„Voor een avondje uit hoef je niet naar Leiden of Den Haag hond zoekt; huis aan tafel dienstuerlening CeidocSouocmt RONALD JANSEN, NIEUWE DIRECTEUR ALPHENS PARKTHEATER: dagpuzzel 14 17 mm 1 LEIDEN OMGEVING ZATERDAG 29 JULI 1989 PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN De kapsones van een echte directeur heeft hij allerminst, maar wel de aspiraties. Ronald Jan sen (32), zelf al tien jaar woonachtig in Alphen, pakt de zaken rigoureus aan. De kersverse en eer ste directeur van het nieu we Parktheater in Alphen zit boordevol plannen om het kunstleven in zijn stad nieuw leven in te blazen. Toneelgroepen van natio nale allure zullen acte de présence geven in de gro te zaal van het kunstbol- werk in park Rijnstroom, afgewisseld door optre dens van plaatselijke ge zelschappen. Jansen werd een maand gele den benoemd tot directeur ar tistieke zaken. Naar eigen zeg gen komt dat vooral neer op het samenstellen van het pro gramma dat in het Alphense theater op de planken zal wor den gebracht en het voeren van de promotionele activitei ten. Een rol die Jansen in zijn inwerkperiode al meer dan goed afgaat. Grote namen prij ken reeds op de lijst van thea tergezelschappen en muziek- formaties die er wel oren naar hebben om hun kunnen te vertonen iji Alphen. „De op tredens van Peter Faber, Waardenberg en De Jong en Flairck zijn nu al zo'n beetje uitverkocht en de andere voorstellingen lopen ook goed", blikt Jansen terug op de veelbelovende start van het Parktheater. De verkoop van abonnementen voor de voor stellingen loopt pas een paar weken, maar er zijn er al ruim honderd van verkocht. „Als je bedenkt dat het per abonne ment gaat om tussen de zes a tien plaatsen, dan is dat een uitstekend begin". Snufjes Een klein jaar heeft de ver bouwing van het voormalige weeshuis in park Rijnstroom geduurd. De oude kapel heeft een volledige face-lift onder gaan en is omgebouwd tot een van alle technische snufjes voorziene toneelzaal. Spot lights met kleurfilters aan het plafond, een scherp oplopende tribune en een professioneel uitgeruste studio maken het nieuwe theater tot een com plex waar 's lands gezelschap pen -ook van grote allure- niet zullen schuwen een optreden te verzorgen. Een grote, op één niveau uitgevoerde vloer biedt de kunstenaars in ieder geval voldoende ruimte. „Als er dan nog groepen komen die daar niet genoeg aan hebben, halen we de eerste drie rijen De nieuwe directeur Ronald Jansen voor de nu nog lege stoelen in de nieuwe theaterzaal in het Parktheater in Alphen. „Sommige voorstellingen zijn al uitverkocht". F0T0; W|M VAN NQ0RT stoelen weg. Een paar plankie ren er overheen en de vloer is een paar meter dieper. De ruimte kan ook open gelaten worden. Dan kan die uitste kend dienst doen als orkest bak", aldus Jansen. De nieuwe directeur is best te vreden over het resultaat van de verbouwing. De foyer, voornamelijk uitgevoerd in zwart, wit en oud rose, biedt een aanblik in de stijl van de jaren '50. De hoge ramen en gewelven, stammend uit het verleden van het weeshuis, en de moderne kunst aan de mu ren vormen een intrigerend contrast voor de bezoekers van het theater. „Aan de entree moet nog worden gesleuteld. De hal en de garderobe zijn klaar, maar als de gasten naar de foyer willen moeten ze eerst door de theaterzaal. Dat is iets dat we bij het verbou wen over het hoofd hebben gezien. Zo gauw er geld is voor een rechtstreekse doorsteek van de hal naar de garderobe wordt die direct gebouwd. Als