Feyenoord maakt geen vorderingen ■sL Ook Vitesse geen partij voor Ajax Marie verstoort feestje Nijdam Fransen verrassen Zweden Sport op tv Jekimov weer aan de macht Laatste individuele tijdrit van Knetemann 3inj ffORT CeidóeSoicicmf DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 Royale opening van Anderlecht JRUSSEL Anderlecht heeft gis- eravond de Belgische competitie ge- ipend met een grote overwinning op Varegem (6-0). Al voor de rust stel le de ploeg van de ambitieuze trai- er ier Aad de Mos de zege veilig door 1 jer keer te scoren. De aanwinsten fan der Linden van FC Antwerp en legryse van Club Brugge behoorden het Astrid-Park (15.000 toeschou wers) tot de uitblinkers. De doelpun- ;n kwamen op naam van Van der ,inden (2), Degryse, Grtln, Jankovic n Kooiman. .andskampioen KV Mechelen won •oor 10.500 toeschouwers onder lei- vling van Ruud Krol met 3-0 van het it epromoveerde AA Gent. Vooral lohn Bosman was sterk op dreef. Hij nam het eerste en tweede doelpunt voor zijn rekening, de tweede uit een strafschop. Na de rust maakte Severeyns er 3-0 van. Een volstrekte outsider staat na vier speeldagen aan de leiding in de Bun- desliga. Eintracht Frankfurt, dat aan het einde van het vorige seizoen het behoud van het eerste Bundesliga- schap veilig stelde in een serie extra wedstrijden tegen de runner-up van de tweede Bundesliga, behaalde wo- nesdagavond zijn derde overwin ning. VFL Bochum, met de Nederlanders Plomp en Reekers, werd met 4-0 verslagen door doelpunten van Tu- rowski (2), Grundel en Andersen. Maradona laat nog op zich wachten ROME Diego Maradona heeft zich nog altijd niet bij Napoli gemeld. Gisteren wachtte een delegatie van de Italiaanse club op het vlieg veld van Rome vergeefs op de Argentijnse balgoocheiaar Maradona, die tegen de zin van Napoli zijn vakantie al met enkele weken had ver lengd, prefereerde een bijeen komst van sponsors in Buenos Aires boven een terugkeer naar Italië, waar zijn ploegge noten al vijftien dagen in trai ning zijn. Slechts winst telt voor waterpoloërs BONN Coach Rob Schouten glunderde en zijn afgematte po loselectie kwam niet verder dan een geforceerde glimlach. De vreugde gold de overwinning van 6-4 (1-0 2-2 3-1 0-1) op Frankrijk, be haald in een allerminst fraaie wed strijd met zuinig maar effectief spel. Wat telde was de overwinning, de on ooglijkheid van het duel was al verge ten voor iedereen zich had afge droogd. Tegen de Fransen bleek de verdediging de beste aanval. Defen sief ging er met Arnoud Posthuma als uitblinkende doelman nimmer iets verkeerd. Dat was de basis voor het goede resultaat, dat zelfs niet door de betreurenswaardige arbitrage van de Westduitser Selzsam en zijn Spaanse vakbroeder Cillero in gevaar kon worden gebracht „Onze verdediging is eigenlijk het ge hele jaar al een sterk geheel", stelde Schouten na de tweede overwinning in Bonn nog maar eens tevreden vast. „Zelfs tegen die Russen liep het zon dag drie perioden voortreffelijk. Al leen toen we in het laatste kwart ook nog eens te opportunistisch wilden aanvallen, vlogen nog vier ballen in ons doel. „Tegen Frankrijk was ieder een