„Woodstock" als tijdsbeeld van een generatie 0O0G<E 112 )IO/TELEVISIE CeidoeSowG/nt VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 LO definitief r Luxemburg CRSUM TV 10 gaat efinitief in Luxemburg •n. Hiermee wordt de .'rciële televisie-zender jop van den Ende een lands bedrijf. De organi- ïoopt zo alle conflicten Nederlandse mediawet eilen. „We zijn een beet- van het gezeur van het -huizing van TV10 geldt oor alle afdelingen. De e, de eindregie, de uit- raat en de afdeling pro- ia-inkoop verdwijnen derland. De bedoeling is landen van Europa pro- ïa's aan te kopen, maar ■an den Ende produkties dsmeer wordt de hofle- :ier. Bij rechtstreekse dingen wordt de u-bocht uctie gebruikt. Het tv- 1 gaat dus vanuit Aals- via de ECS-satelliet naar nburg. Daar wordt het Astra-satelliet weer te- ;traald naar Nederland, mtract voor de huur van >tra-satelliet wordt vol- week getekend, evolg van de verhuizing Luxemburg is dat zo'n l arbeidsplaatsen en een enlijke hoeveelheid geld Nederland verloren gaan. gronica Sport" met any Blankers-Koen .VERSUM „Veronica >rt"-presentatrice Elsemie- Havenga ontvangt zondag idio 1 om 09.00 uur) in de dio Fanny Blankers-Koen. viervoudig Olympisch mpioene zal onder meer aten over het atletiek-gala, )e Adriaan Paulen Memori- dat dit weekeinde wordt (houden in het Fanny Blan- êrs-Koen Stadion in Hengelo. (ITV brengt wereldwijd litreiking Video Awards EW YORK MTV, het merikaanse muziekkanaal, traalt de uitreiking van zijn Music Awards in een recht- itreekse uitzending per satel- iet over de gehele wereld. Dat gebeurt op 6 september anuit het Universal Amphi- ;heatre in Los Angeles. De MTV Music Award, de meest pretentieuze op zijn gebied, kent achttien categorieën. De nieuwste, die daar dit jaar aan is toegevoegd, is The Interna tional Viewers Choice, waarbij kijkers uit Australië, Japan en Europa de beste videoclip uit hun werelddeel kiezen. Woodstock. Muziekfilm. VARA-tele- visie. Nederland 1 om 23.30 uur. Vrij dag. Herhaling: BRT 1 om 21.55 uur. Maandag. DEN HAAG Als er één film bij een generatie hoort, is het „Woodstock", de documentaire van de immense driedaagse 'mu sic and art fair' die in au gustus 1969 in het nietige Amerikaanse plaatsje Woodstock werd gehou den. Een inmiddels legendarisch popfestival waar de organisa toren zo'n 40.000 betalende be zoekers verwachtten, maar dat uitgroeide tot een - noodge dwongen - gratis gebeuren waar tien keer zo veel mensen kwamen. Nog eens twee mil joen Amerikanen strandden op de wegen naar het festival toe. Een team van camera mensen legde het allemaal vast. In 1970 kwam de film. Een uniek tijdsbeeld dat dan ook de Oscar voor Beste Docu mentaire won (Martin Scorse se was een van de velen die aan de montage van de kilo meters film werkten). Film maatschappij Warner biedt de bijna drie uur durende film in middels ook op video te koop aan. Olievlek Wat het „chef d'oeuvre" van de generatie van „Love and Peace" zou worden, was in eerste instantie bescheiden van opzet. Twee Newyorkse vrienden, John Roberts en John Roseman, bedachten voor de televisie een komedie serie over twee vrienden die in krankzinnige zakelijke be slommeringen terechtkwa men. De televisie vond het wel wat en zei: schrijf maar een script. Beide jongemannen hadden geen enkele ervaring in die wereld maar geld ge noeg (Roberts was erfgenaam van vele miljoenen). Dus zet ten ze een advertentie in de Wall Street Journal: „Jonge man met ongelimiteerde fond sen zoekt interessante en lega le zakenvoorstellen". Ze kre gen een zondvloed van krank zinnige zakenideeën over zich heen met als resultaat dat ze die tv-serie maar vergaten en écht in zaken gingen. Ze open den een opnamestudio in Man hattan (Mediasound) en kwa men daar in contact met Mi chael Lang en Artie Kornfeld, organisatoren van rock roll- concerten die elders in