Maas» Project Haf akker mag gaan uitbreiden Overleg moet samenwerking bestuur Rhijndael verbeteren Rijnoord vreest vertraging fusie Binnen de omheining veilig op oorlogspad dienstuerlening LEIDEN OMGEVING QeidóaQowvant WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 Kinderopvang Noordwijkerhout op 1 januari NOORDWIJKERHOUT De ge- meerite Noordwijkerhout wil op 1 januari 1990 kinderopvang begin nen in het Zonnigspoor. Dit is een gebouwtje van de Victorparochie op de hoek van de Kerkstraat en de Duindoornstraat. De gemeente onderhandelt op dit moment met het bestuur van de Victorparochie over het huren van het gebouw dat nu alleen op zaterdagmorgen wordt gebruikt door een jeugdver eniging. Dat maakte wethouder C. van der Klaauw gistermorgen bekend. Het is de bedoeling dat de gemeente Noord wijkerhout de kinderopvang in eigen hand houdt. Een poging in een eerder stadium om dit uit te besteden aan particulieren, mislukte omdat het fi nancieel niet rond was te krijgen. De bijdrage van de ouders voor de kinder opvang worden inkomensafhankelijk. De gemeente rekent verder op een rijksbijdrage en wil 40.000 gulden be schikbaar stellen voor het geschikt maken van de accommodatie voor kinderopvang. „Verder beslist de Noordwijkerhoutse politiek of ze extra geld voor dit doel wil uittrekken", al dus wethouder van financiën P. Heemskerk. De onderhandelingen met het parochiebestuur moeten in de ko mende maanden worden afgerond. Vierdaagse Sassenheim 3ASSENHEIM De avondvier daagse in Sassen heim trok gister avond 119 deelne mers voor de vijf kilometer route en 69 voor de tien kilometer. Dat aantal is ongeveer even groot als vo rig jaar. De vier daagse begon maandag al met een inhaal-avond en duurt tot en met vrijdag. Meer vandalisme Leidschendam LEIDSCHENDAM De schade door vandalisme aan gemeentelijke gebouwen is in 1988 met 40 procent geste gen in Leidschendam De schade aan plantenbakken, bomen en struiken alleen al bedroeg ruim 26.000 gulden. Bijna de helft daarvan werd tijdens de jaarwisseling 1988/1989 aangericht. Er werd voor meer dan 62.000 gölden vernield aan ruiten, ontluchtingskappen en abri's. Daarin is 10.000 gulden meegeteld voor verwijde ring van graffity. In de commissie openbare werken is aangedrongen op het verhalen van de schade op de daders. Commissie secretaris Mooy wees er echter op dat voor een schade claim bewijs nodig is dat veelal moeilijk is te verkrijgen. De gemeenteraad heeft vorige maand besloten jaarlijks 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor het versneld verwijderen van graffity aan openbare gebouwen. Met de besturen van bijzondere scholen zal overleg worden gepleegd over samenwerking op dit gebied Eerder is al 100.000 gulden uitgetrokken om gebouwen van een laag te voorzien waardoor graffity gemakkelijk te verwijde ren is. Sportieve strijd tijdens Oranjefeest in Langeraar LANGERAAR De sportief aangelegde jeugd van Ter Aar kan op zaterdag 26 augustus tijdens een wedstrijdloop over drie en een halve kilometer de krachten meten. De wedstijdloop is een van de activiteiten die het Oranje Comité „Juliana" organiseert. Meisjes en jongens in de leeftijd van 12 tot met 15 jaar kunnen deelnemen aan de loop wedstrijd. Er wordt gestreden in twee leeftijdscategorieën. De start vindt plaats om kwart over negen 's morgens. Om organisatorische redenen moeten de deelnemers zich voor 22 augustus aanmelden. Dat kan bij J.M.S. van der Meer, Heemraadsingel 23 in Ter Aar, telefoon 01722-4513. Op hetzelfde adres kan men zich ook opgeven voor de jaarlijkse kermiswielerronde die eveneens op zaterdag 26 augustus wordt gehouden. Het af te leggen parcours zal worden aangelegd rond om de Aarhoeve. De deelnemers tot 16 jaar gaan om tien uur van start. Om half twaalf klinkt het startschot voor de oudere deelnemers die zullen strijden om de titel „Kampioen van Ter Aar". Het deelnemen aan deze laatste koers