„Abe Lenstra versloeg ADO .onder loep FC Köln boos op PSY na aantrekken Povlsen Basketballers Noordkop mogen niet mee naar VS SPORT CcictaeSouttmt DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 Atleten Joegoslavië promoveren na protest DUBLIN' Joegoslavië zal over twee jaar toch met zijn mannenploeg mogen uitkomen in de B- finale van de strijd om de Europese atletiekbe- kers. Eergisteren werden Joegoslavië en Neder land in de C-finale in Dublin in het laatste onder deel de 4 x 400 meter gediskwalificeerd. Portugal werd daardoor winnaar van de wedstrijd in Ierse hoofdstad. De Joegoslavische en Nederlandse ploegleiding protesteerden vervolgens tegen de diskwalifica ties. Na langdurig beraad besloot de jury d'appel, na het bestuderen van televisiebeelden, de uitslui tingen ongedaan te maken. Joegoslavië werd weer winnaar van de 4 x 400 meter en uiteindelijk ook eerste in het eindklassement vóór Portugal en Ne derland. Oefenwinst volleyballers ATHENE Het Nederlands heren volleybalteam heeft gisteren in Athene de serie oefenwed strijden tegen Grie kenland afgesloten met een klinkende overwinning van 3- 0. De ploeg van coach Harry Brok king was in het vijfde (gewonnen) duel binnen de re cordtijd van zeven tig minuten klaar. De setstanden wa ren: 15-8, 15-2 en 15-7. Sportprijs vragen DEN HAAG De verdeling van het prijzengeld van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 31: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 2 x 150.00,00, 3e prijs: 67 x 2.951,30, 4e prijs 3808 x 51,90, 5e prijs: 62.896 x 5,00. Jackpot nr. 32: 68.467,24. Cijferspel: 6 goed: geen winnaar, 5 goed: win naars, 4 goed: 35 win naars, 3 goed 225 win naar, 2 goed: 2148 win- AS ROMA WIL WINTER APELDOORN Flemming Povlsen komt over een jaar naar PSV. De 22-jarige aan valler van het Westduitse FC Köln tekende tot grote woede van zijn club een contract, dat hem met ingang van 1 juli 1990 voor drie seizoenen aan de Eindhovense club bindt. Volgens de UEFA-bepalingen zal PSV 3,6 miljoen Duitse Marken (ruim 3,8 miljoen gul den) betalen aan de vice-kam- pioen van West-Duitsland. Povlsen strijkt bij PSV een jaarsalaris op van ongeveer acht ton. Christian Daum, de trainer van FC Köln reageerde woe dend op het besluit van de Deense aanvaller, die ook in de belangstelling stond van AS Roma. „Het is toch te gek voor woorden, dat spelers, die nog een heel seizoen bij een club voor de boeg hebben, in dit stadium al voor een andere vereniging tekenen. Ik vind dit geen stijl van PSV". FC Köln, dat waarschijnlijk ook international Hassler aan het eind van het seizoen ziet ver trekken naar het buitenland, weigerde mee te werken aan een versnelde transfer. PSV wilde Povlsen het liefst nu al aan de selectie toevoegen. De Eindhovense club bood ruim vier miljoen gulden, maar de clubleiding van FC Köln ver langde enkele miljoenen meer, hetgeen de Brabanders te gor tig werd. PSV zal de komende weken ook nog de affaire Vanenburg definitief de wereld moeten uithelpen. Zoals bekend ver lengde de international tien dagen geleden zijn doorlopen de contract bij PSV tot „le venslang", nadat AS Roma hem een gigantische aanbie ding had gedaan. Vanenburg tekende tevens