Feyenoord wacht duel zonder publiek Sterk debuut Monkou Hoekstra plaatst RKC aan top van ranglijst SPORT SetdóeSotvumt MAANDAG 21 AUGUSTUS 1989 PAGINA Eredivisie Ajax-Sparta NEC-FC Twente Roda JC-MVV Willem ll-PSV BW Den Boach-RKC FC Groningen-Volendam Haarlem-FC Utrecht Feyenoord-Fortuna S FC Den Haag-Viteaee RKC FC Utrecht MW Roda JC NEC Sparta FC Twente FC Volendam PSV FC Groningen FC Den Haag Fortuna S Feyenoord Willem II 2-1 .3 3 0 0 6 7-2 .2 2 0 0 4 5-1 .3 2 0 1 4 10-4 .3 2 0 1 4 7-4 .3 1 2 0 4 5-4 .2 1 1 0 3 4-3 .31113 4-4 .3 0 3 0 3 3-3 .31113 2-4 1 1 0 0 2 4-3 .21012 4-3 .21012 2-5 .10 10 1 1-1 .20111 1-4 3 0 12 1 4-6 .30121 4-8 2 0 0 2 0 1-5 .3 0 0 3 0 1-5 Eerste divisie RBC-Excelsior De Graafschap-DS 79 FC Wageningen-SC Veendam SC Heerenveen-PEC Zwolle VW-SC Cambuur Emmen-SW Eindhoven-AZ Helmond Sport-NEC Go Ahead Eagles-SC Heracles 1-0 SVV SC Heerenveen Telstar NAC WV AZ FC Wagemngen Eindhoven OS '79 Excelsior Emmen.. SC Heracles SC Veendam PEC Zwolle. Go Ahead Eagles RBC SC Cambuur De Graafschap Helmond Sport 4- 2 7- 7 3 3 0 0 6 10- 2 3 2 1 0 5 6-3 .2 2 0 0 4 6-2 3 2 0 1 4 8-4 .3 2 0 1 .3 2 0 1 .3 2 0 1 4 .311 .31113 .3 0 3 0 3 .31113 4-5 .21012 3-2 .3 1 0 2 2 3-4 .3 0 2 1 2 2-3 3 1 0 2 2 1-4 .20111 3-4 .30121 3-7 .30121 3-8 .30030 3-11 Programma Eredivisie Woensdag Fortuna S-Haarlem FC Utrecht-FC Groningen Volendam-BVV Den Bosch RKC-Willem II PSV-Roda JC MVV-NEC Zaterdag Willem ll-Volendam BW Den Bosch-FC Utrecht Zondag Ajax-MVV NEC-PSV Roda JC-RKC FC Groningen-Fortuna Sittard Haarlem-Feyenoord Sparta-Vitesse FC Den Haag-FC Twente Eerste divisie Woensdag SC Heracles-Helmond Sport NAC-Eindhoven AZ-Emmen SVV-VVV SC Cambuur-SC Heeren veen PEC Zwolle-FC Wagenin- gen Veendam-De Graafschap DS'79-RBC Excelsior-Telstar Zaterdag FC Wageningen-SC Cam buur SC Heerenveen-SVV VVV-AZ Emmen-NAC Eindhoven-SC Heracles Helmond Sport-Go Ahead Eagles Telstar-DS79 Zondag RBC-Veendam De Graafschap-PEC Zwol le Topscorers Eredivisie 1. Hoekstra (RKC)5 2. Winter (Ajax).3 3. Fischer (Ajax)2 R de Boer (Ajax)2 Wouters (Ajax)2 Delahaye (MVV)2 Kielt (PSV)2 Povlsen (PSV) 2 Eerste divisie 1, Van Velzen (SW)4 2. Roos (AZ)3 Beuk (DS '79)3 Stewart (VVV)3 Van de Pol (FC Wageningen)3 6 Metz (Emmen)2 Wolft (Excelsior)2 Lukuhay (SVV)2 Visser (Telstar)2 Oostrom (Telstar)2 Corbijn (Eindhoven)2 Kraus (Helmond Sport)2 Verschoor (NAC)2 Prijsvragen Lotto: 17-22-28-29-30-35. Re servegetal: 2. Deelnemers: 508.004. Inleg: 2.128.928,00. Prijzenbedrag: 1.011.241,00. Cijferspel: 352555. Deelnemers: 256.213. Inleg: 384.320,00. Prijzenbedrag: 153.728,00. Toto: 2-3-1-2-2-1-2-1-1-3-3-1. Deelnemers: 21.580. Inleg: 118.207,00. Prijzenbedrag: 68.197,00. Toto-gelijk: 1-4-10-14-21. Toe gevoegd: 23. Deelnemers: 1780. Inleg: 8704,00. Prijzenbedrag: 10.177,00. Westduitse lotto: 11-13-14-18- 27-29. Reservegetal: 40. Spel '77: 4553099. Belgische lotto: 2-12-23-27-28- 30. Reservegetal: 1. Jokernum- mer: 7970540. Voetbalscheidsrechters internationaal gul bedeelt ZEIST De scheidsrech- terscommissie van de Euro pese Voetbal Unie (UEFA) heeft het nationale arbiter corps met gulle hand inter nationale wedstrijden toebe deeld. Uilenberg komt drie keer over de grens in actie, Bakker, Egbertzen en Hou- ben twee keer en Van Swie ten en Blankenstein een keer. In de eerste ronde van de drie Europese bekertoer nooien zijn vijf Nederlandse scheidsrechters