Kees Heemskerk stelt teleur in Voorschoten FC Den Haag niet welkom in Nijmegen en Rotterdam TENNIS CIRCUIT Noordzee Cup '89 brengt toptennis in Noord wijk Rabobank S Sloepie Wisselprijs voor zeiler Jamie Flinterman Silooy komt dit jaar niet meer in actie SPORT CcidócSouoant ZATERDAG l'5 JULI 1989 PAGINA 9 V SE VOORSCHOTEN LEI- DEN Tijdens het open toernooi van Forescate waren de verrassingen in het HEB niet van de lucht. Kees Heemskerk en Joost van Leeuwen, getipt als nummers één en twee, beschaamden het in hun gestelde vertrouwen door tegen respectievelijk Mark Fleischeuer en Marcel van Rijn het onderspit te del ven. - Het B-toernooi van Forescate wordt momenteel geterrori seerd door Mark Fleischeuer. ■Zijn zege in B2 op Onno Gui- ■nau was nog wel enigszins te fyj verwachten, maar dat de klei- *ne Voorschotenaar er in het loofdtoernooi in slaagde Kees Heemskerk te elimineren, ver velen. Een 5-1 achter stand in de eerste set leek een eerste aanwijzing, dat de als favoriet gestarte Heemskerk een „makkie" zou krijgen. In mentaal opzicht blijkt Flei scheuer echter gegroeid te zijn, want hij bleef geloven in zijn eigen mogelijkheden en op een ommekeer in de wedstrijd. Die kwam er doordat Heemskerk zich slordigheidjes begon te permitteren, die door Flei scheuer knap werden afge straft. Door de tie-break met 7-4 te winnen, kreeg de Dek ker-pupil loon naar werken. Heemskerk maakte zich er in de tweede set met een Jantje van Leiden vanaf en verloor kansloos: 6-0. loost van Leeuwen ging voor zoveelste maal voor schut (gen Marcel van Rijn, die nog »oit een single verloor tegen Ie Roomburger. Nadat Van leuwen de eerste set binnen- feepte, kreeg de hem typeren- Ie nonchalance weer de over- nd. Van Rijn rook zijn kans en sloeg in de herkansing toe: 6-7. 7-5, 6-1. Herman van der !apellen schaarde zich ook bij de laatste vier door de zich knap verwerende Philip Nag- tegeller te kloppen: 7-6, 7-5. In de HEB2 kwam Hans van Bij- sterveldt tegen Johan Drau- lans niet in het stuk voor, 6-3, 6-0, terwijl Onno van Paridon resoluut een einde maakte aan de dadendrang van Perry Paauw: 6-4, 6-1. Liselotte van der Bijl was maar zeer matig te spreken CcicLc Gouaont over haar verlies tegen Petra Velzel en drukte zich treffend uit: „Wat een uienpot, zeg!". Perry Paauw revancheerde zich in C voor zijn verlies te gen Van Paridon door Aeito Endema slechts vier games toe te staan. Johan Draulans had het erg lastig tegen Forescater Marco Stals, die de OLTC-er tot een uiterste krachtsinspan ning dwong: 7-5, 4-6, 6-4. Jan Pieter Hartwijk trof het niet met Patrick Loggers. Na eerst een nederlaag te hebben gele den in de single tegen de Zoe- termeerder, volgde er in de dubbel met maatje Paauw nog maals verlies tegen Loggers en Raymond Werner, welke laat ste zich in C2 snel ontdeed van Erik Paul van Weeren. Maar ten Soels behaalde een zwaar bevochten overwinning op Martijn Ladeur, die het ook met intimidatie niet wist te winnen: 3-6, 6-4, .6-3. Bart Blok werd de eerste fina list in D. Na in de kwartfinale Jeffrey van Houwelingen in twee sets te hebben geklopt, kreeg hij van zijn volgende op ponent, Sipko Adriaansen, een walk-over. In de eindstrijd treft hij Oscar Schoordijk, te sterk