EO zet christelijke musici in zonnetje Ook de strandrace hoort thuis in het televisie-archief gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE CfiidaeSoutont DINSDAG 8 AUGUSTUS „De Spanjaard gooit een horde om". „De Tsjech wordt laatste", aldus atle- tiekdeskundoloog Ben de Graaf, zon dagmiddag bij de Europacup atletiek in Engeland, tijdens en na het verslag van de 110 meter horden bij de heren. De Spanjaard was een Italiaan, die ook nog eens achter de Tsjech laatste werd in deze race. Op dit niveau worden door „Studio Sport" commentaren geleverd bij sportgebeurtenissen: gekruk, ge klungel. een foutenfestival zonder weerga. Als het eens een keer niet om voetbal gaat, zitten ze daar kennelijk met de handen in het haar. Echte des kundigen zijn er niet, of spreken zó flets, monotoon en ongeïnspireerd dat je dat de kijkers ook niet een hele mid dag kunt aandoen. Is het een wonder dat je geleidelijk aan gaat snékken naar de sportjournaals van TV10 en Véronique. Nou ja, snak ken... Het accent zal daar waarschijn lijk ook op het voetbal liggen. En als ik het allemaal een béétje kan inschatten, zullen naast het voetbal ook wel érg veel snelheidssporten aan de orde ko men: rally's, strandraces, crosses. Zou er ook van dat soort programma's een archief worden bijgehoudenTelevisie en film zijn immers, zo leerden we zon dagavond bij de VPRO in het eerste van een serie themaprogramma's over de rol van de visuele media in de ge schiedschrijving, onmisbaar geworden voor het goed begrijpen van de gebeur tenissen in een bepaalde episode. Voor beeld van zondag: beelden van een toe spraak door Adolf Hitler, die inderdaad illustreerden hoe de man al schreeu wend en tierend aan zijn megalomane waanteksten een griezelig soort over tuigingskracht kon meegeven. Dat zou je uit de geschreven of gedrukte toe spraaktekst nooit kunnen afleiden. In het programma ook beelden van een Polygoon-directeur uit 1931, die een pa thetisch toespraakje hield ter gelegen heid van de introductie van geluidsfilm bij zijn bedrijf, dat elke week de we reldjournaals leverde voor de bioscoop. Tussen alle ijdele prietpraat door stelde de man ook, dat die films een prachtige bron waren voor de geschiedschrijving van die periode, en gelijk had hij. De archieffunctie van Polygoon is van on schatbaar belang, en we mogen ons ge lukkig prijzen dat het bedrijf dat al zo vroeg inzag. Des te schrijnender is het, dat het historisch belang van het eigen medium door de televisie niet of nau welijks is onderkend. Er is vrijwel niks bewaard gebleven uit de eerste decen nia van de Nederlandse televisie. En ei genlijk moet gewoon alles worden be waard. Want alles wordt op een gege ven moment historie, op zijn eigen ma nier: hoe leuk is het niet als we straks, over twintig of dertig jaar, als dat soort evenementen al lang is verboden van wege de waanzinnige energieverspil ling, zo'n strandrace uit de jaren tachtig kunnen terugzien? RENÉ DE COCQ Christian Artists Seminar, impres sies. EO-radio. Radio 3 om 06.00 uur. Woensdag. DALFSEN De Radio 3- uitzending van de Evan gelische Omroep staat morgen geheel in het te ken van het „Christian Artists Seminar" dat op het terrein van „De Bron" in Dalfsen wordt gehou den. In een zeven uur du rende uitzending probeert de omroep het streven van organisator Leen la Riviere te ondersteunen, christelijke kunstenaars uit het „verdachtenbank je" te halen. Leen: „Kunstenaars zijn in de ogen van veel mensen vreemde vogels. Vooral in streng christelijke kring gaan de nekharen daarom nog wel eens recht over eind staan wanneer een kunstenaar zich christen noemt. Vanuit het calva- nistisch denken is het li chaam toch met zonden en smetten omgeven". Leen la Riviere, in het dage lijks leven directeur van de stichting Continental Sounds in Rotterdam, organiseerde het festijn dit jaar voor de negende keer. „Het streven is altijd ge weest de kwaliteit van de kunst in het algemeen en dat van de gospelmuziek in het bijzonder te verbeteren" Het idee om dat in de vorm van een seminar te doen, is af komstig uit de Verenigde Sta- BRT 1 17.00 De woudlopers (Forest ran gers). Britse jeugdserie. 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 33: De comeback. Met: Emmanuel Lewis, Susan Clark, Alexi Karras e.a. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. Afl. 255. 18.05 Plons Afl.: Plons en de kie vieten. 18.10 Het gebeurde hier, David Da- vidse vertelt een verhaal dat. naar men zegt, pcht gebeurd zou zijn in Haringe. Vandaag: Karei de Blauwer. 18.20 De kleinste zwerver (The litt lest hobo), Canadese jeugdse rie. Afl. 6: Firehorse (2). 18.45 Op het terras, seniorenmaga zine. 1. Gesprek met Vera Al- goet. 2. Vader en zoon Mahy praten over hun passie voor oldtimers. 3. Turnoefeningen met Jan Borms. 4 Connie Neefs zingt In Oostende gaan de lichtjes aan. 5. Micha Marah zingt Ik blijf op jou wachten. Speciale gast: Will Ferdy als Flup de fakteur. Presentatie: Connie Neefs en Jan Borms. 19.25 Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (Neighbours), Australi- 20.25 Margriet, talkshow van Mar griet Hermans vanuit de North Sea Yacht Club in Oostende. Margriet ontvangt een beken de Vlaming, een gast van toen. 21.35 Hercule Poirot, 10-delige En gelse serie. Afl. 6: Driehoek op Rhodos. 22.30 Nieuws, met een verslag van de Ronde van België. 22.50 De Kolderbrigade 6-delige comedyserie. 23.30 Coda. Romance opus 28, nr. 2, van Schumann uitgevoerd door Sylvia Traey, piano. 23.35 Einde. BRT 2 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis, te kenfilmserie. Afl. 42. 19.28 Programmaoverzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 McCabe and Mrs. Miller, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Robert Altman. Met: War ren Beatty e.a. 21.55 Uitzending door derden, pro gramma van de christen-de mocratische Omroep. 22.20 Einde. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'êcrarr des vacances, teken films. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Lotto- en jokeruitslagen. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Contacts, verkeerstips. 20.05 Les sentiers du monde, repor tages. Presentatie: Philippe Lambillon. 21.15 La guerre, Canadese serie over de oorlogsgeschiedenis. 22.10 Laatste nieuws en weerbe- 22.45 Ciné-Club de minuit: Cinéma Beige: Zaman, Belgische speel film uit 1983 van Patrick Le Bon. 00.15 Einde. ten. Daar werd in 1973 voor het eerst zo'n meerdaagse bij eenkomst gehouden. Het ge beuren groeide daar in korte tijd uit tot een happening die door zo'n 2500 deelnemers wordt bijgewoond. Leen begon er in 1980 mee en mag inmid dels rekenen op bezoekersaan tallen van rond de tweedui zend mensen. Startplaats Voor tientallen artiesten is het seminar niet alleen de plaats om even „bij te tanken" maar ook de startplaats voor een in ternationale carrière. De Brit se zanger Adrian Snell is daar misschien het beste voorbeeld van. Dat Dalfsen voedingsbo dem voor succes is, komt mis schien wel door de bijna vol maakte' artistieke vrijheid die er heerst en die is gebaseerd op een duidelijke levensvisie. De Evangelische Omroep zendt vanaf zes uur 's morgen rechtstreeks uit vanaf het ter rein „De Bron". Om tien uur beginnen de eerst live concer ten van in totaal tien artiesten. De presentatie is in handen van de verschillende EO-disc- jockeys. Wim Pols is vanaf tien uur gastheer op het podi um, terwijl Evert ten Ham de draaitafels bedient. De uitzen ding wordt geopend door Ber nard van den Bosch en Bert van Leeuwen. Zij draaien van af zes uur 's morgens muziek en praten met artiesten en deelnemers aan het Christian Artists Seminar. Bernard van den Bosch: „Ik draai in mijn programma's het liefst gospel muziek. Hoewel misschien de indruk bestaat dat er niet ge noeg produkten uitkomen, is de werkelijkheid anders. Er is zelfs heel veel goede gospel muziek. Dat ze vaak beter is dan de seculiere muziek komt waarschijnlijk omdat deze ar- 15.30 Falach-Falscher-richtig, quiz met Maren Kroymann. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met Miesling, Alisa en Frank Zander. 17.15 Tagesschau 17.25 Die schönsten Autos der Welt, serie. Afl.: Bugatti 50 T. 17.30 Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Das Piraten- Ausschnittweise Kleinkunst, serie. Afl.: Ferruccio - Clown. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Simon Simon, serie. Afl.: Üb immer Treu und Redlichkeit. Programma-overzicht, Tagesschau. Sketchparade, met Otto Schenk Aansl.: Tagesschau. Kontraste. Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bei Geddes, Patrick Duffy. Linda Gray e.a. Afl.: Hochzeitsglocken. Tagesthemen, actualiteiten. Kulturwelt: Worpswede, docu mentaire over de honderdjari ge kunstenaarskolonie Worps- Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. Einde. DUITSLAND 2 15.28 Die Muppets-Show, Gast: Ro ger Miller. 15.50 Kim Co, kinderserie. Afl.: Schon mal von Waterloo ge hort? Met: Simon Turner, Da vid Friedmann, Christopher Lofthouse e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Met een overzicht van speciale va kantie-activiteiten. 16.30 Alice im Wunderland, teken film naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Das Familienfoto. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Ldn- 17.10 !s5 Tele-lllustrierte. Actualitei ten. sport en amusement. 17.45 Ein Heim fiir Tiere. Duitse se rie. Afl.: Ronny, der Ausreisser. (1). Met: Hans Heinz Moser, Bettina Spier, Michael Lesch e.a Aansl.: Mein Butler und ich. Duitse serie. Afl.: Urlaub geheim. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. 18.25 Ein Heim fUr Tiere. Afl.: Ron ny. der Ausreisser. (2) 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Die Reportage: Moskou den Rücken kehren, documentaire over de strijd voor onafhanke lijkheid van de Baltische repu blieken. 20.00 Sommerfestival im ZDF - Sommerkomödien: Der Mann lm Pyjama, tv-fllm van Christi an Tateuke en Hartmann Jerremy Brett als Sherlock Holmes. Did. 3, 22.50 u. FOTO: AP Schmige. Met: Otto Sander, Elke Sommer, Peter Fitz e.a. Rudi denkt nog even in zijn py- ama sigaretten te kunnen ha len, maar hij wordt voor een autokraker aangezien. Hij vlucht en belandt in de slaap kamer van de vrouw van de commissaris, die gearresteed wordt omdat men hem voor Rudi houdt. Aansl.: Ratschlag für Kinoganger, "Einige Tage mit mir" vam Claude Sautet. 21.30 Heutajournaal. 22.00 Sommerfeatival im ZDF - Das kleine Fernsehspiel - Neue deutsche Filme: Der Regisseur, film van Fritz Poppenberg. Met: Hans-Martin Stier, Regine Carstens e.a. De jonge horror fan Andreas krijgt de kans om als regisseur zijn eigen griezel film te maken. Onder begelei ding van Fritz Poppenberg, die hij in een pedagogisch instituut ontmoet heeft, mag Andreas zijn fantasie laten werken. 23.30 EMr. Moto und der Dachun- gelprinz (Mr. Moro takes a chance). Amerikaanse speel film uit 1938 van Norman Fos ter. Met: Peter Lorre, Rochelle Hudson, Robert Kent, e.a. Mr. Moto is in het koninkrijk Tong Moi, waar Rajah Ali regeert. Moto probeert de revolutie, die de hogepriester Bokor plant, te verijdelen. Intussen krijgt Moto te maken met een vliegtuig crash en de moord op de vrouw van Rajah Ali. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 Teletekatoverzicht. Prinz Bajaja, kinderfilm. flAlle meine Tiere, serie. Afl. 1: Der Graue. Am Sametag kam das Sams zuriick, poppenspel. Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Herkules und die Pferdeantilopen. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). Weltweit: Wo die fünfjahrige Gajaneh ein Bein verlor, docu mentaire over Armenië. 9 maanden na de aardbeving Wir tóten, was wir lieban, 9- delige serie over beschermde dieren en planten. Afl. 7: Rest- posten Natur. West 3 aktuell. DDR-Profile: filmportret van prof. Niels Sönnlchsen, rege ringsraadgever op het gebied van Aids. Gaste in Bayern, toeristische tips over Beleren. Vandaag: Scheidegg. Die Wiederkehr von Sherlock Holmes, 7-delige Engelse serie naar verhalen van Sir Arthur Conan Doyle. Afl. 6: Der Mann mit dem schiefen Mund. Met: Jeremy Brett, Edward Hard- wicke, Clive Francis e.a. Laatste nieuws. Aansl.: Zur tiesten in tegenstelling tot de Michael Jacksons en Madon na's van deze wereld niet uit zijn op het binnenhalen van een hitje. Hierdoor bestaat een compact-disc of een elpee niet uit een combinatie van uit schieters en vullers, maar is de veelal hoge kwaliteit gelijkma tig verdeeld. Bovendien on dersteunen de teksten de mu ziek en andersom. Ik heb geen favoriete groep Waar ik naar kijk is hoe het klinkt en of er een goede tekst wordt gezon gen. Dat is ook een verschil tussen gospelmuziek en de ge wone popmuziek, dat de gos pel-artiest ook met zijn tekst wil communiceren met het pu bliek". Compilatie In het nonstop uur van negen tot tien volgt een compilatie van optredens van de voor gaande dagen op het Christian BBC 1 15.20 EThey flew alone, Engelse speelfilm uit 1943 van Herbert Wilcox. Met: Robert Newton, Anna Neagle,, Martita Hunt Tekenfilm. Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: Ewoks. Really wild show Afl. 6. Newsround, jeugdjournaal. Gentle Ben. Afl. 7. Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Boddymatters roadshow, 6- delige wetenschappelijke serie. Afl. 1: Animals: veterinary hos pital. Langford, Near Bristol. Eastenders, familiefeuilleton met Mike Read, Peter Dean, Nick Berry e.a. Paul Daniels Magic Show goochelshow van de illusionist Paul Daniels. Points of view, kijkersreacties. Nieuws. Regionaal nieuws en weerbe- Dirtwater Dynasty, 4-delige Australische serie over drie ge neraties Australiërs. Met: Hugo Weaving, Victoria Longley e.a. Afl. I An ocean apart, documentaire serie over hoe de Amerikanen verwikkeld raakten in de eer ste wereldoorlog. Afl. 5: If you don't like our peaches - quit shaking our tree. Weerbericht. i Einde. BBC 2 15.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: National Eisteddfod. 16.30 Look stranger. Vandaag: The investigator. 17.00 CShow business, Amerikaan se speelfilm uit 1944 van Ed win L. Marin. 18.30 The man who started the war. 19.00 EReturn of the bad men, Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Ray Enright. Met: Randoph Scott, Robert Ryan. Ann Jef- 20.35 Business matters. Afl.: Have project will manage. 21.00 On the line. 21.30 Ebony on the road. Program- ma over zwarte muziek. Afl. 4. Presentatie: Brinsley Ford van de popgroep ASWAD. 22.00 Studio 5B. Serie met Kerrie Keane, Wendy Crewson, Ken neth David Gilman, e.a. Afl.: To air is human. 22.50 Gift to the gab, Afl. 1. 23.20 Voices from the doll's house, Afl. 1: Victoria the suffragette. 00.15 Awaiting our executioners. 00.45 Eye on nature. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.30 Einde. ffl Ondertiteling via Teletekst m Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending in orginele versie met ondertitels Herhaling Artists Seminar. Van elf tot twaalf uur treden onder meer Solveigh Leitaugh, Luis Alfre do Diaz en Maggie Dawn op en praat de Nederlandse zan ger Rob Favier over zijn elpee „Een roos op de weg". In het Koffie-uur zijn onder anderen Per Höglund en Bruce Carroll vanaf het podium te horen en wordt er gesproken met Karen Lafferty die bij Musicians For Mission werkt. Zij leidt daar mensen op voor zendingswerk in de muziek en werkt mo menteel aan een eigen elpee. Tussen twaalf en een zijn er vier optredens van. Caroline Bonnett, Scott Wesley Brown, Andy Pratt en Rodney Cord- ner. Leo Blokhuis geeft vanaf het terrein sfeerimpressies en praat in de wandelgangen met artiesten. Ieder half uur is er het „Christian Artists Gospel Journaal", waarin nieuws over de artiesten. HANS PIËT SKY CHANNEL 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 World games 19.00 Eurosport what a Week) 20.00 Paardensport. 21.00 Golf. 22.00 Wielrennen. 23.00 Atletiek. 00.00 World games. 01.00 Einde. SUPER CHANNEL 15.30 Nino Firetto. 16.30 On the air. 18.30 Rock over Europe. 19.30 Teachers only. 20.00 Sport. 21.50 World News and Weather. 22.00 Sport. 23.00 NBA Basketball. 00.00 World News. Aansl.: The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 European Top 20. 21.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies e. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 Beau et Chaud. Nouveau monde. Breves et Métóo Européene. Recreation. ('Imagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Trente Millions d'Amis. La marche du siècle. Journal Télévisé. Métèo Européene. Ciné-club. La chance aux chansons. Fin de programme. RTL+ 15.50 Polizeibericht, (Dragnet), Amerkaanse misdaadserie. Afl.: Erpressung. 16.15 Adel verpflichtet, met Prins Eduard von Anhalt. 16.45 Spiegelei, spelprogramma. 17.15 Dance, dansshow. 