Mark Fleischeuer: een opmerkelijke B-winnaar TENNIS CIRCUIT MARISKA VAN IJZERLOO KLASSE APART IN VOORSCHOTEN Rabobank Q SPORT £^idóc SouAcmt MAANDAG 17 JULI 1989 PAGINA 15 QeidóaQowiant Gert-Jan Egberink bleef in het HEC1 baas op eigen park. sportuitslagen TENNIS Forescate HEB1: Halve finales: M. Fleischeuer - 0. Guinau 6-7, 6-2, 6-0; M. van Rijn - H. van der Capellen 6-1, 6-4. Finale: Fleischeuer - Van Rijn 6-3, 2-6, 6-3. DEB1: Halve finales: M. van IJzerloo - P. Velzel 6-2, 6-0; L Hooghoudt - A Baayens 7-5, 6-2. Finale: Van IJzerloo - Velzel 6-1, 6-2. HEB2: Halve finales- 0. van Paridon - P. Nagtegeller 6-1, 7-6; M. Fleischeuer - J. Draulans 6-4, 2-6, 6-2. Finale: Van Paridon - Flei scheuer 6-3, 6-3. HDB: Halve finales: J. Van Leeuwen/B. van der Zee - F. Tanis/H. van der Capellen 7-6, 6-3; R. van Marwijk/J. van Marwijk - O. Gui- nau/O. van Paridon 6-3, 2-6, 6-1. Fi nale: Van Leeuwen/Van der Zee - Van 'Marwijk/Van Marwijk 6-3, 3-6, 6-1. HEC1: Halve finales: G.J. Egberink - P. Paauw 6-7, 6-2, 6-3. P. Loggers - J. Draulans 0-6, 6-4, 6-3. Finale: Eg berink - Loggers 6-2, 7-6. DEC1: Hal ve finales: E. Poell - F. Velzel 7-5, 4-6, 7-6; M. Sievers - M. van der Bent 6-4, 6-0. Finale: Poell - Sievers 6-5, 1-6, 6- 3. HEC2: Halve finales: M. Soels - R. Werner 6-2, 7-6; H. Stittelaar - R. Kampers 2-6, 7-6, 6-4. Finale: Soels- Stittelaar 6-2, 6-3. HDC: Halve fina les: P. Loggers/R. Werner - A. Diehl/I. Bergsma 6-2, 6-2; A. van Dam/M. van Maren - A. Endema/W. Visser 6-2, 6- 2. Finale: Loggers/werner - Van Dam- /Van Maren 6-2, 2-6, 7-5. DDC: Halve finales: E. Poell/B. Koemans - W. Beyen/T. du Croix 6-3, 6-1; A. Ouds hoorn/A. Oudshoorn - M. Klein/M. Jongerius 6-2, 6-3. Finale: Poell/Koe- mans - Oudshoorn/oudshoorn 6-3, 6- 2. GDC: Halve finales: A. Jager- man/H. Olivier - T. Timmer/F. Karre- mans 2-6, 6-2, 6-4; A. Goemans/J. Raap - A Berntzen/M. Soels 7-5, 6-3. Finale: Jagerman/Olivier - Goemans- Raap 7-5, 7-6 HED1: Halve finales: 0. Schoordijk - J. Stals 6-1, 6-4; B. Blok - S. Adriaansen w.o.. Finale: Schoordijk - Blok 6-3, 6-1. DED1: Halve finales: M. Pronk - S. van der Ark 6-4, 4-6, 6-4; T. Canter Visscher - Y Bode 6-2, 6-4. Finale: Pronk - Can- 'er Visscher 6-4, 5-7, 6-1. HED2: Hal- ve finales; J. Nijhoff - M. Dahlhaus 6- 7-5; I. Sekerls - J. Vocke 2-6, 6-2, 6-2. Finale: Nijhoff - Sekeris 7-5, 6-0. DED2: Halve finales: Y. Schoordijk - A. Schaap 6-3, 6-2; S. Huisman - Y. Bode 6-4, 6-2. Finale: Schoordijk - Huisman 6-1, 6-2. HDD1: Halve fina les: G. Klomp/M. Splgt - B. Blok/A. Royen 1-6, 6-4, 6-2; J. Stals/R. Can ter Visscher - R. van Egmond/L. Lem pers 6-0, 3-6, 7-5. Finale: Klomp- /Spigt - Stals/Canter Visscher 6-1, 7- 6. HDD2: Halve finales: D. Bruns- veld/P. van Wijlen - I. Sekeris/H. Heemskerk 6-7, 6-2, 6-2; Van Ber- genhengouwen/D. Zandbergen - C. Moers/C.Scholtes 6-2, 7-6. Finale: Brunsveld/Van Wijlen - Van Bergen- henegouwen/Zandbergen 6-1, 7-6. DDD: Halve finales: T. Canter Vis- scher/M. Pronk - S. van Valderen/C. van Schayk 6-2, 6-3; H. Flei- scheuer/J. Franse - C. van Velzen/I. Machielsen 6-3, 4-6, 6-3. Finale: Can ter Visscher/Pronk - Fleischeuer- /Franse 6-4, 6-4 GDD: