Willem Ravensbergen pakt vier maal goud Winst voor de Bakker(s) in Zee en Duintoernooi TENNIS CIRCUIT Rijnsburgse Boys verliest van Haarlem Ëokbc Commit CARDINAAL EMINENTIE IN TER AAR Rabobank Q Knap herstel sof tbalsters Wassenaar Robert Karremans tweede in Strijen Ajax in de problemen SPORT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1989 PAGINA 15 LEIDEN In de Deense plaats Herning heeft Willem Ravensber gen tijdens alternatieve Olympische Spelen voor veteranen liefst vier gouden medailles veroverd. In Dub lin had Yvonne van Dorp heel veel moeite om haar 400 meter meter te winnen en in Amsterdam werd William Augustinus de beste regio atleet op de 3000 meter. Tijdens de Olympische Spelen voor veteranen gehouden kreeg de net 60 jaar geworden Willem Ravensber gen een ideale gelegenheid om Fan ny Blankers Koen te evenaren. Op de eerste dag van het kampioen schap veroverde de Bataaf een eer ste plaats op de 10.000 meter, op de tweede dag was er goud op de 800 meter. Na een rustdag volgde op nieuw een eerste plaats, nu op de 1500 meter en afsluitend werd na de 5000 meter opnieuw het hoogste eretreetje beklommen. „De tijden zijn echter slecht door het barre weer. Met name van de wind had den we veel last gehad", verklaarde een bijzonder gelukkige Ravensber gen. Met hem was ook Arie van Tol naar Denemarken getogen en ook hij kwam met eremetaal thuis. Bij 1B (45-49 jaar) vero verde hij tw€ 1500 meter) „Dat goud is want de twee maal brons (800 en n goud in de cross, nog wat fortuinlijk, liepen in de eerste ronde werden door iemand van de organisatie de verkeerde kant op gestuurd en een van die twee mannen was ook vete raan 1B", meldde Van Tol. In Dublin verging het Yvonne van Dorp lang zo eenvoudig niet. In de strijd om de Europacup voor lan denteams kwam zij toch als eerste over de streep in. de C2 poule op de 400 meter. Haar winnende tijd van 54.09 seconden was haar beste van dit jaar, maar werd ter plekke door Amaral (Portugal) geëvenaard. La ter kwam de Leidse als slotlopster op de 4 x 400 meter (met in de ploeg de 800 meter loopsters Van Langen en Schutte en het geweldige, nog erg jonge, talent Goossens) overdui delijk als winnares over de streep. Bij de heren streed alleen Ruud van Maurik uit de Leidse regio mee: hij werd derde op de 110 meter horden in een tijd die gezien zijn presteren op het nationaal kampioenschap enigzins tegenvalt. In Hengelo miste hij het nationale record (13.96 se conden) door een bijna val op de laatste horde, nu scoorde hij met 14.31 seconden een derde plaats. William Augustinus, niet tevreden met de matige wijze van inschrijven tijdens instuiven, haalde in Amster dam zijn gram. Geheel in stijl schreef ook hij met een tijd die veel sneller was dan hij werkelijk gelo pen had in, maar werd uiteindelijk in de juiste serie serie geplaatst met lopers die eveneens wat seconden gesmokkeld hadden. Met een tijd van 8.29.5 minuten kwam de Spar taanatleet binnen in de grote groep net achter winnaar Rene Gotlieb. Vincent van Rijn van Bataven kwam in de tweede serie tot een fraaie 8.48.6 minuten en ook Ge van Veen verbeterde zich tot 8.56.0 mi nuten. Tussendoor kwamen nog AAV-er Gert Jan van Voskuilen (8.49.5 minuten) en NSL-atleet Paul Barnhoorn (8.54.3 minuten) binnen. Een