„Muziekdag" mist zijn doel RADIO/TELEVISIE QeidfrzQowumt WOENSDAG 19 JULI 1989 PAGINA 9 Zonnebloem" over sportgeneeskunde [ILVERSUM Per jaar noeten in Nederland zo'n een niljoen sportblessures medisch vorden behandeld. Dat is een norm aantal en het prijskaar- e dat er aan hangt is dan ook venredig groot. In het KRO- adioprogramma „De Zonne- loem" (Radio 5 om 10.00 uur) raat Hansje Bunschoten, ex- wemkampioen, met prof. dr. V.L. Mosterd over sportge- eeskunde. [ij vertelt onder meer over de oor hem gewenste verbete- ,ng van deze geneeskunde, ver onderzoek naar de rem- nende werking op ouder- omsziekten door sportbeoefe- ing, over de grotere gezond- eidsrisico's door niet-bewe- en en over de baten van een eiliger sportbeoefening ofwel oorkomen is beter dan gene- eindredactie ^eronique ïieuws rond 1ILVERSUM Na Jean [entens zijn nu ook Ingrid lartens en Len Middelbeek begetreden tot de eindredactie an de nieuwsdienst van Ra- io Télé Veronique. ean Mentens is nu nog cor- espondent in Rome voor onze rant en het NOS journaal, rpaarvoor werkte hij in Rio de t aneiro voor onder meer i 'PRO, KRO, NCRV, IKON e n het Amerikaanse opinie- - /eekblad Newsweek, waar- p oor hij de 'Page One Award' I. ran. e ngrid Martens is momenteel t /oordvoerder/coördinator e 'ers en Publieksvoorlichting an de mensenrechtenorgani- atie Amnesty International. ,en Middelbeek studeerde ge- chiedenis en was daarna r /erkzaam als redacteur bui- eenland van het NOS journaal, 1 /aarvoor hij thans ook regel- ïatig de eindredactie ver- s orgt. i )e eindredactie van Veroni- t. ue Nieuws staat onder leiding i an hoofdredacteur Rik Ren- - en. De besprekingen over de - larlementaire redactie worden i iaar verwachting eind deze - /eek afgerond. r,ortret Von Karajan - [ILVERSUM De NOS sendt vanavond een portret uit i an de zondag overleden Her- ijert von Karajan. De makers, [olgden de dirigent vijf weken jarig tijdens de „Festspiele" ;an 1987. Het programma [ordt uitgezonden op Neder- 3 (22.40 uur). Muziekdag. Totaalprogramma. Vero- nica-televisie. Ned. 1 om 17.00 uur. Woensdag. HILVERSUM Veronica mist dit jaar met de „Mu ziekdag" zijn doel. Het to taalprogramma voor mu ziekliefhebbers biedt het oude recept en dan doelen we vooral op overjarige cake. Waren in de vorige edities nog opmerkelijke programma-onderdelen opgenomen, deze keer is er, met een enkele uitzon dering, eigenlijk niets waarvoor je thuis hoeft te blijven. Het programma dat ooit over de tong ging, blijkt een zachte dood te zijn gestorven en dat is opmerkelijk voor een omroep die zegt zoveel popmuziek in zijn programma's te stoppen. Hans van der Veen, directeur radio en woordvoerder voor zijn omroep, laat weten dat de keuze van de „Muziekdag" in de zomer geen gelukkige is. „Maar we konden het pro gramma voor dit jaar niet meer omgooien. Normaal ge sproken is de „Muziekdag" in september, maar in die maand zenden we „Berkhoff" uit, een serie over de oqrlog die we niet wilden onderbreken voor de „Muziekdag". Maar volgend jaar houden we er weer echt rekening mee in de program mering. Dat dit een wat zwak kere aflevering is, komt omdat het aanbod niet echt fantas tisch was. De meeste popmuzi kanten zijn namelijk op va kantie. Bovendien merken we dat door de komst van de com merciële stations de prijzen niet meer dezelfde zijn als in het verleden. Maar als we de „Muziekdag" bijvoorbeeld in september hadden uitgezon den, hadden we kunnen af sluiten met de „Prince's Trust". Daar hebben we nu een herhaling van het optre den van Dire Straits en Eric Clapton tijdens het Nelson Mandela-concert moet pro grammeren". Zwak Voor een omroep die ooit hoog van de toren blies nooit in het stramien van de al gevestigde opiroepen