Desastreuze zwerftocht door Brussel „De Collega's": de sleur van het dagelijks bestaan RADIO/TELEVISIE QeidóaQowumt BRUSSEL Wie geen moeite heeft met het volgen van cli chématig 'sappig' genoemde Vlaamse conversaties, zou tot medio oktober elke zondag naar de BRT kunnen kijken. Dan is bij de Vlaamse staats omroep de serie „De Collega's" te zien In totaal schreef scena rioschrijver Jan Matterne drie series die nu allemaal achter elkaar worden uitgezonden. Ondanks het feit dat het om een serie gaat, is elke afleve ring zelfstandig te bekijken. „De Collega's" speelt zich af op een vaag ministerie, waar in totaal tien mensen werken. Nou ja, werken... Ze herschik ken stapels papier, draaien soms een velletje in een schrijfmachine en gooien eens een prop in de prullebak. Veel meer werk komt er niet uit hun handen. Toch hebben ze het stuk voor stuk behoorlijk druk. Veroordeeld Jan Matterne over zijn creatie: „In „De Collega's" heb ik ge probeerd om tien mensen naast elkaar te portretteren. die in heel veel opzichten van elkaar verschillen. Ze zijn een beetje tot elkaar veroordeeld, gedoemd om een groot deel van hun leven samen door te brengen in de kantoren van een ministerie Met opzet is het niet zo belangrijk waar ze werken. Op elk ministerie wordt immers eenzelfde soort administratief werk gedaan. Elke dag voeren ze handelin gen uit die ze de dag daarvoor ook hebben gedaan. Ze doen dat in een ruimte, waarvan duidelijk is dat die z'n beste dagen heeft gehad Op zich klinkt dit allemaal heel erg saai. maar ondanks de aanwe zigheid van de sleur en het ontbreken van enige aktie, ligt de nadruk op de wijze waarop de mensen met elkaar om gaan. Ik heb de aandacht toe gespitst op ontspannende situ aties, plotselinge ontwikkelin gen en het onverwachte sa menlopen van omstandighe den, komische woordenwisse lingen en noem maar op. Het gaat om de wisselwerking tus sen de karakters. En het zijn mensen met ieder een andere herkomst, een andere familie achtergrond, andere lasten, lusten, plichten, verzuchtin gen, toekomstplannen en ver wachtingen". Matterne: „De hoofdrolspelers hebben feitelijk stuk voor stuk twee levens. Eentje thuis en een op kantoor. Hoe sommigen dat ook uit elkaar proberen te houden, dat lukt nooit hon derd procent".. De serie is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk, dat in 1977 door het Mechels Minia tuur Theater werd opgevoerd In die oorspronkelijke versie speelden slechts zeven karak ters. Voor de televisie-serie be dacht Matterne drie nieuwe personen. De direkteur, de koffiedame en de bode werden aan het gezelschap toegevoegd. EDWIN BAKKER Fietsen door de jaren tachtig. De speelfilm: Brussel's by night. VPRO- televisie. Ned. 2 om 20.10 uur. Zon- HILVERSUM Het VPRO- programma „Fietsen door de jaren tachtig" staat zondag in het teken van België. In dat concept past prachtig het speelfilm-debuut van Mark Didden ..Brussels by night", dat in 1983 op het filmfestival van het Spaanse San Sebastian de eerste prijs kreeg. Hoewel de rolprent pas drie jaar na zijn première bij ons in roula tie kwam, blijft het een fasci nerende film. Dat komt vooral door het sterk geschreven en bekroon de scenario dat handelt over een viertal mensen, dat in het decor van het (voornamelijk) nachtelijke Brussel constant de grenzen van zijn relatie aftast. Mark Didden grijpt vanaf de eerste minuut de aandacht van de kijker door beelden te to nen van het vertwijfelde ge zicht van hoofdrolspeler Max (sterk gespeeld door Frangois Beukelaar). Hij steekt lang zaam een pistool in zijn mond, terwijl het koude metaal tegen zijn tanden tikt, en haalt de trekker over. Wat volgt is een thriller-achtig verhaal, waarbij de telefoon een centrale rol speelt. De vraag die de kijker zich telkens zal stellen is: waarom grijpt Max bij zijn om zwervingen door de Belgische hoofdstad steeds naar de tele foon en waarom wordt er aan de andere kant niet opgeno men? Hoewel soms de neiging bestaat naar een andere zen der over te schakelen, blijkt de behoefte om de afloop te we ten zo groot, dat je blijft kij ken. Daarbij spelen de zonder linge gedragingen