Russische heldendaden belicht £cidóc Qowxmt Robin Hood wordt er wel érg snel doorheen gejaagd gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE DINSDAG 1 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 De vroege vooravond op Nederland 3 lijkt tegenwoordig geheel in het teken van de middeleeuwen te staan. Eerst de tweede herhaling van de Nederlandse serie „Floris" en nu dan de Engelse reeks „Robin Hood". Beide produkties vertonen allerlei gelijksoortige elemen ten: een jonge held die het opneemt te gen als zeer onredelijk en wreed afge schilderde gezaghebbers, hulp van een select groepje vrienden en een snufje magie, veel nobele inborst en vooral ook: veel geknok. Dat roept om het trekken van een vergelijking. Eerst de constatering dat „Floris", ook bij de derde beschouwing (de serie da teert van 1969, werd herhaald in 1979 en nu weer in 1989. Voor de volgende kans is het wachten dus op 1999), niet tegenviel. Akkoord, het is geen kleur, er wordt niet al te briljant in gespeeld en de geluidsmontage (vooral de syn- chonisatie) is behoorlijk primitief. Maar de uitstraling van de toen net ontdekte Rutger Hauer is onmiskenbaar. Boven dien worden er soms aardige grappen in gemaakt, de verhaaltjes worden vlot, ordelijk en logisch verteld en de vecht partijtjes zien er niet al te krakkemik kig uit. Dan „Robin Hood". Het is niet de eerste keer dat de avonturen van deze Engelse held zijn verfilmd. Deze keer gaat het, hoewel geprogrammeerd als jeugdprogramma, om een in alle op zichten volwassen produktie. Er wordt subtiel in gespeeld, verwijzingen naar het noodlot van mooie vrouwen in han den van de vijand zijn zeker niet be dekt, en vooral: het is geweldig span nend. De belevenissen van Robin en zijn adellijke vriendin Marian, samen met hun keurtroep van ongeregelde knokkers en boogschutters in en rond de bossen van Sherwood, waar ze voor al de roemruchte sheriff van Notting ham dwarszaten, zijn in deze serie per fect vormgegeven. Zowel in spel, als in actie (dat is pas knokken!) en entourage (let maar 's op zo'n dorpsmarkt, met al les d'r op en d'r aan). Maar het is tege lijk niet alléén maar een romantische avonturenserie. Deze Robin Hood is ook een sociale rebel, die het opneemt voor de door buitenlandse (Normandi- sche) machthebbers onderdrukte, uitge buite en vernederde bevolking. En daarnaast wordt de reeks gekenmerkt door een vrijwel voortdurend accent op de mysterieuze inspiratiebron die Ro bin drijft tot zijn edele activiteiten. Een factor van belang is ook de prachtige, zoemende muziek van de Ierse groep Clannad, die de beelden aanvult en versterkt. Kortom: een pluim voor de uitzendmacht in kwestie, de NOS. Jam mer is het alleen, dat zo'n juweeltje er in sneltreinvaart doorheen wordt ge jaagd: de liefhebbers kunnen vast en zeker lang niet allemaal elke avond van de week kijken. Een wat geleidelij ker aanbod had niet misstaan. RENE DE COCQ TROS Aktua special. Documentaire. TROS-televisie. Ned. 2 om 22.05 uur. Dinsdag. HILVERSUM Het steeds verder openzetten van het IJ zeren Gordijn mist ook op te levisie zijn uitwerking niet. De „TROS Aktua Special", die vanavond wordt uitgezonden, is daar een voorbeeld van. Het neemt de kijker mee terug naar de dagen van de Tweede Wereldoorlog en vertelt door middel van uniek beeldmate riaal over de manier waarop „aan de andere kant" werd ge streden voor de vrijheid. Aanleiding voor het tonen van dit filmmateriaal is de ten toonstelling in Overloon, waar in het Verzetsmuseum een ex positie is ingericht onder de ti tel „Wij herinneren ons". The ma van deze tentoonstelling, waarvan aan het einde van deze documentaire beelden zijn te zien, is de enorme Rus sische inzet tijdens de „Grote Vaderlandse Oorlog". Het is een geheel door Russen inge richt gebeuren. Niet ongeschonden Net als de Westerse strijd krachten, kwamen de Russen niet ongeschonden uit de oor log. Op het strijdtoneel van 22 miljoen vierkante kilometer kwamen ruim 55 miljoen men sen om het leven. Twintig mil joen van deze militairen en burgers waren Russen. De he vigheid van de strijd biedt de zelfde aangrijpende beelden als het materiaal dat door Amerikaanse filmers werd vastgelegd, al klinkt ook een zeker