Cadet in het decor van de Militaire Academie RADIO/TELEVISIE £eidóc@otncmt WOENSDAG 12 JULI 1989 PAGINA 15 aaiSky stort vjhalt miljoen 'n irjin fonds jnlokale omroep ,onAMSTERDAM Sky Chan- iju iel gaat een half miljoen gul- o^len storten' in een speciaal ie, onds waaruit toekomstige ac- )r, iviteiten van het Nationaal n, nstituut voor Lokale Omroep bi NILO) worden gefinancierd. s) )aarnaast krijgt het NILO Teigratis de beschikking over de èr tudio-inrichting van het Sky- c"complex aan het Rembrandt- oj ilein in de hoofdstad. )at zijn de gemeente Amster- lam en de commerciële tv- ;Se ender overeengekomen nu iet contract tussen beide par- ijen over uitzending op de ka- >el eind van het jaar afloopt, ;o deelde een gemeentewoord- 'oerder gisteren mee. In 1986 cwamen Sky en de gemeente ivereen dat Sky ruim 2,5 mil- oen gulden ter beschikking :ou stellen voor het stimuleren /an lokale omroepactiviteiten n ruil voor toegang op de Am- jj^ terdamse kabel. De eerder ge- ïoemde vijf ton zijn het laatste estant van dat bedrag. Ter stimulering van de lokale imroep richtten in 1986 de ge- neente en Sky het NILO op net het doel lokale omroepac- iviteiten te ondersteunen en itudio-faciliteiten beschikbaar e stellen. Het NILO was tot iu toe gehuisvest in het Sky- :omplex aan het Rembrandt- ilein maar moet per augustus ,?van dit jaar eigen ruimte vin- len. De studio-inrichting mag nu dus wel worden meegeno- nen. ïen groot succes is het NILO de afgelopen jaren overigens niet geweest. „Lokale omroe- >en buiten de hoofdstad wis- en ons moeilijk te vinden ter wijl het technisch niveau van de studio-apparaten voor de deine omroepen vaak te hoog was", aldus voorzitter P. te tfuil van het NILO. Iky Channel verdwijnt in iaar huidige opzet eind van iet jaar van de Amsterdamse tabel maar hoopt in 1990 terug te komen met een Eurosport- irogamma. „We gaan er dan /an uit dat we voor niets toegang tot de kabel krijgen", aldus een woordvoerster van Sky. „Daarover moet nog on derhandeld worden" zo deelde een gemeentewoordvoerder in in reactie mee. Sky moet zich n augustus gewoon presente ren bij de Amsterdamse pro- jammaraad en dan beslist de gemeenteraad uiteindelijk of ze op de kabel mogen". Komt wapenbroeders, Neerlands zonen. Documentaire. AVRO-televi- sie. Ned. 2 om 21.48 uur. Donderdag. AMSTERDAM „Deze docu mentaire komt vooral voort uit nieuwsgierigheid. Ik wil graag weten wat leeftijdgeno ten, die in mijn ogen in een andere wereld leven dan ik, bezighoudt. In eerste aanzet zou ik een filmreportage ma ken van een jongeren-bede vaart naar Lourdes. Dat on derwerp sprak mij aan omdat ik zelf van katholieke huize ben. Die tocht leek ook goed geregeld te zijn, maar ging op het laatste moment toch niet door. Omdat ik in mijn woon plaats Breda op de kunstacade mie zat en ik daar vaak cadet ten van de Koninklijke Mili taire Academie tegenkwam, had ik snel een ander onder werp met eenzelfde thema ge vonden", zegt Bart van Oor schot (28) maker van „Komt wapenbroeders, Neerlands zo nen", die de AVRO donderdag op het scherm brengt. „Als studenten van St. Joost hadden we totaal geen contact met die cadetten. Dat was een andere wereld, een soort eiland waar je niet mee te ma ken wilde hebben. Je zou zelfs kunnen zeggen dat we eikaars tegenpolen waren, alleen al in uiterlijk. Dat fascineerde mij en dus wilde ik weten of de vooroordelen die ik had, ook klopten". „Komt wapenbroeders, Neer lands zonen" - de eerste regel van het lijflied van de cadet ten - is Barts professionele de buut. „Ik ben heel lang bezig geweest voordat ik mijn eerste filmrol kon volschieten. Dat heeft zeker anderhalf jaar ge duurd. Vooral het geld was een hele toer. Niemand kent je dus als je bij geldschieters aan klopt, kijken ze je argwanend aan. Daarbij kón ik ook niet zomaar de Koninklijke Militai re Academie binnenstappen. Ik