Etappezege Theunisse mooier dan wereldtitel TOUR fieidoeSouuwit Kritiek Theunisse en Rooks op rol van Alcala Tourkroniek 0PDEL0SSE Van Poppel wint in Ulvenhout FIGNON VEROVERT VERRASSEND GELE TRUI Illustere voorgangers DERDE OPEENVOLGENDE ETAPPEZEGE VAN LONGO Dagboek TOURist Albertville trekpaard voor heel Alpenland Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! "SPORT DONDERDAG 20 JULI ALPE D'HUEZ Voor Gert- Theunisse en Steven looks is het een leerzame Jour. De fietsende „Siamese tweeling" kreeg bevestigd dat Ie Tour-zege alleen is wegge ld voor een topfitte renner leerden dat vier kopman- i in een ploeg een onwerk- jare situatie oplevert. Mochten je vaandeldragers van het Ne- lerlandse wielrennen hun ■ontract met PDM verlengen, jan willen zij harde noten craken over de taakverdeling en met name de rol van Raul Ucala ter discussie stellen. Rooks en Theunisse zijn aller minst te spreken over de Mexicaan, die in hun ogen te veel vanuit eigen belang ope- eert. Rooks neemt het Alcala jiivoorbeeld kwalijk dat hij in de Pyreneeënrit naar Super- bagneres verzaakte tempo te maken op de Peyresourde op een moment dat Fignon het contact met de groep verloor. „Een misser, omdat we Fignon die dag op zeker twee minuten hadden kunnen fietsen", oor deelt Rooks, die vindt dat Al cala daarvoor de aangewezen man was. „Het was toen niet aan Gert-Jan of mij om te rij den. Alcala had toen tempo moeten maken, dat behoorde tot zijn taak. Als dat was ge beurd, hadden we Fignon een slag kunnen toebrengen. Hij was die dag gewoon niet goed. We hebben daar een kans la ten liggen. Dat krijg je als je met vier beschermde renners zit. In de toekomst moet dat veranderen. Er moeten te veel belangen worden verdedigd. uit de wind Iedereen rijdt voor z'n plekkie of zijn trui. Als je echt voor de Tour-overwinning wilt rijden, moeten er hooguit twee man beschermd zijn". Een mening die wordt bevestigd door Theunisse, die op l'Alpe- d'Huez zijn eerstge etappezege in de Tour binnenhaalde. De ook in Frankrijk populaire Nederlander, wijst in dat ver band voornamelijk op de vlak ke ritten, waarin maar liefst vier renners uit de wind moeten worden gehouden. Theunisse: „Dat is te veel van goede voor de overige vijf, van wie er de eerste week ook nog eens twee niet in orde waren. Daarom hebben wij te veel in de wind moeten rijden en dat kostte veel kracht. Dan ben je wel eens jaloers op andere kopmannen, die altijd een mannetje bij zich hebben. Dat is het nadeel van vier be schermde renners. Daar kwam nog bij dat de andere ploegen ons het vuile werk wilden la ten opknappen, omdat we met vier man voorin reden. En mèt Alcala bleek het moeilijk werken. In de rit naar Brian- con maakt hij tempo, terwijl Rooks blij was te kunnen vol gen. Dan begrijp je er weinig van. Maar het is ook zo moei lijk communiceren met die jongen. Hij verstaat geen Ne derlands en wij spreken niet vloeiend Engels. Het duurt te lang voor je hem iets duidelijk hebt gemaakt. Hij rijdt te veel voor zichzelf, hoewel ik de in druk heb dat hij nogal wordt beïnvloed door allerlei mensen in zijn omgeving. Die Mexi caanse verslaggevers bijvoor beeld vertellen Alcala elke dag dat hij nog hoger kan eindi gen. Dat speelt allemaal mee bij