Het dagboek van een nachtmerrie r1 IA.DIO/TELEVISIE fceidóaQowumt MAANDAG 17 JULI 1989 PAGINA 9 Jetty Lamers ïaar Journaal ILVERSUM Betty La- iers (39) komt met ingang an 1 oktober in dienst bij het OS Journaal als algemeen erslaggever. Zij is momenteel iciaal,-economisch verslagge- er bij de VAR A-radio, etty Lamers is ruim vijftien ar werkzaam als journaliste, oor ze in 1985 bij de VARA- idio begon, werkte ze bij Ra io Oost. Daarvoor was ze 'erkzaam als produeer-bu- jauredacteur bij VAR A's Ömbudsman". lewoners Aalsmeer egen uitbreiding lan den Ende ALSMEER Meer dan jveehonderd bewoners van de pmeente Aalsmeer hebben bij p gemeente een bezwaar- jhrift ingediend tegen de uit leiding van het Joop van den pde-complex in verband met fc activiteiten van TV 10. De fmeente heeft bij de afgifte an de vergunningen onzorg- pldig gehandeld, zo vinden t bewoners. Zij vrezen bo- fcndien dat het aanzien van ït oude dorp schade zal lijden »or de uitbreidingsplannen, fop van den Ende heeft bij i gemeente verzoeken tot fijstelling ingediend voor de fuw van een studiocomplex, aantal kantoren en 56 wo- ïgen op een plek die door de oners wordt omschreven „onderdeel van het oude itrum". „Wij vrezen dat de issaliteit van het thans gebo- jne gepaard aan de daarmee ïenhangende verkeersdruk rest van het oude dorp in verdrukking zal brengen een funeste invloed op de ^fbaarheid zal hebben. Aldus $zien is de opzet planologisch Jrwerpelijk". De gemeente jeft bij de inwilliging van de ijijstellingsverzoeken een zo- jnaamde anticipatie-procedu- i gevolgd waardoor de beno ude vergunningen sneller jnnen worden verkregen, aar volgens de bewoners jeft deze procedure er juist geleid dat hun belangen ivoldoende zijn meegewogen, ilgens de Aalsmeerse wet- iuder P Boom is het bouw- an injniddels zodanig aange- jst dat de nieuwbouw minder ikssaal zal worden dan eerst li bedoeling was. „Het be- aarschrift kan de bouw mo- ijk iets vertragen maar wij |chten nu op een verklaring geen bezwaar die door de ivincie moet worden afge- ren. Als dat is gebeurd kan met de bouw begonnen JOURNALIST CHARLES GLASS KEERT TERUG NAAR LIBANON Terug naar... Vierdelige documentai re-serie. KRO-televisie. Ned. 1 om 21.05 uur. Maandag. HILVERSUM De KRO brengt de komende we ken onder de titel „Terug naar..." vier documentai res op het scherm. Hoewel het op een reeks lijkt, gaat het om vier verschillende produkties, met vier ver schillende achtergronden en allemaal vervaardigd door andere makers. De eerste is een portret van Libanon dat producer Stephen Walker in sa menwerking met de Ame rikaanse journalist Char les Glass maakte. Het is een bewogen terugblik waarin vijftien jaar uit het le ven van Glass de revue pas seert. Charles, die in 1987 door Sji'iten werd ontvoerd, maakte in 1972, als achttienjarige voor het eerst kennis met Beiroet toen hij er filosofie ging stude ren aan de Amerikaanse Uni versiteit. Zijn grootmoeder was geboren in Libanon, maar als kind naar Amerika geëmi greerd. Haar herinneringen vond hij er terug. Met enige weemoed in zijn stem verhaalt hij over de vrouwen uit de bergdorpen die hun genegen heid voor anderen tonen door het eten wat ze klaar maken, maar ook over Beiroet als een stad, die als een wereldcen trum onderdak bood aan een bloeiend zaken- en uitgaansle ven. „Het oude Beiroet was zo kleurrijk, zo levendig. Het was een, cosmopolitisch Babel van moderne en oude talen, waar christenen en moslims ver mengden, waar Oost en West elkaar ontmoette, waar ver draagzaamheid en plezier heersten. Het waren de dagen Dagboek Hoewel de beelden, die dit dagboek van een nachtmerrie begeleidde, veelal afkomstig zijn uit oude journaals, raakt het verhaal van Charles de kijker recht in het hart. Dat komt vooral door de passie waarmee hij de gebeurtenissen nog eens op een rijtje zet en de weemoed waarmee hij heden en