Halve finales: T. Canter Visscher/G. Klomp - J. Fre- tes/F. Taco 6-4, 0-6, 6-2; J. van Hou- ten/G. Geen - A. Houwen/J. Jongen 7-5, 6-4. Finale: Canter Visscher- /Klomp - Van Houten/Geen 6-2, 6-1 HED 30+: Halve finales: P. Kesterloo - A. Uljee 6-1, 6-4; P. van As - Krop 6-2, 6-1; Finale: Kesterloo - Van As 6-4, 4-6, 6-1. DED 30+: Halve.fina les. A. Veerkamp - P. Berg 6-4, 6-2; J. Fretes - O. Wijnburg 6-7, 6-1, 6-2. Finale: Veerkamp - Fretes: 6-2, 6-0. HED2 30+: Halve finales: A. de Bruyn - J. van der Schoor 6-3, 7-5; J. Leeuwen - H Zuurbier 6-2, 7-5. Fina le: De Bruyn - Van Leeuwen 6-3, 7-6. HDD1 30+: Halve finales: R. Bitter/F. van Dorp - J. Herpst/A. Pronk 4-6, 6- 1. 6-3; Oosterveen/A. Rimmelzwaan - W. Palm/E. Marijt 6-1, 6-1. Finale: Bitter/Van Dorp - Oosterveen/Rim- melzwaan 7-6, 6-0. HDD2 30+: Halve finales: M. Kuyf/J. Rijnbeek - G. Schook/G. Kalwijk 6-3, 6-2; E. van der Reyden/P. Krijnen - R. Hinze/M. Feunekes 6-2, 6-4. Finale: Kuyf/Rijns- beek - Van der Reyden/Kalwijk 7-6, 7-6. DDD 30+: Halve finales: G. Dave- laar/A. Kulsdom - G. de Bruyn/M. Kramer 6-4, 6-3; A. Veerkamp/L. van der Laan - H. Fleischeuer/L. Herpst 6-2, 6-2. Finale: Davelaar/Kulsdom - Veerkamp/Van der Laan 6-1, 6-3. GDD 30+: Halve finales: P Berg/P. Kersteloo - N. Nieuwenburg/J. Nieu- wenburg 7-6, 6-2; S. Evers/W, van der Putten - J. van der Marel/J. Haanen 7-6, 7-6. Finale: Berg/Kerste- loo - Evers/Van der Putte: 6-1, 7-6. Amerikanen winnen toernooi Alphians LEIDEN Met een verrassende 2-1 over winning van het op volle sterkte spelende Jong Oranje op de Amerikaanse Athletes in Action, werd de week waarin de Amerika nen te gast waren bij de ICL Alphians in stijl afgesloten. De Athletes in Action, een team Ameri kaanse college spelers op tournee door Eu ropa, hadden de hele week clinics en trai ningen verzorgd om de Alphense honkbal- jeugd de kneepjes van het vak te leren. Daarnaast deden de jongens die reeds in de Sovjet Unie, Zweden en Tsjecho Slowakije waren, mee aan het Alphians toernooi. Slechts de wedstrijd tegen Jong Oranje werd door de Amerikanen verloren. Het organiserende Alphians eindigde achter de Amerikaanse formatie op de tweede plaats. BRONS VOOR BATAVENPLOEG LEIDEN Een gehavende 4 x 800 meter ploeg van De Bataven (zonder Han Kulker, Hans van Voorden en Cees Haasnoot) heeft toch een bron zen plak overgehouden aan het natio naal kampioenschap estafette lange afstanden. Van het kwartet Remmelzwaal, Rob Zuidwijck, Michel Versteegen en Jan Jansen, maakte met name laatstge noemde indruk door erkende 800 me ter lopers als Oscar Terrol en Roelnat Verbeek terug te wijzen en daarmee de bronzen plak veilig te stellen. Op de 4 x 1500 meter (jarenlang het ter rein van de Leidse club) kwamen de Leidenaars er dit keer in het geheel niet aan te pas. Kokkelkoren mag naar WK LEIDEN Martin Kokkelko ren is geselecteerd voor het WK wielrennen voor ama teurs op de weg in Chambéry (Frankrijk) De renner uit Noordwijkerhout maakte on langs in de etappekoers Rijn land-Palts dusdanig indruk op bondscoach Piet Kuys, dat deze hem na afloop aan de WK-selectie toevoegde. Kok kelkoren maakt nu officieel deel uit