is uitsluitend moge lijk voor mensen die woonachtig zijn in Ter Aar zelf. NIEUWE HUISVESTING VOOR 44 PATIËNTEN NOORDWIJKERHOUT De tweede fase van de Noordwijkerhoutse Ha- I fakker mag gebouwd worden. Het, ministerie I van volksgezondheid heeft daar enige tijd gele den toestemming voor ge- geven. Het gaat om de bouw voor een nieuw on derkomen voor 44 zwak- zinnigen die op dit mo- ment nog in oude pavil joens zijn gehuisvest. Ook aanvullende voorzienin- j gen als kantoren en ruim- Speedboot in beslag genomen I NIEUWKOOP De rijks- i politie van Nieuwkoop heeft zondag de speedboot in be- i slag genomen van een schip per die met een te hoge snel heid voer over de Nieuw- koopse Plassen. De man had al een bekeuring op zak voor deze overtreding Op de plas sen geldt een maximum snelheid van zes kilometer per uur. Het is de eerste keer dit sei zoen dat de politie deze maatregel heeft genomen. De officier van justitie beslist een dezer dagen wat met de boot moet gebeuren. Alphenaar probeert kluis te kraken ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft gisteravond rond acht uur een 21-jarige Alphenaar aangehouden. De man had ingebroken bij een bank aan de Van Nesstraat. Toen de politie bij het pand aan kwam, bleek een ruit aan de achterzijde te zijn ingeslagen. Binnen probeerde de Alphe naar, die onder invloed ver keerde van alcohol en drugs, met een zwaar voorwerp de kluis te forceren. Hij pro beerde nog te vluchten, maar werd door de politie gegre pen. Hij bleek al een kleu rentelevisie te hebben klaar gezet bij de uitgang. De man was vanwege de gebruikte alcohol en drugs nog niet te verhoren. H AZERS WOUDE KOU DEKERK Gespreks ronden met het voltallige bestuur van het bejaar dencentrum Rhijndael in Koudekerk moeten het intern functioneren ver beteren. „Dat kan door goede werkafspraken te maken. Tot nu toe lijkt het er op dat het bestuur niet functioneert zoals zou moeten", zo meent burge meester J.W. van der Sluijs van Hazerswoude. Van der Sluijs denkt in over leg met alle betrokkenen een goede werksituatie veilig te kunnen stellen. „Mijn gedach ten gaan in ieder geval niet uit naar een nieuwe rechtsvorm. Na de vakantie gaan we eerst eens in alle rust bekijken hoe we de bevoegdheden en ver antwoordingsplicht precies kunnen vastleggen. Nu zijn de meeste bestuursleden nog op vakantie". Volgens Van der Sluijs zijn de huidige problemen niet te wij ten aan een manco in de af spraken die binnen het stich tingsbestuur zijn gemaakt. „Wat er wel aan de hand is, is dat allerlei aspecten door ver schillende brillen kunnen ten voor dagprogramma's mogen worden gebouwd. Verder moet de Hafakker een betere verbinding met het dorp Noordwijkerhout krijgen. Wanneer de eer ste paal wordt geslagen voor de tweede fase van de Hafakker is nog niet duidelijk. Behalve de toestemming van het ministerie van WVC moet de bouw van de tweede fase van de Hafakker ook voorko men op het provinciale bouw programma. „De eerste ter- worden bezien. Dat kan bot singen tot gevolg hebben". Van der Sluijs waakt er voor een beschuldigende vinger op te heffen. „De gemeente Ha zerswoude is maar één van de vijf participanten in het be stuur. Dan kijk je toch van een afstand naar wat er zich alle maal afspeelt. Anderzijds lijdt het geen twijfel dat mevrouw Van Putten (die namens Ha zerswoude tot 20 juni van dit jaar zitting had in het stich tingsbestuur) is opgestapt uit ongenoegen over het functio neren van het bestuur". De vertrouwelijke gesprekken die de fractievoorzitters van de Hazerswoudse politieke partijen, de gemeentelijke ver tegenwoordigers in het stich tingsbestuur en Van der Sluijs maandagavond hadden, heb ben in ieder geval nog geen einde gemaakt aan de conflict situatie binnen het bestuur van het bejaardencentrum. „Daarvoor was het gesprek met de Hazerswoudse betrok kenen niet bedoeld. We wil den alleen duidelijkheid over wat er was gebeurd. Het