Stem van geweten berooft Voorhout van zijn herder NAAL Rolstoelatleet Jonkman: „Het is niet zielig, het is afzien" LANGS OMWEGEN WHEELER VAN START IN BLOEMENMARATHON bioscopen LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuwt VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 PAGINA 10 PATER FRANS WEERSINK TERUG NAAR ZIJN „ROOTS" Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. „Ik ben een pater, heel ge woon", zegt Franciscus Gerar- dus Johannes Weersink, sinds 6 jaar pastoor te Voorhout, pa rochie Sint Bartholomeus. Omdat hij gewoon pater is keert hij terug naar zijn „wor tels", z'n „roots", zoals we dat tegenwoordig zo mooi maar extravagant weten te zeggen. Terug naar het klooster is zijn enige verlangen. Dat hij dan weer pastoor wordt mag een bijkomstigheid genoemd wor den: pastoor in het Brabantse Wanroy en Landhorst, in het dekenaat Boxmeer. In elk ge val is hij dan weer helemaal terug in zijn congregatie van de paters van het Allerheilig ste Sacrament, aangeduid met SSS. Daar had hij als jongeman al voor gekozen: „Priester zijn en dan meteen beantwoorden aan de intentie van de con gregatie: het propageren en stimuleren van de Eucharistie als de zin van het leven. Ik heb altijd gedacht, dat de macht nooit het laatste woord mag hebben. Waar het delen met elkaar ophoudt, houdt het leven op. Met elkaSr delen is Eucharistie" Niettemin vertrekt pastoor Weersink volgende maand uit Voorhout, als pater. Niet dat hij na hem de zondvloed ver wacht in het bollendorp, maar hij kreeg de laatste kans van zijn leven. „Als ik het nu niet doe, kan het nooit meer". Frans Weersink werd 57 jaar geleden als een Twentse jon gen, een stevig Tukkertje, ge boren in het plaatsje Vasse, gemeente Tubbergen. Van de week heb ik hem leren ken nen als een gezellige baas met bijbehorend restant van een Saksische tongval, weliswaar zonder gevoel voor namen en cijfers. Als hij moet uitreke nen in welk jaar bisschop Jan Bluyssen van Den Bosch hem, nu 27 jaar geleden, tot priester wijdde („Ik was overigens de eerste wijdeling van deze bis schop") komt het er pas na lang rekenen uit dat het 1962 moet zijn geweest. Telg uit een boerengezin in Vasse („Een dorpsgemeen schap met een sterke buren- plicht"); bij de zusters op de bewaarschool, opgegroeid in een katholiek klimaat, na de oorlog de „roeping" tot het priesterschap voelend en vol gend. De keuze viel op de congregatie die door de Fran se père Eymard in 1868 was gesticht. In 1920 kwam de uit Frank rijk verdreven Congregatie over naar Baarle Nassau, de Belgische enclave.Eenmaal geprofest en gewijd kreeg Frans Weersink van zijn overheid te horen dat hij Duits moest gaan studeren aan de universiteit in Nijme gen. Hij moest Duits leraar worden op het juvenaat (in ternaat) van de congregatie in Stevensbeek. „Na twee jaar zei m'n overste: Frans, laat dat Duits verder maar zitten, jij wordt aalmoezenier". En Frans werd legeraalmoezenier bij de Nederlandse parate troepen in het Westduitse Seedorf tussen Bremen en Hamburg. Eigen weg De weleerwaarde aalmoeze nier was in rang gelijkgesteld met een kapitein, „en als je 38 was, werd je kletsmajoor, maar zover ben ik niet geko men". Twee jaar Seedorf. „Ik heb daar de verwoestende uit werking van de drank gezien, de problemen van een typi Pater Frans G.J.Weersink SSS, pastoor, met de allerbeste wen sen voor Voorhout. foto wim van noort. sche eenzijdige mannenmaat schappij, net zoals je die hebt in de gemeenschap van een mannenklooster. In Seedorf heb ik ook het rang- en stand verschil ervaren. Daar kon ik niet goed mee overweg, met dat autoritaire. Na die erva ringen ben ik een beetje mijn eigen