een voorcon tract bij AS Roma en die club beweert nu de rechten te heb ben op de Nederlander. Nadat de UEFA een protest van AS Roma over deze gang van za ken niet in behandeling nam, slaagde de Romeinse club erin de FIFA te bewegen op ophel dering te vragen bij de KNVB. Maar PSV, dat volgens voor zitter Ruts bijgestaan wordt door een team van juristen, is er van overtuigd dat PSV in haar recht staat. AS Roma, dat op^- korte termijn een derde buitenlander wenst te contrac teren, heeft nu de zinnen gezet op Ajacied Aron Winter. De clubleiding van Ajax weigert echter de praten met de Itali aanse club over een tussentijds vertrek van de middenvelder, die een doorlopend contract heeft. VEEL BELANGSTELLING VOOR TENTOONSTELLING IN HEEREN VEEN 99 HEERENVEEN „Rondom Abe, een voet balepisode in Friesland", is de titel van een ten toonstelling die momen teel wordt gehouden in het museum Willem van Haren in Heerenveen. De expostie duurt tot 10 sep tember en handelt over de grote tijd van het Hee- renveense voetbal. En dus over één van de grootste balkunstenaars die Nederland gekend heeft. Over Abe Lenstra. Jopie Huisman, waarschijnlijk de grootste fan, houdt het bij na niet als hij het over Abe heeft. „Trillend op zijn poten" heeft hij het wonder aan het werk mogen zien. „Kijk, Cruyff passeerde zo (slalom). Abe liep rechtdoor en de te genstanders vielen door zijn schijnbewegingen gewoon weg. En daarom denk ik, met alle respect, dat er in de He mel ook gevoetbald wordt. Zoiets kan toch niet zomaar verloren gaan?" Abe Lenstra is dood, alweer vier jaar. Maar in Heerenveen is hij weer even springlevend. Op een doordeweekse dag zit het museum vol met mensen die met vochtige ogen de kromme bal op het beeld scherm volgen, die Abe aan het woord zien, en Faas Wil kes, en Joop Stoffelen, die de Heerenvener net als zovele anderen wel voor „boer" wil de uitmaken, waar hij maar slecht tegen kon. Zijn vrouw Hil, ontdekker-met-een- vraagteken Wim Schotanus, Wim Molenaar, pratend over de wedstrijden tegen Be Quick vooral. Alle stoelen zijn bezet. „Dammen, daar kun je over nadenken, wel een uur, over voetbal niet", zegt Abe. Sigaren In een vitrine hangt het oran jeshirt, in de buurt van zijn voetbalschoenen. Maat 42, de spanveren er nog in. Jopie Huisman tekende ze eens vol eerbied. Peinzend staat de toeschouwer ervoor. Daar heeft Abe in gevoetbald. Hij zal straks het boek kopen dat aan de balie verkrijgbaar is. Misschien ook de poster en het doosje Abe Lenstra-siga ren. Tien voor tien gulden veertig. Naast vele foto's, tekeningen, programmabladen, en opstel lingsformulieren, liggen in Heerenveen ook gedichten. In het Stedelijk Museum hangt een Klee Ik vind het mooi maar ik kan er niets mee doen Een warme violist speelt Haendel in 't Concertgebouw Ik vind het mooi maar ik kan er niets mee doen Alleen als Abe Lenstra zwij gend speelt met tegenstanders en een oer besef Laat ik een traan op 't asfalt van de kunst Want ik vind het mooi ik kan er niets aan doen. Dat was Nico Scheepmaker, bijna dertig jaar geleden, in de naam van de vader van de zoon van de heilige geest Abe. Schaatsen En dan zijn er natuurlijk de verslagen in de kranten, het ene nog