Gedeputeerde dreigt Hazerswoude met dwang „Het is hier geen industrieterrein" Jongeren hebben de slag niet te pakken £eidóe@outfmt VERDER UITSTEL RIJKSWEG 11 FUNEST VOOR BEDRIJFSLEVEN Riool langs Amstel in Nieuwveen overbelast Restauratie kerk in Leidschendam Iets minder deelnemers aan LAURA dienstuerlenii dagpuzzel -S TJ |J 19 1 1 5 LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 19 JULI 1989 PAGINA Kippenmishandeling in Rijpwetering RIJPWETERING Een inwoner van Oude Ade heeft een proces verbaal gekregen voor de mishan deling van zijn kippen. De man hield de kippen op zijn volkstuin aan de Oud Adeselaan in Rijpwe- j tering. J Andere volkstuinders troffen maandagavond vier dode kippen aan. De door de politie gewaar schuwde dierenarts uit Leiden constateerde dat de vijftien nog in leven zijnde dieren flink onder voed waren. De kippen hebben eten gekregen. De eigenaar heeft de resterende beesten de volgende dag onderge bracht bij een boer. Geluids scherm ALPHEN AAN DEN RIJN Op het traject langs de Goud se Schouw bij Alphen waar nu nog geen ge- luidwerende wand staat wordt binnen kort een scherm opge trokken. Burge meester en wet houders hebben daartoe een be drag van 423.000 gulden beschikbaar ge steld. Reconstructie van Gelderswoudse Kerkepad kost ruim drie ton ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat de reconstructie van het Gelderswoudse Kerkepad te Zoeterwoude binnen niet al te lange tijd begint. De gemeenteraad moet zich morgen uitspreken over het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ302.000.- daarvoor. De provincie draagt daar 75 procent 225.500 gulden in bij. De raad moet zich nog uitspreken over de breedte van de fun dering van het Kerkepad. Onlangs was daarover verschil van mening. Het college stelde een breedte voor van 2,50 met. CDA-raadslid Van der Salm pleitte voor een fundering aan de zijde van de Uiterdijk met een breedte van 3.00 meter zo dat ook landbouwvoertuigen gebruik van het pad kunnen maken. Ook het wel of niet vervangen van een brug was nog in discussie. Huisvesting blijft probleem in Rijnstreek ALPHEN AAN DEN RIJN Het huisvesten van woningzoekenden in de provincie Zuid-Hofland blijft de komende jaren een groot probleem. De rijksoverheid vermindert elk jaar de omvang van de gesubsidieerde woningbouw en er zijn onvoldoende woningbouwlocaties in Zuid-Holland voorhanden. Dat blijkt uit de nota Bevolking en Wonen die is opgesteld door de provinciale Dienst Ruimte en Groen. In de nota wordt aangegeven hoe de ontwikkeling van de bevol king in Zuid-Holland zal zijn. Aan de hand van die cijfers verwacht de pro vincie dat de behoefte aan woon ruimte nog aanzienlijk zal stijgen. Speelplaatsen in Leiderdorp LEIDERDORP De gemeente Lei derdorp wil vijf nieuwe speelplaatsen aanleggen in het dorp. Tevens wordt het speelterreintje tussen de Steve Bi- koplaats en de Dom Helder Camara- plaats geheel opnieuw ingericht. In gebied E in Buitenhof komt aan de Lentekade een speelvoorziening voor de wat oudere kinderen. Op de Zo- merweide worden enkele speeltoe stellen voor de kleintjes neergezet. Op het grasveld op het Burgemeester Brugplein worden eveneens speeltoe stellen geplaatst. In de Anna van Bu- renstraat komt een speelterrein en een ander plaatsje is gepland in de Beatrixstraat of het Frederik Hen drikplantsoen. Gomarusschool wil subsidie LEIDERDORP De Stichting Begelei dingscentrum Gereformeerd Schoolon derwijs wil van de gemeente Leiderdorp subsidie om de gereformeerde Leider- dorpse