andere NSL-atleet, Jan Laan, vierde zijn rentree op de atletiekba nen met een fraaie seriewinst op de 1000 meter in 2.35.7 minuten. Op de 3000 meter voor dames liep Spar taanse Annet van Veldhuizen een fraai persoonlijk record van 10.08.8 minuten en ook Marian Vlasveld (Bataven) kwam tot een fraaie tijd: 10.36.3 KATWIJK/TER AAR- LEIDEN Erik Bakker bewees met zijn zege in het B-toernooi van Zee en Duin opnieuw, dat hij op de drempel staat van een definitieve toelating tot de A-categorie. Jan-Arie Bakker veroverde de C-ti- tel. In Ter Aar was René Cardinaal met afstand de beste C-speler, en haalde Arno Vonk twee enkel- speltitels in D binnen. De jeugd speelde bij het vij fentwintigjarig Artesia en startte in Friesland met de nationale titelstrijd. Zowel in de halve finale als in de finale bewees Erik Bakker, dat hij op beslissende momen ten de betere tennisser is. Een teken dat de speler van Dek ker Tennis niet alleen tech nisch maar ook mentaal flinke vorderingen heeft gemaakt. Angelina Rammers, verliezend finaliste in B kan op dat ge bied echter nog veel leren. Dat Bakker mentaal nog sterker moet worden, onderkende hij zelf. Bakker: „Ik moet me ook leren op te peppen tegen min dere tegenstanders". In de hal ve finale toonde hij zich tegen Kees Heemskerk op de beslis- I sende momenten de koelste. I Het krachtverschil was mi niem, maar de winst des te be langrijker. Het bracht hem in de finale tegenover Elmar Gerth, die, na drie maal eerder in de halve finale te zijn gestuit, eindelijk een fina leplaats veroverde in de Leid se regio. Martijn Krans was i het die onder de ambities van Leidsendammer Gerth moest lijden. Ambities die moeten leiden tot een plaats bij de Masters en in de nabije toe komst een plaats op de A-lijst. Dat Bakker hier al iets dich terbij is, toonde de finale aan. Bakker hield het tempo hoog zonder aan degelijkheid te verliezen. Gerth kon goed vol gen maar moest aan het einde van elke set afhaken. Een du bieus punt bij een 4-4 stand in de eerste set kostte Gerth de kop. „Stom natuurlijk, maar i die foute beslissing bleef te lang in mijn hoofd spelen", al dus de 19-jarige Leeuwen- Ceidóc Souoont bergh-speler. Dat dit fatale ge volgen kan hebben in een ge- lijkopgaande partij liet Bakker zien door de game en de set te pakken. Ook in de tweede set leverde het iets evenwichtige re spel Bakker de setwinst op Hiermee werd een finale be sloten die kwaliteit genoeg herbergde maar door gebrek aan spektakulaire rallys het aanwezige publiek geen mo ment kon boeien. Ook bij de dames in B gaf een brok mentaliteit de doorslag. Marijke Guyt, wiens tennis- roots bij Zee en Duin liggen, maar tegenwoordig speelt bij Merlenhove, zag zich in de fi nale tegenover Angelina Ram mers. Dit 15-jarige talent nam door een~moordend tempo een 6-4, 5-3 voorsprong en leek te partij te gaan winnen. Guyt wilde echter van geen wijken weten. Terwijl Rammers met de winst in zicht steeds ver- krampter begon te spelen, wij zigde Guyt haar tacktiek. Door het spelen van hoge diepe top- spinballen zag ze haar tegen standster steeds meer fouten maken. De tweede set sleepte Guyt alsnog binnen. Nog slechts een zetje was voldoen de om de nog onevenwichtige Rammers plat te krijgen. Die kwam bij een 2-1 stand voor Rammers in de