voor Taco Nijhoff, of Jan Stals, die Robert Kraan ver- Saskia Paauw en Eugenie Si mon weten zich in Hazerswou- de na hun overwinningen op Esther van Zuuren en Tiny van Velzen geplaatst bij de laatste vier van het DEC en moeten elkaar bekampen om een plek in de eindstrijd. Ri chard Zevenhoven ontmoet na zijn simpele triomf op Wim Adrichem de ranglijstaanvoer der Frank van Leeuwen. Remo Bouwman drong zonder te spelen door tot de halve fi nale doordat Stefan Verdaas donk wegens tijdgebrek de voorkeur gaf aan het D-toer- nooi. In D werd Paul Brand verrassend uitgeschakeld door Taco de Vries, die na een ver loren eerste set sterk terug kwam: 4-6, 6-1, 6-0. Gert-Jan Anker verloor in drie sets van Coen Warnau, die zich opval lend manifesteert op zijn eigen park. Dinand de Jong had pro blemen met Edwin Leunissen, maar haalde het in drie sets. In de HED+ bereikte specialist D. Que de halve finale door N. Smit van succes af te houden. Jan van Veen besliste een lan ge partij tegen C.van der Wa tering in zijn voordeel en is even ver als Que. Marcel Tel- jeur kwam een ronde verder ten koste van Cock Zevenho ven: 6-2, 6-3. Nieuwkoop Na het verlies van Mare Na- gelkerken is Frank Liefbroer de grootste kanshebber in Nieuwkoop om de B-titel in de wacht te slepen. Wim Jaap van der Wiel stootte in de HEC Michel Zuydervliet uit het toernooi: 7-5, 6-3. Edwin Heespelink behaalde weer een categorie lager een zege op R. Maassen en ontmoet Chris Hartman, die een veelzijdig sporter blijkt te zijn. Pieter Frans Stroo en Erwin van El- burg onmoetten elkaar in de halve finale van de HED2 na hun winstpartijen op Gijs van Leeuwen en Eric Ros. Wed strijdleider André Francken spreekt van een bevredigend toernooi, maar opteert voor een wat kolossalere inbreng van B-en C-spelers, die wat vaker dezelfde toernooien zou den moeten afwerken. Tijdens het „Strooplikker- stoernooi" begonnen de echte wedstrijden pas 's avonds laat in het sfeervolle clubhuis. Otto Hettinga had er op de baan ook zin in, hetgeen Richard Pieterse moest ondervinden: 6- 0. 6-1. Ron Hoogendoorn zette Mark Vrij in een aardige wed strijd opzij, al had hij daar wel drie sets voor nodig. In de HED 25+ waren er overwin ningen weggelegd voor R. Sweers en Rob Remmerswaal, die beiden tot de halve eind strijd zijn gevorderd. JELLE RAAP opening van de Kaagweek krijgt Jamie Flinterman (midden) de Sloepie Wis- selprijs over handigd van Jeroen van Harderwijk, de winnaar van vorig jaar. Rechts loco-burge meester E. Dalhuizen van War mond. WARMOND De 16-jarige Jamie Flinterman uit Wasse naar heeft gisteren de Sloepie Wisselprijs gekregen. De prijs is bedoeld voor de meest ta lentvolle zeiler of zeilster tot 17 jaar en wordt uitgereikt tij dens de opening van de Kaag- week. De uitreiking had plaats in het gemeentehuis van War mond. Jeroen van Harderwijk, de winnaar van vorig jaar, overhandigde de wisselprijs. C. van Leeuwen van de Vereni ging tot Viering van War- mondse Feesten stelde bij deze gelegenheid voor ook een prijs in te stellen voor de Warmon- der die zich het meest inzet om Warmond te promoten als recreatiegemeente De Sloepie Wisselprijs, be staande uit een scheepsmodel van een roei-/zeilsloep, is in 1987 door