en gewel- duitbarstingen van Max tegen over de barjuffrouw Alice, de buschauffeur Abdel en Louis, een oude, gepensioneerde vriend van Max en de sfeer van de beelden een belangrij- Niet perfect Toch is „Brussel's by night" geen perfecte produktie. De kleuren zijn vaak lelijk, het geluid niet optimaal en bij de wandeltocht door de straten is duidelijk zichtbaar dat er van uit een auto met gesloten ra men is gefilmd. Dat wordt echter ruimschoots gecompen seerd door de sterke dialogen. Francois Beukelaars en Ingrid de Vos als Max en Alice. FOTO: VPRO De muziek van Raymond van het Groenewoud sluit naadloos aan bij de gebeurtenissen. Ze hebben eenzelfde hysterische sfeer. De Belgische troubadour schreef het merendeel van het materiaal tijdens zijn rustpe riode, dus nadat hij in 1981 voorlopig afscheid had geno men van zijn publiek. „Ik zou eerst ook een rol in de film spelen", laat Van het Groene woud weten. „Het scenario sprak mij erg aan omdat het om vier moderne mensen gaat. Bovendien speelt het verhaal zich af in een stad die mij Figurantenrollen Uiteindelijk koos Mare Didden voor een ander. „Dat was niet erg, want de figurantenrollen die ik in het verleden bij de televisie had gespeeld, hadden mij geleerd dat ik eigenlijk een betere regisseur dan to neelspeler ben". Maar Mare Didden wilde, na dat hij zijn scenario grondig had herzien, per sé dat Ray mond de muziek zou schrijven. „Daar was ik heel blij mee omdat ik van de sfeer hou die in nummers als „Brussel's by night" zit. Ze hebben iets ma cabers en dat vind ik prettig". HANS PIET BRT 1 18.05 18.10 22.25 22.30 22.45 22.50 23.40 i Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. All 82- Flippers eiland, i Juke Box. i Webster Amerikaanse serie. All. 24. Met: Emmanuel Lewis. Susan Clark, Alexis Kanas e.a. i Nieuws. l Tik Tak animatieserie. Afl. 244 Plons Afl.: Plons en de wa- Speel op sport Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze een bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag: Skiën. Presentatie: Gert Verhulst en Willried Mostinckx. Uitzending door derden, pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. Mededelingen en programma overzicht Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche serie. All. 158 Capricorn One, Amerikaanse speellilm uit 1978 van Peter Hyams. Met: Elliott Gould, Ka ren Black, Telly Savalas e.a. (Originele versie met tweetali ge ondertiteling) Vlak voor de lancering van een ruimteschip naar Mars ontdekt men dat er met de overlevingsuitrusting geknoeid is. In het geheim worden de astronauten naar een geïsoleerde luchtmachtba sis overgebracht. Na een gesi- mulleerde landing ontploft de ruimtecapsule en de astronau ten, die inzien dat ze nooit wegkomen, ontsnappen. Kunst-zaken. Nieuws. Weerbericht. AanslPaarden- koersen. Citadel, 10-delige Britse serie naar het boek vna A.J. Cronin. Coda, Wat de lamp heeft ver brand. van André de Bouchet, in een vertaling van Jan H. Myskin. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Pat MacDonald, Tom Ri chards. Rowena Wallace e.a. 19.23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. All. 35 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Nabije dood ervaringen doumentaire waarin mensen uit Vlaanderen getuigen over hun nabije dood ervaring, uit de serie Labyrint 20.50 De wandelende lijn De drie hoeksverhouding tussen de kindertekening, Cobra-kunste naars en de Art brut, 21.50 Einde. RTBF 1 19.00 19.03 19.30 20.00 22.45 23.20 Vacaturebank. L'ócran des vacances, met: Stripy, Hello Kitty en Alex. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Jeux sans frontióres, steden- i In èdits, documentaireserie over Belgisch Kongo. Afl. 1. Jeunes solistes, 3-delige serie. Presentatie: Georges Dumor- tier. All 1. Laatste nieuws en weerbe- Einde. DUITSLAND 1 Da schau herl Jonas und der verschwunde- ne Schatz, Hongaarse teken film naar een vertelling van Jo- kal Mor. Tagesschau. Das Buschkrankenhaus, serie Afl.: Überflüssige Pfunde. Glücksbringer, amusements programma Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Eine aufregende Party. Programmaoverzicht. iË Tagesschau. Gauner, Gauner: Fünf Gauner machen Bruch (Crackers). Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Louis Malle. Met. Donald Sutherland, Jack Warden, Sean Penn e.a. Een groepje onderwereldfiguren uit het Mission District in San Fransis- co komt altijd samen in de winkel van de oude Garvey. Als Garvey een van hen afzet, beramen zijn een plan om Gar- vey's kassa leeg te roven. Aansl.: Tagesschau. 21.45 Plusminus, economisch maga- 18.26 1 18.30 I 18.52 I 19.58 I 20.00 1 20.15 22.30 Tagesthemen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 Sportschau. 23.30 Sommergeschichten: Liebe einen Sommer lang (En karleks sommar), Zweedse speelfilm uit 1979 van Mats Arehn. Met: Gösta Ekman, Maria Anders- son, Anita Ekström e.a. De echtgenoot en vader David Jernberg krijgt een relatie met het jonge meisje Eva. Als Da vid's vrouw achter hun verhou ding komt, wil David het meisje verlaten, maar het valt hem zwaar zich van haar los te ma ken. (Twee kanalen.). 00.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff 01.15 Einde. DUITSLAND 2 Mit dem Wind um die Welt, Afl 4: Paradiese, Wracks und Robinson Crusoe, Moorea, Bora-Bora, Suwarow, het zeil schip de ..Aspasia" wordt op haar reis gevolgd. Logomobil. Jeugdjournaal Freizeit, und was man da- raus machen kan. Vandaag: Fantasietuinen langs de weg. Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. Jagdszenen aus Hollywood, tekenfilm met Tom en Jerry Sommerfestival im ZDF - Western: Totem. (Day of the evil gun), Amerikaanse speel film uit 1967 van Jerry Thorpe (1). Met: Glenn Ford, Barbara Babcock, Arthur Kennedy e.a. Totem, Amerikaanse speelfilm (2). Angie Warfield (Barbara Babcock) woonde drie jaar lang met haar kinderen alleen op een farm in het westen. Haar man Lorn (Glenn Ford) verdween na onenigheid met de sheriff. Als hij terugkeert, treft hij de farm verlaten aan. ZDF - Ihr Programm, Program ma-overzicht. Heute. Auslandsjournal. Reportages van buitenland-corresponden- 20.15 T Eurocops, Duitse politiese rie. Afl.. Auf Biegen und Bre- chen. Met: Bernd Jeschek, Bigi Fisher, Peter Moucka e.a. Al enige tijd woont Leo Falkner (Peter Moucka) gescheiden van zijn vrouw. De scheiding is ingediend, alleen de zorg voor de twee kinderen is nog een geschilpunt. Leo besluit ze te ontvoeren. 21.07 Lach mal wider. Sketches met populaire acteurs als: Gritt Bottcher, Dieter Hallervorden, Edith Hancke e.a. 21.30 Heute-Journal. 22.00 Aspekte. Cultureel magazine. 22.45 Sommerfestival im ZDF - Film total verrückt: Kleine Morde (Little Murders), Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Alan Ar- kin. Met: Elliot Gould, Marcia rodd, Vincent Gardenia e.a. De energieke binnenhuisarchitecte Patsy Newquist is op zoek naar een partner Ze meent in de jonge fotograaf Alfred een gewillig slachtoffer te hebben gevonden, maar dat valt tegen. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 16.15 I Bulldog Drummond: Aben- teuer in Afrika. (Bulldog Drum mond in Africa) Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Louis King. Met: John Howard Hea ther Angel. H.B. Warner e.a. (In het Duits nagesynchroniseerd). De verloofde van Drummond ziet hoe kolonel Nielson van Scotland Yard ontvoert wordt. Drummond ontdekt dat Niel son in opdracht van de spion Lane naar Marokko gebracht is. Drummond wordt tegenge werkt door Scotland Yard en door de mannen van Lane, maar hij weet Nielson te berei- 17.15 Der Schatz ist vergoldet, Duit se schlagers 17.35 Super-Grips, spelprogramma met Frank Laufenberg. 18.00 Kein Tag wie jeder andere: Die Reise zu den Göttern, film over een Indianenjongen. 18.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, programma met en voor kinde- 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Afl.: Giganten des Meeres, documentaire over potvissen bij de Galapagosei- landen. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Dtisseldorf. 20.00 Landesspiegel: Eln neues Hal leluja, documentaire over reli gieuze popmuziek in Westfa- 21.30 West 3 aktuell. 