teidwOowumt jï Veel meer bezoekers voor Lakenfeesten STAD OMGEVING it nuiis^si Leiden Culinair is er volgend jaar weer TS-Leiden ?jeerlingen Auteurs signeren in museum van Oudheden STICHTING UIT DE KOSTEN: Presentatie Museumstad MAANDAG 17 JULI 1989 PAGINA 7 )pvang vluchtelingen verloopt voorspoedig EIDEN De gemeente Leiden is er in niet in geslaagd honderd opvang- aatsen voor vluchtelingen te ceeëren. at aantal was de taak waar de gemeente grond van de Regeling Opvang Asiel- iekers voor stond. Dat staat in de evalu- ienota Regeling Opvang Vluchtelingen, och is de opvang volgens de nota, kij- end naar de kwaliteit en de financiën, iar tevredenheid verlopen. 8 kwamen er slechts 14 woningen schikbaar, waardoor het aantal op- ingplaatsen bleef steken op 83. Wel luk- het om de woningen verspreid in de jd te huren, dat was een doelstelling, ndanks de stagnatie in de toewijzing in de woningen die zich begin 1989 tordeed wordt verwacht dat het quo- m, 200 opvangplaatsen, gehaald zal worden. In totaal werden 59 asielzoekers in Lei den geplaatst. Er vertrokken er 29. De werkloosheid onder de vluchtelingen is groot, ongeveer 90%. Met het arbeidsbu reau wordt gewerkt aan scholings- en be- middelingsplaanen en naar activiteiten. De toelagen die vluchtelingen krijgen, blijken in de regel voldoende te zijn om de meest noodzakelijke kosten te dekken. Bij bijzondere kosten zoals voor tandheel kundige behandelingen, schoolkosten voor leerplichtige kinderen ern hoge ei gen bijdragen bij medische kosten vor: men wel vaak een probleem. Als gevolg van de voorspoedig verlopen de opvang zou de gemeentelijke project groep vluchtelingen opgeheven kunnen worden, aldus de evaluatienota. Leidse bartender derde bij WK LEIDEN Nico Ka- ger uit Leiden is derde geworden bij de we reldkampioenschap pen voor bartenders. In Frankrijk streden veertig finalisten uit 34 verschillende lan den om de eretitel. Kager, die eerder na tionaal kampioen werd, bereidde een Minoas-cocktail en dat leverde hem de derde prijs op en een rond reis door Europa. De Leidenaar werkt bij Holiday Inn. Raden blijven langer na vertraging van gemeentelijke herindeling REGIO /DEN HAAG Er worden volgend jaar op 21 maart geen gemeenteraadsverkiezingen gehouden in Lei- muiden, Woubrugge, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, Zeven hoven, Zevenhuizen, Ter Aar, Benthuizen en Koudekerk. Dat is het gevolg van het uitblijven van de gemeentelijke herindeling. Voor deze gemeenten liggen er herindelings plannen die eigenlijk per 1 januari 1990 hadden moeten ingaan. Die operatie is nu waarschijnlijk een jaar uitge steld. Daardoor zouden de inwoners van de betrokken ge meenten in 1990 twee keer naar de stembus hebben ge moeten. Eerst voor de gebruikelijke verkiezing en na de samenvoeging van de gemeenten nog een keer. In plaats daarvan is er voor gekozen de huidige raden langer te la ten zitten, tot het najaar van 1990. Als de herindelings- voorstellen op 16 september 1990 niet door de Kamer zijn aangenomen, of als ze helemaal niet doorgaan worden overigens alsnog verkiezingen gehouden in de „oude" ge meenten. Dat gebeurt dan op 28 november. Fotomateriaal gestolen LEIDEN Een grote hoeveelheid fotomateri aal is zatermiddag ge stolen uit een woning aan de Aarstraat in Lei den. De 79-jarige bewo ner was even bij de bu ren in de achtertuin een praatje aan het maken. De dieven kwamen bin nen via de achterdeur. Gestolen werden twee kleinbeeldcamera's, een fotokoffer met onder meer een telelens, groothoeklens, veldsta- tief en een tafelstatief. De