„Pijpleiding is een zegen voor Alphen Slibgevaar bedreigt Volkstuinvereniging Pleidooi voor ouderen- centrum in Langeraar Dertig aanhoudingen wegens illegaal ritueel slachten LEIDEN OMGEVING £etdóc Coma/ut VRIIDAG 14 JULI 1989 PAGINA 10 Gebouw Jonathan heet voortaan Eucalyptus TER AAR Het vroegere gebouw Jonathan aan de Essenlaan is verbouwd en krijgt een an dere functie. De Stichting Zorg zal er gehuis vest worden. Ook is er een praktijkruimte ge- creeërd voor twee logopedisten. Burgemeester en wethouders van Ter Aar stellen voor om het gebouw om te dopen en de naam Eucalyptus te geven. De Eucalyptus is een altijd groene boom die. vanwege brede kroon een paraplu-achtige bescherming biedt. Naar de mening van burge meester en wethouders benadrukt de eucalyp tus het karakter van het gebouw als plaats voor para-medische en zorgactiviteiten. De naam past ook in de buurt, waarvan de straten allen naar bomen genoemd zijn. Als enig bezwaar voerde mevrouw Born (VVD) gisteren in de ge meenteraad aan, dat de naam Eucalyptus wel licht een te moeilijk woord is voor de cliënten van de logopedisten. Nieuw dak op school WOUBRUGGE Het dak van de openbare basisschool in Woubrugge wordt vervangen. De raadscommissie financiën ging gisteravond akkoord met dit voorstel. Het dak lekt ei genlijk al sinds de opening van de school, 13 jaar geleden. Op het gebouw zal klimbeveili- ging worden aangebracht, zo dat klimlustige jeugd de dak bedekking niet meer kan be schadigen. In het totale plan zal tevens de isolatie van het gebouw worden opgenomen. De dakreparatie kan overigens niet meer in de grote vakantie worden verricht. „Totale wanorde op Lindeplein" TER AAR „Het is rond en op het Lindeplein een rot zooi. Sinds de woonerffunctie van het Beukepad is opge heven en de borden zijn geplaatst bij de in- en uitritten van het plein is er alleen méér narigheid gekomen", al dus mevrouw Kraak (PAK) in de gemeenteraadsverga dering van gisteravond. „De politie zegt dat ze geen tijd heeft voor controle. Alle borden worden genegeerd. Het is totale wanorde". De heer J. de Zwaan, een van de omwonenden, had zijn verontrusting in een brief aan burgemeester en wethouders uitgesproken. In reactie hierop beloofde burgemeester Verhoef om nog eens con tact met de bewoners van Beukepad en Abeelstraat op te nemen over deze kwestie. Hij vroeg zich echter wel af, wie eventuele aanvullende maatregelen zou moeten financieren. „De gemeente, maar die heeft al z'n best gedaan, de particuliere bewoners of de ter plaatse gesi tueerde winkels, die door hun aantrekkingskracht mede oorzaak zijn van deze onaantrekkelijke situatie?" Ver hoef zegde in ieder geval een frequentere controle van politiezijde toe. Manon 300ste leerling van Rhynenburchschool HAZERSWOUDE De 4-jarige Manon van Kampen is gisteren als 300ste leerling van de Rhynenburchschool in Hazerswoude-Rijndijk feestelijk ingehaald. De school telde in 1978 nog maar 200 leerlingen toen de bestaande la gere school met een kleuterschool werd sa mengevoegd. Inmiddels beschikt de school over tien lokalen. Het ziet er overigens naar uit dat de school met ingang van het nieuwe schooljaar alweer in ruimteproblemen komt. Het aantal aanmeldingen van leerlingen is zo hoog dat er twee extra lokalen nodig zijn. Van die problemen heeft Manon voorlopig geen last. Zij ging gistermiddag met een broodtrommel en een drinkbeker naar huis, een cadeautje van het schoolbestuur. De an dere kinderen van de school werden ont haald op taart Ploegentijdrit Zoeterwoude ZOETERWOUDE Twaalf wielerteams strijden zondagochtend in de Zoeterwoudse ploegentijdrit over ruim 45 kilometer. Het team Hilgersom moet daarbij de titel verde digen die de vijf man sterke équipe al drie maal achtereen heeft gewonnen. Om half tien gaat