van de nationale selec tie. Hij kwam dit seizoen tot nog toe uit voor de wielervere niging Volendam. Het wereld kampioenschap wordt op 26 augustus verreden. Dick van Dijk derde bij NK LEIDEN Dick van Dijk uit Rijnsburg is dit weekeinde in Nij megen bij het nationaal kampioenschap dammen voor junioren derde geworden. De vaste keus voor het eerste van RDC stond na drie overwinningen in het begin van het toernooi lange tijd aan de leiding, maar verlies in de laatste van de elf te verspelen rondes tegen Hessel van der Hurk zette hem op de derde plaats. „Ik ben natuurlijk blij met die derde plaats. Maar het is toch wel even slikken om in de laatste partij de titel en daarmee een plek in het WK-team te verspelen". Van Dijk heeft nog een kans op deelname aan het wereldkampioenschap voor junioren dat in december in de Russische stad Tallin wordt verwerkt. „Als een ander land niet de afvaardiging kan sturen waar het recht op heeft, dan mag Nederland een extra man leveren en dat ben ik". De eindstand: 1. Wiering (Schagen) 15 punten, 2. Goedemoed (Grouw) 14, 3. Van Dijk (Rijnsburg) 13, 4. Hessel van der Hurk (Wamel) 12, 5. Van Berkel (Waalre) en Mooser (Haarlem) 11, 7. De Heer (Geleen), De Koning (Wateringen) en Thoen (Wateringen) allen 10, 10. Deurlo (Bennebroek) en Drent (Warffum) 9, 12. Carlo van der Hurk (Wamel) 8. Wassenaar in tiebreak onderuit LEIDEN De softbalsters van Wassenaar gingen dit weekeinde in Oosterhout tegen de plaatselijke Twins pas in de tweede tiebreak (elfde inning) van de tweede wed strijd onderuit. Het eerste duel werd nog „gewoon" gewonnen met 2-1, maar in de tweede wedstrijd werd een vroeg verkregen 2-0 voorsprong uit handen gegeven. Na de zevende inning stond er 2-2 op het scorebord. De gelijke stand bleef tot de tweede tiebreak op het bord: toen echter werd de neder laag van Wassenaar een feit. den Erica Bloemn en Michelle Soete- man de eerste punten, maar ook de meeste veldfouten. Liefst negen maal werd pitcher Louise Spanhaak in de steek gelaten, wat een terechte ne derlaag betekende: 6-8. Anja Sale- mink scoorde een perfekte 3 hits uit 3 aangooien. In de tweede wedstrijd was diezelfde Salemink als pitcher in perfekte doen. Na de reguliere zeven innings was er door beide teams nog niet gescoord. Ook de twee verlen gingen leverden geen punten op, zo dat ook hier een tiebreak moest wor den gespeeld. Met het tweede en der de honk bezet kwam Marcella van Duyn aan slag. Met een driehónkslag bracht zij de twee dames winnend over de plaat. Eind jump brengt Van Kempen de zege LEIDEN Dankzij een flit sende eindjump schreef Ri chard van Kempen (Swift- Casba) zaterdag de ronde van Leiden voor- liefhebbers en ve teranen op zijn naam. Het was de tweede zege van de mara thontopper uit De Hoef. Nieu weling Mark Varkevisser (Rijnsburg) greep twee maal net naast de zege; zowel in Hoeven als in Alkmaar werd hij met een banddikte geklopt. Een rustperiode na het slopen de marathonseizoen heeft Ri chard van Kempen de gele genheid geboden te herstellen van de inspanningen op de schaats en zich weer op te la den voor het wielerseizoen. De liefhebber boekte op het par