die jongen". Wonderen In de resterende dagen laten Theunisse en Rooks zich aan het algemeen klassement niet zoveel meer gelegen. Rooks: „Een eindzege is onbereikbaar, of er moeten wonderen gebeu ren. Voor mij is nog eens dui delijk geworden dat de Ronde van Frankrijk onmogelijk is te winnen als je niet topfit aan de start verschijnt. Ik heb te veel gesukkeld om een rol van be tekenis te kunnen spelen. Als ik goed ben, hoef ik echt niet te lossen op l'Alpe-d'Huez. Maar de etappe-overwinning en een trui maken veel goed." De Noordhollander legt zich de komende dagen toe op het veroveren van de lapjestrui. Hij bereikte gisteren, met on dersteuning van ploeggenoot Sean Kelly, zijn doel. Die liet hem de enige tussensprint HENK STOUWDAM Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 19.19 uur Tour de België Frans, 20.10 uur Tour. BBC 2, 14.35 uur Golf: Brits Sky Channel, 19.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.30 uur Surfen. Sky Channel, 20.00 uur: Tour Sky Channel, 21.00 uur Austra lisch voetbal. Sky Channel. 22.00 uur Golf. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur. Tour de België Nederlands 2, 15.00 uur Tour. Duitsland 2, 15.55 uur: Tennis: West Duitsland-Verenigde Sta ten (Davis Cup). BBC 2, 00.15, 11.50 en 14.35 uur: Golf: Britse Open. Sky Channel, 00.30 uur Tour L'ALPE-D'HUEZ In Brian- :on starten 147 renners voor Ie zeventiende etappe van de londe van Frankrijk over 61,5 km naar l'Alpe-d'Huez. Weer: zeer warm. Parkoers: irie bergen van erecategorie. tüttimann, Zimmermann en ladolato starten niet meer. Jiondi wint op de Galibier Souvenir Henri Desgrange. Theunisse is eerste op de top /oor Vona en Biondi. In afda- ing ontstaat kopgroep 11 ren ters met o.a. Theunisse, Tol- toek, Dhaenens en Anderson, tfijboer stapt af. Kan voet van Croix-de-Fer is /oorsprong 1.15. In de klim aanval van Theunisse. In pelo- >n smoort aanval Mottet, die iter zelf in problemen komt. heunisse eerste op top 1.27 oor Millar, Fignon, Rooks, .■eMond, Alcala en Delgado. Kleinsman stapt af. voet l'Alpe-d'Huez is Theunisse 2.25 voor op Millar :n Bugno en 3.30 op peloton. Nederlander gaat onbedreigd op etappezege af. Achter hem aat Delgado Rondon tempo naken. Vier kilometer onder Ie top valt Fignon aan, Le- Mond kan niet reageren en zerliest gele trui. Delgado wint iprint voor tweede plaats. AIX LES BAINS Chambéo Hernia - opera tie Duclos-Lassalle De Franse beroepswielrenner Gilbert Duclos-Lassalle zal morgen In een ziekenhuis in Bordeaux worden geopereerd aan een hernia. De coureur moet vijf dagen in het hospi taal blijven. Het revalidatie- proces gaat zeker anderhalve maand duren. Duclos-Lassalle had al enige tijd pijn in de rug en het rechterbeen. Eind vori ge maand wees een scanner- onderzoek uit dat de klachten werden veroorzaakt door een verschoven tussenwervel schijf. Nijboer en Kleinsman stappen van de fiets Erwin Nijboer en Rob Kleins man hebben gisteren tijdens de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk de strijd lestaakt. Nijboer gaf op tijdens Ie beklimming van de Gali bier, Kleinsman op de Croix- de-Fer. Voor Erwin Nijboer betekende dit voor de vierde opeenvolgende keer een voor tijdig einde van de Tour. Rob Kleinsman kwam nog