in Hilversum te zul len treden, lijkt het op een zwak verweer. Ook Veronica grijpt in de zomermaanden, wanneer de kijkcijfers door de vakantieperiode dalen, terug naar herhalingen en de eigen inbreng blijft deze keer slechts beperkt tot de rechtstreekse uitzending die aan het begin van de „Muziekdag" zit. Daar in laat de omroep zich niet van zijn meest creatieve kant zien. Bovendien wordt een geheel braak liggend terrein gemaks halve maar even over het hoofd gezien. Tenslotte had de omroep, door het beperkte aanbod uit het buitenland, eens in eigen land kunnen kij ken en bijvoorbeeld de afgelo pen maanden opnamen kun nen maken van een aantal veelbelovende groepen van ei gen bodem. Zij timmerden ste viger dan ooit aan de weg en struinden het afgelopen jaar in veelvoud de grote en kleinere podia af. Wat dat betreft had de omroep een voorbeeld kun nen nemen aan het BBC-pro- gramma „Sounds Of Eden",' die een aantal veelbelovende Videoclips De kijker moet het deze keer echter stellen met een aanal videoclips als „I Feel Fine" van de Beatles en „Song For Whoever" van The Beautiful South, het vervolg op de Hou- semartins. Jeroen van Inkel, Wessel van Diepen en Erik de Zwart zijn de centrale presen tatoren van de „Muziekdag", die hopelijk ook beelden kan laten zien van het eerste Rol ling Stones-concert in Montre al in Canada. De enige echt opmerkelijke prqduktie is eigenlijk het ver haal over Queen, dat werd ge kocht bij het Amerikaanse te levisie-station NBC en dat on der de titel „Magie Years" wordt uitgezonden. Het op merkelijke viertal krijgt niet de hap-snap behandeling, zoals zo vaak gebeurt, maar onder verdeeld in een aantal catego rieën, wordt hun weg naar de sterstatus belicht. Jim Kerr van Simple Minds zou er ei genlijk ook naar moeten kij ken, weet de Schotse zanger gelijk op welke manier hij een gigantische massa zoals bij voorbeeld in de Kuip in Rot terdam aanwezig was, echt aan zich kan binden. Mercury doet dat op magistra le wijze tijdens Live Aid. maar ook in Brazilië, waar ze voor 200.000 mensen stonden. De koude rillingen lopen regelma tig over je rug. Behalve dat deze documentaire bekende beelden laat zien uit videoclips zijn er unieke opnamen in de studio, hoort de kijker Mercu ry in het Japans zingen en zijn er beelden van het enige live optreden van de groep voor de Amerikaanse televisie. Tijdgenoten „Magie Years", die door the Torpedo Twins (Rudi Dolezal en Hannes Rossacher) werd vervaardigd, springt er echter uit doordat tijdgenoten op on gebreidelde wijze hun menig mogen geven over de groep. Deze beelden zijn door het verhaal verweven. Een ex- roadie die moet bekennen dat hij fout zat toen hij, tijdens een Mott The Hoople-tournee, waar Queen het voorprogram ma vulde, liet weten dat het nooit wat zou worden met deze groep. Paul McCartney, die vooral hun muzikale talent prijst en Jeff Beck die Brian May de beste popgitarist van zijn generatie noemt. Als we May mogen geloven, kwam het succes voor Queen als een donderslag bij heldere hemel. „We hadden geen idee wat het zou worden. Het belangrijkste leek het vullen van een stuk plastic en dan vooral om in druk te maken bij onze kinde- En dat Queen na bijna twintig jaar nog steeds meedraait, brengt Freddy Mercury onder woorden. „Ik kan niet koken en ben geen goede huisvrouw. Ik zou dus anders niks te doen hebben. Daarom zijn we er nog steeds". HANS PIET Freddy Mercury en John Deacon, al bijna twintig jaar samen onderweg in Queen. NEDERLAND 1 NEDERLAND2 De hoofdrolspelers (foto) van „Avonturenbaai" (Danger Bay) hebben in deze aflevering met een vermissing te maken. NED 1 19.45 uur. FOTO: PR 23.15 In concert: Dire Straits en Eric Clapton, compilatie van het optreden van deze toppers in het Londense Wembley-stadion op 11 juni 1988 t.g.v. Nelson Mandela's zeventigste ver jaardag. NOS 00.10 Journaal. EO 15.30 Vrouw zijn, gevarieerd magazine voor de vrouw. 