betrokken. De internationale aanstellingen zijn. 22 augustus: België -Denemarken, onder 21 jaar (vr), seheidsreehter: Ui lenberg, grensrechters: Bakker, Van Vliet, 23 augustus: België-Denemar- ken (vr), scheidsrechter: Bakker, grensrechters: Uilenberg, Van Vl 12 september: US Luxemburg-Dj gardens (EC 2), scheidsrechter: lenberg, grensrechters: Overkle Kok, 13 september: Spora Luxt burg-Real Madrid (EC 1), schei rechter Egbertzen, grensrecht Overkleeft, Kok, 13 september: Bs nenses-AS Monaco (EC 2), schei rechter. Van Swieten, grensrecht) Van de Niet, Van de Ende, 27 s tember Borussia Dortmund-Besil (EC 2), scheidsrechter: Blankens» grensrechters: Dolstra, Van Riel, september: Linfield-Dnepr Dne petrovsk (EC 1), scheidsrechter: ben, grensrechters: Luinge, L mers, 17 oktober: België-Wales, der 18 jaar (EK), scheidsrechter: bertzen, 24 oktober: België-Luxi burg, onder 21 jaar (EK), schei rechter: Houben, grensrecht) Blom, Luyten, 31 oktober: Ierlai Bulgarije, onder 18 jaar (E scheidsrechter: Bakker, 15 noveml Malta-Ierland (WK), scheidsrecht Uilenberg, grensrechters: Van Sm ten, Reygwart. ROTTERDAM Een emotionele reactie, noem de technisch directeur Cor van der Gijp de verkla ring van trainer Pim Ver beek naar aanleiding van het tumult gisteren in de Kuip. De nieuwe oefen- meester van Feyenoord had na ruim een half uur, dus lang na het staken van het duel met Fortuna S. (stand 0-2) en na vol doende tijd om zijn me ning te formuleren, ge zegd dat „het op deze ma nier voor hem niet meer hoeft". „Voor negentig procent heb ik hierdoor redenen om het bijltje er hier bij neer te gooien", sprak Verbeek welover wogen. „Ik heb twee lin kerhanden. Maar ik zal alles liever doen dan dit nog een keer meemaken. Hoe een herhaling kan worden voorkomen? Het bestuur moet naar buiten maar eens goed duidelijk maken wat de visie is. Ook de supporters moeten leren accepteren dat Fey enoord geen topclub meer is. Ik heb dat zelf vier we ken geleden al gezegd. Nu ligt er een taak voor het bestuur". Dat bestuur, dat na het door arbiter Luinge staken van het duel door de honderden op het speelveld verzamelde aanhan gers middels spreekkoren „ter verantwoording werd geroe pen", heeft afgelopen vrijdag van de technische leiding een rapport gekregen. Daarin zet ten Verbeek en Van der Gijp uiteen hoe het met Feyenoord verder moet vanaf dat mo ment. „De ploeg moet weer vanaf de eerste steen worden opgebouwd", vatte Van der Gijp het rapport samen. En voorzitter Carlo de Swart, pas zes weken in functie en na het ontslag van Kraay nu weer ge confronteerd met een turbu lent incident daarover: „We zouden daar met het bestuur donderdag over gaan praten. Maar er zal wel eerst worden gesproken over wat er van daag is gebeurd. Het is afschu welijk. Feyenoord heeft nog een voorwaardelijke straf staan wegens supportersonge regeldheden Als dit zou leiden tot het spelen van een wed strijd zonder publiek wil ik eerst met de KNVB praten. Om begrip te vragen voor de moeilijke positie van de club". Verlies goodwill Het is zeer de vraag welke ar gumenten De Swart zou willen aanvoeren om de tuchtcom- missie er van te weerhouden Feyenoord een „recette-kor ting" op te leggen Een duel zonder publiek kost de club gauw een paar ton aan inkom sten en dat kan men zich on danks alle mogelijke business- activiteiten nauwelijks veroor loven. Het verlies aan