21.45 25 Jahre Adolf-Grimme-Preis: Gesucht wird eine Todesur- sache, reportage over de vraag of vroegtijdig Ingrijpen van de overheid sterfgevallen door medicijn gebruik kan verhinde- 22.30 Der Mann, der weint (La vie de familie), Franse speelfilm uit 1985 van Jacques Doillon. Met: Sami Frey, Mara Goyet, Juliet Berto e.a. Emmanuel leeft met zijn tweede vrouw en hun dochter Natascha in Aix- en-Provence. leder weekeinde reist hij naar zijn ex-vrouw Lili om zijn dochter Elise te bezoe ken. Emanuel neemt Elise mee naar Spanje, waar hun verhou ding onder zware druk komt te 00.05 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 Lifeline: The home farm trust. I Tekenfilm. Children's BBC, met Andy Crane Met: Yogi Bear, teken film. i Friday film special: Zoo rob- i Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. News Room South East. Wogan, talkshow met Terry Wogan. Bugsy malone, Engelse speel film uit 1976 van Alan Parker. Met: Scott Baio, Florrie Dug- ger, Jodie Foster e.a. Nieuws. i News room South-East en weekend weerbericht. The fortunes of War 7-deli- ge serie Afl. 2. Met: Kenneth Branagh, Emma Thompson, Ronald Pickup e.a. Omnibus at the proms: BBC Welsh sympony Orchestra o.l.v. Tadaaki Otaka en Joan Rodgers, sopraan voeren de 4e symfonie van Mahler uit. j The late film: ECarry on lo ving, Engelse speelfilm uit 1970 van Gerald Thomas. Met: Sydney James, Kenneth Willi ams, Charles Hawtrey e.a. Weerbericht. Einde. i Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket. Aansl.: Glorious good wood, paardenkoersen. i Nieuws en weerbericht. I Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. i Glorious goodwood, paarden koersen en Cricket. I El see ice, Engelse speelfilm uit 1938 van Anthony Kimmins. Met: George Formby, Kay Welsh. Betty Stockfield e.a. Open space: Make or break, onder welke omstandigheden kunnen kinderen worden gea dopteerd zonder goedkeuring en tegen de wens van de ou ders in? I Friday report: Intensive caring, i Gardeners world, tuinierstips. I The godfather saga, Ameri kaanse speelfilm uit 1977 van Francis Ford Coppola in vijf delen. Deel 1. Met: Marlon Brando. Al Pacino, Robert Du- vall, James Caan, Diane K'ea- Newsnight, actualiteitenmaga zine vanuit Parijs. I Weerbericht. I Comedy double Bill: The Alexander Hamilton Story, met Jack Benny, i The Honeymooners, serle met Jackie Gleason, Art Carney, Audrey Meadows e.a. Afl.: Bet ter living through television. I Cricket, samenvatting i Einde. EB Ondertiteling vla Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KE Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 15.45 Loving. 16 15 The Lucy Show. 16 45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 dlose. 19.00 Honkbal. 20.00 Tennis. 22.00 Voetbal. 23.00 Golf. 00.00 Rugby. 01.00 Close. SUPER CHANNEL 15.30 OH the Wall. 16.30 Hot Line. 18.30 The Gobal Chart Show. 19.30 Foley Square. 20.00 Touristic Magazine. 20 25 Hollywood Insider. 20 50 Transmission. 21.50 World News and Weather. 22.00 Rock over Europe. 00.00 World News and Weather and The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Pet Shop Boys. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 XPO. 21.00 Yol 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00 00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. A suivre. Inedits. Concert. Brëves et Météo Europèene. Rècréation. ('Imagination au galop. Des ChiHres et des Lettres. Montagne. Le Loufiat. Des bateaux sous la mer. Dëcibels. Le divan. Journal Tèlévisé. Metëo Eropeenne. Territoires. Sports loisirs. Du cöté de chez Fred. Fin de Programme. RTL aktuell. Die Springfield Story, serie. Reich und Sch'on, serie. Inspektor Gadget, tekenfilm. RTL-Spiel. Aansl tekenfilm. RTL aktuell. Die Zwei mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Die glorreichen Zwei (Houston Knights), Amerikaanse serie. Sie mochten Giganten sein (Sometimes a great notion), Amerikaanse speelfilm. RTL aktuell. AnpfiH. 52 Pick up, Amerikaanse speelfilm. Mannermagazin M Betthupferl. 