(M Vogels te kijk Jgt TROS versterkt personele bezetting c C r>'v Ma m éff IH Iff? RADIO/TELEVISIE CcidócSoUAUTlt WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 PAGINA 14 Publieke omroepen willen verdubbeling dag- uitzendingen HILVERSUM De publieke omroepen EO. NCRV, KRO en VARA willen de tijdsduur van de daguitzendingen op de televisie gaan verdubbelen in de hoop daarmee overeind te kunnen blijven in de concur rentieslag met de commerciële zenders Véromque en TV 10. VARA-voorzitter M. van Dam heeft de NOS schriftelijk ver zocht zo snel mogelijk voorbe reidingen daartoe te treffen. De vier omroepen willen de verdubbeling van de zendtijd bereiken door de middaguit zendingen na elkaar in plaats van nu naast elkaar te pro grammeren. In een later stadi um willen de omroepen bekij ken of de lengtewinst 's mid dags of in de ochtend via bij voorbeeld ontbijt-tv moet wor den ingezet. „Hoofdzaak is dat de Neder landse publieke omroep zich zo weerbaar mogelijk maakt tegen de via het buitenland ondernomen commerciële con currentie en daartoe desnoods, indien zendtijduitbreiding niet tijdig geschiedt, eigen nood maatregelen treft", aldus Van Dam in zijn brief. De vier om roepen zien de verdubbeling het liefst per 1 januari ingaan ,.of zo veel vroeger als moge lijk is". HILVERSUM De TROS versterkt zijn personele bezet ting op de afdelingen informa tieve programma's van de tele visie en de radio met drie om- roepjournalisten. Het zijn Henk Schipperheijn, afkom stig van het NOS journaal, die per 1 oktober bureauredacteur wordt bij „TROS Aktua"-tele- visie. Nico Steenbergen, eind redacteur van „AVRO's Ra diojournaal" gaat per 1 no vember dezelfde functie be kleden bij „TROS Aktua"-tele- visie en Ferdinand Franssen, werkzaam bij Veronica's „Nieuwsradio" komt op 1 sep tember in dienst als verslagge ver bij „TROS Aktua"-radio. Harry Pelle wordt regisseur bij de TROS-televisie. Vogels kijken. Natuurserie. NOS-te- levisie. Nederland 3 om 18.45 uur. Donderdag. HILVERSUM Vogels kijken is een rustgevende bezigheid. Terwijl je frisse lucht opsnuift en door een verrekijker koekeloert, dartelen de beesten in alle vrolijkheid voor je ogen. Niet iedereen is er echter van overtuigd, dat het een aardige manier is om van de natuur te genieten en daarom riep de NOS het programma „Vogels kij ken" in het leven. Het zou een eerste aanzet kunnen zijn, ook eens de natuur in te trekken, maar dan met wat kennis op zak. Want in de vertrouwde omge ving van de luie stoel of bank leert de kijker spe lenderwijs een scholekster van een veldleeuwerik te onderscheiden. Presenta tor Nico de Haan spuit in de twintig minuten du rende afleveringen heel veel, bruikbare informa tie. Het gaat deze keer om een se rie van eenentwintig afleve ringen die tot 21 december we kelijks op donderdag worden uitgezonden. In het nieuwe seizoen krijgen ze overigens een betere uitzendtijd name lijk voor het journaal van acht uur. Voor de serie wordt over al in Nederland gefilmd, hoe wel er ook afleveringen zijn waarin gebruik wordt ge maakt van Engels filmmateri- Waarschuwende vinger Hoewel het programma een ontspannend karakter heeft, wordt er ook een waarschu- •v /N. - 9. p/< O0"/ - 1U. i e De briefkaart, die er voor moet 2 wende vinger opgestoken. In de eerste uitzending over Zuid-West Friesland bijvoor beeld komt een man aan het woord van It Fryske Gea, de Friese natuurbeschermingsor ganisatie. Hij vertelt hoeveel schade plankzeilers aanrichten in het gebied rond de Friese IJsselmeerkust. Hij laat, bijna op verontschuldigende toon, weten dat zijn organisatie op komt voor de vogels en dat het vaak de ontwetendheid is van surfers die voor de schade zorgt. Hij pleit dan ook voor een goede regeling waardoor zowel de vogels als de plank zeilers in harmonie kunnen samenleven. Nico: „Maar we willen niet alleen de proble men onder de loep nemen, want dan wordt het geen leuk programma". De makers, behalve Nico de Haan, Pauline Peters (produk- tie en samenstelling), Bert Brusche (camera en regie) en Goos van der Sijde (research en redactie) omschrijven het programma als een „Vogel-ak- tua". Er wordt dan ook geen maanden gefilmd om de mooi ste plaatjes of interessantste vogels te kunnen vastleggen. Elk programma wordt