loidóaëowwnt Quick Boys geeft Katwijk voetballes Fraaie reiswekker FC Den Haag slaat laat toe SPORT Ajax nog onevenwichtig apoli bezint zich op actie tegen Diego Maradona ZEGE MEER GELUK DAN WIJSHEID Feyenoordwacht ja duel zonder 1 publiek lm Zwemmers naar m a grootste succes 1 i in twintig jaar IV Eddy Schurer 1 k berust te vroeg IV Hockeydames geven blijk van j goede 1 fc bedoelingen IV Eerste B-titel j a Marc Nagelkerken IV MAANDAG 21 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 Jeugd ADO gelijk OSAKA De voetbaljeugd van ADO heeft de eerste wed strijd van de toernee door Ja pan met 1-1 gelijkgespeeld te gen de selektie van Osaka. Na een achterstand van 1-0 zorgde Frans Kos vijf minuten na de pauze voor de gelijkmaker. "Bronzen" paard Lansinklijkt ja verloren voor Nederland IV Yvonne van Dorp oppermachtig Geen krant ontvangen? 4Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond thuisbezorgd. AMSTERDAM Het ju nioren-parlement van Ajax heeft gisteren voor de eerste keer van zijn on evenwichtigheid blijk ge geven. Sparta toonde in De Meer, dat routine, bedachtzaamheid en geduld soms zwaarder wegen dan natuurlijke aanleg. Het werd 2-1 voor de Rotterdam mers, die zich konden herin neren dat ze dertien jaar gele den voor het laatst in Amster dam wonnen. Het was niet al leen de jeugd van Ajax, die het in de bedwelmende hitte liet afweten. Ook de ervaren krachten waren niet in hun normale doen. Larssen, net terug na een lan ge blessure-periode, zoekt nog het juiste ritme. Wouters viel op door zijn slordigheid. Zo leidde onnodig balverlies van de international tot de gelijk maker van Sparta en de on dergang van Ajax. Blind, Winter en, zij het één helft, Fischer hadden de scherpte, die tijdens de eerste twee wedstrijden bij de hele ploeg zichtbaar was. Bij de rest van het elftal was het verval, vergeleken bij vier dagen eerder tegen Vitesse, levens groot. De snelheid in de balcir culatie, de beweeglijkheid van de spelers en de creativiteit in de aanval waren beneden peil. Ajax stond stil of liep zich vast in de kleine ruimte, die Sparta open liet. „We hebben gefaald", sprak Beenhakker vernietigend over zijn ploeg, die dit seizoen waarschijnlijk nog wel vaker van wisselvalligheid zal blijk geven. Een verklaring had hij er niet voor. „De punten waar in we normaal uitblinken kwamen dit keer niet tot hun recht. Wanneer speelt Ajax zo traag, wanneer leidt Wouters zo veel balverlies? Vandaag gebeurde het. De hitte, de blessures? Het zou goedkoop zijn me daar achter te ver schuilen". Ajax trekt zich een week terug in Spanje, om morgen (Nacio- nal Montevideo) en woensdag (Valencia) aan een internatio naal toernooi deel te nemen. Sparta ontbreekt woensdag eveneens in de competitie, aangezien de wedstrijd op Spangen tegen FC Den Haag is verboden. „Bij ons was pa niek na de eerste thuisneder laag tegen NEC", zei trainer Baan. „Nu kunnen we rustig verder werken. Ik heb terecht het vertrouwen in deze ploeg gehandhaafd". Baan gaf toe dat zijn ploeg er in De Meer „niet iets moois" van had gemaakt. Sparta ver dedigde van de eerste minuut massaal en werd geïnspireerd door zijn leiders Valke - der tien jaar geleden ook van de partij - en Sandel. De snelle openingstreffer van Winter, na een fout van Louhannapes- sy in een duel met Fischer, deed de ploeg ogenschijnlijk niets. Na dertien minuten maakte Sandel gelijk na een pass van Houtman. Diep in de tweede helft besliste jeugdin- ternational Vurens de wed strijd. „Een voorganger van mij kreeg ooit twee jaar om een ploeg op te bouwen. Geef mij drie maanden", zei Been hakker. Ajax - Sparta 1-2 (1-1): 5. Winter 1-0, 13. Sandel 1-1, 72. Vurens 1-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 15.000. Aiax: Menzo; Blind, Larsson (Vink), Wouters en Frank de Boer (Berg kamp); Winter, Ronald de Boer en Witschge, Van 't Schip, Fischer en Roy. Sparta: De Goeij; Schuurhuizen, Lou- hannapessy, Stork (Eger) en Snoei; Libregts, Sandel en Valke; Helder (De Nooijer), Houtman en Vurens. Vink tekent voor vier jaar AMSTERDAM Marciano Vink heeft zaterdag een nieuw con tract getekend bij Ajax, dat hem tot juli 1993 aan de club uit Amsterdam bindt. De 18-jarige verdediger, die wordt gezien als een groot talent, had nog een verbintenis voor dit seizoen. Vink speelde afgelopen woensdag tegen Vitesse in de basis. Acht mi nuten voor tijd werd hij vervangen door Bergkamp. Gisteren verving hij Larsson tegen Sparta. ederlandse heidsrechter el legen bij lo bestolen ■NN De Neder- dse waterpolo- eidsrechter Rob Tel en heeft in Bonn af 3x 'eten zeggen voor het Pressante duel tussen ''anje en Italië. Enkele f. 12,1 in voor de wedstrijd rd in het Ennert-bad sporttas met alle ïodigdheden gesto- f ,9(i. Tellegen raakte on- meer twee witte f.22,! kken, zijn scheids- htersfluitjes, maar persoonlijke be- leiden als paspoort, f.34j'°papieren en rijbe- js kwijt. Hij was door t.38,1 diefstai zo ontdaan, hij zich niet in staat .,elde dezelfde dag nog geleende kleding lei- hg te geven een het f.53' angrijke duel. f.57 Dit is (inzet) Michael Knighton, 37 jaar en onroerend-goedgigant. Knigh ton nam de afgelopen week voor 20 miljoen pond Manchester United over en werd tevens president van de roemruchte club. Knighton had ooit een droom: profvoetballer worden. Afgelopen zaterdag liet hij vlak voor het duel met Arsenal zien dat hij wel het nodige onder de knie heeft. kPELS Napoli bezint zich op disciplinaire inregelen tegen Diego Maradona. De Argen- heeft zich nog steeds niet gemeld bij zijn kgever. Napoli vreest dat het volgende lek de competitie zal moeten beginnen zon- r zijn aanvoerder en sterspeler. Maradona rliet Italië op 25 juni kort na het einde van competitie en is daar niet meer terugge- erd. Hij annuleerde zonder opgaaf van rede nen de vlucht van gisteren van Buenos Aires naar Rome zoals hij vier dagen eerder ook al deed. Pogingen van Napoli contact op te nemen met zijn aanvoerder mislukten tot nu toe alle. Italiaanse zondagskranten suggereren dat Na poli vermoedelijk zal overgaan tot het blokke ren van het salaris van Maradona, die met net to 600.000 dollar (1,2 miljoen gulden) excusief premies de best betaalde speler in de Serie A is. 0eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee (voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de reiswekker naar j Naam: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haf- Hans van der Plas passeert keeper Teun van Duyvenbode voor de vijfde maal. In totaal moest de keeper van Katwijk zeven keer de bal uit het net halen. foto: andré van haasteren (fan uitgerekend plaatsge noot Quick Boys kreeg de formatie van Arie Lagen- lijk voetballes. In de ver zengende hitte op het sport park De Krom hielden de spelers 'van zee' het hoofd aanmerkelijk koeler. Bij |Urust leidde Quick Boys al met 4-0, om uiteindelijk met 7-2 te zegevieren. Niet alleen de uitslag, maar nog veel meer de manier waarop deze tot stand kwam, dwong respect af. Op alle fronten troefde de naf/'formatie van Melbi Raboen r PR^Katwijk af. De drie aanwin- ^sten van Quick Boys, Fred 1 Kanbier, Richard Hooger- vorst en Marco Dijkhuizen, hadden daar een belangrijk aandeel in. Met name de DCG overgekomen Dijkhuizen vormde een kwelling voor Katwijk. Veelvuldig bewoog de spel verdeler zich over de as van Tilburgse politie verhaalt extra kosten op ministerie TILBURG De politie van Tilburg gaat 25.000 gulden die gisteren nodig waren voor extra, bij de hand gehouden maar niet ingezette politie- inzet bij de voetbalwedstrijd Willem II-PSV trachten terug te krijgen bij het ministerie van