wel over de Galibier, maar stapte op de Croix-de-Fer in de be zemwagen. „Ik was helemaal leeg. Op de Croix-de-Fer. stond ik stil. Het had geen zin meer verder te rijden". ULVENHOUT Wat Jean- Paul van Poppel in de Ronde van Frankrijk dit jaar niet lukte, lukte hem wel in de Ronde van Ulvenhout. De ren ner uit de ploeg van Peter Post won gisteren na 100 kilo meter de eindsprint van twee mede-vluchters. Frank Pirard en Daan Luykx waren tegen de krachtsexplosie van de ge tergde Van Poppel niet opge wassen. De Ronde van Ulvenhout was een levendige profkoers, waar de ruim 20.000 toeschouwers met volle teugen van genoten. Tien ronden voor het einde vormde zich een kopgroep van twaalf renners, waaruit Van Poppel, Pirard en Luykx in de laatste rondgang ontsnapten. ALPE D'HUEZ De betovering van l'Alpe d'Huez bestond dus nog steeds. Dit keer was Gert-Jan Theunisse de uitverkoren renner. Te midden van duizenden Nederlanders vierde de bergkoning gisteren zijn gedroomde etappezege. De wraakzoeker kon een voudig niet stuk. De reuzen Galibier en de Croix-de-Fer, die de koninginnerit een grimmig reliëf gaven, had hij al klein gekregen. Zijn supporters schreeuwden hem op l'Alpe d'Huez naar de overwinning. Pastoor Jaap Reuten luidde voor de achtste keer de klokken van de Notre-Dame-de-Neige voor de triomf van een Ne derlandse renner. L'Alpe-d'Huez toverde nog meer. Totaal onverwacht wist Laurent Fignon de Amerikaan Greg Lemond te onttronen als gele-truidra- ger. De Parijzenaar nam met de tong uit zijn mond een optie op de eindzege op een dag dat het van Pedro Del gado werd verwacht. De Spaanse winnaar van vorig jaar deed op een verschrik kelijke manier zijn best, maar hij kon niet toveren. Theunisse deed wat van hem verwacht werd. „Hij was de beste van onze ploeg", wist ploegleider Jan Gisbers. „Alleen hij kon wat ondernemen en hij heeft het fantastisch gedaan". Dit was gelijk een antwoord op de kritiek van koersdirecteur Jean-Marie Leblanc. De baas schreef na de eerste Alpene tappe in zijn column in l'E- quipe, dat elke andere ploeg leider met vier man bij de eerste tien nooit zo behou dend gekoerst zouden heb ben. Gisbers: „Een domme uitspraak van hem. In deze etappe is gebleken, dat Kel ly, Alcala en Rooks niet be ter konden". Links: Top vorm Theunisse was in topvorm en voelde direct na de start, toen de Galibier beklommen moest worden, „superbenen" op de pedalen. Hij stormde naar voren in een groep van elf, kwam als eerste op het „dak van de Tour", liet op de Croix-de-Fer al zijn ge zellen achter en maakte van de tweede helft een persoon lijke triomftocht van zeven tig kilometer. Theunisse kon alles, de betovering van l'Al pe d'Huez werkte. „Mooier dan een klassieker, mooier zelfs dan een wereldtitel", vond hij na afloop. Achter hem deed zijn maatje Rooks al het mogelijke om zijn vlucht te beschermen. „Steven haalde de onmoge lijkste stunten uit om het tempo van Delgado, Le mond, Mottet en Fignon te breken". Dat knechtenwerk kwam Rooks persoonlijk op een inzinking te staan. „Op een bepaald moment ben ik maar eigen tempo gaan rij den, anders was ik echt ont ploft", zei Rooks. Hij had dit niet eerder gedaan dan hij zekér was van Theunisse's overwinning. Als beloning mocht hij