weg gegaan. Mijn pro vinciaal gaf me toestemming om weer tussen de mensen te zijn. Als priester ben ik toen maatschappelijk werker met diploma geworden. Zo rond '68 ben ik naar deze streken in het westen gekomen en ging wonen in ons klooster in Den Haag. Toen dat klooster werd opgeheven, werd ik ka pelaan bij een pastoor in Ber- kel en Rodenrijs; daar werd ik zelf pastoor in '76. Een een ling in een grote pastorie. Zes jaar geleden werd ik, op ver zoek van de toenmalige bis- schopp van Rotterdam, Simo- nis, benoemd tot pastoor in Voorhout". Een kleine indruk van de priester en pater Frans Weer sink die nog even teruggaat naar zijn beweegredenen om priester binnen de SSS te worden. „Ik wou graag men sen helpen als dat kon. Dat gevoel leefde ook sterk onder de oorlog. Ik hou van de na tuur, voel mezelf een stuk van die natuur, van de aarde. Daar moet je rustig mee om gaan, niet van dat uitbuiterige van tegenwoordig. Je speelde en leefde in het bos. Maar in die oorlog stonden de soldaten in de weg; niet de bomen. Je moet verbondenheid schep pen, dat spreekt mij aan. Een kijkend, beetje nadenkend mannetje ben ik altijd ge weest. Met die kijk op het le ven ben ik priester geworden. Ik heb het zö gedaan, terwijl anderen het weer anders de den". Spin in web In 1983 kwam pater Weersink naar Voorhout. „Ik had het gevoel, dat mijn voorganger, pastoor J.Nijman, daar de spin in een groot web was. Als de spin weg is, valt het web uit een. Hij is hier lang geweest, in een veel kleiner dorp dan Voorhout nu is. Voorhout is sindsdien wel drie keer zo groot geworden. Nijman kon het niet meer bijbenen. Op ei gen verzoek is hij „kleiner" gaan leven; in Rijpwetering, Oud Ade bij zijn pastoraat be trekkend. Op mijn beurt heb ik geprobeerd alle ruimte aan de parochianen hier te geven om de parochie te dragen". Wat hebben we nu in Voor hout? Een parochiebestuur, parochievergadering, werk groepen, vier zangkoren. Pa ter Weersink heeft het over een „structuur met eigen ver antwoordelijkheden". „Het is een parochie met ruim 5600 zielen, ongeveer 1000 mensen komen er in het weekeinde naar de kerk. Tien procent, ruim 500 vrijwilligers, is nau wer bij de kerk betrokken. De kerkelijke meelevendheid is hier vrij groot". Dan heeft pater Weersink nu, op de valreep, zijn wensen. „Ik hoop, dat de zangkoren zo door gaan, die zitten nog steeds in de lift. Ik hoop, dat de zieke mensen zo bezocht zullen blijven als nu. Ik hoop, dat de aandacht voor het arme deel van de wereld niet verwaarloosd wordt. Ik hoop, dat het parochieblad een goe de redactie mag behouden, dat de goede contacten met de scholen zullen beklijven. Kortom, ik hoop en vertrouw dat het een volwassen paro chie wordt, waarin iedere pa rochiaan z'n verantwoorde lijkheid kent, draagt en uit voert. En ik hoop dat met name de jeugd ook daarin volwassen durft te worden. Ik heb weieens de indruk dat de jeugd niet volwassen wil wor den. Dat vinden ze maar saai, een soort opgeborgen worden in een museum of zo. Ik hoop ook. dat de oecumenische contacten onderhouden en uitgebouwd zullen worden. De reformatorische mede christenen hebben onder el kaar al enige moeite om een eenheid te vormen". Maar vanouds, zo weet pater Weer sink, is het Voorhoutse volk „vrij verdraagzaam en tot hulp bereid, als het nodig is. Maar ze willen wel eieren voor hun geld, dat wel". Eigen weg Pater Weersink zegt weg te gaan om drie redenen. „Ieder een moet z'n eigen levensweg volgen. Dat betekent voor mij, dat ik wil veranderen, dat ik dat nü moet doen. Anders kan het niet meer. Ik heb altijd gewenst om eens terug te gaan naar het klooster. Daar kom ik vandaan, daar hoor ik