Roomburgs Open Leidse in het water gevallen Frank Van Veenendaal wint wielerzesdaagse TENNIS CIRCUIT ;port Rabobank S >uick Boys komt goed uit startblokken Kogelslingeraars opvallend bezig ÊeidócSotvumt MAANDAG 31 JULI 1989 PAGINA 11 .EIDEN Frank van Vee- lendaal sloot gisteren de zes- laagse van Wallonië winnend if. De Sassenheimer bleef met .49 minuten nummer twee, 'hilippe Boulanger, ruim voor. In de laatste etappe (wam Van Veenendaal als ierde over de streep en stelde iaarmee zijn zege veilig. In de eerste drie ritten legde Van Veenendaal de basis voor zijn over winning in het eindklassement. Op de eerste dag, een tijdrit over 26 ki lometer, finishte Van Veenendaal al als derde, terwijl hij in de aan sluitende rit als tweede over dé streep kwam. Woensdag kwam de Sassenheimer in een lange etappe weer als tweede over de meet en verdedigde daarna zijn goede uit gangspositie in de volgende dagen. Gisteren in de zesde etappe werd met zijn derde plaats de eindzege ppn fpi't Etienne Vergeer was afgelopen week bijzonder succesvol tijdens de Nederlandse kampioenschappen op de baan voor nieuwelingen. Don derdag behaalde de Warmonder de zesde plaats op de 500 meter tijdrit, terwijl hij later op de dag kampioen bij de puntenkoers werd. Als enige renner uit het veld pakte Vergeer twee ronden voorsprong en stelde daarmee zijn zege veilig. Vrijdag kwam Vergeer opnieuw erg goed voor de dag door bij de drie kilo meter achtervolging achter Rik Nieuwenhuis de zilveren plak te behalen in een tijd van 4.01.45 min. Pascal Vergeer fietste zich bij de junioren niet naar eremetaal, maar bleef woensdag op de kilometer tijdrit op een vierde plaats'steken. Bij de achtervolging finishte hij als vijfde, terwijl Pascal het in de pun tenkoers met de zesde plaats moest doen. Zaterdag eindigde de Bollen- streker als zevende in de klasse mentswedstrijd. Gisteren was deze telg van de familie Vergeer al weer van de inspanningen hersteld, want de Warmonder eindigde in het Drentse Vries als derde. Karei Teeuwen en Cees van Haa- stregt wonnen dit weekeinde in respectievelijk Heerhugowaard en Kamerik. Van Haastregt werd vijf ronden voor de finish teruggepakt met Noordwijker Ton van Duiven- boden en Zoeterwoudenaar Piet van der Geest, maar ging in de laatste ronde weer weg en wón. Daarachter was Ben Vlaanderen de snelste sprinter van het peloton. Aloys Goosseri en Piet van der Geest reden naar de vierde en vijf de plaats. In Barendrecht behaalde Voorhou- ter Ronald van der Tang de zes tiende plaats bij de amateurs achter een al snel weggereden kopgroep. Bij de liefhebbers finishten de ge broeders Paardekooper voorin; Stan eiste de zevende plaats op, ter wijl Frans met de negende plek ge noegen moest nam. jEIDEN De Open ^eidse Tennis Kampioen iet ichappen zullen in de ;r aargang 1989 zonder win ds ïaars de annalen ingaan. n de A en B-afdeling °'iverd de eindstrijd vanwe ge het barre weer door de 5t_ wedstrijdleiding terecht 'ejjafgelast. Met de finales in g. ie C-categorie en de Ve- >i< ;eranen moet Roomburg 3nop zaterdag 16 september detoch met enige allure af gesloten worden. Marcel ri] Vink veroverde de titel in ,d< iet invitatie B-toernooi ran SVV Voorhout. De C- 3r itels gingen hier naar Jan (Oran der Geest en de 7-teyptische Yasmeen Abd g)Allah. EC el. >We hebben een fantastische 2) week gehad met veel goede el partijen en een grote publieke belangstelling. Dan is het toer- ^"nooi toch praktisch geslaagd !