de eerste formatie van start ter hoogte van de kruising Zuidbuurtseweg/ Schenkel weg. Vervolgens rijden de renners via de Nieuweweg, stukje Weipoortseweg, Weddepad, Broekweg, Gelderswoudseweg, fietspad Palensteijn, Geerweg opnieuw rich ting Zuidbuurt. Dat traject van 11,4 kilome ter moet vier maal worden afgelegd alvorens bekend is wie de sterkste is. Overigens is er nog de mogelijkheid deel te nemen aan de ploegentijdrit. Aanmelden kan bij Jan van Rijn (071-411613) of Hennie van der Maat (01715-2112). BURGEMEESTER PAATS: Mevrouw Engel, het enige vrouwelijke lid van de Volkstuinvereniging Alkemade, opende gisteren het nieuwe volkstuincomplex. foto: wim van noort ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats van Alphen is ui terst tevreden met het plan van tien oliemaat schappijen om een pijplei ding aan te leggen voor het transport van kerosine naar Schiphol. De pijplei ding moet het transport van gevaarlijke stoffen door de waterwegen in Alphen met de helft ver minderen. Als de plannen doorgaan wordt volgend jaar een begin gemaakt met de aanleg van de pijp leiding. TER AAR Wanneer komt er een tijdsplan voor de bouw van een oude- rencentrum in Langeraar? Deze vraag werd gisteren in de gemeenteraad ge steld door alle fracties. Volgens burgemeester P. Verhoef is het pas moge lijk na 1990 iets te doen. In een brief van 8 juni hadden de heren Egberts en Versluis een plan ontvouwd om te ko men tot de bouw van een ou- derencentrum. Hun schrijven ging, vergezeld van 204 hand tekeningen van oudere Lange- raarders, bijna de doofpot in. Totdat de raadsfracties zich er gisteren mee bemoeiden. Van Parachutisten Drie parachutisten brengen vanavond de laatste steen voor het vernieuwde Noord- wijkerhoutse dorpscentrum. Ze landen, mits het goed weer is, op het grasveldje aan de Victoriberg bij de Gulde- De komst van de pijpleiding is volgens burgemeester Paats een zegen voor het centrum van Alphen. Vorig jaar pas seerden nog ongeveer 1870 schepen met gevaarlijke stof fen via de Oude Rijn en de Gouwe het Alphense stadscen trum op doortocht naar de Heijmanswetering. De kerosi ne is afkomstig van de opslag tanks van tien grote oliemaat schappijen in Jutphaas. De brandstof moet uiteindelijk naar Schiphol. Tellingen van de gemeente Alphen wezen vorig jaar uit dat tussen de 900 a 1000 schepen kerosine als la ding hadden. Als alles volgens verwachting verloopt is de nieuwe pijpleiding'in 1993 of der Vliet (CDA): „Dit initiatief is lofwaardig. Jammer dat er nog zo weinig mee gedaan is". Mevrouw Born (VVD): „Dit plan past uitstekend in het huidige flankerend ouderen beleid. Dit is er immers op ge richt, dat oudere mensen zo lang mogelijk zelfstandig kun nen blijven wonen. Het streek plan Zuid-Holland oost waar schuwt ook voor een te gerin ge doorstroming van mensen die met een kleinere behuizing genoegen nemen. Dit geldt speciaal voor de kleinere woonkernen zoals Langeraar er een is. Landelijk zie je zelfs een modern soort begijnhofjes terugkomen". Van Deudekom (PAK): „Het is alleszins rede lijk dat mensen graag van hun mondvaart/Dorpsstraat. Ver volgens brengen ze de laatste steen en alle benodigde strate- makersgereedschappen met een oude vrachtwagen naar de Witte Kerk. Wethouder P. Heemskerk legt dan de laatste steen in het centrum. De wet houder ontvangt tegelijkertijd de vlag van de Stichting Acti viteiten Noordwijkerhout die de festiviteiten rond de ope ning van de Dorpsstraat heeft georganiseerd. Fancy fair Speeltuinvereniging De Bijen korf houdt morgen een fancy- fair op haar terrein aan de Koningstraat in Lisse. Aanvang tien uur. tijdens de fancy fair is er een rad van> 1994 klaar. „Voor Alphen be tekent dat e^p vermindering van het transport met gevaar lijke stoffen met ongeveer de helft. Daar