thuis. Dichter bij de congrega tie en de familie. Nu is er een verzoek gekomen om mijn collega-paters als pastoor te helpen in Wanroy. Daar ben ik op ingegaan. Ook al om niet te vervreemden van mijn basis". Pater Weersink droomt ervan terug te zijn op het oude nest. „Dat is zo menselijk als wat", zegt hij, als in een apologie. „Ik heb in Voorhout met ple zier gewerkt, erg veel mede werking ondervonden, en daar kijk ik dankbaar op te rug. Het wordt opnieuw een parochie, maar nu een van „eigen snit". Pater Frans Gerardus Johan nes Weersink SSS. Repatrië rend. Een parochie achterla tend, in alle gemoedsrust. Op weg naar de kerken van Wanroy en Landhorst. Hij viert zijn afscheid op zondag 3 september. Pater Frans weet niet beter of enkele rustende pastores uit de omgeving zullen voorlopig in Voorhout de pastorale zorg, de vieringen in de kerk, waarnemen. „Er wordt se rieus gezocht naar een nieuwe opvolger in deze meelevende, goede parochiegemeenschap van Sint Bartholomeus in Voorhout". Pater Weersink is ervan overtuigd dat men in die pogingen zal slagen. OUDE WETERING „We krijgen weer een spaghettiweek jongens. Pappa moet sporten". Echtgenote en kinderen van Michel Jonkman uit Oude Wetering zien ook af als vader zich voorbe reidt op de Bloemenmara- thon. Zaterdag gaat deze meerdaagse wedstrijd voor rolstoelatleten van start in Rijnsburg. Een week later finishen de deelnemers in Noordwijk. Jonkman is een van de streekgenoten die zich mengen in de strijd. On derdeel van zijn voorbe reiding is voldoende kool hydraten tot zich nemen, vandaar spaghetti. Michel Jonkman was voor heen vrachtwagenchauffeur. In 1979 raakte hij bij een be drijfsongeval zijn rechterbeen goeddeels kwijt. Sinds drie jaar doet hij aan wheelen, hardrijden in een rolstoel dus, en in deze sport behoort hij nu tot de top van Nederland. Werken doet hij inmiddels ook weer, als heftruckchauffeur bij hetzelfde bedrijf waar hij voorheen de vrachtauto be stuurde. „Aanvankelijk moest ik niks van die gehandicaptensport hebben", vertelt Jonkman. „Maar op een gegeven mo ment ben ik toch eens een kijkje gaan nemen bij De Sleu tels. Ik ben toen gaan basket ballen, even later gecombi neerd met wheelen. Toen ik er achter kwam dat teamsport ei genlijk niets voor mij is en dat bovendien beide sporten moei lijk te combineren zijn, heb ik me helemaal toegelegd op het wheelen". Training Dagelijks verricht Michel Jonkman nu trainingsarbeid, Routeschema van Bloemenmarathon De achtste Bloemenmarathon voor rolstoelatleten is dit jaar van zaterdag 5 tot en met zaterdag 12 augustus. Er komen vijf tig atleten uit binnen- en buitenland aan de start. De proloog wordt gereden in Rijnsburg en gaat over een af stand van tien kilometer. Er wordt gestart om twaalf uur De straten waarover gereden wordt zijn: Vliet NZ, Rapenburg en Vliet ZZ. De volgende dag vertrekken de deelnemers naar het zuiden des lands, waar vijf etappes verreden worden. Dit zijn: zondag Maasticht - Klimmen, maandag Valkenburg - Valken burg. dinsdag Hamont - Zeelst, woensdag Bree - Weert en don derdag Oirschot - Kaatsheuvel. Vrijdag 11 augustus arriveren de deelnemers weer in deze regio. Die dag staat de 34 kilome ter lange etappe Zoeterwoude - Leiden - Scheveningen op het programma. De laatste etappe is zaterdag 12 augustus en voert de deelnemers over een parcours van 38 kilometer van Wasse naar naar de boulevard in Noordwijk aan Zee. De aankomst in Noordwijk wordt om kwart over twee verwacht. Aansluitend, om half drie, wordt op de boulevard een criterium verreden. in tijd variërend van een half tot tweeëneenhalf uur. Fysio therapeute José Hoogeveen begeleidt hem