wedstrijden mee. Dat lukt je niet als je niet kunt voetbal len", verzekert hij. „Het was het hoogtepunt in mijn loop baan. Ook vorig seizoen was leuk en ach, nu loopt het ook aardig". Natuurlijk, hij maait wel eens over een bal heen. Logisch, met zijn stijl. Hoekstra legt de bal niet voor de beste voet. Hij schiet gewoon. „De factor tijd is belangrijk. Als ik links snel ler kan schieten, doe ik dat. Ja, dan kan er wel eens wat fout gaan. Bovendien is mijn linker niet slecht. Vroeger heb ik 'm ontwikkeld toen ik een tijd pijn had aan mijn rechter- wreefZaterdag maakte hij tegen BW Den Bosch beide treffers met links. De slechte resultaten bij Feye noord en de supportersopstand van zondag in de Kuip doen hem pijn. „Ja, dat gaat me aan het hart, ik vind het heel erg vervelend". Dan weer die nuchterheid. „Ik heb nu een nieuwe werkgever. Straks voetbal ik tegen Feyenoord. Ik kom nog maar weinig in de Kuip. Daar heb ik weinig tijd voor. Of geen zin. Zondag vond ik het leuker om naar mijn twee broers te kijken, die bij de amateurs voetballen". Kancune koestert hij niet. Hoekstra vindt het zelfs lo gisch dat Feyenoord hem liet vertrekken. „We misten Euro pees voetbal. Het ging ook toen heel slecht met de club, er moest een nieuwe wind gaan waaien. Dat kan niet door alleen de trainer weg te sturen. Nee, op zo'n moment moet je rigoureus zijn. Als speler moet je de consequen ties. trekken, niet mokken". Voorlopig denkt hij alleen aan RKC. „Het is geen toeval dat we koploper zijn, wel dat we alleen koploper zijn. We heb ben een goed team, met een onberekenbare voorhoede". Schapendonk, Van de Wiel, Hoekstra. Alle drie geen echte centrumspitsen, ook geen ech te vleugelspelers. Ze doen ei genlijk maar wat. „Tot nog toe ben ik de gelukkigste in de eindfase van de aanval. Straks is Van de Wiel dat misschien. Of Schapendonk". Wat de toekomst brengt, weet hij niet. Het Nederlands elftal? Het vriendschappelijke treffen met Denemarken komt nader bij. „Daar reken ik niet op", zegt de man die zijn enige in terland tegen Denemarken speelde en scoorde. „Voor Oranje moet je eerst een lange periode constant presteren". Hoekstra heeft nog bijna twee seizoenen te gaan bij RKC. Een buitenlands avontuur trekt hem wel, maar voorlopig pendelt hij met Stanley Brard naar de trainingen in Waal wijk. Hij is in Capelle aan de IJssel blijven wonen, want het centrum van Rotterdam kan hij niet goed missen. VERKEERDE INFORMATIES KRAAY OVER FINANCIËLE SITUATIE ROTTERDAM Ten overstaan van de buiten sporig grote spelersgroep heeft Pim Verbeek, die eerder bekendmaakte als nog te zullen aanblijven als trainer van Feyenoord, een dringend appèl ge daan aan het bestuur. Dat nieuwe college onder lei ding van Carlo de Swart zou zo spoedig mogelijk de aanhang, en vooral de roerige fans van vak S, duidelijk moeten maken dat „de druk van de ketel moet". „De verwachtingen waren te hoog gespannen", verklaarden Verbeek en De Swart gisteren bijna in koor. Het duo liet ove rigens in het midden wie daar dan wel verantwoordelijk voor waren geweest. Maar na een korte inventarisatie konden de namen van stadiondirecteur Hans Kraay (die naar verluidt helemaal niet meer terugkomt in de Kuip), president-com missaris Jorien van den Herik en commissaris Ger van Wel- senes als die van de „daders" naar voren worden gebracht. Dit illustere trio zou de afgelo pen anderhalf jaar middels ge prononceerde uitspraken over met name groeiende financiële armslag bij herhaling de ach terban hebben gekieteld. Zo danig dat de meest „sfeerge voelige" leden