daad werkelijk oplossen van de con flicten kan pas wanneer we met het voltallige bestuur rond de tafel gaan zitten". Een ver vanger voor de opgestapte me vrouw Van Putten is nog niet aangewezen. „Dat gebeurt pas mijn waarop dat kan is de pe riode 1991 tot 1994. De tweede fase van de Hafakker kan dan in 1992 gereed zijn", aldus Paul Olgers, beleidssecretaris van de Hafakker. De Hafak ker moet in die tussentijd zelf nog financiering zoeken voor de bouw van woningen van de zogenaamde verdunners. Tus sen de woningen voor de pa tiënten worden huizen ge bouwd die aan Noordwijker- houters van buiten de inrich ting worden verhuurd. „We proberen een bank te vinden die ons een lening hiervoor kan verstrekken", stelt Frans Schonens, technisch stafmede- na de gesprekken in septem ber. Een terugkeer van me vrouw Van Putten lijkt me echter niet verstandig". Wethouder M. Le Large-van Breukelen van Koudekerk re ageert optimistisch op het Ha- zerswoudsp standpunt. „Kou dekerk heeft twee maanden geleden al voorgesteld om met het voltallige bestuur te gaan praten. Dat was toen al naar aanleiding van een verzoek van een van de kerkelijke par ticipanten in het bestuur. Nu Hazerswoude dezelfde wens koestert, kunnen we het initia tief mooi koppelen". Le Large is blij dat Hazerswoude ook heeft toegezegd een gemeente garantie te willen afgeven. „Ook wat dat betreft is Koude kerk daar al maanden toe be- Le Large wil evenals Van der Sluijs wel kwijt een groot res pect te hebben voor de vrijwil ligers die veel energie in het bestuur,van Rhijndael steken. Van problemen binnen het stichtingsbestuur wil de wet houder overigens niets weten. „Dat is een zwaar overdreven betiteling. Er is hier veel meer sprake van meningsverschil len. Tijdens de komende ge spreksronden moeten die wor den bijgelegd". De wethouder wil nog niet zeggen hoe zij vindt dat de moeilijkheden uit werker vap de Hafakker die sinds januari 1989 een zelfstan dig project is en geen onder deel meer van de Bavo. Het is de bedoeling dat er huurwo ningen komen die beneden de huursubsidiegrens liggen. "Verdunners'"' Drie jaar geleden begon het eerste Hafakkerexperiment met 56 patiënten en de zoge naamde „verdunners" die tus sen de patiënten wonen. Er kwamen drie straten met 26 wooneenheden, half voor zwakzinnigen, half voor men de weg moeten worden ge ruimd. „Maar als de gesprek ken plaatsvinden, ben ik er ze ker bij". Garantie Het bestuur van het Koude- kerkse bejaardencentrum heeft inmiddels toegezegd een nieuwe aanvraag voor een ge meentegarantie in te dienen bij de gemeentebesturen van Hazerswoude en Koudekerk Dat voornemen werd gister middag kenbaar gemaakt naar aanleiding van de gesprekken van maandagavond. Burge meester J.W. van der Sluijs van Hezerswoude denkt dat de financiële problemen snel kunnen worden opgelost. „Zo wel Hazerswoude als Koude kerk zijn bereid om gemeente garantie te verlenen voor de totale kosten van de nieuw bouw van Rhijndael. Dat scheelt het bestuur op een be drag van ruim 6' 2 miljoen gul den een aardige som aan ren te". De bejaarden die in de nieuwbouw zullen gaan wo nen, hebben volgens Van der Sluijs niet te lijden van de moeilijkheden binnen het be stuur. „De bouw ligt voor zo ver ik weet nog op schema. Dat betekent dat de beoogde verhuisdatum in januari zeker haalbaar is". sen van buiten de inrichting. In de tweede fase moet de wijk worden uitgebreid met opnieuw huizen voor zwakzin nigen en verdunners. Kandi daten voor de verdunnerswo ningen zijn er genoeg. Olgers: „Er is een wachtlijst van 30 tot 40 mensen. Het zou kunnen dat we daar de tweede fase mee kunnen vullen. Die men sen selecteren zich als het ware zelf Zuiver idealisme mag niet alleen de reden zijn voor een aanmelding. Er moet een mengeling zijn van eigen belang en ons belang". Inbraak supermarkt LEIDERDORP De Spar-su- permarkt aan de Hoogmadese- weg in Leiderdorp is afgelo pen nacht door