daarbij. Trainen doet hij gewoon op straat in zijn woonplaats Oude Wete ring. Jonkman: „Duurtraining, interval, klimmen (de brug op en af) het hoort er allemaal bij. En zo nu en dan een dag over slaan natuurlijk, want ook rus ten is een vorm van trainen". Het sportieve doel dat Jonk man zich in eerste instantie heeft gesteld is deelname aan de wereldspelen voor gehandi capten, die volgend jaar augus tus in Assen worden gehou den. De hele wereldtop zal daarbij aanwezig zijn. Op wel ke afstand Michel Jonkman in Assen eventueel in actie zal komen weet hij nog niet. Hij heeft in feite twee specialitei ten: de marathon en «de acht honderd meter. Voor de eerste afstand is het aanbod deelne mers altijd erg groot, zodat hij hoopt zich via de achthonderd voor de spelen te kwalificeren, waarna hij mogelijk op beide afstanden aan de start kan verschijnen. Maar eerst staat de Bloemen marathon op het programma. Volgens rolstoelatleet Jonk man al drie jaar het hoogte punt van zijn wedstrijdseizoen. De acht dagen durende krachtmeting vertoont veel overeenkomsten met een etap pewedstrijd zoals wielrenners die plegen te rijden. De rol stoelatleten komen in tien ploegen aan de start. Elke ploeg bestaat uit vijf renners, heeft een ploegleider en draagt de naam van een spon sor. De wedstrijd kent vlakke en bergetappes, er moeten in dividuele tijdritten gereden worden en ook een ploegen tijdrit ontbreekt niet in het programma. Ook de verschil lende klassementen en de daarbij behorende truien ver tonen overeenkomsten met bijvoorbeeld de Tour de Fran ce. Er is een gele trui voor de leider in het algemeen klasse ment, een groene voor de rol stoeler die de puntenranglijst aanvoert en ook in de Bloe- menmaraton krijgt de beste 'klimgeit' de bolletjestrui om de schouders. In totaal leggen de deelnemers 277 kilometer af. Gemiddeld is een etappe zo'n 35 kilometer lang. De kortste is de proloog in Rijns burg, die over tien kilometer gaat. De ploegentijdrit op dins dag 8 augustus tussen Hamont Kanshebber Michel Jonkman vertrekt als een van de drie kopmannen van zijn ploeg. Hij mikt op een plaats bij de eerste vijf in het algemeen klassement. „Vorig jaar ging ik ook als een van de kanshebbers van start. Door dat het vooral in de eerste da gen absoluut niet ging,- ver speelde ik al vroeg mijn kans op een goede eindklassering. Uiteindelijk heb ik de schade nog weten te beperken. Ik werd zesde, tien plaatsen ho ger dan bij mijn debuut het jaar daarvoor". Jonkmans voorkeur gaat uit naar de vlakke etappes. De kans dat hij de Gert-Jan Theunisse van de Bloemenmarathon wordt en gehuld in de bollentrui over de finsh in Noordwijk zal snellen moet dus worden uit gesloten. „Maar als ik een goeie dag heb vlieg ik naar bo ven. Vorig jaar nog had ik een prima dag toen ik de Cauberg moest beklimmen. Ik werd ze vende". Rolstoelatleet Michel Jonkman vindt dat zijn sport nog zeer wordt ondergewaardeerd.„Er staan nog steeds mensen langs de route te kijken die ons maar een zielig stelletje vin den. Opmerkingen als 'Ach gut, wat leuk voor die jongens dat ze dat kunnen', hoor je nog wel eens vanuit het publiek. Maar het is gewoon pure top sport. Als Marti ten Kate na een marathon kotsend staat bij te komen is dat toch ook niet zielig? Hetzelfde geldt voor onze sport: het is niet zielig, het is afzien". Het gebrek aan kennis van en begrip voor zijn sport schrijft Jonkman toe aan de geringe aandacht die de media in Ne derland, met name de televi sie, er aan schenken. „Wat hebben we nou van de Para lympics in Seoul gezien? Een paar flitsen bij de Avro, meer Michel Jonkman uit Oude Wetering is een van de ,,lk ben geen echte klimmer, maar