waarde van het ge heel is onbekend. GSD gaat waardering cliënten onderzoeken LEIDEN Het Buro Beleidsadvisering en Voorlichting van de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) gaat onder zijn cliën ten een onderzoek uitvoeren. De GSD wil graag weten wat de Leidenaars vinden van de kwalitéit van de dienstverle ning. Met het onderzoek zal in het najaar worden begonnen. Dit blijkt uit de eindrapportage van de Projektgroep-K. Deze groep werd opgezet met het doel om kwaliteitsnormen te ontwikkelen, zodat de kwaliteit die de GSD levert, gehand haafd en verbeterd kan worden. Vandaar dat ook de „klan ten" van de GSD hierbij betrokken worden, zij beoordelen tenslotte de kwaliteit van de dienstverlening. Verder heeft de projectgroep een aantal verbetersuggesties uitgewerkt. Aan een aantal van deze suggesties wordt ge werkt. Zo komt er een cliënt-vriendelijker inlichtingenfor mulier over de GSD. Deze zomer houdt de dienst tevens een grote schoonmaak. Dit betekent dat alle verouderde en niet nuttige formulieren vernietigd zullen worden. Ook wordt de telefonische bereikbaarheid van de dienst verbeterd. EVENEMENT MOET INTERNATIONALE BETEKENIS KRIJGEN LEIDEN De Leidse Lakenfeesten hebben dit jaar „heel veel meer" be zoekers getrokken dan voorgaande jaren. Vol gens VV V-directeur C. Hugens trokken gisteren zeker weer honderdvijf tigduizend" mensen langs de vele kramen die in de binnenstad stonden opge steld. Maar ook de andere evenementen die de afge- jlopen twee weken zijn —gehouden, trokken veel Ipubliek. /„Het bezoekersaantal overtrof -^dat van andere jaren. Het blij ven natuurlijk schattingen, het zijn gigantische aan tallen waar we over praten", goede weersomstandighe- waren daar uiteraard de- t aan: „Daar valt of staat al mee". n 'Dat het drukker was dan tij- t tldens de vorige vier afleverin gen van de feestelijke meer daagse leidt Hugens bijvoor beeld af uit het aantal mensen dat zich voor informatie ver voegde bij het VV V-kantoor aan de Stationsstraat en bij de informatiepost in het Waagge bouw. De activiteiten werden be zocht door mensen uit de wij de omgeving. „Er komen nu ook al wat mensen uit het buitenland, maar het kan nog veel beter. En dat is ook ons streven: de Lakenfeesten moeten een evenement wor den van internationale bete kenis", aldus Hugens. Voorbeeld voor de Leidse or ganisatie zijn de festiviteiten die nu net voor de achttiende maal zijn begonnen in Gent. Hugens: „Op de Gentse Fees ten komen mensen uit heel Europa af. Het is vergelijk baar met wat in Leiden ge beurt, er worden daar ook heel veel activiteiten gehou den onder één paraplu". Publiciteit Voor de Leidse Lakenfeesten wordt volgens de directeur van de VVV al tamelijk veel publiciteit gemaakt in het bui tenland. Maar om uit te groei en tot een meer internationaal festijn is volgens hem veel geld nodig. „Het is elk jaar weer boksen om genoeg geld bij elkaar te krijgen. Wil je er meer van maken, dan moet er toch structureel meer geld bij". De bijdrage van de ge meente Leiden is wat dat be treft lang niet toereikend, vindt Hugens. „We krijgen 15.000 gulden van de gemeen te, en dat is weinig. Maar de financiën vormen altijd al een probleem, daar moeten we maar niet te veel bij stil- Theaterproduktie De enige activiteit die volgens Hugens dit jaar niet zo goed liep is het Rembrandt-schilde- rarrangement bij Ars Aemula Naturae. Een tegenvallend aantal deelnemers volgde de iessen van beroepskunste naars. „D'at liep vorig jaar be ter dan dit jaar. Daar moeten we wat aan doen", aldus Hu gens. De