daarvan afgelo pen zondag uit de band spron gen en op het veld verhaal wilden halen. Na afloop van de officiële persconferentie, waarin Ver beek zijn aanblijven formeel meldde, verklaarde de 33-jari- ge oefenmeester iets aanzien lijk opzienbarenders. „Ook ik héb me vergist in de financiële mogelijkheden die Feyenoord ter beschikking zouden staan. Er was ook tijdens de contract besprekingen gepraat over een bedrag van 7,5 miljoen, dat te besteden zou zijn. Nu is inmid dels duidelijk dat er helemaal geen geld is, alleen schulden. Ik ben dus eigenlijk ook verkeerd voorgelicht". Schuld Kraay Hetgeen dus óók Kraay in de schoenen kan worden gescho ven, want die voerde de on derhandelingen met Verbeek en diens rechterhand, tech nisch directeur Cor van der Gijp. Kraay zou overigens in middels door de fiscus zijn be naderd vanwege het niet af dragen van loonbelasting voor een bedrag van 450.000 gulden. Feyenoord betaalde Kraay een bruto-salaris via diens Hans Kraay Consultancy B.V. Vol gens de club zou Kraay zelf vervolgens de loonbelasting hebben moeten afdragen. De fiscus komt nu bij Kraay en Feyenoord verhaal halen. Maar terug naar Verbeek De oefenmeester vertelde niet ge schrokken te zijn van het ge brek aan financiële armslag dat de club uit Rotterdam Zuid zou hebben. Wel was de van De Graafschap gekomen trai ner geschokt door de uit barsting van agressie van de supporters afgelopen zondag. Wat hij zal doen als zich die si tuatie weer herhaalt, waagde Verbeek gistreren zelfs niet hardop te overwegen, maar na zijn dreigement van zondag zal hij zich dan niet kunnen ver oorloven alsnog weer aan te blijven. Vandaar dat hij hoopt dat zijn appèl aan het bestuur de aanhang duidelijk te maken dat Feyenoord voorlopig slechts de tweede of misschien zelfs wel derde viool zal moeten spelen gevolg zal heb ben. „Hoe dat moet gebeuren is een zaak van het bestuur. Desnoods sturen ze een com munique naar het ANP", raad de Verbeek De Swart c.s. Veel geblesseerden De jeugdige oefenmeester, die nog eens benadrukte onder permanente omstandigheden als die van zondag geen basis te zien verder te gaan vanwe ge gebrek aan veiligheid voor zichzelf, zijn spelers en zijn ge zin, somde ook een aantal oor zaken op voor het falende Feyenoord van dit moment. „Er zijn zeer veel geblesseer den: Metgod, Roth, Brands, Van Geel, Blackson, Wasiman, De Wolf. Dat laat niet na ne gatief door te werken op het geheel. Dat gevoegd bij de slechte start van één punt uit drie wedstrijden maakt de druk wel heel erg groot. Daar kun je dan dit soort dingen als die van zondag niet bij heb ben. Als je als speler steeds om je heen moet kijken om te zien of er niet een steen of een mes aankomt kun je natuurlijk niet presteren. Met de prestatie- druk kun je omgaan. Na slech te tijden moeten goede komen. Maar met die andere druk, als gevolg van een te hoog ver wachtingspatroon, druk die leidt tot escalatie als tijdens. het duel met Fortuna kun je niet omgaan". Overigens zou den van de huidige, overdadi ge selectie de volgende spelers tegen elk aannemelijk bod mo gen vertrekken: Smolarek, Brands, Metgod, Lokhoff en Roth. Over de bij te stellen doelstel ling voor dit seizoen wil Pim Verbeek zich eigenlijk niet uitlaten. „Het doel is gericht op het halen van Europees voetbal aan het eind van dit seizoen", trapt hij vervolgens toch een open deur in. „De supporters, die nu zo teleurge steld hebben gereageerd gin gen er kennelijk van uit dat we dit seizoen Ajax en PSV wel weer even voorbij zouden steken. Maar dat is irreëel. Daar