U2: „Sorry schat, ik heb wat werkzaamheden buitenshuis •RADIO/TELEVISIE £eidóe6ou/ia/nt WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 PAGINA 14 Eurosport op zoek naar Nederlandse commentatoren ISLEWORTH De satelliet zender Eurosport, die gebruik maakt van het Sky One-ka- naal, wil tegen het einde van het jaar beginnen met Neder landstalige uitzendingen. Deze mogelijkheid doet zich voor omdat de zender vier ge luidskanalen tegelijk kan ge bruiken bij hetzelfde beeldsig naal. Hierdoor kan meertalig worden uitgezonden. Een eer ste oproep voor commentato ren heeft honderden reacties opgeleverd. Onder de aanmel ders bevinden zich zowel sportliefhebbers als bekende sportpresentatoren. Op korte termijn begint de selectie-pro cedure voor de Nederlandstali ge afdeling van het sportka- Dovenraad wil ondertiteling van TY10 en Véronique AMSTERDAM - De Doven raad wil dat de nieuwe com merciële zenders TV10 en Vé ronique hun televisieprogram ma's moeten ondertitelen ten behoeve van doven en slecht horenden. De beide zenders zijn begin deze week met een dergelijk verzoek benaderd, zo heeft de raad gisteren bekend gemaakt. „De Dovenraad is principieel van mening dat alle Neder landstalige televisieprogram ma's toegangelijk moeten zijn voor auditief gehandicapten", aldus de raad. Momenteel ondertitelt NOS- teletekst zoveel mogelijk pro gramma's op de zenders Ne derland 1, 2 en 3. De Doven raad vindt dat de nieuwe zen ders minimaal dezelfde service zouden moeten bieden. „Do ven en slechthorenden willen de boot niet missen bij de ko mende uitbreiding van het Ne derlandse televisie-aanbod". Een woordvoerder van TV10 liet weten dat de nieuwe zen der welwillend staat tegenover het verzoek van de Doven raad „We vinden het belang wekkend om te doen en on derzoeken momenteel wat de mogelijkheden zijn". Volgens de woordvoerder was TV10 al van plan te werken met tele tekst, maar wordt nog onder zocht of dat op eigen kracht kan, dan wel via een samen werking met NOS-teletekst. VAN IERSE TROUBADOURS TOT WERELDVERBETERENDE MEGASTERREN DUBLIN Speelde George Harrison om de tijd te doden tijdens de Amerikaanse tour nee van The Beatles in 1963 een potje Monopolie in de kleedkamer, U2 vult deze uren voornamelijk met gitaar spelen of zingen op produkten van anderen. Wat dat betreft doorbrak het Ierse kwartet op veel fronten de gevestigde rock roll-regels. Tijd om te luieren in de Californische zon met een fles whisky en een heroïne-spuit in de buurt, bleek niets te zijn voor dit viertal. Ook een behangetje plakken of een verfkwast ter hand nemen, is er thuis niet bij. Als Bono's vrouw Alison aan de zanger vraagt wanneer hij tijd heeft om de kinderka mer nu eens in orde te maken, is zijn antwoord steevast: „Sor ry schat, ik heb werkzaamhe den buitenshuis". U2 heeft sinds zijn komst in 1980 niet meer stilgezeten. Die werklust spruit voort uit een onbedwingbare drang muziek te willen maken. Bono: „Het is het enige dat ik kan en dan nog niet eens zoals ik graag zou willen. Soms denk ik: was ik maar een echte muzikant. Ik vind mezelf nog altijd een slechte zanger, maar voor pompbediende ben ik hele maal niet geschikt. Dat beroep heb ik een tijdje uitgeprobeerd voor we met Ü2 begonnen". Die muzikale drang zorgde er ook voor dat na de recordbre- kende tournee „The Joshua Tree" geen obligate live-elpee volgde. Inplaats van veel geld vangen voor weinig werk ko zen Bono co voor een stu dio-elpee. Het werd „Rattle and Hum" en een nieuwe we reldtournee volgde Helpende hand In de spaarzame vrijetijd ver vulden de tot megasterren uit gegroeide Ierse troubadours veel gast-optredens. Hoewel een helpende hand van Bono, gitarist The Edge, bassist Adam Clayton of drummer Larry Mullen jnr. nooit kwaad kan, is het vooral de interesse van de U2-leden zelf, die een samenwerking met andere musici tot gevolg heeft. The U2 gebruikt zijn talent ook om anderen in de schijnwerpers te zetten. FOTO: AP Edge herinnert zich zijn eerste ontmoeting met B.B.King met wie U2 binnenkort op tournee gaat door Australië. „Hij is een van mijn helden. Ik stond een meter van hem verwijderd toen hij „When love comes to town" zong. Ik kreeg er kippe- vel van. Die ontmoeting was een van de hoogtepunten van het jaar". Bob Dylan mocht ook rekenen op hun medewerking. Vooral Bono blijkt een