Mislukte aanval van de satellietzenders "RADIO/TELEVISIE SeidócSouAcmt DONDERDAG 27 JULI 1989 PAGINA 13 Mieuwe slechterik düi/oor „Dallas" 'O LOS ANGELES De blonde ziactrice Kimberly Foster uit Ar kansas is de nieuwe slechterik lb n de Amerikaanse soap-serie .Dallas". >njSamen met een aantal andere d< acteurs en actrices werd zij eaan het team toegevoegd, dat hin het najaar aan zijn twaalfde seizoen begint. Hoewel de se- ïe in Nederland van het gfjscherm is verdwenen, blijft de iluwe zakenman J.R. Ewing in de branding. Hij moet het nu dus ook opnemen tegen irj (imberly, die we mogelijk bin- n< ienkort op Veronique mogen ee/erwelkomen. De commerciële iti satellietzender heeft namelijk interesse in de reeks. NCRV zet Europees drama in zonnetje HILVERSUM De NCRV zet vanaf zaterdag iet Europese drama in het zonnetje. Dat gebeurt door middel van een reeks pro- dukties, afkomstig uit ver schillende Europese lan-1 den, die telkens na het journaal van half elf wor den uitgezonden. Dat ze niet alleen in Amerika weten hoe televisie moet wor den gemaakt, blijkt duidelijk uit de NCRV-keuze aan series, die tot ver in 1990 zullen door open. De reeks begint met de Engelse produktie „Fortunes )f War" waarin de kijker de belevenissen volgt van Guy en Harriet Pringle, die in septem ber 1939 naar Boekarest ver huizen. Andere Engelse series zijn „Crossfire" en „Game set match". In Denemarken lieverd „Once a cop" gekocht, erwijl uit Duitsland het spio- ïage-verhaal „Schlüsselblu- nen" werd gehaald. SCHOTELANTENNES SMELTEN IN DE ZON LONDEN Nederland leek het beloofde land voor satellietzenders. On vrede bij de kijker over het aanbod uit Hilversum, een dichte bekabeling, de honger van kabelmaat schappijen om hun kana len zoveel mogelijk te vullen en een vermeende dikke buidel reclame-geld door het ontbreken van commerciële televisie maakten ons land tot een soort luilekkerland. Maar de Nederlandse kijker bleek zijn talen toch niet ge noeg te beheersen om masaal voor de satellietzenders te kie zen. Net als in andere Europe se landen bleven de program ma's in de eigen landstaal toch favoriet. Bovendien viel het aanbod behoorlijk tegen. Ook na wijziging op wijziging in de programmeringen van Super en Sky Channel, geladeerd met wat Nederlandstalige uit zendingen, bleef de kijkdicht heid tegenvallen. Nu, zes jaar later, is duidelijk dat de Ne derlandse kijker, evenals zijn ooster- en zuiderburen overi gens, eigenlijk alleen maar is geïnteresseerd in gespecialis- seerde uitzendingen als het om satellietzenders gaat. Dat ver klaart het relatieve succes van MTV Europe, dat alleen mu ziek brengt en Eurosport dat, zoals de naam al zegt, op grote schaal sport-uitzendingen ver zorgt. Sky Channel, het kanaal van media-magnaat Rupert Murdoch, besloot in 1988 dan ook voor Engeland en Ierland als zijn belangrijkste markt te kiezen. Satelliet-uitzendingen kwamen aan de overkant van de Noordzee maar langzaam op gang, maar Murdoch was vastbesloten daar verandering in te brengen. Dat Engeland nauwelijks is bekabeld, werd niet als een probleem gezien. Er waren immers goedkope satellietschotels in de handel. Zes maanden later blijkt dat die schotels nauwelijks wor den verkocht. Tegenslagen Bovendien moest Murdochs maatschappij, die vier kanalen op de Astra-satelliet bezet, nog wat andere tegenslagen incas seren. Zo kreeg hij van de Amerikaanse filmmaatschap pijen geen toestemming vrij nieuwe films op het scherm te brengen. En eind november werd het getekende contract voor een Disney-kanaal ont bonden. Het zou de sterkste troef in de handen van de Sky-organisatie zijn geweest. Europeanen en dus ook de Ne derlandse kijker zijn immers wel geïnteresseerd in zenders met een specialistisch