het even kan in de vorm van een glazen ombouw, zodat de architecturele lijn van het hele gebouw niet ontsierd wordt door de een of andere lelijke uitbouw". Jansen houdt zich uitsluitend bezig met het aanknopen van de contacten voor de voorstel lingen in het theater en de promotie. Daarvoor grijpt hij gretig terug op zijn vele con tacten met mensen uit de thea terwereld, bij de gemeente en het bedrijfsleven en bij de in woners van Alphen die hij in tien jaar tijd als onderwijzer heeft opgebouwd. Nog niet al te lang geleden stond Jansen zelf op de planken met de to neelgroep Troja. Dat verliep niet zonder succes. Vooral het stuk „Venijn" over het zonde bok-principe sloeg erg aan op de middelbare scholen. „De mensen in de zaal waren vaak zichtbaar getroffen door wat er in het toneelstuk werd op gevoerd. Op die momenten be sef je heel goed hoe diep to neel op de toeschouwers kan inwerken. Er zal wel heel wat uit de herinneringen zijn bo ven gekomen". Compleet Met de andere activiteiten in het Parktheater heeft Jansen geen directe bemoeienis. Alle eveneens artistieke cursussen die in hetzelfde gebouw, maar dan op de eerste etage en de zolder gegeven worden, verlo pen via een speciale commis sie. „Het is natuurlijk wel be langrijk om alle activiteiten die er in dit gebouw plaatsvin den op elkaar af te stemmen. Je moet er bijvoorbeeld reke ning mee houden dat de foyer geen bezoekers van twee grote evenementen tegelijk kan her- sen die hier een toneelvoor stelling bezoeken van heel na bij ondervinden dat hier méér gebeurt. Er worden cursussen potten bakken gegeven, er kunnen sieraden en patc hwork worden gemaakt, er wordt geschilderd en er is een aparte balletzaal, compleet met spiegelwand en bars. Dat was tot voor kort in het oude Hooftstraattheater wel an ders", stelt Jansen tevreden vast. Het Alphense theater moet in de visie van Jansen een com pleet avondje uit kunnen bie den. „Daarvoor is het noodza kelijk dat we hier landelijk be kende groepen binnenhalen. Als dat niet gebeurt hebben de mensen nog steeds een reden om hun vertier in een andere stad te zoeken. We hebben niet voor niks grote namen geëngageerd voor een optre den in het Parktheater". De ruime en stijlvolle foyer moet de garantie zijn voor een ge slaagde voortzetting van de avond. „In Amsterdam gaan de mensen naar een theater en duiken vervolgens ergens an ders een café in. In Alphen is er bijna geen gelegenheid om dat te doen. Daarom hebben we de foyer zo aangekleed dat een avondje theater of muziek hier compleet verzorgd is". Als extra service biedt het Al phense theater een crèche zo dat ouders die normaal door hun kroost aan huis gebonden zijn zich toch vrij kunnen ma ken voor een cursus of een koffieconcert. Topper De inwoners van Alphen en van de wijde omgeving kun nen in het theater ook de ver richtingen van de plaatselijke toneelgezelschappen en mu ziekgroepen volgen. „We heb ben hier natuurlijk niet dage lijks een landelijke topper. Dat is ook helemaal niet de bedoe ling. We zijn juist ook op zoek naar dingen die het Parkthea ter, Alphen of de Rijnstreek eigen zijn". Voorlopig biedt het programma-overzicht nog volop ruimte voor verenigin gen, gezelschappen en scholen om zaalruimte te huren. Over dag staat de grote zaal nog de meeste tijd leeg. „Als die uren niet gevuld kunnen worden met cultuur dan gaan we de commerciële boer op. We heb ben hier al een bijeenkomst gehad van de Alphense onder nemersvereniging waarbij de foyer goed bleek