cours De Bult van Swift zater dag alweer zijn tweede zege. Van Kempen had zitting in een kopgroep van vier ren ners, die vroeg in de koers was ontstaan. Na mislukte demar rages van Van Kempen en Swift-Casbagenoot Hans Wub- ben trok Dirk Sassen (Uit hoorn) van ver de eindspurt aan. „Poeske" Van Kempen maakte met een knappe jump zijn bijnaam naar de legen darische spurter Jef „Poeske" Scherens echter geheel waar en verraste de sterke Sassen op de streep. Ben van Vlaanderen (Woerden) werd derde voor Wubben. De Swiftrenners eisten ook in de achtervolgende groepjes een hoofdrol op. Hans Schoe- link werd vijfde voor Aloys Goossen en Herman de Jong. Na Jacco Tettelaar (Vlaardin- gen) volgde John Kuyvenho- ven op de negende plaats. Noordwijker Ton van Duiven- bode werd tiende. Mark Varkevisser is weer he lemaal terug. De nieuweling van Swift won vorige week de ronde van Zoetermeer en voegde daar dit weekeinde net geen nieuwe zeges aan toe. Za terdag in Hoeven moest hij voorrang verlenen aan Rayen- der van Dongen (Den Helder), met wie hij al na drie ronden was ontsnapt. Gisteren in Alk maar leek hij meer succes te hebben in een eindsprint met drie vluchtgenoten Gerben van de Broek (Veghel) hield hem ditmaal met een banddik te van de hoogste trede van het erepodium. Overige uitslagen: Alkmaar, liefhebbers: 5. Stan Paarde- kooper, 6. Herman de Jong, 8. Frans Paardekooper (allen Zoeterwoude). Liefhebber Kees van Haastrecht (Voor hout) werd zèsde in Giessen- burg en vijfde in Lelystad. Wouter Herzberger tweede in tienkamp LEIDEN Tijdens de tien kamp van Atos in Amsterdam Noord boekte Wouter Her zberger van AAV'36 een fraaie tweede plaats. Clubgenoot Bob Dongelmans draaide eveneens een goede meerkamp, Op de prachtige nieuwe ac commodatie in Amsterdam Noord leverde Wouter Her zberger een fraaie serie presta ties af om na een spannende strijd met Hollandia Hoorn at leet Marco Buising tweede te worden. Buising bleef de Al- phenaar tenslotte 42 punten voor, voornamelijk doordat Herzberger bij het speerwer pen veel inleverde. Bob Don gelmans was de beste speer- werper van de 13 jongens A met een afstand van 46.10 me ter. Ook met de polsstok excel- lereerde Dongelmans, die tij dens het nationaal kampioen schap nog de aanvangshoogte miste. Bij de heren deden liefst vijf Bataven mee. Van hen was Harry van der Velde de beste onder meer door een goede hoogtesprong en een op vallende kogelprestatie. Uitsla gen meerkamp Amsterdam (100 meter, verspringen, ko gelstoten, hoogspringen, 400 meter, 110 meter horden, dis cuswerpen, polshoog, speer werpen. 1500 meter en punten totaal): Herzberger 11.7, 6.43, 11.06. 1.69. 53.6, 15.5, 31.08. 3.70, 37.58, 4.50.5. 5886 Van der Velde 11.5. 6 14. 10 66, 1.90. 55.2. 17.0, 25.04, 3.30. 