Gomarusschool te kunnen bege leiden. De gemeente Leiderdorp wil die subsidie echter niet verstrekken omdat zij vindt dat de Gomarusschool net zo goed gebruik kan maken van de School begeleidingsdienst Rijnland. De school wil echter niet bij deze dienst aanklop pen omdat Rijnland niet in staat zou zijn begeleiding te geven die in overeen stemming is met de uitgangspunten en grondslag van de school. De commissie beroep en bezwaar van de gemeente Leiderdorp moet zich nu over deze zaak uitspreken. ALPHEN AAN DEN RIJN De provincie overweegt een dwang maatregel tegen Hazers woude om de aanleg mo gelijk te maken van Rijks weg 11 in een tweebaan- suitvoering met gelijk vloerse kruising. Gedepu teerde T. Jansen (Ver keer) van de provincie Zuid-Holland liet zich daarover gistermiddag voor het eerst in het open baar uit. Jansen stelde tot dwang over te zullen gaan als de onderhandelingen met de gemeente Hazers woude niet op korte ter mijn resultaat opleveren. De maatregel betekent dat Hazerswoude mogelijk eerder gedane toezeggin gen alsnog misloopt en voor de kosten van een nieuw bestemmingsplan moet opdraaien. Hazerswoude ligt al een paar jaar dwars bij de aanleg van de rijksweg die Leiden via Zoe terwoude en Alphen met Bo degraven moet verbinden. Ha zerswoude wil dat er een vier baans snelweg komt, die onder de bestaande Gemeneweg door komt te lopen. Rijkswaterstaat heeft inmiddels in een laatste gebaar aangeboden de rijks weg als viaduct over de Geme neweg heen te bouwen, maar dat aanbod is door de Hazers- woudse gemeenteraad afgewe zen. Jansen is bang dat rijksweg 11 er helemaal niet komt als er niet snel en doortastend wordt gehandeld door zowel de be trokken gemeenten als het provinciebestuur van Zuid- Holland. Anderhalve maand geleden liet minister Smit- Kroes van Verkeer en Water staat weten de aanleg van rijksweg 11 uit te willen stel len om grotere projecten el ders in Nederland te kunnen realiseren. Tegen dat voorne men liepen op Hazerswoude na alle betrokken Rijnstreek gemeenten, de Kamers van Koophandel en bedrijven in de regio te hoop. De houding van de provincie betekent overigens niet dat de rijks overheid rijksweg 11 inder daad volgens planning aanlegt. Daarvoor moet het rijk eerst definitief geld beschikbaar stellen. Blokkeren Jansen deed zijn dreigende uitspraak gistermiddag tijdens een bijeenkomst met een dele gatie van de VVD-Tweede Kamer-fractie. Burgemeester M. Paats van Alphen toonde zich bijzonder ingenomen met de uitlatingen van Jansen. Volgens de eerste burger staat praten voorop. „Als dat niks oplevert zijn er planologische middelen om de rijksweg er door te drukken. Volgend jaar ligt er al ruim tierieneenhalf miljoen kubieke meter zand op het tracé. Eén gemeente mag niet de ontwikkeling van de hele streek blokkeren". De toezegging van VVD-ver- keersspecialist B. Lauxter- mann om bij de vaststelling van de begroting voor het Rijkswegenfonds in 1990 geld veilig te stellen voor rijksweg 11 viel eveneens in goede aar de. De toezegging wordt bin nenkort doorgesproken met de liberale ministers De Korte van Economische Zaken en Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. Collega-kamerlid en econo misch specialiste van de VVD, mevrouw Rent, betoogde giste ren de optimistische investe ringen van de bedrijven in de regio volledig te steunen. „De sterke verwachting is gewekt dat de verkeersknelpunten zouden worden opgelost. Het is correct dat de bedrijven daar alvast op hebben ingespeeld. Uitstel van de aanleg van rijksweg 