17.45 Niemand isf Perfekt (Nobo dy's perfect), Amerikaanse se- Anpfiff -Die Bundesliga Show, voetbal. i Sport Depesche. Anpfiff, vervolg. i RTL aktuell, actualiteiten met Angelika Bade en Anne Hac- Die Jungfrau und der Zigeu ner (The virgin and the gipsy). Engelse speelfilm uit 1970 van Christopher Miles. i Alles nichts oder? Spelpro gramma. i Fontaine der Lust (Fountains of lust), Griekse speelfilm. Betthupferl. Einde. NEDERLAND 1 NCRV 15.30 (TT)Rondom tien e: Straatmuzikanten, praat programma van Hans Sleewenhoek. 16.20 (sl Hoogtepunten uit U zij de glorie e, compilatie van het koor- en samenzang- programma vanuit de Gro te Kerk in Den Haag. 16.39 s G'oud en nieuw e, mu ziekprogramma vanuit Po nypark Slagharen gepre senteerd door Frank Mas- meijer. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Kay O'Brien, Amerikaanse ziekenhuisserie. Afl.: Stop and smell the linen. Kay krijgt een bekend mode ontwerpster als patiënte. Haar leven is werken. Zelfs op haar ziekbed wil ze niet van ophouden weten. NCRV 18.25 De gummiberen teken filmserie. Afl.: Wie het laatst lacht, lacht het best. 18.48 Alex, tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.16 LilKerkepad, 9-delige serie over duizend jaar god en mensen. 19.42 EJa, natuurlijk extra. Vandaag: Een oase in de Sahara. 20.13 Zo vader, zo zoon, spel programma gepresen teerd door Gerard van den Berg. 20.39 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Take this job and love it. Whitley moet voor het eerst van haar leven een baantje zoeken, nadat ze op ongelukkkige wijze een auto gedeukt heeft. 21.02 TRondom tien: Huismid deltjes (2). praatprogram ma van Hans Sleewen hoek. 21.52 Hier en nu, actualiteitenru briek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: ds. H. Mudde. 22.48 Murder she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: huwelijksproblemen. De zus van Amos, de sheriff van Cabot Cove, komt op bezoek. Ze zoekt wat aflei ding in verband met haar huwelijksproblemen. Wan neer haar man wordt ver moord. roept ze de hulp in van Jessica. 23.31 Huizen van Oranjr: De Princessenhof te Leeuwar den. 23.33 Einde. NEDERLAND2 TROS 17.00 Het geheim van de zwarte draak (Jenseits der Mor- genröte/The secret of the black dragon), 6-delige se rie. Afl. 6 (slot): De vuur spuwende draak. Wolf probeert zijn vader terug te vinden wanneer blijkt dat deze is ontsnapt. Maar ook Nadje is in Wolkow's macht. TROS 18.00 Heathcliff Co teken filmserie. 18.12 het zal je kind maar we- zeh (Some mothers do'a- ve'em), comedyserie met in de hoofdrol Michael Crawford. Afl. 2. v>.y A Het panel van „Zo vader, zo zoon", v.l.n.r. Willem Bol, Gerda Ha vertong en Dick Passchier. Ned. 1, 20.13 u. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 13 05 Einde. EO 15 30 Westbrook Hospital 15.55 Lassie 17.10 Flap uit NOS 17.30 Journaal. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute. 10.03 Gott und die Welt 10.35 Der Mann im Pyjama. 11.50 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.55 Teletekstoverzicht. 14.15 Expeditionen ins Tierreich 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Campbells. 15.30 EThe Munsters 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Denkstel? 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute. 10.03 Gott und die Welt 10.35 Der Mann im Pyjama. 11.50 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.55 dl Teletekst-overzicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets-Show. 15.50 Kim Co. 16.15 Logomobil. 16.30 Alice im Wunderland. 16.55 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.55 Odysseus und die Sterne. 17.15 EAIIe meine Tiere. BBC 1 08.00 Breakfast time. 09.55 Regio naal nieuwst. 10.00 Nieuws. 10.05 Rolf Harris' cartoon time. 10.25 He artbeat. 11.00 Nieuws 11.05 Lassie. 11.30 Playbus 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. 12.15 The O-Zone lay er. 12.25 Superman. 12.50 Banana- man. 13.00 Nieuws. 13.55 Regionaal nieuws. 14.00 Nieuws. 14.30 Neigh bours. 14.50 Allotment show. 15.20 Knots Landing 16.10 Sports crazy. 16.55 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC BBC 2 07.55 Open University. 08.20 Einde. 10.00 Teletekst. 11.00 Boating but ler Afl. 4. 11.30 Open University. 11.55 Pictures 13.20 The 1988 Royal Institute Christmas lecture 14.20 Fingermouse. 14.35 People's court 15.00 Nieuws. 15.50 Holiday outings 16.00 Nieuws. 16.05 National geo graphical assignment 16.50 Nieuws. 16.53 Newsroom South- East. 17.00 The half a million dollar magic carpet. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09 30 Panel pot pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Skytext. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 20.15 20.28 De eerste de beste hoogtepunten. Gast van de week: Henk Warns. Pre sentatie: Joost Cohensius. s Time, muzikale rondreis met Demis Roussos door zijn geboorteland Grieken land. T en T e (T and T), Canade se serie. Afl.: De chantage- zaak. Een Vietnamese kruidenier wordt het leven zuur gemaakt door een bande Chinese afpersers. NOS t Journaal. TROS TROS Dierenbingo, spel programma vanuit de Beekse Bergen in het ka der van 125 jaar Dierenbe scherming. Presentatie: Linda de Mol. TROS Aktua special. X Klein Londen, klein Ber lijn, 7-delige serie. Afl. 6. De nieuwe Duitse kom- mandant heeft duidelijk heel andere opvattingen dan de vorige. De bewo ners staan niet achter hem en zelfs de pastoor weigert zich te schikken. NOS Journaal. Einde. NEDERLAND3 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borat. 21.02 De Radio Vereniging 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Plantage magazine zo- mereditie. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor 19.03 Dubbellisjes 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Opera. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert 23.10-00.00 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Daar waar de molens staan. 18.30 Taal en teken 19.00 NOS' Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: A word of En glish. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92 9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanal 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 17.05 Rijswijckfoon. 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium. 20.00 Musica Antiqua. 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA Radio I woensdageditie. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.06 Klantenservice. 15.45 Hallo, met de TROS 17.06 EO: Tijdsein. 17.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.00 Voorlichtingsprogramma over de cursus Zelf mode maken. 18.15 Voorlichtingsprogramma over de cursus You're wel- NOS6 18.30 Sesamstraat. 18.45 Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 15. 19.00 Atlantis mag niet verdwij nen, Duitse jeugdserie. Afl. 2: Het graf van de vampier. Na het overlijden van Wil lem zijn Jule en Artur de nieuwe eigenaars van At lantis geworden. Het hele bejaardentehuis helpt mee aan de feestelijke herope ning. 19.45 Verhalenvertellers, serie. Afl. 17. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewest regionaal magazine. On derwerpen: 1. Radio Koot wijk. 2. Grouw. 3. Nieuwe toekomst voor Kuinre. 21.05 Oude muziek in Utrecht, serie over het Holland Fes tival Oude muziek Utrecht 1988. Deel 2: Malcolm Bil- son speelt Mozart. RVU 21.30 Jopie Hiusman, filmpor tret van deze schilder en voddeboer uit Workum. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 22.45 Einde. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Will wil wel 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond. 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 .Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 00.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet 11.45 Pianomuziek 12.15 Toos Onderwijngaard speelt 12.45 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het geheugen. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival 17.00 TROS: Dierenmanieren. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Ra dio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, tus sen 10 00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunch- programma 14.03 RR-Express: nonstop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel: Zomerserie over Hekserij. 15.03 Dit waren toen ook hits! 16.05 Neem je tijd BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogr. 13.10 Het schurend scharniertje. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuw. 08.15 Prelude. 09.15 De Muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 11.30 Festival van Vlaanderen. 13.10 Divertimento. 14.00 Capriccio opera van R. Strauss. ■16.30 Jean Sibelius.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8