46 02, 5.14.9, 5549. Bob Dongelmans hoogspringen 1.78 meter, pols- hoog 3.80 meter, speerwerpen 46.10 meter, totaal 5419 pun ten. Wouter Brakhoven 4679 punten, Friedhelm Dreckmey- er 4600 punten. Martin Jansen 4182 punten en Gert Velthui- zen 3849 punten. r le na een hele goede wedstrijd Perry Paauw elimineerde, werd de terechte winnaar door in de eindstrijd Patrick Log gers te kloppen. De Zoeter- meerder, verantwoordelijk voor de uitschakeling van Jo- han Draulans, leek bij een 3-0 achterstand in de tweede set kansloos, maar vocht zich knap terug in de wedstrijd. In de zinderende tie-break had Egberink, die regelmatig ge bruik maakte van de netband, de sterkste zenuwen: 6-2, 7-6 (10-8). Eveline Poell won haar eerste C-toernooi door Mariël- le Sievers, in C2 verliezend fi- naliste tegen Liliane van Hete- ren, in drie sets terug te wij zen. Poell leek zich lange tijd kapot te slaan op de muur die Sievers optrok, maar had net op tijd door, dat de forehand van haar opponente kwetsbaar was: 7-6, 1-6, 6-3. Met Berty Koemans won Poell op overtuigende wijze de da- mesdubbel tegen moeder en dochter Oudshoorn, hetgeen de Voorschotense dames ook wel aan hun stand verplicht waren. De herendubbel werd een prooi voor Raymond Wer ner en Patrick Loggers, die Arnoud van Dam en Michel van Maren de baas bleven. Het MVKV-koppel Jagerman/Oli vier had een bus met suppor ters meegenomen, die hun fa vorieten zagen winnen tegen Agnes Goemans en Jelle Raap: 7-5, 7-6. Maarten Soels was prima op dreef in de HEC2 en won in de halve finale zijn be langrijkste partij door Ray mond Werner te verslaan. Te gen Henk Stittelaar verloor de Forescater geen moment de grip op de wedstrijd, wat de cijfers ook aangaven: 6-3, 6-2. Oscar Schoordijk won het D- toernooi door Bart Blok in twee snelle sets aan de kant te zetten. Jan Sijbrand Nijhoff triomfeerde in D2 door een zege op Iwan Sekeris. Guido Klomp won met Mark Spigt en Tammera Canter Visscher de herendubbel en de mixed. Canter Visscher stond zelfs in drie finales en won er twee. Met Marjolein Pronk was zij ook de sterkste in de dames- dubbel, maar in de single moest zij haar dubbelpartner voor laten gaan: 6-4, 5-7, 6-1. De herendubbel 30+ kende in wedstrijdleider Ruud Bitter en Frans van Dorp twee win naars, die dit succes al lange tijd najoegen en nu een wens in vervulling zagen gaan. Nieuwkoop Vrij onverwacht heeft Edwin Baan het HEB toernooi van Nieuwkoop op zijn naam ge schreven. Nadat de nummer twee van de plaatsingsrang lijst, Mare Nagelkerken, eerder in het toernooi was geëlimineerd, zag het er naar uit dat niemand plaatsings- hoofd Frank Liefbroer van de hoofdprijs zou kunnen afhou den. Hoe anders liep het. Na afloop van de finale kon zelfs de conclusie worden getrok ken dat Liefbroer, Baan geen benauwde momenten had kunnen bezorgen. Met 6-2 en 6-4 was het pleit nog redelijk snel beslecht. In het DEB werd in poule vorm gespeeld. Toen gisteren de balans werd opgemaakt was het Angela van der Wiel die met de eer ging strijken voor Yasmeen abd Allah. Van der Wiel pakte ook de winst in het GDB. Met haar partner Romondt was ze te sterk voor Carlier/Lief broer: 4-6, 6-2, 6-2. Ook een dubbelslag maar dan in het HEC en GDC was er voor Hans Minaar. In het enkelspel won hij met 3-6, 6-2 en 6-2 van de zich knap verwerende Wim Jaap van de Wiel. Verder toonde hij zich in het gemengd dubbelspel met Marieke Betle- hem de sterkste. Voor Yas meen abd Allah waren het gis teren niet louter tweede plaat sen die ze mocht ontvangen. Na