heb eerst een half jaar lang besprekingen moeten voeren, moeten uitleggen wat precies mijn bedoeling was. Waar schijnlijk waren ze bang dat het een negatief verhaal zou worden, misschien hebben ze die tijd nodig gehad om mijn verleden na te trekken, ik weet het niet. De enige voor schoot van een tank". „Het is niet zo dat ik nu ook cadet wil worden, maar ik be grijp wel waarom andere jon geren daar wel voor kiezen. Voor achttienjarigen is het echt een jongensdroom". Moeilijk waarde die uiteindelijk werd gesteld, was dat ze voor de de finitieve eindmontage de ban den wilden zien. Op die ma nier hadden ze een stukje ze kerheid, maar de invloed van de militaire leiding is mini maal geweest. Nadat ze de banden hadden bekeken, wil den ze wel dat er het een en ander zou worden geschrapt, maar door een sterke argu mentatie, ook van de kant van de AVRO, zijn er uiteindelijk maar een paar zinnetjes veran derd. Een van de veranderin gen is dat ik het Wilhelmus heb weggehaald onder de vlaggenparade". Tevreden FOTO: KEES VERKERK is hij een beetje aan de voor zichtige kant. Dat wordt mij tenminste verteld door de mensen aan wie ik hem heb laten zien. Maar mijn vooroor delen zijn weggenomen. Die cadetten blijken geen jongens te zijn die 's avonds onder hun bed kijken of er een Rus ligt. Het zijn heel gewone mensen. Extreme dingen heb ik niet meegemaakt". „Wat mij trouwens opviel is, dat ik gedurende de hele pro- duktie, vrij in en uit heb kun nen lopen. Zo moeilijk als ze tijdens de besprekingen wa ren, zo gemakkelijk waren ze toen ik eenmaal met filmen was begonnen. Zo ben ik bij voorbeeld ook bij het bezoek van de cadetten aan Soestdijk geweest en vonden ze het geen punt toen ik wat beelden Bart van Oorschot, die net een jaar van school is, ondervindt dat het moeilijk is om aan werk te komen. „Maar ik mag niet klagen. De toekomst biedt perspectieven. Zo werk ik mo menteel aan de voorbereidin gen van twee korte program ma's. Een ervan speelt zich af op Haïti en heeft met ontwik kelingssamenwerking te ma ken", laat hij in zijn nieuwe woonplaats Amsterdam weten. Het uitzenden van „Komt wa penbroeders, Neerlands zo nen" valt samen met het hon- derdzestigjarig bestaan van de Koninklijke Militaire Acade mie. Bart verschaft in zijn werkstuk duidelijkheid over de mens achter het uniform en het stalen gezicht. Als snel blijkt dat de opleiding aan het KMA niet direct een militaire is, zoals je zou verwachten. De cadet wordt tegenwoordig ge vormd tot militair manager. Het grootste deel van zijn op leiding is hij bezig met zijn studie militaire bedrijfskunde. Verder wordt er veel gesport, want ook fysiek moet de offi cier van morgen sterker in zijn schoenen staan dan zijn ondergeschikte dienstplichti gen. Traditie Diverse korte veldoefeningen moeten de cadet het fijne mili taire handwerk bijbrengen. De kern van de opleiding blijkt te bestaan uit de persoonlijke vorming van het Cadetten- corps. Dit corps heeft de hand in heel veel zaken die niet di rect met de studie hebben te maken. Waar het om gaat, wortelt in een zeer sterke tra ditie en omvat gewoontes, eti quette en fatsoens- en beleefd- heidsregels. Bart filmde dit al les in het decor van de Ko ninklijke Militaire Academie, dus binnen de muren en grachten van dit eiland in het centrum van Breda. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 15.30 Lassie's grote avontuur (Lassie's great adventure), Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Howard F. Kress. Met: Lassie, June Lock- hart, Jon Provost e.a. Tim- my en zijn hond Lassie proberen een grote lucht ballon vast te zetten maar dat lukt niet zo goed. 17.15 Job en z'n pa. Presentatie: Leo de Vos. NOS 17.30 Journaal. 