fan. Het twee tal ontmoette elkaar voor het eerst in 1984 op het podium van Slane Castle waar ze sa men „Blowing in the wind" zongen. Bono: „Voor mij is Dy lan de Picasso van de popmu ziek en wie wil daar niet wat muzikale vruchten van pluk ken. Na het optreden zei hij: als je weer eens in Los Ange les bent, kun je gerust langs komen. Dat heb ik op een keer gedaan en uit die ontmoeting zijn twee nummers gerold „Prisoner of love" en „Love Muzikale vruchten Maar behalve Dylan en de on langs overleden Roy Orbison, plukt ook Marianne Faithfull de muzikale vruchten van de betrokkenheid van The Edge en Bono. Het resultaat ver schijnt binnenkort op elpee. Bassist Adam Clayton zat ook niet stil. Onlangs nog stapte hij, tijdens een korte adempau ze tussen tournees, het podium in Dublin op om de talentvolle Amerikaanse zangeres Maria McKee met zijn vier snaren bij te staan en haalde Bono, toch in Californie, zijn mondhar monica uit zijn achterzak om in de studio wat indrukwek kende tonen te produceren voor Melissa Etheridge. Hij speelt mee op „Royal station". Melissa: „We waren in januari beiden in dezelfde studio in Los Angeles. Hij om „When Love Comes To Town" op nieuw te mixen en ik om op namen te maken voor „Brave and Crazy", mijn tweede elpee die binnenkort verschijnt. Op het moment dat Niko Bolas, mijn producer die ook met U2 heeft gewerkt, vertelde dat Bono aanwezig was, liet ik uit mijn mond vallen dat ik hem graag zou ontmoeten. Ik hou van Bono en de muziek van U2. Niko liet Bono weten wat ik "had gezegd en niet veel la ter kwam hij binnenlopen. Hij was heel complimenteus over mijn muziek. Het is een echte heer. Niko vertelde hem dat ik mondharmonica speelde op „Royal station", het nummer dat we aan het opnemen wa ren en of Bono geen zin had om dat spel voor zijn rekening te nemen. Hij luisterde naar het nummer, ging uit zijn bol en zei: 'graag'. Ik kijk met veel plezier terug op die ontmoe ting". Mother Records En hoewel het stil lijkt rond Larry Mullen jnr is het weer eens duidelijk dat schijn be driegt. De drummer heeft zich vol overgave op het eigen U2- platenlabel Mother Records gestort. Hoewel ze in eerste in stantie alle vier als talentenja gers over de wereld trokken en groepen als In Tua Nua, Hothouse Flowers en Cactus World News een eerste duw in de richting van wereldsucces gaven, bleek Larry Mullen de zakenman van U2 te zijn. Bo vendien leek de rest te veel opgeslokt te worden door hun muzikale bezigheden om zich echt met de maatschappij te bemoeien. Larry: „Het ver schil met de anderen is dat ik nee kan zeggen. Ik heb daar geen enkel probleem mee, want het kan mij niet echt schelen wat de mensen van mij denken". HANS PIET 16.00 Portraits of America, se rie. afl. 3: Alaska. 16.50 Lassie, jeugdserie. Afl.: Lassie's race tegen de tijd. Als boswachter Corey on derweg is om een vaccin naar een vergiftigde gans te brengen, is de weg door een aardverschuiving on begaanbaar geworden en moet Lassie te hulp ko men. 17.15 Job en z'n pa, jeugdpro- ramma. NOS 17.30 Journaal. 17.40 Einde. EO 18.30 Gestrand in het zand (Encounter in the desert), 7-delige Israëlische serie. Afl. 6: Verhuisd. De noma den slaan een nieuw kamp op. Hallil heeft een oogje op Nadia en daar denkt de sjeik het zijne van. 19.00 19.16 22.30 22.40 23.10 EO Gospelmagazine, muziek programma gepresen teerd door Jan van den Bosch. Avonturenbaai (Danger Bay), Canadese serie. Afl.: Het overlevingskamp. Tij dens een overlevingskamp komen Nicole en Katie in aanraking met botulisme. Als bloemen konden spreken, gevarieerd pro gramma over bloemenvei lingen in Nederland t.g.v. het 75-jarig bestaan van de bloemenveiling Flora in Rijnsburg. Presentatie: Jan van den Bosch. Opge treden wordt door Laurens van Rooyen en het West- lands Mannenkoor. Er zijn gesprekken met directeu ren van bloemenveilingen in Nederland over bloe menteelt en bloemenhan del en mevrouw Yvonne van Rooy, staatssecreta ris van buitenlandse han del, geeft haar naam aan een nieuw soort alstroe- meria. Als decor is voor een bloemenzee gekozen. Enkele creaties daarvan rijden zaterdag mee tij dens het bloemencorso in Rijnsburg en omgeving. Zomeravondzangvier- daagse, koor- en samen- zangprogramma vanuit de Ned. Hervormde Kerk in Kapelle-Biezelinge. Pre sentatie: Heieen van Dijk. De bergrede Vandaag: Zalig de vredestichters en de vervolgden. NOS Journaal. EO Tijdsein, actualiteitenma gazine. Metro's van de wereld, (Metro's of the world), 3- Gedurende veertien dagen zijn, op een camping in Uddel, de im provisaties vastgelegd van de acteurs en actrices van het Am sterdamse Werktheater. Het onderwerp van deze Nederlandse film is de kuddegeest en vakantiejool op „de Camping". NED 3 20.30 uur. FOTO: ANP keraar Shylock leent geld aan Antonio's vriend Bas- sanio op voorwaarde dat, als hij niet op tijd terugbe taalt, Shylock een pond van Antonio's vlees ont vangt. NOS 00.30 Journaal. 