ook in het GDC als tweede te zijn geëindigd met partner Hamedd Azhy kwam ze in het DEC wel tot toernooiwinst. Met 6-3, 7-6 bleef ze Renee Crama voor Van krachtsver schil was ook nauwelijks spra ke in het HED waar Edwin Heespelink een heroïsch gevecht uitvocht met Marco Mensink. Heespelink mocht zich na afloop van de met 6-7, 6-4, 6-4 gewonnen partij de ge lukkigste noemen. Lange par tijen waren op deze finaledag toch geen uitzondering. Ook het DED stond bol van de spanning. Met 6-4, 7-6 was Ju dith Pietersen in haar partij tegen Hermien Blommers hier het beste tegen bestand. Hazerswoudse TC Het toernooi in Hazerswoude werd dit jaar in de belangrijk ste categoriën beheerst door talenten van de Munnik. In het HEC kende Remo Bouw man weinig problemen met Richard Zevenhoven, 6-1, 6-3. Net zo overtuigend als haar clubgenoot, won Saskia Paauw het DEC. De thuisspelende Dinand de Jong kon het in het HED1 niet bolwerken tegen Taco de Vries. Na de eerste set verlo ren te hebben met 6-4, maakte Taco de Vries duidelijk waar om hij in het HEC1 tot de hal ve eindstrijd reikte. Hij greep de tweede set met 6-0, maar zag de dapper strijdende de Jong in de derde set nog te rugkomen van 5-2 naar 5-4. Verder liet de speler van Arte- sia het niet komen en won de beslissende spelreeks met 6-4. De Jong had het leed van dit verlies nog kunnen verzachten door het HDD1 te winnen met zijn partner Tim van Steen bergen. In de finale troffen zij echter de gebroeders Leunis- sen, die mede dankzij knap volleerwerk de HTC-spelers kansloos lieten: 6-3, 6-2. Saskia Paauw, kersvers districtskam pioene, maakte de verwachtin gen waar en won afgetekend het DEC1. De als eerste ge plaatste speelster van de Mun nik verloor in het toernooi geen set.Ook haar laatste slachtoffer, Corine Smit, kon het haar niet echt lastig ma ken: 6-4, 6-2. De onderdelen DED1 en DED+ werden in poulevorm afgewerkt vanwe ge een beperkte inschrijving. In het DED1 toonde Celine Froma zich de beste door al haar partijen in winst om te zette. Ook Agnes Borst was in het DED+ ongenaakbaar. Door uiteindelijk de baas te blijven over de tot dan toe ook ongeslagen Jannie Duiven voorden, mocht ze de bloemen en eerste prijs in ontvangst ne- Langeraar In het traditionele 'Strooplik- kerstoernooi' dit jaar sterk be zette finales. Vooral de eind strijd in het DED1 was om op voorhand van te smullen. In- grid Kruit sloeg zich in deze finale naar haar vierde toer nooiwinst. Uitgerekend haar naaste concurrente in de LC- circuitranglijst, Carine Smaal, moest er met 6-3, 6-1 aan gelo ven. Ook Ronnie Hoogendoorn deed deze middag goede za ken. In het HEDl ontdeed hij zich met 6-1, 6-2 vrij snel van Michiel van Buuren De over gebleven lucht kon hij goed gebruiken want in de dubbel had hij met zijn partner Bart v.d. Bosch meer moeite om het duo Verkerk/Fry opzij te zet ten 5-7, 7-5, 6-3. Ook drie sets hadden de dames Akerboom nodig om de winst te pakken tegen het koppel Kruit/Witte- veen, al duurden die wat kor ter: 6-1, 1-6 en 6-2. In de mixed konden de mede-wed strijdleiders Ria Heemskerk en Dolf Visscher het niet bolwer ken. Met 6-2, 4-6 en 6-2 waren