vijfde Leidse Lakenfees ten kenden een extra „voor programma" dat werd samen gesteld door de jubilerende studentenvereniging Minerva. Hugens: „Minerva heeft het programma duidelijk ver breed. De samenwerking was erg goed. Wij waren vooral blij met de musical die ze op voerden. Daardoor hoefden we zelf geen grote theaterpro- duktie op te zetten". Dat ge beurt volgens hem volgend jaar wel weer. „De voorberei dingen worden al getroffen. Het gaat over de Trojaanse oorlog, en alles wat daarmee samenhangt". Subsidie daar voor is aangevraagd bij het Rijk. „Deze start missen we vol gend jaar. Eigenlijk moeten we daar zelf iets voor in de plaats organiseren", aldus Hu gens. Ideeën zijn daarvoor nog niet, „maar iedereen denkt goed mee", zegt de VV V-directeur. „Het moet ze ker lukken om volgend jaar een en ander goed in te vul- Gouden Pet voor Waarschuwing voor de Scheepvaart Zo'n honderdzestig muzikanten vermaak ten gisteren het publiek dat rondliep door de Leidse binnenstad. Vijfendertig groepen streden om de Gouden Pet, die uiteindelijk terechtkwam bij „Waarschu wing voor de Scheepvaart". Dat is een gezelschap uit Oegstgeest, dat Oost-Eu- ropese blaasmuziek ten gehore brengt. De tweede prijs werd gisteravond in de feesttent op het Arsenaalplein uitgereikt aan de Brabantse groep Straat, die ook de favoriet was van het publiek. Maurice Ie Gaulois uit Brussel behaalde al spelen de op accordeon en musette de derde prijs. FOTO: WIM VAN NOORT irijgt 2200 IIDEN De nieuwe seho- igemeenschap MTS-Lei- telt bij de opening in au- 1990 ongeveer 2200 zijn afkomstig van de pddelbare technische scho- die onlangs tot een fusie jsloten: het Koninklijk Ge- botschap MSG en de Chris- °lijke MTS in Leiden, de Laboratorium ooi Rijnland, het Christe- Kort Middelbaar Be- tpsonderwijs De Britten- jrg en het Kort Middelbaar froepsonderwijs Het Groe- Hart. de nieuwe school kan ,/Jderwijs worden gevolgd in sectoren elektrotechniek, ojjuwkunde, weg- en water werktuigbouw- uinde, metaal- en installatie- s phniek en motorvoertui- ntechniek. -lENSTENCENTRUM: eer aandacht oor ouderen 1 wijken 1IDEN De Stichting ïnstencentrum voor Ge ordineerd Bejaardenwerk GB) wil dat meer aandacht rdt besteed aan ouderen in i aantal Leidse wijken. Dit )kt uit de notitie Het GOW- iden in de 90-er jaren. De :hting heeft de wijken in den onderzocht op knel- nten en aandachtspunten in zorg voor ouderen, iden Zuid-Oost is accommo- ie-arm, weinig woningen 1 geschikt voor ouderen. De renwijk en de Stevenshof i „witte vlekken" op het ge- I van de zorg- en hulpver- ling. De oudere bevolking >eit, zodat er op de duur be- ifte komt aan voorzienin- 1 voor ouderen. Door de uit- iiding van de woningbouw de wijk Meerburg neemt aantal ouderen toe, daar- moet meer aandacht wor- i besteed aan de geïsoleerd- id van de wijk. Het Boer- avekwartier komt er in de titie het slechtst vanaf. „Er niets voor ouderen. Gevolg: ïinig mogelijkheden om ;d de weg te weten in de idse voorzieningen", aldus stichting. Goekoop bezoekt honderdplusser Autorijden en lachen zijn twee dingen Een kant en klaar recept voor zijn hoge waarmee Leidenaar J. Ciere nog steeds leeftijd heeft hij echter niet. Tot voor enke geen moeite heeft, ondanks de respecta- Ie jaren terug rookte hij nog honderd siga- bele leeftijd van 101 jaar die hij zaterdag ren per week, maar met deze volgens hem bereikte. Burgemeester C. Goekoop be- slechte gewoonte is hij inmiddels gestopt, zocht de jarige 's ochtends in zijn woning aan de Sitterlaan in Leiden. Autorijden is zijn lust en zijn leven. Hij Cière geniet nog een goede gezondheid, heeft in de afgelopen zestig jaar zeven au to's versleten. Nog nooit heeft hij een ech te aanrijding gehad. Hoewel het verkeer alleen maar drukker werd, heeft dat Ciere nooit doen besluiten de brui te geven aan het autorijden. Zijn rijbewijs werd vorig jaar nog verlengd tot zijn 104-e verjaar dag. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Dick Vlottes, auteur van de avonturen van Senmoet de Egyptenaar, signeert zondag eigen werk in het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg in Leiden. In 1964 verscheen de eerste aflevering van de in vier delen verschenen klassieke strip Senmoet. De verhalen spelen zich af tijdens de regeringspe riode van farao Echnaton. Deze farao probeerde tevergeefs een omwenteling in de Egyptische godsdienst te bewerkstelligen. Vlottes is vanaf 13.00 uur aanwezig in het museum Lucien de Gieter, auteur van een van de meest recente serie strips over het oude Egypte, is zondag 6 augustus in het museum. De Gieter is geestelijk vader van Papyrus, een Egyptische vissersjongen. Dankzij de magie van de goden beleeft de jongen de meest won derbaarlijke avonturen. In 1974 verscheen het eerste verhaal van Papyrus. De Gieter is vanaf 13.00 uur in het museum. Conserva tor Marijke Brouwer houdt tevens 's middags spreekuur in het museum. Dit spreekuur is bedoeld voor iedereen die iets ouds heeft (gevonden) en daarover advies wil krijgen. Talkshow bij jubileum van bibliotheek LEIDEN Een aantal bekende Nederlandse schrijvers komt in september naar Leidën in verband met de feestelijkheden rond het 80-jarig bestaan van de openbare bibliotheek. Renate Dor- restein, Marjan Berk en Joost Zwagerman hebben volgens de Bi bliotheek Leiden hun medewerking toegezegd aan een talkshow over de betekenis van lezen. De talkshow wordt gepresenteerd door publicist Nico Scheepmaker. De feestavond die het thema „Lezers of lasers" heeft meegekregen, wordt vrijdag 22 septem ber gehouden in de Pieterskerk in Leiden. Naast de talkshow is er ook een optreden van Hans Dorrestijn en van het het klari netkwartet van Hendrik Jan Troosten. Motorrijder verongelukt RIJNSBURG De 25-jarige motorrijder H. de M. uit Rijns burg is vrijdagavond overle den aan de gevolgen van een ongeval op de Noordwijker- weg in zijn woonplaats. De man raakte door nog onbeken de oorzaak de macht over het stuur kwijt, waarna hij met zijn motorfiets van de weg raakte en tegen een lichtmast botste. De bestuurder en zijn medepassagiere raakten bij het ongeval zwaar gewond. Pogin gen om de man te reanimeren mochten niet meer baten. Bij aankomst in het Academisch Ziekenhuis in Leiden bleek de Rijnsburger te zijn overleden. De medepassagiere liep bij het ongeluk verschillende breu ken aan beide polsen" en ern stig hoofdletsel op, maar ver keert buiten levensgevaar. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het on- (ADVERTENTIE) èlrïiTiT VAKGEREEDSCHAP LEIDEN Er was een ongelukkige bezoeker die een graat in zijn keel had en naar het AZL moest worden overgebracht. En er waren vreselijk verve lende lui die de kleedka mer van de muziekgroep Tropical Gangsters leeg haalden. Het bier was zondagmiddag een half uur op en rond half zeven moest de eerste deelne mer „nee" verkopen om dat zijn gerechten op wa ren. En dan was er het Bush-probleem dat in hield dat gisteravond om acht uur het etende pu bliek moest plaatsmaken voor de ongeveer honderd opruimers die ervoor zorgden dat het Pieters kerkplein er vandaag keurig uitziet, in verband met het bezoek van de Amerikaanse