16.00 Portrait of America, serie filmreportage over Ameri ka. Vandaag: Nebraska. 16.50 Lassie, Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De witte duif. De dag voor Kerst raakt het jonge hondje van een klein meisje zoek. Las sie besluit te helpen met zoeken. 17.15 Job en z'n pa, kinderpro- ramma. NOS 17.30-17.40 Journaal. EO 18.30 Gestrand in het zand (Encounter in the desert), 7-delige Israëlische serie. Afl. 4: De kamelenspeur- tocht. In het kamp is een jonge kameel gestorven. De moeder is ontroostbaar en gaat er vandoor. Jessie mag mee op zoek. EO 19.16 Highlight: Michael Omar- tian, filmportret. 19.45 Danger Bay, Canadese se rie. Afl.: De zoekactie. 20.13 Taptoe Breda, filmverslag van dit muziekspektakel. 21.21 Er is geen stilte na de storm, reportage over Schouwenduivenland, wat sinds het gereedkomen van de Deltawerken geen eiland meer is. 21.55 De bergrede, reportage van een jongerenconferen- tie in Zeeland. NOS 22.30. Journaal. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.10-23.40 Mag ik 's met je praten? Gesprek met dr. Joseph Ton. VOO 17.00 Veronica's Muziekdag: Countdown, rechtstreeks muziekprogramma met optredens van artiesten en clips. Met: Simple Minds, Living in a Box, Soul II Soul, Don Johnson, Riche- nel e.a. Presentatie: Wes sel van Diepen en Jeroen van Inkel. 19.00 Finale Popkwis. Presenta tie: Erik de Zwart. De afge lopen vier vrijdagen wer den in het radioprogram ma „Countdown Café" voorronden gehouden voor deze quiz. Daar zijn vier popkenners uit voort gekomen die vandaag uit komen in de finale. Ze zul len een reeks algemene popvragen moeten beant woorden en aan het eind een aantal vragen over hun specialiteit. De vragen worden geillusteerd met fragmenten van concerten en clips. 19.30 Countdown, vervolg. NOS 20.00 [TlJournaal. VOO 20.29 The girl can't help it, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Frank Tashlin. Met: Tom Ewell, Jayne Mansfield, Edmond O'Brien e.a. Een persagent tracht een carrière op te bouwen voor het vriendin netje van een gangster. Een gokautomatenmag- naat, die haar maar al te goed kent, weigert het plaatje op te nemen in de collectie. Voor de persa gent is het de aanleiding een heuse jukeboxen-oor- log te ontketenen. 22.15 In concert: Queen „Magie years", muzikale docu mentaire over het levens verhaal van de Engelse popformatie Queen. NEDERLAND 3 18.20 18.30 21.50 22.30 22.40 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Frank is op bezoek in Wapenveld en leest een nieuw verhaal van Dikkie Dik voor. Het gaat over een ballon. Lex maak Pino duidelijk hoe je de kleur oranje kunt ma ken. Bert en Ernie laten een aantal ballonnen vrij. ■DFIoris twaalfdelige jeugdserie uit 1969 met Rutger Hauer en Jos Berg man in de hoofdrollen. Afl. 9: Het brandende water. Lange Pier ontvoert Gravin Ada van Couwenberg en steelt het testament van haar oom. Floris probeert de Gravin te bevrijden, maar raakt bedwelmd en haalt een nat pak... Studio Sport, samenvat ting van de Tour de Fran ce. Journaal. Rhino, Engelse tv-film van Jane howell. Met: Deltha McLeod, JellisDerek Fuke, James Warrior e.a. Rhino is de code-naam. die de school-inspectie gebruikt voor notoire spijbelaars. Dat geldt zeker voor An- gie, die sinds de dood vn ahaar moeder zorgt voor het zoontje van haar oud ste broer. Studio Sport. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. .00 Flipper, Amerikaanse serie. Afl. 68: Flipper bij de Navy (1). .25 Juke Box. 7.