Handelaar in hart en nieren EISEN schaduw Geslaagde testvlucht biedt B-2 ('Stealth') geen zekere toekomst Ruud Lubben for president: Palestijnse kinderen eindelijk weer naar school ,IK BEN EEN FATSOENLIJK MENS Politiek Partij Parlemen BINNENLAND iicidócSouxont ZATERDAG 22 JULI 1989 PAGIN JERUZALEM Zo'n tweehonderd duizend Palestijnse kinderen in de door Israël bezette gebie den zijn gisteren voor het eerst na anderhalf jaar weer naar school gegaan. Op bevel van de Israëli sche bezettingsautoriteiten waren de scholen sinds het begin van de intifa- dah, nu ruim twintig maanden geleden, het grootste deel van de tijd gesloten. Als de hervatting van het ba sisonderwijs de komende da gen rustig verloopt, zo hebben de Israëlische autoriteiten toe gezegd, zullen geleidelijk ook andere scholen worden hero pend. Over de mogelijke ope ning van de vijf Palestijnse universiteiten, die al langer op militair bevel gesloten zijn, is nog met geen woord gerept. De Verenigde Staten en de Europese Gemeenschap heb ben bij Israel herhaaldelijk ge protesteerd tegen de Israëli sche schending van het funda mentele mensenrecht op on derwijs. „Wij hebben de in druk dat de internationale druk die op de Israëlische re gering is uitgeoefend voor de opening van de Palestijnse scholen van doorslaggevende betekenis is geweest", ver klaarde Rolf van Uye, de woordvoerder van UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Palestijnse en Israëlische criti ci hebben de schoolsluiting op de westelijke Jordaanoever al tijd gezien als een collectieve strafmaatregel tegen de Pale stijnse bevolking, in een po ging de Palestijnse opstand te breken. Hoewel tijdens de langdurige schoolsluiting in sommige steden en dorpen groepen scholieren in clubge bouwen, privé-huizen en zelfs onder een boom in het veld les kregen, waren de meeste Pale stijnse kinderen van onderwijs verstoken. De Israëlische auto riteiten hebben de sluiting van de Palestijnse scholen steeds gerechtvaardigd door te bewe ren dat de scholen bronnen van onrust waren. Overigens steunen de onder grondse leiding van de Pale stijnse opstand en de islamiti sche verzetsbeweging „Ha rnas" de hervatting van het onderwijs. Dolfijn sterft aan maag vol plastic NEW YORK Vier dagen nadat een drie meter lange spits- snuitdolfijn in ondiep water was geraakt bij het Amerikaanse Long Island, is het dier overleden in het New York Aquarium. De doodsoorzaak is waarschijnlijk de grote hoeveelheid plastic tassen en vuilnis die in de maag van het dier is aangetroffen. De maag van de vrouwtjesvis was geheel gevuld en gedeeltelijk ge blokkeerd door plastic afval dat het dier in de oceaan had ge- consummeerd. Dit bleek uit de sectie die is verricht door een drietal wetenschappelijke instellingen. Waarschijnlijk was het plastic er de oorzaak van dat het dier ondervoed en uitgedroogd raakte, steeds zieker werd, aanspoelde en vervolgens stierf. Spitssnuitdolfijnen worden zelden gezien omdat ze leven in diep water Milieuactivisten hebben al diverse malen melding ge maakt van plastic afval en ander vuilnis dat een regelrechte be dreiging vormt voor het leven in de zee, omdat het niet afbreek baar is. Een aantal instellingen, waaronder de Amerikaanse dienst voor milieubescherming (EPA), zal stukken weefsel van het dier gaan onderzoeken op gifstoffen en ziekten. Het volledig rapport zal over enkele weken bekend zijn. HENGELO Hij is het type van twaalf ambach ten, dertien ongelukken. Op zijn vijftiende al het huis uit, veel baantjes in Nederland en Duitsland, als kok („met lof ge slaagd"), bedrijfleider danwel eigenaar van café, restaurant of hotel. Ruzie met de baas, faillissement, te hoge onkosten, inge trokken vergunning, steeds ging er wel iets mis waardoor het toch weer niets werd. Nu probeert hij het opnieuw, met de handel in nieren, R. Oude