Liefhebbers contra zwart geld en schoftentuig Beurs van Amsterdam ECONOMIE EeidóeSouoa/nt VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1989 PAGINA 6 SP Singapore Airlines verbiedt blauwe ogen SINGAPORE Het vliegend personeel bij Singapore Airlines mag geen gekleur de contactlenzen dragen. „Het dragen van blauwe of groene lenzen strookt niet met bet beeld van de donkerogige oosterse stewardess, de Singapore Girl verklaar de een woordvoerder van de luchtvaart maatschappij gisteren. De maatschappij haast zich wel te zeggen dat de belang rijkste reden voor dit verbod op het ter rein van de veiligheid ligt. Singapore Air lines is bang dat de cosmetische contact lenzen kunnen leiden tot een groter aan tal ooginfecties. Bij Malaysia Airlines en Japan Air Lines deelt men dit standpunt van Singapore Airlines. Negen Fokkers 50 voor Malaysia KUALA LUMPUR De vliegtuigmaatschappij Malaysian Airlines heeft bij de Nederlandse vliegtuigfabrikant Fokker een order geplaatst voor negen Fokkers 50. De nieuwe vliegtuigen zullen de oude F 27-modellen vervangen die voor binnenlandse vluchten worden gebruikt. Fokker zal de opdracht uitvoeren voor een bedrag van ruim 150 miljoen gulden. De elf F27's zullen door Fokker voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen gulden worden teruggekocht. Acties bij Sabena BRUSSEL De stewards en stewardessen van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena heb ben gedreigd volgend week gedurende vier dagen langzaam-aan-acties te voeren, wanneer geen ge hoor wordt gegeven aan hun eis voor een beter salaris. De 1200 stewards en stewardessen van Sa bena zullen met ingang van maandag twee uur te laat aan boord gaan van hun toestel, zodat het vliegverkeer vertraging zal oplopen. HCS Technology flink vooruit APELDOORN Het au- tomatiseringsbedrijf HCS Technology heeft in het eerste halfjaar van 1989 een omzet behaald van ƒ241 miljoen en een netto winst van 20,2 miljoen, stijgingen van respectieve lijk 30,1 en 32 procent. De directie verwacht de ster ke groei in zowel omzet als winst te kunnen voortzet ten en handhaaft de eerder uitgesproken ver wachtingen van een winst per aandeel over 1989 van minimaal 1,85 (v.j. 1,47). Crédit Lyonnais 35 miljoen winst ROTTERDAM Crédit Ly- onnais Bank Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar uitstekende resultaten be haald. Voor het eerst sinds 1981 kan een echt positief re sultaat worden verantwoord van f 35,2 miljoen. Het bruto- resultaat steeg van 62,6 mil joen tot 97,3 miljoen. Evenals in de eerste helft van vorig iaar verdween 60,9 miljoen hiervan in de stroppenpot. Het balanstotaal bedroeg per eind juni 33,5 miljard, een groei van 20,9 procent vergeleken met de 27,7 miljard per eind december vorig jaar. Halfjaarwinst Pakhoed stijgt 64 procent ROTTERDAM De geconsolideer de nettowinst van het haven- en op slagconcern Pakhoed is over de eer ste helft van dit jaar uitgekomen op f 42,2 miljoen, 64 procent hoger dan de 25,7 miljoen in de eerste helft van 1988. Pakhoed verwacht dat de nettowinst over het tweede helft van het jaar hoger zal uitvallen dan die over de eerste zes maanden. Dat betekent voor geheel 1989 een net towinst van meer dan 85 miljoen tegen 62,7 miljoen over 1988. De omzet steeg inclusief voorschotten van 431,2 miljoen tot f 511,7 mil joen en zonder voorschotten van f 329,9 miljoen tot f 381,3 miljoen. MARKTEN VEEMARKT UTRECHT Prijzen slachtrunderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, Inklusief BTW (Volgens PW): Aanvoer slacht runderen 731, waarvan mannelijk 50. Mannelijk 1e kwal. 7,80-8,65. Handel stil en prijzen Iets hoger, mann. 