goodwill is echter tenminste zo veelbe tekenend, hetgeen de nodige burgemeesters in den lande er wel weer van zal doordringen Feyenoord maar beter te we ren. Wat dan weer de zoveel ste inbreuk betekent op het al nauwelijks meer regulier te noemen competitieprogram ma. De Swart kan in zijn eventue le verweer toch niet aanko men met een verzoek om be- trip vanwege eigen onbe- waamheid. Want daar heeft de ontwikkeling van de laatste maanden in de Kuip toch ze ker mee te maken. Een be stuur dat bijvoorbeeld Kraay een paar maanden geleden al gemeen directeur maakt en daarmee een blanco volmacht geeft weer de nodige grillig heid bij aan- en verkopen te demonstreren, hem vervolgens ontslag verleent maar aan houdt als stadiondirecteur (voor hoe lang?) kan zichzelf nauwelijks serieus nemen. Kraay vertoeft zoals bekend op dit moment in de Verenig de Staten. Dat was gisteren maar goed ook. Als de razende meute uit vak S hem in de pei ling had gekregen was de los geslagen aanhang helemaal door het lint gegaan. „We moeten voorkomen dat er mensen door deze incidenten weggaan", verklaarde voorzit ter De Swart. „We blijven in Voetballer Marcel Liesdek (voorgrond) van Fortuna Sittard vlucht in het gezelschap van een zicht baar angstige ploeggenoot en een grensrechter van het veld in de Kuip. In zijn handen heeft hij stukken steen die vanaf de tribunes op het veld waren gegooid. FOTO: ANP elk geval als bestuur achter de technische leiding staan". Van der Gijp zwakte de „opris ping" van Verbeek wat verder af. „Morgen zal hij er wel an ders over denken". Verbeeks collega Han Berger gooide na afloop nog even olie op het vuur. „Dit soort inci denten is voor mij aanleiding geweest om Utrecht te verla ten en de provincie weer op te zoeken. In de Galgenwaard heb ik dit soort zaken veelvul dig meegemaakt. Daar stond een keer ineens na afloop 150 man in de catacomben en werd er van alles gesloopt. Hier ging het maar om vijftien a twintig man, die de spelers tunnel was ingelopen. Daar waren alle deuren dicht en we zaten als ratten in de val. Maar ze zochten kennelijk ons niet, maar de spelers van Feye noord". „Wij hebben er niet echt last van gehad", voegde Verbeek er aan toe. „Ik had eerst niet eens wat in de gaten, ik was geconcentreerd op de wed strijd. Het klinkt misschien wat naïef, maar ik zag aanvan kelijk niet eens wat er gebeur de. Ineens liep iedereen het veld af en de spelerstunnel in. Ik stond plotseling in een me lee van mensen in dat gange tje, met die supporters achter ons". Leeg rellenvak Directe aanleiding tot de op stand der supporters, die het speelveld bestormden vanaf een plek recht tegenover het compleet lege rellenvak aan de andere kant van het sta dion, was de tweede treffer van Fortuna Sittard. Die bete kende acht minuten voor het einde de bezegeling van het lot van het weer grotendeels arm zalig spelende Feyenoord en het sein voor de fans om ver haal te gaan halen. Er daalde eerst een regen van stenen op het speelveld neer, waarvan scheidsrechter Luin ge na afloop nog een fraai, vuistdik exemplaar uit de broekzak toverde, alvorens de hekken het moesten ontgel den De eerste omrastering sneuvelde al ras, waarna twee politie-agenten met hond nog trachten het gevaar te doen keren. Vergeefs, zij trokken zich terug en dat betekende het signaal om de barrière rond het speelveld even te slechten. Scheidsrechter