valt op zijn vroegst over een paar jaar aan te denken". Hol van leeuw Probleem is dit de roerige aan hang duidelijk te maken. „Ik ben bereid me in het hol van de leeuw te wagen en des noods met die supporters te gaan praten", durfde Carlo de Swart. Waarop Verbeek tot slot zegt: „Met dit soort druk had ik toen ik tekende voor Feyenoord absoluut geen reke ning gehouden. Dat het zo zou kunnen escaleren, nee dat had ik niet verwacht". Hetgeen na het gebrek aan geld, de slechte sportieve start en de rellen van afgelopen zondag de derde negatieve ervaring in zeer korte tijd voor Pim Verbeek is. „De supporters moeten in elk geval leren een nederlaag te accepteren", besluit de oe fenmeester. „Het is immers ook voor mijn gezin niet zo prettig om via de radio te ver nemen dat Feyenoord in een wedstrijd achter is gekomen. Je gaat dan meteen weer aller lei gekke dingen denken". FRANK WERKMAN Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen (nr. 33) zijn: Lotto 33: eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 1 x f 300.000, derde prijs: 25 x f 8102,90, vierde prijs 2826 x f. 71,60, vijfde prijs 48.882 x f. 5. Toto 33: eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 12 x f. 936,50, derde prijs 380 x f 73,90. Toto-gelijk 33: eerste en tweede prijs geen winnaar, derde prijs 7 x f. 162,40, vierde prijs 186 x f. 9,40. NEW YORK Ira Leibo- witz, manager van zwaar gewicht-bokser Carl Wil liams, eist dat zijn pupil opnieuw in de ring mag verschijnen tegen wereld kampioen Mike Tyson. In een brief aan de mondiale boksorganisaties schrijft Lei- bowitz dat het eerste gevecht ongeldig moet worden ver klaard. Williams zag op 21 juli in Atlantic City zijn droom om wereldkampioen te worden binnen 93 secon den vervagen toen hij na een linkse van Tyson tegen de grond ging. Leibowitz vindt dat de arbiter het gevecht daarop te vroeg heeft ge stopt. Volgens de manager, die blijkbaar geld ruikt, was Williams in zeven tellen weer op de been. Scheids rechter Randy Neumann vond het echter niet meer nodig de partij te hervatten. Volgens José Sulaiman en James Binns, de bazen van WBC en WBA, heeft de scheidsrechter goed gehan deld. Leibowitz stuurde in middels ook al een brief naar Tyson's manager Don King, waarin hij eveneens pleit voor een revanche. Sportwereld Boksen De Italiaan Giusep pe Leto werd in Terracina Eu ropees kampioen in het zwaar- weltergewicht door de Oosten rijkse titelhouder Edip Secovic te verslaan. Boksen De Amerikaan Per- nell Whitaker werd in Norfolk in Virginia wereldkampioen in het lichtgewicht volgens de versie van de World Boxing Council (WBC) door de Mexi caan José Luis Ramirez op punten te verslaan. .Monsieur, weet u: Piet deed iet altijd alleen. Nooit, nooit aakte hij combine. Dat was •k niet nodig. Piet was zo •rk. Ze hebben hem probe- :n om te kopen. Ach, ik her- iner mij nog die arme Zwit- die Ernest Kaufmann. Hij ilde wel op zijn knieën naar 'iet toe kruipen, als hij maar locht winnen. Tienduizend lden bood hij voor een we reldkampioenschap. Tiendui zend gulden. Monsieur, dat vas zeventig jaar geleden een Vermogen. Maar mijn Piet 1 'as heel resoluut: al geef je tij honderdduizend gulden, doe het niet. En Piet werd 'ereldkampioen, op de ma- lier die hij wenste". Ida Moeskops-Berger, we- luwe van wielrenner Piet beskops in Het Parool _;in juni was ik in Zürich lij de FIFA en werd me plot ting gevraagd of ik met de wereldbeker op de foto wilde. Ik heb dat geweigerd. Als ik flie beker ooit in mijn handen krijg, dan wil ik 'm ook ge ronnen hebben. Dat