het gemeentebestuur van Warmond ingesteld. Een jury bestaande uit watersport journalisten, bepaalt wie de trofee krijgt. Jamie Flinterman, lid van KWV De Kaag, neemt op na tionaal en internationaal ni veau deel aan zeilwedstrijden in de Cadet-klasse, een twee mans midzwaardboot, waarin jongeren tot en met hun ze ventiende levensjaar kunnen wedstrijdzeilen. In deze klasse zijn wereldwijd zo'n achtdui zend boten geregistreerd. Van af zijn achtste jaar is Jamie al in deze klasse actief. Eerst als bemanning, maar van twaalf jaar als stuurman. Zijn staat van dienst vermeldt inmiddels één wereldkampi oenschap en een tweetal Ne derlandse kampioenschappen, naast vele ereplaatsen in ande re wedstrijden. Zijn leven be staat echter niet alleen uit zei len. Ook de school vraagt de nodige aandacht. „Het valt soms niet mee", aldus de VWO-student. „Als je na een weekeinde wedstrijden te heb ben gevaren, toch de volgende morgen weer alle aandacht aan je schoolwerk moet ge ven". Hoewel hij af en toe nog wat aan rugby doet liggen zijn sportieve ambities toch in de zeilerij: „Ik zou later wel in de Olympische 470 klasse willen gaan varen. Maar dat vereist meer gewicht en nog meer kracht. Een goede tussenoplos sing lijkt me om eens een jaar tje in de wat kleinere 420 klas se te gaan zeilen". NOORD WIJK LEIDEN Zes toonaangevende tennisnaties bevolken vanaf donderdag 20 juli de banen van Casino Noordwijk in de strijd om de Noordzee Cup 1989. Bij dit unieke toptennistoer- nooi ontbreekt in verband met de gelijktijdig ver speelde Davis Cup een Nederlandse afvaardiging. Australië, Argentinië, Ameri ka, Duitsland, Zweden en Tsjechoslowakije spelen het toernooi in twee poules van drie landen, waarna de poule winnaars elkaar zondag 23 juli in de eindstrijd treffen. Elke speeldag vanaf 10.30 uur staan twee wedstrijden gepland op het speciaal voor dit evene ment ingerichte center court. De teams werken twee enkel spelen en één dubbelspel af. Met Horatio de la Pena be schikt het Argentijnse team over de speler met de hoogste klassering op de ATP-ranking. De nummer vier van Argenti nië wordt bijgestaan door het jeugdtalent Franco Davin. Tsjechoslowakije, met Karei Novacek en Marian Vajda, en Zweden, met Magnus Gustafs- on en Christian Bergstrom, vaardigen twee spelers uit de top-100 af. De Australische coach Barry Philips Moore verschijnt met Brad Drewett en Carl Limberger, terwijl Amerika naast Lawson Dun can, de voormalig universi teitskampioen John Letts op stelt. Christian Saceanu en Udo Riglewski vervangen in het Duitse team de twee we ken geleden bij een ernstig au toongeval gewond geraakte Ricky Osterthun en Tore Mei necke. Met dit evenement om de Noordzee Cup doet Noordwijk een poging de gouden tijden met tennis van het allerhoog ste internationale niveau te la ten herleven. De historie van Casino voert terug naar de dertiger jaren, toen de groten der aarde in Noordwijk speel den. Het profcircus van Jack Kramer en het optreden van Rod Laver en Tom Okker gel den als hoogtepunten. In de ja ren zeventig vormde het Bad gasten A-toernooi een begrip voor aankomende sterren als tennisser-filmspeler Vijay Amritraj en de Wimbledonfi- nalist van 1985, Kevin Curren. Vanaf 1980 