karak ter. Een constante stroom te kenfilms afgewisseld met films, gemaakt door de Dis- ney-studio's, zouden vooral jong maar ook oud aan de buis hebben gekluisterd. Hoewel Sky direct naar de rechter stapte met een schade-claim van driehonderd miljoen gul den wegens fraude en con tractbreuk, ziet het er niet naar uit dat ze die zaak win nen. En al gebeurt dat wel en komt het Disney-kanaal er, dan nog lijkt Murdoch niet zo gemakkelijk uit de inmiddels behoorlijk rode cijfers te ko men. Een analyse die door Londense zakenmensen werd gemaakt, leert dat het verlies van 450 miljoen gulden op jaarbasis niet opweegt tegen de winst van 360 miljoen gulden die zijn andere bedrijven zoals de Engelse kranten The Sun, The Times, The Sunday Times en News Of The World ma ken. Daar komt nog een ander pro bleem bij, zo wist een Engelse krant in mei van dit jaar te melden. De schotel voor de ontvangst van de Astra-satel liet, waarop naast Sky Chan nel ook zenders als MTV Eu rope en Screensport zijn te ontvangen, smelt in de zon. De fabrikant Armstad moest na onderzoek vaststellen dat dat inderdaad het geval is. De plastic kap op de signaal-ont vanger was niet opgewassen tegen het warme weer, maar de oplossing was volgens het bedrijf heel eenvoudig: „bindt er een plastic zak omheen". Maar als de schotel die nodig is om dit signaal direct te ont vangen van inferieure kwali teit blijkt te zijn, begint na tuurlijk niemand aan zo'n schotel, want deze kost toch al snel zo'n vijfhonderd gulden. Goedkoop Wel aardig is dat TV10 met dezelfde maatschappij in on derhandeling is over de pro duktie van goedkope schote lantennes, hoewel ook Philips, die weer aandeelhouder is van concurrent Veronique, en Tos hiba in de race zitten. Die schotels zijn overigens het vangnet dat TV10 spant om toch gewoon op 28 oktober te kunnen beginnen. Volgens een woordvoerder hoeft niemand eraan te twijfelen. „Het is ab soluut uitgesloten dat we niet de lucht ingaan". Er staat namelijk veel op het spel, vooral financieel. Voor uitlopend op de inkomsten uit reclamegelden en gedekt (tot dat er winst wordt gemaakt) door een aantal grote inves teerders heeft TV10 inmiddels een miljoenen-bedrijf op poten gezet. Denk alleen maar aan de vele ex-Hilversum- cory feeën. „Om over miljarden te spreken is wat overdreven", aldus TV10. Daarom ook zijn de onderhan delingen met de Sociète Euro- peénne des Satellites (SES) be gonnen over een kanaal op de Astra-satelliet. „Dit kanaal heeft als voordeel dat je geen grote schotel nodig hebt. Dat is bij de ECS wel het geval. Als de onderhandelingen met de SES bevredigend worden af gesloten, zenden we overigens op beide kanalen tegelijk uit. Voordeel van het Astra-kanaal is dat de kijker geen kabel no dig heeft om ons te ontvangen. Die individuele en recht streekse ontvangst garandeert ons gelijk de binnenkomst bij de kabelmaatschappijen, die niet langer worden gehinderd door artikel 66b van de Media wet. We vallen dan onder 66a en die passage kent nauwelijks restricties". W intermaanden „Hoewel nu al tweeëneenhalf miljoen kabelcontracten zijn afgesloten denken we in het voorjaar van 1990 op alle ka belnetten in Nederland te zit ten", aldus de woordvoerder. „Maar TV10 is er voor alle Ne derlands sprekende mensen in Europa. Wat dat betreft opent het Astra-kanaal ook de poort naar bijvoorbeeld Spanje, waar veel gepensioneerde Nederlan ders de wintermaanden door brengen. Voor een hotel- of apartementen-eigenaar wordt het straks heel aantrekkelijk om te investeren in een scho telantenne. Dat is een extra service aan zijn klanten, die hij binnen de kortste keren heeft terugverdiend". HANS PIËT Joop van den Ende's TV10 ...absoluut uitgesloten dat de satelliet-zender niet de lucht ingaat... 