van zijn ploegge noten de leiderstrui van het combinatieklassement aan trekken. Ploeggenoot Kelly, met evenveel punten, stond het tricot gaarne af. Geforceerd Rooks was niet meer bij machte zich te mengen in de strijd om de gele trui. Deze ontspon zich pas vier kilo meter onder de top van l'Al pe d'Huez. Het tempo was voortdurend aangegeven door Delgado's Colombiaan se helper Rondon. Zo hard, dat uiteindelijk drie renners overbleven: Delgado, Le mond en Fignon. Het wach ten was op de sprong van Delgado. Zoals hij het vorig jaar in elke bergetappe deed. Het ene jaar is echter het an dere niet. Delgado moest dit jaar voor het eerst twee keer pieken: eerst de Vuelta d'Es- pagna (die hij won), vervol gens in de Tour. Twee zware opdrachten vervullen, viel hem niet mee. Delgado be kocht bovendien in de Al pen zijn geforceerde inhaal race in de Pyreneeën. Hij was daartoe wel verplicht door zijn domme streken bij het begin in Luxemburg, waardoor hij ruim zeven on nodige minuten achterstand opliep. Delgado was op l'Alpe d'Huez de eerste na Theu nisse. Hij bleef één minuut en 55 seconden verwijderd van de gele trui. „Ik kan mezelf niets verwijten. Ik heb gevochten, al het moge lijke gedaan ook verschillen de tegenstanders kapot ge kregen, maar helaas niet al lemaal", zei de Spanjaard, die nuchter vaststelde dat zijn kansen op een herhaling van zijn Tour-zege intussen zeer klein zijn geworden. In het zicht van volgepropte Alpe d'Huez kwam de de marrage van Fignon. De Pa rijzenaar beleefde zijn we dergeboorte als klimmer in het hooggebergte. Hij ging zijn kans toen hij bij gele truidrager Lemond een ver zwakking bespeurde. De Amerikaan beet zich, zoals in alle voorgaande beklim- Laurent Fignon nam met zijn tong uit de mond een optie op de eindzege. FOTO: ANP mingen, vast in het beste wiel, klom steeds meer op karakter dan souplesse. Moegestreden Fignon had de avond tevo ren uitgebreid met Cyrille Guimard over Lemond ge sproken. Zijn ploegleider had de Amerikaan enkele jaren begeleid. Guimard in formeerde Fignon over dq typische rijstijl van de Ame rikaan, zwaar verzet, weinig vermogen tot versnelling. Fignon wachtte tot vier kilo meter van de streep en gaf toen alles. LeMond was niet tot een reactie in staat. In één klap was hij kapot. Del gado had de grootste moeite met een antwoord op de sprong van de Fransman. Lemond kon niet eens meer het wiel houden van de moegestreden Rondon. Fignon veroverde 1.19 op Lemond en heroverde de gele trui, die hij na de klim- tijdrit in Orcieres-Merlette moest afstaan. Hij werd lei der in de algemene rang schikking met 26 seconden voorsprong. „Ik heb nog steeds kans", riep LeMond strijdvaardig ondanks zijn uitputting. De Amerikaan dacht aan de tijdrit over 24,5 kilometer op de laatste dag. Daar tussenin liggen nog drie korte etappes, waarvan twee het karakter bergach tig dragen. De hoogste ber gen liggen achter het pelo ton met de van zelfvertrou wen blakende Laurent Fig non als leider. „Ik sta ver steld. Ik moet toegeven, dat de etappe naar l'Alpe d'Huez mij onmogelijk scheen de gele trui te heroveren". L'ALPE-D'HUEZ Geert-Jan Theunisse boekte gisteren de achtste Nederlandse etappezege op l'Alpe- d'Huez, waar in de de geschiedenis van