werd het echter stil op en rond Casino. Twee jaar geleden, in 1987, werd in Noordwijk met een viersterren A-toernooi een eerste poging tot herstel ondernomen. Met de uitgifte van de zes beschik bare wild-cards aan buiten landse profspelers werd in 1988 het internationaal tintje toegevoegd. Een gouden greep, omdat in die periode Mark Woodforde, en dit seizoen Al berto Mancini tot wereldve detten uitgroeiden. De landen- formule in de editie 1989 moet de definitieve doorbraak voor Noordwijk betekenen. PETER KLEIN Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 17.45 uur: Super Champs. Nederland 2, 19.25 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 15.30 en 19.17 uur Tour de France. Nederland 3, 21.47 uur: Studio Sport. België Nederland* 1, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 15.30 uur: Tour de France. België Frans, 14.00 uur: Auto sport: GP Silvefstone. België Frans, 20.00 uur: Tour de France. Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 1, 11.45 uur: Grandstand. BBC 2, 17.40 uur: Cricket. Sky Channel, 12.00 en 19.00 uur: Trans World Sport. Sky Channel, 13.00 uur: Worste len. Sky Channel, 20.00 en 23.30 uur: Wielrennen. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 23.00 uur: Rugby. Super Channel, 18.30 uur: Bas ketbal. MORGEN Nederland 3, 15.25 uur: Tour de France. Nederland 3, 19.00 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 15.30 uur: Tour dé France en autosport (GP Silverstone). België Frans, 15.10 uur: Auto- België Frans, 20.00 uur: Tour de France. TV 5, 23.45 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- schau. Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 1, 01.15 uur: Cricket. BBC 2, 14.35 uur: Sunday grand- BBC 2, 23.15 uur: Autosport. Sky Channel, 12.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.00 uur: Motor sport. Sky Channel, 20.00 uur: Tour de France. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 22.00 uur: Auto- MAANDAG BBC 2, 15.35 uur: Zeilen. Sky Channel, 00.30 uur Tour de France. DEN HAAG De eerste twee uitwedstrijden van FC Den Haag zullen in ie der geval niet op de vast gestelde data, woensdag 16 en woensdag 23 augus tus, kunnen worden ge speeld. De burgemeesters van Nijmegen en Rotter dam geven alleen toe stemming voor de als „ri sico-wedstrijden" bestem pelde ontmoetingen NEC - FC Den Haag en Sparta - FC Den Haag als deze op zondagen worden ge speeld. Hoewel de KNVB bekend is met de standpunten van de respectieve burgemeesters I. Dales en A. Peper werden voor FC Den Haag bij de aanvang van de eredivisie- competitie twee uitwedstrijden op woensdagavond vastgesteld. Burgemeester Ien Dales toon de zich verbijsterd toen bleek dat NEC (evenals FC Den Haag gepromoveerd uit de eerste divisie) voor de eerste thuiswedstrijd uitgerekend FC Den Haag moet ontvangen. Ze vaardigde voor dat duel dan ook een verbod uit en heeft de KNVB inmiddels gevraagd voor NEC - FC Den Haag te zoeken naar een vrije zondag. De Rotterdamse burgervader Peper heeft formeel nog geen verbod afgekondigd voor Sparta - FC Den Haag. Maar een woordvoerder van de ge meente Rotterdam liet gisteren weten dat de KNVB en de be trokken clubs is gevraagd de wedstrijd te verschuiven