Groote Beverborg (32) uit Hengelo. Lang werkte hij in Duitsland samen met zijn broer - „Altijd ruzie, maar we namen het ook altijd voor elkaar op". Maar nadat die was overleden aan kanker, ging hij alleen verder. „Ik ben niet getrouwd. Ik heb wel veel bekenden maar nooit een hechte vriendschap gehad. Wel eens vriendinnen, maar, nou ja, ik heb mijn vrijheid nodig. Als ze me meer dan twee keer per week gaan op bellen krijg ik het al benauwd, een soort claustrofobie". Terug in Nederland werd na een maand zijn gloednieuwe Mercedes met alles erop en er aan gestolen. ..Toen was ik het zó zat Ik zei. ik kap ermee. Ik had geen zin meer om iets nieuws te beginnen. Maar ja, ik kreeg weer een telefoontje uit Duitsland waar ik in een hotel kon werken. Dat liep fi naal uit de hand. Veel strubbe lingen met de bedrijfsleiding. „Ik ben daar dus weggegaan". Als hij toen had geweten dat hij zijn nier kon verkopen, had-ie het meteen gedaan. „Ik heb hier toen veel gesollici teerd, maar niemand wou me aannemen. Ze hebben liever mensen onder de 26, die kun nen ze het minimumloon beta len. En toen zag ik op de tele visie die graaf Adelmann. Ik had geld nodig, ik móest uit de problemen komen. Ik ben toen naar Duitsland gegaan". „Bang? Waarom zou ik? Ik zag het als een ideale oplossing, een kans om misschien in de toekomst weer iets nieuws te beginnen. Ik heb een paar mi nuutjes met de graaf gepraat, maar hij moest weg dus heb ik de rest afgehandeld met zijn secretaresse. Ik kreeg formu lieren mee, die ik heb inge vuld en dezelfde dag ingele verd. De volgende dag gingen we terug naar Nederland". „Daarna kwamen er gesprek ken, dit en dat, zus en zo, en er werd mij aangeboden of ik niet zelf wilde beginnen. Ze zeiden dat het beter was als ik zaken voor hen zou doen. Ik had er überhaupt niet aan ge dacht om voor ze te werken, dus ik heb niet meteen ja ge zegd, maar na een paar dagen toch wel. Ik heb gezien hoe zij hét daar deden. Je kan niet zo maar een ziekenhuis binnen stappen met de vraag of ze even iemand willen keuren. Het grootste deel gebeurt in privé-klinieken". „Toen ben ik naar Nederland gegaan en ik heb geprobeerd advertenties te zetten. Ik weet niet meer precies wat de tekst was, maar het was zoiets als: 'U wacht al te lang op een transplantatie? U zult me eeu wig dankbaar zijn want ik kan u helpen. Ik richtte me dus tot de nierpatiënten, want op zo'n advertentie komen vanzelf ook donoren af. Maar de tekst werd geweigerd. Toen heb ik een andere advertentie gezet, om te zoeken naar mensen die Oude Groote Beverborg: „Als mijn handel bij de wet verboden wordt, dan stop ik meteen. Ik wil niets illeqaals doen". foto: pers unie geld nodig hebben. Die bied ik een oplossing. Ja, anders springen ze misschien voor de trein of nemen ze pillen. Dit is toch een veel betere oplos sing". „Nu het om geld gaat, begint iedereen over infectieziekten enzo die je er aan kan over houden. Maar we werken met hele goede artsen. En ik dwing niemand. Ik ga persoonlijk naar de mensen toe die zich hebben aangemeld, dat doe ik niet telefonisch, en dan doe ik ze een aanbod. Dan zeg ik al tijd dat ze er nog over mogen nadenken. En ook dat ze altijd terug kunnen, ook al hebben ze het contract getekend. Als ze twee minuten voor de ope ratie 'nee' zeggen, dwingt nie mand ze om toch door te gaan". Geen contracten Er hebben zich nog geen Ne derlandse patiënten bij hem gemeld voor een nieuwe nier. „Ik heb wel wat telefoontjes gehad van patiënten die vra gen hebben, maar er is nog geen sprake van contracten of zo. Maar dat is geen probleem, er zijn genoeg dialysepatiënten die een nieuwe nier willen. En als ik een bepaald aantal dono ren heb, dan stop ik hiermee. Niet omdat ik het verkeerd vind hoor, want ik doehet heel netjes. Ik help mensen met financiële problemen en mensen die een nier