mooier dan het ande re. „Abe Lenstra versloeg ADO". „Abe Lenstra kam pioen van Overijssel". Abe kampioen van Overijssel? Ja wel, schaatsen op de "korte baan. Want dat deed hij ook. Hij versloeg de kampioen van Nederland. En biljarten kon hij, en tennissen, en dammen, en atletiek: verspringkampi- oen van Friesland en de 100 meter op gras in 10,9. Een wonderlijk mens, in zijn pres taties en in zijn gedragingen, die eens het Nederlands elftal maar voor gezien hield toen hij niet op de gewenste links binnenplaats terechtkwam dan ging hij liever vis sen die weigerde met Guus Drager van Ajax in het veld te staan omdat die ge vonden had dat zijn kousen zo slordig zaten, die wel met de auto ging als zijn medespelers in het vliegtuig stapten, die weigerde terug te komen toen een scheidsrechter hem kwam vertellen dat hij hem onterecht uit het veld had ge stuurd, die niet voor honderd duizend gulden in Florence wilde gaan voetballen en die ook niet zelf een bedrag op een blanco cheque wilde in vullen. Echtgenote Hil toen: „Abe heeft een vaste betrek king. Er is een pensioen aan verbonden. Dat gaat verloren als we weggaan. Abe is naar de burgemeester geweest om te vragen of hij na die twee jaar weer terug kon komen op de secretarie. Maar die garan tie kon hem niet worden ge geven". Dus bleef Abe maar op de afdeling bevolking ach ter zijn schrijfmachine zitten. „Het Friese voetbalfenomeen Abe Lenstra is niet te koop", juichte de krant. Zijn mooiste was waarschijnlijk die op 7 mei 1950, tegen Ajax (met Ri- nus Michels). Met nog een half uur te spelen stond Ajax met 5-1 voor. Heerenveen won met 6-5. Dank zij Abe. In 1977 werd hij getroffen door een hersenbloeding, die hem voor de rest van zijn le ven hij overleed in 1985, op 64-jarige leeftijd tot de rolstoel veroordeelde. Maar daar gaat het in Heerenveen niet om. Daar is -de levende Abe het voetbalmirakel uit Heerenveen, over wie de kranten zo vaak jubelden. „Al zijn bewegingen zijn uitslui tend op nuttig effect bere kend. Nochtans is zijn vloei ende stijl een lust voor het oog. Het is de stijl van de Abe Lenstra (links) met een bekende actie: scorend. kunstenaar, die zich nimmer verloochent, noch in de flu welen center van zijn gevoeli ge voeten, noch in het geweld van zijn verbijsterend schot". Johan Cruijff is in Heeren veen eventjes heel ver weg JAAP KWAK Bel javski houdt voorsprong AMSTERDAM Alexander Beljavski heeft gisteren in de achtste ronde van het schaak toernooi in Amsterdam zijn voorsprong in de kroongroep op Viktor Kortsjnoi behouden. De Sovjet-grootmeester won van John van der Wiel en bracht zijn totaal op zes pun- ten. Kortsjnoj versloeg Jeroen Piket. De Zwitserse veteraan heeft een punt minder dan I Beljavski. Speelman deelde het punt met Gulko. In de grootmeestergroep boekte Ju- dit Polgar opnieuw een over winning. De dertienjarige Hongaarse dwong met de witte stukken de Joegoslaaf Hulak i in 40 zetten tot overgave. Het verloop van de partij tussen Pol gar (wit) en Hulak is. 1. e2-e4 c7-c5, 2 Pgl-f3 e7-e6, 3. d2-d4 e5xd4, 4. Pf3xd4 Pb8-c6, 5 Pbl-c3 Dd8-c7, 6. Lfl-e2 a7-a6, 7 0-0 Pg8-f6. 