naar een acceptabeler datum. „Want het is bekend dat het algemene beleid in Rotterdam is om op woensdagavond geen risico-wedstrijden te laten spe len". AMSTERDAM Sonny Si looy komt in elk geval dit jaar niet meer in actie. Als interna tional in Franse dienst (Racing Club de Paris) miste Silooy vo rig jaar het toernooi om de Eu ropese titel door een oogkas breuk. Een zware knieblessu re, dinsdag opgelopen in het oefenduel tegen de amateur selectie van Smilde, houdt hem waarschijnlijk ook van deelneming aan het toernooi om het wereldkampioenschap volgend jaar in Italië af. „Ik mag blij zijn als ik na de win terstop weer met de groep kan meetrainen", sprak Silooy, tot 1996 onder contract bij Ajax, gisteren gelaten vanaf zijn bed in het Amsterdamse Lucas-zie- kenhuis. „Een enorme domper natuurlijk. Ik wilde me dit sei zoen juist weer in het Neder lands elftal spelen". Wat dokter Keman donderdag allemaal in de rechterknie van de Ajacied zag, was niet veel goeds. „De kruisbanden waren afgescheurd en er was een stukje van mijn meniscus afge broken. Dokter Keman heeft mijn knie meteen volledig ge repareerd. Die banden konden gelukkig met een stukje pees weer aan elkaar worden ge hecht. Ik heb ruim vier' uur op de operatie-tafel gelegen". Silooy, met spits Petterson de tweede langdurig geblesseerde Ajacied, moet ruim twee we ken in het Lucas-ziekenhuis blijven. „Als het gips eraf is, mag ik naar huis. Ik besef, dat een lange periode van revali datie aanbreekt. Het is niet an ders. Ik heb mijn hoop geves tigd op de tweede helft van de competitie. Aan Italië denk ik nu maar even niet meer". Rijwielvierdaagse De ruim 27.000 deelnemers aan de Drentse rijwielvierdaagse zijn gisteren allemaal in het bezit van hun medaille huiswaarts gekeerd. De enkele valpartijen die voorkwamen gebeurden vooral op de langere routes van 80 en 100 kilometer. FOTO: ANP Uitstel voor PEC Zwolle ZEIST PEC Zwolle hoeft voorlopig nog niet te vrezen dat de licentie voor het spelen van betaald voetbal wordt ingetrokken. De licentiecommissie van de KNVB kwam wel bij elkaar, maar zal in de loop van de volgende week pas met definitieve voor stellen naar het sectiebestuur betaald voetbal gaan. Het demissionnaire sectiebestuur, dat alleen kan beslissen of een club mag blijven of niet, komt voor het eerst op 24 juli bij el kaar. Maar dan staat het verlenen van licenties nog niet op het programma. Dat kan nog twee tot drie weken langer duren. De licentiecommissie heeft deze week alleen de gepromoveerde en gedegradeerde verenigingen opgeroepen. Beide groeperingen aangepaste begrotingen moeten indienen. De commissie gaat zich nu buigen over een definitief voorstel. Prestatieloon op atletiekgala ZURICH Het atletiekgala in Zurich gaat over op prestatie- loon. De organisatoren willen af van startgelden. Op de Grand Prix editie op 16 augustus zal het systeem van honorering aan de hand van de verrichtingen worden geïntroduceerd. Promotor Brügger hield gisteren in Zurich zijn gehoor voor, dat de prii- zenpot gevuld is met 250.000 dollar, ruim een half miljoen gul den. Bridgedames raken titel kwijt TURKU De Nederlandse vrouwenploeg heeft in het laatste spel de Europese bridgetitel gemist. Het viertal