binnen een week vervaardigd en wat in die periode voor de camera komt, wordt gebruikt. Nico: „Voor ons telt elke vogel. De uitgangspunten zijn: waarom zitten ze daar en wat doen ze. We willen de mensen enthou siast maken. De dierenbe scherming is dan ook heel blij dat de NOS hiervoor gelegen heid biedt". Keuze mogelijkheden Pauline Peters: „Voor het programma begonnen, hebben we gekeken welke ge- door middel van lijmstokken wordt stopgezet. De bedoeling is dat elke natuurliefhebber aan een speciaal ontworpen brief kaart stuurt naar de Spaanse w koning met"- de vraag deze bieden in aanmerking kwa- vangst zo snel mogelijk te Tenslotte moeten de beëindigen. De uitslag van mensen het gebied gemakke lijk kunnen betreden. Rotte- eiland viel dus af. We hebben wel in heel Nederland naar vogelrijke plekjes gezocht en dat bleken er heel veel te zijn". Het programma dat is voortge komen uit de Engelse equiva lent „Birdwatch", is niet altijd even gemakkelijk om te ma ken. Pauline: „De opnamen in Dwingeloo waren een nacht merrie. Op woensdag hadden we pas één wilde eend voor de camera gehad. Gelukkig wist natuurbeschermer Joop Klei ne elk nestje te vinden en er van alles over te vertellen. Hij was onze redder in nood. Een goed advies ter plaatsen is echt onontbeerlijk. En wat in ons voordeel werkt is dat we geen hoge eisen stellen. Alles is im mers de moeite waard". Een van de belangrijkste pro gramma's uit de reeks, is de uitzending van acht oktober, de dag van de Nationale Vo geltrek. De NOS brengt dan drie programma's van driek wartier op het scherm waarin veel informatie zit over de vo gels die over ons land vliegen op weg naar hun winterbe- stemming. Maar op die datum start de Nederlandse vogelbe scherming ook een protest actie, die er uiteindelijk voor moet zorgen dat de onmense lijke vogelvangst in Spanje deze actie wordt een week na de uitzending bekend ge maakt. Doodgeslagen Honderdduizenden vogels die tijdens hun trek van het noor den naar het zuiden op de lijmstokken vast komen te zit ten worden doodgeslagen. Door middel van beelden wordt niet alleen getoond hoe belangrijk Spanje is voor de vogels, maar ook hoe die bees ten lijden voordat ze uiteinde lijk sterven. De vogelbescherming mag in zijn jubileumjaar niet klagen over belangstelling van de ra dio en televisie. Behalve „Vo gels kijken" en het radio-pro gramma „Vroege Vogels" van de VARA, brengt de KRO vier radio-uitzendingen waarin de negentigjarige Vogelbescher ming centraal staat. De eerste aflevering is op donderdag 7 september. De KRO-televisie komt vanaf 25 augustus onder de titel „Alle vogels vliegen" met vier programma's waarin per aflevering een bekende Nederlander zoals Marjolein Bastin naar vogels kijken. In de laatste van deze vierluik wordt een spel gespeeld, dat wordt gepresenteerd door Frank Kramer. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO i Westbrook Hospital, Amerikaanse ziekenhuis serie. Afl.: Uitweg. Door moeilijkheden heeft Fran- kie Hurlock dringend geld nodig. Een vriend stelt voor om dan maar geld te pakken uit de winkel van zijn vader. Lassie, jeugdserie. Afl.: De landing. Lassie maakt overuren, wanneer er een adelaar door een ruimte capsule wordt getroffen. Flap uit, jeugdprogramma gepresenteerd door Lanny van Rhee. NOS Journaal. EO Gestrand in het zand (Encounter in the desert), 7-delige Israëlische serie. Afl. 7 (slot): Opwinding. Vader, Jessie en Sophie wachten op Hallil met de nieuwe carburateur. Ook Nadia wacht: op haar brui degom. NOS Journaal. EO Ronduit Radar, jongeren magazine. Avonturenbaai (Danger Bay), Canadese serie. Afl.: Ziek vee. Op een nabijge legen boerderij sterft vee zonder aanwijsbare oor zaak-. Grant ontdekt dat het water ernstig is ver vuild. Vogelkenner John Bax (The man who loved birds), documentaire over John Bax, die ontslag nam om een film te kunnen maken over vogels in hun natuur lijke omgeving in Noord en Zuid-Amerika. 21.03 Een plaats als thuis, do- cumentarie over de men selijke kant van AIDS. 21.36 Muzikale ontmoeting, muziekprogramma vanuit de kerk te Loenen aan de vecht met het Alkmaars Fluitkwartet. 21.55 Het goede zaad, docu mentaire over Marianna Slocum en Florence Ger- del, die in 1940 begonnen met het verspreiden van het evangelie onder Indi aanse volken in Mexico. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 De open cirkel (3), praat programma van Wim de Knijff. Vandaag: minder waardigheidsgevoelens. 23.30 Einde. NEDERLAND2 VOO 17.00 EThe little Lord Fauntle- roy, Amerikaanse speel film uit 1936 van John Cromwell. Met: C. Aubrey Smith, Freddie Bartholo mew, Mickey Rooneye.a. VOO 18.40 1 Countdownspecial: rock over Europe, muziek spektakel gepresenteerd door Wessel van Diepen. Met: Living in a box, Wen dy and Lisa, Swing out sis ter e.v.a. 19.25 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Nick als sneeuwkoningin. Nick kan als vakantiebaantje con ciërge worden bij de meis jesstudentenclub van Mal- lory. Wanneer blijkt dat de meisjes teveel belangstel ling voor hem tonen, krijgt Mallory spijt. NOS 20.00 SIJournaal. VOO 20.29 fSRun the gauntlet sportspektakel in een serie van vier alfleveringen. Afl 2. 21.20 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 21.45 Sportgala: auto-maten, autosportcompetitie te Scheveningen. Deel 1: Dri ving force. 22.30 China beach, Amerikaan se serie. Afl.: Terug naar de wereld (1). Wayloor keert terug naar Amerika. Wanneer McMurphy hoort dat haar vader een hart aanval heeft gekregen, be sluit zij mee te gaan. 23.15 Pin up club, erotisch ma gazine. NOS 23.50 Journaal. 00.00 Einde. NEDERLAND3 21.58 22.30 22.40 I Nieuws voor doven en slechthorenden, i Sesamstraat. Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 16. i Atlantis mag niet verdwij nen, Duitse jeugdserie. Afl. 3: Een man staat er alleen voor. Atlantis wordt door twee gemeente-ambtena ren doorgelicht. Er blijkt het eén en ander aan te schorten. Verhalenvertellers, serie. Afl. 18: Een verhaal van mijzelf, i Journaal. Kukurantumi - De weg naar Accra, tv-film van King Ampaw over het le ven in het Afrikaanse Gha na. Studio Sport. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. Beeld uit de film „Kukurantumi", waarin een beeld wordt geschetst van het leven in het Afrikaanse land Ghana. Ned. 3, 20.30 u. FOTO: ANP 17.00 De woudloper* (The forest rangers), Britse jeugdserie. Afl. 4: Spike. 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 34: Het vuur aan de long. 17 55 Nieuw*. 18.00 Tik tak animatieserie. 18 05 Plons. 18 10 Meriina detective-reeks voor kinderen. Afl. 48: De tarnkap gang. Napolon weet zeker dat er geen onzichtbare man be staat, maar wie zit er dan ach ter al die overvallen? 18.35 De tovenaar van Oz 52-deli- ge Japanse animatieserie. Afl. 11. 19.00 Wegen der vergetelheid (Les chemins de l'oubli), Belgische doc. over speleologie. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. s 19.30 Nieuws. 20.00 Een zaak voor twee (Ein Fall für Zwei). Duitse detective-se rie. Afl. 55: Het dossier Kramm. Als de bankoverval lers Berthold Kramm en Heinz Rose weer vrijkomen, gaat Rose op zoek naar Kramms vriendin Yvonne Schulz. Die kon de buit namelijk wel eens achterover hebben gedrukt. AanslUitsl. Nat. Loterij. 21.00 Nola Darling (She's gotta have it), Amerikaanse speelfilm uit 1986. Nola, een jonge zwarte vrouw uit New York, houdt er drie minaars op na. 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws, met een verslag van de Ronde van België. Aansl.: Paardenkoersen. 22.50 Japan: De verlokking van het Oosten, 5-delige documentaire over de Japanse cultuurge schiedenis. Deel 4: Omzichtige toenadering. 23.40-23.45 Coda, Rêverie, van Her man de Conlnck. BRT 2 15.30 EThe Munsters, Amerikaanse serie uit 1964-66. Met: Fred Gwynne, Yvonne de Carlo, Butch Patrick e.a. Afl. 5: Der Generationskonflikt. (Originele versie met Duitse ondertitels). 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Denkstel? Jeugdserie. Afl.: nur für mich... 17.15 Tage8schau. 17.25 Funkstreife Isar 12, serie. Afl.: Drei neue Untermieter. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. Afl.: Achtzehn Stunden Angst. 18.26 Tages8chau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Felicitas auf leisen Ploten, se rie. Afl Die Stimme. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl.: Der Umzug. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 xTagesschau. 