beslissende set toen leden van de paraclub uit Texel de wedstrijdballen kwa men brengen voor de herenfi nale. Na het verplichte opont houd van een kwartier pakte de rijpere Guyt de winst tegen Rammers die duidelijk van slag af was. Dat 'Bakkers' goed kunnen werken bij hoge temperaturen bewees niet alleen Erik. Broer Jan-Arie was in het HEC1 in twee sets de betere van René v.d. Linden. Jacqueline Paauw kon de winnaarsrol van zus Saskia niet overnemen bij de Cl-dames. Renée Crama liet met 7-6, 6-2 de winst nu eens niet komen bij de Paauw-fa- milie. Bartel Swart maakte zijn favorietenrol in het HED knap waar. Met een 7-5, 6-0 winst was Swart een prijs rij ker, zijn tegenstander Jeroen Westdijk een illusie armer. Wie Ingrid Kruit moet stoppen tijdens de Masters moet waar schijnlijk nog geboren worden. Wederom toonde zij zich de sterkste bij de D-dames door met tweemaal 6-3 van Judith Verhoeff te Aarlanden René Cardinaal toonde zich de eminentie in het Aarlanden C- toernooi in Ter Aar. De TEAN-er bleef in de eindstrijd Frank Bennemeer met 6-1 en 6-4 de baas. Met Ignas Ponsi- oen, die zich uit het enkelspel had moeten terugtrekken, werd ook de herendubbelfina- le tegen het koppel Lüdeke- /Minnema winnend afgeslo ten. Met René Cardinaal en Frank Bennemeer kreeg Aar landen de terechte finale, bei de opponenten stonden tot de finale geen set af Cardinaal bleef in de halve finale Ivor Bergsma met twee maal 6-2 de baas. Frank Bennemeer won in de halve finale van Bosko per Frank van Leeuwen met 6-3 i 7-5. De D-finale werd ting tussen de 'kreupele' en de 'zieke'. Arno Vonk, zaterdag al kampend tegen kramp, liep tot de stand 1-6 en 3-0 geen meter te veel en kon daarna nog één gang naar het net maken. Mic- kel Verkerk gaf wegens ziekte de partij op en de titel in han den van Vonk. Het werd de tweede singletitel voor de Ar- tesiaan, want eerder op de dag was de 30+ finale met liefst 6- 0, 6-2 gewonnen tegen Wilco Spijker, die op zijn beurt favo riet 'Gaby' Gesta Fernandez in twee snelle sets in het gravel had laten bijten. De toelatings bewijzen voor de D dertig-plus Masters werden in Ter Aar veroverd door Gert Buis en Cees van Driel in het HDD1 en An Klarenbeek en Helma van Zoest in het DDD1. Artesia Jeugd Het alweer twaalfde jeugdtoer- nooi in Koudekerk aan den Rijn stond in het teken Artesia 25 jaar. Wedstrijd leidsters Marian Kruit en Hes- ther de Vries werkten zater dag en zondag de finales af. Ingrit Boere bereikte twee fi nales, waarvan die in meisjes t/m 14 jaar door de Waddinx- vecnse met 7-6. 6-4 werd ge wonnen van de Artesia-troef Céline Froma. Carlijn Buis kwam in t/m 12 jaar na een met 6-0 verloren eerstt 7-5 en 6-3 sterk terug. Ook de De Wolf-broers speelden een sterk jeugdtoernooi Sander won jongens t/m 14 jaar met 6 3, 7-5 van Wouter van Ton geren. Rutger bood in t/m 11 jaar knap weerstand aan de nummer drie van het district Walter van Schie, 2-6, 5-7. De hoogste leeftijdsgroepen, t/m 16 jaar werden gewonnen door Marieke Bethlehem en Patrick Niezen. Nationales In Leeuwarden zijn gisteren met de categorie meisjes t/m 12 jaar de nationale jeugdkam pioenschappen van start ge gaan. Twee 'Leidse' speelsters sneuvelden in de tweede ron de. Districtskampioene Yolan- da Mens klopte de dochter van de oud-Nederlands