verleden belicht. Die nachtmerrie begon in 1975 toen de burgeroorlog uitbrak. Met een brok in zijn keel laat hij weten hoe hij het welva rende Libanon zag sterven. Als journalist voor het Ameri kaanse televisie-station ABC stond hij overal vooraan, zag hij de vliegtuigen overkomen, de bommen vallen en het bloed stromen. „Toen ik in 1975, een paar we ken na het begin van de oor log, terugkeerde in Beiroet was alles veranderd. Als je per taxi van een christenwijk naar een moslimwijk reed, moest je halverwege de rit in een ande re taxi overstappen. Iedereen voelde zich alleen maar veilig in zijn eigen district". Charles heeft niet alleen een pakkende verteltrant, maar zet de gebeurtenissen voor ie dereen op een begrijpelijke manier op een rijtje. Dat daar bij gruwelijke beelden worden gebruikt om het verhaal te il lustreren, geeft aan welke waanzin Beiroet en Libanon in zijn greep had. „Christen re den over de lijken van mos- lilms en dat terwijl ze nog niet zo heel lang daarvoor buren, samen werknemer van een be drijf of vrienden waren ge weest". Engeland Hij verhuisde naar Engeland - waar hij later trouwde met Fiona en vijf kinderen kreeg - omdat het leven in Libanon een hel was geworden' Toch kon hij het niet laten er in 1982 terug te keren. „Maar de nieuws-redacties in Amerika waren niet geïnteresseerd in de doden. Het publiek wilde weten wat die mensen met Kerstmis te eten hadden. Over de oorlog werd nauwelijks ge sproken". Nadat Terry Anderson en Ter ry Waite, die als afgezant van de Angelicaanse kerk naar Li banon was gegaan, waren ont voerd, verlieten de meeste journalisten Libanon. Glass ging ook, terug naar Londen, maar reisde regelmatig naar Libanon om reportages te ma ken. Op 17 juni 1987 reed hij door West-Beiroet, samen met Ali Osseiran, de zoon van de Libanese minister van Defen sie en een chauffeur. In de wijk Ouzai, vlak bij een Syri sche wachtpost werden ze door twee auto's klemgereden en door acht gewapende mannen gedwongen uit te stappen. Glass was de eerste buitenlan der die werd ontvoerd nadat duizenden Syrische militairen in februari van dat jaar West- Beiroet hadden bezet. De stad had tot die tijd onder het bewind gestaan van elkaar be strijdende islamitische milities. Vrijgelaten Hoewel de twee Libanezen na korte tijd werden vrijgelaten, wist Charles Glass pas na 62 dagen te ontsnappen. In de veilige omgeving van de Lon- dense luchthaven Heathrow kon hij vertellen over de ont voering, zijn gevangenschap, waarbij hij op vijf verschillen de plaatsen was vastgehouden, de videocassette die hij onder bedreiging van een pistool had moeten inspreken en zijn po gingen de buitenwereld te la ten weten waar hij zat. On danks deze ervaring is Charles Glass zijn liefde voor Libanon niet verloren. Deze documen taire maakt dat nog eens op een glasheldere wijze duide lijk. HANS PIET NEDERLAND 1 16.00 17.00 17.30 17.40 19.00 19.16 19.43 20.15 21.05 21.55 KRO Neighbours, Australische serie. Afl. 80. Scott wordt ingepalmd door Wendy. Paul neemt Terry in Sha ne's plaats mee uit. De familie Perwanger, 9- delige serie. Afl. 3. Poppenkraam, kinderse rie. Afl. 18: Het nichtje uit ALkmaar. NOS Journaal. KRO Professor Poopsnagle, jeugdserie. Afl. 7. KRO Feesten uit de hele we reld, 12-delige serie over feestelijke gebeurtenissen. Afl. 8: Het carnaval van Tri nidad. Ravioli, 13-delige Duitse serie. Afl. 3: Hoog water. In en om Düwel spelen zich de vreemdste dingen af. Zelfs de aardige wijk-agent kan er geen touw meer aan vastknopen. NOS Journaal. KRO De Bobbies, Engelse poli tieserie. Afl. 11: Kunste naar of inbreker? De in specteurs Dashwood en Carver arresteren een kunstschilder op beschul diging van inbraak. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. Avonturen van een dame (The adventures of a lady), 6-delige Frans /Engelse serie. Afl. 4: De opdracht. In het indianendorp Iro quois geneest Ann lang zaam. Griffard weet zijn geld terug te krijgen van Richard. Terug naar Libanon, do cumentaire. Brandpunt politiek café, feiten en meningen over de actuele politieke situatie. NOS 22.30 Journaal. KRO/RKK 22.40 De laatste op het schavot (Le dialogue des Carméli- tes), Franse speelfilm uit 1960 van Philippe Agostini over het lot van de karme lietessen van Compiège tij dens de Franse Revolutie. Met in de hoofdrol Jeanne Moreau. 00.305 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.50 The real Ghostbusters tekenfilmserie. Afl.: Gees ten dolenin riolen. De Ghostbusters hebben last van de hitte, maar als Sli- mer in nood is vergeten ze de hitte snel. 17.13 Foofur tekenfilmserie. Afl.: Kies- of touwtrekken Spinner en de kattenben- de. Spinner is het zat om als enige kat tussen hon den te wonen en sluit zich aan bij een kattenbende. 17.35 Bluffers tekenfilmserie. Afl. 7: Clandestino heeft goudkoorts. Clandestino heerst als een tiran over een prachtig land, maar zijn dagen zijn geteld want de Bluffers proberen ach ter het geheim van zijn macht te komen. 17.58 s Ontdek je plekje: Leer dam. AVRO 18.08 THollands glorie 12- delige serie van Walter van der Kamp naar de roman van Jan den Hartog. Afl. 3. De bemanning van de „Jan van Gent" wordt in Rio door de Hollandse ko lonie uitgenodigd voor een diner. Na enige problenm- men wordt het toch wel een succesvol etentje. 18.58 Teufels Grossmutter, 12- delige Duitse jeugdserie. Afl. 7: Bij zekere ziekten geheel in topvorm. F.H. si muleert na een partijtje Ton Verlind, pre sentator van Brandpunt Poli tiek Café. Ned. 1, 21.55 u. FOTO: DIJKSTRA 20.00 20.28 tennis een verrekte rug- spier en laat zich door Do rothea verplegen. ESDe brekers, 13-delige serie. Afl. 3; De vriend van Trees. Harrie heeft een de pressie, Huib tracht een disco te maken van het fietsenverhuurbedrijf en tussen Fokke en Trees wil het maar niet boteren, (hehr.). NOS t Journaal. AVRO A masterpiece of murder, Amerikaanse tv-film uit 1986 van Charles S. Dubin. Met: Bob Hope. Don Ame- che, Kevin McCarthy e.a. De detective Dan Dolan en de ex-dief Frank Aherne, die elkaar absoluut niet lig gen, worden door de rijke Jonathan Hire gestrikt voor een zeer speciaal zaakje. AVRO Televizier, actuali teitenrubriek gepresen teerd door Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. Kane en Abel, Amerikaan se serie. Afl. 3. Abel maakt avances bij LeRoy's doch ter Melanie en William wordt verliefd op Kate Brookes. Hun toekomst ziet er rooskleurig uit, tot de Beurskrach van 1929... European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS Journaal. Einde. NEDERLAND3 21.21 21.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. SDFIoris, jeugdserie. Afl.: De drie narren. Van Ros- sum heeft alle bewoners van het kasteel van Rei nout gevangen genomen. Behalve de nar... Studio Sport, Tour de France, samenvatting, (rustdag). SOCUTERA Geweld tegen kinderen, film van de vereniging te gen kindermishandeling. NOS t Journaal. Sprekende film, docu mentaire serie over het ontstaan van de spreken de film. Afl.: Gescheurd van de voorpaginp. Sport Studio. IKON-KRO/RKK Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. „RT 1 Flipper, Amerikaanse jeugdse rie Afl. 72: De paardendieven. Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Afl. 14: Geórge. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Plons, kinderserie. E.R.U. - Concerten, Vandaag: Helsinki (1), 1. Romance voor viool en orkest in G, opus 26, Johan S. Svendsen, uitgevoerd door Hoebe Mensinga. 2. Alle gro moderato, BWV 105, uit Concerto voor piano en orkest nr. 5 in f, Bach, uitgevoerd door Nuno Miguel Fereira de Oliveira. 3. 