j St. Michaelschool moet bruisend centrum worden Leidschendam moet ton bezuinigen op welzijnsplan Oversteekactie op 's-Gravendamseweg Snelheidscontrole d LEIDEN OMGEVING GeidócSotruxfit VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 LEIDEN Geboren: Kelly dv. M. G. W Vlasman en K. A. Kuiters; Elisa beth Wilhelmina dv. D. Hoek en D. W. den Hollander; Ismene Charlene dv. J. A. Troost en M. D. Slootweg; Jef frey zv. A. D. Durieux en J. M. Star; Jelle Adriaan Pepijn zv. J. Hengs- tmengel en R. M. B. Koopmans; San- der zv. J. G. van der Niet en K. I. Meeuwenberg; Neeltjes dv. J. A. Smith en L. van Leeuwen; Laure Eli sabeth dv. J. J. Kelder en A. W. van der Stel; Jessica Mo dv. J. J. Kelder en A. W. van der Stel; Nina Sofie dv. J. J. Kelder en A. W. van der Stel; Maarten Patrick zv. M. van der Plas en A. Haasnoot; Brian William zv. T. B. ter Laak en P. G. M. van der Ploeg; Berry zv. M. H. Voogd en H. G. C. Egbers; Davy zv. P. van den Dop en R de Vos; Femke dv. R. Vlietstra en G. Labots; Sebastiaan Majid zv. J. H. P. Leeflang en D. M. Farid; Jacklyn dv. I. A. Haft en J. F. van Hal; Casper Cornells zv. J. G. van der Graaf en J. van Dijk; Jolanda dv. H. Krijgsman en C. J de Bruijn; Sebastiaan zv. J. Q. M. Datema en P. Bekooij; Jonathan Eljakim zv. J. K. van Rijn en W. G. Y. Zijlstra; Maarten Cornelia dv. C. W. de Vreugd en J. P. Schaap; Venke Lean dv. E. Schoenmaker en C. J. Ri- son; Jesse Johan Volkert zv. J. C. Bakker en C. M. Kille; Madeion Eline dv. F. van Gorkum en M. P. Salo mons; Cornells Cornel zv. C. E. R. Al ders en C. K. van der Plas; Sophie Céline Juliëtte dv. A. H. M. de Wit en C. J. Fung-Kim; Tatiana Hildegard Jo landa dv. W. M. K. F. Meürer en H. J. Jasper; Angelo zv. J. de Bruin en E. M. M. Schobbe; Suzanne Marie dv. M. van der Ploeg en M. G. J. van Eist; Marjolein Laura dv. J. J. M. van Huij- gevoort en P. S. in den Bosch; Robert Jan zv. L. P. van der Plas en J. G. van Duijn; Matthew David zv. R. P. Flegg en D. M. S. David; Nicolaas Adrianus zv. N. H. E. van der Poel en A. S. M. Dekkers; Cornells zv. J. de Vogel en D. van der Plas; Lianne dv. J. C. M. van der Klaauw en Y. van der Boom; Cornells zv. J. Plug en J. G. van Driel; Jessica Nathalie dv. P. F. J. van der Stap en J. J. M. Thoen; Lilian dv. C. C. Kranenburg en L. M. Vellekoop; Stefan zv. H. J. M. van der Meer en C. G. Hoek; Mieke Elisabeth dv. J. W. van der Sluijs en E. M. L. van Leyden; Johannes zv. J. H. Heemskerk en B. E. Schaddè van Dooren; Eneko zv. G. H. J'. Groenewoud en M. C. Bulucua y Urquijo; Jordy Lloyd zv. W. M. J. de Mooij en L. W. de Soet; Simon Jan Johannes zv. J. S. K. Luitse en C. M. A. M. van der Horst;Nick Leonardos Theodorus zv. F. W. van Lierop en C. P. E. Ruigrok; Peter zv. T. van Zuijlen en J. S. van der Maarel; Laura dv T. van Zuijlen en J. S. van der Maarel; Marjolein dv. J. Hensing en W. Bor ger; Irene Christina dv. R. J. J. Riet broek en E. A. Ronkes; Jan-Willem zv. J. T. van Veen en C. A. P. den Hartog; Joyce dv. H. J. A. Oostra en R. M. W. D. M. Jansen; Serdal zv. M. Güler en S. Güler; Imbart Reinier zv. C. Schep en J. E. Landwehr; Linda Johanna Maria dv W. P. van Nobelen en M. A. M. Zeestraten; Sjoerd zv. W. van Donselaar en H. E. de Jonge; Durmus Ali zv. F. Tozlu en D. Tozlu; Rogier Theodorus Johannes zv. R. D. M. B. Verplancke en C. M. de Vetten; Sanne dv. M. G. J. van Parera en E. Broodman; Daniëlle