ongenode gas ten bezocht Inbrekers haalden het glas uit de toegangsdeur en otvreemden uit de winkel een partij sigaretten Hoeveel er precies gestolen is, is niet be kend. Dat moest de eigenaar nog inventariseren. Voor de verdunnerswoningen uit de eerste fase waren 60 aanmeldingen van in totaal 90 mensen. Er waren 14 huizen beschikbaar. „Van die verdun ners' is nog niemand vertrok ken", vertelt Olgers die stelt dat de tijdelijke huurcontrac ten inmiddels zijn omgezet in definitieve. Aan de onzeker heid rond het voortbestaan van de Hafakker in Noordwij kerhout is door de ministeriële toestemming immers een ein de gekomen. Anders De woningen in de tweede ALPHEN/LEIDERDORP De fusiebesprekingen tussen het Alphense zie kenhuis Rijnoord en het Sint Elisabeth Ziekenhuis (SEZ) in Leiderdorp drei gen vertraging op te lopen door uitspraken van spe cialisten van het SEZ. Dat stelt woordvoerster H. Hornstra-Limburg van de medische staf van Rij noord. „Vuil spuien heeft geen zin. Zo komen we geen stap verder, maar keren we terug naar het punt nul". De specialisten uit Leiderdorp hebben zich onder meer kri tisch uitgelaten over de kin derafdeling en de hartbewa- king in Alphen. Volgens hen moeten deze beide onderdelen na de fusie in Leiderdorp wor den ondergebracht. Rijnoord en het Elisabeth Ziekenhuis moeten voor 1 januari volgend jaar fuseren. De problemen over de verdeling van de spe cialismen tussen de ziekenhui zen leidden eerder al tot tus senkomst van de staatssecreta ris van volksgezondheid en het provinciebestuur van Zuid-Holland. In mei onderte kenden beide ziekenhuizen en de provincie een voorberei- dingsbesluit, waarin een zeke re taakverdeling werd vastge legd. Daarin werd ook bepaald dat de medische staven en de ondernemingsraden van de ziekenhuizen hun visie op schrift zouden stellen ter be oordeling van de directies. Deze commentaren moesten enkele weken geleden binnen zijn. „Het Elisabeth is daar pas vorige week mee gekomen. Tegelijkertijd laat een arts zich laatdunkend uit over de Al phense mogelijkheden om een goede hartbewakingsafdeling te kunnen leiden. Dat snijdt dwars door de procedure fase van de Hafakker komen er anders uit te zien dan in de eerste fase. Volgens Schonens moet meer rekening worden gehouden met patiënten die bijvoorbeeld slecht ter been zijn terwijl Olgers wijst naar de vergrijzing onder de patiën ten. Schonens: „In de eerste fase zijn in feite grote eenge zinswoningen neergezet. Die blijken nu toch niet op alle fronten te voldoen. We moeten de huizen aanpassen bijvoorbeeld door er een tra- plift in te bouwen omdat bene den weinig slaapruimte is. In de tweede fase zullen we hier rekening mee houden". heen", aldus Hornstra-Lim burg. De Alphense specialisten we ten zich sinds kort gesteund door een rapport van de Natio nale Raad voor Ziekenhuis voorzieningen. Daarin staat dat ieder ziekenhuis over een hartafdeling moet beschikken. Bovendien zou een internist met een aantekening cardiolo gie de afdeling goed kunnen leiden. Er hoeft niet per se een full time cardioloog aan het hoofd van de afdeling te staan, zo stelt de raad. Hornstra vraagt zich af of de Leider- dorpse collega's wel van het bestaan van het rapport af we ten. De vertraging die de jongste uitlatingen in de fusiebepre- kingen kunnen veroorzaken accepteren de Alphense medici niet. „Deze reactie noem ik op z'n minst niet zakelijk. De di recties van de ziekenhuizen moeten nu met de commenta ren aan de slag. In principe is er tijd genoeg om de fusie goed voor te bereiden. Vertragingen komen zeker niet van onze Hornstra-Limburg hoopt dat de bepalingen van het voorbe- reidingsbesluit van mei zo snel mogelijk zullen worden uitge voerd. „Dat betekent ook dat er extern advies moet worden ingewonnen Rijnoord is daar niet bang voor. Wij kunnen best leven met wat er in het besluit is afgesproken. Het Eli sabeth is kennelijk bang voor de