de Tour de France veer tien keer de eindstreep werd getrokken. Zijn illustere voorgangers waren: 1952: Coppi (Ita) 1926: Zoetemelk (Ned) 1977: Kuiper (Ned) 1978: Kuiper 1979: (twee aankom sten) Agostinho (Por) en Zoetemelk 1981: 1982: 1983: 1984: Winnen (Ned) Breu (Zwi) Winnen (Ned) Herrera (Col) Hinault (Fra) Echave(Spa) Rooks (Ned) Theunisse (Ned) SAINT-JEAN-DE-MAURIENNE Jeannie Longo blijft het pe loton in de Tour Feminin dagelijks haar wil opleggen. De we reldkampioene zegevierde gisteren in de bergrit van Briancon naar Saint-Jean-de-Maurienne over 84 kilometer voor de derde opeenvolgende dag. Maria Canins moest voor de derde keer genoegen nemen met de tweede plaats. De Italiaanse gaf dit keer ruim anderhalve mi nuut toe op de klassementsleidster, die al een voordelige marge van ruim zeven minuten heeft opgebouwd. Monique Knol (vijf de) en Agnes Loohuis-Damveld (zevende) handhaafden zich in het eerste peloton, dat met bijna drie minuten achterstand aan de streep arriveerde. Longo bepaalt zelf waar ze het complete peloton achterlaat. Gis teren gebeurde dat pas halverwege de etappe, die over de Gali bier ging. Tijdens de beklimming was één extra trap op de peda len voldoende iedereen af te schudden. Ook Canins kon de Frangaise geen moment volgen. De Italiaanse kon zich wel los maken uit de grote groep, maar zag Longo niet eerder terug dan bij de overhandiging van de bloemen. ónze correspondent Bob van Huët reisde de Tour de France- karavaan vooruit en geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van het gebied waar in 1992 rond Albertville de Olympische Winterspelen worden gehouden. ALBERTVILLE Op 17 oktober 1986 werd er in het Franse Alpenland heel wat afgezoend. Dank zij een slim spelletje van de toenmalige Franse premier Chirac en de Catalaanse IOC-voorzitter Samaranch kreeg Albertvil le de organisatie van de Olympische Winterspelen van 1992 toebedeeld (en bood Parijs tegelijk alle ruimte aan Barcelona voor de zomerspelen). Maar de jubel zou van korte duur blijken. Het onder Fransen onvermijdelijke ge kibbel kreeg weer eens de overhand. Inzet was welk skistation welke discipline zou krijgen. Jean-Claude Killy, voorzitter van het re gionale organisatiecomité (COJO) en drievoudig olym pisch skikampioen ging door alle intriges onderuit. Nau welijks twee weken na zijn benoeming bood hij alweer zijn ontslag aan. Hoewel er de laatste jaren wat minder sneeuw viel dan voorheen blijkt een periode van afkoeling te hebben ge holpen. Drie jaar na de ver kiezing van Albertville en drie jaar voor het begin van de Spelen zijn de ruzies bij gelegd. De vooral vanwege zijn sponsorcontacten onmis bare Killy keerde terug in de COJO-gelederen en ver deelde de taart: Albertville krijgt als gaststad uiteraard alle ceremonies als ook het voor Nederland interessante schaatsen. De verschillende ski-onderdelen gingen naar Val d'Isère, Tigne, Les Arcs en Les Menuires. Een (tijde lijk) ijshockeystadion van 7500 plaatsen verrijst in Me- ribel terwijl Courchevel het schansspringen mag organi seren Totale kosten: ruim een miljard gulden, waarvan ongeveer tweederde moet worden gedekt uit commer ciële en televisierechten. De voor de ontvangst van de Spelen noodzakelijke werk