1e Beweging: alle gro maestoso, uit Concerto voor fluit en orkest nr. 1 in G, KV 313. Mozart, uitgevoerd door ulla Mülman Jorgensen. Avonturenbaai. (Danger bay), Canadese jeugdserie Afl. 22: Overlevingstocht. Uitzending door derden: Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen. Medededelingen, programma overzicht en paardenkoersen. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie. Na de oorlog (After the war), 10-delige Engelse serie. Afl. 10: Final demands - 1967. Zomerrock. Eerste deel van een verslag van het Roskilde- festival dat op 29 en 30 juni en 1 juli plaatsvond in Denemar ken. Leven zonder George (Life without George), 11-delige En gelse komische serie (5). Kunst-zaken. Nieuws. Kijk uitl Verkeerstips. Mensen rond het Grote Oce aanbekken (Man on the rim) 11-delige Australische docu mentaireserie over de explora tie van volkeren over het Stille Oceaanbekken. Afl. 3. 23.45 Coda. De Bij. van Paul Valéry (vertaling Joris Diels). UT 2 ,):)0 Zonen en dochters (Sons and )0 daughters), Australische serie. in?3 Superkat en supermuis. Te- lp kenfilmserie. g 88 Programma-overzicht. id)0 Nieuws. ;rf>0 De rampenverwekker (The zi Medusa touch), Engelse speel- ni film uit 1978. 3ljt5 Triathlon, samenvating van het it Belgisch Kampioenschap I Kwarttriathlon in Menen. iaj10 So what? Karen Lowe - David 4 Gistelinck (II). infO-23.00 Joris Ivens. In maart el 1989 had Verwant een gesprek hl' met Joris Ivens en zijn vrouw, lie Herhaling n.a.v. het overlijden p; van Ivens. DO Vacaturebank. 15 L'ècran des vacances, teken- i films. DO Journaal. '03 Ce soir, Waalse actualiteiten. j4 t°p 5- Journaal en Weerbericht. PO Actualités a la une ;t>5 Cycle Rires de l'été: l'lntrepi- de, Franse speelfilm uit 1975. $5 Dites-moi, serie gesprekken. Vanavond: Barbara Hendricks. *0-23.15 Laatste nieuws en weer- jj bericht DUITSLAND 1 15.30 10 G.östlicher Lange schnurstracks in die Republik serie reportages. 16,00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.45 Allein durch die Wildnis 5- delige Australische jeugdserie. Met: Andre Jansen, Tina Kemp, Erni Dingo e.a. Afl. 4: Die Verfolgungsjagd. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.: Goldsu- cher in Lappland. 18.15 Yesterdays. Afl.: Peter Orloff. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Der Fuchs, serie. Afl.: Die Stunde des Spieiers. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 fflTagesschau. 20.15 Sommerkomödie: s. Ein Mann ist kein Mann, blijspel van Dagmar Seifert. Met: heidi Ka bel, Jurgen Lederer, Beate Ki- upel e.a. Tv-regie: Sigmar Bör- ner. Opvoering van het Ohn- sorg-Theater te Hamburg. Ma rie voelt zich door haar druk bezette man Peter verwaar loosd en ze vraagt haar tante Inge om raad. Marie volgt haar adviezen op en neemt een nieuwe vriend mee naar huis. AanslTagesschau. 21.45 Der Berg des böqen Geistes, filmreportage over de Kili- mandsjaro, de meest toeristi sche attractie van afrika. 22.15 Hurra Deutschland. Gero von Storch Show, sketches. 22.30 Tage8themen. Actualiteiten. 23.00 Das Nacht-Studio: Die Kunst, verleibt zu sein (Escalier C), Franse speelfilm uit 1984 van Jean-Charles Tacchella. Met: Robin Renucci, Jean-Pierre Barci, Catherine Leprince e.a. De intellectuele kunstcriticus Lafont is een arrogante per soon, die neerkijkt op zijn om geving. Twee mooie vrouwen verwarren hem en door de zelfmoord van zijn buurvrouw raakt hij verder in een crisis. Hij komt tot het inzicht dat ook hij van zijn medemensen af hankelijk is. (Twee kanalen). 00.35 Tageschau. 00.40 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff 00.45 Einde. DUITSLAND 2 Die Muppets-Show. Gast: Lou Rawls. Der Stein des Marco Polo, jeugdserie. Afl.: Die Kündiging. Met: Nicola di Pol, Chiara Doardo, Giuseppe Toninl e.a. Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Peter Hahne. Alice im Wunderland, teken filmserie voor de jeugd naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Das weisse Kanlnchen zieht aus. Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern Mein Name ist Hase, teken filmserie. Sommerfestival im ZDF, Deut sche Komiker: Münchhausen in Afrika. Duitse speelfilm uit 1957 Van Werner Jacobs. Met: Peter Alexander. Anita Gut- well, Gunther Philipp e.a. Programma-overzicht. Heute. WISO - Sommertriff. Econo misch magazine. UDas Netz (The web), Ameri kaanse speelfilm uit 1947 van Michael Gordon Met: Ella Rai nes, Edmond O'Brien, William Bendix e.a. De invloedrijke za kenman Colby maakt de jonge advocaat Regan tot zijn lijf wacht. Zijn vroegere partner Kroner komt namelijk vrij uit de gevangenis, na een veroor deling voor zwendel. Regan heeft niet door dat hij Colby wordt misbruikt. Aansl.: Ratsc- hlag für Kinoganger. Filmru briek. Vandaag: Strasse ohne Wiederkehr van Samuel Fuller. 21.30 Heute-journal. 22.00 Sommerfestival im ZDF: ESWunderbarer Planet, 7-deli- ge Japanse documentaire se rie. Afl. 4: Ozean des Lebens. 22.45 Dantons Tod. Toneelstuk van Georg B:uchner, opgevoerd door het Deutsche Schauspiel- haus in Hamburg. Met: Hans- Michael Rehberg, Herbert Mensching, Christoph Bantzer e.a. Regie en tv-bewerking: Jürgen Flimm. Parijs 1794: De Franse revolutie lijkt ten einde te lopen, maar Robespierre en het volk dat honger lijdt, vin den dat er meer koppen moeten rollen. Danton wil ook van het leven genieten en moet boeten voor die levenshou ding. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 15.20 Teletekstoverzicht. 15.45 Des Königs Admiral (Captain Horatio Hornblower), Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Raoul Walsh. Met: Gregory Peck, Virginia Mayo e.a. (In het Duits nagesynchroniseerd). 17.35 Super-Grips, Das schnelle Spiel für helle Köpfe, spelpro- gramma. 18.00 Lord Schmetterhemd, pop penserie. Afl. 3: Der tödliche Colt. 18.30 Klemens und Klementinchen, die Ganse vom Mühlental, jeugdserie. Afl.: Eine riesige Schweinerei. 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Die sanften Riesen. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogram- ma's van de regionale stu dio's). 20.00 Chris Howland prësentiert Höchstleistungen aus dem Guinness Buch der Rekorde, programma waarin mensen in het World Guinness Book of Records proberen te komen. Afl. 4. 20.30 Bonner Köpfe, serie portret ten. Vandaag: Antje Vollmer. 21.00 Applaus, Applaus 8-delige do cumentaire serie over de ge schiedenis van de variété. Afl. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Kirchen unterm Hakenkreuz, 4-delige documentaire serie. Afl. 4: Widerstand und Erge- '22.15 Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort, Duitse po litieserie. Afl.: Der Zeuge. In Frankfurt krijgt men te maken met drie bankrovers uit Essen, die een veiligheidsbeambte doodgeschoten hebben. 23.50 Der Prediger von Buchen- wald: Pfarrer Paul Schneider - Vor 50 Jahren im KZ ermordet, documentaire over de predi kant Paul Schneider, die zich in het concentratiekamp Buc- kenwald hevig verzette tegen de SS-terreur. 00.20 Laatste nieuws. BBC 1 i Knots Landing serie. Afl.: Encounters. Awayday. Zes bekende perso nen praten over hun favoriete spoorlijn. Vandaag: Bernard Falk. i Tekenfilm. i Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: Eye of the dragon. Afl. 5. Popeye and son tekenfilm. I Newsround, jeugdjournaal I Duncan dares Afl. 1. Neighbours Australische se- 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.3G Newsroom South East. 20.00 Wogan. Talkshow met Terry Wogan 20.35 Perfect strangers, Amerikaan- 21.00 Lenny Henry Afl. 3: The single life. 21.30 Bread 13-delige serie. Afl. 8. 22.00 Nieuws. 22.28 News Room South-East en weerbehcht. 22.30 By line, Afl. 3: Blind to science. Richard Gregory, directeur van het Brain and Perception labo ratory van de Universiteit van Bristol vraagt zich af waarom zo veel mensen bang zijn voor wetenschap. 