er wel tot het einde met het hoofd bij. Achteraf is die wedstrijd tegen de Sovjetunie, ondanks de nederlaag, toch heel belangrijk geweest. Het ver schil was uiteindelijk slechts drie doelpunten". Cricketteam behaalt historische overwinning AMSTELVEEN Het Nederlands cricketelftal heeft gisteren een histo rische overwinning behaald op Enge land in de eerste officiële landenwed- strijd tussen beide landen. De gasten, die met een sterk verjongd team naar Nederland waren gekomen, dienden zich met drie runs verschil gewonnen te geven. De beslissing viel pas op de laatste bal van de wedstrijd. Neder land speelde goed: in 40 overs kwam het team tot een totaal van 176 runs voor het verlies van zeven wickets. Beste batter in het Nederlandse team was de Westindiër Nolan Clarke uit komend voor het Haagse Quick. Hij weerstond als beste de Engelse bow lers. Clarke kwam tot 77 runs, waar onder zeven keer een zes en drie maal een vier. Eredivisie in het kort playj DEN HAAG De karak- honk teristieken van de in de s jg eredivisie gespeelde wed- strijden luiden als volgt: Feyenoord - Volendam 1-1 (1- 1). 33 Vermes 0-1, 36. Keur 1-1. Scheidsrechter Van Vliet Toe schouwers 11.211. Gele kaart: René Binken, Zwarthoed, Stel tenpool, Bartelings (allen Volen dam). Feyenoord: Hiele; Van der Plas, Troost, Nortan en Mulder; Lok- hoff (74 Tebbenhoff), Brands, Heus en Blinker; Keur en Smo- Volendam Schilder; Van Loon, René Binken. Steltenpool en Bartelings; Steur, Zwarthoed en John Binken, Burleson (80. Tol), Vermes en Berghuis Ajax-Vitesse 5-1 (3-0). 2. Fi scher 1-0, 27. Roy 2-0, 42. Wou ters 3-0, 58. Winter 4-0, 66. Ro nald de Boer 5-0, 78. Van den 5-1, 84 Hilgt 5-2. lil» Scheidsrechter Van ftiel Toe schouwers 13.000. Gele kaarten: Witschge, Wouters (Ajax). Ajax Menzo; Blind, Vink (81 Vink), Wouters (72. Scholten) en Frank de Boer; Winter, Ronald de Boer en Witschge; Van 't Schip, Fischer en Roy. Vitesse: Van der Gouw, Sturing, Bos, Thijssen en Vermeulen; Laamers (78 Hilgers), Van den Brom en Straal (46. Van Arum); 1). 4 Vincent 0-1, 47. Delahaye 0-2, 63 Delahaye 0-3. Scheids rechter Overkleeft Toeschou wers: 2850 Gele kaart Barendse (Den Bosch), Verbeek en Vin cent (beiden MVV). BW Den Bosch Van Grinsven; Bults, Meulendijk (46 De Mey er), Van der Linden en Willems; Gösgens, Barendse en De Gier; Laisina, Grim (46. Van Schijn- del) en Van Cuyk MVV: De Haan, Linders, Van Berge Henegouwen, Thai en Quaden (88 Benneker), Vincent, Delahaye, Smeets en Verbeek; Francois en Lanckohr (83. Mey- Roda JC-Sparta 1-1 (0-1). 7. Valke 0-1, 59. Broeders 1-1 Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers. 6500. Geel. Hans- Verhagen (beiden Roda JC), Vurens en Spork (beiden Sparta). Roda JC. Smits; Frëser, Verha gen en Trost, Hanssen, Broeders, .Van de Luer (46 Diliberto) en Groenendijk, Hofman, Haan (71. Dooper) en Van der Waart Sparta: De Goei, Schuurhuis, Wijnberg, Spork en Snoei; Li- bregts, Sandel, Valke en Vurens (75 Gerard de Nooijer); Hout man en Helder (58. Polly) Willem II-FC Twente 0-0. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 8500. Gele kaart: Peeper (Twente) Willem II: Brugel; Veldman, Werdekker, Brood en Dijkstra; Feskens, Van de Ven, en Godee (46. Van der Borgt); Broeken, De Roode. FC Twente De Koning; Karne- beek, RuUen, Elzinga en Peeper, Roelofsen, Lipponen en Steffen- Nijenhuis, Nielsen en Huis- 80 Dikken). Haarlem-RKC 0-2 (0-1). 14. Hoekstra 0-1, 83. Schapendonk Scheidsrechter: Van de Ende Toeschouwers: 1500 Gele kaart: Purperhart, Stafleu en Van Roon (allen Haarlem). Haarlem: Metgod; Doesburg, Stafleu, Baas en Purperhart; Numan, Tevreden en Dikstaal (72 Trustfull), Van Roon, Hol- verda en Looijer RKC Teeuwen, Hutten, Joore, Gouda en Bogers; Moniz, Brard, Hoekstra en Van Hintum, Scha pendonk en Van de Wiel (57. De Wijs). Eerste divisie in het kort DEN HAAG De karak teristieken van de gister- ayond in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn als volgt: De Graafschap-Telstar 1-4 (1- 2). 21. Leeuwerik 1-0, 31. Van den Hoogenband 1-1, 35. Visser 1-2, 77 Oostrom 1-3, 90. Van Berkel 1-4 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers 2800. Geel: Van der Zwaan (Telstar) FC Wageningen-Excelsior 2-2 (1-1). 6. Pronk 0-1 (strafschop), 33. Van de Brink 1-1, 71. Van de Pol 2-1, 72. Wolff 2-2. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 2500. Geel Van Buren (Excel sior). Heerenveen-DS'79 3-1 (2-1). 6. Angel (strafschop), 34 Dijk 2-0, 37 Beuk 2-1, 54. Bijl 3-1. Scheidsrechter: Luijten Toe schouwers. 5200. Geel: Huitema, Van Dijk (beiden Heerenveen). VVV-Veendam 0-1 (0-1). 2. Brouwer 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van de Niet. Toeschouwers: 4700. Geel: Rut ten, Driessen (VVV), Söllner, De Haan (Veendam) Emmen-PEC (H). Scheidsrech ter Uilenberg Toeschouwers: 4191. Geel Schaap (Emmen), Meijerman (PEC Zwolle). Helmond Sport SVV 0-3 ((H)). 54. Van Velzen 0-1, 60 Van Vel- zen 0-2, 72 Van der Laan 0-3. Scheidsrechter: Klootwijk. Toe schouwers 2500 Geel: Arends, Coort (beiden Helmond Sport), Van Velzen, Goree, Rietbroek, Van der Laan (allen SVV). GA Eagles-AZ 0-1 (0-1). 4. Roos 0-1. Scheidsrechter: Van Swie- ten. Toeschouwers: 1000. Heracles NAC 3-1 (2-1). 7. Dennis van der Gijp 0-1, 27. Velten 1-1. 39. Bleuming 2-1, 69 Elberse 3-1. Scheidsrechter: Bre- kelmans Toeschouwers. 2800. Geel: Van Gils (NAC). Eindhoven-SC Cambuur 2-2 (1-2) 40 Carbo 0-1, 44 Hoogma 0-2, 45. Böckling 1-2, 63 Maas 2- 2. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 2750. RBC was vrij. TRAINER PIM VERBEEK BLIJFT ZICH VERBAZEN ROTTERDAM Het woord „bezieling" wordt door trainer Pim Verbeek bij Feyenoord als tover woord gehanteerd, maar vooralsnog slaagt de jonge Rotterdammer er niet zijn overtuiging over te bren gen op de spelersgroep. „Ik heb me verbaasd over de faalangst die kennelijk ook bij de routiniers heerst", aldus Verbeek na afloop van de eerste thuis wedstrijd. Het anti-voet bal van Leo Steegmans Volendam werd in de Kuip maar onvoldoende afgestraft: 1-1 door een treffer van Piet Keur, die daarmee voor Feyenoords eerste (doel)punt zorgde. Na de afstraffing door FC Utrecht,! afgelopen zondag, had Feyenoord gisteravond voor 11.000 toeschouwers de gelegenheid zich te revan cheren, maar bij de aanblik