willen. Niet zoals in de Derde Wereld. Daar wordt geknoeid, dat is echt onethisch. Dat zijn ook slechte nieren, die halen ze uit hele arme mensen uit krotten wijken. Die mensen zijn on dervoed, hebben allerlei ziek tes. Ja, dan is het risico op af stoting na de transplantatie natuurlijk heel groot. Hier in Nederland heb je een goede gezondheidszorg, dus met een Nederlandse nier is de kans op afstoten veel kleiner". „Ik heb er nog geen cent aan verdiend, maar dat komt nog wel. Voorlopig heb ik mensen achter me staan die er ver trouwen in hebben en die voorzien voorlopig in mijn le vensonderhoud. Er wordt wel gezegd dat alleen rijke mensen die nier kunnen betalen, maar als dit legaal blijft dan wordeh die nieren steeds' goedkoper. Want er zijn honderden men sen die wel een nier willen verkopen. En als de rijken een nier kopen, dan kunnen men sen met niet zoveel geld eerder aan de beurt komen voor nieren van overleden do noren". Er zijn berichten dat Euro transplant sinds de publiciteit over de handel bijna geen nie ren meer aangeboden krijgt. Een woordvoerdster van deze organisatie ontkent dat en zegt dat er de afgelopen week wel degelijk organen aangeboden, maar het aanbod is het hele jaar al slecht. „Wij hebben al tijd een percentage weigerin gen Verband met de Hengelo se handelaar is er niet", aldus de woordvoerdster. „Eurotransplantzegt de handelaar, „ik wil nie mand maar bij Eurotrans plant gebeuren ook dingen die niet door de beugel kunnen. Ik wil natuurlijk niet dat mensen hun codicil intrekken, daar heb ik ook geen belang bij". Negatief Ziet hij daar dan reden voor? „Nee, maar mensen van Euro transplant komen heel nega tief op mij af en zeggen van dit en dat of zus en zo, maar dan kan ik ook met argumen ten komen. Waat ik dus weeteh, van mensen en ik denk niet dat ze me iets voorgelogen hebben, er is er zelfs eentje bij die heeft bij Eu rotransplant gewerkt en die deed een boekje open, nou eh, goedemiddag! Waar mensen werken worden altijd wel fou ten gemaakt, maar ik bedoel: voor een dode moet je toch wel een beetje respect heb ben". „Ik zeg niks van Eurotrans plant, ik zeg alleen: ik heb ge hoord wat ze over Eurotrans plant zeggen. Ik zeg niet dat Eurotransplant hier de boel zit te belazeren ofzo, geen haar op mijn hoofd die daaraan denkt. En als er al zoveel mensen zijn die hun codicil intrekken dan wil ik geen olie op het vuur gooien en zeggen van wat er daar aan verkeerde dingen ge beurt". Meer wil hij er niet over zeggen, waardoor het bij insinuaties blijft. Over zijn eigen zaken is hij heel duidelijk: „Als mijn han del bij de wet verboden wordt, dan stop ik meteen. Ik wil niets illegaals doen. Maar vol gens mij kunnen ze helemaal geen wet maken die dit kan verbieden. Wij doen goed werk en ik ben een fatsoenlijk Gloeiende koeien oog warm noch koud van de actie maar volgens Lekker Dier hebben ook koeien er een gloeiende hekel aan om de hele dag met hun kop in de ko kende zon te staan. Boven 25 graden slaat bij In een zonovergoten weiland onder de rook van [<oejen en andere weidebewoners de lusteloos- Utrecht hebben leden van de actiegroep Lekker hejd toe hetgeen resulteert in een verminderde Dier gisteren een kudde koeien voorzien van een eet|USt en in een mindere melkproduktie. partij parasollen. De dieren werden zo op het foto: anp SUSKE ENWISKE DE SPEELGOEDSPIEGEL (Van onze medewerker A.H. Lind) DEN HAAG Met een zucht van verlichting moeten de Amerikaanse minister van defensie en de luchtmachtleiding be gin deze week het bericht hebben ontvangen, dat de eeFste testvlucht van de nieuwe B2-bommenwer- per goed was verlopen. De ontwikkeling van de B2- bommenwerper is naast het Strategie Defensie Initiative (SDI) het kostbaarste project van de Amerikaanse defensie begroting. In het totaal zal het, niet gecorrigeerd voor inflatie, zeventig