kampioen Fred Hemmes, Nathalie met 6- 3, 6-2. De Boekhorstspeelster was vervolgens volstrekt kansloos tegen Rotterdamse Ciska Kramer. Judith Pieter- sen uit Ter Aar startte tegen Groningse Minke Kranenborg met een met 7-2 gewonnen tie break in de eerste set en voeg de daar een 6-2 setwinst aan toe. Goed voor een tweede ronde, waarin Amsterdamse Eva Jongepier met 7-5 en 6-1 de betere was. De trouwe wed strijdleidster van de 'nationa les', Helen Boermeester kon melden, dat Noordwijkerhout- se Ruby Pennings na een eer- on feitelijk twee keer bij Zee en Duin. Als i B-winnaar Erik en in het herenenkelspel C. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ste ronde met 0-6, 4-6 tegen Liane Bax inmiddels de twee de ronde van de 'consolation' had bereikt. Vandaag worden de kampi oenschappen in Leeuwarden voortgezet met de eerste en tweede ronde bij de jongens t/m 12 jaar, terwijl in Heeren veen de zestienjarigen voor hun eerste partij aantreden. De finales staan gepland op donderdag 9 (voor 12 jaar) en vrijdag 10 augustus (voor 16 jaar). De veertienjarigen spe len van 10 t/m 13 augustus hun strijd om de landstitel. YVAN HERMANS PETER KLEIN en Duin Katwijk Gerth 6-4. 7-5 DEB1: halve finales: A. Rammers - C. Berkhout 6-3, 7-5; M. Guyt - M Siemerink 6-4, 4-6, 6-2 Finale: Guyt - Rammers 4-6. 7-5, 6-3. HDB: finale L Damen'W Huss - M Kallenberg/M. Visser 6-4, 7-5. DDB: finale 1 C. Geerlings/D Padt. - D. Padt/L. Damer HEC1: halve finales: R v d Linden K. Huizinga 6-2, 6-3; J A Bakker - fi Turk 6-3, 6-4 Final P.Kleijan - M. Smit 6-4.7-5. Finale 7-6, 1-6, 6-1. 6-2. 6-0 Finale: Crama - 7-6, 6-2 DEC2: halve finales: ers - B. Kieboom 6-2, 6-0; K. - L. v.d. Heiden 6-2, 6-4. Fina- kse - Sievers 6-7, 6-4. 7-5. HDC: finale: J Draulans/M. de Lij ster - R v.d Linden/ 6-3, 6-4 DDC: finale de Hilster/Magis - L. M. v.d. Heiden 6-3, 2-6, 6-3. GDC1: finale: I. van Riet/P Brebde - P Guyt/M Vlieland 6-4. 6-3. HED: halve finales B. Swart - T. de Vries 6-3, 5-7, 6-3; J Westdijk - I Jonker 6-2, 6-4. Finale: Swart - West dijk 6-2. 6-4 DED: halvi d Poel 7-5, 4-6, 6-3. GDD: fi nale A Laskaris/I Jonker - 2x Ver does 6-4,6-3. HEV: finale J Beugelsdijk - J.W. de Groot 6-1,6-2. Aarlandentoernooi Ter Aar: HEC1: halve finales R Cardinaal - I Bergsma 6-2. 6-2; F Bennemeer - F van Leeuwen 6-3, 7-5. Finale: Cardi naal - Bennemeer 6-1, 6-4. HDC1: fi nale: R. Cardinaal/I. Ponsioen - N B Minnema 6-1, 6-4. GDC1: nale: Sh. Heijne/B Minnema - I. Batelaan/E. Oltmans 6-2, 6-7, 6-4. HED1: halve finales: Mi Verkerk - M Meekel 3-6. 6-3. 6-2; A Vonk - R v.d. Woude 6-4. 2-6, 6-4. Finale: Vonk kerk 1-6, 3-0 opgave wegens HDD1: finale R Benne tt. Koeleman - G de Jeu/Mi. ;rk 6-4. 7-5 GDD1: finale: Bur- stolwijk - Vreken/Wilboer 6-4, Harskamp/Vreken 6-3, 6-3 DDD1 30+: finale: A Klarenbeek/H van Zoest - N. Senn/J Wempe 7-6, 6-2. GDD1 30+: finale: Heemskerk'Van Driel - Klevn/Bokhorst 6-2, 6-1. HED2 30+: finale B Bijl - C. Ubink 6-2, 6-3 HDD2 30+: finale Stouten- /Weerlee - Groeneveld/Versehueren 6-4, 6-2. DDD2 30+: finale: Bijster- veld Witteveen - Stolwijk/Van Tól 6-2, 6-2. GDD2 30+: finale Rem merswaal 2x - Van Tol/Stolwijk 7-6, 7-5. Jeugdtoernooi Artesia Koudekerk - Liselot Jonker 0- i 6-3, 7-5. ME t SFS, i 16 jaar: finale: Pat Alphians verslaat Wassenaar