te voldoen. Het is zeker niet uitgesloten dat hier meer activiteiten in de commerciële sfeer georga niseerd gaan worden, maar daarover moet het bestuur zich eerst nadrukkelijk uit spreken. Het zal duidelijk zijn dat dat soort zaken geld in het laatje brengt en dat is natuur lijk altijd welkom. Maar be grijp het niet verkeerd: de cul tuur staat hier op het eerste plan en die zal nooit wijken voor de commercie. Die zal hooguit een aanvulling zijn van het geheel". Angst dat het hele culturele project in Alphen zal misluk ken heeft Jansen absoluut niet. „Eigenlijk is dit veel leu ker dan een goed draaiend theater overnemen en gewoon doorgaan op de ingeslagen weg. Hier kan ik veel van me zelf in kwijt. De functie van directeur is bij het Parktheater erg zelfstandig en dat bevalt me best. Ik hou er niet zo van om achter anderen aan te hol len". In de theaterzaal is in middels op vele plaatsen te zien dat veel Alphenaars het culturele gebeuren in hun stad een warm hart toedragen. „Mensen konden intekenen op de verbouwing van het wees huis tot theater door een stoel in de theaterzaal te „kopen". Voor een bedrag van 350 gul den kon je een naamplaatje la ten bevestigen op de rugzijde van een van de stoelen. Tot nu toe zijn er al 199 stoelen van de 250 op die manier ver kocht". JOEP VAN ZEUL BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Frank Hans Ed ward zv. B. Sjouke en A. E. Kramer. Jhoenny Rosalia dv. J. I. Verplaats en C. J. Gonzalez. Martijn zv. C. van der Bent en A. van den Dool. Deborah dv. P. E. J. L. de Potter en H. G. Tee- kens. Thomas Jan Kristian zv. J. G. J. van Booma en C. Frankfort. Keivin zv. J. G. E. van der Boon en-C. Plug. Joost Sebastiaan zv. R. S. G. van Baar en M. G. Meeuwisse. Ruben Nathanaël zv. R. K. van den Eijk en P. A. D. M. Cornelissen. Kevin zv. H. G. Buis en J. Polane. Robin zv. A. A. C. Walraven. Fablënne dv. G. P. van Groeningen en H. W. Clggaar. Ricar- do Bastiaan Cornells zv. B. Jeekel. Daniël Marten zv. W. A. van Es en M. Holtslag. Florlan Stuart zv. M. H. Eijl en A. M. Schlüter. Jacky zv. J. Mon ster en D. Kuijt. Diana dv. J. P. A. de Beer en A. S. A. Steensma. David zv. C. Hogewoning en D. M. van Klave ren. Orlnda dv. W. C. Verboon en K. Constandse. Michaël Maarten zv. J. J. Guijt en J. S. Vlieland. Jacky dv. M. Veenstra en S. W. Spiegeler. Jan Wessel zv. S. C. van Groningen en V. Raclla. Tim zv. E. J. Spaans en A. Marcelis. Ayyoud zv. T. M. Emrani en A. Acherrat. Durk zv. K. G. A. Burgij en C. Ossenkoppele. Karina Maria dv. M. P. van Eeden en G. J. Freeke. Ro bin Willem zv. W. F. van Es en T. L. M. de Rooij. Peter Jan zv. M. W. Remmelzwaal en M. Remmelzwaal. Jaap zv. J. J. M. Beugelsdijk en W. van Tongeren. Delano zv. B. P. J. Veenswijk. Sissy Charlotte dv. A. J. Dijksman. Wesley zv. F. J. Blok en S. Bouwmeester. Stan zv. A. J. M. Scha- kenbos en I. Houwaart. Reinier zv. S. K. Schuur en G. M. Visscher. Elisa beth Maria Meinu dv. S. K. Schuur en G. M. Visscher. Amber Eveline dv. D. W. Zelvelder en I. K. Eendebak. Jip zv. A. M. Seelen. Henk zv. W. H. M. Hageman en B. Oldenburg. Leroy zv. H. Ellert en S. M. de Koning. Jordy Gerardus Adrianus zv. L. N. M. Turn hout en P. M. van der Voorn. Jeffrey zv. A. G. Loozen en Y. C. M. IJzer man. Debora Aleida dv. K. van der Bent en J. H. Wolfs. Jelle Leonard zv. L. P. C. Meeuwlssen en P. M. van Wanroolj. Frank Chrlstlaan zv. C. Par- levliet en E. A. M. Egberts. Carolien Annabel dv. C. Parlevllet en E. A. M. Egberts. Marcel