8. Lcl-e3 Lf8-e7, 9. f2-f4 d7-d6, 10 Ddl-el Lc8- d7, 11. Del-g3 0-0, 12. Tal-el b7-b5, 13. a2-a3 Pe6xd4, 14. Le3xd4 Ld7-c6, 15. Le2-d3 Ta8-b8, 16. e4-e5 Pf6-e8, 17 f4-f5 e6xf5, 18. Tflxf5 d6xe5, 19. Dg3-h3 h7-h6, 20. Ld4xe5 Dc7-a7+, 21 Kgl-hl Le7-{J6, 22. Tf5-g5 Da7-f2, 23 Tel-fl Df2xfl 24. Ld3xfl h6xg5, 25 Lfl-d3 f7-f5, 26. Ld3xf5 Ld6xe5, 27 Dh3-h7+ Kg8-f7, 28. Dh7-g6+ Kf7-e7, 29. Dg6-e6+ Ke7-d8, 30. De6xe5 Tb8-b7, 31. Khl-gl Tb7-f7, 32 g2-g4 g7-g6, 33. De5-b8+ Kd8-e7, 34. Pc3-d5+ Le6xd5, 35. Db8-e5+ Ke7-d8, 36. De5xd5+ Kd8-c7, 37. Dd5-c5+ Kc7-b8, 38. De5-b6+ Tf7-b7, 39. Db7-d8+ Kb8-a7. 40 Lf5xg6 zwart geeft het op Sportwereld Zeilen Door een gebrek aan wind zijn maandag bij de Sneekweek de teamwedstrij den in de Valken- en Regen boogklasse niet doorgegaan. Het wedstrijdcomité is nu van I plan deze wedstrijden op don- I derdag, de laatste dag van de I Sneekweek, te laten varen. Boksen De Mexicaan Jorge Paez heeft zijn wereldtitel I boksen in het vedergewicht (versie IBF) behouden. Paez versloeg in El Paso vlak bij de Mexicaanse grens in Texas de Amerikaan Steve Cruz op punten. De partij ging over twaalf ronden. Autosport Arie Luyendijk is in Brooklyn als zesde geëin digd in een wedstrijd om het CART-kampioenschap in de Verenigde Staten. Luykendijk lag lang op de tweede plaats. Hij werd echter met een ronde gestraft toen hij een fles water uit de wagen wierp. Archieffoto van Ruud Gullit met zijn vrouw Yvonne en hun toen (in 1985) pasgeboren dochtertje Felicity. FOTO: ANP „Ruud Gullit gaat scheiden" MILAAN Ruud Gullit is een gerechtelijke procedure begon nen om zich te laten scheiden van zijn vrouw Yvonne, zo is ver nomen in kringen van zijn Italiaanse voetbalclub AC Milan. Een woordvoerder van de club zei dat AC Milan was ingelicht over de echtscheidingsplannen van de spits, maar Gullit zelf was niet beschikbaar voor commentaar. Hij herstelt momenteel van een knie-operatie die hij in mei onderging. Aangezien hij nog niet aan de clubtrainingen kan deelnemen, zal hij vermoedelijk de eerste speeldag van de Italiaanse competitie op 27 augustus moeten missen. In de Italiaanse pers deed al lang het gerucht de ronde dat Gul- lits huwelijk op de klippen was gelopen, maar de voetbalster weigerde zelf commentaar op die berichten. Hij trouwde vier jaar geleden met Yvonne met wie hij twee doéhters heeft, Feli city en Sharmayne. Nieuwe datum voor NEC- FC Den Haag DEN HAAG De besturen van NEC en FC Den Haag hebben overeenstemming be reikt over een nieuwe datum voor de onderlinge eredivisie- confrontatie. Aan de KNVB zal worden voorgesteld de voor woensdag 16 augustus vastgestelde wedstrijd te ver schuiven naar woensdag 20 september (aanvang 17.30 uur). Burgemeester Dales van Nij megen gaf geen toestemming voor het duel op 16 augustus omdat in stadion De Goffert op die datum nog niet aan de veiligheidseisen kon worden voldaan. Een maand later is dat wel zo. Overigens komt trainer Adriaanse hierdoor in de problemen omdat hij was ingegaan op een uitnodiging om op 20 september op te tre den als coach bij de benefiet wedstrijd voor het Kleurrijk Nederlands Elftal, die op die dag in Rotterdam wordt ge speeld. Waarnemend burgemeester Verkuijlen van Den Bosch heeft de competitiewedstrijd BW Den Bosch - Feyenoord, op zondag 