Rupert Bear na 90 jaar weer op tv radio/televisie Oorlogswonden die nooit helen JA 8 üeidócQowuird 'MAANDAG 21 AUGUSTUS 1989 PAGINA 9 Bruintje Beer. Engelse tekenfilmse rie. NOS-televisie. Nederland 3 om 18.45 uur. Maandag. HILVERSUM Rupert Bear is een fenomeen. Je herkent hem gemakkelijk aan zijn geel-zwart geblokte broek en das en z'n rode trui. Rupert, voor ons Bruintje, leeft bij zijn ouders in het Notenbos; een wonderland van mensen en sprekende die ren. De tijd staat er stil en de meest merkwaardige dingen kunnen er gebeuren. Bruintje heeft een bijzonder stel vrien den: Maarten Marmot, die altijd maar aan eten en slapen denkt; Ie professor, die geheime uit- indingen doet; Simon, die zo reselijk viool speelt; Ping 'ong, die een klein draakje ïeeft en nog vele anderen. Sa men met zijn vriendjes beleeft Bruintje de meest wonderbaar lijke avonturen. Ze voeren hem naar plaatsen vol magie en op winding. Op 8 november 1920 debuteer- f| de Bruintje Beer op de pagina's I van de Engelse krant The Daily I Mail. De eigenaar van die krant, Lord Beaverbrook, wilde Bruintje Beer krijgt de laatste instructies van zijn moeder voOr hij naar de winkel gaat. zijn dagblad wat opfrissen. Hij vroeg aan Mary Tourtel, de vrouw van een redacteur een .verhaaltje te bedenken. Zij had al eerder met enig succes twee geïllustreerde boeken op rijm TEKENING: PR gemaakt. Bruintje Beer was het resultaat. Bruintje was meteen een doorslaand succes. De opla ge van de krant groeide enorm. Er werd zelfs een „Rupert's League" opgericht, die na een aantal jaren één miljoen leden telde. In 1934 werden de ogen van Mary Tourtel zo slecht, dat zij niet meer in staat was de strip voort te zetten. Alfred Bestall nam toen met veel succes haar werk over. In 1930 verscheen Bruintje voor het eerst in een Nederlandse krant: Het Algemeen Handels blad. Sinds die tijd is Bruintje ook in Nederland erg populair. In 1990 viert Bruintje zijn ne gentigste verjaardag en vanaf vanavond verschijnt hij met zijn vriendjes voor het eerst (in tekenfilmvorm) op de Neder landse televisie. Alhoewel, voor het eerst: Bruintje speelde al een rol in de videoclip „We All Stand Together" van Paul McCartney, waarmee alle pop programma's werden over spoeld en in 1970 was hij als marionet te zien bij de KRO. Joost Prinsen heeft voor de se rie de Nederlandse tekst inge sproken. Simone Kramer, ver taalster en kinderboekenschrijf ster: „Je hebt die prachtige stil staande plaatjes en dan die tekst die maar doorraast. Er zit amper rust in het verhaal". Verschillen Over de verschillen tussen de Engelse en Nederlandse versie zegt ze: „De Engelse versie is op rijm. Dat kon volgens mij niet. Je krijgt dan zo'n gekunstelde taal. Kinderen begrijpen daar niets van. Ik heb het zo ver taald en bewerkt dat kinderen er plezier aan kunnen beleven. Volwassenen zullen het ook wel leuk vinden, maar daar heb ik mijn bewerking niet op toege sneden. Rupert Bear is cultu reel erfgoed in Engeland. Met die erfenis zitten we in Neder land niet, dus ik kon wat vrijer omgaan met de tekst. De groot ste vrijheid die ik mij heb ver oorloofd, zit in het veranderen van de tijd. De Engelse versie is in de tegenwoordige tijd. Ik heb daar de verleden tijd van ge maakt. Ik ben trots op die ver andering. Het is toch voorlezen en plaatjes kijken. Als je de tekst in de verleden tijdsvorm zet, merk je het statische van de plaatjes niet zo op. Er zullen best mensen zijn die dit schan delijk vinden, maar je moet toch ook bedenken dat televisie een heel ander medium is dan de strip; het stelt geheel eigen EDWIN BAKKER HILVERSUM Vietnam-ve- teraan Varnado