van de duizenden lege kuip stoeltjes verstokte kennelijk de hele équipe. Feyenoord bleek vooral op mentaal gebied hele maal geen vorderingen te heb ben gemaakt en moest dus te vreden zijn met een gelijkspel. „Vooral in de tweede helft hadden we ze moeten opvre ten", aldus Verbeek, wiens ploeg in de slotfase nog bijna tegen een nederlaag opliep. Volendam, dat vier gele kaar ten kreeg gepresenteerd, was in de persoon van de Ameri kaanse Hongaar Peter Vermes (ontdekt tijdens het WK zaal voetbal) in de slotminuut zelfs nog dicht bij een zege, maar die afgang bleef Feyenoord bespaard. De puntendeling met de Noordhollanders was op zich al een afknapper voor de thuisclub, die alleen in het eerste deel van de tweede helft een veldoverwicht had. Spits Piet Keur. in de eerste helft met een fraaie actie goed voor de gelijkmaker (zijn hon derdste eredivisie-treffer) kort nadat Vermes een misser van Nortan had afgestraft, werd maar zelden in stelling ge bracht en dus had Volendam- doelman Jaap Schilder een vrij rustige avond. Omdat veel van de Rotterdamse profs een soort „verstoppertje" speelden (Verbeek: „Bijna niemand durft risico's te nemen"), viel er in de Kuip bitter weinig te beleven. Woorden Te bespreken viel er echter des te meer, oftewel: meer woorden dan daden. Actueel was bijvoorbeeld de afgeketste aankoop van PSV'er Hans Gillhaus, die de aanvallende problemen in Rotterdam zou moeten komen verlichten. Zo wel met de reserve-internatio nal als met zijn Eindhovense club, kon Feyenoord niet tot overeenstemming komen. Tot en met gisteravond bestond ook nog onzekerheid over de komst van de Hongaar Jozsef Kiprich, die voor 1,3 miljoen gulden de duurste aankoop moet worden die ooit in Rot terdam werd gedaan. Het wachten is nog op fiat van de Stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal, die het minste- rie van binnenlandse zaken moet adviseren over een werkvergunnng. Als dat gun- stug uitvalt, zou Kiprich zon dag kunnen debuteren in het thuisduel met Fortuna. Als argument om hem aan te trekken had het op eigen houtje verdwijnen van het Haagse talent Zier Tebbenhof kunnen worden gehanteerd. Maar hij is door Verbeek („na een goed gesprek") deze week weer in genade aangenomen. De mokkende aanvaller, die gisteravond zelfs mocht inval len, staat echter in de belang stelling van Volendam, zo be vestigde trainer Leo Steegman (ex-FC Den Haag) gisteren. Ook de 32-jarige „Wlodi" Smolarek is onderwerp van gesprek, vooral omdat Ver beek zijn behendige aanvaller als „opgebrand" heeft om schreven. Gedwongen door de absentie van het Rijswijkse ta lent Dwight Blackson (knie blessure) moest de Pool weer opdraven, waarbij hij in het gezelschap van de onbereken bare Regi Blinker op de lin kerflank voor wat gevaar kon zorgen. Achterin ontbrak gis teren John Metgod. eveneens als gevolg van een blessure. Feyenoorder „Wlodi" Smola rek (links) in duel met Nico Zwarthoed, één van de vier Volendammers die „geel" kre gen. FOTO ANP waardoor ook John de Wolf, Martin van Geel en Steve Wa- siman al langere tijd worden geteisterd. „Ik mis jongens die echt willen", beklaagde Ver beek