Luin ge zag, er ten overvloede door spelers van Fortuna nog op at tent gemaakt, de bui al hangen en blies af. Waarna alle op het speelveld aanwezigen in draf naar de kleedkamer gingen, achtervolgd door een horde verdwaasden. „Ik heb na een kwartier op de monitor de situatie op het veld bekeken", vertelde arbiter Luinge. „Maar toen bleek dat iedereen daar nog op was heb ik besloten om de wedstrijd definitief te staken. De tucht- commissie moet verder maar bepalen- wat er gebeurt". Niet geheel over Eén ding was gistermiddag al zeker, tot opluchting van trai ner Berger van Fortuna. „De wedstrijd behoeft in elk geval niet in zijn geheel te worden overgespeeld". Hetgeen voor de Limburgers vrijwel zeker twee winstpunten betekent en voor Feyenoord de zoveelste tegenvaller al in deze prille competitie. Eén punt uit drie duels illustreert de sportieve armoede van de huidige ploeg, die weliswaar Metgod, Wasi- man en De Wolf wegens bles sures miste. Maar dat trio zal deze kar op korte termijn ook niet uit het moeras kunnen trekken. Hoezeer nieuwe aan winst Kiprich ook verdienste lijk debuteerde en de terugge keerde Blinker als enige in de ploeg, waarin rechtsachter Van der Plas je reinste eredi visie-aanfluiting is, een vol doende haalde. Dat deed wel doelman Ruud Hesp. „Een tien", aldus Ber ger. Jammer voor de goalie dat hij het duel, waarin hij normaal gesproken de zege. voor zijn team zou hebben be werkstelligd, niet regulier kon afmaken. FRANK WERKMAN Feyenoord-Fortuna S. 0-2 (0-1) ge staakt in de 83e minuut. Doelpunten: 33. Mordang 0-1, 79. De Vries 0-2. kaa idsrei 10.0 Feyenoord: Hiele, Van der Plas, Nor- tan, Troost, Mulder; Lokhoff, Smola- rek (Taument), Heus, Blinker; Keur, Fortuna S.: Hesp; Boessen, Duut, Liesdek. Frijns; Mordang, Van Hel mond, Reijners, Smeekes; Farrington (Custers), De Vries. Spitsenkoppel PSV verbloemt zwakke defensie TILBURG Kieft-Povl- sen. Snel, slim, technisch, makkelijk scorend. PSV heeft een nieuw spitsen koppel. In de eerste com petitie-wedstrijd van de landskampioen werd Wim Kieft meteen beste maat jes met nieuweling Flem- ming Povlsen, die pas was overgekomen van Keulen. Het duo maakte, broeder lijk verdeeld, alle vier de doelpunten voor PSV bij Willem II. Zo veel treffers had PSV ook nodig om de Tilburgers van zich af te houden: 3-4. Als de Braziliaan Romario zich op 4 of 5 september meldt, heeft Guus Hiddink dan een probleem? „Nee", vond de trainer gisteren in Tilburg. „Kiik naar wat er bij Real Ma- dria op de bank zit. Of bij Bayern Mtlnchen". Voorlopig staan Wim Kieft en Flemming Povlsen sterk. Zij waren de uitblinkers aan Eindhovense kant. Vooral zij verbloemden de soms onthutsende zwakte in de verdediging. Waar Koot onzekgr was, Van Aerle on wennig in het centrum en Heintze telkens werd voorbij gelopen. En vooral: waar PSv vrijwel geen kopduel won. „Er was te weinig agressie, de wil om te winnen was niet sterk genoeg", gaf Hiddink toe. „Vooral in defensief opzicht". Want wat, als Brood Willem II vlak voor rust naar 3-1 had geschoten in plaats van de lat te raken? Volgens trainer Piet de Visser was dat moment een van de twee breekpunten in het duel. Het andere was het ontbreken van de over-mijn- Flemming Povlsen (rechts) kopt van Willem II en scoort daarmee club PSV. Rentrée van Van Breukelen op 3 september TILBURG Hans van Breu kelen hoopt op 3 