17 september, ver boden. Op dezelfde dag wordt in Den Bosch een internatio nale halve marathon afge werkt. Verkuijlen geeft „uit tradtionele overwegingen" de voorkeur aan de marathon Manager Ad Zonderland is verbolgen over de handelwijze van Verkuijlen. „Den Bosch speelt al 25 jaar betaald voet bal. Dat is zeker geen traditie". Haarlem koopt Karei Bouwens HAARLEM Haarlem heeft de 31-jarige Karei Bouwens gekocht van FC Den Haag. De Noordhollandse club, waaraan de Hagenaar vorig seizoen al was uitgeleend, tekende een contract voor één jaar. FC Den Haag deed Bouwens uiteinde lijk voor 70.000 gulden van de hand, nadat aanvankelijk 75.000 gulden voor hem was gevraagd. Na aftrek van de huursom (15.000 gulden) houdt FC Den Haag 55.000 gulden over aan de transfer. Karei Bouwens (links), toen hij nog „speelde" bij FC Den Haag, op kippenjacht met Pablo Plak. FOTO: ANP „Mentaal was de groep van 1985 sterker. We zijn toen ook mentaal sterk gemaakt door Peter Murphy. Nu wordt meer verwacht dat het uit de groep komt, maar dat kunnen we niet aan. Je moet heel veel van deze groep eisen. Ze con stant achter de vodden blijven zitten. Steeds wijzen op de dingen die fout gaan. Daar kan je van leren, maar daar leren we te weinig van. Ik weet ook niet water er alle maal in die hoofdjes omgaat. Kijk, deze groep heeft pit no dig en ook iemand die dat van ons verlangt. Pang heeft dat niet genoeg. Als die boos is, dan schrik je wel even, maar zijn boosheid duurt altijd maar vijf minuten". International Ingrid Piers- ma in Volleybal „Ik houd me aan de wetten. Maar alle wetten hebben ge lukkig ook mazen. Die geven mij de mogelijkheid niet als een grijze muis door het leven te hoeven gaan, of recht over de streep te moeten lopen. Ik ben niet de enige die er zo over denkt, want anders zou- dën er niet zoveel advocaten rondlopen. Geleerden van commissies denken dat ik ma ling heb pan bepaalde regle menten. Maar anders zou Roda JC allang failliet zijn ge weest". Nol Hendriks, suikeroom van Roda JC, in de. Volks krant „Neem nou een Knuvers of een Jansen. Die kerels krijgen van mij volop kansen om straks op de WK de 100 km- ploegentijdrit te rijden. Dan blijkt dat zij een aantal tekort komingen hebben. Als coach heb ik'daar geen problemen mee, want dat kan gebeuren. Maar ik heb dan zeker geen medelijden met die mannen. In topsport is mededogen nu eenmaal niet op zijn plaats. Bovendien zag een aantal ren ners, van wie sommigen so wieso te jong waren, dit zelf ook al aankomen". Piet Kuys, bondscoach wie- Ieramateurs, in het Alge meen Dagblad „Van der Gijp en ik wensen geen hoofdpijn van de spelers te krijgen, maar omgekeerd mag dat wel. Als die strijd ten koste gaat van spelers, en als die spelers tot de gevestigde orde behoren, dan moet dat maar. De gevestigde orde moet beseffen het voorbeeld te geven. Als je bij Feyenoord mag voetballen, moet je uit je zelf tot op de bodem gaan. Ik vind het trouwens belachelijk dat een trainer een speler al moet motiveren. Zo'n stadion, zo'n publiek. De wil is er ook wel, de inzet ook, alleen is er geen evenwicht, 't Enige wat ik ze verwijt, is dat Feye noord nog geen team is". Pim Verbeek, trainer Feye noord, in Voetbal