Helène Maria dv. G. D. F. Maessen en K. G. H. M. Demmink; Justine Maria dv. M. T. Brinksma en J. Masurel; Wesly zv. W. Dijkstra en M. Brandt; Tim Taeke zv. C. Keijer en C. L. E. H. van Spronsen; Fatima dv. A Ezzemmouri en A. Sai- di; Jihane dv. M. Sebbane en B. Apaf; Natascha dv. J. Glasbergen en Y. M. Overleden: F. C. Weijers, geb. 23 febr. 1921 vit. echtg. van A. B. Fluits- ma; J. Singerling geb. 16 sept. 1902 vrl.; M. G. M. Walhain geb. 11 febr. 1927 vrl., echtg. van D. L. A. Osse- man; H. F. van Diest geb. 21 mrt. 1921 man; W. A. M. Bergers, geb. 24 febr. 1919 man; J. Sira geb. 7 nov. 1899 vrl., geh. gew. met J. van der Mark; J. Boelens geb. 2 nov. 1918 man; A. C. Wagenaar geb. 16 febr. 1900 man; J. L. C. van Leuven geb. 16 okt. 1914 vrl., echtg. van A. van Sterkenburg; A. H. Kreps geb. 4 jan. 1903 vrl. geh. gew. met E. J. Abra hams; E. Wijs geb. 7 mei 1926 vrl., echtg. van C. Sinke; S. M. J. A. Bol werk geb. 22 sept. 1973 man. NOORDWIJKERHOUT Medewerkers van Veilig Ver keer Nederland zijn op woens dag 6 september tussen half acht en half tieh uur 's mor gens aanwezig op de 's-Gra- vendamseweg in Noordwijker- hout. Ter hoogte van de krui sing met de Maandagse Wete ring vragen ze extra aandacht voor de veiligheid van de schoolkindéren. De actie Vei lig Oversteken gaat uit van de provincie Zuid-Holland. Met spandoeken en/of borden wor den de automobilisten gewe zen op het begin van het nieu we schooljaar. Veel leerlingen moeten om de school te berei ken provinciale wegen over steken waar de automobilisten voorrang hebben. Op de eerste schooldag bevinden zich daar veel scholieren onder die voor het eerst geconfronteerd wor den met snelheden van auto's en ander snelverkeer van ver boven de vijftig kilometer per uur. De medewerkers van Veilig Verkeer verstrekken de scholieren informatie en wij zen hen op de gevaren van het verkeer. Dezelfde actie vindt ook plaats op zeven andere plaatsen in Zuid-Holland. Autokrakers actief in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in zes auto's. De dieven braken van een auto aan de Diamantstraat het voorportier open en sta len de cassetterecorder en de speakers. Uit een auto die aan het Stadhoudersplant soen stond geparkeerd wer den de toerenteller en een console met enkele metertjes gestolen. Uit auto's die ge parkeerd stonden aan Ha ringvliet, Wielingen, Burge meester Visserpark en To paasplantsoen stalen de die ven de radiocasetterecorder. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd. Op klaarlichte dag inbraken in drie flats aan Venestraat ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben giste ren op klaarlichte dag ingebroken bij drie flatwonin gen aan de Venestraat in Alphen. Uit een van de flats verdwenen tussen 7.30 en 17.30 uur twee video recorders, een afstandsbediening, een walkman, twee paspoorten, een reiskoffer, vijf videobanden, een fototoestel, een perzisch tapijt en twee beeldjes. Een andere bewoner van het flatgebouw heeft aan het eind van de dag aangifte gedaan van inbraak in zijn woning. Tevens meldde hij dat er een inbraak had plaatsgevonden in de woning naast de zijne. De bewoners daarvan zijn op vakantie en de buurman zou op de woning passen. Het is nog onbekend wat er uit beide woningen gestolen is. ZOETERWOUDE ONDERZOEKT VERSCHILLENDE BELONING VOOR GEMEENTEAMBTENAREN ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeente-ambte naren krijgen volgend jaar misschien te maken met nieu we verschillen in beloning. Bij de behandeling van de be groting voor 1990 komt aan de orde hoe de gemeente een bedrag van 10.000 gulden dat het Rijk uitkeert voor een gedifferentieerde beloning, zal gaan besteden. Het college van B en W meldt nu al dat de uitwerking van een systeem daarvoor niet eenvoudig is. Bij voorbaat staat vast dat subjectiviteit in beoordeling van arbeids prestaties en dus bij de betaling onvermijdelijk is. „Het differentiëren van beloning, gratificaties, toelagen, extra periodieke verhogingen grijpt diep in de bestaande cul tuur, ook in Zoeterwoude waar iedereen elkaar kent" al dus het college aan de gemeenteraad. De ambtenaren zullen in elk geval te maken krijgen met beoordelingsgesprekken. Om die te houden zullen afde lingschefs en gemeentesecretaris worden bijgeschoold. Jonge Democraten: Milieu moet wijken voor Rijksweg 11 RIJNSTREEK De Jonge Democraten in de regio Midden-Hol land steunen de petitie van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek aan minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. In deze petitie wordt er op aangedrongen ohi de aanleg van rijks weg 11 niet verder te vertragen. De petitie verwierf al eerder de steun van een groot aantal bedrijven, gemeenten en van de pro vincie Zuid-Holland. De Jonge Democraten stellen dat de overlast voor de omwonenden van de Rijndijk zwaarder moet tellen dan het algemene milieubelang. „De Rijndijk zorgt voor veel geluidso verlast en er vinden veel verkeersongelukkenplaats. Dat telt zwaarder dan een verdere aantasting van het Groene Hart van Nederland", zo stelt woordvoerster Denise Haytink uit Leiden. Haytink hekelt verder de rijksoverheid omdat die gedane toezeg gingen niet nakomt. Dat kost zowel gemeenten als bedrijven in de Rijnstreek handenvol geld. Er zijn al vele miljoenen geïnvesteerd in de verwachting dat de rijksweg er snel zou komen. „Als er van uitstel uiteindelijk afstel komt kan de overheid rekenen op hoge schadeclaims van gedupeerde bedrijven", aldus Haytink. Verkeersplein bij Leeuwenhorst NOORDWIJKERHOUT Er wordt een vefxeersplein aan gelegd op het kruispunt van de Gooweg en de Langelaan. De kosten hiervan bedragen een half miljoen gulden. Het grootste deel van de kosten worden betaald door de pro vincie Zuid-Holland. Noord- wijkerhout draagt een ton bij aan de herinrichting van het als gevaarlijk bekend staande kruispunt bij het Congrescen- tre Leeuwenhorst. De reconstructie vindt moge lijk nog in 1989 plaats maar anders in 1990. Noord wijkerhouters Nederlands kampioen bij melkpakkenrace NOORDWIJKERHOUT Twee Noordwijker- houtertjes zijn woensdag Nederlands kampioen bij de melkpakkenrace in de Flevohof gewor den. Ronald van Zeist werd Nederlands kam pioen in de categorie acht en negenjarigen. Vin cent Remundt werd Nederlands kampioen in de categorie tien tot elfjarigen. Uit Noordwijker- hout deed verder nog Rik van Zeist mee in de categorie zes en zevenjarigen. Hij werd tweede. Margreet Berbee werd derde achter Ronald ter wijl Amber Kokhuis vierde werd in dezelfde ca tegorie als Vincent. Ronald van Zeist en Vin cent Remundt hadden bovendien nog een twee de prijs in de meermansklasse. Voor de melk pakkenrace, waarbij gevaren wordt met zelfge maakt boten van melkpakken, waren 38 deelne- i