11 lijkt vanuit de ver te misschien een klein pro bleem, maar is dat niet". Milieubezwaren Beide liberalen zien niet veel in de argumenten van milieu groeperingen tegen de komst van de rijksweg „Een belang rijk aspect van milieu is het verminderen van gevaar en mankementen in het wegen net. Bovendien worden nu de bestaande secundaire en ter tiaire wegen alleen maar over belast". Paats wacht nog even met het aanspreken van andere frac ties in de Tweede Kamer. „Met verkeersspecialist Vlij men van het CDA hebben we inmiddels twee keer gespro ken. Verder wachten we de verkiezingstijd maar af. Dan krijgen we ongetwijfeld goede gelegenheden om de zaak nog eens grondig door te spreken". Een delegatie van gemeente bestuurders, provincie en on dernemers uit de Rijnstreek praat op 30 augustus wel met minister Smit-Kroes over de problematiek rond de rijks weg. Verschillende woordvoerders van gemeenten en bedrijfs leven namen gistermiddag de gelegenheid te baat hun be zorgdheid nog eens over te brengen aan de Kamerleden. Volgens voorzitter Groenen dijk van de Vereniging van Alphense Ondernemers (VOA) en van de afdeling Zuid-Hol land van de werkgeversorga nisatie VNO staat of valt een groot deel van de werkgele genheid in de Alphense regio met'de komst van de rijksweg. „Bedrijven hebben 30% meer geïnvesteerd met de verwach ting dat de rijksweg er in 1995 geheel zou liggen. Nu dreigen er verschillende tracé's pas na de eeuwwisseling te worden aangelegd. Als rijksoverheid verlies je zo toch je geloof waardigheid. Een bedrijf kan zich zo'n stap ook niet veroor loven". NIEUWVEEN Om de ernstige vervuüing van de slootbodem nabij de Oude Nieuwveenseweg en het gebied langs de Amstel te rug te dringen, moet de riolering worden verbe terd. De Nieuw veense raad besloot gisteravond 95.000 gulden hiervoor be schikbaar te stellen. Vol gens wethouder J. Fran sen zal dat echter niet af doende zijn. Na de bouwvakvakantie zal begonnen worden met het aansluiten van het riole ringsstelsel met een zinker op het vrijverval-riool in Schoterveld. Door het Hoog heemraadschap van Rijnland is geconstateerd dat niet al leen het water, maar ook de slootbodems op verre afstand van de overstort van het ri ool ernstig zijn vervuild. Door de te nemen maatregel zal de overstort langs de Oude Nieuwveenseweg ze ker worden verholpen. Hoe wel hij een verbetering ver wacht, denkt wethouder J. Fransen niet dat deze maat regel tevens afdoende is voor de overstort op verschillende plaatsen langs de Amstel. Volgens hem wordt er veel regenwater via het riool langs de Amstel afgevoerd, met als gevolg overbelasting. Fransen: „Zolang er over stort is, is er sprake van ver vuiling en daar moet in elk geval zo snel mogelijk iets aan worden gedaan". Burgemeester M. Boelen zei de volgende raadsvergade ring met een voorstel te ko men voor een onderzoek naar de overstortgevoelig- heid langs de Amstel. Vol gens Boelen ligt het pro bleem in het voormalige Mij- drechtse gedeelte dat begin dit jaar bij Nieuwveen is ge voegd. 