zv. J. C. K. Boezaard en C. Diepenhorst. David zv. B. H. J. Bemelmans en J. Tervooren. Llsanne dv. P. J. M. van Schle en M. J. A. van der Werf. Meta Jollen dv. H. A. M. van den Berg en C. A. M. Bakker. Ri- anne dv. A. de Lang en F. Kuijt. Lok- ke Merle dv. O. H. Gennlssen en M. J. van der Ven. Jople dv. M. P. Hooy- mans en P. T. M. Wljenborg. Hanne Maria dv. J. M. Pierrot en G. A. M. Corton. Ilonka Martha Margaretha Maria dv. P. A. C. van Es en C. E. van den Broek. Carmen dv. A. W. Breu- gom en L. Petiet. Overleden: J. R. van der Zeeuw geb. 14 mrt. 1911 vrl. echtg. van H. van Weizen. J. Kingma geb. 14 feb. 1892 vrl. geh. gew. met J. Hoppenbrouwer. J. Choufoer geb. 21 okt. 1922 vrl. geh. gew. met L. van Halem. K. van den Heuvel geb. 6 mei 1917 vrl. echtg. van M. Slingerland. J. Snater- se geb. 16 febr. 1939 man. J. van Eg- mond geb. 23 sept. 1912 man. M. Moskowitz geb. 11 mrt. 1910 man. A. Vyl H. Meijer geb. 31 okt. 1906 man. W. de Water geb. 14 aug. 1950 vrl. echtg. van G. van der Laan. P. Groe- neveld geb. 29 juni 1927 man. G. van Haaften geb. 3 apr. 1905 man. C. Sip geb. 13 jan. 1918 vrl. P. W. T. M. Meerbach geb. 23 jan. 1978 man. S. Raaphorst geb. 3 dec. 1934 vrl. echtg. van H. Houtman. P. J. van der Pot geb. 17 juli 1924 man. F. van Uden geb. 31 mei 1944 man. T. van Essen geb. 20 juli 1917 vrl. echtg. van G. R. Tromp. M. Leget geb. 6 jan. 1909 vrl. geh. gew. met F. Simons. P. Hartevelt geb. 30 nov. 1915 man. M. C. Otgaar geb. 25 mrt. 1918 vrl. geh. gew. met M. de Klerk. L. Klink geb. 11 mei 1934 man. T. C. Langeveld geb. 2 mei 1910 man. J. Filippo geb. 23 juni 1910 man. M. Etienne geb. 16 feb. 1906 vrl. geh. gew. met F. C. van der Velden. D. Zijlstra geb. 2 nov. 1919 man. K. Passchier geb. 3 mrt. 1911 man. J. van der Staalj geb. 14 nov. 1930 man. Gehuwd: V. Picazo en S. M. van der Capellen. H. Yilan en J. H. van Leeu wen. K. Seghrouchni en J. M. van Klaveren. P. L. van Ee en L. A. Al berts. J. H. Petiet en J. Honsbeek. H. V. Riethoven en E. M. P. Ie Febre. B. van der Heyden en M. C. Gordijn. S. Meljers en I. C. Elzinga. H. P. H. van den Berg en S. van der Wijk. P. van der Riet en J. van der Leest. H. C. M. Hemelaar en A. J. P. B. ten Velde. Ondertrouwd: H. Versluis en C. E. N. van den Berg. R. J. Franken en C. M. A. Heemskerk. R. W. van Duijvenbo- de en J. Huizer. E. J. van Dongen en S. I. E. Taytelbaum. E. R. Hollebeek en F. H. J. van der Water. E. F. Quist en J. H. La Lau. A. X. Hernandex en L. P. Kramer. G. de Graaf en C. M. G. Montfroolj. P. Wijnnobel en A. Oos- terom. A. Bavelaar en W. A. Knoes- ter. A. J. van der Born en S. Stuart. A. H. M. van Kesteren en P. C. te Boekhorst. W. Filippo en M. de Rui ter. A. P. van Deventer en C. M. Gel- jon. r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Dappere Dodo: bijna perfect Dappere Dodo is geen huis- tuin-en-keuken kat. „Het is een schitterende muisgrijze cyper", vertelt een medewer ker van het Leids Dierena siel aan de Besjeslaan. „Ei genlijk kan ik er haast geen bijzonderheden over vertel len", waarschuwt de mede werker. „Het is echt een per fecte kat". Dodo is een 11-jarige gecas treerde kater, maar „hart stikke fit". Zijn baasje uit Ha- zerswoude Rijndijk moest het beest eind april afstaan. „Me ineer liep na de verhuizing steeds naar het oude huis. Dat werden de nieuwe bewo ners een beetje zat", licht de medewerker de komst van Dodo naar het asiel toe. Dit soort kuren zal Dodo in de toekomst niet meer vertonen. „Hij is al een beetje gewend