binnenlandse zaken. Rondom de wedstrijd zette de politie 50 mensen extra in bovenop de 60 die normaal de wed strijd zouden hebben begeleid. Volgens de woordvoerder was dit een gevolg van de onze kerheid die was ontstaan door het opschorten van de pasjesregeling eind vorige week. „We wisten plotseling niet wat ons te wachten stond. De sfeer was door de onzekerheid over de pas jes de gehele week al beladen. Het was de vraag hoe de supporters zouden reageren", aldus een woordvoerder. Handtekeningenactie wordt een succes BONN Een handteke ningenactie tegen het ge bruik van dope in de sport, is bij de Europese zwemkamp'ioenschappen in Bonn een succes gewor den. Meer dan 200 deelne mers ondertekenden de door Caron (Fra), Moor- house (GBr) en Gross (BRD) opgestelde verkla ring. Daarbij waren de complete ploegen van de Sovjetunie, Frankrijk, de Bondsrepubliek Duitsland en Groot-Brittannië. Ook de Nederlandse zwemmers en zwemsters tekenden. Martin van Duren terug DEN BOSCH BW Den Bosch hoopt er stilletjes op binnenkort toch overeenstem ming te bereiken met Martin van Duren. Die 24-jarige aanvaller keerde afgelopen week teleurgesteld terug uit Schotland, waar hij vorige week met Dundee United overeenstemming bereikte over een vier jarig contract. Dundee en Den Bosch kon den het daarna niet eens worden over de transfersom. Den Bosch mag volgens de UEFA-regels 580.000 gulden vragen aan buitenlandse clubs. Dundee wilde niet meer dan 350.000 gulden betalen voor de grillige spits, die vorig seizoen vijftien doelpunten maakte. Van Duren verwacht zelf dat beide club alsnog overeenstem ming bereiken. Den Bosch zal de speler binnenkort echter verzoeken om te praten over een nieuwe verbintenis. Ondanks een fraaie zweefduik kan doelman Raymond van der Gouw van Vitesse niet voorkomen dat Danny Hoekman, die verscholen gaat achter de „muur" van Vitesse-spelers, in de slotminuut de winnende treffer 'inschiet. foto: rinus slierendrecht DEN HAAG FC Den Haag heeft in de tweede helft gepakt wat Vitesse voor de rust liet liggen. Hoekman schoot ander halve minuut voor tijd een vrije trap in de kruising. Vitesse, dat lang goed speelde in het Zuiderpark, verloor daardoor met 1-2, maar mocht de lege han den dichtknijpen dat libe ro Thijssen met de gele en niet de rode kaart in de bus naar huis ging. Het duel van de twee gepro moveerde ploegen was span nend en bij vlagen van goed niveau. Het speelde zich af in een voetbalsfeer, die de be ruchtste club van Nederland zich elk voetbalweekeinde zou wensen. Rekening houdend met de hoge temperatuur wilde FC Den Haag rustig beginnen. Vi tesse kreeg ruimte en vrijheid aangeboden. De Arnhemse r>loeg combineerde er lustig op Tos. Zo trof Van Arum in de tiende minuut de paal. Het ge luk bleef aan Haagse kant. In de 23e minuut kon Post een voorzet van Van Alphen van de rand van het strafschopge bied inkoppen, omdat Vitesse's doelman Van der Gouw de si tuatie verkeerd inschatte en onnodig uitliep. De keeper was nerveus, omdat manager Jim McLean van Dundee United op de tribune naar hem zat te kijken. Vitesse was en bleef voor de pauze veel beter. Vijf minuten' na de rake kopbal van Post kopte Koolhof tegen de lat. De terugkaatsende bal leverde een kans op voor Van der Brom. Hij kopte over. De steeds gevaarlijk doorko mende Eijer kreeg in de derde kwartier drie kansen. Zijn kopballen werd gepakt door Stam, zijn schot in de veertig ste minuut was onhoudbaar: 1- 1. Het was een juweel van een doelpunt. Vitesse speelde als een handbalploeg de bal langs vele schijven rond het 16-me- tergebied. De Haagse benen maaiden mis. De thuisclub pakte in de twee de helft de zaken energieker aan. De stemming werd ook grimmiger, hetgeen Van der Niet noopte vier keer de gele kaart te trekken. Direct na rust kon Eijer voor 1-2 