^en mag je een totaal verregen- 4) de finaledag niet echt triest (3-noemen. Het is bij ons zeker ?e 'een gewoonte naar de hal uit ^Ite wijken, we vinden het een gS Roomburgtoernooi en dat ;rr noeten de Open Leidse ook 3( ilijven". Het af lassen van de ïnales in het A- en B-toernooi was voor Ton van Aelst welis-' waar geen prettige beslissing, naar is toch geheel conform de filosofie, die de toernooilei- iing al vierendertig jaar aan- langt. „We zijn het enige lan delijke toernooi, dat het zo d ang heeft volgehouden. De e ange traditie wordt door de ennisbond gehonoreerd met n"ien viersterrentoernooi in de inweek voorafgaande aan de na- 01 ionale titelstrijd, zodat we nog e iteeds de 'Generale voor de Nationale' genoemd mogen e worden. Finales spelen op een a- ater tijdstip kon niet, omdat r- vrijwel alle spelers andere ie verplichtingen hadden." i( Verdeeld in De nieuwe reglementering m/oor A-toernooien heeft de in Dpen Leidse van een stuk seiharme beroofd. Zeker bij de leieren ontbraken de grote na- 4. nen. De spelers waren ver- ieeld over de toernooien van loomburg en Wateringen. In iet laatste toernooi verloor an Siemerink de halve finale 'errassend van Amsterdam- er Arjan van der Zande. Bij .oomburg was de enige top- ien speler en winnaar van vo lg seizoen, Freddy Sauer licht [eblesseerd, zodat een prolon- [atie van de titel er niet in zat. Sauer verloor zaterdag in de lalve finale van Armand Cus- ers, die een sterk toernooi ipeelde. Joost Wijnhoud bleek )ij de Open Leidse eveneens In supervoriii en klopte in de ialve fina'e met ruim verschil 'jerk Bogstra. Het is nu aan Ie tennisbond te bepalen hoe Ie punten worden verdeeld. eerste prijs van 3000,— en Ie tfweede prijsvan 1500,— 'erden door Custers en Wijn- loud alvast maar verdeeld. C^idóc Qowuvnt Sauer, gekoppeld aan Willem Bruin en Bogstra, gekoppeld aan Unicummer Joost Win- nink zagen het loon voor het bereiken van de dubbelfinale door toernooileidster Annelies Koole-Heymans eveneens op geteld en gedeeld. Verdeeldheid ook bij de da mes, zij het niet over het deel nemersveld. Dat was ronduit van grote klasse. Maar wel een discussie over de verdeling van de punten voor de rang lijst tot nu toe. De topjeugd tot en met 16 jaar, Petra Kamstra en Linda Niemants verdriet, staat vanwege het spelen in de vele niet voor de 'ranking' tel lende jeugdtoernooien nog steeds laag op de ranglijst en hield door het winnend afslui ten van de kwalifikatie poten tiële deelneemsters uit het hoofdtoernooi. De beide meis jes speelden ook nog eens vier onderdelen, naast twee in A ook en alweer vanwege die' lage ranking twee in B. Kam stra gaf om zich op de halve fi nale in A te concentreren in B de halve finale tegen Karijn Ketelaar op. Het mocht niet baten, want Judith Warringa won met 6-3, 7-5. Linda Nie- mantsverdriet verloor de hal ve finale A van Hellas ter Riet met 6-2, 7-6, ging wel door in B en bereikte daarin de finale door Katja Nelis volstrekt kansloos te laten. Het dubbel spel A en dus ook B leverden verdere finaleplaatsen op