'De raad stemde gisteravond tevens in met een volledige vernieuwing van het dak van basisschool de Wegwij zer. Ook het dag van de fiet senstalling zal, net als bij ba sisschool „St. Nicolaas", wor den gerenoveerd. Er zijn problemen gerezen met betrekking tot de ont- I wikkeling van een glastuin- I bouwgebied in Nieuwveen, 1 nu de provincie geen garan tie zal geven voor de aan koop' van 36 hectare grond. Het gaat hierbij volgens bur gemeester Boelen om een be drag van 2,5 a 3 miljoen gul den. De gemeente en ook de stichting Stiveen kunnen dit bedrag niet opbrengen. De gemeente zal nu een pro jectontwikkelaar inschakelen die zal moeten bekijken of deze binnen één jaar mini maal de helft van het aantal beschikbare kavels aan kwe kers kan verkopen. „Als dit niet lukt, is de behoefte ken nelijk niet zo groot", aldus Boelen. VRACHTVERKEER UIT VOORSTRAAT RÖELOFARENDSVEEN De bewoners van de Voor straat in Roelofarendsveen willen dat het vrachtverkeer zo'snel mogelijk uit hun straat wordt geweerd. De zware wa gens leiden ertoe dat de huizen van de bewoners staan te tril len op hun grondvesten waar door de muren scheuren ver tonen. Bij verschillende huizen zakt de vloer in de bijkeuken elk jaar een paar centimeter. Het verbod op vrachtverkeer in de Voorstraat werd gister avond gevraagd naar aanlei ding van een bouwaanvraag van het slijp- en lasbedrijf van Th. A. Hillebrand. Het drie- mansbedrijf wil extra werk ruimte op het terrein neerzet ten om het werk dat nu nog buiten gebeurt binnen te kun nen afwerken. Dat zou de hui dige overlast tot het nulpunt terugschroeven, zo stelde Hil lebrand gisteravond tijdens de vergadering van de raadscom missie voor ruimtelijke orde ning. De bewoners van de Voor straat vrezen evenwel dat de uitbreiding van de bedrijfsge bouwen zal leiden tot een nog grotere toevloed van zwaar verkeer. Volgens F. Huigsloot van de bewoners hebben niet alleen de woningen, maar ook het wegdek veel van het vrachtverkeer te lijden. „De weg wordt steeds slechter. Overal zitten gaten en niet zulke kleintjes ook. De stoep en de berm worden kapot ge reden en de aanplant van jon ge boompjes die een paar jaar geleden is neergezet is ook al zo goed als ter ziele. Reparatie van het wegdek heeft geen zin, want de boel is na drie weken weer net zo slecht als nu. De Voorstraat is een woon wijk, geen verlengstuk van het industrieterrein", aldus Huigs loot. Tellingen Tellingen die de bewoners on langs zelf hebben gehouden wezen uit dat er gemiddeld zo'n zeven vrachtwagens per dag door de straat rijden. Daar zitten dan wel de melkboer en de groenteman bij. Voor de be woners is er maar één reme die: er moeten paaltjes woren geplaatst zodat er alleen nog personenauto's de straat in kunnen. Volgens hen valt er bouwtechnisch niet veel te redden. „Toen onze woningen voor de oorlog werden ge bouwd, mocht er niet geheid worden. Nu zitten we met de brokken. We zakken echt niet weg omdat het veen inklinkt". Hillebrand zegt van geen overlast te weten. In een begin deze maand aan de gemeente verstuurde brief stelt Hille brand dat zijn bedrijf niet meer overlast bezorgt dan nor maal gesproken door de men sen wordt geaccepteerd. „Ik heb al sinds 1962 een bedrijf in las- en slijpwerk aan de Voor straat. Ik doe nu nog steeds hetzelfde werk en daar komt geen verandering in. Boven dien zijn er geen plannen om het personeel uit te breiden. Daar komt nog bij dat ik al-ja ren een vergunning heb voor vrachtverkeer naar en van mijn bedrijf. Aan het begin van de Voorstraat staat een speciaal verkeersbord dat vrachtverkeer verbiedt, behal ve voor bestemmingsverkeer. Vrachtauto's mogen er niet harder dan 20 kilometer per uur". Volgens Hillebrand zijn er van de zeven vrachtwagens die dagelijks door de Voor straat rijden hooguit twee per week voor hem bestemd. Een verhuizing naar een andere lo- katie elders in het dorp is niet mogelijk. „Met het kleine werk dat ik doe is dat finan cieel echt niet haalbaar". Arie de Groot met meervoudig kampioen