00.35 Einde. delige serie over metrolij nen. Afl. 2. 23.40 Tenslotte, slotwoord door ds. D. Langhenkel uit Er- melo. 23.45 Einde. NEDERLAND2 20.00 20.29 21.15 21.45 VOO i I The little princess, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Walter Lang. Met: Shirley Temple, Ri chard Greene, Anita Loui se, e.a. Shirley krijgt be richt dat haar vader is ge sneuveld. Aangezien ze dit niet wil en kan geloven zwerft ze van het ene zie kenhuis naar het andere op zoek naar haar vader. VOO Countdownspecial: U2. Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Lau ren's uitstapje. Eric, een ex-vriendje van Lauren, blijkt een fantastische baan bij de bank te heb ben èn een Porsche. Door dit alles voelt Alex zich on zeker in zijn relatie tot Lau- NOS lij Journaal. VOO Run the gauntlet sport- spektakel in een serie van vier alfleveringen. Afl 1. Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Shakespeare: The mer chant of Venice, komedie van Shakespeare. Met: Warren Mitchell, Gemma Jones, John Nettles e.a. Regie: Jack Gold. De woe- NEDERLAND 3 22.02 22.30 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. De tijger Leopold, teken filmserie. Afl. 2: Het ge streepte strand. Robin Hood, serie. Afl. 9: De God van het woud. Ber- trand en zijn leger schieten op Herne de Jager, maar ontketenen daardoor een grote kracht, die zich te gen hen keert. Verhalenvertellers, serie. Afl. 13: Wolfstory. Journaal. Avondvoorstelling: Cam ping, Nederlandse speel film uit 1978 van het Am sterdams Werktheater en Thijs Chanowski. Met: Joop Admiraal, Yolande Bertsch, Cas Enkelaar e.a. Wat er allemaal aan emo ties, agressie en intoleran tie naar boven kan komen als Nederlanders ëlkaar treffen op een camping op de Veluwe, waar zij alleen hopen een prettige vakan tie door te brengen. Studio Sport. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. BRT 1 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdserie. Afl.: Dolfijnliefde (2). Dolphin love (deel 2). 17.25 Juke Box. 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 28: Katherine fights City Hall. Met Emmanuel Lewis, Susan Clark, Alex Karras e.a. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik tak animatieserie. Afl. 249. 18.05 Plons, AflPlons en de harmo- 18.10 Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl. 47: Kere weerom bruidegom. Met: Lea Couzin, Jan Reusens, Mieke Bouve e.a. 18.35 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), 52-delige Japanse animatieserie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 10: De waterval Doortje weet de boze heks uit het Westen uit te schakelen en alle Winkies te bevrijden. 19.00 Levende aarde. (Living planet), 24-delige Britse serie van Da vid Attenborough over het ont staan van de aarde en hete aardoppervlak 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Een zaak voor twee (Ein Fall fur Zwei), Duitse detective-se rie. Afl. 54: De buit van Caesar. 21.30 Studebaker: Minder dan be- loofdl. Amerikaanse documen- 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- 22.45 Muurwerk. Film van Wolf- gangd Kolb op basis van de eerste choreografie van Roxa- ne Huilmand op muziek van Walter Hus. 23.15 Codal. „Maria van Magdala" van Christine D'Haen. 23.20 Einde. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. Afl, 38. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Rondom de mensaarde, 14- delige serie over weer en kli maat. 20.50 De geest en de vorm. (Spirit and form), 10-delige Japanse serie waarin de kunstcriticus Shuicki Kato toont hoe de Ja panse cultuur ontstaan en ont wikkeld is. Deel 2. 21.45 Verkearstip. Richtingaanwij- 18.00 Vacaturebank. 