miljard dollar gaan vergen, waarvan 132 bommen werpers kunnen worden be kostigd. Een half miljard dol lar per toestel. Een prijs die zelfs vele Amerikanen te gor tig wordt. Dat blijkt ook uit de weerstand die het project on dervindt bij de huidige behan deling van de defensiebegro ting in het Huis van Afgevaar digden. De House Armed Services Committee zal voorstellen op het B2-budget voor 1990 van 4,7 miljard dollar achthonderd miljoen dollar te korten. Dat bedrag van 4,7 miljard is ech ter nog kinderspel vergeleken met de bedragen die in 1992 tot en met 1994 nodig zijn. Het gaat dan jaarlijks om circa acht miljard dollar voor de bouw van de vliegtuigen. Kapitaalvernietiging Bij de besprekingen over de B- 2 is de moeilijkheid dat tot en met dit jaar reeds ruim 23 mil jard dollar in het project is ge stoken. Stopzetting daarvan zou dus een dermate kapitaals vernietiging betekenen, dat het niet goed verdedigbaar is. De huidige besnoeiing van achthonderd miljoen stuit ech ter ook op bezwaren van het Pentagon, omdat het testpro gramma, dat al achttien maan den achter is, er nog eens door zou worden vertraagd. Met als gevolg dat de toestellen uitein delijk weer duurder worden: 725 miljoen dollar per stuk. Afgevaardigde Les Aspin, die als deskundige op wapenont wikkeling en -aanschaf be kend staat, meent dan ook dat de B2 in een vicieuze cirkel is beland. Maakt men de jaarlijk se kosten acceptabel voor de begroting, dan is de uiteinde lijke prijs voor het vliegtuig te hoog. Maakt men omgekeerd het prijskaartje van het vlieg tuig enigszins acceptabel, dan is dat budgettechnisch niet te verkopen. Aangezien het defensiebegro tingsdebat over de B-2 volgen de week begint, zou een mis lukte of uitgestelde testvlucht van zeer nadelige invloed zijn geweest op de besluitvorming over dit onderwerp. Technisch wonder Maar wat krijgen de Amerika nen eigenlijk voor al dat geld? In elk geval een vliegtuig dat qua concept een wonder van technisch vernuft mag worden genoemd, speciaal op het ge bied van vormgeving en mate riaalgebruik, met als doel de kans op ontdekking met ra dar- en infrarode detectiemid- delen te verminderen. Het radarsilhouet is uiterst klein, terwijl absorberend ma teriaal de electromagnetische radargolven sterk verminderd doet terugstralen. Men ver wacht dat de huidige radarsta tions het toestel eerst op dertig mijl afstand kunnen ontdek ken, terwijl de radars van de jachtvliegtuigen met hun ge ringer vermogen pas op het laatste moment de bommen werper zullen zien. Een en an der maakt het vliegtuig dan ook bijzonder geschikt om in een luchtverdedigingssysteem door te dringen en daar ver rassingsaanvallen uit te voe- Het toestel is speciaal voorzien van elektronische middelen om zeer nauwkeurig doelen op te sporen en te herkennen, zo dat bijvoorbeeld de gevreesde mobiele SS-24 en -25 raketop stellingen binnen de Sovjetu nie kunnen worden uitgescha keld. Ook kunnen speciale doelen, zoals ondergrondse hoofdkwartieren, met grote nauwkeurigheid worden aan gevallen. Libië Naast deze vooral op doelen in de Sovjetunie gerichte taken wordt in toenemende mate door het Pentagon de nadruk gelegd op de mogelijkheid het toestel in te zetten voor het uitvoeren van verrassingsaan vallen elders in de wereld. Hierbij wordt gerefereerd aan de verrassingaanval op Libië twee jaar geleden. Volgens het Pentagon zijn bij deze actie twee marinege vechtsgroepen met vliegkamp schepen, 35 ondersteunende vliegtuigen, 84 gevechtsvlieg tuigen en 8 buitenlandse vlieg- bases vijf dagen in de weer ge weest. Hetzelfde karwei zou nu vanaf het grondgebied van de Verenigde Staten kunnen worden uitgevoerd door enke le B2-bommenwerpers, onder steund door luchttankers. Het toestel is immers in staat om zonder bijtanken een bom- menlast van 25.000 kilo over een afstand van 11.000 kilome ter te vervoeren. Een keer in de lucht bijtanken verlengt de reikwijdte tot 16.000 kilometer. Zo kan vanuit de VS elk land op aarde worden bereikt, zon der gebruik te hoeven maken van buitenlandse bases. Het is derhalve een zeer hoogwaar dig vliegtuig, waarvan de kos ten echter elke fantasie tarten en waarvan nog niet echt be wezen is, dat het aan alle ver wachtingen zal voldoen. (De auteur, ktz.