Interna tional Erik de Bruin: beperkte moge lijkheden. FOTO: ANP „Wij proberen in onze vrije tijd een leuk concours op po ten te zetten. Wat trouwens moeilijk genoeg is. We wer ken zonder winstbejag en ke ren nagenoeg alles dat via sponsors binnenkomt, direct weer uit in prijzengeld. Om die reden ook hebben we in relatief korte tijd een goede naam opgebouwd en kunnen we elk jaar rekenen op de komst van vele toppers. Na tuurlijk gebruiken we een percentage voor de onkosten. Maar aan het opbouwen van reserves komen we niet toe en dat betekent dat de stich ting in feite zeer kwetsbaar Bart van der Kloet, stal meester Haags concours hippique, in de Haagsche Courant „Wat ik wil zeggen is dat over een aantal jaren de trainings waarden te mieten zullen zijn. En als je iets duidelijk kunt meten dan heb je daar meer aan dan dat je op je gevoel af gaat. Vroeger beschouwde ik rust als verloren tijd. Tegen woordig zie ik rust ook als training. Natuurlijk is allang bekend dat herstel een we zenlijk onderdeel uitmaakt van het trainingsprogramma. Maar hoeveel rust heb je no dig? Je moet er vanaf dat je dat op je gevoel bepaalt; je moet het kunnen aantonen. Gevoel zal nooit kunnen tip pen aan de feiten". En: „De mogelijkheden om in Neder land de ontwikkelingen te volgen zijn natuurlijk heel be perkt. De .informatie komt niet naar je toe en er zijn slechts weinig Nederlandse trainers die er achter aan zit ten. Ik kan via Henk Kraay- enhof (voormalig trainer van Nelli Cooman, red.) aan veel informatie komen. En KNAU-arts John IJzerman zoekt het een en ander voor me uit op het gebied van voe ding, aminozuren, vitaminen en mineralen. En ik heb na tuurlijk zelf mijn informatie uit het buitenland. Er zijn al tijd genoeg mogelijkheden, als je maar genoeg contacten hebt". „Het ligt niet in mijn bedoe ling me te laten terugfluiten door bekrompen bestuurders. De projectgroepen doen in goed overleg met de clubs aanbevelingen en daarmee construeren we een plan. Op 13 oktober van dit jaar beleg gen we een tussentijdse bondsvergadering waar we de neuzen één kant uit willen hebben. Zegt men dan ja dan gaan we aan de gang om op de bondsvergadering van 10 maart 1990 het totale plan, onder aanvoering van Paul Moerman, in werking te zet ten. En geloof me, alhoewel het natuurlijk beter is om hem dat zelf te vragen. Moer man wil niet doorsukkelen op de huidige manier. Als men uiteindelijk toch weer dwars wil gaan liggen dan heeft dat consequenties voor zijn func tioneren. Dan begint hij niet eens aan het karwei. Dan kunnen we beter nu al naar een nieuwe opvolger voor mij gaan zoeken". Peter Laanen, scheidend voorzitter van de honk- en softbalbond in NRC Han delsblad. DEN HELDER Het bestuur van basketbalvereniging Noord- kop uit Den Helder heeft besloten zijn zeven internationals geen toestemming te geven de oefenstage van het Nederlands team in de Verenigde Staten mee te maken. Het gaat om Rolf Franke, Chris van Dinten, Marco de Waard, Cees van Rootselaar, Ray mond Legrand, Okke te Velde en Tico Cooper. De trip staat voor november op het programma ter voorbereiding op de EK- kwalificatiewedstrijden tegen Polen, België en Italië. „De oefen- stage valt