de staat New York een studio wilden neerzetten Lang kwam uit Woodstock en aangezien daar ook Bob Dylan had gewoond, leek het hem leuk die studio daar te beginnen. Om het idee bekendheid te geven zou er een festival moeten worden georganiseerd. Het plannetje kreeg de omtrekken van een olievlek. Toen eenmaal Sly and the Family Stone waren gecontracteerd, volgden ze al lemaal: Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Who. Jefferson Airplane, Richie Havens, Joe Cocker, Crosby, Stills Nash (in Woodstock zou Young er voor het eerst bijkomen). Blood, Sweat and Tears, The Grateful Dead, Santana. Woodstock was geboren, al zou inwoner Dylan het laten afwe- Langharig Het ging allemaal zo snel dat de bewoners van het landelij ke Woodstock niet eens tijd hadden veel bezwaar te ma ken tegen de komst van de massa langharige, maar niet kortzichtige hippies. Slechts één maal hoefden Lang c.s. onder druk van plek te veran deren, maar toen boer en vee houder Max Yasgur zijn land bij het White Lake wel wilde verhuren, kon het gebeuren. Ondanks het feit dat alleen op de radio reclame werd ge maakt voor het festival stroomde hip, bebaard, hasjro- kend en met LSD-experimen- terend Amerika toe. Op de vrijdag van het festival moest de politie alle wegen afsluiten en via de radio dringend ver zoeken liever weg te blijven uit Woodstock. Daar was kaartverkoop inmiddels zin loos geworden. Er waren niet genoeg hekken opgezet en er was niet genoeg mankracht. Gratis dan maar, riep organi sator Lang. En liet verslagge vers vanaf de motor waarmee hij het Woodstock-terrein doorkruiste, lachend weten dat het wel op een verlies van een paar miljoen zou komen. Het festivalterrein werd waar jong Woodstock werd na een paar hoosbuien een grote modderpoel, maar bleef het festijn van liefde en vrede. FOTO: PR Amerika op gehoopt had: een eigen mini-maatschappij waar alles mocht en kon. Eén grote commune waar de hasjpijp en de bruine klontjes LSD vrije lijk rondgingen. Een festival van Vrede, Liefde en Vrijheid, met eigen muzikale helden die ook al die onderwerpen bezon gen. Vietnam raakte steeds verder weg. 'God loves even America' stond er zelfs op een autobus. De oer-Woodstockers gingen er blij bij kijken. Ze maakten omzetten als nooit te voren en - verklaart een oude re winkelier nog in de film - „aardige jonge mensen, ze spreken zelfs met twee woorden". Hij had dan ook een bord voor zijn winkel ge zet met de tekst: „De enige kale hippie". Amerika was lief voor elkaar. Modderpoel Er zaten andere kanten aan het festival. Hoosbuien maak ten één grote modderpoel van de Woodstockse velden. In de massa werd een baby geboren, er waren waarschuwingen voor slechte kwaliteit LSD, maar niettemin zat de opvang- commune van de Hog Farmers stamp- en stampvol. Er was te weinig voedsel. Helicopters moesten een lading hot dogs droppen. Maar iedereen had het gevoel geschiedenis te ma ken. En dat wérd Woodstock. Een trendsetter voor immense festivals elders op de wereld. Anno nu kijk je naar de film van Michael Wadleigh met verwondering, die misschien nostalgie wordt als je zelf de Woodstock-leeftijd hebt (Het split-screen-effect van de film gaat overige grotendeels verlo ren op televisie). Woodstock leverde Rosenman en Roberts inderdaad een verlies van 1.5 miljoen dollar op. Ze verzacht ten de pil door de naam Wood stock, de muziek en de film te verkopen. Het duo denkt nu aan een vervolg. Ze hebben al een nieuwe, dubbele bood schap: „De verschrikkelijke opmars van drugs te stoppen en het milieu te behouden" BERT JANSMA NEDERLAND 1 17.40 2. KRO 18.25 Noordzee, internationale serie over de druktste en meest bedreigde zee van de hele wereld. Afl. 5: De nemarken, handel in vis. NOS Journaal. KRO De grapjas (Gagman), slapstick van Juraj Herz. Afl. 6 (slot). Lekker weg, toeristisch magazine. Afl. 12: Lekker weg... op avontuur. Pre sentatie: Vivian Boelen. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra- Empire Inc., Canadese se rie. Afl. 5: 1954. Munroe is 70 en krijgt het advies wat rustiger aan te gaan doen. Maar onder indruk van een jonge journaliste wil hij een nieuw leven beginnen. 21.25 Brandpunt, actualiteiten rubriek. 21.55 Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl. 10. Een jong stel wordt door Rigsby en Ruth geïnstrueerd hoe hun eer ste huwelijksnacht te spenderen. NOS 22.30 Journaal. KRO 22:40 In't holst van de nacht. (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Vader, ze gen mij. Een auto rijdt in op een jonge vrouw; he laas blijft het niet bij één slachtoffer. VARA 23.30 Woodstock, Amerikaanse muziekfilm ut 1970 van Mi chael Wadleigh,. Met: Joe 19.00 19.16 20.05 20.30 Cocker, Santana, The Who e.a. 02.20 Einde. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Meneer Mensel houdt zijn mond, jeugdtheater van „Dames en heren". Met: Gerda van der Pol, Martine van Os, Robin Kortlang, e.a. Regie: Pieter Kramer. 16.30 Holland cup toernooi, ver slag van dit voetvaltoer- nooi voor de jeugd. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 14: De rol van zijn leven. Wanneer de ac teur Mischa Kranz dood wordt aangetroffen komt hoofdinspecteur Derrick in actie. De acteur-collega Martin Theimer wordt al snel verdacht. 18.00 Dieren in het wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Afl. 29: De hye na's van Afrika. 18.23 Heathcliff Co. teken filmserie. 18.55 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl. 15: Gefelici teerd. 19.02 Knight Rider, Amerikaan se serie. Afl. 13: Op jacht naar het spook. Karen Bennett ondervindt veel problemen bij het maken van een speelfilm, zodat zij de hulp inroept van Mi chael Knight. NOS 20.00 ix'Journaal. TROS 20.28 Voetballer van het jaar, verkiezing van de beste speler van het jaar. Pre sentatie: Jack van Gelder en Walter Tiemessen. 21.50 TROS weekendfilm: Met de kudde mee (Bullsey). speelfilm van Carl Schultz. Met: Jpohn wood, Paul goddard, Kathryn Walker e.a. Om zich te wreken steelt Harry Walford een kudde van 10.000 koeien van zijn baas. Hij vergeet echter dat hij gevolgd wordt door Lord Hampton, een enorme Engelse stier. 23.25 Oud oranje op de Antillen, oud-internationals spelen een voetbal-wedstrijd te gen teams van de Antillen. Presentatie: Sierd de Vos. NOS 00.15 Journaal. 00.20 Einde. NEDERLAND 3 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 17. 19.00 Atlantis mag niet verdwij nen, Duitse jeugdserie. Afl. 5: De dood en de duivel. Odysseus wordt electro- nisch beveiligd tegen uit- braakpogingen. En Wolf gang Emmerich huurt een privè-detective in om de gangen van Jule en Artur na te gaan. 19.45 Verhalenvertellers, serie. Afl. 19: Sally and Sue. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: De maestro Toscanini, portret van de Italiaanse dirigent Arturo Toscanini. Com mentaar: PierTania. 21.30 Toscanini dirigeert Beet- hovens Negende, Symfo nie in d, opus 125 van Beethoven uitgevoerd door NBC Symphony Or chestra m.m.v. het Collegi ate Chorale en sol. 22.43 Journaal. 22.53 Nieuws voor doven en slechthorenden. 22.58 Einde. Frank Kramer presenteert het spel „Boggle". Ned. 1, 20.05 u. FOTO: DIJKSTRA 7.00 De woudlopers (Forest ran gers), Britse jeugdserie. Afl. 6: Vreemde vogels. 7.25 Juke Box. 7.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 36: Terug naar het verle den (1). 7.55 Nieuws. 8.00 Tik Tak animatieserie. 8.05 Plons 8.10 Speel op sport Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze een bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag: Rolschaatsen. 8 50 Korte film. 9 00 Uitzending door derden, pro gramma van de christen-de mocratische omroep. 9.25 Mededelingen en programma overzicht. 9 30 Nieuws. 