Link en van Haastrecht te Holland weer vooraan in zeilwedstrijden zou het nog twee games duren voor de set echt gewonnen werd. De voormalige Foresca ter kwam in de tweede set nog wel op een 2-1 voorsprong, maar toen haperde het plotse ling. Van Rijn hervond zijn sterke eerste service waardoor hij meer druk kon uitoefenen met als resultaat, dat zeven ga mes op rij werden gewonnen. De wederopstanding van Flei scheuer vond plaats bij een 2-0 achterstand in de beslissende set. De Nieuw-Venneper ver loor het contact met de bal en werd steeds vaker aan het net gepasseerd, waardoor een ne derlaag niet uit kon blijven: 6- 3. 2-6, 6-3. Mariska van IJzerloo was en kele maatjes te groot voor de concurrentie en sloot het toer nooi zonder tegenstand van betekenis af met een royale zege op Liesbeth Hooghoudt, die in de halve finale Aukje Baayens de voet dwars zette. De herendubbel werd een Roomburgs onderonsje, nu Jasper van Marwijk overweegt om OLTC te verruilen voor de Leidse Vlietclub. Tegen zijn toekomstige ploeggenoten Joost van Leeuwen en Bub van der Zee leed hij aan de zij de van broer Rob een kleine prestige-nederlaag: 6-3, 3-6, 6- 1. De Cl-titels bleven in Voor schotense handen. Gert-Jan Egberink, die in de halve fina De Friese regenboogzeilers hadden zaterdag tijdens de Kaagweek de eerste teamwedstrijd benut om een kleine voorsprong te nemen. De Hollanders zinden zondag dan ook op revanche. Aanvankelijk lagen de Friezen comfortabel voor. In de laatste meters kon de Hollander Boris Bayer door een foutje van de Fries Peter Schuil de tweede plaats innemen. Hollander Martin Heineke lag vanaf het begin al op een eerste positie. De Hollandse zege was hierdoor een feit. De Hollanders liggen nu aan de leiding met 51.75 punt terwijl de Friezen al 58 punten hebben verzameld. I VOORSCHOTEN/LEI- DEN Het open toernooi van Forescate kende bij - de heren in B in Mark Fleischeuer een goede, r maar opmerkelijke win- e naar. Zowel in BI als B2 bereikte de Voorschote- naar de eindstrijd en merkwaardig genoeg ze- ;t gevierde hij alleen in de hoogst aangeschreven ca- tegorie. Mariska van IJ- zerloo stak ver boven de andere B-dames uit en verloor in het hele toer- n nooi slechts vijf games. In e C waren de ereprijzen e weggelegd voor Gert-Jan Egberink en Eveline Poell. n Het werd in Voorschoten voor Mark Fleischeuer een dag van uitersten. Eerst diende hij aan te treden in de finale HEB2 waarin hij Onno van Paridon trof. De Boekhorst-vertegen- j_ woordiger (voor hoe lang nog?) versloeg Fleischeuer vo- n rige week al op pijnlijke wijze tijdens de districtskampioen schappen en bleek ook nu weer te vast voor zijn oppo nent Fleischeuer, snel geïrri- teerd en het juiste ritme ontbe- rend, legde zich te snel neer bij het naderende onheil waar- r' door Van Paridon zijn eerste toernooizege kon behalen: 6-3, 6-3. Tegen Marcel van Rijn had Fleischeuer niets, te verliezen en dat was direct te merken aan zijn spel. Onbevangen trad hij zijn ervaren tegenstander tegemoet en bij een 5-1, 30-40 voorsprong kreeg Fleischeuer al zijn eerste setpoint. Toch

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15