zaamheden zijn in volle gang. „Voor kinnesinne heb ben we geen tijd meer", zegt Jean-Marc Eysseric, woord voerder van het COJO. „De Savoyards hebben begrepen dat iedereen van deze' bui tenkans kan profiteren". Een buitenkans is vooral de verbetering van de verbin dingen. Albertville, bij me nig wirttersportganger be rucht vanwege de files, zal over twee jaar op nog maar een uurtje van Lyon liggen Dank zij een vierbaans-auto weg, die door de regionale overheden eigenlijk pas voor na het jaar 2000 stond gepro grammeerd. De geasfalteer de aaneenschakeling van tunnels en viaducten kost het lieve sommetje van 250 miljoen gulden, hoofdzake lijk betaald door de staat. Sinds de afgelopen winter rijdt de TGV al tot Bourg- Saint-Maurice, de toegangs poort van het toekomstige olympische gebied. Hele regio De Spelen blijken het ideale trekpaard voor de hele re gio. Een twintigtal construc tiebedrijven bouwt aan de installaties, die van tijdelijke aard zijn of na de Spelen voor andere doeleinden moeten kunnen worden ge bruikt. Eysseric: „Lokale be drijven hebben voorrang bij de uitvoering van het werk. Dank zij de Spelen is de werkloosheid al behoorlijk gedaald Maar nog belangrij ker vind ik dat onze jonge ren in de regio blijven, juist omdat er nu werk is". De wetenschap dat er straks 600.000 bezoekers komen, heeft menig Savoyard idee ën gegeven. Zo is een slager al heel ver met de bereiding van een speciale en uiter aard olympische worst. De argeloos binnenrijdende toerist blijft niet lang in het on gewisse omtrent de toekomst van Albertville. FOTO: PERS UNIE WIELRENNEN Ronde van Frankrijk 17e etappe: 1. Theunisse (Ned) 161,5 km in 5 uur, 10 minuten en 39 secon den (gem. snelheid: 31,192 km/uur), 2. Delgado (Spa) 1.09, 3. Fignon (Fra) z.t., 4. Rondon (Col) 2.08, 5. Lemond (Vst) 2.28, 6. Lejarreta (Spa) 2.41, 7. Rooks (Ned) 3.04, 8. Bugno (Ita) z.t., 9 Millar (Gbr) 3.08, 10. Pascal Simon (Fra) 3.48, 11. Herrera (Col) 4.16, 12. Breu (Zwi) 4.44, 13. Palacio (Col) 5.08, 14. Alcala (Mex) z.t, 15. Mottet (Fra) z.t., 16. Kelly (Ier) 5.26. 17. Bauer (Can) z.t., 18. Caritoux (Fra) 5.51, 19. Roosen (Bel) 6.06, 20. Pino (Spa) 6.25, 21. Gayant (Fra) 6.49, 22. Biondi (Fra) 6.50, 23. Muller (Zwi) 6.52, 24. Fuerte (Spa) z.t., 25. Ruè (Fra) 7.44, 26. Camargo (Col) 7.57, 27. Rodri- guez-Magro (Spa) z.t., 28. Jèrome Si mon (Fra) 8.36, 29. Cornillet (Fra) 9.29, 30. Phillipot (Fra) 9.35, 31. Indu- rain (Spa) 9.40, 46. Van Orsouw (Ned) 14.36, 48. Ducrot 15.20, 49. Ander son (Aus) 15.23, 51. Stevenhaagen (Ned) 15.48, 60. Hampsten (Vst) 18.29, 65. Lubberding (Ned) 19.05, 85. Van Vliet (Ned) 20.54, 92. Maas- sportuitslagen sen (Ned) 22.28, 98. De Rooy (Ned) 22.46, 99. Poels (Ned) z.t., 102. Draaijer (Ned) 23.35, 113. Siemons (Ned) 24.34, 118. Tolhoek (Ned) 25.22, 123. Solleveld (Ned) 26.07, 132. Nijdam (Ned) 27.58, 133. Man- ders (Ned) 28.09. 134. Lammerts (Ned) 28.41, 135. Jakobs (Ned) 28.49, 138. Beuker (Ned) 30.59, 139. Her mans (Ned) 31.08, 141. Hanegraaf (Ned) 31.44, 143. en laatste Schurer (Ned) 32.11. Afgestapt: Nijboer en Kleinsman. Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra) 77 uur. 55 minuten en 11 secon den. 2. Lemond 0.26, 3. Delgado (Spa) 1.55, 4. Theunisse (Ned) 5.12, 5. Mottet (Fra) 5.22, 6. Rooks (Ned) 7.07, 7 Lejarreta (Spa) 8.07, 8. Alcala (Me>0 10.43, 9. Millar (Gbr) 11.49, 10 Kelly (Ier) 14.09. 