voor de twee speelsters van de na tionale ploeg t/m 16 jaar, zodat de vraag over blijft of de Open Leidse nu wel zoveel baat heeft bij een verdeling van het gros van de prijzen over dit overigens zeer getalenteerde tweetal. Karijn Ketelaar span de overigens de kroon, de Am- stelveense trad in liefst vijf onderdelen aan, waarvan de drie B-prijzen en de beloning voor de A-dubbelfinale op de verregende zondag keurig werden verdeeld. Uitstel Geen- uitstel, maar afstel ook bij herenfinales in de B-cate gorie. Net als in het A-toernooi en bij de B-dames is hier spra ke van een echte 'Open Leid se'. Spelers uit Leiden komen tegen de B(-)azen uit andere districten meestal tekort. Erik Bakker was met een verloren halve finale tegen Marcel Reu ter nog het verst. Kees-Jan Schuilenburg verloor reeds in de tweede ronde met nipt ver schil van de ongeplaatste fina list Sander van Gelder. Ook de beide B-finalisten speelden in vier onderdelen, een aantal, dat door de lengte van partijen vanwege hetsterk toegeno men gebruik van topspin een wedstrijdleiding toch behoor lijk in de problemen kan bren gen. Het uitstel van de C-finales en die der veteranen kan het Roomburg toernooi nog een waardig slot bezorgen. Zater dag 16 september is als datum geprikt om aan de vierender tigste 'Open Leidse' de beno digde allure te geven. Het uit stel komt Bettina Konsor stel lig niet gelegen. De bij Unicum spelende Duitse uit Osnabrück wist zich met een gewonnen Cl-finale tegen Saskia Paauw praktisch verzekerd van een deelnamebewijs aan de LC Masters en moet nu of bij Leidse Hout uit Duitsland overkomen, of de gok nemen dat de drie punten voor een fi naleplaats genoeg zijn. Wel ge legen komt het uitstel voor Ivor Bergsma. De speler uit Ter Aar bleef in HEC1 en HEC2 steeds aan de winnende hand, en kan zich nu optimaal prepareren en fit zijn voor twee finales. Ronald Blom- mendaal speelt zaterdag 16 september twee finales bij de Veteranen 45+. Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle grossieren traditioneel in prij zen in wat in het A-toernooi de traditionele 'Generale voor de Nationale' heet. Voorhout Het toernooi van SVV Voor hout werd door het slechte weer beroofd van mogelijk spannende finales. Voor velen was de omschakeling van het trage gravel naar de schitte rende, maar snelle veloursba- nen in de Hillegomse tennishal een te grote opgaaf. De enkel finales in zowel C als D kwa men in twee sets tot een beslis sing. Jan v.d. Geest kende in C nog de grootste tegenstand. In totaal moest hij acht games aan SVV-speler Erik de Graaf afstaan. Meer dan eigenlijk no dig was, want bij een 5-2 stand in de tweede set weigerde hij in zijn eigen servicegame de partij uit te maken. Verder dan 6-4 liet de voor Leimonias uitkomende tennisser het ech ter toch niet komen. Bij de da mes kreeg OLTC-speelster Erika Wijsman de voor haar onbekende Yasmeen Abd. Al lah tegenover zich. De dertien jarige Egyptische, die tijdens haar verblijf in Nederland een aantal toernooien afwerkt, verwees Wijsman naar een tweede plaats. In D was Cock v.d. Wouw zoals mocht wor den verwacht niet opgewassen Unicummer Joost Winnink en Leiderdorper Kees-Jan Schuilenburg kunnen nog lachen. De punten voor de nationale ranglijst, en tegen