2e kwal. 7,20-7,80, mann. 3e kwal. 6,70- 7,20. Handel stil en prijzen iets lager. Vrouwelijk 1e kwal. 7,50-8,10. Handel rustig en prijzen gelijk. Vrouwelijk 2e kwal. 6,60-7,50, vrouwelijk 3e kwal. 6,00-6,60 en worstkwaliteit 5,40-6,20. Handel rustig en prijzen gelijk. Gebruiksrunderen per stuk inklusief BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 260, waarvan graskalveren 21. Melk- en kalfkoeien 1e soort 2050-2500, 2e soort 1550-1900. Handel stil en prij zen lager. Melkvaarzen 1e soort 1675-2125 en 2e soort 1200-1550. Handel stil en prijzen lager. Kalfvaar- zen 1e soort 1875-2600 en 2e soort 1300-1750. Handel stil en prijzen la ger. Guste koeien 1e soort 1850-2150 en 2e soort 1250-1750. Handel matig en prijzen lager. Enterstieren 1575- 2075. Handel matig en prijzen lager. Pinken 1175-1475. Handel matig en prijzen lager. Graskalveren 1025- 1325. Handel matig en prijzen lager. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aanvoer roodbont 210. Stierkalveren extra kwaliteit 950- 1000, 1e kwaliteit 875-950 en 2e kwa liteit 675-750. Handel goed en prijzen iets hoger. Vaarskalveren extra kwali teit 725-800, 1e kwaliteit 650-700, 2e kwaliteit 500-600. Handel goed en prijzen prijsh. Aanvoer zwartbont 557. Stierkalveren extra kwaliteit 800- 850, 1e kwaliteit 735-760, 2e kwaliteit 500-550. Handel goed en prijzen prijsh. Vaarskalveren extra kwaliteit 575-625, 1e kwaliteit 475-560 en 2e kwaliteit 300-375. Handel goed en prijzen prijsh. Aanvoer vleesrassen 65 stuks. Prijzen: Vleesrassen 1e kwali teit 900-1025 en 2e kwaliteit 750-825. Handel vlot en prijzen hoger. Varkens per kg levend gewicht, Inklu sief BTW: Aanvoer slachtvarkens 475. Slachtvarkens 3,40-3,50, zeugen ex tra kwaliteit 3,33-3,35, 1e kwaliteit 3,20-3,30 en 2e kwaliteit 3,10-3,20. Handel flauw en prijzen lager. Aanvoer biggen 9 stuks, geen handel. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklusief BTW: Aan voer 3019, waarvan lammeren 2519. Slachtschapen 4,00-5,50. Handel rus tig en prijsh. Zuiglammeren 7,00-9,25. Handel rustig en prijzen prijsh. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 125- 185. Handel rustig en iets lager. Zuig lammeren 140-195. Handel rustig en prijzen prijsh. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aanvoer 350 stuks. Weidelammeren 120-175. Han del rustig en prijzen prijsh. Aanvoer geiten en bokken 5. Geiten en bokken per stuk 25-65. Handel rustig en prijzen gelijk. Totale aan voer 5835 stuks. KAASMARKT GOUDA Aanvoer 22 partijen, handel kalm. Prijzen in gul den per kg: 1e en extra kwaliteit 8,80- 8,95. Zware en extra kwaliteit 9,80. EIERVEILINGEN BARNEVELD Aanvoer 4.927.284 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram wit 8,14-8,23 en bruin 8,22-8,28, 55-56 gram wit 8,70 en bruin 8,46, 60-61 gram wit 9,22-9,64 en bruin 9,00-9,39, 65-66 gram bruin 9,78-9,98 en bruin 10,10- 12,53. EIERVEILING - Aanvoer 1.132.200 stuks, stemming rustig. Prijzen in gul- deh per 100 stuks: eieren van 51-52 gram wit 8,25 en bruin 8,45, 56-57 gram wit 8,50 en bruin 8,70, 61-62 gram wit 9,75 en bruin 9,60, 66-67 aram wit 10.60 en bruin 11,20. EIERMARKT - Aanvoer 2.250.000 stuks, stemming kalm. Prijzen in gul den: eieren van 48 gram 8,00 per 100 stuks en 1,67 per kg, 54 gram 9,20 per 100 stuks en 1,70 per kg, 57 gram 9,75 per 100 stuks en 1,75 per kg, 59 gram 10,10 per 100 stuks en 1,71 per kg. 61 gram 10,75 per 100 stuks en 1,76 per kg. Muziekhandel Bender failliet LEIDEN/ROTTERDAM De rechtbank van Rotterdam heeft de muziekhandels Ben der en Rijken De Lange failliet verklaard. Failliet zijn ook piano-importeur Domp en houdstermaatschappij