president en zijn gevolg. Maar verder komen er alleen maar positieve geluiden uit de monden van de organisatoren van Leiden Culinair, het eet festijn dat dit weekeinde voor de derde keer werd gehouden op het plein vóór de Pieters kerk. Naar schatting vijftig duizend bezoekers, een be hoorlijke omzet en een organi serende Stichting Leiden Culi nair die „ruim uit de kosten" is. Er is dus geen verlies ge draaid, dat automatisch het faillisement van de stichting en het einde van de culinaire manifestatie zou betekenen. „We gaan het volgend jaar ze ker weer doen. Tenminste, daar ziet het er op dit moment naar uit", zo zei secretaris W. Buijteweg van de stichting gis teravond. Moest de organisatie er dit jaar nogal wat moeite voor doen om voldoende deelnemers te krijgen, volgend jaar lijkt dat minder problemen te geven. „Vier restaurants die er nu niet bij zijn, hebben gebeld om te vragen of ze volgend jaar kunnen meedoen. En acht deelnemers hebben nu al ge zegd dat ze dan weer present zijn", aldus een optimistische Buijteweg. Het Pieterskerkplein zat het afgelopen weekeinde constant vol met mensen die op de bij zondere en minder bijzondere gerechten afkwamen die de twintig restaurants verkoch ten. Vorig jaar bood de locatie af en" toe een droefgeestige aanblik, omdat het goot van de regen. „Het weer speelt altijd de belangrijkste rol", weet Buijteweg. „Als het goed weer is, is de hele atmosfeer anders. Dit jaar was het voortdurend druk tot topdruk". Het Zilveren Presenteerblad werd toegekend aan mangerie De Koekop. Dit Leidse restau rant verzorgde volgens de vakjury de beste presentatie. „De jury was echt onder de in druk van de kwaliteit van de gerechten die werden aange boden. Ook over de wijnen waren de juryleden te spre ken", aldus Buijteweg. BURGERLIJKE /STAND LEIDEN Geboren: René z.v. J Zwaan en A. Kromhout, Dominique d.v. M. F. Lier en C. C. J. van der Born: Sophia d.v. D van Mengaarden en M Y P L de Werd; Ilse d.v. R. S. Harboe Sorensen en M. G M. Rotte veel. Jelle z.v. E. H M I Snelting en K. Havinga; Lilian d.v. H de Koning en C. Tusschenbroek: Mustapha z.v. M. Ben Larague en N. Aehahbar; Lijsbertus Pieter Bart z.v. J J. P van der Me'ij en C A. de Mooij; Nick Magnus z.v. E T Tortike en E P van der Boog: Marieke Jaccoliene d.v D Zuijderduijn en M M. van Beelen Howard Johan z.v. H J Wegner en H E. Zanoni; Mennon z.v. A Visser en E. T. Admiraal. Cor nells z v. C. den Haas en M C van 't Zelfde. Nina Prana d v. J. L J van der Voort en I. H Kuyp, Bibiche d.v A M Osseman en H. M. van Ham, Tjalling Feite Ursinus z.v P. V U. van Grevenstein en H. M. J. Hal- bertsma; Arif Ahmad Hatam z.v. A. Munaf en S. Malik; Johnny z.v. E. Montagne en R. M. Honsbeek, Ri chard Adrianus z.v. P. M A. Nieuwe- veen en M. O. Gruijs; Maarten Cor nells z.v. D C. J Pool en W. Waar denburg; Pooja Neelam d.v. K. Khoenkhoen; Jaimy Victoria Maria d.v J G. Quadekker en M. W. M. Dobbelmann; Nadieh d.v M. C. C. Martens en J de Bruin; Nienke Ma- rije d.v. J W van de Velde en M G van Riin, Sander Eugenius z.v. E. N M t Hart en C. W M Smits; Abra ham Jacobus zv. J F Marijt en D C Behloul. Emma d v. H. van der Veen en L. Lettinga, Mark Gerard Rien z.v. A. J Beijk en J. A. A. de Ruiter; Chantal Marianne Helena d.v. P. F. M. Homan en N. van den Hoek; Maaike d.v. P. A. J. van Bers en H. Bosman; Marvin Ramon z.v. R. F. Bakker en J. P. Onderwater; Jamie d.v. F W. Keereweer en C Groenen dijk; Michiel Pieter z.v. A. P. A. Hoo- geveen en C. E. de Boer; Desirée Therese d.v. J P. Ravensbergen en G. S. E E. Kluts, Johanna