Danielle v.d. Geest. De Oosthout-dame, die in de hal ve finale al opzien baarde door de als nummer één geplaatste Tammera Canter Visscher met 6-2, 6-1 opzij te zetten, stond aan v.d. Wouw vijf games toe. Mischa Wijffelman stuitte in de finale bij de heren op Mic- kel Verkerk, die winnaar werd. In het dubbelspel was echter wel een hoofdprijs voor de Leidse Hout-speler wegge legd. Samen met broer Patrick bleef hij de combinatie Rad der/de Vroedt de baas. Iemand die niet echt om de verplaatsing van het toernooi gerouwd zal hebben, was Mar cel Vink. De Hillegommer buitte het thuisvoordeel in het invitatietoernooi B goed uit en versloeg Marco Visser met tweemaal 6-3. Dekker De beide Van Veens verzeker den zich gisteren in het heren- dubbel Dl 30+ toernooi van een toegangsbewijs tot de Mas ters. De dubbelende broers hielden zich staande tegen de als eerste geplaatste formatie Dick Dofferhof/Delleman. Eli sabeth Brand en haar partner Van Santen volgden dit voor beeld bij de dames. De combi natie Ada Thjo/Gré de Roo werd met 6-3, 6-4 zonder al te veel moeite opzij gezet. Het hoofdnummer bij Dekker werd op wel heel simpele wij ze gewonnen door Nico Dof- ferhof. Door een walk-over te gen Edwin Bosch hoefde de Merenwijkkapper niet eens op de baan te verschijnen. De zege van Loes v.d. Heiden bij de dames kostte aanmerkelijk meer zweetdruppeltjes. PETER VAN DER HULST PETER KLEIN houd - Tjerk Bogstra 6-3, 6-0. halve finales: Judith Warringa - Pe tra Kamstra 6-3, 7-5; Hellas ter Riet - Linda Niemantsverdriet 6-2, 7-6. HDA: halve finales: W. Bruin/F. Sauer - K. Claase/M. v.d. Sande 6-3, 6-1; Tj. Bogstra/J. Winnink - M. v.d. Berg/H. Troost 7-6, 6-7, 6-4 DDA: halve finales: P. Kamstra/L. Nie mantsverdriet - H. v.d Berg/Y der Kinderen 6-4, 6-1; St Gomperts/K. Ketelaar - P. Mulder/J. Ritman 6-4, 6-4. HEB: halve finales: M. Reuter - E. Bakker 6-3, 6-4; S. van Gelder - E. Gerth 6-4, 6-3. DEB: halve finales: K Ketelaar - P. Kamstra w.o. Kete laar, L. Niemantsverdriet - K. Nelis 6-0, 6-4. HDB: halve finales: S. van Gelder/S. Groeneveld - H. v.d. Ca- pellen/H. Tönjann 6-4, 6-4; R Blom/M. v.d. Sande - J. van Leeu wen/R. van Marwijk 6-4, 7-5 DDB: halve finales: P. Kamstra/L. Nie mantsverdriet - C Jansen/K. Nelis 6-2, 6-0; K. Ketelaar/N Venekamp" - M Langelaan/A. Lembeek 6-3, 6-3. GDB: halve finales: K Ketelaar/M Reuter - M J, Rutten/B. Betz 4-6, 6-4, 6-2, K Nelis/S Groeneveld - L. Vrij- land/A. Baan 7-5, 6-1. HEC1: halve finales: J Draulans - E. van Benschop 6-1, 6-2; I. Bergsma - M van Paridon 6-3, 6-1. Finale: za terdag 16/9 HEC2: finale: I. Bergsma - M. Smit, zaterdag 16/9. DEC1: hal ve finales: S. Paauw - C. Witteman 0- 6, 7-5, 6-4; B. Konsor - E Poell 4-6, 6- 1, 6-3. Finale: nader te bepalen da tum. DEC2: finale: A. Visser - J. v.d. Jagt, zaterdag 16/9 HDC1: finale: J.P. Bierling/P. Brebde - P. Chin a Fung/T Janzen, zaterdag 16/9. HDC2: finale: I. Parsons/R v,d. Zeeuw - R. Fasel/P. Schuyt. DDC: fi nale: J v.d. Hoeve/J. Zonnevylle - L. van Heeteren/J Paauw, zaterdag 16/9. GDC: J. v,d. Hoeve/N. de Se- vdux - I van Riet/J. van Duyn, za terdag 16/9 HEV: halve finales: R. Blommendaal - J. Rodenburg 6-2, 6-3; A. Koppelle - J Beugelsdijk 0-6, 6-3, 6-4. Finale: R. Blommendaal - A. Koppelle, zaterdag 