17.40 Einde. EO 18.30 Gestrand in het zand (En- counter in the desert) 7- delige Israëlische serie. Afl. 3: Herderskinderen. Jessie, Sophie en hun va der zijn alweer t dagen bij de Bedoeïen. Samen met de herders gaan Jessie en Sophie op zoek naar wei degrond. NOS 19.00 Journaal. EO 19.16 Ronduit Radar, jongeren magazine. Vandaag mu- ziekspecial met Andy Pratt, Caroline Bonnet, Chris Evens e.a. 19.45 Danger Bay, Canadese se rie. Afl.: De diefstal. De vrienden van het Vancou ver Diepzee-aquarium ko men bij elkaar voor een speciale fondsenwerving. Als het licht uitvalt, blijkt er plotseling een gouden beeldje verdwenen. 20.10 Fraser eiland: plaats van tegenstellingen (Sands of time), documentaire* over dit kontrastrijke eiland aan de oostkust van Australië. 21.15 Zomeravondzang vier daagse, koor- en samen zang vanuit de Grote- of St. Maartenkerk te Tiel. Presentatie: Heieen van Dijk. 21.55 Highlight maandelijks programma waarin beken de persoonlijkheden aan het woord komen vanuit hun woonkamer, de studio enz. Vandaag: fotomodel Tina Louise Evers. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 De open cirkel (1) ge sprek o.l.v. Wim de Knijff over moeilijke situaties uit de jeugd, die jaren later tot problemen leiden. 23.25 Einde. NEDERLAND2 VOO 17.00 H My little pony teken filmserie. Afl. De terugkeer van Tambelon (3). 17.10 Gung ho, Amerikaanse speelfilm uit 1943 van Ray Enright. Met: Randolph Scott, Grace McDonald, Alan Curtis e.a. Tijdens de WO II komt het Gung-Ho- eskader in actie. VOO 18.35 Countdown, Europe's no 1 rockshow. Presenta tie: Wessel van Diepen. 19.25 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Te hoge verwachtingen. Mallory laat zich door Steven over- 20.00 20.28 halen te solliciteren bij zijn televisiestation. Ze wordt aangenomen, maar Steven vewacht te veel van haar. NOS X Journaal. VOO Miami Vice, Amerikaanse serie. Afl.: Moeilijkheden. Een oude gangster ont dekt dat zijn zoon mede plichtig is aan de diefstal van een hoogwaardig technisch wapen, i Veronica satellite, maan delijks programma over de ontwikkelingen van satel lietomroep in de afgelopen jaren, het heden en de toe komst. i Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Joop Daalmeijer. i Supermodel, special in het kader van de jaarlijk se Supermodel of the world verkiezing, i Sportgala: Carribean sur fing, verslag van het jaar lijkse surfspektakel Aruba Hi-Winds. i China Beach, Amerikaan se serie. Afl.: Het beloofde land. Door de moord op Martin Luther King jr. ont staan er spanningen op de basis. Beckett twijfelt over zijn vertrek en Wayloo pro beert dr. Richard te hel pen. NOS i Journaal, i Einde. NEDERLAND 3 i Nieuws voor doven en slechthorenden, i Sesamstraat, i Floris, jeugdserie. Afl. 3: De zwarte kogels. Rogier wordt tijdens een wapen transport overvallen door de coldaten van Gelre. Hoe wisten ze van dit uiterst ge heime transport? Studio Sport, Tour de France. Samenvatting van de vandaag gereden etap pe in de Ronde van Frank rijk en een Tourjournaal. 1e Trekking van de staats loterij, i Journaal. i Made in Britain, tv-film van Alan Clarke. Met: Tim Roth, Terry Richards. Bill Stewart e.a. De 15-jarige skinhead Trevor is voor geen enkele straf- of hulp maatregel vatbaar: hij is enerzijds uiterst agressief, anderzijds zeer intelligent en welbespraakt, i Studio Sport. Samenvat ting van de internationale atletiekwedstrijden in Bar celona, i Journaal. i Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 Flipper, Amerikaanse serie. Juke Box. Webster Amerikaanse serie. Afl. 10. Nieuws. Tik tak animatieserie. Merlina detective-reeks voor kinderen. Afl. 44: Zwart goud. De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz) 52-delige Japan se animatieserie. Afl. 7. Levende aarde, (Living planet), 24-delige Engelse documenta- tieserie van David Attenbo- rough. Afl. 13: Rijk der heme len. (1). Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Een zaak voor twee (Ein Fall für Zwei). Duitse detective-se rie. Afl. 50: Wie geweld zaait (Wer Gewalt sat). Aansl.: Uit slagen Nationale Loterij. Een man vinden, (To find a man), Amerikaanse speelfilm uit 1971. Rosalind, een 16-jarig tiener, raakt zwanger en vraagt hulp bij haar vriend Andy. Kunst-zaken. Nieuws. Aansl.: Ritverslag Ronde van Frankrijk. Japan: De verlokking van het Oosten. 5-delige documentaire over de Japanse cultuurge schiedenis. Deel 2. 23.55 Coda. Lied, van Joris Denco. BRT 2 Ronde van Frankrijk, recht streekse reportage van de rit Luchon-Balgnac. Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. Afl. 23. Programma-overzicht. Nieuws. Tenuto, eerste van drie con certavonden met de laureaten van Tenuto 1989, rechtstreeks vanuit de Grote Concertstudio te Brussel. 1. Symfonisch alle gro, Marcel Poot. 2. Klarinet concert, August Verbesselt. 3. Concert voor cello a Maurice Marechal, Milhaud, uitgevoerd door 'Peter Devos. m.m.v. het BRT-Filh. Ork. o.l.v. Fernand Terby. Presentatie: Regina Calluwaert. (Gelijktijdig in ste reo via BRT 1-radio). Verkeerstip, Dieren achterla ten langs de weg. DUITSLAND 1 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Die unsichtbare Kraft, jeugd programma. afl.: Der Geist aus der Flasche. 16.15 Geschichten von Anderswo, documentaire serie voor de jeugd met interessante onder werpen uit verre landen. 16.45 ARD-Sport extra, 1. Wielren nen: Tour de France, 11e etap pe Luchon - Blagnac. Com mentaar: Jürgen Emig en Her- bert Watterott. (Eurovisiebeel- den) 2. Schermen: WK te Den ver, finale dames enkelspel de gen. Commentaar: Gerhard Meier-Röhn. 17.15 Tagesschau. 17.25 Funkstreife Isar 12, sewrie. Afl.: Der Untentbehrliche. 17.44 Einsatz in Manhattan, serie. AflRequiem für einen Dieb. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Felicitas auf leisen Pfoten, se rie. Afl.: Der Pinguin. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl.: Der Stellvertreter. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 STagesschau. 20.15 Krimi-Sommertheater: levi und Goliath. Frans tv-spel uit 1987 van Gerard Oury. Met: Richard Anconina, Michel Bou- jenah, Jean-Claude Brialy e.a. Aids de politie op het spoor komt van een drugsbende, ra ken de dealers in paniek. Zo kan het gebeuren, dat e$n bra ve rabbi, op reis van Antwer pen naar Parijs, zonder het te weten in het bezit geraakt van drie zakjes cocaïne - waardoor hij het doelwit wordt van de onderwereld, aangevoerd door Goliath... Aansl.: Tagesschau. 21.55 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 [si Missa Sanctae Caeciliae, Mis van Haydn uitgevoerd door Beiers Omroep Koor en Beiers Symfonie Orkest o.l.v. Rafael Kubelik vanuit de Baslli- ka in Ottobeuren. m.m.v.: Lu cia Popp, sopraan: Doris Sof- fel, alt; Horst Laubenthal, tenor en Kurt Moll, bas. 00.15 Tagesschau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.25 Einda. DUITSLAND 2 RTBF 1 15.00 Overname van Télé 21: Tour de France. 18.00 Vacaturebank. 18.15 l'Ecran des vacances, teken films. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Wielrennen: Tour de France, samenvatting 11e etappe. 20.10 Le joyau de la couronne (Je wel in the crown), 15-delige Engelse serie. Afl. 4. 21.05 Au nom de la loi, juridische magazine. Aansl.: Uitslagen Nationale Loterij. 22.05 Coup de film, nieuwe films. 22.20 Les instruments de l'orche- stre, 5-delige serie over instru menten. Vandaag: slagwerk. 22.45 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. 23.20-23.30 La pensee et les hom- 15.25 Heute. 15.28 Die Muppete^Show. Gast: Pe ter Ustinov. 15.50 Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. Afl.: Der Trick des Jahrhunderts. Met: Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giuseppe Tonini e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Barbara Bier- 16.30 Alice in Wunderland. Teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: So ein Zirkus. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.10 ÜS Tele-lllustrierte, Actualitei ten, sport en amusement. 17.40 Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Diktator in Som- merfrische (1). Met: Annie Gi- rardot, Jean-Luc Bideau, Pa trick Prejean e.a. Na 18 uur 18.10 (D Lottotrekking. 18.20 Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Diktator in Som- merfrische (2). 18.51 Si Lottotrekking. 18.55 Programma-overzicht. Heute. Die Didi-Show, Gags und Sketche mit Dieter Hallervor- den. Gasten: Rotraud Schind- ler, Frank Zander, Constanze Harpen e.a. Si Hitparade im ZDF, presen tatie: Viktor Worms. Studio I, presentatie: Bodo H. Hauser. Heute-Journal. Die 2 (The Persuaders), Ameri kaanse serie. Afl.: Das doppel- te Lordchen. Met: Tony Curtis, Roger Moore, Rosemary Nicols e.a. Als Lord Sinclair zeven da- gen vermist wordt een Danny later bijna door hem vermoord wordt, moet er wel een dub belganger in het spel zijn. Kontext: ...und musste mein Kind hergeben. Frauen zwi- schen Abtreibung und Adop tion, documentaire. Sommerfestival im ZDF: Filme von Frauen: Die Holzfallerin (Bei Guo Hong Dou). Chinese speelfilm uit 1984 van Wang Haowei. Met: Liu Xiaoqing, Zhang Guomin, Yu Shaokang e.a. Het jonge meisje Xuezhi en de houthakker Genzhu wil len trouwen. Haar zwager ver hindert hun huwlijk omdat, hij wil dat Xuezhi met een machti ge ambtenaar trouwt. Toch kan Xuezhi met Genzhu trou wen, maar ze merkt dat ze niet echt van Genzhu houdt. DUITSLAND 3 15.15 Monitor im Kreuzfeuer 16.00 Elvana im Angriff, kinderfilm. 17.00 Tahiti, reportage over boom stamkano-wedstrijden en voet bal op Tahiti. 17.30 Menschen in NRW: Kenneth Spencer, filmportret van deze zanger. 18.00 Alle Kinder lieben Monchan, kinderverhaal. 18.35 Klemens und Klemenfinchen, die Gansö vom Mühlental, jeugdserie. Afl.: Klemens 1st verschwunden. 18.45 Abenfeuer Wildnis, natuur filmserie. Vandaag: Een ade laar gefilmd met een model vliegtuigje. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's.). 20.00 Abenteuer Natur: Tiere im Heiligen Land, 2-delige serie. Afl. 2: Lebendigen Quellen, to- 20.45 Landesspiegel: Architektur und Geschwindigkeit, reporta ge over de visie van de archi tect Karl Ludwig Spengemann op het veranderende stadsui- 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Eff-eff, vrijetijd en fitness. 22.30 Rückblende: 200 jaar Franse revolutie. Documentaire over Jacques Necker en het volk van Parijs, 200 jaar geleden. 22.45 Das Geheimnis der Dame ist schwarz (Portrait in black). Amerikaanse speelfilm uit 1960 van Michael Gordon. Met: Lana Turnmer, Anthony Quinn, Richard Basehart e.a. Hoewel al sinds lange tijd aan zijn rol stoel gekluisterd, heerst de rij ke reder Matthew S. Cabot als een tyran over zijn werknemers en familie. Maar ondanks zijn wantrouwen heeft hij niet door dat zich een romance ontspint tussen zijn vrouw Shella en zijn huisarts Dr. David Rivera.(ln het Duits nagesynchroniseerd). 00.33 Laatste nieuws. BBC 1 Knots Landing Afl.: Daniel. i Sports crazy, 6-delige serie. Afl. 1. Pink Panther, tekenfilm. Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: The Snorks. The Movie game, kinderpro gramma. Newsround. Jeugdjournaal. Butterfly Island 8-delige kinderserie. Afl. 1. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East. Wogan, talkshow. i The Thrower report. Weten schappelijk programma. Afl. 5. Paradise. Afl. 2: The holstered Nieuws. I Newsroom South-East en weerbericht. Murder ordained, Amerikaan se speelfilm uit 1987 van Mike Robe, in twee delen. Met: Keith Carradine, JoBeth Willi ams, Terry Kinney e.a. Deel 2. Nadat bekend wordt dat Tom Bird een vetTfouding heeft met Lorna Anderson komen beiden om het leven. Dat wekt be vreemding Motoragent John Rule probeert de waarheid aan het licht te brengen. i Question time from Paris met Sir Robin Day vanuit La