18.30 •18.41 19.00 19.18 19.48 20.10 22.30 22.40 VARA Neighbours, Australische serie. Philip Martins vrouw komt op de bank en Julie voelt zich bedrogen. Helen maakt zich zorgen om haar kleinkind. Heckle en Jeckle, de spre kende eksters, tekenfilm serie. Afl.: De indringers. NOS 1 Journaal. VARA VARA's kindermenu: D Vooruit met de geit serie. Afl. 9: De manenrob- De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: Gebarentaal. k De Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: Diagnose: Wim- miosis. De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Een kristallen keizerrijk. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Een kater voor Saffie. NOS Journaal. VARA Mijn familie en andere dieren (My family and other animals), Engelse se rie. Afl. 6: Door een nach telijke boottocht belanden de Durrells bijna in Alba nië. Gerry wil een boot voor zijn verjaardag heb ben en Leslie zal er een bouwen. Lingo, spelshow gepre senteerd door Robert ten Brink. Natuurmoment aan dacht voor natuurmonu menten. Presentatie: Han- neke Kappen. Costa Hollanda, program ma over vakantievierend Nederland. Presentatie: Carl Huybrechts. Bergerac, Engelse politie serie. Afl.: Ommezwaaien. Er zijn vaten met giftige chemicaliën aangespoeld en Bergerac start een on derzoek in de havenwijk. Hij bezoekt de Marokkaan Abdul Hafiz. Op't scherp van de snede (Surgical spirit), Engelse comedyserie. Afl. 5: Roem. Dr. Hope-Wynne staat in de krant. Sheila is de enige die vindt dat hij geen toe stemming voor publicatie had moeten geven. NOS Journaal. VARA Recht hebben en recht krijgen (Blind justice), 5- delige serie. Afl. 4: Een sterfgeval in de familie. Een 12-jarig meisje wordt vermoord en haar stiefva der bekent. Katherine neemt zijn verdediging op zich en ontdekt dat het geen eenvoudige zaak wordt. 00.10 Einde. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 AVRO sportpanorama presenteert: Het Melkhuis- je, open Nederlandse ten niskampioenschappen te Hilversum. Presentatie en commentaar: Jack van der Voorn. 17.05 H AVRO Service salon magazine. AVRO 18.20 Guitarra, 8-delige serie over de geschiedenis van de gitaar. Presentatie: Juli an Bream. Afl. 4. 18.45 (f David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 18: De gekneusde enkel. David vertelt het verhaal van de oude dame die geen melk meer kon rondbrengen, omdat haar enkel ge kneusd was. 19.10 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 ISJournaal. AVRO 20.29 Growing pains, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 8: Slice of life (2). In het weekend probeert Ben nog steeds op allerlei ter reinen records te breken, zoals Elvis Presley-imita- ties. 20.55 At mother's request, 4- delige serie met Stephanie Powers, E.G. Marshall, Co rey Parker e.a. Afl. 4 (slot). Terwijl Mare bij zijn vrien din logeert, wordt hij gear resteerd voor de moord op zijn grootvader. Tijdens het vooronderzoek vertelt Richard dat Frances de jongens er toe aanzette om Franklin te vermoor den. 21.45 EVinger aan de pols, in formatief programma over medische- en gezond heidszaken. Presentatie: Ria Bremer. 22.20 AVRO sportpanorama presenteert: Het Melk- huisje, open Nederlandse tenniskampioenschappen te Hilversum. Presentatie en commentaar: Jack van der Voorn. 23.10 1 Ontdek je plekje Van daag: Gent. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Einde. NEDERLAND3 18.55 19.46 20.00 20.29 21.20 21.51 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Lucas, 't vliegend hert, 4- delige natuurserie. Afl. 3. Robin Hood, serie. Afl. 4: Zeven ridders uit Acre. Verhalenvertellers, serie. Afl. 8: The lord's daughter. Journaal. IKON Droom en daad. Afl. 1: Zuid-Korea: Geloof aan de frontlijn. Presentatie: Charles Elliott. RVU Bij machte, 4-delige serie overmacht. Afl. 3. NOS Een keur van Kylian, serie balletten van Jiri Kylian. Afl. 6: Forgotten land. Ne derlands Danstheater en New Vork Philharmonic Orchestra o.l.v. Jiri Kylian. Journaal. Nieuws voor doven en slchthorenden. Einde. 