20.15 TKrimi-Sommertheater: Der Amerikaner, 3-delige Italiaanse tv-film van Corrado Augias en Giacomo Battiato. Deel 3. Met: Brad Davis, tony Lo Bianco, Vi- cent Spano e.a. Rechter Salina en Julian beramen de volgen de stap tegen Ciuni. Joe Salina pleegt zelfmoord om zijn zoon te redden. Ciuni besluit het eiland niet te verlaten om wraak te nemen op rechter Sa lina en Julian. Aansl.: Tages- schau. 21.30 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra. 1. Bundesli- gavoetbal: FC Bayern Mün- chen - FC Homburg. 2. Inter nationaal voetbaltoernooi n.a.v. het 800-jarig bestaan van Hamburger Hafen met Dy namo Dreden, Flamengo Rio de Janeiro, FC St. Pauli en Hamburger SV. 23.30 IS Flamenco-Inspiration. Do cumentaire over Nina Corti en haar ensemble. 00.25 Tagesschau. 00.30-00.35 Nachtgedanken. Be schouwing door Hans Joachim Kulenkampff. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Rondom de mensaarde, 14- delige serie over weer en kli maat. Afl. 9: Zuur. 20.50-21.35 Ik leef voor jou, In me- moriam-uitzending n.a.v. het overlijden van Ann Christy 5 jaar geleden. Aansl.: Verkeer- stip. Vandaag: Oranje boven. DUITSLAND 2 RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 l'Ecran des vacances, teken films. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie. Afl. 8. 20.55 L'oeil des autres, documentai reserie. Afl. 3: On travaille mals on ne roule pas sur l'or. 21.50 Uitslagen Nationale Loterij. 21.55 Coup de film. 22.05 El-Bacha, Abdel Rahman El- Bacha speelt pianomuziek van Chopin en Toutik El-Bacha. m.m.v. het Filharmonisch Or kest van Luik. 23.00 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. 23.35-23.45 La pensée et les hom- 15.28 Die Muppets-Show. Gast: Lesley Ann Warren. 15.50 Kim Co. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- 16.30 Alice im Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Der Zaubert- runk. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.10 Tele-lllustrierte, Actualitei ten, sport en amusement. 17.50 iSDas Erbe der Guldenburgs, Duitse tv-serie. Afl.: Das schnelle Geld. 18.20 1 Lottotrekking. 18.25 XDas Erbe der Guldenburgs, Duitse tv-serie. Afl.: Das schnelle Geld. 18.51 Lottotrekking. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Sommerfestival im ZDF: Die Didi-Show, Gags und Sketche mit Dieter Hallervorden. Gas ten: Rotraud Schindler, Frank Zander, Eberhard Prüter e.a. 20.00 ID Hitparadeim ZDF, muziek programma gepresenteerd door Viktor Worms. 20.45 Studio i, sportprogramma ge presenteerd door Olaf Buhl. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Die 2. (The Persuaders), Ame rikaanse serie. Afl.: Der Lord ist fort. Met: Tony Curtis, Ro- FOTO: PR ger Moore, Terry Thomas e.a. Sinclair en Wilde worden door de Britse geheime dienst naar Italië gestuurd om ene Gregor te ontmoeten. Door allerlei ver wisselingen wordt Sinclair ech ter door zijn eigen mensen en zijn tegenstanders achternage zeten. 22.45 Kontext: Wir betteln um jedes Rezept, documentaire over christelijke hulpverlening. 23.15 Sommerfestival im ZDF: Filme von Frauen: Der Fall Feld- mann. (Feldmann saken), Noorse speelfilm uit 1987 van Bente Erichsen. Met: Björn Sundquist, Sverre Anker Ous- dal, Ingerid Vardund e.a. Tij dens de WO II wordt een joods echtpaar gedood door leden van een verzetsorganisatie. Na de oorlog ontstaat de vraag in welke mate een verzetsorgani satie misdaden in oorlogstijd mag rechtvaardigen. De da ders worden alsnog aange klaagd. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.55 Odysseus und die Sterne, kin derverhaal van Ota Hofman en Ludvik Raza. 17.15 LAIIe meine Tiere, serie. Afl.2: Das Picknick. 18.00 Malte Maltzahn macht's mö- glich, poppenspel. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Das Mut- terschiff, natuurfilm over het leven van de zeeotter. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's.). 20.00 Mittwochs um 8. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Eff-eff, programma over vrije- tijd en fitness. 22.30 Riickblende, filmportret van de 60 jaar geleden geboren te kenaar en fotograaf van de Berlijnse Milljhs: Heinrich Zille. 