aan het asiel, maar ik denk echt niet meer dat hij terug komt. Wat dat betreft ver ruilt hij zijn hokje maar al te graag", lacht de medewerker. Dodo is een echte buitenkat. „Zodra hij los rond loopt, heeft hij onmiddelijk de deur in de gaten. Andere katten lopen een beetje te suffen, maar Dodo is meteen op zoek naar de uitgang". De muis grijze Cyper is echt aan de buitenlucht verslaafd. Het liefst heeft de kat dan ook een huis met een tuin als nieuw onderkomen. ,,'s Nachts slaapt hij het liefst binnen, maar overdag heb je geen kind aan hem. Maar ais je Dodo op een flat zet, doe je het beest echt wat aan". „Dodo wordt wel een beetje humeurig als je hem in zijn vrijheid aantast. Hij kan flink mopperen als hij lekker los rond loopt en iemand wil hem aanhalen. Hij haalt nog net niet uit met zijn klauw tjes, maar hij blaast wel heel afkeurend. Toch wil hij 's avonds wel lekker bij moe ders op schoot kruipen voor een flinke knuffel. Kinderen zijn wat dat betreft ook niks voor hem, die lopen maar te dollen met zo'n beest. Daar wordt hij wel een beetje cha grijnig van". Andere beesten zijn geen probleem voor Dodo. „Het is niet zo'n crimi neel die meteen indringers Dodo is een schitterende muisgrijze cyper. „Overdag heb je geen kind aan hem". FOTO: WIM VAN NOORT van zijn territorium ver jaagt", aldus de medewerker, die hoopt dat Dodo binnen kort weer dapper door een tuin kan huppelen. Tommy De .jonge" hond Tommy die vorige week in deze rubriek in het zonnetje werd gezet, wil nog steeds graag voor de zomer uit het asiel. De kern gezonde kruising schapen does wil erop uit met de baas en wacht smachtend af. Zomerse salade - Deense hamburger met aardappelen en blanke saus aardbeien met room Met vakantie in Denemar ken vallen ons de glad ge kookte aardappelen met blanke of bruine saus op. Die laatste is moeilijk na te maken, omdat de daar voor benodigde bruine kleurstof hier moeilijk te krijgen is. Voor twee: sla, 3 tomaten, stukje komkommer, bies look, dille, 1 hardgekookt ei, 1 lepel azijn, zout, pe per, mosterd, suiker, 0,5 dl slagroom; 200 g grofgemalen mager rundvlees, zout, peper, 15 g boter, ui, 2 eidooiers; 0,5 tot 1 kg aardappelen, peterselie; 17 g boter, 17 g bloem, 2,5 dl bouillon; 200 tot 400 g aardbeien, 1 dl slagroom, 1 dl melk, basterdsuiker. Leg de in stukjes gescheurde en gewassen sla op een scho tel met daarnaast de in vie ren gesneden tomaten en de in dunne plakjes geschaafde komkommer. Knip de krui den fijn en strooi de bieslook over de tomaten en de dille over de komkommer. Meng fijngeprakt eidooier, azijn, zout, peper, mosterd en suiker. Schep dit meng seltje door de stijfgeklopte room en verdeel de saus over de groenten. Garneer met het kleingesneden eiwit. Meng het vlees met zout en peper, vorm er twee platte schijven van en bak deze in de boter in vier minuten bruin. Garneer de hambur gers met een paar dunne, ui ringen, met daarin een rau we eidooier. Presenteer de aardappelen glad gekookt (niet omschud den dus) en met peterselie bestrooid. Maak als jus' een rouxsaus door de boter te smelten, daar de bloem door te roeren en de ontstane massa - der stevig roeren en steeds weef door laten koken - te verdunnen met scheutjes bouillon. Laat de saus drie minuten zacht koken. Leg de schoongemaakte aardbeien per persoon op een bordje. Geef er met melk gemengde room (in een kannetjeen basterdsui ker bij. Menutip voor maandag: vis sticks met sperziebonensala- de en gebakken aardappeler. - griesmeelvla. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Maris, Groeneveld en De Ruiter, Van Schie: za. dr. M.A. van Schie, tel. 177100, zo. dr. M. Crobach, tel. 213964. Groep 2: Bergmeyer, Ne ring Bögel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. R. Taytelbaum, tel. 120266, zo. dr. G. Nering Bo- gel, tel. 124403. Groep 3: Pleiter, Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysenbergh: za. dr. Karc- hner, tel. 132877, zo. dr. v.d. Post, tel. 226568. Groep 4: Bénit, Horn, de Kanter. Lahr, Lodder, Nieuwen- huis. Van Rijn, Van Wingerden. J. Zaaijer erf R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. M. Lodder-v. Staveren, tel. 311414, zo. dr. J.G.&R.G. Zaaijer, tel. 316008. Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. H. Prin ce, tel. 761754, zo. dr. J. Witpaard, tel. 217477. Oegstgeeat: za. en zo. dr. E.J. Roelants, tel. 153747. Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. R.L. Haas, tel. 896963 (spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel. 891000). Voor schoten: za. dr. Prescott, 01717- 2356, zo. dr. Platteel, 01717-5417. Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsenpraktijk Hoornweg/Slee boom. 02522-11393. Noordwijk: za. dr. Barnhoorn, 01719-12405, zo. dr. Steenvoorden, 01719- 12333. Katwijk - Rijnsburg - Val kenburg: Groep 1: F. Dijk, J.J.A. Henneman, J.H. ten Hove, J.A.J. Lodder, W.C.M. Meeuwisse, J.A. Pool, I.J.W. Schonenberg: za. en zo. dr. J.H. ten Hove, 01718-13777. Groep 2: W. Bergman, H. van Duyn, L. van Duyn, H.M. Huetlng, H.C. Moolenburgh, J. Tlmmers: za. en zo. dr. H.C. Moolenburgh, 01718-13222. Groep 3: G. van Delft, E.C.M. Priester, R. Riet broek, A.J. Verhage, C.H. van der Water: za. en zo. dr. E. Priester, 01718-21024. Sassenheim: za. en zo. dr. W.J. de Graaff, tel. 02522-12479. Alkemade - Rijn- saterwoude: za. en zo. dr. P.J. van Dongen, 01713-14044. Roelof- arendsveen: Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: za. en zo. dr. P. Brock/A. Roeien, 01713-12329. Alphen: groep 1: za. dr. J. Klein Haneveld, 01720-72170, zo. dr. R. Luining, 01720-76677; groep 2: za. dr. R.E. Zikel, 01720-31905, zo. dr. Hoogendoorn, 01720-22425; Groep 3: za. dr. J. Eysink Smeets, 01720-32059, zo. dr. M. Smid, 01720-45371. Hazerawoude- Koudekerk: za.en zo. dr. J. v. Buuren, 01714-2020. Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. R. v. Wie- chen, 01727-14450. Langeraar Nieuwveen -Ter Aar - Woubrugge (za. 10.00 uur tot zo. 24.00 uur; al tijd eerst bellen): za. en zo. dr. A. Kieven/A. v. Dongen, 01723-8101. Nieuwkoop - Noorden: za. en zo. dr. M. Sanders, 01725-71555. Voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. v.d. Kaaden, tel. 15114. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster, C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te berei ken via de dokterstelefoon, tel. 071-122222. TANDARTSEN Leiden - Leider- itgeest - Warmond: za. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Leiderdorp, tel. 893568. Spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke. tel. 410950/414547. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: za. en zo. M. Kersten, 02520-19832. Noordwijk: za. en zo. A.P. Passchier, 01719-19441. Katwijk: za. en zo. Den Outer, 01718-12460. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lelden, tel. 763134, Apotheek Linnaeus, Kem- penaerstraat 31, Oegstgeest. tel. 173330. Alkemade: Apotheek Al kemade 01713-9100, open: zat 12- 13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noord wijk Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Apotheek Sloothaak, Vliet N.Z., Rijnsburg. tel. 01718-20400. Leidschendam: za. en zo. Dam Apotheek, Damlaan 23, Leidschen dam, tel. 070-274238. Noordwij- kerhout: za. geopend van 9-13. u. •an van 17-18 u. en zo van 12-13 u. an 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522-10169. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargeno men door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Dlaco- nessenhuls poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburger- straat in Leiden naar de Crones- teinkade 18a in Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconesssnhuis: Bezoekuur da gelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderaf deling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoe kers per patiënt. Sint Elizabeth- ziekenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30- 19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. al leen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbe- waking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve ver pleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth- ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltij den en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoe kuur afdeling verloskunde: 18.00- 19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkllniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, baby zaal en boxenafdeling: volgens af spraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektijden kinderafdelin gen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleeg kundig hoofd. Voor andere bezoe kers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkun de en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziskenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewa- king: 11.00-11.30 u. Extra bezoek Pi vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 w u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. al- L< leen voor ouders 18.00-18.30 u. L Borstvoeding Begeleidingsgroep 'c Leiden. Telefonische hulpdienst^ (voor praktische hulp en informa-lli tie): tel. 170083, 215332 of 312556. 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 3, 32 33 KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 overDrenger van De- richten; 8 nagelaten afdruk; 9 aan boord (afk.); 11 griezelig; 12 en an dere (afk.); 13 wagenvracht; 15| stad in Duitsland; 17 grote gehoor zaal; 18 vreemde titel; 19 vanafi (afk.); 20 koninklijk besluit (afk.); 21 kleinste vinger; 23 vogel; 25 denk vermogen; 26 voedsel; 27 titel (afk.); 28 tuimeling; 30 boksterm (afk.); 31 grasvlakte; 33 bos dat door een stervormig patroon van lanen wordt doorsneden. Verticaal: 1 rivier in Tsjechoslowa- kije; 2 titel (afk.); 3 zangspel; 4 kloosterlinge; 5 tamelijk; 6 paar- deslee; 7 manier van staan; 10 soort hond; 12 vakantiecentrum In Gelderland; 14 grootste soort hert; 16 behaagziek; 21 koningszoon; 22 insekt; 23 plantengeslacht; 24 lie verd; 29 aanmatigende houding; 31 persoonlijk vnw.; 32 laagtij. OPLOSSING qe ZZ 12 =/|B 62 :seous *2 :ep -leuj zz :j0Ae>i zz Jsupd iz Uö>|om 91 :puB|e ft ^eeqjeg zi :J9|Anoq 01 :puajs i :jb 9 :|bBou g :uou :BJedo z "sa 2 ïbabjo l :|BBO|peA soqeueis ee !ep -|bm iz "O'X OS :|BA 82 '- M LZ :ueie 92 :eP0J 92 ^seeiu S2 ^"Id IZ 9 X 02 "b a 61 'PJOI 81- ;B|ne n luew gi :jboa zi "8 e zV ^"0 U "d B 6 joods 8 'suBuuopjo L :|BB)uoz|joh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10