LEIDEN In de van de eerste klasse honkbal heeft ICL Alphians na de winst van dinsdag op Braves (12-2) zaterdag een nederlaag geleden tegen Robur om zondag met een overwinning op Wassenaar de score weer positief te maken. De ploeg kwam daarmee enigszins uit de degradatiezorgen. Alphians nam in Gouda revanche voor de nederlaag tegen de Braves in de reguliere competitie (12-2 in acht innings). In Apeldoorn werd zaterdag in de eerste inning een 3-1 voor sprong genomen tegen het plaatselij ke Robur. In de zevende inning haal de coach Robert Maat Jeroen den Duyn van de heuvel om die te ver vangen door de eveneens erg jeugdi ge Huib Interna. Hij hield de aanvals drift van de thuisploeg niet helemaal in bedwang en moest in de laatste in ning drie runs slikken waardoor de eindstand op 4-3 voor de thuisploeg r scoorde wat r r hits, r i te- r zag rendement opleveren. De uiteindelij ke stand van 3-1 was niet tegen de veldverhouding in en hielp Alphians weer een beetje op weg uit de degra datiezone. De Interregio's wonnen in een spannende wedstrijd zondag met 5-4 van Nuenen en plaatsten zich zo voor de kampioensronde vari deïe jeugdcompetitie. -i-r Rick Westgeest is net op tijd terug op het eerste honk waar catcher Robert Schouten een slecht aangegooide bal niet goed kan verwerken. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De softbalsters van Wassenaar hebben deze week aangepakt om te herstel len van de serie nederlagen in de voorgaande weken tegen Terrasvogels en Bloemendaal. Dinsdag werd Pirates met 2-0 verslagen, zaterdag volgde twee keer een 1-0 zege op Transclean HHC. In alle drie de wedstrijden speelde Carina Spanhaak een opvallende rol. In de eerste partij zorgde zij voor de klap die de twee pun ten binnen bracht. Zaterdag s het opnieuw Spanhaak die len Panne. In beide wedstrij- met een twee honkslag Marjo lein Pal in de eerste ontmoe ting met HHC over de thuis plaat hielp en daarna maakte zij het genoegen zelf het win nende punt binnen te slepen na een twee honkslag van El- den van zaterdag kreeg de te genstander uit Haarlem slechts drie mensen op honk twee wat aangaf dat de Wassenaarse verdediging perfect in elkaar stak. LEIDEN Rijnsburgse Boys sloot zaterdag de eerste volle trainingsweek af met een 2-1 nederlaag tegen eredivisionist Haarlem. Een knap resultaat voor de formatie van Arie Kurver, die al in een vroeg stadium tegen een 2-0 achter stand aankeek. Niet vreemd volgens nieuwkomer Niek Oosterlee: „Wij zijn immers net begonnen, terwijl Haarlem al klaar is voor de competitie". Naar mate de wedstrijd vor derde kreeg de thuisploeg ech ter meer grip op het spel van de tegenstander. Tot de rust bleef dé stand door de doel punten van Wout Holverda en Rini van Rhoon echter onge wijzigd. Oosterlee, evenals Hil- mar de Groot (oud-FC Den Haag), in de tweede helft in het veld gekomen deed na ne gen minuten iets terug. De wedstrijd bloedde daarna lang zaam dood. Het spel concen treerde zich op het midden-, veld, waardoor zich nog maar weinig kansen voordeden. Speelt Quick Boys nu betaald voetbal en Telstar amateur voetbal? Dat vroeg trainer Melbi Raboen zich zaterdag te recht af nadat hij zijn team met 5-0 had zien winnen van de IJmuidense formatie. Bij rust leidden de Katwijkers al met 3-0 en