Elizabeth d v. P. W. C. van Bezouw en A. M. Vlasman. Camy Jeannette d.v. E. J. A G. Bekkering en I. Bronsgeest; Marline Arianne Jacolien d.v A D J van Gemeren en J G. Meijer; Ger- rit Nicolaas z.v. G. Kuijt en C. Dul- fer; Johannes Nicolaas Maria z.v. J. A. M. van den Nouland en H M. W. Turk; Remon z.v. E S. Abadier en S. H Nached; Clasina Hendrika Carina d.v. W. A. van Duijvenbode en M Plug; Thijs z.v. M. V J Harperink en G M Venekamp; Anoeshka Reinilde d.v M Kuijt en J van der Bent; Lu cas Cornelis z.v H. C J. van der Krogt en G. M. van den Berg; Bart z.v R. J. Vink en A. J de Lange; Sander Cornelis Bernardus z.v. B van Ederen en C. M. S. J. Jacobs; Lieke d.v. J. C. M. van der Voort en L. Eleveld. Overleden: J. van Dijk, geb. 21 dec. 1918, man; A Hijsman, geb. 11 feb. 1925, man; M. G. Herben, geb. 29 jun. 12, ev. J. de Bruin, geh.gew. met J. W. P. Wiersma; C. M. Goedhart geb. 8 sept, 1914, man; G. de Horn, geb. 2 okt. 1912, man; W. F Taffijn. geb. 26 apr 1897, man; A. von Rath, geb. 31 mei 1909, geh.gew. met K. L. Schaedtler; A. Brussee, geb. 25 apr. 1901, geh.gew. met J. P Kooreman; H A Kienjet, geb. 8 aug. 1907, man; C. Reizevoort, geb. 6 juf. 1905, T. B MacDonald, geb. 2 mrt. 01, ge h.gew met J. R. Wong-Lung-Hing; M. Stapper, geb. 11 aug 19Ö0, ge h.gew. met I Bavelaar; C. C. Her- msen, geb. 9 jan. 1915, vrl.; G. Zand bergen, geb. 6 okt. 1904, vrl.; A. J. J. van Oijen, geb. .20 nov. 1922, man; P. W. Bekooy, geb. 12 aug. 1916, man; H. Korswagen, geb. 30 mrt. 1921, man; J. Lancel, geb. 25 feb. 1997, ge h.gew. met K C Vermont en C. J. L. de Breet; J K Wezelenburg. geb. 24 apr 1921, e.v. H C. Kleiweg; J. On- kenhout. geb. 5 jan. 1906, geh.gew. met G Bekker Gehuwd: P J J Meel en M. A. Singh; J. H M Slootweg en M J. Oosterwijk; J. L. M Kallenberg en M G Lantrua; W F Stadhouder en M. M Sanders; A. L. Verhoog en E. T. Stoutjesdijk, W F van de Wijn gaard en H C Star; R J Nieuwstra- ten en H H M Bruens; J J J. Me- gens en E. J Pajek; R. Heineman en Y. Klom. S. J M. Voorn en Q. J M Schamper; J Heemskerk en E. C Boogmans; G de Jong en J. C. M Johnson; J C. de Ronde en Y. Gu- bler; R Abspoel en J. Jonkhout; P Sierat en L Colerangle; R. Honsbeek en J. A. Both; J. W. P. Groeneveld en I. de Jonge. Ondertrouwd: P. P. J. M. Bogaers en C. J. A. van der Heijden; W. Lek en D. Planjer; H. C. M Hemelaar en A. J. P. B. ten Velde; C. J. Vrolijk en D. V J. M. van der Linden; W. F. A. Koet en M van Berkel; F J. J van der Kooij en J. M Vermeulen; C. J. H. van Boheemen en M. F. Sloos; B. J. Hengeveld en W 't Hart, J. Beij en K. E. M Seisveld; W Keizer en G. J van den Heuvel; P V M. Onderwa ter en M. H. A. den Hoed; D. A. Soes bergen en K. W A. van Eist; H. J van Putten en S. Molenaar; F Kleer en A. J. Muijzert; L, S. Abas en E. M. van Petten. LEIDEN Wethouder F. Kuijers van cultuur zal vrij dag de promotietentoonstel ling 'Leiden Museumstad' voorstellen. Tevens presen teert hij een speciaal ontwor pen affiche van de tentoon stelling. De presentatie, geor ganiseerd dóór de stichting Leiden Museumstad, heeft plaats om 16.00 uur in de hal van het Leidse stadhuis. Opnamen stilgelegd LEIDEN De televisie-opna men die de NOS zondagmid dag maakte in de Stadschouw- burg aan de Oude Vest in Lei den zijn stilgelegd vanwege herrie van buiten. Het lawaai was afkomstig van de stand houders van de Lakenmarkt op de Oude Vest stonden. Na dat de politie met de standhou ders had gepraat, was het af gelopen met het lawaai. De op namen konden daarna worden voortgezet.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7