zich na afloop. „Wat dat betreft is het wachten op die drie, maar ik heb geen idee hoe lang dat duurt". ROB LANGEVELD MALMÖ Het Franse elftal heeft de eerste over winning onder leiding van Michel Platini be haald. De Fransen haalden in Malmö in een oefenwedstrijd verras send de Zweden onderuit: 2-4 (1-0). De Zweden namen door Thern al na vijf minuten de leiding. Na de rust sloeg Frankrijk toe. Het Zweedse centrum met Larsson (Ajax) en Hysen (Liverpool) bleek kwetsbaar. Cantona (Montpel- lier) en Papin (Marseille) bo gen de achterstand om in 2-2 Lindqvist maakte gelijk (2-2), waarna wederom Cantona en Papin de Fransen de winst be zorgden (4-2). Ajacied Pal Fischer (rechts) in duel met Theo Bos van Vitesse. AMSTERDAM PSV be gint zondag met een ach terstand van vier punten op Ajax aan de competitie. De Amsterdamse ploeg profi teerde optimaal van het ver blijf in het buitenland van de landskampioen. Na FC Den Haag zondag in het Zuider park (4-0), sneuvelde gisteren Vitesse in de Meer, 5-2. Ajax won even gemakkelijk van het offensieve FC Den Haag, .dat met enige uitstraling de eredi visie binnenstapte, als van het defensieve Vitesse. De ploeg uit Arnhem gokte niet op een prijs voor het vertoonde ver maak, maar wilde slechts zo lang mogelijk op de „nul" spe len. Dat lukte in Amsterdam precies twee minuten. Conclusies konden aan de voorvarende start van Ajax nauwelijks worden verbonden. Daarvoor was de tegenstand voor de ploeg van Beenhakker tot nu toe te beperkt. Wat op viel was dat Wouters na een lange afwezigheid inderdaad zijn oude vorm benadert, nieu weling Fischer aanmerkelijk minder slecht is dan aanvan kelijk werd verondersteld en dat Ajax ondanks een aardig lijstje van afwezigen weer goed in de jeugd zit. Ajax werd door de defensieve houding van Vitesse nauwe lijks gehinderd. Fischer, Roy, Wouters, Winter en Ronald de Boer voerden de produktie moeiteloos op tot aanvaardba re hoogte Slechts door gebrek aan concentratie aan Amster damse zijde kwam Vitesse in de slotfase, door Van den Brom en Hilgers, aan twee doelpunten. VANDAAG Nederlarid 3, 22.55 uur Paarde- sport (EK springruiters in Rotter dam) en zwemmen (EK in Bonn). Duitsland 1, 23.00 uur: Paarde- sport en wielrennen. Sky Channel, 18.00 uur: Wereld- spelen in Karlsruhe. Sky Channel, 19.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.30 uur Surfen. Sky Channel, 20.00 uur Paarde- SkyChannel. 21.00 uur: Triathlon. Sky Channel, 22.00 uur Voet bal. Rotterdam. België Nederlands 2, 18.45 uur: WK baan-wielrennen in Lyon. België Frans, 00.05 uur: WK baan-wielrennen in Lyon. Duitsland 1, 10.00 uur: EK zwemmen in Bonn. Duitsland 1, 15.30 uur: Paarde- sport en zwemmen. BBC 2, 16.00 en 17.00 uur: Paar- desport. Sky Channel, 00.00 uur Wereld- spelen in Karlsruhe. Eredivisie Ajax-Vitesse Roda JC-Sparta Willem ll-FC Twente BW Den Bosch-MVV.. Haarlem-RKC Feyenoord-Volendam mw! RKC Volendam FC Utrecht NEC Roda JC FC Twente Fortuna S..~... Sparta Willem II Vitesse Feyenoord..