terwijl Raboen geen beroep kon doen op vijf vaste krachten. Daardoor kreeg Marcel Hartesveld een kans zich te bewijzen. Na de openingstreffer van Hans v.d. Plas beschaamde hij het ver trouwen van de trainer niet. Zijn hattrick tilde de stand naar 4-0, waarna Kees Varke- visser met een sublieme lob voor de eindstand tekende. „Ik had dit niet verwacht in de korte periode dat ik hier nu ben", aldus Raboen, die de realiteit echter onder ogen blijft zien. „De echte proef van bekwaamheid komt pas deze week, wanneer wij tegen ama teurclubs het spel moeten gaan maken". ARC begon zijn oefenperiode met een 5-0 overwinning op de tweedeklasser zaterdag CSW. De bezoekende vereni ging uit Wilnis had weinig in te brengen tegen een offensief ingestelde thuisploeg. Johan Boer (2x), Wilco van Leeuwen (2x), Stef Asbai namen de pro- duktie voor hun rekening. De spelers van FC Lisse kon den de eerste trainingsweek niet met een overwinning be sluiten. Volgens elftalbegelei der Frans v.d. Laan zat de vermoeidheid nog duidelijk in de benen. „Dat was met name te merken bij het passen en het aannemen van de bal. Naar mate de wedstrijd vor derde werd dit onzuiverder". Over werklust had hij niet te klagen. Zo verwierven Marcel Bremmer en Leo van Kampen zich goede mogelijkheden. Maar omdat zij niet thuis ga ven ging SSS, onder leiding van de van Heerjansdam over gekomen Rene Vermunt, met 1-0 winst strijken. De van Haarlem overgekomen Fred Luusken en Gerard van Rhoon waren voor Noord- wijk de doelpuntenmakers in het gewonnen oefenduel tegen de hoofdklasser AFC. Het technisch beter spelende AFC moest de betere kansen voor rust aan het fysiek sterkere Noordwijk laten. Na rust wa ren de meeste krachten bij de thuisploeg verbruikt, waar door AFC nog tot 2-1 kon te rugkomen. Het niveau van oefentegen stander Kennemerland viel Katwijk-trainer Arie Lagen dijk tegen. Zijn spelers hadden dan ook weinig moeite om de wedstrijd met 4-1 af te sluiten. Piet van Duyn, Marco van der Plas en Jaap Guyt scoorden voor rust. Leen Guyt bouwde de stand na rust uit tot 4-1. Het ambitieuze eerste elftal van Ter Leede won zaterdag met 5-0 bij SV'35 uit Den Haag. In het haringnederlaag- toernooi namen Hans Verkuy- len, Marco Verbree, Emiel Waayer, Hans Oudshoorn en Michel van Reisen de doelpun ten voor hun rekening. De zondagamateurs van UVS pakten met 2-1 de zege bij FC Lisse (zo.). Paul Pijpers kon nog iets voor Lisse terugdoen nadat UVS voor rust al met 2- 0 de leiding had genomen. Een derde UVS-doelpunt werd door de scheidsrechter over het hoofd gezien. LEIDEN Junior Robert Karremans finishte zater dag in Strijen als tweede in een kopgroep van drie renners. De Sassenheimer werd in de spurt met klein verschil door Pa trick de Boer geklopt. Paul Kooijman won an dermaal een koers bij de liefhebbers; de Leidenaar was ditmaal in Oostzaan de sterkste. Robert Karremans ging in Strijen al aan het begin van de wedstrijd in de aanval en reed een aantal ronden alleen met kleine voorsprong op kop. Na twaalf ronden sloten Patrick de Boer en Ronald Roelofs aan en gezamenlijk bouwde het trio de voorsprong uit tot ruim een minuut. Tegen het einde van de wedstrijd nam Roelofs niet meer over toen Karre mans een aantal malen pro beerde weg te komen. In de ultieme sprint