16/9. DEV: poule: J. Zonnevylle - A. van Overloop, A Steijger - A Ver meulen, zaterdag 16/9. HDV: finale: Th. de Mooy/D. Heemskerk - K. de Boer/Heeremans, zaterdag 16/9. DDV: poule, zaterdag 16/9 GDV: fi nale: J Teekens/R. Blommendaal - M. Liefbroer/T. Grimbergen. SVV Voorhout HEB: finale; M. Vink - M. Visser 6-3, 6-3. HDB: finale: Vink/Warmerdam - Visser/Jansen 7-5, 6-3. HEC: halve finales: J v.d. Geest - A. Turk 6-3, 6- 3; E. de Graaf - G.J. Bakker 6-3, 3-6, 6-2. Finale: J. v.d. Geest - E. de Graaf 6-4, 6-4 DEC: halve finales: Y. Abd. Allah - M. v.d. Sprong 6-1, 6-1; E. Wijsman - M. Sievers 7-5, 6-2. Finale: Y. Abd. Allah - E. Wijsman 6-1, 6-3. HDC: finale: Damen/Jansen - De Graaf/v.d. Meer 6-4, 6-3, DDC: pou lewinnaars: v d Meer/v.d. Meer. GDC: finale: Van Balen/van Balen - Abd. Allah/Azmy 6-3, 6-3. HED: hal ve finales: M. Verkerk - R. Broekhof 6-4, 4-6, 6-3; M. Wijffelman - M. Zandvliet 6-3, 3-6, 6-3. Finale: M. Verkerk - M. Wijffelman 6-1, 6-4. DED: halve finales D v d. Geest - T Canter Visscher 6-2, 6-1, C v.d Wouw - N. Zimmerman 6-4, 5-7, 6-1 Finale: D v.d. Geest - C. v.d. Wouw 6-2, 6-3. HDD: finale. Wijffelman- /Wijffelman - Radder/de Vroedt 7-6, 7-5. DDD: finale; Van Dongen/Kra mer - Van Velzen/Kortekaas 6-3, 4-6, 6-3. GDD: finale: Rezelman/Rezel- man - Zimmerman/Amorison 6-3, 6- 2. HDD 35+: finale: De Jong/War merdam - De Klerk Wolters/ten Ha gen 6-4, 6-4. DDD 35+: finale: Geer- lings/Evers - Van Noort/Van Over schot 6-0, 6-1 GDD 35+: finale: Zim- merman/Balk - De Boer/Klein 7-6, 6-4. Dekker Tennis, Warmond HEC 30+: finale: N. Dofferhof - E. Bosch (w.o. Dofferhof). DEC 30+: Soulewinaar: Loes v.d. Heiden DDC finale: v.d. Heiden/v.d Bent - Du Croix/Wempe 7-6, 7-6. GDC 30+:' finale: Broekhuizen/v.d. Voort - Timmer/Brown 6-2, 6-2. HED1 30+: finale: T. Creygton - C. Peters 6-4, 6- 0 DED1 30+: G. Bavelaar - W. v.d. Meer 7-5, 7-6 HDD1 30+: finale: Van Veen/Van Veen - Dofferhof/Delle man 6-4, 6-7, 6-0. DDD1 30+: finale: Van Santen/Brand - Tjho/de Roo 6- 3, 6-4 GDD1 30+: finale: Hoogstra- ten/Schreiner - v.d. Wiel/Azier 3-6, 7-5, 6-3 HED2 30+: finale: F Plug - F de Groot 2-6, 6-4, 6-4 DED2 30+: finale: C. Lesgever - M Kantebeen 6- 2, 6-4 HDD2 30+: finale Koeman- /Hogeveen - Correljee/v.d Weijden 6-4, 7-5. DDD2 30+: finale: Pranger- Lesgever - v.d. Meulen/Hazenoot 4- 6, 6-2, 7-5 GDD2 30+: finale: Bouw meester/v.d. Zwet - Van Klink- Klein 6-1, 6-2. HED1 45+: finale: N Smit - J.W. Bekkering (opgave Bek kering). DED1 45+: poulewinnares: R. Smit DDD1 45+: finale: Schoorl- /Bosma - Waasbergen/v d. Berg 6-2, 4-6, 6-4. GDD1 45+: finale: Bekke ring/Bekkering - Van Veen/Verlaan 6-1, 6-4. DED2 45+: finale: T. van Ruiten - A Pranger 6-2, 6-2 HED2 45+: finale L. Lampe - J. Feit Zoet 4-6, 7-6, 2-0 (ret.) HDD2 45+: finale: Kerkhof/Wiersema - Kerkhof/de Jong 3-6, 6-0, 6-4. DDD2 45+: finale: vd Wereld/van Ruiten - De Wit- /van Leeuwen 7-6, 6-3 GDD2 45+: poulewinnaars: Velthuizen/Velthui- zen HEE 30+: finale: G. Jansen - C. Schwab 6-3. 6-0. DEE 30+: finale: R. Hoogenboom - M. v.d. Weijden 6-1, 3- 6, 6-4 HDE 30+: finale Driessen- /Davelaar - Boll/Budding 4-6, 7-6, 6- 4 DDE 30+: finale: Leeuwen/de Wit - Mens/Mens 6-3. 