GEMEENSCHAPPELIJK ONDERKOMEN HAZERSWOUDSE VERENIGINGEN Al geruime tijd heeft de ge meente plannen om van de vervallen school een multi functioneel centrum te maken voor diverse Hazerwoudse verenigingen. Het huidige schoolplein moet een bruisend geheel met veel parkeerplaat sen worden. De gemeenteraad besloot vori ge maand 31.000 gulden uit te trekken voor een uitgebreid onderzoek door adviesbureau stichting Lans. Dit bureau ver diept zich niet alleen in de wensen van de verenigingen, maar kijkt bovendien naar een eventuele renovatie van het jongerencentrum Stek dat op het schoolplein staat. Wensen Het aantal culturele verenigin gen dat in de Michaelschool moet worden gehuisvest is echter groot. De bibliotheek, de stichting open huis, de plat telandsvrouwen, de toneelclub en de katholieke vrouwenver eniging zijn maar een paar voorbeelden. Natuurlijk is het aantal wensen ook groot. Een daarvan is een grotere zaal voor toneelvereniging Ont wikkeling en Vreugd. Voorzit ter Kees Jacobs; „De gemeente heeft ons nu de gymzaal aan geboden, maar die is veel te klein. Het toneel heeft mini maal 250 zitplaatsen nodig, an ders komen we niet uit de kos ten". Hoe zit het met de ande re wensen? „Natuurlijk heb ik wel andere wensen, maar die zijn minder belangrijk. Een groot podium is wel mooi", al dus Jacobs. De katholieke vrouwenvereni ging heeft andere verlangens. Zij wil alleen komen als er een conciërge is, maar de gemeen te vindt dat voorlopig té duur. De afgelopen tijd huurden de vrouwen een ingerichte zaal in de Stek, waar de koffie ver zorgd wordt. Naast de school komen er twee andere gebouwen op het schoolplein te staan. Een nieu we peuterspeelzaal en jonge rencentrum Stek. Renovatie HAZERSWOUDE Al vier jaar lang staart de heilige St. Michael mis troostig over het school plein in Hazerswoude- dorp. Sinds de Michael school in 1985 leegkwam, is er door vandalen inge broken en is het interieur „vakkundig" gesloopt. Ook werd de beeltenis van de heilige met stenen bekogeld. Aan dat verval moet een einde komen als in het gebouw een groot aantal Hazerswoudse ver enigingen een onderdak krijgt. LEIDSCHENDAM Er moet volgend jaar een ton worden bezuinigd op het welzijnsplan van Leid schendam. De gemeente komt op dat bedrag uit gaan de van de kortingen die het rijk ook volgend jaar toepast. Dat blijkt uit het concept-welzijnspro- gramma 1990 inmiddels aan de instellingen en de gemeenteraad is toege stuurd. De drie volgende jaren moet nog eens 120.000 gulden worden bezuinigd. Het nieuwe programma is op gesteld in de geest van de nieuwe subsidieverordening die 1 januari moet ingaan, maar die nog wel moet wor den vastgesteld. Het jeugd-, jongeren- en buurtwerk (in clusief het Dorpshuis Stomp- wijk), de Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk (RJJL) en het popfestival krijgen 30.000 gul den minder. De helft daarvan moet komen van de buurtverenigingen. Die moeten volgens B en W in de toekomst zonder subsidie moeten kunnen draaien. Het college kondigt al aan dat wijkvereniging De Heuvel het in 1991, afgezien van een geie- duceerde huur, het zonder subsidie zal moeten stellen. Dii in navolging van de wijkvere niging Zuid die dit lot al eerder trof. De andere helft van de 30.000 gulden betreft het uitvoerend jeugd- en jongerenwerk dat 3,6 procent minder krijgt. De grootste korting, elf procent, treft de voetbalverenigingen