Fender. Curator Van der Stap gaat er voorlopig van uit dat slapte in de branche de hoofdoorzaak is van de faillissementen, die het ontslag van honderd man be tekenen. De Bender-winkels in Leiden, Breda, Emmen, Groningen en Hilversum zul len waarschijnlijk niet worden voortgezet. De vestiging van Rijken De Lange in Den Haag, Matla, zal waarschijnlij ke worden voortgezet door ei genaar J.W. Matla. Bij Matla wil men er uiteraard alles aan doen volgend jaar het 150-jarig bestaan van dit gerenommeer de bedrijf te laten doorgaan. Akkoord sanering binnenvaart DEN HAAG Het kabinet heeft gisteren 'overeenstem ming bereikt over een wets voorstel met betrekking tot een structurele sanering van de binnenvaart. De slooprege- ling dient er toe om de capaci teit van de binnenvaart terug te dringen met 10 tot 15 pro cent. Voor Nederland betekent dit dat er ongeveer 500.000 ton scheepsruimte uit de markt genomen moet worden. Het ministerie van verkeer en wa terstaat stelt hiervoor gedu rende tien jaar een bedrag van 160 miljoen gulden beschik baar. PRIJSSTIJGINGEN BEHEERSEN WERELD VAN KLASSIEKERS UTRECHT Honderden trotse eigenaren tonen dit weekeinde hun antieke of klassieke auto tijdens de vijftiende Oldtimermarkt in de Utrechtse Jaarbeurs. De blinkende carrosse rieën en gereviseerde mo toren zijn het resultaat van jaren onderdélen ver zamelen, sleutelen, restau reren en noest poetsen. Tussen de enthousiastelin gen bevinden zich veel gewiekste handelaren. Dat is begrijpelijk; in na volging van de ontwikke lingen op de Engelse en Amerikaanse automarkt rijzen de prijzen van na oorlogse automobielen de pan uit. „Het is big business, op veilin gen wordt rustig een paar mil joen dollar geboden voor een Ferrari uit de jaren zeventig. Daar draaien ze hun hand niet voor om", weet John W. Zijn portefeuille gevuld door een veelheid aan activiteiten: het uitbaten van twee privéhui- zen, het opstrijken van drie verschillende sociale uitkerin gen en het opsporen en impor teren van klassieke auto's. „Ach, dat eerste is maar een manier van geld verdienen. Die auto's, dat doe ik voor de lol. Ik ga vaak naar het bui tenland, Engeland vooral, op zoek naar 'oudjes'. Ik lees de advertenties in plaatselijke huis-aan-huisbladen en kijk wat er langs de weg en op het erf staat. Als ik een oude brik tegenkom - soms kun je niet eens meer zien dat het een auto moet voorstellen - vraag ik of de eigenaar hem wil ver kopen. Tegenwoordig is dat moeilijker dan een paar jaar terug. Er zijn velen zoals ik. De spoeling wordt dun. Bo vendien wordt er in Engeland veel aandacht besteed aan de prijsstijgingen. Eigenaars we ten wat een autowrak waard is". Als John W. een 'wrak met toekomst' voor een klein prijs je kan kopen, vervoert hij de auto met een oplegger naar Nederland. Dan breekt een pe riode van geduldwerk aan. „Soms is het voldoende de auto opnieuw te spuiten en een of ander motortje in te bouwen", aldus W. „Maar dat is mooi niets voor mij! Een auto moet gerestaureerd wor den. Hij heeft er recht op in oude glorie en luister hersteld te worden. Dat gerotzooi van anderen, daar voel ik mij te goed voor". De wereld van antieke en klassieke auto's laat slechts weinig liefhebbers onberoerd. „Eigenlijk word je steeds gek ker", zegt Dolf A.A. Meijers, secretaris van de Rolls Royce Enthousiasts Club en eigenaar van maar liefst negen 'konin gen van de weg'. Er zijn mensen wier hele le ven bestaat uit hun auto en de autoclub, zoals Ingrid en Ma- chiel Kalf. „Wij zijn zo met onze auto bezig dat vrienden en familie al lang op de ach tergrond zijn geraakt", aldus Machiel. De sociale contacten die