heroïsme door in het De Russische bevolking verzamelt zijn doden. materiaal. Wie kijkt moet eni ge voorkennis hebben van wat zich tussen 1939 en 1945 heeft afgespeeld, want de TROS heeft voor een letterlijke ver talingen van de Russische tek sten gekozen. Zo maakt de kij ker niet alleen kennis met het wat gezwollen taalgebruik, dat de Russen eigen is, maar zou hij wel eens kunnen denken dat heel Europa is bevrijd door de mannen van achter het IJ zeren Gordijn. „Een uitgeput Europa verwierf de vrijheid, die ze werd geschonken door Sovjet-soldaten", horen we de commentaarstem zeggen. Voorste linie De documentaire is een inter essant werkstuk omdat het een beeld geeft van de Russische oorlogsvoering. De camera mensen filmden met gevaar voor eigen leven in de voorste linie. Zo konden ze niet alleen vastleggen hoe de vijand me ter voor meter werd terugge drongen, maar ook hoe ze als helden werden binnengehaald door de bevolking van de ver schillende steden Het zijn beelden die bij velen onuitwis baar in het geheugen staan ge- grifd. Voor deze documentaire smolt Eppo van Nispen, één van de zeven trainees, die sinds janu ari bij de TROS wordt opge leid, het materiaal van drie films aaneen. Het eerste werk stuk „De bevrijders" toont de heldendaden van de Russen, het tweede, en meest interes sante deel heet „Kroniek uit de oorlogsjaren" en laat zonder commentaar, maar wel met muziek uit die periode, zien hoe de Russen zich staande probeerden te houden. De kij ker ploegt tijdens de gevech ten mee door de sneeuw en ziet hoe de Duitsers krijgsge vangen worden gemaakt. Er zijn beelden van een vrouw die een kruis slaat en een Rus sische soldaat zoent, maar ook van een dood kind. Ook in Oost-Europa en dan vooral in Leningrad, was er voedsel schaarste. Deze taferelen wor den afgewisseld met opnamen van een in vol bedrijf zijnde oorlogsfabriek waar granaten en tanks worden vervaardigd. Deze beelden zijn duidelijk minder heldhaftig dan die uit het eerste deel. De laatste frag menten tonen hoe Rusland jaarlijks zijn doden herdenkt en laat zien dat hun aanpak niet zo heel erg veel verschilt van die van ons op 4 mei. Dit derde deel van de drieluik is in tegenstelling tot de rest in kleur. Waanzin De veertig minutende durende speciaal onderstreept nog eens de waanzin van het oorlogvoe ren en benadrukt zonder woorden dat een herhaling te gen elke prijs moet worden voorkomen. Hoewel een Rus sische majoor in zijn memoires over de Slag om Berlijn laat weten dat dit het meest in drukwekkende schouwspel was dat hij ooit heeft meege maakt, wegen zijn bevindin gen natuurlijk niet op tegen de gevolgen, die ronduit gruwe lijk waren. En voor wie daar nog aan twijfelt, is deze docu mentaire verplichte kost. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.35 Entree gevarieerd cultu reel magazine gepresen teerd door Doris Baaten. 16.21 m Hoogtepunten uit U zij de glorie compilatie van het koor- en samenzang- programma vanuit de Mar tinikerk in Groningen. 17.30 SI G'oud en nieuw mu ziekprogramma vanuit Po nypark Slagharen gepre senteerd door Frank Mas- meijer. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Kay O'Brien, Amerikaanse ziekenhuisserie. Afl.: Reu nion. Kay staat voor een moeilijke medische keuze als een zwangere patiënte leukemie blijkt te hebben. Dr. Doyle heeft een broer, die hij echter liever kwijt dan rijk is. NCRV 18.25 De gummiberen teken filmserie. Afl.: De ridders van Gummaroem. 18.48 Alex, tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.16 [TlKerkepad, 9-delige serie over duizend jaar god en mensen. Afl. 5: Kerken rondom een feestende stad. 19.42 ffiJa, natuurlijk extra. Vandag: Zebra's in de Ngorongorokrater in Afri ka. 20.13 Zo vader, zo zoon, spel- programma gepresen teerd door Gerard van c^en Berg. 20.39 Alles heeft zijn tijd (Things in their season), Amerikaanse tv-film uit 1974 van James Goldsto- ne. Met: Patricia Neal, Ed Flanders, Marc Singer. Andy staat op het punt te trouwen en het boeren be drijfje van zijn ouders te verlaten. Als zijn moeder, Peg, een ongeneeslijke ziekte blijkt te hebben, verandert de situatie. 21.53 Hier en nu, actualiteitenru briek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: mevr. ds. C.K. Kraan uit Rotterdam over Thomas. 