had gisteren in Turku in de slotronde tegen olympisch kampioen Denemarken een gelijk spel nodig. Daarvoor moest de ploeg in het laatste spel klein slem in de ruiten maken. Het benodigde geluk bleef uit, de ploeg ging één down en verloor de wedstrijd met 13-17. Door die nederlaag en de eigen winst op het laag geklasseerde Zwitser land (20-10) achterhaalde de Bondsrepubliek de nationale ploeg nog juist. DEN HAAG De Ups voor de mee tings van Duindigt morgen (13.30 uur) en Alkmaar maandag (17.30 uur) luiden als volgt: Duindigt le koers: 1. Develina Dartel. 2. Dher- es Hanover. Dartel Westland (5-3-1), 2e koers: 1. Don Victory, 2. Berthold H, 3. Classical Meadow (7-5-2), 3e koers: 1 Zoef Uithuizen, 2 Barbara N, 3 Albatrosnor (7-1-4) 4e koers: 1. 2. Dustin Morgan. 3. Camarque Cede (3-1-7), 6e koers: 1. David H 2. Den de Bois, 3. Donderstraai (11-7- 10), 7e koers: 1. Jacky Bright, 2. Shera, 3. Boxberger Flyer (9-11-8), 8e koers: 1 Vlado, 2. Vriend, 3. Wervel wind C (5-6-3), 9e koers: 1. Bakker B, Bugs Bunny, Always Supreme (10-3- 6), 10e koers: Cokkes, 2 Bonheres Zimbri, 3. Dorothe Pluto (2-5-1). Alkmaar le koers: 1. Carmen Sammer, 2.Dea- ne Durbin, Donworthy (10-9-4), 2e koers: 1. Blitz last, 2 Don Corleone, 3. Carola Bonni (5-1-4), 3e koers: 1. Centipede, 2. Boris Boef, 3. Biorn Tulpenberg (5-1-2), 4e koers: 1. Ydra P, 2. Vinegar Joe, 3. Yko Gold (4-8- 3). 5e koers: 1. Clazien Wiel inga, 2. Wirna, 3. Arja Woldberg (1-7-10), 6e koers: 1. David van Weert, 2. Desiree K., 3 Deter Rumzicht (1-8-2), 7e koers 1 Chynthijae K, 2. Zitella, 3. Beaty Boszorg (6-1-3), 8e koers 1 Brenda Uithuizen, 2 Zando Aldorp, 3. Bianca Oostland (6-3-9), 9e koers: 1 Celine Princess, 2 Chelsea Cede. 3. Zep Star Last (3-5-6), 10e koers: 1. Zmanza Princess. 2 Vish of Thyssen. 3. Amor (10-3-5), lie koers: 1. Zorro- nora, 2. Arizona Guapa, 3. Yromi W Derde nederlaag volleybalsters GORSSEL De nationale vrouwen volleybalploeg heeft de derde nederlaag geleden te gen Zuidkorea. In Gorssel ver overde de ploeg van coach Pang in drie sets slechts acht punten. Na drie kwartier ston den de droeve cijfers 5-15, 1- 15, en 2-15 op het bord. Het was de derde ontmoeting uit de serie van vijf. BRIDGE EK in Turku Dames eindstand 1. Bondsrepubliek 326 punten, 2. Nederland 324, 3. Frankrijk 299, 4. Denemarken 288, 5. Italië 282. Mannen, 23e ronde: Nederland-Fin- land 23-7. Stand na 23 van de 25 ronden: 1. Polen 428, 2. Zweden 414, 3. Frankrijk 402, 4. Oostenrijk 396, 5 Denemarken 395, 6. Griekenland 393, 7. Nederland 390, 8. Bondsrepubliek 387. Halve finale: Nederland-Frankrijk 5-1 (3-1). Om de plaatsen 5-8: lerland-Polen 2- 1 n.v. (1-1), Malaysia-Nieuw-Zeeland 5-4 n.v. PAARDESPORT CSIO Geesteren Internationaal jachtspringconcours: 1. Gabathuler (Zwi) Grand Seigneur 65,44 seconden. 2. Romp (Ned) Wa genaar 66,82, 3. Morris (Vst) Dirty Dancing 69,18. Internationaal springparcours Kies uw Lijn: 1. Wauters (Bel) Typhanny 0- 55,04, 2. Philippaerts (Bel) Adora 0- 55,68, 3. Voorn (Ned) Rasputin 0- 56,32. Nationaal springconcours tabel A: 1. Lansink Libero 0-40,78, 2. Zoer Wa- lando 0-41,37, 3. Taken Volla 0- 44,25, 4. Dufour 007 0-44.72. 