Lesmateriaal voor tv- makers 4 RADIO/TELEVISIE CcicLic Qowva/nt DONDERDAG 20 JULI 1989 PAGINA 15 „Min jon" zoekt muzikaal talent HILVERSUM „Min- de jongerenomroep lx de AVRO organiseert zaterdag 7 oktober een "q- and Song write Fes- Het festijn is be- lvx voor iedereen tus- de vijftien en vijfen- on vai DP ,Sing- ;ival". joeld dertig jaar. iVanneer je een instrument jespeelt en er zelf bij zingt, je ligen teksten schrijft of in een jroep speelt, stuur dan een jassette-bandje met eigen verk naar de AVRO. Het idres is AVRO Minjon, „Sing- ind Songwrite Festival", Post- ius 2, 1200 JA Hilversum. )e demo mag niet langer zijn lan drie-en-een-halve minuut in moet voor 15 september vorden ingezonden. Uit de in- endingen selecteert „Minjon" lijgestaan door een deskundi- e jury met onder anderen leta de Vries en Hans Schif- ers, de beste nummers. )e vertolkers van deze num- ners worden uitgenodigd op 7 ktober naar Hilversum te ko- ien om het in een recht- treekse uitzending van het estival tegen elkaar op te ne- len. Het gebeuren wordt uit- ezonden op Radio 5 om 15.30 „Klanquarel" nieuw AVRO radioprogramma HILVERSUM Een mu- :ikale synthese van rusti- je natuurgeluiden, klas- iieke muziek en new-age- danken voor de vroege uisteraar, die nog even vil dromen. Zo omschrijft le AVRO de vierluik .Klanquarel" die op de :aterdagochtenden van lugustus is te beluisteren >p Radio 4 om 07.02 uur. )e bedoeling van het pro gramma is de luisteraar met ntspannen muziek te laten men aan de realiteit van de Producer van de pro- [ramma's is Pieter Prick. „We lozen de titel „Klanquarel" imdat er met klanken wordt jespeeld op een manier zoals en schilder zijn aquarel naakt". foor diegenen die mediteren net rustige muziek, is het goed e weten dat de muzikale lij nen niet worden onderbroken loor aan- en afkondigingen. OPRAH WINFREY SHOW": DOORTASTEND EN PERSOONLIJK Oprah Winfrey Show. Praatprogram ma. VARA-televisie. Ned. 1 om 20.30 uur. Zondag. HILVERSUM Oprah Win frey (35) is de best betaalde te levisie-persoonlijkheid van Amerika. Wie haar show heeft gezien, begrijpt waarom. De 125 miljoen dollar die ze per televisie-seizoen op haar loon- strookje tegenkomt en waar van-ze 31 miljoen overhoudt, is het gevolg van haar doortas tende en persoonlijke benade ring van de onderwerpen. Hierdoor groeide de show, die sinds 1984 wordt gemaakt, bin nen de kortste keren uit tot de lieveling van het publiek. Winfrey wist zelfs haar zwaar ste concurrenten zoals Phil Donahue al snel in de scha duw te zetten op zowel de kijk- en waarderingstatestie- ken. Voor Nederlandse talk- show-makers is haar program ma de komende acht weken dan ook verplicht lesmateriaal. Dat de VARA Oprah Winfrey" op het scherm brengt, heeft met een gat in de zomerpro grammering te maken. Hier door kwam er ruimte voor zes- ke Kappen er ieder vier moch ten maken. Voor de overige acht werd een beroep gedaan op het buitenland. Ria van Es sen, hoofd aankoop bij de om roep: „Ik had haar in Amerika wel eens op televisie gezien. Wat mij vooral aansprak was de open manier waarop ze haar onderwerpen aanpakt. Ik heb er met Sonja Barend, die Winfreys show ook kent, veel over gediscussieerd en we vonden beiden dat het Neder landse publiek eens kennis moest maken met haar. Het blijft overigens bij deze acht shows, want tot mei 1990 heb ben we voor Oprah geen plaats in de programmering, hoe uniek ze ook is. Samen met Sonja heb ik de keuze be paald. Omdat we slechts enke le shows brengen, kregen we maar een beperkt aantal zicht- cassettes toegestuurd door King World, de produktie- maatschappij. Ik geloof dat het er dertig waren. De shows die we op het scherm brengen zijn niet ouder dan een jaar. We hebben eigenlijk op gewicht gekozen en dan bedoel ik dat we programma's hebben geno men die na juli vorig jaar zijn gemaakt. Oprah was toen