22.45 23.45 23.50 17.00 Flipper, Amerikaanse jeugdserie. Afl. 81: Detective. Juke Box Webster Amerikaanse serie. Afl. 23: Onbekend. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl. 243. i Kung Fu, Amerikaanse serie Wijn (Vintage), 13-delige En gelse documentaireserie over de geschiedenis van de wijn. Afl. 7: Wijnen oorlog (Wine and i Mededelingen en programma overzicht. Toespraak van Z.M. Koning Boudewijn n.a.v. 21 juli. Aansl.: Nieuws. I Buren (neighbours), Australi sche serie. Afl. 156 en 157. i Panorama. Chelworth, 8-delige Engelse serie met Peter Jeffrey. Afl. 4: Geld maakt alles mogelijk. Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. Het filmleven van George Harrison The Movie Life of George Harrison), documentai re over de succesvolle Engelse produktie maatschappij Hand- Made Films die 10 jaar gele den werd opgericht door o.a. ex-Beatle George Harrison. Coda. Consolation nr. 3 in Es, van Liszt, uitgevoerd door Phi- libert Mees, piano. BRT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 34. 19.28 Programma-overzicht, if 19.30 Nieuws. ]d|20.00 Het verval van het Ameri kaanse Rijk (Le déclin de l'Empire américain), Canadese speelfilm uit 1986 van Denys Arcand. Met: Dorothée Berry- man, Louise Portal e.a. (Origi nele versie met Nederlandse ondertiteling). Vier mannen praten met elkaar over hun vrouwen en hun vrouwen pra ten met elkaar over de man nen, maar ze vertellen elkaar slechts leugens. Aan het diner krijgt hun conversatie een heel andere wending. •a 21.40 Einde. iRTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'ècran des vacances, teken films met o.a. Jimbo Jet, Ma dame Pepperpote, Mystère et bulle de gomme en Alex. v u.00 Journaal. 1,19.03 Ce 8oir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Autant savoir, consumenten- .aga: DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. Auf und davonl, kinderserie. Afl. 11: Das Geheimnis der To- desschlucht. tSTiere in Spanien, natuurfilm serie. Afl.: Wölfe auf Jagd. Hexe Lakritze, kinderprogram ma. Afl. 11. Tagesschau. Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Doppelter Schlag. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Die Wiesingers, serie. Afl.: Der Nachfolger. Programma-overzicht. UTagesschau. Unter deutschen Dachern...- dann bin ich eben weg, na und? Een gefilmde reconstruc tie van het troosteloze leven van de verslaafde Manuela H. Aansl.: Tagesschau. Der 7. Sinn. Hl Kein schoner Land. Liede ren, landschappen, muzikan- tem gepresenteerd door Gün- ter Wewel. Die andere Halfte -Frauen die- ser Welt. Züruck zi Jennifer oder Janet? Documentaire over de Amerikaanse geëman cipeerde vrouwen. Tagesthemen, actualiteiten. Lenz oder die Freiheit 4-de- lige Duitse serie. Afl. 1: Auf- bruch. Met: Peter Simonisek, Annette Uhlen, Helmut Berger e.a. Voordat een aantal jonge soldaten de Tweede Wereld oorlog in wordt gestuurd, wordt er op een begraafplaats een amateurfilmpje van hen gemaakt. Een van hen /ziet daar de grafsteen van zijn opa, die in 1848 als straf voor de deelname aan de opstand in Baden ook als soldaat moest dienen. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.50, Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. Afl.: Das Geheimnis der Lagune. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado- Giuseppe Tonini. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Peter Hahne. 