ben ik zeer content mee", aldus Paats gistermid dag in een reactie. Paats prijst zich gelukkig dat Alphen tot nu toe een ramp bespaard is gebleven. „Er is nooit wat gebeurd. De kans daarop was ook erg klein. Daar staat tegenover dat als er wat gebeurd was, de gevolgen enorm zouden zijn geweest. De scheepvaartroute loopt in de directe omgeving van de druk ke winkelstraat Van Manders- loostraat en bij de Aarhof". Het speciale rampenbestrij- oude dag genieten in de omge ving waar ze geboren en geto gen zijn". Burgemeester Verhoef ant woordde dat er verschillende argumenten meespelen. Lan geraar heeft al zo'n tijd moeten wachten totdat er weer grond beschikbaar kwam voor woningbouw. Daarom is prioriteit één, dat er eerst een aantal eengezinswoningen worden. „Vervolgens zit je met het quotum woningen dat jaar lijks toegewezen wordt. Daar is het rijk de laatste jaren niet al te royaal mee", aldus Ver hoef. Hij was verrast door het enthousiasme van de fracties, maar vroeg enig geduld en tijd om met gedegen plannen aan de slag te kunnen. avontuur, darten, parapluhan- gen, sjoelen, katraden, knik ker raden, touwtje trekken en ook een kindermarkt. Banenmarkt Het arbeidsbureau Lisse houdt morgen tussen tien en vier uur een banenmarkt in het gebouw aan de Heereweg 306. Er zijn bedrijven aanwe zig maar ook zijn 600 vacatu res beschikbaar. Het gaat hierbij voornamelijk om ba nen in de bloembollensector die in de maanden juli, augus tus en september extra mede werkers nodig hebben. Afgesloten In verband met de „Reach ride run" zijn de Kniplaan en dingsplan dat de gemeente en kele jaren geleden opstelde was vooral bedoeld om calami teiten op de vaarwegen effi ciënt te kunnen bestrijden. „Dat blijft voorlopig in de kast, maar het is zeker niet nutteloos geworden met de komst van de pijpleiding. Er varen vanaf 1994 nog altijd zo'n 900 schepen met gevaar lijke stoffen over de Oude Rijn, de Gouwe en de Heij manswetering. Die" zijn vooral geladen met benzine voor be drijven hier in de regio. Ik heb nog geen signalen gehoord dat het transport daarvan ook op een andere manier gaat plaats vinden". Camping Vlietland officieel geopend LEIDSCHENDAM Met het opzetten van een koepeltentje heeft wethouder J.C. van Erp van ruimtelijke ordening van Leidschendam gisteren offi cieel Camping Vlietland geo pend. De camping, die direct aan het water van het Recrea tiegebied Vlietland ligt, biedt ruimte aan 80 tenten en/of ca ravans. Campinghouders Ger hard te Loo en Astrid van der Kooij denken dat vooral veel surfers en zeilers van de nieuwste voorziening van Vlietland gebruik zullen ma ken. Surfers kunnen zo vanuit de tent het water in. Te Loo, die ook het naastgelegen bin- nenhaventje beheert, ver wacht ook langparkeerders, mensen die hier hqn vakantie doorbrengen en hier, wat het buitengebeuren betreft, alles kunnen vinden. Zeilen, vissen, wandelen, fietsen, zonnen en zelfs leren zeilen en surfen. De camping heeft een speciaal trekkerstarief: vijftien gulden voor tent en twee personen voor 24 uur. Voor inlichtingen telefoon 01717-2200. de Oostvlietweg in Leid schendam zondag afgesloten. Dat betekent dat Vlietland die dag tussen elf en vier uur al leen bereikbaar is vanuit Lei den. De omleidingen worden met verkeersborden aangege ven. Tennis Het Recreatieschap Leid- schendam-Voorburg houdt van zondag 16 juli tot en met zaterdag 22 juli voor de 21e en laatste maal een jeugdtennis- toernooi. In Overdam hebben dit jaar bijna 300 aspirant-ten nissers tussen zes en zestien jaar van tennisleraren les ge kregen. Het jeugdtoernooi is het traditionele slot hiervan. Het toernooi begint zondag om negen uur, de finales wor ROELOFARENDSVEEN Het was gisteren feest voor bestuur en leden van Volkstuinvereniging Al kemade wegens de