Jac. van de Neut (rechts): „De laatste keer dat ik geroeid heb. w?s vorig jaar tijdens de kampioenschappen. foto; henk van den ende VETERANEN DOEN HET GOED IN RIETVELDS ROEIKAMPIOENSCHAP HAZERSWOUDE De Rietveldse Roeikampioen- schappen worden van avond in Hazerswoude voor de 27e keer gehou den. De roeiwedstrijden ooit jn het leven geroepen door de huidige wethou der Piet van der Werf, zijn nog altijd in trek. De organisatie is nu onder an dere in handen van Arie de Groot, die samen met meervoudig kampioen Jac. van de Neut terug blikt en vooruitkijkt. De roeikampioenschappen werden aanvankelijk georga niseerd voor de bewoners van het Rietveld, even buiten Ha- zerswoude-'dorp. Er liepen toen nog geen wegen en brug getjes naar die polder en de bewoners waren afhankelijk van de roeiboot. Zo ook Jac van de Neut, die al 25 jaar meedoet en in totaal acht keer eerste werd. „Ik groeide op in het Rietveld en als ik naar school of werk moest, dan ging ik in m'n roeiboot. Ik kreeg de slag al vroeg te pakken". In de loop der jaren verdwe nen de boerderijen uit het Rietveld en kwamen er boom kwekerijen voor in de plaats. De roeiende boerenzonen ble ven echter. Ook dit jaar roeien vijftien mannen mee, die de eerste jaren van de kampioen schappen nog hebben meege maakt. De 42-jarige Van de Neut werd in 1968 voor het eerst kampioen, maar wist vorig jaar weer de eerste prijs te be halen. „Het ligt mede aan die jonge jongens van tegenwoor dig. Zij hebben nooit dagelijks geroeid en hebben de slag dan niet te pakken. Concurrentie van een stel jongens zou best leuk zijn", zegt Van de Neut. Arie de Groot, beaamt dit: „We hebben wel een jeugd- klasse tot veertien jaar, maar het gaat dan hoofdzakelijk om de kinderen van de deelne mers. Ik hoop eigenlijk dat zij ons over tien jaar verslaan". Recreanten Naast de jeugdklasse is er ook een recreantenklasse. Nadat vijf jaar geleden het aantal deelnemers sterk afnam, werd deze klasse ingesteld. Arie de Groot: „Het zijn vaak dezelfde mensen die in de top eindigen. De minder snelle roeiers von den dat niet leuk en kwamen niet meer opdagen. Toen heb ben we een recreantenbeker ingesteld. Dat bevalt best". De eerste ronde van de roeiwed strijden gaat nu op tijd. De 16 beste tijden gaan, via een knock-out systeem, door voor de wisselbeker. Dit betekent dat een verliezende deelnemer gelijk afvalt. Behalve Hazerswoudenaren doen er vanavond ook roeiers uit St. Pancras mee. „Tijdens het 25-jarig bestaan hebben zij gevaren in een schouw, een boot die je voortduwt met een paal. Dit jaar komen zij bij ons roeien, terwijl wij in septem ber bij hen gaan kloeten', zo als dat varen in zo'n schouw heet", aldus De Groot. Eerder waren ook deelnemers uit Ter Aar waren bij een uit wisseling van de Rietveldse kampioenschappen betrokken. Volgens Van de Neut was het klasseverschil echter te groot. Hazerswoude won iedere keer. Van de Neut heeft naar zijn zeggen zoals de meeste deelne mers niet getraind voor van avond. „De laatste keer dat ik geroeid heb, was vorig jaar tij dens de kampioenschappen. De meeste van ons trainen niet". Naar verwachting verschijnen vanavond ongeveer 35 man nen aan de start verschijnen. De deelname van de vrouwen is geringer. Vorig jaar waren er slechts acht roeisters, terwijl het regelmatig is voorgekomen dat er te weinig deelneemsters zijn om een aparte vrouwen- wedstrijd te houden. De roeiers vertrekken vanaf Klein Giethoorn; de jeugd om half acht en de volwassenen om acht uur. Deelname is vrij en iedereen kan