middenin onze voorbereiding op het toernooi om de Europa Cup", aldus Noordkop-coach Ton Boot. Sport op tv VANDAAG BBC 2, 21.00 uur: On the line. Sky Channel, 18.00 uur: Wereld- spelen Karlsruhe. Sky Channel, 19.00 uur: Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur Dres- Sky Channel, 23.00 uur: Atle tiek. Super Channel, 20.00 uur: Su per Sportsnight. Super Channel, 22.00 uur: En- gels voetbal. Super Channel, 23.00 uur: Bas ketbal. MORGEN BBC 1, 16.10 uur: Sportz crazy. Sky Channel, 00.00 uur Wereld- spelen Karlsruhe. Mellaard enige Nederlander in Europese ploeg GATESHEAD Emiel Mell aard is als enige Nederlander opgenomen in de Europese ploeg voor de wereldbeker- strijd, die volgende maand in Barcelona wordt gehouden. De 23-jarige verspringer dankt de uitverkiezing aan de presta ties, die hij de afgelopen week heeft geleverd. Vorige week sprong Mellaard tijdens internationale wedstrij den in Rhede 8,16 meter ver. Een week daarvoor had de at leet uit Spijkenisse met iets te veel rugwind zelfs 8,20 (een centimeter meer dan zijn na tionale record) laten opmeten. De Europese ploeg ziet er als volgt uit: Heren: 100 m: Sangouma (Fra), 200 m: Tilli (Ita), 4 x 100 meter Marie Rose, Morinière, Quénéhervé, San gouma (allen Fra) en Matthes (DDR). 400 m: lit Wdl). 4 x 400 m: Carlo-' witz, Sehonlebe (beiden DDR). Ri- baud (Ita) en Itt; 800 m: Suhonen (Fin), 1500 m Di Napoli (Ita), 5000 m Antibo (Ita). 10.000 m: Panetta (Ita), 110 m horden: Nagorka (Pol), 400 m horden Schmid (Wdl), 3000 m stee ple: Lambru&hini (Ita), hoog Sjöberg (Zwe), polshoog: wordt op 15 augus tus aangewezen, hinkstapsprong: Grobarczyk (Pol), kogel: Timmer- mann (DDR), discus: Schuit (DDR), kogelslingeren Weis (Wdl), speer: Ze- lezny (Tsj), reserve lange afstanden Doherty (Ier). Dames: 100 en 200 m Laurence (Fra), 4 x 100 m: Laurence, Girard, Lerouy, Sidibe (allen Fra), Dunn (Gbr) en Sarvari (Wdl), 400 m: Perec (Fra), 4 x 400 m: Ahrendt (Wdl), For- gacs (Hon), Gunnel en Keogh (beiden Gbr) en Perec, 800 m: Melinte (Roe), 1500 m Murray (Gbr), 3000 m: Ivan (Roe). 10 000 m: Kristiansen (Noo), 100 m horden: Zackiewicz (Wdl), 400 Christova (Bul), speer: Solberg (Noo), reserve lange afstanden Ghican (Roe). Gouden Schoen voor Vanenburg EINDHOVEN Gerald Va- nenburg is voor de tweede achtereenvolgende maal geko zen tot „voetballer van het jaar" De 25-jarige internatio nal. die vorige week zijn con tract bij PSV met liefst acht jaar verlengde, ontvangt van avond tijdens een speciaal gala in Eindhoven, waaraan de TROS vrijdagavond een tele visie-uitzending wijdt, de Gou den Schoen. Tweede in de uit verkiezing werd André Paus (FC Twente), ex aequo op de derde plaats eindigden Ronald Koeman (ex-PSV) en doelman Ruud Hesp (Fortuna S). PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 1700 meter: 1. Elionora Oldeson (C. de Leeuw) 2.20,9-1.22,9, 2. Esa's Pride, 3. Esmeralda S. Toto: winnend 2,20, plaats 1,80, 1,40, kop pel 6,50, trio 32,60. Tweede koers, 2040 meter. 