18.15 l'Ecran des vacances, teken- 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie 20.55 Au nom de la loi. Juridisch magazine. 21.55 Uitslagen Nationale Loterij. 22.00 Les instruments de l'orche- atre. 5-delige muzikale klank beeldserie. 22.25 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. 23.00 Le coeur et l'esprit. Katholie ke uitzending. 23.10 Einde. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Spielbude. Kinderpro gramma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Funkstreife Isar 12, serie. Afl.: Halt, Oder ich schiesse. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. Afl.: In Kreis des Verbrechens. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Felicitas auf leisen Ploten, se rie. Afl.: Die Fliege. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl.: Heimarbeit. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 XTagesschau. 20.15 t Krimi-Sommertheater: Der Amerikaner, 3-delige Italiaanse tv-film van Corrado Augias en Giacomo Battiato. Met: Brad Davis, tony Lo Bianco, Vlcent Spano e.a. Deel 1. In Brooklyn wordt Joe Salina dsoor gang sters gegijzeld. Joe's enige zoon Julian moet, om zijn va ders leven te redden, zijn neef Giuliano, die rechter is jn Pa lermo vermoorden. Aansl. Ta gesschau 21.30 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Ein Abend auf dem Schift. Weense liedjes en verhalen door Michael Heltau. Michael Heltau draagt voor:„Halb Zwei", van Arthur Schnitzler, de scène „Hohes Alter - Fortu- natur Wurzel" (afkomstig uit „Der Bauer als Milionër"), van Ferdinand Raimunds, en tek sten van Peter Altenberg. Dar- naast zingt hij „Das hat ka Goethe g'schrieb'n, „Iche brauch ka schóne Leich". 00.00 Tagesschau. 00.05 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.10 Einde. DUITSLAND 2 15.50 Kim Co. 12-delige serie voor de jeugd. Afl.: Schon mal allei- ne fertig geworden? Met: Si mon Turner, David Friedmann, Georgina Kean e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- 16.30 Alice im Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Die falsche Suppenschildkröte 16.55 Heute. Aansl Aus den Lën- 17.10 s Tele-lllustrierte, Actualitei ten. sport en amusement. 17.50 SDa» Erbe der Guldenburgs, Duitse tv-serie. Afl.: Das offene Geheimnis. (1). Met: Brigitte Horney, Christiane Hörbiger, Katharina Böhm e.a. Het pu blieke geheim. De familie Gul denburg verkeert In financiële 18.20 s Lottotrekking. 18.25 T Das Erbe der Guldenburgs, Duitse tv-serie. Afl.: Das offene Geheimnis (2). 18.51 s Loftotrekking. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Sommerfestival im ZDF: Die Didi-Show, Gags und Sketche mit Dieter Hallervorden. Gas ten: Rotraud Schindler, Frank Zander, Eberhard Prüter e.a. 20.00 1 Na siehstel Muziek en gas ten bij Gunther Jauch. Gasten: Fine Young Cannibals, Marius Müller-Westernhagen en Hong-Kong Smyndicat. 20.45 Kennzeichen D. Duits nieuws uit Oost en West. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Die 2. (The Persuaders), Ame rikaanse serie. Afl.: Erben bringt sterben. Met: Tony Cur tis, Roger Moore, Sinead Cu- sack .e.a. De broer van Jenny Lindley verschijnt plotseling eist het totale vermogen v hun ouders op. Volgens Jenny kan het haar broer niet zijn omdat hij al jarèn geleden ge storven zou zijn. Danny en Lord Sinclair worden ingescha keld om een en ander te on derzoeken. 22.45 Kontext: 13 Kilo Reis. Viet- nams verborgener Hunger, do cumentaire over de stille hon ger in Vietnam. In eerste in stantie valt de grote schaarste aan voedsel niet op. De Viet- namezen zijn taai en door der tig jaar oorlog aan ontberingen gewend geraakt. 23.15 Sommerfestival im ZDF: Filme von Frauen: Fauns allzuspater Nachmittag (Faunovo velmi pozdni odpoledne), Tsjechi sche speelfilm uit 1983 van Vera Chytilova. Met: Leos Su- charipa. Vlasta Spicnerova, Li- buse Pospisilova e.a. Een ou der wordende charmeur kijkt nogal misnoegd terug op zijn leven. Al zijn veroveringen hebben hem toch niet de vol doening gegeven die hij had verwacht. Maar wat hij door zijn drukke bemoeienissen met diverse jongedames niet heeft bemerkt, is het feit dat zijn chef Libuse en zijn secretares se Vlasta diepe gevoelens voor hem koesteren. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 16.10 Sing, Cowboy sing. Jeugdfilm met Dean Reed. 17.35 Super-Grips: Das schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro- gramma met Frank Laufen- berg. 18.00 Hallo, hier ist Jochen, special. 