zich voor de start nog aanmelden. LEIDSCHENDAM De res tauratie van de Petrus- en Pauluskerk aan de Sluiskant in Leidschendam vordert goed Het voegbednjf P F Boon Zoon uit Den Haag, gespecialiseerd in de restaura tie van oude gevels, werkt mo menteel aan de zijmuren langs de Vliet. Daarna komt de to ren aan de beurt en vervol gens de voorgevel. Als sluit stuk van de algehele restaura tie van de kerk wordt tenslotte het interieur onderhanden ge nomen. De Petrus- en Pauluskerk is een schepping van architect E. J. Margry uit Rotterdam. De bouwkosten bedroegen in 1880 bijna 117.000 gulden. Bij de ar chitect werden voor 4000 gul den ook de 28 vrouwenbanken en 20 mannenbanken van zwaar eikenhout besteld die begin zeventiger jaren van deze eeuw, tegelijk met een nieuwe betegeling van de vloer, werden vervangen. Het kerkbestuur van de volgend jaar 110 jaar bestaande kerk is van plan binnen enkele jaren in de naaste omgeving een vrijstaand parochiehuis te bou wen. ALPHEN AAN DEN RIJN De twee-en-veer- tigste Laura fietsvierdaag se is gisteren begonnen met 1372 deelnemers die van plan zijn alle vier de dagen mee te rijden. Daarbij kwamen de eerste dag nog eens zeventig dag-rijders. Dat bracht het totaal op 1442 fietsers, twintig minder dan vorig jaar, die afstanden van 60, 100, of 150 kilometer af legden. Onder de deelnemers ook de Leidse politie-agenten Arno van der Giessen, Arie van Ma rion, Roel van de Pot, Leon Nederstigt, Henk Woppen- kamp en Rob Tamboer die de tocht samen met blinde of slechtziende deelnemers op de tandem reden. Zij hadden ge kozen voor de 60 kilometer. Het was gisteren prima fiets weer hoewel de fietsers op de heenweg flink moesten trap pen om de tegenwind de baas te worden. Na Rijssenhout was dit euvel van de baan en kon gefietst worden met de wind in de rug. De oudste deelnemer is dit jaar de 82-jarige heer Keijzer uit Ter Aar. Samen met zijn 62-ja- rige maat fietst Keijzer al voor de zesde maal de Laura. De eerste drie jaar reed hij 100 ki lometer per dag, nu is dat 60 kilometer. Dagelijks legt hij nog eens 24 kilometer af, heen en weer van zijn woonplaats Ter Aar naar Alphen. Opvallend is dat de groep C- rijders, de zestig kiloemter fietsers steeds groter wordt. Deze afstand, die in 1987 werd ingevoerd wordt steeds meer favoriet. Vandaag reed ook burgemeester M. Paats samen met Gedeputeerde T. Jansen, de burgemeesters Huigsloot, Boelen, Bruggeman, Brugman, Elfers en Verhoef alsmede wethouder A. Hommes, een dage de zestig kilometer mee. Dat doen de Leidse politie-agenten Arno van der Giessen, Arie van Marion, Roel van der Pot, Leon Nederstigt, Henk Woppenkamp en Rob Tamboer rijden de LAURA met slechtziende deelnemers op de tandem. foto: wim van noort Hamlapje met ketjap, snijbonen en aardappelen - kersen-flip Sommige mensen he bh moeite met het regelmai gebruik van knoflook. Mt kan het ook niet overal doen. Een vleugje knofloói geur - dat krijg je als je hele teen kort mee uarmt zullen de meesten echter w weten te waarderen. Voor twee personen heeft nodig: 200 g hamlap, 25 margarine, zout, peper, i knoflook, 1 lepel ketjap, theelepel citroensap, kern 500 g snijbonen, zout, ui, 25 ontbijtspek in dunne ph jes, 5 g margarine, bast cum; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 75 g kersen, 1 dl water, 311 suiker, 1 theelepel aardig pelmeel, citroensap of -at ma, 2,5 dl gele vla (2,51 melk, 12 g custard, 15 g si ker), 2 bolletjes vanille-iji Schroei het hamlapje dicht hete margarine en temper vt volgens het vuur zo