6-2 GDE 30+: fi nale: Heemskerk/Heemskerk - Suy- kerland/Suykerland 6-3, 6-4. HËE 45+: poulewinnaar: De Jong. ATWIJK - In de eerste oefenwedstrijd an het nieuwe seizoen toonde Quick Boys irect al aan dat er dit jaar terdege reke- ïng met de Katwijkers gehouden dient te orden. Zonder Gert Aandewiel, Leen en art van der Plas (vakantie), Richard oogervorst (blessure) en Cees Hazenoot huwelijk) bood de fomatie van Melbi Ra- oen met name voor rust meer dan partij n eredivisionist FC Den Haag. de zeventiende minuut kwam de thuisploeg elfs op voorsprong. Het was Kees Varkevisser, ie na een mislukte buitenspelval vrije door- ang kreeg naar het Haagse doel en doelman ax de Jong passeerde, 1-0. Die stand bleef tot rust gehandhaafd waarna de Haagse profs er lsnog in slaagden orde op zaken te stellen, ge- olpen door de conditionele terugval bij de pas en week in training zijnde Katwijkers en een ïgen doelpunt van de verder sterk spelende Le- nard Pluimgraaf. ehinderd door Heini Otto wist de verdediger lak na rust niets anders te bedenken dan de over de verbouwereerde doelman Tom van er Niet in het net te deponeren. Tien minuten oor tijd was het Otto zelf, die op aangeven van valler Raymond Rij: innende treffer zorgd> beslissende treffer. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Tijdens de drukbezochte avondwed strijd van AAC en ADA in Amsterdam kwamen en kele atleten uit de regio tot opmerkelijke resulta ten. Het meest opvallende num mer van de avond was het kogelslingeren. Mede door een fors aantal werpers dat voor het eerst aan het num mer deelnam („Het is toch vakantie, laten we het maar eens proberen"), kwamen liefst 24 mensen in de ring. Friedhelm Dreckmeyer van de Bataven werd met een worp van 30.06 meter de nieuwe Leidse koploper en haalde daarmee zelfs de fina le van dit onderdeel. Achter hem streden nog vier Bata ven waarvan Paula Setz het meeste opzien baarde. Als ju- niore kwam zij, onder het toeziend oog van zowel Dreckmeyer (de Bataafse werptrainer) als haar eigen jeugdtrainer met de 3 kilo kogel tot 20.32 meter. Charles den Uijl kwam op de 400 meter horden tot een zeer fraaie 57.6 seconden en sprong even later tijdens het hinkstapspringen ook nog 12.56 meter. Bataaf Wouter Brakhoven debuteerde meer dan verdienstelijk op de 400 meter horden met 59.9 secon den. Op de 1500 meter voor vrouwen was Annette van Veldhuizen de snelste uit de regio met 4.40.3 minuten. Suze Groen in't Woud bleef op de laatste meters een fel aandringende Leontien Boom voor. Beide doken ruim onder de vijf minuten. Op de sprint tweekamp vero verde Spartaanatleet Marco van Stein een vijfde plaats bij de jeugd met 11.9 en 24.4 seconden, terwijl clubgenoot Hubert Kops met 11.5 en 23.6 seconden bij de beste tien van de heren terecht kwam. Bataaf Han Bouman werd tweede bij de veteranen on der meer door een clubre cord op de 200 meter. Op de Engelse mijl (1609 meter) waren uiteraard een aantal Bataven afgekomen. Jan Verloop reikte in een voor zichtige race tot 4.19.5 minu ten. William Augustinus van De Spartaan maakte zich te recht kwaad over de oneer lijke manier van inschrijven. Hij won vrijwel moeiteloos de tweede serie in een tijd die in de eerste serie goed genoeg was geweest voor een zesde plaats: 4.21.4 minuten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11