september, als PSV in Eindhoven Den Bosch ontvangt, ziin rentrée te maken in de hoofdmacht van de landskampioen. De doel man brak een maand geleden tijdens de training een linker middenhandsbeentje. lijk-mentaliteit van zijn spe lers na rust, toen PSV binnen enkele minuten de stand van 1-2 achter naar 3-2 voor om boog. „Wat professioneler had wel gemogen", vond hij. „Kijk naar Lerby. Die pakte Wer- dekker bij zijn shirt toen die dreigde door te breken. Dat heeft niets met schoppen te maken, zo hoort het. Bij ons lieten Feskens bij de tweede en Dijkstra bij de vierde tref fer hun mannetje gewoon lo pen. Ja, het zijn lieve jongens". De Vissers brave borsten le ken aanvankelijk op weg naar een verpletterende nederlaag. De landskampioen hunkerde blijkbaar naar de vaderlandse competitie, want de eerste vijf de bal langs Hans Werdekker de gelijkmaker voor zijn nieuwe FOTO: ANP minuten waren groots. Vanen burg heerste, Povlsen sprintte, Lerby schold, Kieft kopte en passte, Kalusha toverde al een beetje. De Zambiaan legde een vrije trap precies in de krui sing, maar doelman Brugel redde met wat geluk. Na vijf minuten gaf Povlsen laag voor van rechts, waarna Kieft Wer dekker aftroefde en glijdend scoorde. Vijf minuten was blijkbaar voldoende. Willem II, met Van de Ven en Van Gobbel als uitblinkers, kwam nog voor de pauze op voorsprong dank zij een kopbal van Werdekker en een inschuiver van De Roode. Maar net als voor rust, waren ook de eerste minuten na de pauze PSV's beste. Na dertien seconden rondde Povlsen een voorzet van Kieft af tot zijn eerste treffer in Nederland, zes minuten later waren de rollen omgekeerd en scoorde Kieft. Nadat Povlsen in de 70e mi nuut na een lange sprint Bru gel fraai omspeelde, leken de Tilburgers geslagen. Totdat Van der Borgt uit een hoek schop van Broeken raak kopte en, ten slotte, Leidenaar De Roode in de laatste minuut na een keiharde uithaal de lat raakte. DEN HAAG Kenneth Mon kou maakte zaterdag een sterk debuut in de hoogste divisie van het Engelse voetbal. De Hagenaar, die vorig jaar van Feyenoord naar Chelsea mocht vertrekken, speelde als libero een uitstekende wed strijd in de Londense derby te gen Wimbledon. Nieuwkomer Chelsea, waar ook Dave Mitchell zijn brood verdient, won de uitwedstrijd met 1-0 dank zij een treffer van Wilson. De wedstrijd aan Plough Lane begon overigens een kwartier te laat. Met de Hillsborough-ramp in gedach ten, werd op de aftrap ge wacht tot een aantal laat gear riveerde toeschouwers zijn plaats had gevonden. Manchester United viel in de smaak bij zijn nieuwe eige naar. Een dag nadat de club in andere handen overging, werd kampioen Arsenal van het veld gespeeld: 4-1. Het was de hoogste uitslag op de openings dag van de competitie in de Engelse league. Michael Knighton keek tevreden toe. De 37-jarige zakenman werd als leider van een consortium voor een bedrag van ruim zes tig miljoen gulden eigenaar van de club. Bondscoach Bob by Robson miste het duel. Hij was op het Londense vliegveld Heathrow blijven steken van wege een actie. Ruud Krol kan na twee speel dagen in de Belgische competi tie al ruimer ademhalen. De eerstejaars oefenmeester is met KV Mechelen als enige in het bezit van het maximale aantal punten. De landskampioen won gisteren, overigens nau welijks terecht, de uitwedstrijd tegen het gepromoveerde Ger minal Ekeren met 1-0. Ander- lecht