lijkt me to te gek, dat ik er op dat mo- rnent intens van wil genieten. Trouwens, een beetje bijgeloof kan toch geen kwaad". Ruud Gullit in de Telegraaf „Het gaat niet over Zuid-Afri- ka en de waarde van een boy cot, maar over het verlies van het Engelse cricket. Daar wordt verschrikkelijk hyste risch over gedaan. Datzelfde geldt voor de reacties op .slechte prestaties. Soms denk ik: 'That's no cricket at all'. De problemen worden opge blazen, de dingen worden niet meer in hun perspectief ge zien. Engeland staat in brand, maar wat is er nu eigenlijk aan de hand Een crisis en een rel in het cricket. Laten we daar alsjeblieft niet te op gewonden over doen. Er zijn wel belangrijker dingen in de wereld". Aanvoerder Peter Roebuck van het Engelse cricket team in de Volkskrant Gijs v. Heumen. foto: dijkstra Bryan Roy. foto: dijkstra „Tegen Sparta. Hagel en natte sneeuw, de kou deed pijn. Ik was elf dagen in Nederland. Ik liep in de spits, hoewel ik van nature stopper was. De tweede helft kreeg ik een schop in mijn knieholte, ik ging af op een brancard. Ik hoorde de mensen zeggen: plak die vent een zegel van vijftien cent op zijn kont en stuur 'm terug, 't Ergste wat ik heb gehoord was: vieze zwarte - in het veld. Als dat gebeurde zei ik iets dergelijks terug. Ik beet van me af. Maar over het algemeen be stond er respect. Discrimina tie, zoals in Engeland, bestaat hier denk ik niet. Joelen als er een donkere speler aan de bal is, een banaan gooien - die dingen". Humphrey Mijnals, de eer ste voetballer van Suri naamse afkomst in het be taalde voetbal, in Voetbal International „Voetbal is intuïtie. Hoewel, ik denk dat je eerst moet uit gaan van een concept en daarna van de intuïtie van de voetballer. Voetbal is zeg maar: doen wat in je hoofd zit. Daarom vind ik Duits voetbal zo afschuwelijk om te zien. Puur zakelijk. Dat vind ik niks. Net als Oostblok-voet- bal. Net alsof ze daar alleen maar vaste stramienen heb ben om een goal te maken. Improviseren kunnen ze niet. De inschuivende man bij Ajax voetbalt op zijn intuïtie, Frank Rijkaard had dat. Die voetbalde op gevoel. Het feit dat die op de goede plek stond bewees dat zijn intuïtie goed was. Jantje Wouters staat ook altijd op de goede plek". Voetballer Bryan Roy van Ajax in Voetbal International Special De jonge generatie heeft het altijd heel moeilijk bij me ge had. Dat geef ik toe. De nieu welingen liet ik altijd een tijd kijken en af en toe even spe len. Dan kregen ze vaak de wind van voren als ze het niet goed deden. Echt vriendelijk waren ouderen als Eijsvogel, Von Weiier en Van Doorn dan niet. Het basisteam dat er stond wist van de vaste af spraken, kende de vaste pa tronen. Over die zaken werd' met meer gepraat. Iedereen is bij mij op de bank begonnen. Eijsvogel deed bij het WK'81 in Argentinië zes minuten mee. Dat kan momenteel niet meer". Hockeycoach Gijs van Heu men in NRC Handelsblad Zo'n Post en Raas zijn af en toe net sociaal werkers. Groe pen van zestien renners. De een heeft dit, de ander dat. Ik heb een amateurploegje ge had, maar werd ziek van al dat geklaag. Ik houd niet van klagers en die heb je heel veel in het peloton. Dat is trou wens niets nieuws. Want Ger- rie Knetemann was de voor loper van deze generatie. Die stond ook altijd te klagen. Dan was het te koud, dan te warm. De een zeurt over aambeien, de ander over ver koudheid, maar ze hebben al lemaal zelf voor de job van wielrenner gekozen, ik zou me dood ergeren". Oud-wielrenner Jan Jansen in de Haagsche Courant „De mensen staan meestal wel raar te kijken