22.45 Point blank (Point blank), Amerikaanse speelfilm uit 1967 van John Boorman naar een roman van Richard Stark. Met: Lee Marvin, Sharon Acker, An- gie Dickinson e.a. Mal Reese, de compagnon van Walker is er met 93.000 dollar en diens vrouw vandoor gegaan. Wan neer Walker tijdens een boot tocht wordt aangesproken door de vreemdeling Yost, komt hij de verblijfplaats van Reese en zijn vrouw te weten. Zodoende kan hij zijn wraakac tie voortzetten, maar het geld is echter verdwenen....(In het Duits nagesynchroniseerd). 00.13 Laatste nieuws. BBC 1 Knots Landing Amerikaanse serie. Afl.: Emergency. Sports crazy. Afl. 5. Tekenfilm. Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: The Snorks. Bad boys. Afl. 3. Newsround. Jeugdjournaal. Butterfly Island 8-delige kinderserie. Afl. 5. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston. Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Wogan, with Ben Elton, talk- Sorry, comedy-serie. Afl. 3: A fool and his money. Paradise, westernserie met Lee Horsley, Sigrid Thornton, Dehl Berti e.a. Nieuws. Regionaal nieuws en weerbe- The Cassandra crossing, En gelse speelfilm uit 1977 van George Pan Cosmatos. Met: Richard Harris, Sophia. Loren 00.35 The Cure in Orange, popcon- BBC 2 15.50 Holiday outings: Italia lakes. 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.05 National geographical assign- 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 The half a million dollar ma gic carpet. 18.00 One in four. 18.30 Gardeners world, tuinierstips. 19.00 Def II: Buck Rogers in the 25th Century, Afl.: Journey to the oasis. 19.50 I'd like to teach the world to sing, 4-delige serie waarin Ian Adams amateurzangers advie zen geeft, m.m.v. Michael Crawford en Sian Phillips. Afl. 1. 20.35 Timewatch - summer of ato mic bomb, docudrama over de redenen waarom Amerika aan het einde van WO II een atoombom gebruikt heeft. Met: Blain Fairman, Brian Greene en Peter Carlisle. 21.35 MASH, Amerikaanse serie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. Afl.: Major Ego. 22.00 Screenplay: The act. tv-spel van Richard Langridge welke zich afspeelt in Oost-Europa in 1944. Met: Karl Sheperd en Barry Jackson. 23.15 One day: Barney Curley. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Loving memory: Cheating the 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.55 Einde. 3 Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending ■X Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst E8 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Transworld Sport. 20.00 Dublin Horse Show. 21.00 Archery World Champion- 21.30 Windsurfing World Cup Final. 22.00 Athletics Grand Prix Buda pest. 23.00 Football World Cup. 00.00-01.00 World Games. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde VARA 17.01 Neighbours. 17.24 De noodlotsdag NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 VARA's kindermenu. NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 Transmission. 19.30 Leny Henry. 20.00 Mutiny. 21.30 Euromagazine. 21.50 World news. 22.00 Burke's Law. 22.55 Barnaby Jones. 00.00 World News and Weather fol lowed by The Mix. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09 45 ZDF-info 10.00 Heute. 10.03 Project Brainstorm 11.45 Um- schau. 12.10 Studio 1. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.55 s Teletekstoverzicht. 14.15 Expeditionen ins Tierreich docu mentaire 15 00 Tagesschau. 15.05 Die Campbells, serie. 15.30 D Su- perdrumming II. 16 00 Die Trickfilm schau. 16.15 Auf und davonl. 16.40 t Tiere in Spanien, natuurfilm. 17.05 Kleine Geschichten aus dem Zoo, Vandaag: Orangs. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 TV 5 09.45 ZDF-lnfo 10.00 Heute. 10.03 Project Brainstorm, speelfilm. 11.45 Umschau. 12.10 Studio I. 12.55 Per soverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 ZDF-info Arbeit und Beruf 13.30 Einde. 14.55 Teletekst-overzicht. 15.15 ZDF-lhr Programm. spelpro- gramma. 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets-Show. 15.50 Kim Co. 16 15 Logomobil, jeugdjournaal. 16 30 Alice im Wunderland. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.10 Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 18.10 Récréation. 18.30 ('Imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Les Animeaux du Monde. 20.00 Les ascensions cèlèbres. 20.50 Jazz in. 21.20 Echo. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Métèo Européene. 22.35 La Suisse et la guerre. 23.25 Pour une chanson. 