RKAVV, SEV en Stompwijkse Boys en handbalvereniging EHC. Dat hangt samen met de baromzet en de grotere moge lijkheden om inkomsten te verwerven, aldus B en W. Bij het ouderenwerk wordt al leen bezuinigd in de recreatie ve sector; 20.000 gulden op de ouderensociëteiten en de SWOL (Stichting Welzijn Ou deren Leidschendam). In de culturele sector wordt 10.000 gulden, 2,5 procent, ge schrapt. Het peuterspeelzaal- werk, dat volgens het college krijgt ook 10.000 gulden, hier betekent dat een korting met zeven procent. Door emancipatie-activiteiten onder te brengen in het Vrou wentrefcentrum hoopt de ge meente 2.000 gulden te bespa ren. Het CDA Vrouwenbe- raad, de Leidschendamse Vrouwenraad en de Stichting VOS krijgen daar voortaan namelijk gratis ruimte ter be schikking. De resterende 8.000 gulden bezuiniging op maat schappelijke dienstverlening moet vooral komen van stich ting Horst en Vliet. Het be stuur van deze stichting heeft gewaarschuwd voor personele consequenties maar B en W menen dat het daarvoor om een te gering bedrag gaat. Er wordt in het ontwerp-wel zijnsplan niet bezuinigd op de bibiliotheek, de Plantsoen- wacht, het sociëiteitswerk voor gehandicapten, de kinderdag verblijven en de uitgaven voor culturele minderheden. B en W hebben de voorgestel de bezuinigingen eerst nog voor advies voorgelegd aan de betreffende instellingen (koe pels en dergelijke). De reacties waren volgens het college nauwelijks bruikbaar. Alleen het adviesorgaan voor de vrouwenemancipatie kwam met een eigen bezuinigings voorstel. Uiteindelijk hebben B en W daarom zelf voorstel len geformuleerd. Het ontwerp ligt tot half september ter in zage en wordt op 5 en 7 sep tember behandeld in de be treffende commissies. van het huidige jeugdhonk op het plein of nieuwbouw, dat is nog niet duidelijk. Het bestuur van de Stek zocht zelf contact met Lans. Voorzitter Jan-Cees Hortensius meent: „We gaan beslissen over een onderko men dat tientallen jaren mee moet. Dat moet dan wel onder professionele begeleiding, van daar dat we met Lans naar de gemeente zijn gegaan". Heeft het jongerencentrum nog drin gende wensen? „Ja, extra ver gaderruimte voor onze com missies en eventueel een don kere kamer". Het advies van Lans moet er eind dit jaar zijn. De gemeen teraad neemt daarna in maart 1990 een besluit over het plan. Dit betekent dat, tegen de ver- Al vier jaar staart Sint Michael mistroostig over het verlaten schoolplein. wachting in, de beeltenis van St. Michael nog een winter aan stenen en sneeuwballen is blootgesteld. Pas na de bouw- vakantie van 1990 zal de heili ge de bruinverbrande bouw- FOTO: HENK VAN DEN ENDE vakkers met open armen kun nen ontvangen. YAEL VINCKX Ontsluiting nieuw industrieterrein Noord wijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het nieuwe bedrijven terrein bij de Machinefa briek Noord wijkerhout aan de 's-Gravendamse- weg wordt ontsloten via de Maandagsewetering en de Leidsevaart. Deze ont sluiting wordt waarschijn lijk in 1992 aangelegd. Het terrein wordt verder door getrokken naar het bedrijven terrein aan de Leidsevaart zo dat een 30 hectare groot indus triegebied ontstaat. Noordwij- kerhout streeft al enige tijd naar de realisatie van een ei gen bedrijventerrein voor be drijven die uit het centrum van het dorp weg moeten en voor bedrijven die verwant zijn aan de agrarische sector. Zo