ze hebben zijn opgedaan bij de Morgan-club. Een vakantie- bezoek aan de Morgan-fabriek is vaste prik. Het klassieke verhaal van de liefhebber: je bent jong en je wilt prestige. Je bent op zoek naar een auto. Natuurlijk moet dat een cabriolet zijn. Een open auto. De beginners fanta seren over de namen Triumph Spitfire en MG. Als die eerste auto voor de deur staat is het kwaad geschied. Ondanks alle problemen, zoals onwillige verzekeringsmaatschappijen, onbegrijpende taxatiebureaus, lekkende uitlaten, huivering wekkend olieverbruik, wan kelmoedige elektrische bedra ding en zelfs moedwillige ver nieling door motorisch anders bedeelden, doemt langzaam maar zeker een ideaalbeeld op. Dat beeld is voor ieder anders maar veelal dagdroomt de lief hebber met vochtige ogen over het bezit van een Jaguar E type, een Morgan, een Merce des Benz Gullwing of een As ton Martin. Kostelijke en ui terst kostbare auto's. Daarom stelt menig gelukkige zich te vreden met een verwaarloosde wagen die dan gerestaureerd moet worden. Soms betekent dat: elk palletje en moertje de monteren, vervangen of schoonmaken. Vermoeid, ver bijsterd en verarmd zoeken velen na veel geploeter contact met routiniers: de automer kenclubs. Zwart geld Het is moeilijk in de wereld van de prijsmobielen mensen aan de praat te krijgen. In de openbaarheid althans. Een au tohandelaar in het Westland die niet met name genoemd wil worden: „Niemand zal iets willen zeggen over de prijs- en waardestijgingen. Er wordt op dit moment ontzettend veel zwart geld in de markt ge pompt. Zeldzame en spraak makende automobielen wor den verkocht aan lieden die nooit naar dat ding omkijken. Ze rijden er niet in, dat be schadigt de auto en tast dus hun investering aan. Die men sen zijn vreselijk zenuwachtig als in de publiciteit aandacht aan dit onderwerp wordt be steed. De fiscus is geboeid door de ontwikkelingen van de markt. Dat vind ik heel rot, want de gewone liefhebber be taalt zich blauw. Die topmo dellen trekken alle prijzen op en wat je hebt wordt meer waard. Vroeg of laat krijg ^e gedonder met de overheid Hij laat weten dat de prijsstij gingen hem als handelaar niet uit de slaap houden. Vernieling Angst voor vernieling- is de vrees die eigenaren van bij zondere automobielen gemeen hebben. Rolls-Royce-eigenaar Dolf Meijers wordt afwisse» lend rood en wit als hij vertelt over de ervaringen van leden van zijn Rolls Royce Enthousi asts Club. „We durven onze auto niet op straat te laten staan. Wat veel voorkomt is dat het beeldje op de radiateur, de zogenoemde flying lady, wordt gestolen. Het is een leuk bezit maar het blijft crimineel. Wat mij woest maakt zijn die schoften (Meijers' vuist komt met een donderende klap op het bureau, red.) die de auto vernielen door moedwillig krassen te veroorzaken. Of wat me laatst ter ore kwam: een vriend van mij staat in Den Haag voor het stoplicht, gaat er nota bene een stel schoftentuig op de motorkap dansen!" Het kantoor van zijn trouwau- toverhuurbedrijf is behangen met foto's van glimmende Rolls Royces. Meijers is bezit ter van de enige Rolls Royce die ooit het koninklijk huis heeft toebehoord. „Er zijn er maar negen van gemaakt; de sjah van Perzië had er een, net als Franco, Hirohito, koningin Margerete van Denemarken, koningin Elizabeth van Enge land, prinses Margareth, de gouverneur-generaal van Au stralië en Dolf Meijers in Utrecht", verkondigt Meijers opgetogen. Hij vervolgt: „Er zijn mensen die denken dat Rolls-Royce-ei- genaren asociale patsers ziin die op slinkse wijze hun geld hebben vergaard. Dat is onzin. Eén van onze leden is bus chauffeur. Hij heeft samen