Simpson bla dert door z'n fotoboek met bloedige taferelen over My Lai. De ene na de andere af beelding van door hem ver moorde mensen komt voorbij. „Hoe kan je hier naar kijken", vraagt de interviewster. „Ik weet niet beter", zegt hij. „Het mijn leven". Ruim twintig jaar geleden, op zaterdag 16 maart 1968, trok Simpson met zo'n 125 andere van Amerikaanse militairen My Lai binnen. Vier uur later be- itond het Vietnamese dorp niet meer en waren zijn vijf honderd bewoners, voorname lijk vrouwen, bejaarden en kinderen, afgeslacht. My Lai is een dieptepunt in de geschiedenis van de Vietnam- oorlog. En een ondraaglijke herinnering voor de betrokke- „My Lai betekent voor mij dood, verwoesting, moord, "k was geprogrammeerd om te doden, een wandelende tijd- vertelt Simpson in het programma „Terug naar My rerug naar My Lai. Documentaire. iRO-televisie. Nederland 1 om 20.42 Maandag. Twintig jaar na My Lai zijn de wonden niet geheeld. Noch van de nabestaanden, noch van de daders. De documentai re, gemaakt door de Britse Yorkshire Television legt het leed feilloos bloot. De docu mentaire toont schokkende ge tuigenissen van Vietnamese burgers en Amerikaanse mili tairen. „Er over denken heeft mij oud gemaakt", zegt Truong Thi Le, die de slachtpartij toe vallig overleefde omdat zij on der de lijken van haar dorps genoten lag. „Maar ik haat te veel om het ooit te vergeten". Wat in My Lai is gebeurd, blijkt, met deze televisie-docu mentaire, nog erger te zijn dan tot nu toe bekend is. De ge beurtenissen zijn mensonte- render dan de koelbloedige executie van burgers waarover een Amerikaanse infanterist hoorde en waarover hij het Pentagon en verschillende of ficieren waarschuwde. Het is bruter dan wat in 1969 na het gerechtelijk onderzoek boven tafel kwam en de bevelvoer der van de Charlie Compag nie, luitenant Calley, ten laste werd gelegd. De documentaire over My Lai onthult veel. De Engelse jour nalisten leggen ook uit waar om de Charlie Compagnie, die bestond uit normale jonge Amerikanen, zo'n moordlusti ge eenheid werd. Hoe ze na een harde militaire training, gericht op vuur- en lijfgevech ten, naar Vietnam vertrok en terecht kwam in „Pinkville", een gebied sterk geïnfiltreerd door de Vietcong. Daar bleek de in de Verenigde Staten ge leerde wijze van oorlogsvoe ring onmogelijk toe te passen. Booby-traps en Vietcong sluip schutters veroorzaakten onder de nieuwe lichting binnen ze ven weken vier doden en achtendertig gewonden. Zon der dat de jongens van de Charlie Compagnie iets kon den terugdoen. Een vijand hadden ze al die tijd nog niet gezien. Gevoelens van frustra tie, irritatie en agressie groei den bij de Amerikanen en kwamen, mede door verkeer de informatie van de militaire inlichtingendienst, in My Lai tot uitbarsting. „Voordat we naar My Lai gin gen, kregen we instructies. Er werd ons verteld dat dit de kans zou worden om oog in oog met de vijand te komen. Alles en iedereen in dit dorp zou Vietcong zijn. We zouden felle tegenstand krijgen. Maar Twee militairen slepen het lijk weg van een van de inwoners van My Lai. Het was een slachtpartij die geen enkel doel diende. FOTO: ANP i in My Lai bleek het heel an ders te zijn dan ons was ver teld. Er was helemaal geen vij and", zegt Fred Widmer, die bovendien vertelt op die be wuste zaterdag in My Lai twee kinderen te hebben doodge schoten. De slachtpartij in My Lai dien de geen enkel militair doel en blijkt ook niet het werk te zijn geweest van soldaten „die niet meer dan hun plicht deden", het credo waarmee luitenant William Calley zich verdedig de. „Terug naar My Lai" is daarom een anti-oorlogsdocu mentaire waarvan er niet ge noeg kunnen worden gemaakt en uitgezonden. FRANS BOTHOF KRO 15.35 Neighbours, Australische serie. Max komt weer ruzie zoeken. Een vroend van Daphne helpt om Wendy's ware aard te bewijzen. 