—. Groningen Den Bosch Den Haag Haarlem PSV 1-1 2 0 0 4 9 - 2 12 0 0 4 5 -1 12 0 0 4 5 -1 11 1 0 3 2 -1 1 0 0 2 3 -0 1 0 0 2 2 -1 0 2 0 2 2 - 2 10 2 0 2 1 -1 10 10 11-1 10 1112-3 10 1111-2 '01113-6 '01111-4 10 0 10 1-3 10 0 1 0 0 -3 10 0 1 0 0 -4 '0 0 2 0 0 -3 I 0 0 0 0 0 - 0 Eerste divisie De Graafschap-Telstar....—1-4 FC V Heerenveen-I VVV-Veendam Emmen-PEC Zwolle Eindhoven-SC Cambuur Helmond Sp-SVV GA Eagles-AZ Heracles-NAC SW2 2 0 0 4 Telstar2 2 0 0 4 A Z2 2 0 0 4 Heerenveen.—2 2 0 0 4 Emmen 2 1 10 3 1 SC Heracles1 1 0 0 2 NAC2 10 12' FC Wagemngen.... 2 0 2 0 2 Excelsior2 0 2 0 2 VVV2 10 12 2 Veendam.......— 2 10 12 2 PEC Zwolle2 0 111* DS *7^2 0 1 1 1 Eindhoven2 0 1112 SC Cambuur2 0 1112 De Graafschap2 0 1112 RBC10 0 10 GA Eagles2 0 0 2 0 Helm Sport2 0 0 2 0 2 Topscorers Eredivisie 1. Hoekstra (RKC).3 2. Fischer (Ajax)2 Wouters (Ajax)2 Ronald de Boer(Ajax)2 Winter (Ajax)-2 Delahaye (MVV)2 Eerste divisie 1 Roos (AZ)3 Beuk (DS)3 Van Velzen (SW)3 4 Metz (Emmen)2 Wolft (Excelsior)2 Lukuhay (SVV)—.2 Van de Pol (Wagemngen)2 Visser (Telstar)2 Oostrom (Telstar).—2 Sportprijsvragen Toto 32 A: 1-3-3-2-2-3-1-3-2-3-2-1. Westduitse midweeklotto: Trek king A: 4-5-8-16-18-19. Reserve: 7. Trekking B: 19-24-32-39-40-43. Re serve: 46. Spiel 77: 2810274 HUIZEN De superieure Thierry Marie heeft de feestvreugde van de jarige Jelle Nijdam gisteren in Huizen een beetje getem perd. De Fransman, vorig jaar winnaar van de Prof- ronde van Nederland, was in de individuele tijdrit over vijfien kilometer te sterk voor al zijn concur renten. Met slechts één dicht wiel sloeg hij een gat van tien se conden met de als tweede ein digende Sean Yates. Nijdam, vertrokken in de oranje lei derstrui en met triathlon- stuur, kon op het bochtige cir cuit de juiste kadans niet vin den en vond zich pas op de vijfde plaats in het dagklasse ment terug. Het verschil be droeg 21 tellen. De extra belo ning in de vorm van vijftien seconden bonificatie maakte de ploeggenoot van Laurent Fignon opnieuw tot de voor naamste kanshebber voor de eindzege. Erg zwaar nam Nijdam het verlies niet op. Daarvoor is de ronde van te licht kaliber. „In ternationaal is deze wedstrijd geen topper. Maar het is toch vervelend als je helemaal ka pot aan de streep komt en je bent slechts vijfde. Ik had toch graag gewonnen", zei de ver liezer, die in de ochtenduren nog achtste was geworden in de sprint van het peloton. Bij Jean-Paul van Poppel klaarde het gezicht in de och tenduren toen de tweede etap pe werd gereden weer hele maal op. Voor het eerst na zijn debacle in de Tour, waar hij na tijdsoverschrijding in de Alpen uit de strijd werd geno men zonder ook maar een massaspurt te hebben betwist, kon hij zich weer uitleven in zijn specialiteit. De renners van Post presenteerden zich in de slotfase eindelijk weer als een hechte eenheid. Alle uit looppogingen werden onge daan gemaakt, waarna Van Poppel het vele werk op de laatste meter moest afmaakte. WK-deelneming Theunisse dubieus DEN HAAG Gert-Jan Theunisse beslist over een week, of hij meedoet aan de wereldtitelstrijd op de weg in Chambery, Frank rijk. De bergkoning uit de Ronde van Frankrijk heeft buik griep. Hij heeft zijn hele .pro gramma voor de komende week afgezegd en bepaalt op 23 augustus, tijdens