18.30 Der Elefant auf Papas Auto. Korte film naar een verhaal van David Heniy Wilson. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Een baby olifant heeft een lange dag. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's.). 20.00 Tier-Report. Vandaag: Wilde zwijnen. 20.45 Landesspiegel: Der Fall Wei- sel. Documentaire over een justitieel schandaal. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Hobbythek. Eis am Stiel, selbstgemacht. Zelf ijs maken. 22.30 Rückblende: Zum 75. Jahres- tag des Kriegsausbruchs 1914: Vor 75 Jahren: Mit Herz und Hand fürs Vaterland. film van Heidrun Peinelt over de cor respondentie tussen het front en het vaderland. 22.45 Carrie. Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Brian de Palma. Met: Sissy Spacek, John Tra volta, Piper Laurie e.a. Haar geloofsfanatieke moeder ziet Carrie's eerste menstruatie als straf en haar klasgenootjes pesten haar ermee. Als Carrie op een schoolbal een emmer varkensbloed over zich heen krijgt, neemt ze wraak op le dereen die haar heeft uitgela chen. 00.20 Laatste nieuws. BBC 1 16.10 Sports crazy. Afl. 4. 16.55 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: The Snorks. 17.35 Bad boys. Afl. 2. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Butterfly Island 8-delige kinderserie. Afl. 4. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws en weerbe- 20.00 Wogan, talkshow. 20.40 Sorry, comedy-serie. Afl.: Eve ry day in every way. Comedy- serie. Timothy krijgt een amu let met stille krachten maar de grote kracht blijkt moeder te 21.10 Paradise, westernserie met Lee Horsley, Sigrid Thornton, Dehl Berti e.a. Afl. 5: Devil's canyon. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Everest - The hard way. Docu mentaire over de poging van John Hawkridge de Mount Everest met een wandelstok te beklimmen. 23.30 The main event. Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Howard Zieff. Met: Barbra Streisand, Ryan O'Neal, Paul Sand e.a. 01.15 Weerbericht. 01.20 Einde. BBC 2 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newsroom South-East e gionaal weerbericht. 21.10 Antenna compilatie. 22.00 MASH Amerikaanse serie met Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit e.a. Afl.: Out of 22.20 Icreenplay: Chinese whispers. TV-spel van Maurice Leith met Niall Buggy, Gary Waldhorn, Martin Wenner, Annette Bad- land e.a. Verpleger Kenny doet zijn werk in een psychiatrische inrichting met liefde en be schouwt de groep onder zijn hoede staande patiënten als zijn vrienden. Een vreemde man doet zijn intrede bij de groep en bedreigt door zijn houding alles wat Kenny heeft opgebouwd aan discipline, res pect en liefde voor elkaar. Een produktie van BBC Noord ler- 23.20 10 x 10. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Crickst. Natwest kwart finales, samenvatting. 00.55 Wserbsricht. 01.00 Open University. 01.55 Einde. S Ondertiteling via Teletekst ■S Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels ■g Bij met-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Transworld Sport. 20.00 International Horse Show. 21.00 European Masters Soccer. 22.00 Golf. 23.00 WK Voetbal. 00.00 World Games. 01.00 Einde. NEDERLAND 2 AVRO 16.20 XWachten op het won der, documentaire over de geboorte van een gorilla. 16.46 EKing Kong. SUPER CHANNEL 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 Transmission. 19.30 Leny Henry. 20.00 Farewell to arms. 21.30 Euromagazine. 21.50 World news. 22.00 Burke's Law. 22.55 Barnaby Jones. 00.00 World News. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol. 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Der Abenteuer von Tor- guga e. 11.55 Umschau. 12.10 Kenn zeichen D. 12.10 Studio 1. 12.55 Per soverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 13.55 is Teletekstoverzicht. 14.15 Expeditionen ins Tierreich. 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Camp bells. 15.30 IS Superdrumming II. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Auf und davonl 16.40 STiere in Spanien. 17.05 Hexe Lakritze. 17.15 Tages schau. 17.25 Columbo. BBC 1 TV 5 Le grand échiquier. Bróvea et Météo Européene. Recreation. I'lmagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Les Animeaux du Monde. Les ascensions célèbres. Journal Tólévisé. Météo Européene. La Suisse et la guerre. Pour une chanson. Musique classique. Fin de programme. 