16.00 De familie Perwanger, 9- delige serie. Afl. 8: Ski cir cus. 'sWinters komen er steeds meer toeristen, le dereen is druk met de ver zorging van de gasten. Klaus en ALois leveren een concurrentieslag. 17.00 Poppenkraam, kinderse rie. Afl. 23: Hoog bezoek. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Professor Poopsnagle, jeugdserie. Afl. 12. Graaf Sator is verrukt van de vliegende autobus. Hij weet Shorty te overmees teren en de geheime pa pieren en gebruisaanwij- zing van de poppmobiel te stelen. KRO 18.05 Jagers van het luchtruim, natuurdocumentaire. Afl.: Kiekendieven en de ge kuifde baza. 18.30 Ravioli, 13-delige Duitse serie. Afl. 8: Heimwee. Bi- anca ontdekt dat het niet het einde van de wereld betekent als zusjers elkaar eens flink in de haren vlie gen. NOS 19.00 Journaal. 19.17 PP: Verkiezingsuitzending van de Vooruitstrevende Minderheden Partij. (V.M.P.). KRO 19.19 Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. 10.52 Inspecteur Dalgliesh, En gelse misdaadserie. In specteur Dalgliesh en het Berowne-Mysterie. Afl. 3: De lijken van Paul Berow- ne en de zwerver Harry Mack worden aangetrof fen in een kerk. 20.42 Terug naar My Lai, docu mentaire over het Vietna mese dorpje waar 20 jaar geleden een massamoord plaaats vond. 21.35 Branpunt politiek café. NOS 22.35 Journaal. KRO 22.40 French Connection, Ame rikaanse speelfilm uit 1971 van William Friedkin. Met: Gene Hackman, Fernando Rey, Roy SChneider e.a. Detective Jimmy Doyle, alias Popeye gaat op jacht naar een Franse heroïne smokkelaar uit Marseille die in New York opereert. 00.20 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.50 The real Ghostbusters tekenfilmserie. Afl.: Shan- nal. 17.13 Foofur», tekenfilmserie. 17.35 Bluffers tekenfilmserie. Afl. 12: de zelfgroeiende 17.58 Ontdek je plekje: Har- lingen. AVRO 18.08 lïlHollands glorie 12- delige serie van Walter van der Kamp naar de roman van Jan den Hartog. Afl. 8: Een schip verkeert in nood. Het buitenkansje waar Jan Wandelaar jaren op heeft gewacht. Hij krijgt een fabelachtig bergings- loon en de droom van een eigen sleepboot kan ein delijk werkelijkheid wor den. 18.56 Teufels Gross mutter, 12- delige Duitse jeugdserie. Afl. 12: Renovatie. Frank tracht de woning op te knappen. Hij heeft echter twee linkerhanden. 19.20 EBDe brekers, 13-delige serie. Afl. 8: ledereen in Joop. Huib wil zijn kunst handeltje tijdelijk in de fie- tenstalling onderbrengen. Harrie raakt volledig in de- ban van ene Joop. (hehr.). NOS 20.00 iTjJournaal. 20.28 PP: Verkiezingsuitzending van De Groenen (DG). AVRO 20.30 Niagara, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Hen ry Hathaway. Met: Marilyn Monroe, Jospeh Cotton, Jean Peters e.a. Tijdens hun huwelijksreis bij de Ni agara watervallen ontmo- ten Ray en Polly Cutter het echtpaarRose en George Loomis. Rose en haar min naar beramen een plan om George te vermoorden. 22.00 Televizier Special over de mobilisatie van 50 jaar ge leden. Een scènefoto van de politiethriller „The French Connection". NED 1 22.40 uur. FOTO: PR 23.05 European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Einde. NEDERLAND 3 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.00 Voorlichtingsprogramma Financieel Management in bedrijven en instellingen. 18.15 Voorlichtingsprogramma Rechtswijzer. NOS 18.30 Sesamstraat. 18.45 Bruintje Beer, Britse te kenfilmserie. Afl. 1: Bruin tje Beer en de waterelfen. 