-b.d. Lind. is verbon den aan het Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen, Clingendael DEN HAAG Net als in onze tv-journaals worden er in de Ameri kaanse 'news shows' soms gesprekken ge voerd met correspon denten in het buiten land. Afgelopen maan dag kreeg een aantal van deze mannen en vrouwen door hun thuisbasis de vraag voor gelegd waarom presi dent George Bush eigen lijk in 'The Netherlands' was. Dat was tamelijk vervelend voor die ver slaggevers, omdat zij het antwoord schuldig moesten blijven. Bush zelf verschafte geen opheldering. Toen een re porter hem uiteindelijk recht op de man af vroeg waarover hij nu eigenlijk met de Nederlandse premier had gepraat, begon hij er om heen te draaien De naast hem staande .Lubbers vond dat kennelijk niet zo ge wenst. Haastig schoot hij Bush te hulp: „Over alles. We hebben over van alles gepraat" Waarna de kijkers nóg niets wisten. Een verslaggever van Cable News Network (CNN), dat ook in sommige delen van Nederland te zien is, vond er iets op. 's Avonds bij een overzicht van de activiteiten van de president meldde hij dat het bezoek aan dit landje van molens en kaasmeisjes waarschijnlijk een beloning was voor 'prime minister Ruud Lubbers'. Deze had immers de USA prima ge holpen in de zaak rond de kruisraketten („hij was be reid de wapens te plaatsen toen een meerderheid in zijn land daar fel tegen was"). Tevens had hij nog dit voor^ jaar door bemiddelende ge sprekken met de Duitse bondskanselier en de Britse IJzeren Dame een crisis in de NAVO over het al dan niet moderniseren van de korte-drachtraketten helpen voorkomen. Hoe de CNN-man aan zijn wetenschap kwam vermeld de hij niet. Wel liet hij door schemeren dat hij bronnen in het gevolg van Bush had aangeboord. Waarschijnlijk had de reporter nog gelijk ook. Want wat zou anders de reden geweest zijn voor déze Amerikaanse president om ons land te bezoeken? Al zijn voorgangers hadden, in een tijdsbestek van ruim twee honderd jaar, de invitaties van Den Haag afgeslagen. Zelfs de charmes van konin gin Beatrix waren niet vol doende om de toch zo hoffe lijke Ronald Reagan ertoe te brengen Nederland eens in een reisschema op te nemen. Kassa Nog een reden om aan te ne men -dat de CNN-verslagge- vér de spijker op de kop had geslagen was de uitdrukking op het gezicht van Lubbers. Alle keren dat hij samen met Bush op de buis kwam keek de Nederlandse pre mier als een kat die net een schoteltje heerlijke room heeft leeggelebberd. Tja, het zal je maar gebeuren: de grootste van de Groten der Aarde komt bij jou op be zoek, terwijl je net voor mis schien wel de spannendste verkiezingscampagne in je politieke carrière staat. Kas sa! Het enige dissonantje voor Lubbers was misschien dat Bush ook tijd uittrok voor een gesprek met de opposi tie. De Nederlandse pers leg de dit onmiddellijk uit als een bewijs dat het Witte Huis rekening houdt met de mogelijkheid dat de volgen de Nederlandse minister president Wim Kok heet. De huidige premier kon zich echter troosten met de ge dachte dat Kok 's ochtends al om half acht moest op draven voor een apartje van welgeteld 39 minuten met Mr. President. Niet echt iets om later de kleinkinderen mee te verbluffen. Kok maakte er overigens het beste van. Op een pers conferentie meldde hij dat hij het had gewaagd Bush een idee mee te geven. Deze moest maar weer gauw eens een topontmoeting met Gor- batsjov beleggen. Het is ove