Veenen- daal - Veenendaal, of hij naar de wereldtitelstrijd af reist. Gisbers wacht op Breukink en Post HUIZEN PDM is ér veel aan gelegen Erik Breukink te contracteren. De renner staat, volgens manager Manfred Krikke, positief tegenover een overstap. De stal van Jan Gisbers wordt door het komende vertrek van Ste ven Rooks en Gert-Jan Theunisse beroofd van de beste klassementsrenners en is naarstig op zoek naar vervangers van het duo. Breukink ziet de komst van het tweetal naar de ploeg van Peter Post als een duidelijke motie van wantrouwen. „We willen bij voorkeur een Nederlandse topper aantrek ken. Dan is er maar een die daar momenteel voor in aan merking komt. Eerst moet Breukink echter zijn zaken met Post regelen. Hij heeft tenslotte nog een doorlopend contract. In een eerste, en vooral oriënterend, gesprek heeft Erik blijk gegeven niet negatief tegenover een over stap te staan. Ik ga er vanuit dat zijn belangstelling nog steeds serieus is", zei Krikke, die woensdag ook met Post contact zocht. Marc van Orsouw blijft tot het einde van het wielerseizoen 1991 in dienst van PDM. De knecht bereikte woensdag met manager Manfred Krikke een akkoord over een nieuwe ver bintenis. Het huidige contract van Van Orsouw, dat nog tot eind 1990 doorliep, is aange past door de ploegleiding. De Italiaanse sprinter Claudio Colinelli in grote concentratie voor zijn race. LYON Vjatsjeslav Jeki mov is terug aan de macht bij de amateur-achtervol gers. De 23-jarige renner uit de Sovjetunie, wereld kampioen in '85 en '86, had de laatste twee jaar zijn topplaats moeten af staan aan landgenoot Gin- taoetas Oemaras. Diens overstap naar de profes sionals maakte voor hem de weg weer vrij. Jekimov had in het toernooi weinig tegen stand. Gintaoetas Oemaras, die als eerste Sovjet-professional aan een wereldkampioenscap had moeten deelnemen, zegde op het laatste moment af. Hij trainde gisterochtend nog op de rollen, maar zei kort voor de start van zijn kwalificatierit tegen Dean Woods zich niet goed te voelen en hield de ti telstrijd voor gezien. John den Braber, nationaal kampioen in de klassements wedstrijd. zal zaterdag bij de wereldkampioenschappen niet starten op dit onderdeel. Coach Eric Geserick heeft ge kozen voor Leo Peelen en Leon van Bon. HUIZEN Geen tranen, geen vijftien kilometer, die hij ove- de Profronde van Nederland, keert nooit meer terug. Vroe- bloemen, wel veel aandacht, rigens als 38ste op ruim een die hij in 1976 voor het eerst ger kon een tijdrit niet kort Gerrie Knetemann reed giste- minuut van winnaar Marie af- won en daarna nog drie keer genoeg zijn, deze had wat mii ren in Huizen zijn laatste indi- sloot. Knetemann neemt offi- ('80, '81. '86) op zijn palmares betreft eeuwig mogen duren', viduele tijdrit. De PDM'er cieel pas afscheid van de wie- het bijschrijven. keek de Amsterdammer terug voelde zich toch enigszins op- lersport in de ronde van Aals- ..Tweehonderd meter voor de op zijn laatste rit tegen het gelaten voor de chronorit van meer. Zijn laatste optreden in finish dacht ik: dit gevoel uurwerk.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13