23.06 H Nocturne, klassiek mu ziekprogramma. 23.50 Ander nieuws Vandaag: Trappistenklooster De Achelse Kluis, documen taire. 23.27 Einde. NEDERLAND 2 Linda de Mol presenteert „Dierenbingo" met als doel; bongo- kaarten verkopen ten bate van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. NED 2 20.28 uur. FOTO: DIJKSTRA 20.00 20.28 draak (Jenseits der Mor- genröte/The secret of the black dragon) 6-delige serie. Afl. 5: Goud. Wolff, de Pater en de Tartaren bereiken Amur en genie ten van het vredige leven. Wolff vindt zijn vader terug en dan kunnen ze eindelijk naar China reizen. De eerste de beste hoogtepunten. Gast van de week: Joe Alcatraz. TROS het zal je kind maar we zen (Some mothers do'a- ve'em), comedyserie met in de hoofdrol Michael Crawford. Afl. 1. Frank sol liciteert als verkoper van ij zerwaren. Zoals te ver wachten zijn de resultaten van dit bezoek niet be paald succesvol. Dierenmanieren, vanuit Burger's Bush in Arnhem. Presentatie: Martin Gaus en Leonie Sazias. TROS zomerparade, mu ziekprogramma vanuit at tractiepark Walibi in Bel gië. Presentatie: Peter Teekamp. NOS (E Journaal. TROS TROS Dierenbingo, spel- programma vanuit de Beekse Bergen in het ka der van 125 jaar Dierenbe scherming. Presentatie: Linda de Mol. TROS Aktua special. [TlKlein Londen, klein Ber lijn, 7-delige serie. Afl. 5. 1941. Margriet en Ray mond worden in een com promitterende situatie be trapt, maar het is echt niet wat de veldwachters den ken... 23.40 TROS sport extra: samen vatting van de voetbalwed strijd HFC Haarlem - Steaua Boekarest in het Haarlem Stadion. Com mentaar: Jack van Gelder. NOS 00.05 Journaal. 00.10 Einde. NEDERLAND 3 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 De tijger Leopold, teken filmserie. Afl. 1: Het zonne bloemenhuis. 18.54 Robin Hood, serie. Afl. 8: De Zwaarden van Wayland (2). De zwarte priesteres wil Robins bende op Luci fers altaar offeren. Om zijn vrienden te redden heeft Robin het zwaard Albion nodig. 19.46 Verhalenvertellers, serie. Afl. 12: Brer Rabbit and Bullhead. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 21.08 Oude muziek in Utrecht, serie over het Holland Fes tival Oude muziek Utrecht 1988. Deel 1: Malcolm Bil- son speelt Mozart. 21.33 Sprekende film, docu mentaireserie over het ontstaan van de spreken de film. Afl. 10: Hollywood nu. 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 22.45 Einde. 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl.: Dolfijnliefde (1) Dol phin love (1). 17.25 Juke Box. 17.30 Webeter Amerikaanse serie. Afl. 27: Burnout. Met: Emma nuel Lewis. Susan Clark, Alexi Karras e.a. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. Afl. 248. 18.05 Het gebeurde hier, David Da- vidse vertelt een verhaal dat, naar men zegt, echt gebeurd zou zijn in Herkenrode. Van daag: De twee tinnen bekers. 18.15 De zevensprong, fitnesspro gramma voor kinderen met liedjes en sketches van Willie de schildpad en Wilma, de kangaroe. M.m.v. Ilse Uitterlin- den. Frank Dingenen, Luk de Visscher, Gunther Lesage. Pre sentatie: Anne de Lille. 18.30 De kleinste zwerver (The litt lest hobo) Canadese jeugd serie. Afl. 5: Firehorse (1). 18.55 Levende aarde (Living Planet), 24-delige Britse documentaire reeks van David Attenborough over het ontstaan van de aar de en het aardoppervlak. Afl. 17: Waar land en zee elkaar ontmoeten (1). 19.25 Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie. Afl. 160. Scott betrapt Shane. 20.25 Margriet, talkshow van Mar griet Hermans. 21.35 Hercule Poirot, 10-delige En gelse serie. Afl. 5: Moord in het flatgebouw (Third Foloor Flat). 22.30 Nieuws. 22.45 De Kolderbrigade e, 6-delige comedyserie. 23.20 Coda. Fantaisie sur Ie 'chant d'adieux' opus 9 van Auguste Franchomme door het Servais Ensemble. 23.25 Einde. BRT 2 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis, te kenfilmserie. Afl. 37. "19.28 Programmaoverzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 het speeltuig (The toy), Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van Richard Conner. 21.40 Uitzending door derden, Pro gramma van de Socialistische Omroep. 22.25 Einde. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'ècran des vacances, teken- 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Lotto- en jokeruitslagen. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Contacts, verkeerstips. 20.05 Les sentiers du monde, repor tages. Presentatie: Philippe Lambillon. Vandaag: Grand Nord. 21.15 La guerre, Canadese serie 22.10 Laatste nieuws en weerbe richt. 22.45 Ciné-Club de minuit: Cinéma Beige: The Hollywood messen ger (Messagère Hollywod), Belgische speelfilm uit 1984 van Chris Vermorcken. 00.10 Einde. DUITSLAND 1 Falsch-Falscher-rictig, quiz met Maren Kroymann. Die Trickfilmschau. Der Mondschimmel, 3-delige tv-film van Brian Hayles. Met: Sarah Sutton, James Greene, David Pullau e.a. Deel 3. Tagesschau Die schönsten Autos der Welt, serie. Afl.: Rolls Royce Phantom III. Die Rückkehr zur Schatzinsel, jeugdserie. Afl.: Belastende Beweise. Ausschnittweise Kleinkunst, met een liedjes revue van An- nete Mayer. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Simon Simon, serie. Afl.: Schatz, ich hab's nicht so ge- Programma-overzicht. (rlTagesschau. Dingsda, spelprogramma met Fritz Egner. Aansl.: Tages schau. Report, Baden-baden. Pro und Contra Themenwahl, kijkers geven hun mening. Dallas. Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Madchen vom Lande. Tagesthemen, actualiteiten. Lenz oder die Freiheit, serie gebaseerd op de gelijknamige roman van Stefan Heym. Afl. 2' Auf Messers Schneide. Met: Peter Simonisek, Annette Uh- len, Brigitte Karner e.a. Chris- tofel verhindert gedeeltelijk de wederopbouw van het oude re gime en moet vluchten. Ver driet om onschuldige doden en gewonden drijft Lenz in de ar men van Josepha. Ondertus sen naderen de Pruisische troepen de grens van Baden. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets-Show, Gast: El- ton John. 15.50 Der Stein des Marco Polo, se rie voor de jeugd. Afl.: Der Storch. Met: Nicola di Pol, Chi- ara Dorado, Giuseppe Tonini Logomobil, jeugdjournaal. Met' een overzicht van speciale va kantie-activiteiten. Alice im Wunderland, teken film naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Die Honlgelefan- Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. Tele-lllustrierte. Actualitei ten. sport en amusement. Ein Heim für Tiere. Duitse se rie. Afl.: Teure Tauben. (1). Met: Hans Heinz Moser, Betti- na Spier, Michael Lesch e.a. Aansl Mein Butler und ich. Duitse serie. Afl.: Urlaub ge heim. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. Ein Heim für Tiere. Afl.: Teure Tauben.(2). Programma-overzicht. Heuts. ZDF spezial: Es begann in Gladbeck. Auf die Spuren des Geiselsdramas Sommerfestival im ZDF - Sommerkomödien: Der Heuler, tv-film van Rosemarie Fendel. Met: Heidelinde Weis, Matthias Ponnier, Töns Heinrich Grevel e.a. Door zijn drukke werk zaamheden bereikt het huwe lijk van Max en Dominique een crisis. Hun zoon Frederique leidt hier erg onder en hij loopt weg als zijn moeder zijn om gang met een zeehondenbaby wil beperken. 21.30 Heutejournaal. 22.00 Apropos Film, Filmmagazine Presentatie: Helmuth Dimko en Peter Hajek 22.30 Sommerfestival im ZDF - Das kleine Fernsehspiel - Neue deutsche Filme: BÜberall ist es besser wo wir nicht sind, Duitse tv-film van Michael Klier Met: Miroslaw Baka, Marta Klubovicz e.a. De jonge Pool Jerzy vertrekt met hoog gespannen verwachtingen naar Berlijn. Aldaar moet hij ploete ren en minderwaardig werk doen om een menswaardig be staan te leiden. Met veel moei te lukt het hem naar New York te reizen, waar de situatie al niet veel beter is. 23.50 Zeugen des Jahrhunderts, Hans-Christoph Knebusch in gesprek met de hoogleraar, politicus en journalist Richard Löwenthal. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletek8toverzicht. 16.00 Vierzig Grad im Schatten. Een avontuurlijke kerstvertelling uit Australië. 17.25 Der Schatz ist vergoldet (4). Potpourri van bekende Duitse 17.35 Super-Grips: das schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro gramma metFrank Laufen- berg 18.00 Urmel aus dem eis, poppen serie. Afl. 4: Die Rettung. 18.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste. Informatie en amusement voor en door kinderen vanuit een houten kist. Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: lm Jahr nach El Nino. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). Italienische Reisen, 5-delige serie. Afl. 5: Die Stadt der Un- sterblichen, een bezoek aan de stad Matera. Wir toten, was wir lieben, 9- delige serie over beschermde dieren en planten. Afl. 6: Für einen Hauch Exotik, over de bloedige handel in ivoor, hoorn en shcildpadden. West 3 aktuell. DDR-Profile: filmportret van solotrompettist Ludwig Güttler. Gaste in Bauern. Wat vakan tiegangers willen en wat hen te wachten staat. Vandaag: Mün- (K ZW) Zum 75. Geburtstag des Kriegsausbruchs 1914: Junge Frau von 1914 (1), tv- film van Egon Günther naar de gelijknamige roman van Arnold Zwelg. Met: Jutta Hoffmann, Klaus Piontek, Inge Keiler e.a. Duitsland, voor de Eerste We reldoorlog: De schrijvende meubelmakerszoon Werner Bertln en de rijke bankiers dochter Leonore Wahl onder vinden als paar van uiteenlo pende afkomst veel proble- menn in het snel veranderende Duitsland. Laatsta nieuws. Aansl.: Zur BBC 1 15.20 The Net, Engelse speelfilm uit 1953 van Anthony Asquith. Met: Phyllis Calvert, Noel Wil- 16.45 The Pink Panther. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: Ewoks. 17.35 Really wild show Afl. 5. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Gentle Ben. Afl 6. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws en weerbe- 20.00 Tinniswood county. 3-delige documentaire serie waarin schrijver Peter Tinniswood te rugkeert naar de woonplaatsen van zijn jeugd. Afl. 3: Crich. 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Mike Read, Peter Dean, Nick Berry e.a. 21.00 Paul Daniels Magic Show goochelshow van de illusionist Paul Daniels. 21.45 Points of view, kijkersreacties. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Blood vows: The story of a mafia wife, Amerikaanse speel film uit 1987 vam Paul Wend- kos. Met: Melissa Glbert, Joe Penny, Talia Shire e.a. 00.00 An ocean apart, documentaire serie over hoe de amerikanen verwikkeld raakten in de eer ste wereldoorlog. Afl. 4: Trust me to the bitter end. 01.00 Weerbericht. 01.05 Einde. BBC 2 14.35 Cricket, Engeland - Australië, vanuit Old Trafford. (15.00 en 16.00 Nieuws en weerbericht). 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Cricket, Engeland - Australië, vanuit Old Trafford. 19.10 The tall T, Amerikaanse speel film uit 1957 van Budd Boetti- cher. Met: Randoph Scott, Ri chard Boone e.a. 20.25 Business matters. Afl.: Ideas unlimited. 21.00 On the line. 21.30 Ebony on the road. Program- ma over zwarte muziek. Afl. 3. Presentatie: Brinsley Ford van de popgroep ASWAD. 22.00 Studio SB. Serle met Kerrie Keane, Wendy Crewson, Ken neth David Gilman, e.a. 22.50 The home front. Afl.: Putting the people in charge, docu mentaire. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.30 Einde. SKY CHANNEL 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Einde. 19.00 Eurosport what a Weekl 20.00 Paardensport. 21.00 Tennis. 22.00 Rugby. 23.00 Motorraces Formule 1. 00.00 World games. 01.00 Einde. SUPER CHANNEL 15.30 Nino Firetto. 16.30 Hot Line. 18.30 Tracking. 19.30 Teachers only. 20.00 Sport. 21.50 World News and Weather 22.00 Sport. 23.00 NBA Basketball. 00.00 World News. Aansl.: The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 European Top 20. 21.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. Beau et Chaud. Nouveau monde. Brèves et Météo Européene. Recreation. I'lmagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Trente Millions d'Amis. Le grand Échiquier. Journal Tëlévisó. Météo Européene. Ciné-club. La chance aux chansons. Fin de programme. Netto: Ihre Wlrtschaft heute. RTL-aktuell. Die Springfield Story, serie. Reich und Schön, serie. Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Eine Hilfe für Gad get. i RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. i RTL-aktuell. Baretta, politieserie. i RTL-aktuell. I Karlchen. Weerbericht. I Knight rider, Amerikaanse se rie. Der Platinbande (The biggest bundle of them all), Ameri kaanse speelfilm. Explosiv - extra, magazine met Olaf Kracht. I RTL-aktuell. i Eine Chance für die Liebe, contact-magazine. i Mannaja - das Beil dee Todes, Italiaanse speelfilm uit 1977 van Sergio Martino Betthupferl. i Einde. 