ging de Swift- Casba coureur aan en werd daarbij overstoken door De Boer. Bij de liefhebbers kwam Frans Paardekooper nog als vierde over de meet. Ronald van der Tang eindigde gisteren in het Belgische Has selt als dertiende achter een kopgroep van elf renners. Daags daarvoor had de Voor- houter in de Ronde van Mid den-Holland Vrouwe Fortuna tegen zich toen hij in de laatste van de 200 kilometers terugge grepen werd door het voltalli ge peloton. Patrick Hassing uit Noordwijk finishte nog als 22e. Pascal Vergeer had zaterdag evenals Van der Tang weinig geluk in deze klassieker. In de finale probeerde de Warmon- der weg te komen, maar werd ook in de kraag gegrepen en eindigde in de massaspurt als veertiende junior. Gisteren eiste de Bollenstreker de ze vende stek op in Zegge. Broer Etienne had meer succes bij de nieuwelingen tijdens de Wie lerweek van Assen Nadat Vergeer donderdag al als tweede was gefinisht in een klassieker over zeventig kilo meter en vrijdag als vijfde in het criterium over de streep kwam, hield hij zijn tweede stelling in het eindklassement zaterdag vast. Martin Kokkelkoren reed een goede Drielandenomloop, maar eindigde na een lange vlucht op een ondankbare vijf tiende plaats. Wél verdiende de Noordwijkerhouter een startbewijs voor de Regio Tour, waarin hij vanaf dinsdag met de nationale selectie rijdt. Ook Jan-Hendrik Lagerweij en Tom de Jong stonden aan de start, maar deze twee reden zich niet in de prijzen. Eerst genoemde vertrekt deze week nog naar Zwitserland voor deelname aan de Grote Prijs Wilhelm Teil. Frank van Veenendaal eindig de zaterdag als vijfde achter winnaar Peter Hogervorst in de immer sterk bezette ronde van Pijnacker. Gisteren nam de Sassenheimer - na zijn zege van afgelopen woensdag in Ammerzoden - genoegen met een achtste plaats in Oostzaan. Paul Kooijman won daar al zijn achtste wedstrijd bij de liefhebbers, terwijl Frans Paardekooper de negende plek opeiste in die categorie. Mike Hassing werd derde bij de nieuwelingen. Zaterdag greep Hassing al de vierde plaats tij dens een criterium in Utrecht. Leidenaar Pieter Evelein won zaterdag het „Benelux kampi oenschap voor journalisten" in het Belgische Lichtervelde. Ruud Dobbelaar eindigde als derde in deze koers en ver diende hiermee het kampioen schap bij de freelance mede werkers Zaterdag finishte Evelein al als vijfde in Wil lemstad. LEIDEN Het ziet er som ber uit voor de cricketers van Ajax. Door het verplet terende verlies tegen Victo ria staat de Leidse club nu onderaan. Concurrent VOC won gisteren immers en nam hierdoor twee punten af stand. De manier waarop de nederlaag tot stand kwam geeft Ajax ook weinig hoop voor de toekomst. Al na 33 overs was de koek bij de thuisploeg op: 58 runs all out. Frits de Jongh (10 runs), Maarten Gerrits (13) en An ton Jacobs (11) konden nog met enigszins opgeheven hoofd het veld verlaten. Vic toria stelde daar slechts het verlies van één wicket te genover. Na vier uur spelen en 59 voor 1 was Ajax we derom een illusie armer. Omdat het programma van VOC qua sterkte niet veel verschilt van dat van Ajax is het taak voor de Leidenaars om de laatste twee ontmoe tingen tegen Concordia Delft en Quick Den Haag in winst om te zetten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15