flink afgevallen, dertig kilo kwijtge raakt. Het had wat vreemd ge staan als we af en toe een dik ke Winfrey hadden laten Rechtstreeks De „Oprah Winfrey Show", die ooit begon als „AM Chica go" wordt in de Verenigde Staten door meer dan 120 tele visie-stations uitgezonden. Dat gemiddeld zo'n twintig miljoe nen mensen aan de buis ge kluisterd zit voor 'de recht streekse uitzendingen vanuit Chicago, heeft niet alleen met Winfreys persoonlijke benade ring te maken. Ze is er niet vies van om, zeker naar Ame rikaanse maatstaven, contro versiële onderwerpen op te pakken en haar publiek, dat halverwege de show mag mee praten, daarmee te confronte ren. Hierdoor is het program ma niet alleen gedurfd, maar veelal spraakmakend. Dat zal in ons land niet anders zijn. Hoewel de reeks met een on gevaarlijke, maar openhartige aflevering rond acteur Tom Cruise begint, behandelt Op rah Winfrey in de komende weken onderwerpen als sex in een driehoeksverhouding, trouwen om geld, familieleden die er met je echtgenoot van door gaan en de Ku Klux Klan. Oprah: „Ik behandel deze onderwerpen omdat de kijker die niet weet dat ze be staan, dan beter weet". De show, die inmiddels vier Emmy Awards in de wacht heeft gesleept is, in tegenstel ling tot bijvoorbeeld de pro gramma's van Sonja, van een constapte kwaliteit. Nergens laat ze de confrontaties uit de hand lópen, altijd is er weer de juiste vraag of opmerking wanneer het niveau dreigt in te zakken. Daarbij voelt ze zich in de studio duidelijk, als een vis in het water. Voor haar lijken de camera's niet te bestaan, zo gemakkelijk be weegt ze zich. Gouden regels Als geen ander beheerst ze de gouden regels van het inter viewen. Oprah ontlokt haar gast of gasten uitspraken, die ze nooit zomaar prijs hadden gegeven. Ze reageert alert, is geestig en neemt geen blad voor de mond, zoals bijvoor beeld tijdens de uitzending over de Ku Klux Klan. Als er een botsing tussen publiek en gasten lijkt te ontstaan, grijpt ze op de juiste wijze in. „Je Oprah Winfrey (met haar vriend Stedman Graham) zegt in haar praatshow wat de mensen denken en mag dan ook dagelijks rekenen op zo'n 20 miljoen kijkers. FOTO: AP hoeft niet zo te schreeuwen, de mensen horen je toch niet. Ik heb hier de microfoon en deze man wil een vraag stellen", laat ze een fel uitvallend lid van de KKK weten. Oprah Winfrey zegt wat de mensen denken, maar schrikt er niet voor terug haar eigen belevenissen en observaties mee te nemen in de vragen. Zo staat ze bijvoorbeeld met de verlegen acteur Tom Cruise op gelijke voet, want Oprah heeft ook ervaring voor de filmca mera. Ze speelde de met een Oscar genomineerde rol van Sophia in „The Color Purple". Dat het soms tot emotionele taferelen leidt, bleek wat jaren geleden toen ze in een pro gramma over incest voor de camera in huilen uitbarstte, nadat ze haar publiek had la ten weten als negenj'arige te zijn verkracht door een neef en sexueel misbruikt door een vriend van haar moeder. De „Oprah Winfrey Show" is een ongewone traktie in de immer slappe zomerperiode. Je zou bijna medelijden krij gen met de mensen die op va kantie zijn en het moeten mis- HANS PIËT VARA 17.01 Neighbours, Australische serie. Het was een hele schok voor Terry om Sha ne met een ander te zien. Maar Paul troost haar. 17.24 Heckle en Jeckle, de sprekende eksters, te kenfilmserie. Afl.: Het ek sterhotel. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 IS Vooruit met de geit serie. Afl. 7: De apeneilan- den. 17.51 De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: The woolly-what's-it. 18.17 De Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: Freggel bab bels. 18.30 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: De monsters murfen. 18.43 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Worteltrekken. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.18 Mijn familie en andere dieren (My family and other animals), Engelse se rie. Afl. 5: Het nieuwe huis van de Durrels is beslist groter, maar ook een gro tere puinhoop. Wanneer ze iets nieuws in de stad gaan kopen, raken ze verzeild in een processie. 19.48 Lingo, spelshow gepre senteerd door Robert ten Brink. 20.20 Costa Hollands, program ma over vakantievierend Nederland. Presentatie: Carl Huybrechts. 21.05 Finale VARA's songfesti val. Presentatie: Robert ten Brink. 21.59 Op't scherp van de snede (Surgical spirit), Engelse comedyserie. Afl. 4: Het platteland, da's voor de koeien... Sheila heeft weer een van haar buien en alles wat man is kan dus maar beter uit haar buurt blij- NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-00.10 Recht hebben en recht krijgen (Blind justi ce), 5-delige serie. Afl. 3: Ken je die over die leren? Voor de Old Bailey zal het proces van de eeuw wor den gevoerd tegen een aantal IRA-leden. Zij wor den ervan verdacht in Lon don een aanslag te willen plegen. NEDERLAND2 AVRO 16.15 S AVRO service salon magazine. 16.30 The Thing, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Christian Nyby naar de no velle 'Who goes there' van John Campell. Met: Mar garet Sheridan, Kenneth Toby, Robert Cornthwaite e.a. Een groep geleerden op de Noordpool ontdekt een wezen, dat daar per manent bevroren heeft ge legen. Dit wezen heeft een grote invloed met ver strekkende gevolgen op de levens van de leden van de ploeg. 17.56 The Harlem Globetrotters opnamen van het optre den van de Amerikaanse basketballers The Harlem Globetrotters tijdens hun Europese tournee in 1987. 18.12 Guitarra, 8-delige serie over de geschiedenis van de gitaar. Presentatie: Juli an Bream. Afl. 3. 18.40 S David, de kabouter serie naar het boek 'De Kabouter' van Rien Poort vliet en Wil Huygen. Afl. 17: De redding van de hazen. David en Lisa worden naar Nederland geroepen om dat 70 hazen door zware regenval dreigen te ver drinken. 19.05 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 ^Journaal. AVRO 20.29 Growing pains, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 8: Slice of life. Maggie en Jason verwachten een rus tig weekend te hebben. Dit blijkt ijdele hoop te zijn. 20.55 At mother's request, 4- delige serie met Stephanie Powers, E.G. Marshall, Co rey Parker e.a. Afl. 3. Larry wordt verdacht van moord op zijn grootbader, maar Richard vertelt Marilyn, de zuster van Frances, dat Twee kandidaten worden in „Music Masters" getest op hun kennis van muziek, presentatie Ad Visser. NED 2 19.05 uur. FOTO: DIJKSTRA Mare de schuldige is. Fran ces komt hier achter. 21.45 Opsporing verzocht, pro gramma bedoeld om in sa menwerking met de politie en justitie misdrijven op te lossen en gestolen voor werpen terug te vinden. Presentatie: Jan Scholtens en Will Simon. 22.10 1 Ontdek je plekje «.Van daag: Leerdam. NOS 23.25 Journaal. NEDERLAND3 19.19 20.00 20.29 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. ■DFIoris twaalfdelige jeugdserie uit 1969 met Rutger Hauer en Jos Berg man in de hoofdrollen. Afl. 10: De wonderdoener. De wonderdoener heeft mid deltjes tegen alle kwalen. En hij is zo dom dat hij er zelf in gelooft. Studio sport, samenvat ting Tour de France. Journaal. RVU Bij machte, 4-delige infor matieve serie over macht. Afl.2. NOS Voedselpolitiek, reporta ge waarin de voedselpoli tiek van twee landen, Ban gladesh en Kerala, beke ken wordt. Een keur van Kylian se rie balletten van Jiri Kylian. Afl. 3: Stamping ground. Dansers: Nora Kimball, Marly Knoben, Helene Perback, Glen Eddy, Ja mes Vincent en Nacho Du- ato. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. }RT 1 DUITSLAND 1 (2). '.25 Juke Box '.