uitkomst, want dat heeft la ten weten niets te voelen voor een extern advies". Hornstra- Limburg verwacht bij de for mering van de groep externe deskundigen geen grote pro blemen. Daarbij gaat het om deskundigen die het vertrou wen van beide partijen genie ten. „Maar we wachten nu het komende overleg op directie niveau af. Dat is nu eerst aan de orde". Orgelconcert De organist Albert de Klerk geeft vrijdag een orgelconcert op het Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Aanvang kwart over acht. Op het programma staan weken van Mendelssohn. Franck en Tournemire. Toegang kost zeven gulden (CJP 65Plus 5,50kinderen tot 12 jaar vier gulden). Kwartet Het uit Londen afkomstige Delos Quartet verzorgt vrij dag een optreden in het kader van de European Summer Concerts 1989. Plaats van op treden is Hotel Oranje in Noord wijk. Het concert be gint om 20.15 uur. Foto's Leden van fotoclubs uit Ne- Albert de Klerk. derland, België en Luxem burg exposeren van 5 tot en met 20 augustus in 't Huys Dever in Lisse. Deze 24e 'Be nelux Fotosalon' wordt geor ganiseerd door fotogroep Henneman uit Haarlem en fo tokring Imago uit het Belgi sche Hamme. De tentoonstel ling bestaat uit foto's en dia's. De openingstijden zijn maan dag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Dansavond De formatie Misty Blue ver zorgt zaterdagavond een dans avond in country-stijl. Dat ge beurt in danscentrum „Uni que" aan de Leidsevaart in Noordwijkerhout. De North- Hill Country Dancers zetten hun beste beentje voor. Aanvang 21.00 uur. entree 10.00. Vanuit de hele Zeeburgwijk in Noordwijkerhout begaven kleine indiaantjes zich giste ren op weg naar de speelprai- rie. Daar was op de tweede dag van de speelweek een echt reservaat ingericht. Het weer zowel als de opkomst was stormachtig. Meer dan honderd kleine roodhuidjes verschenen. Er waren opper hoofden van twee turven hoog en minder, er liepen sqauws en af en toe ook een verdwaalde cowboy met lege holsters op zijn heupen. Tien blanke begeleidsters hadden al met behulp van pa len de skeletten opgezet voor de tenten. Ernaast lagen la kens waar de vrouwen van de linnenkast nog inzaten, en die moeten gaan dienen als tent doeken. Voor het zover was moesten eeerst vele hoofdtooi en geplakt en veren geknipt worden om de jeugdige india nen nog meer aanzien te ge- Al gauw schoten een aantal moeders te hulp die aanvan kelijk rustig toegekeken had den. Die extra handen waren zeker nodig om bijvoorbeeld al die gezichtjes te beschilde ren met strepen in allerlei kleuren, waarna de kinderen zich binnen de omheining verder op het oorlogspad be gaven. Maar voor zo'n tenten kamp moest heel wat werk verzet worden. Zo kostte het heel wat strijd om bij de toe nemende wind de tipi's van passende beschilderingen te voorzien. Zelfs voor geharde roodhuidjes was dat wel eens te moeilijk. Zoet „Ze zijn toch weer even zoet", zo vatte een van de blanke begeleidende squaws de speel week samen. Een aantal 'wil den had zich teruggetrokken binnen de beschutting van de tipi's om wat te praten of de vredespijp te roken. De cow boys zaten er tussen of het de gewoonste zaak van de we reld was. De hele stam verza melde zich nog even rond een zangeres die met gitaar naar het Zeeburgreservaat was ge komen. Alleen de stamoud- sten (tot zeven jaar) vonde het beneden hun waardigheid om mee te zingen. De kleintjes zongen wel uit volle borst. ..Het was allemaal hartstikke leuk", oordeelde een toekij kende moeder. En eigenlijk geldt dat voor al les wat tot nog toe is georga niseerd in speelweek. die maandag door wethouder Van der Klaauw was geopend. Aan de straattekenwedstrijd deden meer dan 200 kinderen mee. bij het ringsteken kwa men er 55 opdagen. Gister ochtend was er verkleed voet bal waarbij drie-tot-vijfjarigen in een aaneengesloten groep gedurende de hele wedstrijd achter de bal holden. Morgen zijn er spelletjes zoals