20.05 20.30 21.25 21.55 22.30 22.40 Journaal. KRO Mars- en showwedstrij- den WMC '89, verslag van deze wedstrijden in het ka der van het 11e Wereldmu ziekconcours in het Ro- dastadion in Kerkrade. Noordzee, internationale serie over de druktste en meest bedreigde zee van de hele wereld. Afl.3: De Rijn - romantiek en rotzoi. Presentatie: Sussanah York. NOS i Journaal. KRO i De grapjas (Gagman), slapstick uit de doos van Juraj Herz. Afl 4. i Lekker weg, toeristisch magazine. Vandaag: Rot terdam. Presentatie: Vivi an Boelen. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. Empire Inc., Canadese se rie. Afl. 1: 1929. Munroe heeft volop zakelijke- en privèproblemen. Brandpunt, actualiteiten rubriek. Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl.: De beet van de slang. NOS Journaal. KRO In't holst van de nacht, Canadese politieserie. Afl.: Chinatown. Gangsters ter roriseren Chinatown, maar Kevin en Frank krijgen geen medewerking van de Chinese samenleving. De dubbelgangers (Dou ble face), Franse speelfilm uit 1986 van Serge Leoiy. Met: Bernard-Piere Don- nadiu, Catherine Alriec e.a. Een ontsnapte misda diger fingeert zijn dood bij eén auto-ongeluk. Clothil- de ontdekt echter dat hij een dubbelganger heeft. Einde. NEDERLAND2 TROS 15.30 Diamond Award Festival gepresenteerd door Lin da De Mol. Afl. 4. (slot). 16.23 75 Jaar Koninklijke Luchtmacht, documentai re serie over de ontwikke ling van de Koninklijke Luchtmacht. Afl. 2: 24 Uur luchtmacht. 16.50 Sport in steentjes serie korte filmpjes over en met humoristische blik op di verse populaire sporten, uitgevoerd in bouwsteen tjes. Afl.: IJshockey/Auto racen. 10.00 I.O. op zaterdag met om: 10.00 Kwaliteit van de voeding: Gra nen en aardappelen 10.30 Sociale zekerheid Kleine kinderen ...kleine zorgen. 11 00 Angst Angst vriend en vijand van het kind. 11.40 Pronto Buono vacanze. 12.10 Basiseduca tie Claudine, Nected en Ismet. 12.35 Einde. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Sportschau. 10 35 Immer die verflixten Frauen (Ask any girl) Amerikaanse speel film uit 1958 van Charles Walters. 12.10 Aspekte. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma-over- DUITSLAND 2 09.30 5 Programma-weekoverzicht. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 Immer die verflixten Frauen (Ask any girl) Amerikaanse speel film uit 1959. 12 10 Nachbarn in Eu ropa, internationaal magazine. 13.40 Diese Woche. weekjournaal. (met on dertiteling) DUITSLAND 3 12.35 Teletekstoverzicht. 13.00 Sport im Westen Extra: Tennistoer nooi heren in Stuttgart-Weissenhof. 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb tekenfilm. 09.30 Up 2 U, kin dermagazine. 11.52 Weerbericht. 11.55 Grandstand met cricket vanuit Old Trafford, paardenraces te Good wood en volleybal (14.00 Nieuwsover zicht.). SKY CHANNEL 06.30 The Flying Kiwi. 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08 00 Fun Fac tory. 12.00 Transworld Sport. 13.00 Wrestling. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hol lywood Insider. 13.30 The Mix Conti- 08.00 Konfetti, kinderprogramma. 08.30 HeathcliH, der Kater, teken filmserie. 08.55 Dennis, tekenfilmse rie. 09.20 Die Jetsons, tekenfilmserie. 09 45 Klack, kinderspelprogramma. 10.15 California Clan (Santa Barba ra) Amerikaanse serie. 11.00 Ex- plosiv magazine met Olaf Kracht. 11.40 Bornemann8 Nahkastchen. 11.50 Tekenfilm. 12.05 Die Jetsons tekenfilmserie. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.05 Tekenfilm. 13.15 Rapido, sommer Tour '89, muziekmagazine voor de jeugd. Na enige basisinstructies gaat presentatrice Vivian Boelen, in he programma „Lekker Weg", voorzichtig de lucht in (foto). NED 1 19.40 uur. FOTO: PfL 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 12: De zaak Wei- dau. Op het landgoed Wei- dau is het goed toeven, tot op een kwade dag zoon Klaus sterft. Is het zelf moord? Derrick staat voor een raadsel, want de fami lie woont in goede harmo- .nie samen. 18.00 Dieren in het wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Afl. 27: Tarantu la. Nederlands commen taar: Freek Simon. 18.23 Heathcliff Co., teken filmserie. 