0.00 Buren (Neighbours), Australi sche serie. Afl. 168. 0.25 De Vrouwengek (The man who loved women), Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Blake Edwards. Met: Burt Reynolds, Julie Andrews, Kim Basinger e.a Op de begrafenis van de beeldhouwer David Fowler ko men merkwaardig genoeg al leen vrouwen. Zijn psychiater, Marianna, vraagt zich af waar- Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws, met een verslag van de ronde van België Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen Citadel, 10-delige Britse serie naar het boek vna A.J. Cronin. Afl. 3. Andrew gaat bij de me dische dienst voor mijnwerkers werken. Daar krijgt hij bij zijn onderzoek naar de longklach ten weinig medewerking van Llewellyn. •23.50 Coda, Les champs de bataille, van Lut de Block. .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl 804. 23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 45. 18 Programma-overzicht. 10 Nieuws. 10 Baccarabeker 1989, recht streekse uitzending van de tweede avond van de interpro- viciale showontmoeting voor jonge talenten te Middelkerke. Optreden van de ploegen uit de twee resterende provincies en bekendmaking van de 3 fi nalisten. Orkest o.l.v. Eric Me- (0-23.15 Jazz Middelheim 1989, Rechtstreekse reportage van de openingsavond met The Dizzy Gillespie United Nation Orchestra (Zie eveneens BRT-3 rBF 1 )0 Vacaturebank. 15 L'ècran des vacances, teken- )0 Journaal. )3 Ce soir, Waalse actualiteiten. (0 Journaal en weerbericht. )0 Jeux sans frontières, steden- spel vanuit Nice. ?5 In èdits, documentaireserie over Belgisch Kongo. Afl. 3. 20 Jeunes solistes. Vanavond: de violist Johan Renard. 50-23.25 Paardenkoersen, laatste 1 nieuws en weerbericht. DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau. 15.35 Der Ring der Zarentochter, poppenspel naar een Russi sche legende 16.05 Warten auf Regen, Tsjechi sche speelfilm van Karei Ka- 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl Umwelt im Gefahr. 18.13 Glücksbringer, amusements programma. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18 52 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Die Fuchsjagd. 19.58 Prograrpmaoverzicht. 20.00 [TlTagesschau. 20.15 Unser Dokter ist der Beste, Duitse speelfilm uit 1969 van Harald Vock. Met: Roy Black, Helga Anders, Georg Thomalla e.a De jonge arts Leonhard Sommer wordt in het zieken huis waar hij gaat werken koel ontvangen. Sommer helpt de dochter van een patiënt uit de problemen hetgeen in zijn vobrdeel werkt wanneer pro fessor Janssen hem naar aan leiding van het sluiten van de kinderafdeling wil ontslaan Aansl.: Tagesschau. 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, actualjteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 Sportschau. 23.30 Sommergeschichten: Eine Liebe bis September (Until September), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Richard •Marquand. Met: Karen Allen, Thierry Lhermitte, Christopher Cazanove e.a. Het Amerikaan se meisje Mo wordt in Parijs verliefd op de Fransman Xa- vier, wiens vrouw en kinderen op vakantie zijn. Wat als een vluchtige affaire begint blijkt later meer te betekenen. 01.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.15 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Mit dem Wind um die Welt, Het zeilschip de „Aspasia" wordt op haar reis gevolgd. Afl. 6: Het Zwitserland van de Zuidzee: Nieuw-Zeeland. 16.10 Logomobil. Jeugdjournaal. 16.25 Freizeit, ...und was man da- raus machen kan. Vandaag: 1. Ontdek Duitsland: het Wester- wald. 2. Tour de Barock: Fiets tocht langs de Donau. Presen tatie: Sybille Nicolai. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.10 Jagdszenen aus Hollywood, tekenfilm met Tom en Jerry. 