liet het eerste punt lig- Schouderblessure doelman Stuttgart DEN HAAG Eike Immel, de doelman van VfB Stuttgart, liep in de met 3-1 gewonnen bekerwedstrijd tegen de ama teurs van VfL Wolfsburg een schouderblessure op. De club van trainer Arie Haan fun geert volgende maand als te genstander van Feyenoord in de eerste ronde van het toer nooi om de UEFA Cup. FC Luzern speelde in de zevende ronde van de Zwitserse com petitie met 2-2 gelijk bij Luga no. De tegenstander van PSV in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen maakte in de slotfase tweemaal een achterstand goed. Edwin Gor ter (ex-RVC) nam uit een strafschop de eerste treffer voor Lugano voor zijn reke ning. gen tegen Antwerp (2-2). De club van Aad de Mos behoort met Kortrijk, Standard Luik en Lokeren tot de achtervol gers van Mechelen. Mechelen had het in Ekeren moeilijk tegen nieuwkomer Germinal. Krol kon niet be schikken over de geblesseerde Hofkens. Doelman Preud- 'homme voorkwam in de tweede helft diverse keren een achterstand. Drie minuten voor het einde scoorde Em mers de winnende treffer. An- derlecht had een technisch overwicht tegen FC Antwerp. De Brusselse ploeg kwam tweemaal op voorsprong, maar wist die niet vast te houden. Trainer Henk Houwaart, eind vorig seizoen weggestuurd bij Club Brugge, veroverde met zijn nieuwe formatie KV Kortrijk een punt in Brugge: 1-1. Hendrie Kriizen tekende voor de Kortrijkse gelijkma ker. Barry Hulshoff heeft met Lierse SK de juiste balans nog niet gevonden. Op eigen veld werd met 4-0 verloren van Standard Luik. Van Roosbre- ock (Lierse) en Schaessens (Standard) werden uit het veld gestuurd. Bij AA Gent-Charle- roi (3-1) werd trainer Vande- reyeken van de thuisclub naar de tribune gestuurd. Doelman Mathijsen van Charleroi kreeg een rode kaart. West-Duitsland MSV Duisburg heeft de lief hebbers van sensatie in het Westduitse bekervoetbal be diend. De ploeg uit de tweede Bundesliga, vorig seizoen nog te vinden in de rijen der ama teurs, won in de eerste ronde met 4-2 bij Hamburger SV. Het was de enige verrassing van formaat in de eerste ron de. Eintracht Frankfurt, kop loper in de hoogste klasse, ver loor op eigen veld met 1-0 van Bayern Mtlnchen. Augentha- ler, de international met dyna miet in zijn schoenen, verraste met een schot van grote af stand doelman Uli Stein. Frankrijk Piet den Boer heeft Bordeaux de vijfde overwinning bezorgd in de Franse eerste divisie. Door zijn treffer, vier minuten voor tijd, versloeg de koploper Saint Etienne met 1-0 en be hield het twee punten voor sprong op landskampioen Marseille en Paris Saint Ger main. Marseille won met 2-0 van Montpellier. Het duel trok veel aandacht omdat beide clubs tijdens het zomerreces miljoenen francs hebben geïn vesteerd. Eredivisie in het kort DEN HAAG De karakte ristieken van de afgelopen weekeinde in de eredivisie gespeelde voetbalwedstrij den zijn: Willem II - PSV 3-4 (2-1): 5. Kieft 0-1, 22. Werdekker 1-1, 30. De Roode 2-1, 46. Povlsen 2-2, 52. Kieft 2-3, 70. Povlsen 2-4, 77. Van der Borgt 3-4. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Dijkstra en Van der Borgt (beiden Willem II) en Lerby (PSV). Willem II: Brugel; Veldman (Log- gie), Brood, Werdekker, Dijkstra; Van Gobbel, Feskens, Van de Ven; Broeken, Van der Borgt, De Roode. PSV: Nederburgh; Gerets, Koot, Van Aerle, Heintze; Boerebach (Valckx), Vanenburg, Lerby; Povl sen (Gillhaus), Kieft en Kalusha Bwalya. FC Den Haag - Vitesse 2-1 (1-1): 23. Post 1-0, 39. Eijer 1-1, 89 Hoek man 2-1. Scheidsrechter; Van der Niet. Toeschouwers; 6500. Gele kaarten: Lems, Van Buuren (FC Den Haag), Bos en Thijssen (Vites se). FC Den Haag: Stam; Purvis, Van Buuren, Van Alphen, Van Oosten; Van der Laan (Adam), Lems, Otto, Danen; Post (Lindenaar), Hoek- NEC-FC Twente 2-2 ((Ml): 60 Peeper 0-1, 62. Nielsen 0-2, 67. Janssen 1-2, 80. Arts 2-2. Scheids rechter: Van den Ende. Toeschou wers; 7500. NEC: Brookhuis; Gemert, Wouds- ma. Lok, Paymans; Kooien (Wil- lemsen), Aalbers, Van Wanrooy; Arts, Radstaat (Vroomans), Jans- FC Twente: De Koning; Elzinga, Rutten, Karnebeek, Peeper, Roe- lofsen (Paus), Lipponen, Steffen- sen, Neijenhuis, Nielsen, Huistra. BW Den Bosch-RKC 1-2 (0-1): 39. Hoekstra 0-1, 50 Barendse (strafschop) 1-1, 73. Hoekstra 1-2. Scheidsrechter: Egbertzen Toe schouwers 3900. Gele kaart: Bulls De Gier (BW Den Bosch); Bogen (RKC). Den Bosch Van Grinsven; Buil (Grim), Van der Linden. Van Eek Willems; Van der Hoeven, Barend se, De Meijer, Laisina, De Gier (Van Schijndel), Van Cuyk. RKC: Teeuwen, Gouda, Brard Joore. Bogers, Hutten, Hoekstra Moniz, Van Hintum, Schapendonk Van de Wiel (Treffers). Haarlem-FC Utrecht 1-2 (1-0): 2( Looijer 1-0, 80 Willaarts 1-1, Moore 1-2 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 2585 Haarlem: Metgod; Doesburg, Staf leu, Baas, Purperhart; Numan, Ma thot, Tevreden, Holverda; Var Roon, Looijer. FC Utrecht: Van Ede; Van dei Meer (Lettinck), Ophof (Willaarts) De Koek, Verrips; Steinmann Young, Alflen, De Kruijff, Moore, Boogers FC Groningen-FC Volendam 34 (1-0): 23 Meijer 1-0, 77. Eykel kamp 2-0, 88. Ten Caat 3-0 Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 7000. Gele kaart: Oldi Riekerink. Wilson, Van Dijk (FC Groningen); Steur, Bartelings (FC Volendam). FC Groningen Tukker; Boekweg Koevermans, Wilson, Groeleken (Beltman); Van Dijk, Olde Rieke rink, Roossien (Koorman); Meijer Ten Caat, Eykelkamp. FC Volendam: Schilder; Var Loon, R Binken, Steltenpool, Bar telings, J. Binken (Pastoor), Zwart hoed, Steur; Burleson (Tol), Ver mes. Berghuis. Roda JC-MVV 3-2 (2-0): 31 Var der Waart 1-0. 45. Frëser 2-0, 69 Groenendijk 3-0. 73. Trost (eigen doel) 3-1, 89 Van Loen (eij doel) 3-2. Scheidsrechter: Swieten. Toeschouwers: 8000. Geit kaart; Fraser, Trost (Roda JC) Thai (MVV). Roda JC: Smits; Hanssen, Verha gen, Fraser, Trost; Broeders, Var. der Waart, Groenendijk; Hofman Van Loen, Diliberto (Van der MVV De Haan; Linders, Tha' Van Berge Henegouwen, Verbeé Quaden, Delahaye, Smeets; Vil cent, Francois, Lanckohr. Eerste divisie in het kort DEN HAAG SVV heeft na drie wedstrijden als enige club in de eerste diviise nog geen misstap begaan. Met een vorstelijk doelsaldo van 10 tegen 2 voert SVV, dat tijdens het zomerreces reeds als een eredivisieclub in kocht, de ranglijst aan. Tel star, dat twee duels afwerk te, verspeelde ook nog geen De karakteristieken van de afgelo pen weekeinde in de eerste divisie gespeelde voetbalwedstrijden zijn; FC Wageningen-SC Veendam 2-1 (1-0): 2. Oosterhuis 1-0, 51. Van de Pol 2-0, 86. Söllner 2-1 Scheids rechter: Overkleeft Toeschouwers: 3000 Gele kaart: Van Buuren, Bol huis, De Haan (SC Veendam) SC Heerenveen-PEC Zwolle 1-1 (1-1): 22. Meijerman 0-1, 39. Schreuder 1-1. Scheidsrechter: Klootwijk Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Huitema (SC Heeren veen); Abma, Timmer (PEC Zwol le) VVV-SC Cambuur 2-0 ((H)): 52. Stewart 1-0, 59. Stewart 2-0. Scheidsrechter: Houben. Toeschou wers: 3588 Gele kaart: Derix (VVV). Oosterlee, De Jong (SC Cambuur). Emmen-SVV 1^1 (1-2): 17 Ridder hof 0-1, 26. Schaap 1-1, 33. Van Velzen 1-2, 58 Van der Laan 1-3, 63. Van der Net 1-4. Scheidsrech ter. Lam mers. Toeschouwers Gele kaart Schaap, Haak (Em men); Refos (SVV). Eindhoven-AZ 4-2 (1-0): 12 Kou mans 1-0, 60. Versleeuwen 2-0, 62, Corbijn 3-0, 82 Cocu 3-1, 84. Cor bijn 4-1. 90. Groot 4-2. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschou wers: 2500. Gele kaart Holtkamp (Eindhoven); Den Turk (AZ). Helmond Sport-NAC 1-1 (1-0): 1 Kraus 1-0, 49. Verschoor (straf schop) 1-1, 53. Saaman 1-2, 63. Van Gils 1-3, 87. Schrijvers 1-4. Scheidsrechter: Kok. Toeschou wers: 3000 Gele kaart: Keizers. Van den Dungen (Helmond Sport); Matena, Verschoor (NAC) Go Ahead Eagles-SC Heracles 1- 0 (1-0): 5. Hofstede 1-0. Scheids rechter: Luyten. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Hofstede, Bos veld, Pothoven (Go Ahead Eagles), RBC-Excelsior 2-2 (1-0): 44 Van der Laan 1-0, 52. De Romijn 1-1, 88. L van Buren 1-2, 90. Van Gast el 2-2. Scheidsrechter- Schuur- mans. Toeschouwers: 1500. De Graafschap-DS '79 0-2 (0-1): 39 Van der Weel 0-1, 83. Pruym- boom 0-2. Scheidsrechter: Brekel- mans. Toeschouwers: 1900. DEN BOSCH RKC nam gistermiddag bij BW Den Bosch genoegen met een zege van 2-1, die goed bleek voor de eerste plaats op de ranglijst van de eredivisie. De Waalwij- kers bespaarden de streekge noot daarmee een afgang, want Den Bosch was net als woensdag tegen MVV (0-3) rijp voor de slachtbank. Doel man Jan van Grinsven voor kwam meer averij voor de Bosschenaren, die na afloop de woede en hoon van de flink geslonken aanhang moesten dulden. Den Bosch slaagde er niet in de Waalwijkse aanvallers Van de Wiel, Schapendonk en Hoekstra aan banden te leg gen. Vooral de laatste groeide gaandeweg het duel uit tot de schrik van de Vliert. In de 39e minuut opende Hoekstra met zijn vierde competitiedoelpu de score na een gave combin tie tussen- Van de Wiel i Schapendonk en een blund van Dick Bults. Onmiddellijk na de pauze ze' de zwakke scheidsrechter E bertzen Den Bosch nog evi op het goede spoor door ei strafschop toe te kennen i een onschuldige overtredii van Van Hintum tegen Feyenooi^ier Peter Barendi Hij voltrok zelf het vonn Even leefde Den Bosch maar een nieuwe bevlieg» van Van de Wiel en Hoekst zorgde voor de beslissin Hoekstra, voor wie RKC middels 2,5 miljoen vrs scoorde nadat hij Van simpel had weggedrukt plaatste de club van train Leo van Veen daarmee aan top van de ranglijst. Chili wil stoppen met WK-kwalificatie SANTIAGO Spelers, trainer en leiding van de Chileense n tionale voetbalploeg willen zich terugtrekken van de WK-k\vi lificatiewedstrijden. Dit als de FIFA het besluit om stadion „Ei tado Nacional" in Santiago tot verboden gebied te verklarfl niet intrekt. De FIFA deed het stadion vorige week in de ba nadat de wedstrijd Chili - Brazilië (1-1) op „oorlog" was uitg draaid. PSV-speler Romario en de Chileen Ormeno werden het veld gestuurd, scheidsrechter Diaz deelde een groot aar kaarten uit en het publiek liet zich niet onbetuigd in de ongerf geldheden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12