18.50 De geluidenjager van de Stille Oceaan, reportages van de componist van ge luidenjager David Fansha- we. SOCUTERA 19.42 Artsen zonder Grenzen, voorlichtingsfilm. NOS 19.55 PP: Verkiezingsprogram ma van de Partij van de Ar beid (PvdA). 20.00 SJournaal. 20.20 PP: Verkiezingsuitzending van de Anti Werkloosheid Partij (AWP). NOS 20.27 21.22 21.57 22.22 22.25 22.30 22.40 22.55 Kamelen, karavanen, poëten, reisdocumentaire over de woesstijn. Sport Studio. IKON Kenmerk, actualiteitenru briek. Een bericht van de Wilde Ganzen. PP: Verkiezingsuitzending van de Reformatorische Politieke Federatie. (RPF). NOS Journaal. Den Haag Vandaag. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. 17.00 De woudlopers (Forest ran gers), Britse jeugdserie met Rix Hagon, Ralph Enderson, Douglas Master e.a. Afl. 14: Gifslang (Rattler). 17.25 Juke Box. 17.30 Webster, Amerikaanse serie met Emmanual Lewis. Afl. 44: Academische liefde (It's Aca demie). 17.55 Nieuws. .00 Tik Tak, animatieserie. Afl. 268. .05 PLons. Afl.: Plons en de mier. .10 De peulschil. Doe-programma, waarin een jongere op zoek gaat naar het fijne van eenvou dig lijkende dingen. Vandaag: Plaatopname. Presentatie: Chris van den Durpel. .35 Avonturenbaai. (Danger bay), Canadese jeugdserie. Afl. 27: Brand (Fire jumper). Met: Don nelly Rhodes, Christopher Crabb, Ocean Hellman e.a. .00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Protestantse Omroep. .25 Medededelingen, programma overzicht en paardenkoersen. .30 Nieuws. .00 Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie, Afl. 174. Max heeft zo zijn eigen manier om een luidruchtige buurt tot stilte te manen. .25 Das Boot, 6-delige Duitse serie naar de roman van L.G. Buck- heim. Afl. 5. Met: Jürgen Prochnow, Klaus Wennemann, Otto Sanders e.a. De U96 vaart verder naar het Zuiden en, na een aantal Engelse schepen omzeild te hebben wordt de duikboot bij een luchtaanval zwaar beschadigd. Het water stroomt naar bin- 21.15 Zomerrock. Verslag van de laatste dag van het Marktrock- festival dat op 15 augustus plaatsvond in Leuven. Presen tatie: Walter Grootawrs. Deel 1. 21.55 Leven zonder George (Life without George), 11-delige En gelse komische serie met Ca rol Royle en Simon Cadell. Afl. 10. Nadat Jenny Larry tever geefs heeft trachten uit te leg gen waarom zij de nacht bij George heeft doorgebracht, besluit Larry alles op alles te zetten om het als makelaar te maken. Maar hij houdt heen rekening met de heer en mevr. Matthews. 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws. 22.45 Kijk uitl verkeerstips. Van daag: Opgepast voor ruiters. FOTO: ANP 22.50 Mensen rond het Grote Oce aanbekken (Man on the Rim) 11-delige Australische docu mentaireserie over de explora tie van volkeren rond het Stille Oceaanbekken. Afl. 8: Zuiver en eenvoudig. (Pure and sim ple). 23.50 Coda. Raak haar niet aan, van Luc van Brabant. 23.55 Einde. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Pat McDonald, Tom Ri chards, Rowena Wallace e.a. Afl. 810. Graig verdenkt Deb bie van ontrouw. 19.25 Superkat en supermuis. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 De scherpschutter (The shoot- ist), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Don Siegel. Met: Johne Wayne, Ron Howard, James Stewart e.a. (Originele versie met Nederlandse onder titeling). Als de oude premieja ger Books in Carson City arri veert, verneemt hij van een be vriende arts dat hij kanker heeft. Hij besluit zijn intrek te nemen in het pension van Bond Rogers. 21.40 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 22.30 Einde. RTBF 1 Vacaturebank. L'écran des vacances, teken films met o.a. Minwo, the Streetfrogs en De Smurfen. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Pardenkoersen. Journaal en Weerbericht. Actualitéa la une Cycle Rires de l'été: Poulic pouic, Franse speelfilm uit 1964 van Jean Girault. Met: Louis de Funès, Jacqueline Maillan, Philippe Nicaud e.a. Léonard Monestier heeft een aanzienlijk fortuin. Mevrouw Monestier koopt op eigen initi atief olievelden, die echter niet blijken te bestaan. De enige oplossing voor deze financiële ramp lijkt de niet bestaande velden weer te verkopen. Japon, le rdve et l'histoire documentaire serie over Ja pan. Afl. 1: La bouddha dans l'archipel des Kami. Laatste nieuws en weerbe richt. DUITSLAND 1 15.30 Blauer Montag, magazine van uit Frankfurt. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.45 Die Freunde des fröhlichen Teufels Poolse 5-delige se rie. Afl. 3: Der Zauber kristall. 17.15 Tage8schau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.: Siziliani- sche Geschafte. 18.15 Yesterdays. Afl.: Winnie Mar- Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Stahlkammer Ziirich, serie. Afl.: Tabun und grüne Steine. Programma-overzicht. UTagesschau. August '39, documentaireserie. CSommerkomödie: Tratsch im Treppenhaus klucht. Hurra Deutscgland, de Gero von Storch Show. Tagesthemen. l'Opéra oder Musik entsteht aus der Stille, documentaire over het Theatro Massimo Vit- torio Emanuele in Palermo. Tageschau. Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Die Muppeta-Show. Gast: Judy Collins. Kim Co, serie. Logomobil, jeugdjournaal. Alice im Wunderland, teken filmserie. Heute. Aansl.: Aus den Lan- Mein Name ist Hase, teken filmserie. Sommerfestival im ZDF - Deutsche Komiker: Robert und Bertram, Duitse speelfilm. Programma-overzicht. Heute. WISO - Sommertriff. Econo misch magazine. Der Triumph des Musketiere (Hardi Pardaillan), Frans/Itali aanse speelfilm. Heute-Journal, Aansl.: Politba- rometer. Der Theatermacher von Wien. Zelfportret van de theaterdi recteur Claus Peymann. Die stillen Stars. Portretten van Nobelprijswinnaars. EMr. Moto und der Wettbe- trug (Mr. Moto's gamble), Amerikaanse speelfilm. DUITSLAND 3 T eletekst overzicht. Schooltelevisie. Telekollegh II cursus Duits. Les 38. Sesamstrassse. Aktuelle Stunde, regionaal magazine. Lendesspiegel: Nach Schicht, documentaire. Die Geschichte von Anna und Lis, documentaire. Fragen Sie Frau Dr. Cora, hu morprogramma met Johanna von Koczian? Documentaire. Friedens-Karawanbe von Ost nacht Welt, reportage over een reizend theatergezelschap. Wo Bilder zu Schule gehen, documentaire. Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 Laverne and Shirley. Serie. Awayday. Zes bekende perso nen praten over hun favoriete spoorlijn. Tekenfilm. Laurel and Hardy. Children's BBC Touché turtle. Popeye and son tekenfilm. Newsround, jeugdjournaal. Duncan dares met Peter Duncan. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke. e.a. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe richt. Wogan, talkshow met Terry Wogan. Bread 13-delige serie. Met: Rita Tushingham, Jean Boht, Simon Rouse e.a. Afl. 13. Miss Marple: 4.50 from Pad- dington, Engelse tv-film in twee delen. Deel 1. (Morgen avond deel 2). Nieuws. Regionaal nieuws en weerbe richt. Families at war, 3-delige do cumentaireserie naar aanlei ding van de dertigste gedenk dag van de Britse inval in Noord-lerland. Come dancing '89, Ballroom- dancing met muziek en caba ret vanuit Blackpool. Presenta tie: Angela Rippon. A hot Summer night with Donna Summer. Deel 1. (Woensdag deel 2). Business matters informa tieve serie. Afl. 9: Make mo ney, make money: making a percentage. Weerbericht. Einde. BBC 2 15.35 Living on the land. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Sutton Hoo. Afl. 1: New begin- 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Attic archives. Afl.1. 17.35 Country file. 18.00 Town mouse and country 18.05 The long ride, Amerlkaanse- /Hongaarse speelfilm. 19.33 DEF II: Sounds of Eden, serie. Afl. 3: Hue and cry. 20.15 Open to question classics Afl. 3: Ben Elton. 20.45 Universe. 21.10 Out of the doll's house do cumentaireserie over vrouwen. 22.00 Screen two: Will you love me tomorrow, tv-spel. 23.30 Newsnight, actuallteltenmaga- 00.15 Edinburgh Festival report, 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.30 Einde. S Ondertiteling via Teletekst H Tweetalige of stereo-uitzending ■1 Zwart/wit-uitzendlng ■3 Zwart/wlt-uitzending met onder titeling via Teletekst IS) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY ONE NEDERLAND 1 The Lucy Show. Sylvanians. Countdown. EUROSPORT International Motor Sport. GRand Prix Athletics. Eurosport. World Long Track Speedway Championship. Ringside Superbouts. Snooker World Champion- Closedown. NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. NCRV 15.32 IxiRondom tien: Rain man 16.15 Liever sportiever 16.39 Is) G'oud en nieuw NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 3 SUPER CHANNEL BRT 1 16.30 On The Air. 18.30 Off the Wall. 19.30 Foley Square. 20.00 High Chaparral. 20.55 Cassie Co. 21.50 World News. 22.00 South Seas Voyage. 23.00 Four in the Wild. 00.00 Worldnews. Aansl.: The Mix. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Mareal Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 MTV Playback. 20.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 10.03 Traume zerrinnen wie Sand. 11.35 „Unser König kommt aus Deutschland. 12.25 WlSO-Sommert- reff. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heu te. 13.15 Einde. 14.10 ID Teleteksto- verzicht. 14.30 Unternehmen Arche Noah. 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Campbells. 15.30 Durch Dich wird diese Welt erst schön. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 TV 5 10.03 Traume zerrinnen wie Sand 11.35 Unser König kommt aus Deutschland 12.25 WlSO-Som- mertreff. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Haustiere mit Vergan- genheit 14.55 ID Teletekstover- zicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm. 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets- Show. 15.50 Kim Co. 16.10 Logo mobil. 16.30 Alice in Wonderland. 16.55 Heute. 17.10 ID Tele-lllustrier- te. 17.45 Ein Heim fiir Tiere. Beau et Chaud. Nouveau Monde. Brèves et Météo Européenne. Rècréation. ('Imagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Trente Millions D'Amis. La Marche Du Siècle. Journal Télévisé. Météo Européenne. Ciné-Club. La Chance Aux Chansons. Papier Glacé. Fin de Programme. DUITSLAND 3 08.55 Seniorengymnastik. Afl. 7. 10.10 Schooltelevisie. 12.20 Einde. 14.35 Teletekstoverzicht. 15.00 Uni- versiade aktuell, sportprogramma. 17.00 Schooltelevisie. BBC 1 RTL+ RTL aktuell. Die Springfield story, Ameri kaanse serie. Reich und Schön (The bold and the beautiful), Amerikaan- Inspektor Gadget, tekenfilm- RTL-Speil. Aansl.: Tekenfilm. RTL aktuell. Baretta. RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Captain Power, (Captain Po- Der Hammer (Sledge Ham- Der Chef (Ironside). Massaker im Morgengrauwen (Thunder of drums). Kuit-Tour. RTL aktuell. Kulturmagazin 10 vor 11. Mannermagazin M. Sketchotel, serie. 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 09.55 Regionaal nieuws. 