offi ciële ingebruikname van het nieuwe volkstuincom plex langs de Rijksweg A4 ter hoogte van het West einde in Roelofarends- veen. Het enige vrouwelij ke lid van de Volkstuin vereniging, mevrouw En gel, onthulde een naam bordje als openingshande ling. Hierna vertrok een select ge zelschap van volkstuinders en gemeenteambtenaren naar café-bar 't Veen. Daar sprak voorzitter H. van Tol de geno digden toe. Van. Tol sprak van „een gedenkwaardige dag" en bracht in herinnering dat de Volkstuinvereniging in haar vijftienjarig bestaan al voor de tweede keer is verhuisd en derhalve nu op het derde com plex tuiniert. De vereniging ging van start op een volkstuincomplex op de plaats van de huidige R.K. Ba sisschool De Veenkragge aan de Lupinestraat. Vrij spoedig ALPHEN AAN DEN RIJN/ LEIDEN De politie van Al phen aan den Rijn heeft gis termiddag dertig personen aangehouden die op een boer derij deelnamen aan de voor bereidingen van het islamiti sche offerfeest Iedul-ad-ha. Volgens een woordvoerder van de politie werden in de boerderij vijfentwintig gedode schapen aangetroffen en twin tig nog levende. Tegen acht tien aanwezigen is proces ver baal opgemaakt op verdenking van illegaal slachten. De Rijks- keuringsdienst voor Vee en Vlees heeft de illegaal geslach te schapen gekeurd. Daarna werden de dieren weer be- schikbaar gesteld aan de ver dachten. Volgens de politie woordvoerder gebeurde dat uit praktische overwegingen om dat niet genoeg koelruimte be schikbaar was voor het in be den zaterdag 22 juli eveneens vanaf negen uur gehouden. Inlichtingen over het jeugd- tennis zijn verkrijgbaar bij de afdeling Welzijn op het raad- Pardoes Theatergroep Pardoes treedt zondag vanaf twee uur op bij Swetterhage in Zoeterwoude. De toegang kost fl. Uitgangs punt is dat Pardoes een voor stelling geeft in de open lucht. Als het weer minder gunstig is wordt de voorstelling ver plaatst naar restaurant De Herberg op het terrein van Swetterhage. Oud papier De stichting Ons Dorpshuis haalt zaterdag oud papier op in Oud Ade. Bewoners wor den verzocht het papier tijdig moest worden opgeschoven naar een lokatie bij de snel weg. Toen al was bekend dat dit terrein ooit bij het indus trieterrein zou worden getrok ken. Vorig jaar was het zover en de Volkstuinvereniging kreeg een nieuw tuincomplex toegewezen, dit keer op het voormalige Land van Bontje. Vanwege de geluiden van de nabijgelegen Rijksweg heeft het gemeentebestuur naast het tuincomplex een brede groen kraag laten planten. Deze zal over ongeveer twee jaar een groot deel van de geluidsover last absorberen. Het complex is door een plaatselijke aanne mer voor een bedrag van bijna 100.000 gulden geheel omge ploegd, geëgd, gefreesd en van een tiental bruggetjes, een af rastering en een parkeerter rein voorzien. De volkstuin ders wilden niet dat het on kruid zou worden doodgespo ten. Daardoor hebben ze de eerstkomende tijd extra werk aan het verwijderen van „kweek". Momenteel hangt een nieuwe dreiging als een „zwaard van Damocles" boven de hoofden van de Alkemadese volkstuin ders. Het provinciebestuur ziet namelijk wel wat in het land slag nemen van zoveel vlees. De politie was naar de boerde rij gegaan nadat ze een tip had gekregen. Volgens de woord voerder worden er wel meer dieren illegaal geslacht voor offerfeesten, maar dan gaat het meestal maar om een of twee dieren. De op de boerderij aanwezige mensen kwamen allemaal uit Alphen. Ze hadden de schapen gekocht van deeigenaar van de boerderij, die had gezegd dat ze de dieren daar ook wel konden slachten. Ritueel slachten ter gelegenheid van islamitische offerfeesten is in Nederland onder strenge voor waarden wel toegestaan. Het slachten door een islamitische slager moet dan gebeuren in een slachthuis en onder toe zicht