3 Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending ■a Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 13.05 Einde. EO 15.30 Vrouw zijn. 16.00 Portraits of America. 16.50 Lassie 17.15 Job en z'n pa. NOS 17.30 Journaal. 17.40 Einde. NEDERLAND2 BRT 1 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Ta gesschau und Tagesthemen. 10.23 Dach überm Kopf 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.15 Expeditionen ins Tierreich 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Campbells. 15.30 EThe Mun sters. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Spielbüde. 17.15 Ta gesschau. DUITSLAND 2 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Ta gesschau und Tagesthemen. 10.23 Dach überm Kopf 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.55 Teletekst-overzicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm. 15.25 Heu te. 15.28 Die Muppets-Show. 15.50 Kim Co. 16.15 Logomo bil. 16.30 Alice im Wunderland. 16.55 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 16.10 Sing, Cowboy sing. 17.35 Super- Grips. BBC 1 07.55 Weerbericht 08.00 Break fast time. 09.55 Regionaal nieuws. 10.00 Nieuws. 10.05 Rolf Harris' cartoon time. 10.25 He artbeat. 11.00 Nieuws 11.05 Lassie. 11.30 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Popeye double bill. 12.15 The O- Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. 13.55 Regionaal nieuws. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Allotment show. 15.20 Knots Landing 16.10 Sports crazy. 16.55 Tekenfilm. BBC 2 08.20 Einde. 10.00 Teletekst. 11.25 Cricket. 13.50 The Bewick man. 14.20 Fingermouse. 14.35 Cricket. 16.50 Nieuws 16.53 Newsroom South-East. 17.00 Cricket. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borèt. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: Nacht klinkt anders. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Timboektoe. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Mozart. 21.30 Literama. 22.30 Orgels in de Hanzesteden. 23.10 Muziek van Nederlanders. RADIO 5 18.10 NCRV: Daar waar de molens staan. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: You're welcome. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl SOR: (via ka bel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-over- zicht, 'Kwis en waarachtig' 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Pianobar. 20.03 Folk 21.03 Chansons flambèes. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 20.00 Lukraak. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.30 Recital. 19.00 Essay. 20.00 Muziek van de 20e eeuw 22.00 150 Jaar Limburgen 23.15 Naklank: Mozart. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum 14.06 Klantenservice. 15.45 Hallo, met de TROS 17.06 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.25 Pianomuziek. 11.50 Onderdenwijngaard speelt 12.25 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS: Dierenmanieren. REGIONAAL Radio Waat: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Nederland 16.02-17.00 Gesprek van de dag Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie V48. column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen. met o.m. het ver volgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchprogramma van Llesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: non stop muziek. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws 08.15 Klaarwakker 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.03 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Goeiemorgen, morgen. 08.10 Koffers Co. 09.30 Golfbreker 10.03 Jos Ghijsen. 10.08 Muziek voor de zomer. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Midzomermiddag. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. 17.05 RIJswijckfoon. BRT 3 06.00 Om het nieuws 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude: Mozart, Haydn. 09.15 De muziekwinkel Met percus sie 10.45 Zomer-oren 12.20 Tafelmuziek: Arne, Hurlebusch, Quentin. 13.10 Divertimento. 14.00 Bruckner, de grootste symfonl- cus na Beethoven. 16.00 Miniaturen voor piano. 16.30 Concerterend 17.30 Traditionele muziek.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13