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 11: Het geheim van de nacht. Met: Emmanuel Lewis, Susan Clark, Alexis Karras e.a. '.55 Nieuws. I.00 Tik Tak animatieserie. I.05 Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 44: Het vervagende beeld. De 17- jarige Indiaanse jongen Matos- ka wordt stiekem gefotogra feerd door de fotograaf Beau mont. Aangezien dit in strijd is met zijn geloof en later, blijkt dat Beaumont hier geen reke ning meé houdt, wil Matoska hem doden. Caine grijpt in. I.00 Wijn (Vintage), 13-delige En gelse documentairesërie. I.25 Mededelingen en program ma-overzicht. I.30 Toespraak van Z.M. Koning Boudewijn n.a.v. 21 juli. I 40 Nieuws. I.00 Buren (Neighbours), Australi sche serie. Afl. 151 en 152. Terry wordt bedreigd door Charley Durham. Helen en Douglas genieten van een ro mantisch dagje uit. Julie neemt ontslag. I.45 Panorama. Actualiteitenru- .40 Chelworth, 8-dellge Engelse serie met Peter Jeffrey. Afl. 3: Noblesse oblige. !.30 Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. !.50 Unknown Chaplin, 3-delig filmportret van Charles Chaplin n.a.v. zijn 100-ste geboorte- .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. .23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. Afl. 29. .28 Programma-overzicht. .30 Toespraak van Z.M. Koning Boudewijn n.a.v. 21 juli. 40 Nieuws. .00 Modem: Een kleine stap, pro gramma over de geschiedenis van de Apollo 11-vlucht en de totstandkoming van het Apol- lo-programma t.g.v. de 20-ste verjaardag van de eerste maanwandeling. .30 George Gershwin remembe red, Brits/Amerikaanse co- produktie. 15.45 Auf und davonl Kinderserie. Afl. 10: Der schwarze Falke. 16.10 Tiere in Spanien, jeugdnatuur programma. Afl.: Die Gemein- schaft der Wölfe. 16.40 Hexe Lakritze, kinderprogram ma. Afl. 10. 16.45 ARD-sport extra, Wielrennen Tour de France, 18e etappe: Bourg d'Oisans - Villard de Lans. Commentaar: Jürgen Emlg en Herbert Watterott. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Klatsch kann todlich sein. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Die Wiesingers, serie. Afl.: Fa- mllienzwist. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 SITagesschau. 20.15 Den Staat zur Beute machen? Reportage over de macht van de politieke partijen. Aansl.: Tagesschau. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 ID Musikantenstadl, amuse mentsprogramma gepresen teerd door Karl Moik. Met: Die 3 Nachtfalter, de Tiroler Nachtschwarmer, de Kastelru- ther Spatzen e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Er wollte Hitier töten film portret van Axel von dem Bus- sche, die in 1944 een aanslag plande op Hitier. Hij zou hierbij zelf om het leven gekomen zijn, ware het niet dat de actie door omstandigheden moest worden afgeblazen. Bussche is nog steeds in leven. 23.45 Baby tv-film van Uwe Fries- sner. Met: Udo Seidler, Rein- hard Seeger, Volkmar Richter e.a. Baby schiet iemand neer tijdens een roofoverval met zijn vrienden Pjotr en René. Zijn .vrienden helpen hem zijn angst en slechte geweten te overwinnen door een sportstu dio te bouwen. Maar intussen is de politie René op het spoor. 01.35 Tagesschau. 01.40 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 ITBF 1 .00 Vacaturebank. .15 L'écran des vacances, teken films met o.a. Jimbo Jet, Ma dame Pepperpote, L'école hantée en Alex. '.00 Journaal. '.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 30 Journaal en weerbericht. 1.00 Wielrennen: Tour de France, samenvatting van de 18e etap pe: Bourg d'Oisans - Villard de Lans - Cóte 2000. Commen taar: Frank Baudoncq. 20 Autant savoir, consumenten magazine. D.40 Le jeune Marié, Franse speel film. 20 Spécial cinéma, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant. .20-23.35 Loterij-uitslagen, laat ste nieuws en weerbericht. 15.50. Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. Afl.: Die Operation. Met: Nicola dl Pol, Chiara Dorado,,Giuseppe Toni- ni.. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Peter Hahne. 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Wettermann und Wetterfrau. 16.55 Heute. 17.10 (s) Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Der Kin derstar. Met: Michael Landon, Victor French, Carrie Wells e.a. Aansl.: Mein Butler und ich, Duitse tv-serie. Afl.: Überra- schungnen. Met: Volker Brandt en Günther Ferschke. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der grosse Preis, spelpro- gramma met Wim Thölke, tot stand gekomen In samenwer king met de Aktlon Sorgen- kind. Drie kandidaten krijgen vragen over een door hun zelf gekozen thema. Presentatie Wim Thoelke. 20.50 Die grosse Hilfe, tussenbalans I. van de Aktion Sorgenkind. 21.00 Abenteuer Forschung. Van daag: Der Weg zum Mond, do cumentaire over maanrelzen, met archiefmateriaal van de NASA. De landing van de eer ste mens op de maan, morgen twintig jaar geleden, was des tijds het gevolg van de wed loop tussen de Amerikanen en de Russen om hun hoogwaar dige ruimtevaarttechniek te demonstreren. De voor de ja ren negentig geplande vlucht naar Mars staat veel minder onder concurrentiedruk. 21.30 Heute-joumal. 22.00 Der bleibende Risiko: Warum stürzen Flugzeuge ab? Docu mentaire over de voornaamste oorzaken van vliegtuigongeluk ken. Hoewel statistischgezien het vliegtuig nog altijd het veili gste vervoermiddel is, gebeu ren er jaarlijks nog aardig wat ongelukken. Hoe staat het met de veiligheid als binnen tien jaar het luchtverkeer zich naar verwachting heeft verdubbeld? 22.45 Sommerfe8tival im ZDF - An- drezj Wajda: Danton Fran s/Poolse speelfilm uit 1982 van A. Wajda, gebaseerd op „l'af- faire Danton" van S. Przybys- zevska. Met: Gérard Depar- dieu, Wojciech Pszonlak, Patri ce Chéreau e.a Frankrijk 1793: Bij'hun laatste ontmoeting pro beren Robespierre en Danton nog tot overeenstemming te komen. Maar de kansen zijn klein, want Robespierre wil als rechtlijnig revolutionair nog meer koppen laten rollen. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 15.55 DDie Gezeichneten (The se arch), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Fred Zinnemann. Met: Montgomery Cliff, Aline MacMahqn, Ivan Jandl e.a. Na de WO II neemt de Amerikaan se soldaat Stevenson de zorg voor het Tsjechische jongetje Karei op zich. Hij slaagt erin het vertrouwen van Karei te winnen en Stévenson wil hem mee naar Amerika nemen. On dertussen zoekt Kareis moeder stad en land af naar haar zoon. 17.35 Super-Grips: Das schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro- gramma. 18.00 Die Sendung mit der Maus. 18.35 Klemens und Klementinchen, die Ganse vom Mühlental, jeugdserie. Afl.: Klemens, der Rechenkilnstler. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Spiesbok- ken in gevaar. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Mi» stahlharter Faust (Man without a star), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van King Vi- dor naar het boek van Dee Linford. Met: Kirk Douglas, Je anne Crain, Claire Trevor e.a. De cowboy Rae is tegen het plan van zijn baas grote veek uddes op het land van veehou der Cassidy te brengen. 21.25 West 3 aktuell. 21.40 Geschichte/Zeitgeschichte: Kurt Schumacher, documen taireserie. Afl. 2: 1945-1952 - Staatsmann ohne Staatsamt. 22.25 Kirchen unterm Hakenkreuz, discussie-programma over het thema „Berouw?". 00.00 Laatste nieuws. Aansl.:Zur Nacht. 15.20 BThe great lie, Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Edmund Goulding. Met: Bette Davis, Mary Astor, George Brent e.a. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Aansl.: Su- perted, tekenfilm. 17.20 Simon and the witch Afl. 6. 17.35 Mysterious cities of gold Afl. 5. 18.00 Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Move it. Afl. 4. 