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: But first this. 10.05 Bosscat. 10.25 Why don't you? 11.00 Nieuws. Aansl.: But first this... 11.10 Teken film. 11.30 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Popeye double bill. 12.15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl: Garden party. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Antiques at home. 15.20 The raging moon. 17.10 Superted. 17.20 Simon and the witch Afl. 8. 17.35 Myste rious cities of gold. Afl. 7. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Skytext. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Drah (Switch), Amerikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Kampfstern Galactica (Batt- lestar Galactica). Amerikaanse 20.15 Die Unterröcke der Revolu tion. Franse speelfilm. 21.50 Staranwalte, Tricks, Prozesse - L.A. Law (L.A. Law), Ameri kaanse serie. 22.40 RTL aktuell. 22.50 Scheidung auf französisch. (Club de rencontres), Franse speelfilm. 00.20 Unglaubliche Geschichten Ich war ein Etrusker. 00.45 Betthupferl. 00.50 Einde. MTV EUROPE 07.00 Kristiane Backer. 12.00 Remo te control Spelprogramma. 12.30 Kristiane Backer. 15.00 Yol Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Inspektor Gadget 11.00 Die zwei mit dem Dreh. 11.45 Staranwalte, Tricks, Prozess 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heu te bei uns. Aansl.: Dennis. 13.25 Ca lifornia Clan 14.15 Kampfstern Galactica 15.00 Zahn um Zahn. 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 Inspektor Gadget. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.04 NOS: Zomerkeus. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur 20.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cèdea. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het consert- podium. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03- 19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 17.05 Rijswijckfoon. 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio BRT 3 17.30 Traditionele muziek. 18.10 Actueel. 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium. 20.00 Musica Antiqua 20.00 Speelman en clericus rond 1220 20.30 The Tallis Scholars 22l30 Keuze uit La Cetra, Vivaldi). 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal 09.06 Arbeidsvitaminen 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 12.06 De burgemeester Is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal 14.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 17.06 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.04 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. 11.04 Onvoltooid verleden tijd. 12.04 Het blijft Hollands 12.40 Middagpauzedienst. 13.04 Hier en nu. 13.20 Skip Voogd presenteert. 14.04 De tafel van vier 15.04 Coup soleil. 16.04 De familieshow. 17.04 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: Senza Parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Hulpverleners naar het dal. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Wat je van verre haalt. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld 13.40 Da Capo. 14.00 Klasse 15.00 150 jaart Limburgen. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Nederland. 16.02-17.00 Gesprek de dag. Omroep Rijnland: 10.30- 12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtend magazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie Vi8, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met o.m. het vervolg verhaal 'Je hoort bij mij Andrea" en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: non stop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cul tureel café met Annemarie de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel: hekserij. 15.03 Dit waren toen ook hits. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Jos Ghijsen. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: Haydn, Stalder. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren: Von Weber, Weill. 11.30 FVV-concert. Muziek voor pia noforte. 13.10 Divertimento. 14.00 Gemma di Vergy, opera van Donizetti. 16.30 Jean Sibelius, verschijning van de Scandinavische wourden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14