mai- son de la Mutualitè. Gasten zijn o.a. Dennis Healey en Sir Leon Brittan. i Weerbericht. I Einde. BBC 2 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket Natwest, 2e ronde. Nieuws en weerbericht. i Newsroom South-East en re gionaal weerbericht. Cricket Natwest, 2e ronde. Rough guides. Afl.: Bombay. The French revolution, 4-deli- ge serie. Afl. 3: The Terror, do cumentaire over het leven en de theorieen van Maximilien Robespierre, de man die nog steeds bekend staat als de dictator, die een waar schrik bewind ontketende en duizen den op het schavot bracht. MASH Amerikaanse serie. Afl.: Lil. Screenplay: A night on the French revolution witness, 4- delige serie gedramatiseerde monologen van mensen die zij delings bij de Revolutie be trokken waren. Afl. 3: The But cher. Alfred Molina speelt Ro bert Sauveur, bijgenaamd „de I Newsnight, actualiteiten. i Cricket Natwest, samenvat- Weerbericht. Open University. Einde. 3 Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending KO Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Transworld Sport. 20.00 Tour de France. 21.00 Women's European Football Championships. 22.00 Athletics Invitational Meeting. 23.00 World Cup Football. 00.00 European Masters Waterski- ing Championships. 00.30-01.00 Tour de France. VARA 17.01 Neighbours. 17.24 De drie beren, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 VARA's kin dermenu: 17.41 II Vooruit met de geit 17.51 De avonturen van Ted dy Ruxpin NEDERLAND 2 AVRO 16.00 D AVRO service salon 16.26-18.12 Shall we dance? Ame rikaanse speelfilm. SUPER CHANNEL BRT 2 The Global Chart Show. Hot Line live. Transmission. Richard Diamond. Tarzan and the Green God- Euromagazine. World news. Burke's Law. Barnaby Jones. World News and Weather fol- lowd by The Mix. 15.30-17.00 Wielrennen: Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de tijdrit Toulouse-montpellier. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Texas. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45 ZDF-info. 10.00 Heute. 10.03 Ich fühle was 11.30 Kontext. 12.00 Umschau. 12.10 Studio 1. 12 55 Per soverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Ein de. 14.10 1 Teletekstoverzicht. 14 35 Tagesschau. 14.35 Sinha Moca. 15.00 s Superdrumming II. 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Auf und davonl. 16.10 Tiere in Spanien. 16.40 Hexe Lakritze. 16.45 ARD- sport extra, 1. Wielrennen: Tour de France. 12e etappe (Eurovisiebeel- den) 2. Schermen WK te Denver, fi nale heren enkelspel voor degen. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo (WDF). BBC 1 16.05 La marche du siècle. 18.05 Breves et Métóo Européene. 18.10 Rècrèation. 18.30 Les Aiguillages du Rêve. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Les Animeaux du Monde. 20.00 Genève en revolution. 20.40 Jazz in. 21.15 Echo. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Métèo Européene. 22.35 Jeux de la Francophonie. 22.50 Le retour du Major Davel. 23.40-00.40 Figures. RTL+ 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Dennis, tekenfilmserie. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh, Am. 18.45 RTL Aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Kampfstern Galactica (Batt- lestar Galactica), Am. serie. 20.15 Schleudergefahr (Slither). Am. speelfilm uit 1973 21.55 Staranwalte, Tricks, Prozesse (L.A. Law), Am. serie. 22.50 RTL aktuell. 23.00 Django, der Richer (Texas, addio), Italiaans/Spaanse speelfilm uit 1966. 00.25 Sketchhotel, comedyserie. 00.50-00.55 Betthupferl. 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes, tekenfilm. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 News room South-East en weerbericht. 10.00 Nieuws. 10.05 Bosscat. 10.25 Why don't you? 11.00 Nieuws. 11.05 Tom and Jerry. 11.30 Playbus. 11.50 The Bunyip 11.55 Five to eleven, (samenvatting week 4). 12.