23.10 Come dancing '89, Ballroom dancing met muziek en caba- 23.55 Turns '88, 6-delige serie, waar in Jimmy Perry aan de hand van archiefmateriaal een beeld schetst van de British Music Hall en het Variety Theatre. Met bekende sterren uit de dertiger jaren zoals Leslie Hut chinson (Hutch), Richard Tau- ber, Robb Wilton e.a. Afl. 2. 00.25 Business matters Afl. 4: 00.50-00.55 Weerbericht. BBC 2 15.35 Under sail. 15.55 Class of '81 Hiawatha. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Wide world. Afl. Into Africa. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. 17.00 Reflections of Sharrow. 17.30 Holiday outings. 17.35 Country file. 18.00 Gideon's day (Gideon of Scot land Yard), Engelse speelfilm uit 1958 van John Ford. 19.30 Def II: Ibiza beat. 20.10 Documentaire. 20.40 Floyd on France Vandaag: De Elzas. 21.10 Out of the doll's house. Jobs for the girls. 22.00 Clive James. 22.45 John Sessions, 6-delige come dy. Afl. 4. 23.10 One day. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.15 Sounds of Eden. Vandaag: Love and money. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.30 Open University. 3 Ondertiteling via Teletekst ID Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending l Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij met-Nederlandstalige zen ders uitzending In orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 16.15 16.45 17.00 18.00 19.00 20 00 21.00 22.00 23.00 00 00 00.30 01 00 The Lucy Show. Lady Lovely Locks. Countdown. Close. International Motorsport. Tour de France. Eurosport what a week! Motorsport. Boksen. Waterskieön. Tour de France. NCRV 15.30 James Herriot. 16.20 Rondom tien over de ervaringen operatiepatiénten. 17.10 S Weer- NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL BRT 1 15.30 Chart Attack. 16.30 Hot Line. 18.30 Off the Wall. 19.30 Foley Square. 20.00 High Chaparral. 20.55 Cassie Co. 21.50 World News. 22.00 Flight Of The Condor. 23.00 Wild World. 00.00 Worldnews. Aansl.: The Mix. BRT 2 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Sandra. 17.30 Maiken Wexe. 18 30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogra 20.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 13.30 Ronde van Frankrijk, recht streekse reportage van de etappe Gap - Brian-Kcon. met de beklim ming van de Col de Vars. 14.15 Ein de. 15.00-16.45 Ronde van Frankrijk, echtstreekse reportage van de be klimming van de Col de l'lzoard. laat ste kilometers en aankomst van de rit Gap - Brian-Kcon. RTBF 1 DUITSLAND 1 TV 5 16.05 Reportages. 17.00 Sport. 18.05 Bréves et Meteo Europenne. 18.10 Rècrèation. 18.30 Les Aiguillages du Rêve. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Les Carnets de l'Aventure. 20.00 Beau et Chaud. 21.00 Nouveau Monde. 22.00 Journal Tèlévise. 22.30 Mètèo Européenne. 22.35 Jeux de la Francophonie. 22.50 La route des vacances. 23.15 Actuel. 00.00-01.00 Du cöté de chez Fred. RTL+ 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield story, Am. se- 16.50 Reich und Schön, Am. serie. 17.15 Die Holidays aus Rom, teken filmserie. 17.45 RTL-Speil. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Baretta, Am. serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Captain Power, Can./Am. se- 19.50 Der Hammer (Sledge Ham mer). Am. tv-serie. 20.15 Der Chef (Ironside), serie. 21.10 High scool USA, Amerikaanse speelfilm uit 1985. 22.50 RTL aktuell. 23.00 Kulturmagazin 10 vor 11. 23.25 Mannermagazin M. 00.00 Bellamy Australische serie. 00.50-00.55 Betthupferl. 09.45 ZDF-info VGesundheit. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 s Sommerkomödie. 11.55 Umschau. 12.10 Trapper, Siedler und Indianer 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13 15 Einde. 14 10 D Teletekstover zicht. 14.30 Tagesschau. 14.35 Sin- ha Moca. 15.00 Falsch-Falscher-ric- tig. 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Der Mondschimmel. 16.45 ARD- Sport extra, Wielrennen: Tour de France. 