18.55 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl. 13: Bassie schiet een bok. Adriaan wil gaan vissen, maar Bassie gooit roet in het eten. 19.02 Knight Rider Ameri kaanse serie. Afl. 11: Truc kersproblemen. Michael en Kit moeten helpen be wijzen dat Joe Flynn, leider van een groep onafhanke lijke truckers, geen moord heeft gepleegd. NOS 20.00 [TlJournaal. TROS 20.28 Tjk slaap wel op de bank (Why not stay for break fast), blijspel van Ray Cooney en Gene Stone be werkt door Gregor Frenkel Frank. Met: Luc Lutz, Doris van Caneghem, Frits Has- sodt e.a. In een flat krijgt een alleenstaande man van middelbare leeftijd, die al jaren plichtsgetrouw zijn werk verricht bij Socia le Zaken, onverwacht be zoek van een jong meisje. Zij blijkt een van de hippies te zijn, die boven hem i commune leven. 22.20 TROS weekendfilm: Puin ruimen (Picking up the pie ces), Amerikaanse tv-filn uit 1985 van Paul Wend kos. Met: Margot Kidder David Ackroyd, James Fa rentino e.a. Linette zie zich geplaatst voor eei mislukt huwlijk en echtgenoot die absoluu niet wil scheiden. Het kom zelfs zover dat hij haa bankrekening blokkeel en het huis leeghaalt. He enige wat haar rest is puin ruimen. NOS 00.10 Journaal. 00.15 TROS sport extra. Golf ti Zandvoort. NEDERLAND3 18.55 19.46 Nieuws voor doven slechthorenden. Sesamstraat. lucas, 't vliegend hert, 4 delige natuurserie. Afl. 4 (slot). Robin Hood, serie. Afl. 5: Alan -A- Dale. Verhalenvertellers, serie Afl. 9: Days and nights. Journaal. Avondvoorstelling: Jes- sye Norman - zangeres portret van deze Ameri kaanse sopraan. Jessye Norman, Hohe nems-recital. Deel 2: Lie deren van Schubert, Brahms en Strauss. Journaal. Nieuws voor doven slechthorenden. Einde. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin zomereditie. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 23.05 NOS: Met het oog op moigen. 00.02 De stemband 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 VOO: Rock Ballads. 19.03 Stenders en van Inkel. 22.03-00.00 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 Musica Nova. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help onsl 21.00 Zicht op Israel. 21.20-22.00 Geloven met het oog op de toekomst. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium: Dewey Redman Quar- 21.03 Folk. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig Zag. popmuziek. 22.05 Countryside. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital: Sjostakovitsj. 19.00 Kroniek. 20.00 Recital Dale Duesing, bariton. Daniel Blumenthal, piano. Lie deren van Respighi, Strauss, Schönberg, GrIHes, Ives, Gershwin, anoniem. 21.30 De Notenkrakers, opus 71, Tsjaikovski. 23.15 On the Bandstand. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Music Phone In. 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Tragiekmuziek. 13.04 Wie in 't Nederlands wil zingen 14.04 Typisch Hollands RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met.. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO/TELEAC: Cursussen 10.15 EO: Het meest gevraagd. 11.20 Als mensen veranderen. 11.44 Beste van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine uitgaanstips, muziek en gasten 11.01 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt-muziek non 13.02-14.00 Jazz met Fred Rackè. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoes taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag. Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep, achter gronden. 11.03 Jazz met Deelder BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze: kritisch overzicltl nieuwe platen. 11.03 Cocktail. 13.10 Matinee. 16.05 Brosbisnis, jongerenprogr.. 18.10 Zangers zijn schrijvers. BRT 2 06.05 Welkom weekend. 08.10 Wat doen we met het week- 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. 17.05 Vandamme's Beatbox. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude: J.Chr. Bach, Danzi Haydn. 09.20 De muziekwinkel: Ouverture a Symfonie van Schubert 10.00 Woord op zaterdag: Hei- la Haasse. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrljd Bela Bartok: gemengde koren 12.30 Tafelmuziek: Morel, Visee, Vi- 13.10 Werken van Schumann, Koda- ly. Chopin. 14.30 Op verzoek. 16.30 Nieuw uit de BRT-discotheek. 18.15 Tristano en Co, serie o componist.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14