van de Rijkskeurings dienst voor Vee en Vlees. aan de weg te zetten, want de ophaalploeg van Ons Dorps huis gaat vroeg van start. Zelf brengen mag ook. De contai ner staat aan de Pastoor Gortzstraat. Oud papier (2) De tafeltennisvereniging Zoe terwoude haalt morgen oud papier op. Om half tien gaat gaat de ophaalploeg op pad. Men wordt verzocht oud pa pier tijdig op de stoep te zet ten. huis van Leidschendam, tele foon 209350, toestel 413, of bij het tennispark, telefoon 276087. Wandeling De Leidschendamse natuur kenner Henk Brouwer Schut van Bontje om dat als stort plaats van zuigeringsslib te gaan gebruiken. Van Tol sprak desondanks de hoop uit dat de Alkemadese volkstuin ders tot in lengte van jaren op hun kersverse tuincomplex kunnen blijven. Wethouder Beelen feliciteerde de vereniging en dankte het bestuur voor de soepele mede werking bij de noodzakelijke verhuizing. Ook hij wees op het dreigende „slibgevaar" en zei erbij nu geen andere loka tie voor een volkstuincomplex in de gemeente meer voor handen te hebben. Het ge meentebestuur zal in ieder ge val krachtig protesteren tegen de provinciale plannen voor een slibstortplaats op het Land van Bontje. Beelen liet weten dat er inmiddels nog een ge vaar dreigt voor het voortbe staan van het nieuwe volk stuincomplex. Dat is het plan van Rijkswaterstaat om pre cies op het Land van Bontje een stelsel van op- en afritten voor de snelweg te hebben ontworpen. „We dachten een mooi stekkie voor de volks tuinders te hebben gevonden en telkens zijn er weer ande ren die een spaak in het wiel willen steken", aldus Beelen. In Leiden deden zich geen problemen voor toen zo'n ze venhonderd schapen, lamme ren en geiten gisteren ritueel werden geslacht in het Slacht huis Leiden aan de Pasteur- straat. Onder streng toezicht van de Rijkskeuringsdienst kregen de dieren een snede in de hals. Hierdoor wordt een dier meteen verdoofd, ,,'t Beest voelt er echt niets van", legt directeur G. van de Berg uit. „We hebben uren werk gehad, 's ochtends komen de slagers en 's middags mogen particulieren hun zelf gekoch te beest laten slachten. Vroe ger zijn er wel eens problemen geweest met de buurt. Er werd geklaagd over overlast en der gelijke, maar dit is de rustigste dag die we tot nu toe meege maakt hebben", aldus Van de Berg. begeleidt zondag natuurmin naars die het Heempark Rust- hout aan de Van Ruysdael- laan in Leidschendam eens goed willen bekijken. Katte- staart, harig wilgenroosje en grote boterbloem, die buiten het park in de wijde omtrek niet is te vinden, maken het onderwerp van de natuur wandeling uit die om half drie begint bij de ingang van Tennispark Overdam aan de Van Ruysdaellaan. Kosten zijn niet aan de wandeling verbonden. Wandeling (2) Wandelaars kunnen morgen meelopen met een tocht onder deskundige leiding door de Amsterdamse Waterleiding duinen. Verzamelen vindt aan tafel Bami goreng speciaal - meloen met aardbeien en kwark (vegetarisch) Het speciale van de vegetari sche bami is vooral de sma kelijke en kleurrijke garnt ring. Neem echt even de tiji voor deze afwerking, hout daarvoor de bami zo nod ij even op een pan met kokent water warm. Als u met tweeën bent dai heeft u nodig: 150 g tahoi knoflook, zout, 2 uien, 2 lt pels olie, 50 g taugé, 100 t spitskool, halve paprika, 25 g mie, 100 g champignons, tomaten, halve citroen, stuk je komkommer, selderij, pt per, vetsin, ketjap, 2 eieren 10 g margarine; 1 kleine meloen, 200 kwark, 1 dl karnemelk, bai terdsuiker naar smaak, 50 aardbeien. Dep het stuk tahoe droog me keukenpapier en verdeel he in dobbelsteentjes. Zet de me geperste knoflook en zout ge mengde tahoe een half uu weg. Maak de uien schoor snijd de een in dunne ringe, en de andere in stukjes. Ba. de ui-ringen in een ruime pa. (braadpan of