17.15 Tagesschau 17.25 Die schönsten Autos der Welt (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl. But first this10.05 Heathcliff and Co. 10.25 Record breakers. 11.00 Nieuws. Aansl.: But first this... 11.10 Tom and Jerry. 11.30 Playbus. 11.50 The Bunyip 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Popeye. 12.15 The O-Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl.: Dallas 13.50 Tekenfilm. 14 00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Antiques at home. 15.20 Mor ning departure. Speelfilm. 17.00 Te- RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Die Holydays aus Rom 11 00 Baretta 11 45 Der Chef 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei una. 13.05 Inspektor Gadget. 13.25 California Clan 14 15 Captain Power 14 40 Der Hammer 15.00 Flughafenpolizei Tokio. 15.45 Netto. 15.55 RTL ak tuell. 16.00 Die Springfield Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 Die Holydays aus Rom RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 NOS: Radio Tour de France. 17.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Tourradio. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.04 Residentie pauze dienst 19.30 Hemelsbreed 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 'leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws 20.02 De VARA matinee 21.45 Liederen op gedichten van Vic tor Hugo. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Het zout In de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Factor vijf. 18.30 NOS: Voor blinden 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma Verder als radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Vrije Woord. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo 20.03 Radio Tropical. 21.03 Pandora. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio BRT 2 17.05 Hitrevue. 20.00 Slowtime. 21.00 Een plaat voor Margiet. 22.05 Maandag om tien. 23.30-06.00 Nachtradio BRT 3 17.30 Folkconcert. 18.10 Actueel 18.30 Klavecimbelmuziek. 19.00 Kroniek. 20.00 Radio Symfonie Orkest Stutt gart. 21.20 Poolse fantasie voor piano en orkest, Paderewskl. 21.45 Pianomuziek 23.15 Basie Basic. 24.00-06.00 Nachtradio MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 09.06 Even bijkomen 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine 12.06 KRO's Schone Kunsten 13.09 Echo Magazine. 14.06 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.04 Eeri dag op stap met... 12.04 Lunchtime magazine 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 15.04 Het Spoor terug. 16.04 Ischa RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter. 11.04 Angelique. 12.04 VARA's Steen Beenshow. 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal 12.15 Nieuwe klassieke platen 13.00 Nieuws 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf RADIO 5 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het land van belofte. 10.00 NCRV. De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws 12.05 De verdieping 13.00 NOS. Nieuws 13.10 Nederland en zijn buren. IS^O1 Rondom het woord. 14.00 Leerspiegel 14.30 TELEAC A world if English. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendma gazine 09.03 Hans van Vliet en Drs P Leen 12.03 Lunchprogramma 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Ge tapt BRT 1 06.00 Om het nieuws 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Radio Tour. BRT 2 06.05 Sjapoo 08.10 Zonneslag 10.03 De zingende bloemkool. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Muziekboetiek 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude 09.15 De muziekwinkel 10.45 Zomer-oren. Rachmaninox Ponce, Stravinsky 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.25 Divertimento 14.00 Rond het spinnewiel 15.30 Kamermuziek met blazers. 16.15 Wel thuis

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9