1 Dou glas Mac (M. van de Togt) 2.54,8- 1.25,7, 2. Ceres Rosa, 3. Dream of Lucia. Niet gestart: Dio. Toto: win nend 4,80, plaats 2,00, 3,90, 2,50, koppel 42.20. trio 400,90. Derde koers, 2040 meter: 1 Zwarte Lola (S van de Galien) 2.49,3-1.23,0, 2. Certainly Frisia, 3. Cindy Enkhui zen. Toto: winnend 12,80, plaats 2,50, 1,90, 1,70, koppel 27,70, trio 272,00 Vierde koers, 2040 meter: 1. Zorba Hanover (P. Strooper) 2.47,8-1.22,3, 2. Bitonto Mendel, 3 Bellafleur S. Toto: winnend 3,50, plaats 1,60, 2,70, koppel 10,40, trio 69,00. Vijfde koers, 2380 meter: 1 Bobby R (C. Hetteling) 3 16,9-1.22,7, 2. Bo Bo Batavus, 3 Allard Morgan. 4 Ajax Buitenzorg. Toto: winnend 2,30, plaats 1.10, 1,50, 1,20, koppel 8,70, trio 54,50. kwartet 312,40. Zesde koers, 2700 meter: 1. Brenda V (A. Koning) 3.46,7-1.24,0. 2. Cha- monle T, 3. Caly Westfrlsla. Niet ge start: Caspar di Robles. Toto: win nend 8,30, plaats 4,60, 3,50, 5,30, koppel 64,10, trio 1086,00. Zevende koers, 2040 meter: 1. Zittel- la (D. Suykerbuyk) 2.49,2-1.22,9. 2. Zarelli, 3. Champ Rotary. Toto: win nend 5,30, plaats 1,80, 3,20, 1,80, koppel 32,70, trio 368,50. sportuitslagen Achtste koers, 2040 meter: 1Zodiak (H. Schoonhoven) 2.45.2-1.21.0. 2. Amigo de Queen, 3 Berta Buitenzorg. 4 Zorronora Toto: winnend 2,30, plaats 1,80, 1,80, 4.00. koppel 7.30, trio 128,50, kwartet 498.40. Negende koers, 2040 meter: 1 Win ston Jac (J. Oorthuijsen) 2.44,3- 1.20,5, 2. Wish of Thljssen. 3. Yko Gold Toto: winnend 7,80, plaats 3,30, 1,60, koppel 9,40, trio 220,50. W 5-spel: 1-2-8-2-4: 5.139,60. TOTALISATOROMZET: 220.928.00 SCHAKEN Toernooi in Amsterdam Kroongroep, 8e ronde: Kortsjnoj (Zwi)-Van der Wiel (Ned) 1-0, Speel man (Gbr)-Gulko (Vst) 1/2-1/2, Bel javski (Sov)-Piket (Ned) 1-0 Stand: 1 Beljavski 6, 2. Kortsjnoj 5, 3. Speel man 4 1/2, 4. Gulko 3 1/2 1. 5. Van der Wiel 2 1/2, 6. Piket 1 1/2 1. Grootmeestergroep, 7e ronde: Fine- gold (VstHllescas Cordoba (Spa) afg., Bagirov (Sov)-Gelfand (Sov) 0-1, Pol gar (Hon)-Hulak (Joe) 1-0, Asmaipa- rasjvill (Sov)-Van Wely (Ned) 1-0, Mednls (Vst)-Psakis (Sov) 0-1, Soson- ko (Sov)-Nijboer (Ned) 0-1, Rodriquez (CubFVanheste (Ned) 1/2-1/2, Mohr (BrD)-Hansen (Den) 1/2-1/2, Visser (Ned)-Van der Sterren (Ned) 0-1, Douven (NedFBIatnv (Tsl) 0-1. Cifuen- tes Parada (Chi)-Kuijf (Ned) 1/2-1/2, Ree (Ned)-Peelen (Ned) 1-0, Crisan (Roe)-Garcia Callejo (Spa) 0-1 Stand: 1. Gelfand 5 1/2, 2. Polgar 5, 3 llles- cas 4 1/2+ 1,4. Asmalparasjvili, Nlj- boer 4,5, 6. Finegold 4 2, 7 Psakis 4 1, 8. Bagirov 4, 9. Blatny, Hulak. Mednis. Mohr, Podriquez, Sosonko, Van Wely, Van der Sterren. Vanheste 3 1/2, 18 Garcia. Hansen 3. 20. Ci- fuentes, Douven. Kuijf, Ree. Visser 2 1/2, 25. Peelen 2. 26. Crisan 1 VOETBAL Kwalficatie WK Groep 3: Venenzuela-Chili 1-3 (0-2). 5. en 34. Aravena 0-1 en 0-2, 65. Fer nandez 1-2, 85. Zamurano 1-3. Stand: 1 Brazilië 1-2 (4-0), 2. Chili 1- 2 (3-1), 3. Venezuela 2-0 (1-7) Oefenwedstrijden ACV (1e klas zondagPFC Groningen 1-8 (0-6), Espel (onderbond)-Heeren- veen 0-12 (0-5), CSVC (2e klas zater- dagFBarcelona 1-5 (0-3). WIELRENNEN Profcriterium Valkenswaard 1. Theunlsse (Oss) 80 km In 1.54.08, 2 Lemond (Vst) 0.05. 3. Flgnon (Fra) z.t., 4. Rooks (Warmenhuizen) z.t. 5. Lammerts (Putte) 0.12, 6. Frlson (Bel). 7. Jakobs (Helmond), 8 Nijboer (San Sebastian). 9 Marie (Fra) allen z.t als Lammerts. 10 Ottevanger (Vught)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7