10.00 Nieuws. 10.05 Heathcliff and Co: tekenfilm. 10.25 Record brea kers. 11.00 Nieuws en weerbericht. Aansl. But this first...; Tom Jerry, tekenfilm. 11.30 Playbus. Afl.: Play ground stop. 11.55 Five to eleven, Anne Harvey. 12.00 Nieuws en weer bericht. 12.05 Popeye double bill, te kenfilm. 12.15 The O-Zone. 12.25 Su perman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl.: Garden party. 13.55 Regionaal nieuws. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Seaside trains. 15.20 EHonky Tonk. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. 17.35 Really wild show RADIO 1 leder heel uur nieuws. (NOS). 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.03 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 De nachten van augus tus. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Van U wil ik zingen. 19.30 Hemelsbreed. 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03-00.00 Droomgehelmen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA matinee. 21.25 Felix Mendelssohn. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Faktor 5. 18.20 Verkiezingsuitz. Groen Links. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 VRO: De Vrije Gedachte. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leider dorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Het Vrije Woord. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Pandora. Vandaag: Indigo girls. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 20.00 Slowtime. 21.00 Een plaat voor Margriet. 22.05 Maandag om tien. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.30 Klavecimbelrecital. 19.00 Kroniek. 20.00 Symfonieorkest van radio Pe king. 21.40 Duo Crommelynck. 23.15 Basci Basie. 24.00 Nachtradio. MORGEN BBC 2 10.00 Teletekst. 10.55 The Pennine challenge. 11.25 Open University. 11.50 Blue Hawaii. 13.30 Open Uni versity. 14.20 Bertha. 14.35 Sign ex tra. 15.00 Nieuws. Aansl.: Peter Usti nov's Russia. 15.50 Town Protraits. 16.00 Nieuws. Aansl.: Sutton Hoo. 16.50 Nieuws. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Attic Archives. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende Woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.45 Kruispunt. 09.06 Even bijkomen. 10.06 M/V Magazine. 11.08 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten. 12.55 NOS: Med. v. land- en tulnb. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.04 Op stap met... 12.04 Lunchtime magazine. 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage: 14.48 Musica Exotica. 15.04 Het Spoor terug. 16.04 Ischa Meijer. 16.53 Vrije Geluiden 17.04 Timboektoe. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter. 11.04 Angelique. 12.04 Jackpot. 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.40 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Oorlog en verzet in Ne derlands Indië. Vijfluik (4). 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 11.50 Verkiezingsuitz. PvdA. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederlapd en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leersplegel. 14.30 TELEAC: A word of English. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Ne derland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Dit waren toen ook hits!. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Sjapoo 08.10 Zonneslag. 10.03 De zingende bloemkool. 11.55 Mediatips. 12.00 Regloprogr. 13.10 Muzlekboetiek. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Divertimento. 14.00 Namiddag. 15.20 Ettllnger schlosskoncert 1988. 16.30 Symfonische muziek.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9