als ik een goeie «niet. Alleen de EO doet nog wel eens wat aan gehandicap tensport op televisie. Nee, in Engeland doen ze dat een stuk beter. De BBC berichtte des tijds dagelijks uit Seoul". Jonkman hoopt dat het feit dat de wereldspelen volgend jaar in Nederland worden ge houden iets aan die situatie zal veranderen. Er op rekenen doet hij echter niet „Wat dat betreft heb ik er een hard hoofd in. We hebben nog een lange weg te gaan". Ook nog een lange weg te gaan, maar in dat geval zeer tot genoegen van hemzelf, heeft Jonkman in de Bloe menmarathon. Acht dagen in tensief sporten in de Leidse regio en in het Limburgse heuvelland; hij heeft er hard voor getraind en vreselijk veel zin in. Vandaar dat hij zijn col- foto: wim van noort lega's dankbaar is, die hem in de gelegenheid stellen te gaan. „Aanvankelijk kon ik er geen vrij voor krijgen, maar dankzij de bemoeienis van de voor man van mijn afdeling kan ik toch. Een week rust na afloop, die je eigenlijk toch nodig hebt, kon er niet meer van af. Maar dat geeft niet. Dat ik mee kan doen is voor mij het belangrijkst". PAUL DE VLIEGER Waterfestijn Buurthuis De Weipoort te Zoeterwoude houdt zondag het traditionele waterfestijn. Dat begint om 12.30 uur bij de boerderij van de familie Van der Salm aan de Noord Aa. Het programma is dit jaar iets anders dan gewoonlijk. In plaats van boegsprietlopen en roeien, is er dit keer een roei- touwtrek-wedstrijd. Inschrij ving staat open voor iedereen vanaf 15 jaar, deelname kost 2,50 Zeskamp Teams van zes mensen kun nen maandagavond deelne men aan de zeskamp in Kat wijk. In drie weken tijd wor den er zes spelen afgewerkt. Maandagavond wordt de strijd om 19.30 uur aangegaan bij het Zeepaviljoen. Dinsdag is er om 13.30 uur het piraten- spel bij paviljoen Zee en Zon nebad. Kanoën Liefhebbers van brandingka noën kunnen dinsdagavond om 19.00 uur terecht bij het Kano Branding Team Kat wijk. Plaats van handeling is voor paviljoen Zee en Zonne bad. Woensdaga vondzang Het Pniëlkoor uit Katwijk treedt op woensdag op tijdens de woensdagavondzang in de Oude Zeekerk aan de Hoofd straat in Noordwijk. Aanvang half negen. Blaaskapel De Egerlander Blaaskapel De Zeedorper Muzikanten treedt woensdag op in café rstaurant De Redschuur aan de Konin gin Wilhelminaboulevard 12a in Noordwijk. Het optreden Kinderbal Kinderen tot twaalf jaar zijn woensdag welkom op een kinderbal in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het kinderbal begint om zes uur en duurt tot acht uur 's avonds. Entree kost f7,50. aan tafel Gemengde salade - kaaspannekoeken - frambozenvla met kwark vegetarisch) Zijn er geen frambozen in de winkel (moeilijk artikel omdat ze vlug bederven), tuin of diepvriezer? Het re cept voor de vla leent zich ook heel goed voor aardbei en, kersen of perziken. Als u met z'n beiden bent dan heeft u het volgende no dig: 2 aardappelen, 100 g sperziebonen, sla, 1 paprika, 2 tomaten, 1 hardgekookt ei, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, mosterd, 2 lepels olie, ui of sjalot, peterselie, basilicum, olijven; paar sneetjes geroosterd brood; 125 g bloem, 1 theelepel bak poeder of 125 g zelfrijzend bakmeel, iets zout, 1 ei, 2 dl melk, 30 g margarine, 100 g dunne plakken kaas; 150 g frambozen, 1 dl water, 2 theelepels maizena, suiker naar smaak, 150 g kwark. Kook de schoongewassen aardappelen (in de schilen de afgehaalde en gehalveerde sperziebonen gaar. Scheur de sla in grove stukkenwas deze en laat ze in een vergiet uit lekken. Spoel de paprika af. Dompel de tomaten in kokend water en ontvel ze. Pel het ei en de aardappelen. Laat de sperziebonen in een zeef uit lekken en afkoelen. Leg