zaklopen, spijkerpoepen. kus sengevechten en touwtrekken Bijdrage: Gerard de Klerk f en er is een hindernisbaan. Na de middag kan iedereen dan weer naar de rommel markt. Vermoeiend0 De kin deren hebben er weinig last van. Maar de begeleidster Noordwijkerhout de gewoonste FOTO: HENK VAN DEN ENDE denken daar anders over. Een welgemeend „oef" liet een van hen zich ontvallen nadat alle indianen zich weer had den teruggetrokken in de wigwam van hun ouders. FINANCIEEL TEKORT KAN WORDEN OPGELOST NA UITSPRAKEN SPECIALISTEN aan tafel Gekruid rundvlees met gebakken tomaat komkommersalade en rijst - chocoladevla Dit tomaten-gerecht is eigen lijk een beetje oosters. De eerste 'gang' zou ook wel sambal-goreng-tomaat mo gen heten (Indonesisch dus). Overdrijf de hoeveelheden van de genoemde kruiden niet, maak de gerechten vooral naar uw eigen smaak af. De benodigdheden voor twee zijn: 200 g mager runderpoe let, 2,5 dl water, 1 bouillon blokje. uitje, ketoembar, djinten, sambal, mespunt bruine basterdsuiker, 1 volle lepel gemalen kokos, 1,5 le pel olie; 300 g stevige tomaten, 1 le pel olie, ui, knoflook, sam bal, laos, sereh, salam, 1,5 dl bouillon, 1 lepel gemalen ko kos of santen, bruine bas terdsuiker, zout; komkommer, zout, peper, sambal, azijn, bieslook; 250 g droogkokende rijst; 0,5 liter chocoladevla (0,5 li ter melk, 20 g cacao, 45 g sui ker, 25 g maizena), paar schuimsnoepjes of -koekjes. Leg het runderpoelet in ko kend water, voeg het bouillon blokje toe en laat de massa ko ken tot het vlees mals is. Dat duurt ongeveer twee uren. Zeef het vlees uit de bouillon en laat het afkoelen. Meng fijngesneden ui. ketoembar, djinten. sambal, bruine bas terdsuiker. gemalen kokos en als laatste het vlees. Bak het mengsel in de olie. al om scheppende. warm en licht- Dompel de tomaten in kokend water, ontvel ze en snijd ze in vieren. Fruit de kleingesneden ui glazig in de olie, voeg ge perste knoflook, sambal, laos, sereh een blaadje salam en de tomaten toe en bak de massa een minuut. Doe er dan de bouillon (van het vlees) bij met kokos of santen en laat de massa vier minuten sudderen. Maak de tomaten op smaak af met bruine basterdsuiker, zout en de gebruikte kruiden. Haal er het salam blaadje uit. Snijd de geschilde komkom mer in de lengte in centime- terdikke plakken en verdeel deze overdwars in staafjes. Breng de komkommer op smaak met zout, peper en wei nig sambal en azijn; bestrooi haar in de schaal met fijnge knipte bieslook. Garneer de chocoladevla met een paar kleurige schuims noepjes of verkruimelde - koekjes. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma 13-15 en do. 18.30-20 30. afdeling vrouw vr 10-12. Horizontaal: 1 sigarettentabak; 4 vuurwapen; 7 livreibediende; 9 loofboom, 11 gewricht; 12 dierege- luid; 13 uitholling in een muur, 15 vreemde titel; 16 drank; 19 per adres (afk.); 20 eerstvolgende (afk 21 kaart v h. kaartspel; 26 bontgekleurde papegaai; 27 hou ten drinkkom; 28 wereldorganisatie (afk 29 raadgeving; 31 senior (afk 32 vorm van neerslag; 34 re gel, richtsnoer; 35 slag. beleid Verticaal: 1 verlengstuk van de mast v.e. schip; 2 ofschoon. 3 bit tere vloeistof; 4 slaapplaats. 5 bol gewas; 6 onderafdeling v.e bedrijf; 8 boombast waaruit ae kinine be reid wordt, 10 vreemde titel; 12 be wijs van betaling; 14 bruine water verf; 15 lage rustbank; 17 vochtig; 18 naaldboom; 21 bergkloof; 22 aarden vaas; 23 onvergelijkelijk; 24 lokspijs; 25 haringachtig visje. 29 gedwee, mak; 30 hoofddeksel; 32 heer (afk 33 muzieknoot OPLOSSING ei ee - jh zz :jed oe ;WBI 62 TOJds gz see pz :6jue zz zz :u||abj \z :uep 81 :ieu n :ubaip gi leidas frt :uoq zi :jjs oi :b"!»i 8 '®ueos 9 :in g peq p :ie6 z 'ib z iBuojjs 1 ieeoipaa pej ge :uuou pz ;l®6eq ze "JS IG 'd|l 62 N A 8z :deu iz 'bib 9z 'seeuounj iz a® 02 b d 61 :0uipeu0j6 91 :uop 81 "s|u ei 21 'Pil 11 so 6 -ei 1 :snnq p :6eqs 1 ibbiuozuoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13