met een vriend jarenlang ge spaard voor een Rolls. Dat is gelukt. Heus, niet iedere Roll- s'er zwemt in het geld. Boven dien: het kopen van een Rolls Royce is een sociale bezigheid. Je betaalt meer dan vijftig procent btw en bijzondere ver bruiksbelasting". Fiscaal weldoener Meijers is Machiel Kalf naast zijn mooiste bezit: een gerestaureerde Mor gan 4 plus 4. EIK onderdeel is met eindeloos geduld schoon gemaakt en hersteld om de eeuwigheid te verslaan. FOTO: PR niet onder de indruk van de prijsontwikkelingen o.p de markt. „Die prijzen die nu be taald worden voor Ferrari's en Bugatti's, miljoenen dollars, dat is belachelijk. Die auto's zijn het niet waard en worden het nooit waard. De waarde van een auto moet bepaald worden aan de hand van drie vragen: hoeveel zijn er gepro duceerd, hoeveel zijn er nog aanwezig en van wie is de auto geweest. Een bijzondere ge schiedenis is geld waard. De huidige waarde is een zakelij ke giller. Bij elke internationa le veiling zitten steeds meer mensen met steeds meer geld. Ze maken elkaar gek. In onze club voel ik me geroepen ko pers te waarschuwen voor te hoge prijzen". De clubs zijn hard bezig de hobby van hun leden betaal baar te maken. Na overleg met de overkoepelende Federatie Historische Automobielvereni gingen (Fehac) heeft het kabi net besloten dat, als de Kamer akkoord gaat, eigenaars van een auto ouder dan twintig jaar vanaf 1992 daarvoor geen wegenbelasting meer behoe ven te betalen. Een lid van de Rolls Royce Enthousiasts Club deed onlangs met succes een beroep op enkele arresten van het Hof van Justitie van de EG waarin wordt bepaald dat geen btw geheven mag wor den bij invoer van een pro- dukt in één van de lidstaten als daarover in een andere lid staat al btw betaald is. De in het buitenland betaalde btw moet verrekend worden met de Nederlandse. Daarvoor is het wel van belang dat de ko per kan aantonen dat en hoe veel btw over de aankoopsom voldaan is. Contact met de oorspronkelijke dealer biedt de grootste kans op dat bewijs en kan dus duizenden guldens schelen. Die meevallers wegen niet op tegen de prijsstijgingen in de markt. Rijke Amerikanen, En gelsen en Aziaten verdringen elkaar op de diverse beurzen en veilingen zoals de veiling in het Monegaskische Loews Hotel van het veilinghuis Christie's, dat een belangrijk 'vintage car department' heeft. Daar werd bijna zes miljoen gulden betaald voor een Fer rari 561 Dino prototype en maar liefst een ton voor een 'eenvoudige' Jaguar E-type. HANS DE VRIES Kwartaalwinst KLM hoger dank zij buitengewone bate AMSTELVEEN De KLM heeft over het eerste kwartaal van het lopende boekjaar een nettowinst geboekt van 230,1 miljoen. Daarin zat opgesloten een buitengewone bate van 125 miljoen uit de verkoop van het koeriersbedrijf XP Systems. Zonder deze boek winst is het nettoresultaat na genoeg gelijk aan dat van 105,5 miljoen over het eerste kwartaal van het vorige boek jaar. De nettowinst per aan deel steeg van 2 tot 4,36. De bedrijfsinkomsten zijn met 11 procent gestegen van ƒ1,47 miljard tot 1,64 miljard. De bedrijfslasten namen met 10 procent toe van 1,35 miljard tot 1,49 miljard. Op de ver koop van materiële vaste acti va boekte de KLM een positief resultaat van 16,8 miljoen. Daarin is een boekwinst be grepen op de verkoop van de laatste DC-9 uit de vloot. Dit boekjaar zullen nog boekwin sten worden gemaakt op de verkoop van vliegtuigen van het type Boeing 747-200. Vorig jaar in het eerste kwartaal was dit resultaat 0,5 miljoen ne gatief. De KLM had met haar dochterondernemingen eind juni ruim 26.800 mensen aan het werk, drie procent meer dan een jaar tevoren. In