de sla in een ruime schaal met daarop dunne plakken aardappel en ei. dungesneden ringen paprika en in vieren verdeelde tomaten. Meng een sausje van azijn, zout, peper, suiker, mosterd, olie, fijnge sneden ui, kleingeknipte pe terselie en basilicum. Sprenkel dat sausje over de groenten. Garneer de salade met olijven en presenteer er vers geroos terd brood bij. Doe bloem en bakpoeder ol zelfrijzend bakmeel in een kom. Voeg zout, ei en de helft van de melk toe en roer de massa glad. Verdun het beslag met de overige melk. Laat een stukje margarine warm wor den in de koekepan en schep er zoveel beslag in dat de pan vol loopt. Bak de pannekoek brum, keer hem en leg er een plak kaas op. Bak de tweede kant ook bruin en leg de pan nekoek dubbelgevouwen op een bord. Kook de frambozen in het wa ter tot moes, bind de massa met maizena en voeg er suiker aan toe. Laat de vla koud wor den en leg er de losgeroerde kwark op. JEANNE Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Licence to kill (al); 13.30, 20.30. za. zo. ook 16.30. EU ROCINEMA II: Road House (16); 13.45, 18.45, 31.30. za. zo. ook 16.15. EUROCINEMA III: Three Fugitives (al); 13.45, 18.45, 21.15. zo. ook 16 15 EUROCINEMA IV: Tequila Sunrise (al); 18.30, 21.15. zo. 16.00. Platvoet en zijn vriendjes (al); 14.00 LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel 071-121239): Road House (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel 124130): The Karate Kid III (al); 14.30, 19.00, 21.15 Licence to kill (al); 14.15. 18.45, 21 15. Three Fugiti ves (al); 14.30, 19 00. 21.15 My step mother is an alien (al); 14.30, 21 15. The Burbs (al); 19.00, 21.15. Taran en de toverketel (al); 14.30 Platvoet en z'n vriendjes (al); 14.45. «TRIA NON (Breestraat 31, tel. 123875): The Bear (al); 19.00. za. zo. wo. ook 14.30. 9Vj Weeks (16); 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Every woman has a fantasy (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Bad- straat 30. tel. 01718-74075): Police Academy VI (al); 19.00, 21.15. CITY THEATER II Mississippi Burning (16); 19.00, zo 14.45. Rain Man (al); 21 15. Lady en de Vagebond (al); za zo. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY tel. 01717-4354): Police Academy VI (al); do. t/m zo. 14.00, 15 45, 19.00. ma. t m wo 14.00, 15.45. My stepmother is an alien (al) do. t/m zo. 15.45, 19.00, 21.15. ma. t/m wo. 15.45, 20.00 Rain man (al); do. t/m zo. 21.15. ma. t/m wo. 20.15. WASSENAAR ASTRA tel. 01751- 13269):My stepmother is an alien (al); vr. t/m zo. 20.00. Accused (12); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN My stepmother is an alien; za. zo. wo. 14.00. Gehuwd: P. L. A Pardon en D. M van Tol; J. M. F A. van Hoek en A. C. M. Laterveer; S. Moonen en A. M. Vinkestijn; E. Duijverman en H. Rijs- bergen; H. J. Kikkert en A. C. van den Berg; A. Lens en M. S. Rietker ken; H M. Kamphues en m. j. Arnol- dus; E J. A. Gerritsen en S. D. C. Blok; J. A. ten Bruggencate en M. F. Roeloffs Ondertrouwd: R. Harpal en A. Bharo- sa; M S. Masurel en M. J Castelein; R. J. C. Ouwerkerk en C. L. van der Zeeuw; A Visser en S. D. I. van Groe- ningen; H. A. J. de Groot en V. Ge- rov; E. J. H. Hoogendoorn en J. H. Nijhuis; J. Torruella Vila en I. Mazurel; F. T. Driessen en S. H. M. Bronmeijer; B. Hofland en C. A. M. Huijskens; H. Mast en J. de Water; J. J. van Hoo- ven en A. Pols; P. G. Holswilder en S. Eradus, K Abedelsalam en M. J. Ker- stens; L. A. Hamelink en H. C. Helle man; R. van Haalem en P. Brouwer; A. M. Keereweer en C. P. Haarlem; M. C. M. Vendrik en H. H. Mertens; J. A A. Truijers en P. H. S. Hooger-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10