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 16: Maybe baby. .55 Nieuws. I.00 Tik tak animatieserie. $.05 Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl. 45. $.35 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), 52-delige Japanse l.OO Levende aarde (Living planet), 24-delige Engelse documenta- tieserie van David Attenbo- róugh. Afl. 16: Wateren van het land (2). I.25 Mededelingen en program ma-overzicht. I.30 Nieuws. l.OO Een zaak voor twee (Ein Fall für Zwei), Duitse detective-se rie. Afl. 52: Dodelijke verzoe ning. Magda Hofheimer wil de net vrijgelaten Eberhard Buck financieel steunen. Bij een door Renz georganiseerde confrontatie vallen er dodelijke schoten. Aansl.: Uitslagen Na tionale Loterij. .00 Krokant, culinaire serie. Van avond: Eerste van twee zomer- programma's waarin de meest succesvolle recepten uit vorige uitzendingen worden herhaald. .55 The Sugar Village Jazz Gala, reportage van het jazzfestival in Meldert. Dëel 1. !.25 Kunst-zaken. I.30 Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. !.50 Face a face, film van Eric Pau wels naar de gelijknamige dansvoorstelling van Michèle Anne de Mey, gedanst door Pierre Droulers en Michèle Anne de Mey. I.30 Coda. Zelfportret van Hubert van Herreweghen. RT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. .23 Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. .28 Programma-overzicht. .30 Nieuws. .00 Rondom de mensaarde, 14- delige serie over weer en kli maat. Afl. 5: Moessonweer. .50-21.35 De geest en de vorm, 10-delige Japanse serie waarin de kunstcriticus Shuichi Kato het ontstaan en de ontwikke ling van de Japanse cultuur toont. Aansl.: Verkeerstip, met de motor op vakantie. 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Sonne und Wind, aflevering uit de jeugdserie 'Die unsichtbare Kraft'. 16.15 Geschichten von Anderswo, documentaireserie voor de jeugd met interessante onder werpen uit verre landen. 16.45 ARD-Sport extra: Tour de France, 17e etappe Briangon - Alpe d'Huez. Commentaar: Jürgen Emig en Herbert Wat- terott. 17.15 Tagesschau. 17.25 Funkstreife Isar 12, sewrie. Afl.: Die guten Nachbarn. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. Afl Das Netz des Todes. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Felicitas auf leisen Pfoten, se rie. Afl.: Die Mutter. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl. Alles Theater. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ÜSTagesschau. 20.15 Krimi-Sommertheater: Der Mörder in unserer Mitte, Fran se misdaadfilm van Odile Bars- ki naar de roman Le tueur est parmi nous, van Laurence Oriol. Met: Maurice Vaudaux, Béatrice Agenin, Yves Beney- ton e.a. Regie: Alain Dhem- naut. Een voorstadje van Pa rijs, waar alleen welgestelde mensen wonen, wordt opge schrikt door de moord-op een' zwangere vrouw, ledereen is in rep en roer en men probeert elkaar de schuld in de schoe nen te schuiven. Het blijkt dat alle inwoners wel iets te ver bergen hebben. 21.55 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Das Cabinet des Erich Pem- mer, filmportret van de produ cent Erich Pommer. 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 TBF 1 3 Vacaturebank. 5 l'Ecran des vacances, teken- 3 Journaal. 3 Ce soir, Waalse actualiteiten. 3 Journaal en weerbericht. 3 Wielrennen: Tour de France, samenvatting 17e etappe. 3 Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie. Afl. 5: Incidents au cours d'un mariage. 5 l'Oeil des autres, serie repor tages. Afl. 1: La réincarnation. 5 Uitslagen Nationale Loterij. Aansl.: Les instruments de l'or- chestre, 5-delige serie over in strumenten. Vandaag: Hobo en althobo. 5 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. 3-23.20 Le coeur et l'esprit, ka tholiek magazine. Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. AflDas Wochenendhaus. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giusep pe Tonini e.a. Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Peter Hahne. Alice in Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Benny Bunny und die Schraubmause. is] Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. Das Erbe der Guldenburgs Duitse tv-serie. Afl.: Die schwarze Rose (1). Met: Brigit te Horney, Christiane Hörbiger, Katharina Böhm e.a. isl Lottotrekking. Programma-overzicht. Heute. Die Didi-Show: Gags und Sketche mit Dieter Hallervor- den. Gasten: Rotraud Schind- ler, Frank Zander, Eberhard m Na siehstel Amusements programma, gepresenteerd door Günther Jauch. Gasten: Leo Kottke en Otto Waalkes. kennzeichen D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland. Heute-Journal. Die 2 (The Persuaders), Ameri kaanse serie. Afl.: Entführung auf spanisch. Met Tony Curtis, Roger Moore, Viviane Ventura e.a. Zonder al te veel verwach tingen heeft Danny Wilde in een Spaans hotel afgesproken met Lisa, de dochter van een rijke zakenman. Lisa is verliefd op Michel, een jongen die haar vader niet goed genoeg voor haar vindt. Nog voor het tot een ontmoeting komt wordt Lisa ontvoerd. 22.45 Kontext: Frauen tragen die doppelte Last, documentaire over nieuwe coöperaties in Zimbabwe. 23.15 [s; Sommerfestival im ZDF - Filme von Frauen: Gesang der Meerjungfrauen (I've heard the mermaids singing), Cana dese speelfilm uit 1987 van Patricia Rozema. Met: Sheila McCarthy, Paule Baillargeon, Ann-Marie McDonald e.a. Pol ly, bepaald geen schoonheid, krijgt een uitzendbaahtje als secretaresse in een galerie. Zet dan ook alles op alles om bij het mondaine wereldje te ho- Ze ziet haar werkgeefster als haar grote voorbeeld. Ze is een soort moderne Assepoes- DUITSLAND 3 Jan vom goldenen Stern, jeugdfilm van Peter Podehl naar het boek „Die Tür zu ei- ner anderen Welt" van Alexan der Key. Op het moment dat er ingebroken wordt bij dr. Feller, valt Jan van een planeet af en komt hij op aarde terecht. Jan wordt van de inbraak beschul digd, maar hij kan gedachten lezen en lost de zaak op. Hier mee raakt Jan verder in de problemen, want nu denkt men dat hij een spion is. Super-Grips: Das schnelle Spiel fur helle Köpfe, spelpro gramma. Tolpatsch im Zauberwald, poppenfllm. I Auf dem Hochhaus. Klemens und Klementinchen, die Ganse vom MUhlental, jeugdserie. Afl.: Gansestress. Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: De olifant fungeert als taxi. I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. I Raamprogramma van de re gionale studio's. I In Sachen Natur: Ein Umwelt- magazin, milieu-magazine met Prof. Adolf Weger. i Landesspiegel: Schlepper und Schleuser, documentaire over malafide organisaties, die zich goed laten betalen voor het over de grens smokkelen van Turken en Koerden. i West 3 aktuell. i Blickpunt Gesundheit, ge zondheidsmagazine. Vandaag: Sport, fit- of ziekmaker? Pre sentatie: Dr. W.E.J. Schneldr- zik. I Rückblende. Vor 30 Jahren gestorben: Clown Grock - „Nit Mööögllchl", filmportret van deze bekende muzikale clown. Die Nacht ist jung (Mauvais sang), Franse speelfilm uit 1986 van Lèon Carax. Met: De- nis Lavant, Juliette Binoche, Michel Piccoli e.a. Enkele jaren voor de 21ste eeuw nadert een komeet de aarde en Is men opzoek naar het serum tegen een dodelijke ziekte. De jonge Alex laat zich voor veel geld overhalen het serum te stelen. Laatste nieuws. BBC 1 Sports crazy. Afl. 1. Tekenfilm. Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. The Movie game, filmquiz voor kinderen gepresenteerd door Philip Schofield. Newsround. Jeugdjournaal. Butterfly Island 8-delige kinderserie. Afl. 2. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East. Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. The Thrower report. Weten schappelijk programma. Afl. 6: Who'll fix my body? Documen taire over hoe verfijnde elek tronica verlamde mensen kan helpen. Paradise, westernserie met Lee Horsley, Sigrid Thornton, Dehl Berti e.a. Afl. 3: Foun- ders'day. Nieuws. Newsroom South-East. it] Shadow of the cobra, 2-deli- ge dramatisering van het on derzoek van twee journalisten naar het levensverhaal van de misdadiger Charles Sobhraj. Met: Michael Woods, Rachel Ward e.a. Afl. 2. Cagney and Lacy Ameri kaanse detective-serie. Met: Meg Foster, Tyne Daley e.a. Afl.: Street scene. Weerbericht. BBC 2 Nieuws. The musical mariner. Nieuws. Newsroom South-East. Under sail. Afl.: Sidney Har- Public school. Gardener's world. DEF II: Buck Rogers in the 25th century. Amerikaanse science-fictionserie. DEF II: Rapido. Frans popma gazine. DEF II: Rough guide to the world. Toeristisch magazine voor jongeren. Afl.: Rio de Ja- 22.00 M*A*S*H* Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit e.a. 22.25 ixl Screenplay: Loving Hazel, tv-spel van Les Smith. 23.15 Screenplay firsts: Sincerely Harold Washington, tv-spel. 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 The lift, tv-spel. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.55 Open University. S3 Ondertiteling via Teletekst ID Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst |Q] Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 Loving. Dramaserie. 16.15 The Lucy Show. Comedyserie. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Transworld Sport. 20.00 Tour de France. 21.00 Wk Voetbal. 22.00 Golf. 23.00 Atletiek. 00.30 Tour de France. 01.00-02.00 Programma-overzicht. VARA 17.01 Neighbours. 17.24 Hec kle en Jeckle, de sprekende eksters. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 IS Vooruit met de geit NEDERLAND 2 AVRO 16.15 (S AVRO service salon 16.30 The Thing. 17.56 The Har lem Globetrotters SUPER CHANNEL NEDERLAND 3 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 Transmission. 19.30 Leny Henry. Comedyshow. 20.00 EFeature Film: Wagon Mas ter. Speelfilm. 21.30 Euromagazine. 21.50 World news. 22.00 Burke's Law. Detectiveserie. 22.55 Barnaby Jones. Detectivese- 00.00-0^00 The Mix. NOS 15.00-16.45 iTjStudio sport: Tour de France. Verslag van de acht tiende etappe. MTV EUROPE 15.00-16.45 Ronde DUITSLAND 1 15 30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Bobby Brown. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yo! 00.30 Your scene: Funk mix. 01 00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Der Berg des bösen Geistes 10.55 Endstation tv- film. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 14.30 Tagesschau. 14.35 Sinha Moca. 15.00 II Superdrumming II. 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Auf und davon! 16.10 Tiere in Spanien. 16.40 Hexe Lakritze, kinderprogram ma. Afl. 10. 16.45 ARD-sport extra, Wielrennen: Tour de France, 18e etappe: Bourg d'Olsans - Villard de Lans. 17.15 Tagesschau. 17.25 Re gionale programma's. BBC 1 16.05 Le grand Echiquier. 18.05 Nieuws en weer. 18.10 Récréation. 18.30 Les Aiguillages du Rêve. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Les Animeaux du Monde. 20.00 Une rëvolution sans rèvolu- tionnaires. 21.00 Jazz in. 21.25 Echo. 22.00 Nieuws en weer. 22.35 Jeux de la Francophonie. 22.50 Histoire et peinture. 23.45 Figures. 00.45-01.00 Papier glacé. 09.55 Newsroom South-East. 10.00 Nieuws. 10.05 Bosscat. 10.25 Why don't you? 11.00 Nieuws. 11.03 But first this... 11.10 Tom and Jerry. 11.30 Playbus. 11.50 Tekenfilm. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Popeye double bill. 12.15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Ba- nanaman. 13.00 Nieuws. 13.03 EThe High Chaparral 13.50 Tekenfilm. 13.55 Newsroom South-East. 14.00 Nieuws. 14.30 It Neighbours. 14.50 Antiques at home. 15.20 EThe great lie. RTL+ SKY CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 19.30 NOS: Zomerkeuze. 22.03 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur 20.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cèdea 20.00 Nieuws. 20.02 Familieconcert. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 20.00 Nieuws. 20.02 Zomerconcert. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03- 19.00 Erik Post BRT 1 18.10 Actueef. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium. 20.00 Musica Antiqua. Werken van anoniem, Dionede, Bodin de Boismoitier, Vivalkdi, Kropf- gans, Telemann, Fontana, Handel, e.a. 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. Willem Wever. Plein publiek. Onvoltooid1 verleden tijd. 'T blijft Hollands. Middagpauzedienst. Hier en nu. Skip Voogd presenteert. De tafel van vier. Coup soleil. De familieshow. VOO: Hollandse hits. Reich und Schön, serie. Dennis, tekenfilmserie. Afl.: Henry, the menace. RTL Spiel. Aansl.: tekenfilm. RTL aktuell. Die Zwei mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. RTL Aktuell. Karlchen. Weerbericht. Kampfstern Galactica (Batt- lestar Galactica), Amerikaanse serie. Afl.: Kriegsgefahr. Die Unterröckè der Revolu tion (2): Talleyrand, Franse speelfilm uit 1987. L.A. Law, Amerikaanse serie. RTL aktuell. Die Ermordung Matteottis (II delitto matteotti), Italiaanse speelfilm uit 1973. Betthupferl. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Sport. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. Comedyserie. 16.45 Lady Lovely Locks. 10.00 Reich und Schön 10.25 Dennis 11.00 Die zwei mit dem Dreh 11 45 L.A. Law 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei una. 13.25 California Clan (Santa Bar bara). 14.15 Kampfstern Galactica sf-serie. 15.00 Zahn um Zahn. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen 10.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 12.06 De burgemeester is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal. 14.06 Radio Tour de France. 16.06 Koos Póstema.. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.04 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00-00.00 VPRO: Senza Parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Oost-Europa. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Wat hebben we gelezen?. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld. 13.40 Da Capo. 14.00 Klasse 15.00 Het Dossier. 16.00 NOS Cultuur REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1. Omroep Rijnland: 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie V48, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met o m het vervolgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchpro- gramma van Liesbeth van der Kruit, met overzicht middagbladen, Konsu- menten Kontakt, 'Kwis en waarachtig' en Editie V41). 14.03 RR-Express: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour: Bourg d'Oisans- Villard-De Lans. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co 10.03 Parkeerschijf 12.00 Regioprogramma. 13.10 Jos Ghijsen. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox 17.00 Focus. 17.05 Amazone. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren: Mozart, Janacek, Gade, Baeyens. 12.20 Tafelmuziek: Benda, Gluck 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.00 Luisa Miller, opera van Verdi. 16.30 Jean Sibelius, verschijning van de Scandinavische wouden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9