rigens de vraag hoe het pu bliek die mededeling heeft opgevat. Veel mensen schie ten in de lach als een politi cus in dit piepkleine landje de president van die reus achtige Verenigde Staten de les leest. Zoiets van: „Kok waarschuwt Bush voor de laatste keer". Staatsman Nee, dan Lubbers. Die had zich nog vóór Het Bezoek een aanvang nam, de rol van beminnelijk lachende en boven het politieke ge- woel verheven staatsni aangemeten. Zaterdag op partijraad van het Cl sprak de premier zijn „vr den uit de journaliste zelfs kapittelend toe, om ze naar zijn mening voo gekomen waren om hem kritiek te horen op K en Voorhoeve. „Dan spits zij de oortjes...". Maar dl keer moest hij - tot gr vermaak van de zaal journalisten teleurstel! „Laat ik niet spreken o\ andere partijen, maar alle over wat ons zelf te dc staat". Staatsman Lubbers deze woorden, nadat hij vt de tweede keer tot CD lijsttrekker was gekoz Onder de leuze 'Verder Lubbers' gaan de christi democraten de verkiezing in. Niet verrassend, w drie jaar geleden werkte aanpak - 'Laat Lubbers karwei afmaken' - voorti felijk. Nog mooier voor CDA is dat de premier indruk wekt dat hij eigenl niets van deze persoonli heidscultus moet hebben, theater 't Spant te Bussi trok hij een gezicht v 'ajakkie, hoe hebben ze nu weer kunnen doen?', to hij omhoog keek naar eigen uitvergrote conterff sel. Zo'n houding wordt waardeerd in dit soms zeer calvinistische land. tegenstelling tot zijn aansi lerige voorganger Dries Agt, die dan ook door groot aantal mensen wt verafschuwd, komt Lubbi tegemoet aan het typis Nederlandse gezeg maar gewoon, dan doe je gek genoeg. Geen voorkeur De premier speelt deze zo perfect dat men bijna i in de gaten heeft dat oo|( i» een politicus is met een tij waarvoor hij zich si maakt. Dat belang is menteel vooral de schijn vermijden dat het CDA voorkeur heeft voor Pv of VVD. De reden daarvan is toen de liberalen dit vo jaar het kabinet opbliez voor het eerst na de Twe< Wereldoorlog de mogeli heid ontstond van een tie zonder het CDA. VV leider Joris Voorhoeve kort na zijn aantreden fractieleider verklaard hij geen principiële bezi ren zag tegen een sam werking met Wim Deze laatste ging nog ver< hij maakte er geen gehi van dat hij het CDA, dal zo'n 75 jaar in de reger zit, graag eens in de oppi tie zou zien. Dat alles deed Lubbers een haas terug naar het ra den vluchten. sloeg hij twee vliegen in klap. De VVD moest naar rechts, op straffe plat gedrukt te worden d het CDA, en kwam dus tomatisch te ver van PvdA af te staan om de tation' met deze partij vo te zetten. Derhalve hebl ook de sociaal-democra nog maar één mogelijke litiepartner: het CDA. Het heroveren van de trumpositie is de ware n dat de premier zich, als w hij zelf een president van Verenigde Staten, hoog ven de partijen verheft, passend antwoord op die tiek heeft de concurrei nog niet gevonden, moest VVD-voorzitter G jaar ('Beste Leendprt'), hij als gast op de CDA-p tijraad zo warm-mense door de premier werd dankt voor zijn pogingen coalitie toch nog te redd Lachen als een boer kiespijn heeft en die v dat de tandarts hem de ste jaren zal weigeren te handelen. Want Ginjaar besefte goed dat Lubbers in Busi in feite afscheid stond te men van de VVD. De C lijsttrekker acht de tijd komen voor een coalitie I de PvdA, al was het al maar om de afstand tr sociaal-democraten en ralen zo groot mogelijl mak^n eh te houden. Pv voorzitter Marjanne Sint blij zijn geweest dat zij] uitnodiging voor de Cj bijeenkomst had afgesl; Want waarschijnlijk Lubbers dan, om de midj positie van hem en zijn tij nog eens te benadrul ook voor haar een paar telijke en dus dodi woorden gevonden. RIK IN 'T H( 05 ioiGinoE non6cn 6Rnn mnam en jenon, ner mm rn/rne/t. nee nnn aoono vrni oe mi ton nu leoeneen nnn aoono /s nuoen ie or

Leidse Courant | 1989 | | pagina 4