is geprobeerd een bedrij venterrein te krijgen aan de Schippersvaartweg. Deze po ging strandde op de moeilijke ontsluiting van dit gebied. Hiervoor moeten enkele wo ningen worden weggebroken. De gemeente Noordwijkerhout heeft nu haar hoop gevestigd op overtollige grond van de DMN. Noordwijkerhoutse maar ook regionale bedrijven kunnen zich hier vestigen. „Aan dit terrein, dat samen met gronden langs de Leidse vaart 30 hectare groot is, heb ben we tot het jaar 2000 vol doende", meent wethouder P. Heemskerk. Bedrijven werven voor het nieuwe terrein doet Noordwijkerhout niet. „Dat drijft de prijs van de grond, waar voldoende belangstelling voor is, alleen maar op. Bo vendien is de grond geen ge meentelijk eigendom maar in handen van een particulier", aldus Heemskerk. Achter het raadhuis was het ringrijden met voorgespannen paarden en pony's. Teams van de buurtverenigingen maten 's avonds hun krachten bij het touwtrekken. Voor de jongsten was er een lampionop tocht. FOTO: WIM VAN NOORT Vijftig jaar getrouwd Dansen is plezier voor twee. Die slogan deed een halve eeuw geleden ook al opgeld voor het echtpaar C. de Jeu-Herman uit Lisse. Zij leer den elkaar vijftig jaar geleden in een Noordwijk- se uitspanning kennen. Gisteren herdachten ze het feit dat ze elkaar een halve eeuw geleden het ja-woord gaven. Ze vierden het feest met de vier kinderen, negen klein- en twee achterklein kinderen terwijl ook burgemeester G. van der Kroft met zijn echtgenote even op bezoek kwam. Het echtpaar woont sinds hun trouwfeest aan de Wilhelminastraat in Lisse. De Jeu. die tim merman van beroep is, heeft daar het nodige aan verbouwd. Samen vermaken ze zich met het kaartspel terwijl mevrouw de Jeu ook graag handwerkt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NIEUWKOOP/ZEVENHOVEN Bij een snelheidscontrole in Nieuwkoop, Zevenhoven en Woerdense Verlaat zijn gisteren in totaal 26 bekeuringen uitgedeeld. In Zevenhoven werden op de Stationsweg 39 automobilisten berispt, waarvan er 18 op de bon gingen. Op de Lange Meentweg in Woerdense Verlaat werden vier van de acht overtreders een bekeuring rijker, in Nieuw koop gingen de vier overtreders allemaal op de bon. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 107 kilometer per uur op de Stations weg in Zevenhoven. Auto rijdt tegen boom SASSENHErM Een auto mobilist uit Sassenheim is gis teravond om 23.30 uur door nog onbekende oorzaak op de Elbalaan in zijn woonplaats te gen een boom aangereden. De man is zwaar gewond naar het Academisch ziekenhuis in Lei den vervoerd. Recordaantal deelnemers kindercorso Het Rijnsburgse kindercorso heeft giste ren een recordaantal deelnemers getrok ken. Vanaf de bloemenveiling Flora start ten 504 versierde fietsen, 44 meer dan in 988, met de beide florabands en het mu ziekkorps van de Dr. van den Berghstich- ting. Het algemeen arrangement van het kindercorso werd dit jaar weer geleid door W. Peppelenbos en P. van Rhijn. Zij werden geassisteerd door een groot aan tal deelnemers van de bloembindcursus die als vrijwilligers veel uren in het corso staken. Zoals gebruikelijk was er op don derdag tijdens de Rijnsburgse feestweek ook veel ander vertier. De braderie langs de VLiet werd druk bezocht en 's mid dags was er tonnetje steken en mastklim- men bij het Burgemeester Koomansplein.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11