als je plot seling vooraan rijdt. Wie is dat nieuwkomertje dan wel, zeker een eendagsvlieg enzo. Eigenlijk wel grappig. Maar een eendagsvlieg ben ik niet, al sta ik nu wel van mezelf te kijken. Ik doe al zo lang aan sport dat de basis er gewoon is. Voor de rest zorg ik zelf wel". PAARDESPORT Koersen Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1 Duke of Thijssen (j. Tambach) 2.50,7 - 1.23,7, 2. Dean Worthy Boy, 3. Damza Casin- dra. Toto- winnend 3,10, plaats 1,30, 1,80, 1,50, koppel 16,30, trio 59,10. Tweede koers, 2380 m: 1. Brownie Flower (A. vd Blonk) 3.20,3 - 1.24,2, 2. Bellelinde, 3. Benelux. Niet gestart: Crack Boshoeve. Toto: winnend 1,80, plaats 2,10, 4,00, koppel 13,80, trio 103,60. Derde koers, 2040 m: 1. Diola (T Smeding) 2.49,9 - 1.23,3, 2. Duke Ruimzicht, 3 Crack Oostland. Toto: winnend 2,60, plaats 1,50, 1,90, 3,50, koppel 8,00, trio 154,60 Vierde koers, 2040 m: 1 Zweden (K. Smits) 2.43,4 - 1.20,1, 2. You Winn Boszorg, 3. Anne Shoeing. Niet ge start: Ydra P. Toto: winnend 8,80, plaats 2,60. 3,90, 2,50, koppel 43.30. trio 1956,90. Vijfde koers, 1700 m: 1. Bo Bo Bata- vus (C. de Leeuw) 2.18,3 - 1.21,4, 2. Bobby R, 3. Berna. Toto: winnend 3,10, plaats 1,30, 1,10, 1,70, koppel 2,90, trio 41.60. Zesde koers, 2040 m: 1. Always Neblt (j. de Wit) 2.45,2 - 1.21,0, 2. Casimir Durbin, 3. Chambrefille M, 4. Wllhel- mien W. Toto: winnend 7,90, plaats 1,90, 1,40, 3,70, koppel 8,20, trio 159,60, kwartet 9948,90. Zevende koers, 2040 m: 1. Duran S (W. Duivenvoorden) 2.46,5 - 1.21,6, 2. Crista Hanover, 3. Chamll Marathon. Toto: winnend 12,20, plaats 2,80, 2.30, 9.50, koppel 18,40, trio 672,00. Achtste koers, 2040 m: 1 Atze van Medem (j. Oorthuijsen) 2.47,6 - 1.22,2, 2. Berta Star. 3. Baxter Pltt. Niet gestart: Yarn Spinner. Toto: win nend 3,60, plaats 1,50, 4.30, 5,30, koppel 31,00, trio 925,10. Negende koers, 2040 m: 1. Charmeur A (R. van Stam) 2.46,9 - 1.21.8. 2. Afra Baker, 3. Zittella, 4. Brother Gu- apa. Toto: winnend 1,50, plaats 1,00, 1,10, 1,10, koppel 5,70, trio 22,60, kwartet 120.30 /Sportuitslagen Winston Jac, 3. Yko Gold. Niet ge start: Zuncasindra. Toto: winnend 2,90, plaats 1,10, 1,30, koppel 2,80, trio 21,60. Elfde koers, 1700 m: 1. Allard Mor gan (T. Smeding) 2.14,6 - 1.19,2, 2. Corleone Star, 3. Zonnebloem S. Toto: winnend 4,10, plaats 1,60, 2,40, 1,60, koppel 21,60, trio 241,20. W5: 4-5-3-2-10. Uitbetaling: 732,90. Omzet totalisator: 261.255,00. VOETBAL Tsjechoslowakije Tweede ronde: Spartak Trnava-lnter Bratislava 0-0, Plastika Nitra-Zbrojov- ka Brno 1-2, Dukla Banska Bystrica- TJ Vitkovice 0-1, Sparta Praha-Dac Dunajska Streda 3-2, Sigma Olo- mouc-RH Cheb 3-1, Slovan Bratisla- va-Slavia Praha 2-0, Bohemians Pra- ha-Dukla Praha 2-0, Banik Ostrava- ZVL Povazska Bystrica 1-0. Stand aan kop: 1 Slovan Bratislava, TJ Vitkovice en Sparta Praha alle 4. Bulgarije Tweede ronde: Sliven-CFKA Sredets 0-3, Beroe-Lokomotiv Plovdiv 3-2, Trakia-Pirin 3-2, Dounav-Slavia 1-1, Etur-Lokomotlv G. Oryahovitsa 2-0, Lokomotiv Sofia-Cherno More 3-1, Hebur-Vratsa 2-1, Vifosha-Cherno- morets 1-2% Stand aan kop: 1. CFKA Srédets, Etur, Chernomorets alle 4. Frankrijk Lyon-Sochaux 0-4, Nantes-Nice 2-2, Toulouse-Toulon 0-0, Monaco-Brest 2-0, Cannes-Caen 3-1, Bordeaux-St. Etienne 1-0, Paris SG-Lille 2-1, Mul- house-Metz 2-2, Auxerre-RC Paris 2- 0. Marseille-Montpellier 2-0. Stand aan kop: Bordeaux 6-11, Mar seille 6-9, Paris SG 6-9. (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incL de jackpot van circa f 55.000.-. Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11