17.20 ISommerfestival im ZDF - Western: Die erste Kugel trifft (The fastest gun alive), Ameri kaanse speelfilm uit 1956 van Russell Rouse. Met: Glenn Ford, Jeanne Crain, Broderick Crawford e.a. De winkelier George leidt een rustig leven totdat hij in een dronken bui zijn grote geheim bekend maakt: George, die vroeger een beruchte revolverheid was. geeft een deomonstratie van zijn trefvaardigheid. Als hij weer nuchter is, wil hij de stad direct verlaten, maar men laat hem niet gaan. 18.55 ZDF - Ihr Programm, Program ma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 (TiEurocops, Europese politie serie. Afl.: Geld oder Leben. Met: Jean-Pierre Bouvier, Etienne Chicot, Didier Sandre e.a. Vier studenten zijn klaar gestoomd voor een carrière in het bankwezen Acht jaar later wordt een van hen vermoord. Politie-onderzoek wijst uit dat de andere drie nog steeds contact met elkaar hebben en een miljoenencoup voorbereid hebben. 21.07 Lach mal wider. Sketches met populaire acteurs als: Grit Boettcher, Dieter Hallervorden, Harald Juhnke e.a. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Aspekte. Cultureel magazine. 22.40 Sommerfestival im ZDF - Film total verrückt: Eine total ver- rückte Familie (Serial), Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Bill Persky. Met: Martin Huil, Tuesday Weld, Jennifer McA- lister e.a Het gaat niet goed met het huwelijk van Kate en Harvey. Beiden vervelen zihc en als Kate haar heil zoekt bij een ander en Harvey een rela tie met zijn secretaresse be gint, komt het tot een climax. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 15.50 Teletekstoverzicht. 16.15 I Bulldog Drummond: Der verborgene Schatz (Buldogg Drummond's secret police), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van James Hogan naar de ro man Temple tower van H.C. (Sapper) McNeile. Met: John Howard, Heather Angel. H.B. Warner e.a. Wanneer Drum mond op punt van trouwen staat, krijgt hij van de histori sche deskundige Downie te horen, dat er een schat ver borgen is in de grondvesten van zijn familiebezit Rocking- ham Tower. Downie wordt ech ter al snel vermoord... (In het Duits nagesynchroniseerd). 17.15 IIAlle meine Tiere, serie. Afl. 4: Der Urlaub. 18.00 Links und rechts vom Aqua- tor - Special. 18.35 Vorsicht: Kinder in der Kiste. Amusement en informatie voor en door kinderen vanuit en houten kist. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Afl.: Zwischen Gala pagos und Colorado. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Zu Gast bei Marius Müller- Westernhagen. 20.45 Geschichte gross und breit, documentaire over de opleving van de panorama-schilderijen met geschiedkundige thema's. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK. Der Wochendurchblick, weekoverzicht. 22.30 West 3 Tv-Spiel: Lieber Walter (Loving Walter), tv-film van Stephen Frears. Met: lan McKellen, Sarah Miles, Barba ra Jefford e.a Walter is gees telijk gehandicapt. Wanneer zijn beide ouders overlijden, is hij genoodzaakt zijn verdere leven in een tehuis te slijten. Walter wordt echter verliefd op June, en samen lopen zij weg naar Londen. 00.15 Laatste nieuws. 15.20 The rebel, Engelse speelfilm uit 1960 van Robert Day. Met: Tony Hancock, George San- 17.00 Puppy's further adventures tekenfilm. 17.35 On the waterfront revisited. Afl. 2 18 00 Newsround, jeugdjournaal. 18 05 Lowdown Afl. 2: On the ball. 18.35 Neighbours Australische se- 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws. 20.00 Wogan with Ben Elton, talk show met Terry Wogan. 20.30 All creatures great and small, Engelse speelfilm uit 1974 van Claude Whatham. Met: Simon Ward, Antony Hopkins, Lisa Harrow e.a. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe richt. 22.30 The fortunes of War 7-deli- ge serie. Afl. 4 Met: Kenneth Branagh, Emma Thompson, Ronald Pickup e.a. 23.30 Omnibus at the proms: BBC Philharmonic Orchestra sppelt 1. Symf. in D, Prokofjev. 2. Vioolconc.. Schnittke (uivoe- rende: Yuri Bashnet, altviool en dirigent: Valery Gergiev). 