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Ein unange- ten, sport 17.50 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Wie der Staub an deinen Füssen (1). Met: Michael Landon, Victor French, James Whltmore.. e.a. Aansl.: Mein Butler und ich, Duitse tv-serie. Afl.: Das süsse Nichtstun. Met: Volker Brandt en Günther Ferschke. 18.20 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Wie der Staub an deinen Füssen (2). 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Der Superflip. Telefoonspel met Michael Carl. 20.00 Alles was recht ist. Verhalen tussen liefde en recht. Afl.: Von Boxern und Bürgen. Met: Thekla Carola Wied, Christian Quadflieg, Heli Finkenzeller 21.00 Mit jeder Pedalumdrehung...- Uit de serie Kontakte - Maga- zin für Lebensfragen: Fietsen met hart en ziel. 21.30 Heute-journal. 22.00 Doppelpunkt vor Ort. Tödliche Trëume. Jonge drugsverslaaf den aan het woprd. 23.00 Sommerfe8tival im ZDF Andrzej Wajda, Schuld und Sühne. Poolse speelfilm van A. Wajd a, gebaseerd op het boek van Fjodor M. Dostojef- sky. Met: Udo Samel, Stephan Bissmeier, Jutta Lampe e.a. Raskolnikov staat voor de rechter Porfirij Petrovitsj te recht voor 2-voudige moord. Maar hij zelf ziet het anders: Een perfecte misdaad van ie mand, die als revolutionair over leven en dood van ande ren mag beslissen. Gelukkig heeft zijn geliefde Sonja meer realiteitszin. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 15.55 Scotts letzte Fahrt (Scott of the Antartic), Engelse speelfilm uit 1948 van Charles Frend. Met: John Milles, Derek Bond, Harold Warrender e.a. (In het Duits nagesynchroniseerd), de Britse onderzoeker Robert Fal con Scott gaat samen met en kele experts in 1911 op weg naar de Zuidpool. Na een lij densweg bereiken ze hun doel, maar de Noor Amundsen is hen voor geweest. Tijdens de gevaarlijke terugtocht sterven de expeditieleden één voor één. 17.35 Super-Grips, spelprogramma met Frank Laufenberg. 18.00 Die Sendung mit der Maus. 18.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, programma van en met kinde- 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Die Düre des Jahrhunderts, reportage over de gevolgen van de grootste droogteperiode van de eeuw voor de Namiblsche leeuwen. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 Der Mann vom Alamo (The man from the Alamo), Ameri kaanse speelfilm uit 1953 van Bud Boetticher. Met: Glenn Ford, Julia Adams, Chill Wills e.a. (In het Duits nagesynchro niseerd). In 1836 bestormen Mexicaanse troepen Fort Ala mo in Texas en slachten ieder een af. John Stroud, die erop uit was gestuurd om de bewo ners van Ox Bow te waarschu wen, wordt gevangen genomen en voor deserteur aangezien. Strout weet zijn imago te zui veren dor gebruik te maken van de kennis, die hij In de ge vangenis opdoet. 21.17 West 3 aktuell. 21.30 Kultur und Wissenschaft ak tuell: Theater der Welt, docu mentaire. 22.15 Hilfe zur Selbsthilfe: Wem nutzt Entwicklungshilfe? repor tage over de verschillende mo tleven van ontwikkelingswer- 22.45 Liebe als Therapie, reportage over Bruno Bettelheims thera pie voor psychische zieke kin- 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 Children's BBC, met Andy Crane. Met: tekenfilm. Superted. Simon and the witch Afl. 7. Mysterious cities of gold Afl. 6. Newsround, Jeugdjournaal. Move it, sportprogramma. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East. Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo. Eastenders, familiefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. People, documentaireserie over de levenswijze met men- sen in Engeland. Afl. 5. First of the summer wine. Afl. 1: Taller exercises. Om meer kans bij Nora te maken pro beert kleine Wally groter te worden. Nieuws. Newsroom South-East en weerbericht. Across the lake. Cagney and Lacey, Ameri kaanse serie. Afl.: Witness to an incident. Weerbericht. BBC 2 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket. Aansl.: Glorious good wood, paardenkoersen. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. Glorioues goodwood, paar denkoersen. Hollywood ladies: BThe ex- Mrs. Bradford, Amerikaanse speelfilm uit 1936 van Stephen Roberts. Met: William Powell, Jean Arthur, James Gleason e.a. De ex-vrouw van een dok ter betrekt hem bij een moord complot. Timewatch special. Night of the long knives. Kende Neder land „de Nacht van Schmelt- zer", tijdens de „Night of the long knives" verving in 1962 de toenmalige Britse premier Harold McMillan op één avond zijn halve kabinet. O.l.v. Mi chael Cockrell wordt over deze „historische nacht" nagepraat. Europeans. Vandaag: Minder heden. The travelshow, toeristisch magazine. Under the sun. Afl.: Celso and Newsnight, actualiteitenmaga zine vanuit Parijs. Cricket. Weerbericht. Open University. Einde. EB Ondertiteling via Teletekst Es) Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending "3 Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.15 16.45 17.00 18.00 19.00 19.30 20.00 21.00 22.00 32.00 00.00 01.00 The Lucy Show. Lady Lovely Locks. Countdown. Mobil Motorsport Nieuws. Waterpolo. Voetbal. Tour de France. Australian Rules Voetbal. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 Nino Firetto. 19.30 Alio Alio. 20.00 Betrayal. 21.50 World News and Weather. 22.00 Savage Wilderness. 00.00 World news and Weather and The Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: R.E.M. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal Hammer. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 16.55 Jazz in. 17.25 Écho. 18.05 Brèves et Mètèo Européene. 18.10 Récréation. 18.30 L'imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Histoires Naturelles. 20.00 Ciné-club. 21.30 Papier glacé. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Météo Européene. 22.35 Apostrophes. 23.40 Eurosud. 00.45 Apos. 01.00 Fin de Programme. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Fauler Zauber. 17.45 RTL-Spiel. aansl.; Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwie mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Reporter des Verbrechens (Hot shots), Amerikaanse mis daadserie. 20.15 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau, Amerikaanse serie. 21.10 Cartier Affare (Cartier Affair), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Rod Holcomb. Met: Joan Collins, David Hasselhoff, Telly Savalas e.a. 22.45 RTL aktuell. 22.55 Freibeuter des Todes (The is land), Amerikaanse horrorfilm uit 1980 van Michael Ritchie. 00.45 Betthupferl. 00.50 Einde. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. 17.30 Journaal. KRO 17.40 Mars- en showwedstrijden WMC '89. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. TROS 15.30 Diamond Award Festi val 16.23 75 Jaar Koninklijke Luchtmacht. 16.50 Sport in steen tjes 17.00 Derrick BRT 1 DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Bon appétit Paul Bocuse. 10.30 Gefahr für die grauen Giganten 11.20 Zeugen des Jahr hunderts 12.25 Mit jeder Peda- lumdrehung... 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Diese Wo- che im Europaischen Parlament. 14.00 Hallo Spencer. 14.30 Eine Frau in Venedig 15.15 Nüsse für den Ratselfreund. 15.30 Tages schau. 15.35 Da schau herl 16.00 Jo nas und der verschwundene Schatz. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Busch- krankenhaus. DUITSLAND 2 10.00 Heute. 10.03 Bon appétit Paul Bocuse 10.30 Gefahr für die grauen Giganten 11.20 Zeugen des Jahrhunderts 12.25 Mit jeder Pedalumdrehung...*. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Zu besuch bei Ruth Francken 13.45 Sommerfestival im ZDF. 15.15 ZDF - Ihr Programm mit dem Glück- stelefon. 15.25 Heute. 15.28 Mit dem Wind um die Welt. 16.10 Logomobil. 16.25 Freizeit. 16.55 Heute. 17.10 Jagdszenen aus Hollywood. 17.15 Sommerfestival im ZDF - Western. DUITSLAND 3 12.35 Teletekstoverzicht. 13.00 Sport im Westen extra. 16.15 EBull- dog Drummond. 17.15 Der Schatz ist vergoldet. 17.35 Super-Grips. BBC 1 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 Newsroom South-East. 10.00 Nieuws. 10.10 Muppet babies. 10.25 Hartbeat. 11.00 Nieuws. 11.10 Gentle Ben. 11.30 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.10 Popeye. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. 13.55 Newsroom South-East. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Life file. 15.20 mae West. 16.50 Lifeline. 17.00 Te kenfilm. 17.10 Children's BBC. BBC 2 07.55 Open University. 08.20 Einde. 10.00 Teletekst. 10.50 Castles of Scotland. 11.25 Open University. 11.50 Cricket. 14.05 Weekend out look. 14.10 Holiday outings. 14.20 Postman pat. 14.35 Cricket. 15.00 Nieuws. 16.00 Nieuws. 16.50 Nieuws. 16.53 Newsroom South- East. 17.00 Glorious goodwood. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Joodse wandelingen. 19.04 Peper en zout. 19.53 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: Mitnight hour. 01.02 The groove juice special. 05.02-07.00 Q.Q. le Q. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Twaalf provincies. 21.00-21.30 Rechtswijzer. REGIONAAL Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT-Huisorkesten. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Over stuur. 20.00 Orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 BRT Filharmonisch Orkest. 22.00 Kamermuziek. 23.15 Criss cross. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw in zomer tijd. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- room. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo. 07.20 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 De honderd minuten van Lex Lammen. 14.04 Als er één over de dam Is. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries draalt RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Drob of d'onderVan Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha, die Holland, met Peter Hol land. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Ludwig van Beethoven. 10.35 Dvorak en Janacek. 11.00 Muziek voor Vihuela. 11.30 Kondrashin dirigeert Sjostako- vitsj (4). 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Hoofdletters en schone tonen.. 17.00 Tafelmanieren. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Vis bij de vleet. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Marathon intervleuw. 17.55 Mededelingen REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 le wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Ne derland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: nonstop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultu reel café met Annemarie de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Dit waren toen ook hits. 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. BRT 2 06.05 Dag en dauw 08.10 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Vlaamse vedetten. 14.00 Pluche en plastiek 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toeren?. 18.10 Hitriders. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuziek: Bach en Hëndel. 13.10 Divertimento in Es, Mozart. 14.00 Avantgarde 14.30 Schubert, Mendelssohn, Mor telmans, Von Weber, Raff. 16.30 Wel thuis. 17.30 Vakantieland: Turkije. 18.10 Actueel.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13