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Popeye. 12.15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl: Dallas 13.50 Tekenfilm. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Antiques at home. 15.20 EThe Cor- sican brother. 17.10 Children's BBC. Aansl.: The family Ness. 17.20 Simon and the witch 17.35 Mysterious ci ties of gold SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Landscape Channel. 14.50 As The World Turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Lady Lovely Locks. 17.00 Countdown. RTL+ 06.00 Hallo Europa, Guten Morgan Deutschland. 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schón 10.25 Dennis 11.00 Die zwei mit dem Dreh. 11.45 Staranwalte, Tricks, Prozess (L.A. Law) 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Inspektor Gadget. 13.25 California Clan, (Santa Barbara) 14.15 Schleuderpartie (Slither) 15 45 RTL aktuell. 16.00 Die Spring field Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 Die Jetsons. 17.45 Tekenfilm. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.45 Waar waren we ook alweer? 18.57 Metterdaad 19.04 AVRO: Kom 's langszij. 19.30 Akkoord. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur. 20.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompln'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Zémir et Azor, Comèdie ballet. 22.15 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00-20.30 NOS: Voor buitenlanders. 21.00 Financieel managemant. 21.30 Van quantum tot quark. 22.00-22.30 Trojaanse oorlog. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolf. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03- 19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.30 Guldensporen-viering. 20.03 Open doel. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium. 20.00 Tenuto 1989 (zie TV 2). 21.25 Pianokwintet nr. 1, Faurè. 22.00 Musica Antique. Gesprek met Jos van Immerseel over Ant- werpiano 1989, gevolgd door pianomuziek. 23.15 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal 09.06 Arbeidsvitaminen. 10.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 12.06 De burgemeester is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal 14.06 Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag., donderdag. 08.54 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. 11.04 Onvoltooid verleden tijd. 12.04 'T blijft Hollands. 12.40 Middagpauzedienst. 13.04 Hier en nu. 13.20 Skip Voogd presenteert. 14.04 De tafel van vier. 15.04 Coup soleil. 16.04 De familieshow. 17.04 Hollandse Hits. RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: Senza Parole RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 Hulpverleners naar het dal. 10.00 KRO Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Wat hebben we gelezen 13.00 Nieuws 13.10 De derde wereld. 13.40 Da Capo. 14.00 Klasse. 15.00 Het Dossier. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1. Omroep Rijnland: 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie V48, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen, met o m het vervolgverhaal 'Je hoort bij mij Andrea' en tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchpro- gramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de Jong BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour: Toulouse-Mont- BRT 2 pe"ier 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co 10.03 Parkeerschijf 12.00 Regioprogramma. 13.10 Jos Ghljsen. 13.15 Buitenbenen. 14.00 Hitbox 17.00 Focus 17.05 Amazone. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws 08.15 Prelude: Boccherlnl. Schobert. Von Weber 09.15 De muziekwinkel 10.45 Zomer-oren 12.25 Tafelmuziek Handel. Tele- mann, Vivaldi. 13.10 Actueel. 1325 Divertimento 14.00 Alcina, opera van Handel 17.45 A Song of Summer: Delius

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15