het verslagkwartaal zijn vier Fok kers 100 en twee Boeings 747- 400 aan de KLM afgeleverd, waarvan één 747-400 in een le asefinanciering is onderge bracht. Wall Street lager ondanks goede handelscijfers NEW YORK De New- yorkse effectenbeurs is giste ren duidelijk lager gesloten ondanks de publicatie van gunstige cijfers over de Ameri kaanse handelsbalans. De ne gatieve reactie van de obliga- tiemarkt legde uiteindelijk meer gewicht in de schaal. Op de valutamarkt in New York moest de dollar een deel van de in Europa geboekte koers winst prijsgeven. De Verenig de Staten hebben in juni een tekort op hun handelsbalans geboekt van 8,17 miljard dol lar. Het tekort in juni is het kleinste sinds december 1984. Er was over het algemeen een tekort van 9,3 miljard dollar verwacht. Het tekort over de maand mei is herzien van 10,24 miljard tot 10,08 miljard Resultaten beurs-nv's aanzienlijk verbeterd AMSTERDAM Na twee achtereenvolgende jaren van dalende winsten hebben de Nederlandse ondernemingen waarvan aandelen op de Am sterdamse effectenbeurs zijn genoteerd, over 1988 aanzien lijk betere nettoresultaten we ten te boeken. Alle onderne mingen te zamen behaalden een nettoresultaat van 14,5 miljard, 3,5 miljard of 32 pro cent meer dan in 1987, aldus het CBS. Met uitzondering van de groep dienstverlening is bij alle beursgroepen sprake ge weest van een verbetering in de nettoresultaten. De grootste toeneming komt voor reke ning van ondernemingen in de transportsector. Directeur van Kulk en Kramer neemt ontslag ZOETERMEER Directeur drs. R.J.C. van Westerhoven van Kulk en Kramer in Zoe- termeer heeft de eer aan zich zelf gehouden en gisteren zijn ontslag ingediend. Hij deed dat daags nadat de Unie BLHP en de Dienstenbond FNV de aan deelhouders van dit bijna fail liete kantoormachine-bedrijf hadden verzocht Van Wester hoven te ontslaan. De leiding van Kulk en Kramer, waar van het faillissement mogelijk vandaag of maandag wordt uitgesproken, is tijdelijk in handen gegeven van J. Noord zij. Van de 68 arbeidsplaatsen komen er 38 op de tocht te staan. Damrak aarzelend weer naar record AMSTERDAM Het Damrak gisteren, zij het aarzelend, nog weer op een record be land. Hoewel winstnemingen hier en daar wat van de eerder gemaakte koerswinsten afsnoepten kwam de stem mingsindex per saldo nog drie- tiende punt noger uit op 198,7. De CBS-koersindex algemeen steeg van 206,3 naar 207 en dit peil was ook nooit eerder be haald. De prachtige halfjaarcijfers van Pakhoed werden beloond met nog 6 winst op f 148, na dat de koers de afgelopen da gen al een gulden of vijf was aangetrokken. KLM, die in de loop van de middag betere kwartaalcijfers liet zien, ver anderde na een aanvankelijke kleine stijging per saldo maar 0,20 in negatieve zin op 56. Unilever werd 1,40 hoger j prijsd op 159. Op de lokale markt raakte I Vredestein op het bericht over j een verlies van bijna 15 mil- joen in de eerste jaarhelft f 1,40 kwijt op ƒ17,40. BAM was 21 lager op 570 onver koopbaar na de vorige dag 60 te zijn gestegen. Vast lag op nieuw Stad Rotterdam die bij na f 4 vooruitging naar f 171,30. Op de beurs lopen ge ruchten dat de aandelen zullen worden gesplitst. Crédit Lyonnais Bank Neder land die nabeurs met zeer gun stige cijfers kwam won 1,50 op 81,50 na eerst zelfs 83 te zijn geweest. De obligatie-indexopties ston den op een levendige optie- beurs sterk in de belangstel ling van beleggers. Er werden meer dan 10.000 Van deze op ties verhandeld, bijna alle puts. De handel concentreerde zich vooral rondom de deze week aflopende augustus-se-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6