00.35 Gumshoe, Engelse speelfilm uit 1972 van Stephen Frears. Met: Albert Finey, Billie White- law e.a. 01.55-02.00 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket. Engeland - Australië, te Trent Bridge. AanslGolf: Benson Hedges toernooi te fulford Aansl.: Paardensport in Newbury. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16 53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 Paardensport in Newbury. Aansl.: Golf: Benson Hedges toernooi in Fulford. Aasnl.: Cricket. Engeland - Australië, te Trent Bridge. 19.10 I George Formby in No li mit Engelse speelfilm uit 1935 van Charles Martin. Met: Geor ge Fromby, Florence Des mond, Edward Rigby e.a. 20.30 Open space: Childcare - big business. 21.00 Chez nous 21.30 Gardeners world, tuinierstips. 22.00 The godfather saga, Ameri kaanse speelfilm uit 1977 van Francis Ford Coppolo in 5 de len. Afl. 3. Met: Al Pacino, Ro bert Duvall, Diane Keaton e.a. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Comedy double Bill: met Jack Benny. Vanavond: How Jack found Mary. 00.45 The Honeymooners, serie. Afl.: Young at heart. 01.10-01.45 Cricket. Samenvatting Engeland - Australië. IB Ondertiteling via Teletekst (D Tweetalige of stereo-uitzending n Zwart/wit-uitzending T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels 3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Baseball. 20.00 Dublin Horse Show. 21.00 Australian Rugby. 22 00 Golf. 00 00 World Games. 01.00 Close. 10.00 I.O. op zaterdag, met om: 10 00 Kwaliteit van de voeding: Zui- velprodukten. 10.30 Sociale zeker heid: Recht op zalig nietsdoen 11.00 Angst, vriend en vijand, van de volwassene. 11.40 Pronto: In cham- pagna e in citta. 12.10 Basiseducatie: Roosje en Berre. 12.25 Einde. SUPER CHANNEL Hot Line. The Gobal Chart Show. Foley Square. Touristic Magazine. Hollywood Insider. Transmission. World News and Weather. Chart Attack. Australia Made. World News and Weather and The Mix. 12.55 Autosport: Grand Prix van Hongarije voor Formule 1-wagens, vanuit Boedapest, samenvatting DUITSLAND 1 MTV EUROPE 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 Unser Doktor ist der Beste. 12.10 Plusminus. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Program- ma-overzicht. 13.45 Treffpunkt Bel mont Park, impressies van een circuit in New York. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19 00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr 20.00 XPO. 21.00 Yol Nieuwe rap- en hiphop-v deo's met Sophie Bramly. 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 09 30 s Programma-weekoverzicht. 10 00 Heute. 10.03 Sportschau. 10 35 Unser Doktor ist der Beste. 12.10 Nachbarn in Europa, interna tionaal magazine. Gast: Wolfram H. Pabel 13.40 Diese Woche. weekjour- naal. (met ondertiteling). BBC 1 16.05 Traditions de Polynèsie et de Melanésie. 17.05 Inedits. 17.40 La saison du sagittaire. 18.05 Brèves et Mètèo Européene. 18.10 Rècréation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Montagne. 20.00 Le Loufiat. 21.00 Des bateaux sous la mer. 21.10 Decibels. 21 40 Le divan. 22 00 Journal Télévisè. 22 30 Meteo Eropéenne. 22.35 Territoires. 23 10 Sports loisirs. 00 00-01 00 Du cótè de chez Fred. 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb tekenfilm. Afl When Roobarb did the lion's share. 09.30 Up 2 U, kindermagazine gepresenteerd door Anthea Turner. Met: Raccoons. 11.55 Grandstand met Cricket: Engeland- Australië, vanuit Trent Bridge; Paar denraces te Newbury; Golf: Benson Hedges toernooi te Fulford. (14.00 Nieuwoverzicht). SKY CHANNEL 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08.00 Fun Factory. 12.00 Transworld Sport. 13.00 Wrestling. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hol lywood Insider. 