5. Tops Activate 0-44,73, 6. Dufour Simply Magic 4-41,05, 7. Zoer Wendela 4- 43,12, 8. Voorn Rasputin 4-43,18, 9. Van der Schans Special 4-43.36. 10. Lankester Emigrant 4-45.28. Internationaal springconcours tabel A. 1.40 meter: 1. Skelton (Gbr) Grand Slam 0-50,00, 2. Gabathuler (Zwi) 0- 51,72, 3. Van der Vleuten (Ned) Win ston 0-52,00. Koersen Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Doreol D (J.v.d.Pijl) 2.49.8-1.20.9. 2. Day de Bloomerd, 3. Channa Wittendorf. Toto: winnend 2,40, plaats 2,20, 1,20, koppel 3,30, trio 48,90 Tweede koers. 1000 m: 1. Boxberger Fidele (M.RIley) 1.02,9, 2. Blakey's Victorie; 3. Boxberger Imago. Niet ge start: Mlckets, Boxberger Phoenix. Toto: winnend 5,30, plaats 2,30, 1,80, koppel 8,90, trio 57,50 Derde koers. 2100 m: 1. Dean Bos zorg (A.Wonders) 2.52,6-1.22,2, 2. Dryade. 3. Creston Way. Niet gestart: Brindle Hanover, Amondal. Toto: win nend 2,40, plaats 1,40, 2,20, 2,20, koppel 8,90, trio 122,80 Vierde koers, 1609 m: 1. Colonial Charm (F.v.d.Putte) 2.09,6-1.20,5, 2. Camarque Cede, 3. Digger Gebroek, 4. Cor Riebrand. Toto: winnend 171,0, plaats 2,50, 1,50, 1,90, koppel 28,00, trio 321,70. kwartet 1265,60 Vijfde koers, 2100 m: 1. Amber Enze- lens (K.Einarson) 2.49,9-1.20,9, 2. Zoomer, 3. Yersin. Toto: winnend 2,30, plaats 2,10, 2,00, 2,40, koppel 8,00, trio 68,60 Zesde koers, 2000 m: 1. Vagely Raaphorst (J.Smith) 2.06,5, 2. Blue Fire Lady. 3. Blushing Event. Niet ge start: Ros Fandango, Nique. Toto: winnend 6,30, plaats 3,80, 3,10, kop pel 13,00, trio 106,80 Zevende koers, 2100 m: 1. Cita de Bloomerd (W.Veils) 2.48,2-1.20,1, 2. Alezan, 3. Baba T, 4. Charlotta V. Niet gestart: Cobus D. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20, 1,30, 1,70, koppel 3,70, trio 32,50, kwartet 185,30 Achtste koers, 1609 m: 1. Brigitta R (C.Reuten) 2.07,6-1.18,7, 2. Alleen. 3. Zuidster Voorne. Niet gestart: Blue Hope. Toto: winnend 9,30, plaats 3,90, 2,10, koppel 10,00, trio 196,20 W5 spel. 6-3-8-2-5: 3575,40 Omzet totalisator: 143.202,00. SCHIETEN EK skeet Zagreb Eindstand landenteams: 1. Nederland (Swinkels. Dompellng, Van leperen) 441 Europees record. 2. Tsjechoslo wakije 438. 3. Frankrijk 435. TENNIS Toernooi Gstaad Kwartfinales: Gunnarsson (Zwe)-Wits- ken (Vst) 7-5, 6-4; Gustafsson (Zwe)- De la Pena (Arg) 6-4, 6-4; Steeb (Wdl)-Krlcksteln (Vst) 6-2, 6-4; Bru- guera (Spa)-Riqliewski (Wdl) 7-5, 6-4. Damestoernooi Arcachon Kwartfinales: Paulus (Oos)-Labat (Arg) 6-2, 6-1, Wlesner (Oos)-Hack (Wdl) 7-6, 7-5, Paz (Arg)-Cueto (Wdl) 7-5, 7-6, Jagerman (Ned)-Carverzaslo (Ita) 4-6, 6-1, 6-4. Satelllettoernooi Velp Kwartfinales: Feenstra (Ned)-Dan- kaart (Ned) 6-1, 6-1, Kempers (Ned)- Krajlcek (Ned) 6-2, 7-6, Groen (Ned)- WIELRENNEN Ronde van Rijnland-Palts 10e etappe: 1 Raab (Odl) 134,6 km In 3.45.02. 2. Ludwig (Odl). 3. Rich (Wdl), 4. Andersen (Den). 5. Chlrtarskl (Sov), 9 Halupczyk (Pol), 16. Van de Vin, 21. Den Bakker, 24 Bouwmans, 28. Janssen, 49. Kokkeltoren z.t., 66. Theus 1.51. Eindstand: 1. Halupczyk (Pol) 35.09.12, 2. Vivien (Fra) 0.49, 3. Al- dag (Wdl) 1.14, 4 Stenersen (Noo) 1.28, 5. Schleicher (Wdl) 1.36, 19. Bouwmans 4.22, 21. Den Bakker 4.24, 24. Van de Vin 4.34, 25. Kokkel toren 4.38, 51. Janssen 18.28, 61. Theus 46.44.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9