11 Indurain (Spa) 16.03, 12. Bugno (Ita) 18.55, 13. Pas cal Simon (Fra) 19.05, 14. Caritoux (Fra) 21.19, 15. Pino (Spa) 21.24, 16. Cornillet (Fra) 23.20, 17. Bauer (Can) 23.53, 18. Hampsten (Vst) 26.02, 19 Jèrome Simon (Fra) 27.28, 20. Philli pot (Fra) 27.41. 21. Richard (Zwi) 28.51, 22. Müller (Zwi) 29.24, 23. Fuerte (Spa) 29.39, 24. Herrera (Col) 30.29, 25. Breu (Zwi) 31.10, 26. Ca margo (Col) 32.48, 27. Rondon (Col) 34.09. 28. Palacio (Col) 38.57, 29 Gayant (Fra) 40.44, 30. Roosen (Bel) 41.09. 39. Ducrot 55.08. 50. Steven haagen 1.07.47, 90. Van Orsouw 1 33.58, 97 Tolhoek 1.37.14, 105 Maassen 1.43.38, 107. Manders 1 46.09. 109. Solleveld 1.46.27, 115 Poels 1.52.46, 117. Lubberding 1.56.25, 120. Lammerts 1.57.34, 123. Van Vliet 1.58.25, 124. Hanegraat 1 58 47, 125. Siemons 1.58.50, 127. Nijdam 1.59.28, 128. Schurer 2.00.06. 129 De Rooy 2.00.43, 1356. Draaijer 2.05.46, 138. Beuker 2.11.06, 139 Jakobs 2.11.15, 142. Hermans 2.31.28, 143. en laatste Bomans (Bel) 2.34.19. Dagploegenklassement: 1. Gisbers 13 40.09, 2. Echevarri 0.13, 3. Gui mard 4.29, 4. Legeay 13.01, 5. Nino 14.07, 13. Priem 37.42, 18. Post 48.22, 21. Raas 1.02.24. Algemeen ploegenklassement: 1. Echevarri 233 uur, 56 minuten en 24 seconden. 2. Gisbers 4.38, 3. Legeay 39.39, 4 Guimard 41.49, 5. Vallet 59.34, 18 Priem 3.00.45, 20. Raas 3.50.22. 21. Post 3.57.33. Bergklassement: 1. Theunisse (Ned) 357, 2. Millar (Gbr) 227, 3. Delgado (Spa) 219, 4. Rooks (Ned) 219, 5. Le Mond (Vst) 147, 6. Indurain (Spa) 132. Puntenklassement: 1 Kelly (Ier) 225, 2. De Wilde (Bel) 174, 3. Fidanza (Ita) 114, 4 Rooks (Ned) 112, 5. Bauer (Can) 105. 6. Theunisse (Ned) 102. Tussensprintklassement: 1. Kelly (ler) 101, 2. Tebaldi (Ita) 70. 3. Schu rer (Ned) 42, 4. Arnaud (Fra) 35. 5. Perini (Ita) 30 Combinatieklassement: 1. Rooks (Ned) 81. 2. Kelly (ler) 81. 3. Fignon (Fra) 75. 4 Theunisse (Ned) 67, 5. In durain (Spa) 63. Tour Feminin 7e etappe: 1. Longo (Fra) 84 km in 2 uur. 37 minuten en 35 seconden. 2. Canins (Ita) op 1 33. 3. Elias (Vst) 2.52, 4 Seghezzi (Ita). 5. Knol (Ned), 6. Simonnet (Fra), 7 Loohuis-Dam veld (Ned), 8. Latoski (Can), 9. Goei- goeileva (Sov). 10. Ranucci (Fra) alien zelfde tijd als Elias. 34. Van Moorsel (Ned) 5.54. 41. Westland (Ned) z.t., 48 Monique de Bruin (Ned) 10.59, 52. Petra de Bruin (Ned) 11.46 Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 13.19.40, 2. Canins (Ita) 7.04, 3. Thompson (Vst) 10.32, 4 Odin (Fra) 11.42, 5. Elias (Vst) 11.53. 6. Vick- stedt-Nyman (Fin) 12.58, 7. Bandlnl (Ita) 13.20, 8. Gould (Aus) 14.14, 9 Shannon (Aus) 14.43, 10. Bankaitls- Davis (Vst) 14 45. 22. Loohuis-Dam veld 18.54. 28. Van Moorsel 27.56, 33. Knol 31.41, 35. Westland 33.43, 41 Monique de Bruin 38 24. 61 en laatste Petra de Bruin 1.11.01. Ronde van Ulvenhout 1. Van Poppel (Bllthoven) 100 kilome ter In 2.19,05, 2. Pirard (Dorst), 3. Luykx (St.Wlllebrord) z.t., 4 Van den Akker (Veldhoven) 0.10, 5. Vos (Ge- ffen), 6. Bol (Hoeven). 7 Lauritzen (Noo). 8 Bruyneel (Bel), 9 Wuller (Wdl). 10. Pleters (Zwanenburg) allen z.t.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7