wadjan) in d olie met iets zout langzaar. gaar en lichtbruin. Was d taugé, haal er de groene dopje uit en laat de groente in ee. vergiet uitlekken. Spoel he stuk spitskool af en snijd he in dunne repen. Snijd de va, pitjes ontdane paprika in stuk jes. Kook de mie volgens de ge bruiksaanwijzing gaar. Sche1 de uiringen met een schuim spaan uit de pan en fruit ii het overgebleven vet de klein gesneden ui met spitskool, pa prika en tahoe - regel mat i, omscheppend - tien minutei op een matig vuur. Voeg de al gespoelde en in plakjes gesne den champignons toe en n nog eens vijf minuten bak kei de taugé, uitgelekte mie ei fijngeknipte selderij. Warm de massa, voorzichtig omscheppende, flink door ei maak het op smaak af me zout, peper, vetsin en ketjap Doe de bami in een ruim schaal. Garneer het gerech met parten tomaat en citroer, plakjes komkommer, de uirin gen en voor ieder een spiege lei. Snijd de meloen in zes gelijk stukken, schil deze en leg zi per persoon op een bordje Meng kwark en karnemelk voeg er naar smaak suiker aai toe en schenk het mengse over de meloenstukken. Gar neer de bordjes met de aard beien en geef er apart nog bas terdsuiker bij. JEANN\ In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 breed, kort zwaard; 2 beraad; 3 orgelregister; 4 druppel oogvocht; 5 bezieldheid; 6 deel van het oor; 7 symbool van argentum (zilver). OPLOSSING •6v L 'l®l 9 '"BI® S :uBt f :|ee6aj e :6a|jaAO z :seiapo>| Opluchting bij Crescendo NIEUWVEEN Crescend heeft het kort geding, dat uil geverij Leijmborgh tegen d Nieuwveense muziekverenl ging had aangespannen, ge wonnen. Leijmborgh was val mening dat Crescendo een eigen arrangement had g^ maakt van de compositie „Thj year of the dragon" en eist een speelverbod na 21 juli, d dag waarop het wordt gespeel op het Wereld Muziek Coil cours in Kerkrade. Gisterel bleek dat Leijmborgh in hl ongelijk werd gesteld. Oplucfl ting en blijdschap heerst er n bij de muziekvereniginj Woordvoerder P. de Kier „We zijn buitengewoon bl We kunnen nu gewoon doo gaan met concerten. En ook KRO kan radio-uitzendinge maken van ons optreden plaats op het parkeerterrein in De Zilk aan de Joppeweg 1 in De Zilk. Meedoen kost /2 voor een dagkaart. Aanmel den kan van te voren bij de VVV-Noordwijkerhout. Vissen Het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort houdt vanavond een viswedstrijd voor de jeugd tot en met 13 jaar. De jongens en meisjes kunnen hun hen gel uitwerpen vanaf zeven uur en de wedstrijd duurt tol half negen. Er mag uitslui tend met deeg worden gevist Het inleggeld bedraagt1Het vis festijn vindt plaats aan de Noord A a tussen de boerderij Van Ammerlaan en Van der Salm. Amerikaanse jury keurt Koudekerkse paarden Paardminnend Nederland beleefde giste ren bij manege Dorrepaal in Koudekerk aan den Rijn een primeur: de „gewone" juryleden van de KWBN (de Nederlandse vereniging voor stamboekveekeuringen) kregen versterking van tien Amerikanen die de kunst van het jureren van hun Ne derlandse collega's wilden afkijken. Bij manege Dorrepaal aan de Hoogewaard werden paarden van particuliere fokkers en agrariërs uit heel Zuid-Holland voorge leid om van top tot teen gekeurd te wor den door de deskundige jury. Ook veu lens kwamen in aanmerking voor een be oordeling. De Nederlandse fokkers expor teren de laatste jaren flink wat paarden naar Amerika. De paardefokkers daar wil len graag dezelfde richtlijnen in acht ne men bij de keuring van de viervoeters als hun Nederlandse collega's. Gisteren kon den de tien bezoekende Amerikanen bij de Nederlandse juryleden in de leer om het keuren onder de knie te krijgen. Een maal terug in Amerika kan de opgedane kennis in praktijk gebracht worden. foto: wim van noort

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10