zorgen. Hij brak door, maar strandde weer op Stam. Daarna dicteer de Den Haag de wedstrijd. Van der Laan schoot voor langs, Danen kopte tegen de kruising, Lindenaar kopte ra kelings naast, Otto claimde vergeefs een strafschop. Twee minuten voor tijd brak Lindenaar door voor het win nende doelpunt. Thijssen schopte hem van achteren on deruit. De international zag geel, had nochtans rood ver diend. Een vrije schop van achttien meter uit die positie had Den Haag nooit ingestu deerd. „Ik schiet hem er wel even in", zei Hoekman tegen zijn medespelers. Hij deed het loepzuiver. Jrost 1-U, jy. h-ijer 1-1, oy. HoeKman 2-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers- 6500. Gele kaarten: Lems, Van Buuren (FC Den Haag), Bos en Thijssen (Vitesse). FC Den Haag: Stam; Purvis, Van Buuren, Van Alphen, Van Oosten; Van der Laan (Adam), Lems, Otto, Danen; Post (Lindenaar), Hoekman. Vitesse: Van der Gouw; Sturing, Thijssen, Bos, Vermeulen; Laamers, Van der Brom, Eijer, Latuheru, Koolhof (Hilgers), Van Arum. Marianne Muis als Frau Antje BONN Als een zwemmende Frau Antje heeft Marianne Muis bij de Europese kampioenschap pen in Bonn de reputatie van een land van waterratten hoog gehouden. Afgezien van het goud van schoonspringer Edwin Jongejans op de één-meterplank en de eerste plaats van het vrou- van de zwemploeg zeven me- dailies: viermaal zilver en drie maal brons. Zesmaal had Mari- anne Muis een aandeel in de me daille-buit; haar tweelingzuster foto: epa Mildred driemaal. Wereldrecord Aouita Said Aoui- gisteren bij de Prix atletiekwed- in Keulen het op de 3000 verbeterd. De Ma- liep de afstand en 29,45 se- Het record sedert 27 juni 1978 van de Ke- Henry Rono, die in Oslo 7.32,1 is nu in het van de wereldre- op de 1500, 3000 en meter. het veld daarmee diepte in het spel van Quick Boys brengend. Zijn directe tegenstander Leon Meijs, dié evenals de andere nieuwkomers bij Katwijk (Henry Pouw, Cor van Duyvenbode) een te genvallende indruk maakte, zal slechte herinneringen aan Dijkhuizen hebben overgehouden. In alle vier de doelpunten voor rust had de middenvelder een be langrijk aandeel. Op een voorzet van hem kon Fred Kanbier met een schitteren de kopbal de openingstref fer aantekenen. Dijkhuizen krulde het leder daarop zelf in de rechterbovenhoek. Vervolgens vond hij Johan Jonker, die op zijn beurt Gert Aandewiel kon bedie nen, 3-0. En van afstand te kende Dijkhuizen zelf voor de ruststand. Met Marco van der Plas in het veld voor de zwaar te genvallende Cor Haasnoot leek Katwijk na rust iets aan stootkracht herwonnen te hebben. Arie van Duijn vloerde Van der Plas, waar op Jaap van Duyn vanaf elf meter raak schoot. Het of fensief van Katwijk duurde slechts kort. Hans v.d. Plas scoorde het vijfde Quick Boys-doelpunt uit een pe nalty, nadat Leen v.d. Plas over het knietje van Fred Eysberg was gegaan. Floor van Duyn en diezelfde Leen v.d. Plas schoten uit eindelijk de zeven vol, waarop Jaap van Duyn nog iets voor de thuisploeg mocht terugdoen. Raboen kon na afloop te vreden vaststellen dat zijn formatie tegenover het pu bliek de verplichtingen was nagekomen. „Wij waren veelvuldig in balbezit en er zat meer overleg in de ploeg". Iets wat Raboen sinds zijn komst naar Kat wijk nastreeft. „Daarnaast hadden wij meer geluk bij het afmaken van de kdn- sen", aldus Raboen, die er gemakshalve even aan voorbij ging dat een over winning met dubbele cijfers mogelijk was geweest. Over Marco Dijkhuizen was Ra boen met name te spreken. „Hij zorgt voor creativiteit en draagt dat ook uit. De sa menwerking met jongens als Floor van Duyn en Gert Aandewiel klikt gewoon". PETER VAN DER HULST TWIJK Debutant de eerste klasse za terdag, Katwijk, weet D,N(sinds zaterdag waar het ian toe is.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11