13.30 The Mix Conti- Die Springfield Story, serie. Reich und Sch'on, serie. Inspektor Gadget, tekenfilm RTL-Spiel. Aansl.: tekenfilm. RTL aktuell. Die Zwei mit dem D^reh, Am. RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Die glorreichen Zwei (Houston Knights). Am. serie Dr. Jekkylls unheimlicher Horror-Trip (Dr. Jekkyll e gen tile signora). It. speelfilm uit 21 50 RTL aktuell. 22.00 Anpfiff. 23.00 American fighter - Der Auft- rag. Am speelfilm uit 1986. 00.30 Mannermagazin M 01.05-01.10 Betthupferl. MTV EUROPE 07.00 MTV! Videoclips en amuse ment. 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexe. 08.00 Konfetti, kinderprogramma met 08.30 Heathcliff, der Kater, te kenfilmserie 08.55 Dennis, tekenfilm serie 09.20 Die Jetsons, tekenfilmse rie. 09 45 Klack, kinderspelprogram ma 10 15 California Clan (Santa Barbara) Amerikaanse serie 11.00 Explosiv magazine. 11.40 Borne- manns Nahkastchen, brieven behan deld door Winfried Bornemanns 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heu te bei uns. 13.05 Rapido, sommer Tour '89, muziekmagazine voor de RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03-00.00 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 Musica Nova. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 Nos Jazz Festival 1989. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help ons. 21.00 Zicht op Israel 21.20-22.00 Geloven met het oog op de toekomst. REGIONAAL Radio West: (Via FM- frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00-22.00 Ge- ttotone Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433) BRT 1 18.10 Actueel 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium, concert met het Char lie Haden Quartet. 21.03 Folk op vrijdag. BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig-zag 22.05 Country-side. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Recital 19.00 Kroniek, 150 jaar fotografie 20.00 Recital Kurt Moll-Harald Stamm met piano. 21.30 Middelheim Live, The Dizzy Gil lespie Intercontinental Band 23.15 Serenade 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show 11.04 Kamerbreed 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Tragiekmuziek. 13.04 Wie in 't Nederlands wil zingen. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Klanquarel. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09,25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Cursussen. 10.15 EO: Het meest gevraagd. 11.20 Als mensen veranderen. 11.44 Beste van orkesten 12.00 Nieuws 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, mu ziek en gasten. 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt- muziek non stop. 13.02-14.00 Jazz met Fred Rackè. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoestaans/Surinaams pro gramma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zater dag. Radio Rijnmond: 10.03 Rijn- monds diep. achtergronden 11.03 Jazz met Deelder 12.03-13.00 Gezel lig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 2 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker 09.10 Voel je thuis, programma voor migranten 10.03 Onze keuze. 11.03 Cocktail. 13.10 Extra tussendoor rond en over Jazz Middelheim. 14.05 Matinee. 16.05 Brosbisnis. Jongerenprogram- 18.10 Zangers zijn schrijvers. BRT 2 06.05 Welkom weekend Lichte mu ziek en de juiste tijd. 08.10 Wat doen we met het week end? 10.03 Buitenspel - zomereditie. 11.30 De Vlaamse top tien 12.00 Top 30 De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. 17.05 Vandamme's Beatbox. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude. 09.00 Nieuws 09.20 De muziekwinkel 10.00 Woord op zaterdag 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok. 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Concert door I Fiamminghl. 14.30 Op verzoek 16.30 Nieuw uit de BRT-discotheek. 18.15 Kamermuziek

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13