18.35 ^Neighbours Australische serie met Anne Charleston, Ky- lie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South-East. 20.00 Top of the pops, overzicht van de Engelse hitparade. 20.30 ISEastEnders, familiefeuilieton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 People, documentaireserie over de levenswijze met men- sen in Engeland. Presentatie: Frank Bruno. 21.30 In sickness and in health comedyserie met Warren Mit chell. Afl. 6. 22.00 Nieuws. 22.28 Newsroom South-East. 22.30 (SHarry's Kingdom, Engelse tv-film ult 1987 met Timothy West en Jill Baker. 23.45 For all mankind, documentaire over de negen bemande maanvluchten, die tussen de cember 1968 en november 1972 werden uitgevoerd door 24 astronauten, ter gelegen heid van het feit da» vandaag 20 jaar geleden de eerste men selijke voetstappen op de maan werden gezet. 01.00 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws. 16.03 Open golfkampioenschappen. 20.30 [BThe victiorian kitchen gar den Afl.: January. 21.00 CSConnoiseur, kunsthistoricus Bamber Gascoine tracht met zijn quiz de kunstkenner van het jaar te binden. Afl. 9 (slot). 21.30 Europeans, documentaireserie over het toekomstig verenigd Europa. Afl.: Advertising. 22.00 The travelshow, toeristisch magazine waarin ditmaal o.a. aandacht voor Guernsey en Somerset. 22.30 CBUnder the sun. Documentai reserie. Afl.: The Shamen and his apprentice. 23.20 10 x 10: Applause. Muzikale en visuele compositie over klap pen en applaus. Met o.a. Mi chael Jackson, Michael Foot, Nell Kinnock en Steve Reich. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Open golfkampioenschappen. Samenvatting. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.35 Open University. ffl Ondertiteling via Teletekst Is) Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending KB Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels m Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. Comedyserie. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 16.00 Programma-overzicht. 19.00 Mobil Motorsport Nieuws. 19.30 Surfen. 20.00 Tour de France. 21.00 American Rules Voetbal. 22.00 Golf. 00.30 Tour de France. 01.00-02.00 Programma-overzicht. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. 17.30 Journaal. KRO 17.40 Mars en showwedstrijden WMC '89. NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. TROS 15.30 Diamond Award Festival 16.22 75 Jaar Konink lijke Luchtmacht. 16.47 Spórt in steentjes e. 17.00 Derrick e. SUPER CHANNEL BRT 1 15.30 Tracking. 16.30 Hot Line. Popprogramma. 18.30 Nino Firetto. Popprogramma. 19.30 'Allo 'Allo. Comedyserie. 20.00 Feature Film: California Con quest. Speelfilm. 21.50 World News and Weather. 22.00 Kino KSub: Heartbreak House. 00.00-02.00 The Mix. 15.00 Nationaal Défilé. 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17.30 Webster#. 17.55 Nieuws. BRT 2 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: The Jacksons. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal Hammer. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tages themen. 10.23 Bon appétit Paul Bocuse. 10.50 Der grosse Preis. 12.10 Umschau. 12.25 Aben teuer Forschung. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Der Löwenhof. 14.00 Hallo Spencer. 14.30 Eine Frau in Ve- nedig. 15.25 Blütentraume. 15.30 Tagesschau. 15.35 EDer junge Rom Edison. DUITSLAND 2 TV 5 16.05 Une revolution ssan révolu- tionnaires. 17 10 Jazz in. 17.40 Écho. 18.05 Nieuws en weer. 18.10 Récréation. 18.30 L'imagination au galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Histoires Naturelles. 20.00 Ciné-club: La ligne de cha- leur. Speelfilm. 21.30 Papier glacé. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 Jeux de la Francophinie. 22.50 Apostrophes. 00.00-01.00 Anniversaire de l'alu- niasage. 10.00 Tagesschau und Tages themen. 10.23 Bon appétit Paul Bocuse e. 10.50 Der grosse Preis. 12.10 Umschau. 12.25 Abenteuer Forschung. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Elf Lander, ein Land e. 13.45 Sommerfestival im ZDF: 1st ja jrre. 15.15 ZDF - Ihr PrOgramm mit dem Glückstele- fon. 15.25 Heute. 15.30 Logomo bil. 15.55 Die Sport-Reportage met tennis. BBC 1 RTL+ Reich und Schön, serie. Die Jetsons, tekenfilmserie. RTL-Spiel. RTL aktuell. Die Zwie mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Reporter des Verbrechens (Hot shots), Amerikaanse serie. Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie. Vergiss oder stirb (Run a crooked mile), Engelse speel film uit 1969 van Gene Levitt. RTL aktuell. Hitcher - der Highway-Killer (The hitcher), Amerikaanse speelfilm. Betthupferl. 10.10 Tekenfilm. 11.00 Nieuws 11.05 Gentle Ben. 11.30 Playbus. 11.50 The Bunyip e. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Po- peye. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Banana- man. 13.00 Nieuws. 13.55 News room South-East. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Life file e. 15.20 Summer holiday. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Joodse wandelingen. 19.04 Peper en zout. 19.30 Hoorspel 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00-20.30 NOS: Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zest SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.00 Toespraak koning Boudewijn. 18.20 Actueel. 18.40 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT-Huisorkesten. 20.03 Jazz Middelhelm. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 17.05 Amazone. 18.00 Toespraak koning Boudewijn. 18.20 Over stuur. 20.00 Orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.00 Toespraak koning Boudewijn. 18.20 Actueel. 18.40 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 FVV-Basllica-concerten. Nieuw Belgisch Kamerorkest met 22.00 Kamermuziek. 23.15 Criss cross. 24.00 Nachtradio. MORGEN BBC 2 10.00 Teletekst. 10.50 Castles of Scotland. 11.25 Open Universi ty. 11.50 Open golfkampioen schappen. 14.20 Postman pat. 14.35 Open golfkampioen schappen. 15.00 Nieuws. 15.10 Open golfkampioenschappen. 16.05 Nieuws. 16.50 Nieuws. 16.53 Newsroom South-East. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NOS: Radio Tour de France. 17.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo 07.20 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 De honderd minuten van Joost Middelhof» 14.04 Als er één over de dam is. 15.03 Pierement 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha, die Holland. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Alessandro Scarlatti. 09.45 Pianomuziek van Granados en 10.35 Int. concertcircuit. 11.35 Kondrashin digigeert SJostako- vitsj. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Hoofdletters en schone tonen. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Vis bij de vleet. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Marathon Interview. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendma gazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Krult 14.03 RR-Express: non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cul tureel café met Annemarie de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.00 Toespraak kon. Boudewijn. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Belgische muziek. 11.03 Marsmuziek. 12.10 De tijd van toen. 13.15 Radio Tour. BRT 2 06.05 Dag en dauw. 08.20 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.05 Klassiek om het nieuws. 08.20 Prelude: Hoffmeister, Arne. 09.15 De muziekwinkel. 10.00 Magazine. 10.45 Zomer-oren. 11.00 Muziekkapel van de Gidsen. 12.20 Tafelmuziek. Watermuziek van Höndel. 13.15 Divertimento. 14.00 Hans de Jong, saxofoon, speelt Schoonenbeek. 14.30 Vlaamse romantische koormu ziek. 15.15 Werk van Brahms en Beetho- 16.15 Wel thuis.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15