sterk <j het vlees zacht blijft bakke Strooi zout en peper op ii lapje en reken een totale b reidingstijd van vijftien min ten. Bak de laatste vijf min ten een hele teen knoflook fijngesneden ui mee. Leg gare vlees op een bord. haal knoflook uit de pan en laat jus met weinig water, ketj citroensap en kerrie drie i nuten koken. Warm het ha lapje nog even op in de jus. Haal de snijbonen af, was en snipper ze met behulp een snijbonenmolen fijn snijd ze met een mesje in ge ke stukken van een centii ter. Zet de groente op met w nig kokend water en zout kook haar in twintig minui gaar. Fruit kleingesneden en spek in de margarine - een klein vuur - gaar en lie bruin en schep het mengse met fijngeknipte verse of droogde basilicum door de gegoten snijbonen. Was de kersen, haal er steeltjes af en ontpit ze Bn het water met suiker aan- kook, leg er de kersen in. L het mengsel aarr~de~ kook l men en bind het met een pa van aardappelmeel en ko water. Maak de_kersensaus smaak af met citroensap -a ma en laat haar koud word Schep het ijs in hoge glad. leg er eerst de kersen op dan de vla. JEANi APOTHEKEN De avond- en nfl diensten van de apotheken in dl gio Leiden worden waargenol door de apotheken die ook weekl dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENI ZEN LEIDEN Ongevallendif elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot woe dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pot nieken tel 155543, afdeling S.C.U, 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziek huis). De Geneeskundige Dienst Leide verhuisd van de Roodenburgersti in Leiden naar de Cronesteink 18a in Leiden. LEIDSE RECHTSWINKEL J disch Adviesbureau. Ketelboet steeg 10, tel. 130775; afdeling b« tingen: alleen op afspraak, klach bureau: di. en do. 18.30-20.30, i ling vreemdelingenrecht: ma 1! en do. 18.30-20.30, afdeling vr« vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Da nacht bereikbaar. Telefoonnun achterop de telefoongids 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; sprei ren ma. en di. 10.00-12.30 u 13.30-16.00 u.; do. 18 50-20.30 u DIERENHULP- EN AMBULAN DIENST Hulpverlening in Lei Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsb Valkenburg, Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 1 12 7 |3 |6 10 13 N 20 21 li ILL fra 25 26 28 30 33 Horizontaal: 1 uitholling in i muur; 4 hoofddeksel; 7 uitgez wacht; 8 het essentiële; 10 fam lid; 12 pausennaam; 13 zelfbewi 16 oude lengtemaat; 17 grove v len stof; 18 muzieknoot; 19 uitn van bewondering; 20 ten bedr van; 22 vlaktemaat; 23 ambtshi (afk. Latijn); 25 wratmeloen; 28 belse naam; 29 sierlijk dier; plotseling opkomende ster; 32 s in Zuid-Jemen; 33 muzieknoot, verbeten. Verticaal: 1 cactussoort; 2 rivie» Duitsland; 3 sint (afk.); 4 paai kracht (afk.); 5 verharding van opperhuid; 6 sleepnet; 7 wereli priester van de Russische kerk lekkernij; 11 genre van lichte i maakskunst; 14 gevreesde pi eist tijdens de Franse revolutie; appelkruintje; 20 stad in Dultsü 21 stad in Zwitserland; 23 wei lijk, werkelijk, 24 niet gesloten: bekende organisatie (afk 27 gelmaat; 31 hoewel; 32 voltook OPLOSSING 'je ZZ :ie IC :spio lz "O aVN :uedo pz 'I9$ej £2 isoabo 12 :u! OZ !|9Aeu gi :»ejew PI UeJeqeo :e6ou 6 :adod i '.||9ji 9 :j|98 s P -TS :-"es| z !|edou 1 :|RSOg |9J PZ 'los :m ZZ :baou oe :eej 62 ;ba3 82 'a -eiue>i 52 o j £2 "9jb ZZ 'P8 :oAejq 61 81 'eqe ll !l® 91 -ueiujed ei ;oen zi ^edo 01 'u 8 Usod l -tad p *.s|u 1 qaejuozu

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12