00.20-00.50 Papier glacé. BBC 1 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story, serie 16.50 Reich und Schön, serie 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm. 17.45 RTL-Spiel. Aansl Tekenfilm. 17 55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh (Switch), Am. serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Kampf8tern Galactica (Batt- lestar Galactica). Am. serie. 20.15 Die Unterröcke der Revolu tion (5): Marie Antoinette, Franse speelfilm uit 1987. 21.45 Staranwalte, Tricks, Prozesse - L.A. Law (L.A. Law), Am. se- 22.35 RTL aktuell. 22.45 Die Zuhalterin (Poliziotto sen- za paura), Italiaans-Oostenrijk se speelfilm uit 1977. 00.10 Stippvisite, Rainer Hole in ge sprek met Klaus Hoffmann. 00.50-00.55 Betthupferl. 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07 55 Weerbericht 08.00 Break fast. time. 09.55 Regionaal nieuws 10.00 Nieuws. Aansl.: But first this. 10.05 Bosscat. 10.25 Why don't you? 11.00 Nieuws Aansl.: But first this... 11.10 Tom Jerry. 11.30 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws Aansl.: Woody Woodpecker, 12:15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws Aansl: Garden party. 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws 14.30 Neigh bours. 14.50 Cricket, Engeland - Au stralië. 17 00 Tekenfilm. 17.10 Hokey Wolf 17.20 Simon and the witch SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07 00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Sky text. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. MTV EUROPE 07.00 Kristiane Backer. 12.00 Remo te control 12.30 Kristiane Backer. 15.00 Yol Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.03 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur. 20.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Zomereditie Cèdea. 20.00 Nieuws. 20.02 Russisch klassiek op CD. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.30 TROS: Tempo Doeloe extra. 19.00-20.30 NOS: Voor buitenlanders. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woens dag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 17.05 Rijswijckfoon. 20.00 Funky Town. Funk, soul en dis- BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium. 20.00 Musica Antiqua. 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen. 12.06 De burgemeester is jarig. 12.55 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.09 AVRO Radiojournaal. 14.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.06 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.11 Vandaag... donderdag. 08.04 Hier en Nu. 08.53 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. Onvoltooid verleden tijd. 't Blijft Hollands. Middagpauzedienst. Hier en nu. Skip Voogd presenteert. De tafel van vier. Coup soleil. De familieshow. VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.35 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: Senza Parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Hulpverleners naar het dal (6). 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Wat je van verre haalt. 13.00 Nieuws. 13.10 Boekenwijsheid. 13.30 Da Capo. 14.00 Klasse-special. 15.00 150 jaar Limburg. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Ne derland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Omroep Rijnland: 10.30-12.00 Voor senio ren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikel boom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie '/28, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met o.m. het vervolgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit, met overzicht middagbladen, Konsumenten Kontakt, 'Kwis en waarachtig' en Editie V41). 14.03 RR-Express: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Dit waren toen ook hits! 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogr. 13.10 Het schurend scharniertje. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.05 Amazone. 18.10 Over stuur: automagazine. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuw. 08.15 Prelude. 09.15 De Muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 11.30 Festival van Vlaanderen. 13.10 Divertimento. 14.00 Capriccio opera van R. Strauss. 16.30 Jean Sibelius. 18.10 Actueel.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14