Schuilenburg en Zonderop gaan voort met zegereeks TENNIS CIRCUIT sportuitslagen SASKIA PAAUW EN OSCAR SCHOORDIJK VALLEN OP Rabobank Q SPORT £ekbeSou/ia/nt maandag 10 juli i9s9 pagina is Ccidóc Sommit HEBl: halve finales: K.J. Schuilen- burg - E Bakker 6-7, 7-5, 6-1; M. Vink - M. Krans 6-4, 6-1. Finale: Schuilenburg - Vink 7-5, 6-0. HEB2: halve finales: Th. Koemans - P. Kie- boom 7-6, 6-1; O van Paridon - M. Fleiseheuer 6-4, 2-6, 6-4. Finale: Koe mans - Van Paridon 6-3, 6-1. DEB1: halve finales: B. Zonderop - J. Jlln- ger 6-4, 6-7, 6-4; I van Seeters - M. Spaan 6-1, 2-6, 7-5. Finale: Zonderop - Van Seeters 3-6, 6-0, 6-4. DEB2: halve finales: J. Jünger - N. van Lint 5-3, 6-2; C Berkhout - C. Witteman 6-1, 3-6, 6-1. Finale: Jünger - Berk hout 6-7, 6-1, 6-3. HDB: halve fina les: M. Vink/M. van Trigt - K van Bemmel/M. Veeger 6-1, 7-5; H van der Capellen/K.J. Schuilenburg - E Bakker/M. Fleiseheuer 6-3, 6-4 Fi nale: Vink/Van Trigt - Van der Ca pellen/Schuilenburg 7-5, 6-2. DDB: halve finales: C. Berkhout/B. Zonde rop - M. Langelaan/C. Witteman 1-6, 6-3, 6-4; H. Fehling/M. Spaan - M. Damen/M. Oudshoorn w.o. Finale: Berkhout/Zonderop - Fehling/Spaan 6-1, 6-2. GDB: halve finales: m Ver- degaal/M. van Trigt - W. den Hollan der/K. van Bemmel 6-2, 6-2; I. van Seeters/H van der Capellen - B. Zonderop/K.J Schuilenburg 6-4, 5-7, 6-3 Finale: Verdegaal/Van Trigt - Van Seeters/Van der Capellen w.o. HEC1: halve finales^P. Paauw - J. Draulans 6-1, 7-6; M. de Lijster - J.P. Hartwijk 7-5, 6-1 Finale: Paauw - De Lijster 6-2, 6-3. HEC2: halve finales: R Kampers - X Hertzmann 3-6, 6-3, 6-4; J. Vink - A. Diehl 6-1, 6-1. Fina le Vink - Kampers 6-2, 6-1. DEC1: halve finales: S. Paauw - C. Witte man 6-4, 6-3; J. Paauw - M. Bethle hem 6-1, 6-1. Finale: S Paauw - J Paauw 6-1, 6-2. DEC2; halve finales. K Dirkse - N. Faas 2-6, 6-4, 6-0, S. Faas - I. Kruit 6-0, 4-6, 7-6. Finale: Dirkse - S. Faas 6-1, 6-2. HDC: halve finales: J P. Hartwijk/M. Prins - A. v.d. Capellen/D Wijnveldt 6-0, 6-3; C.J. v d. Jagt/H. de Jong - M. van Doorn/W. Steggerda 6-2, 6-3. Finale: Hartwijk/Prins - V.d. Jagt/de Jong 6-0, 6-7, 6-4. DDC: halve finales: J. v.d Hoeve/J Zonnevylle - K Dirk- se/F. Velzel 7-5, 6-2; J. Geurts/E van Zuuren - J Dessing/C. Kroon 2-6, 6- 4. 6-4 Finale: V.d. Hoeve/Zonnevylle - Geurts/Van Zuuren 6-3, 6-2. GDC: halve finales: E. v.d. Knaap/W. Ja cobs - D J. Klein 2-6, 6-3, 6-3; J Geurts/C.J. v.d. Jagt - F. Velzel/R Kampers 6-4, 2-6, 6-3. Finale: V.d. Knaap/Jacobs - Geurts/V.d. Jagt 7-5, 6-7, 6-3. HED1: halve finales: O. Schoordijk - I van Jonker 6-1, 6-4; B. Swart - M. Vrij 6-1, 6-2 Finale: Schoordijk - Swart 6-4, 7-5. HED2: halve finales: D. Brunsveld - P. van der Berg 6-3, 6-1; M. Dahlhaus - I. Sekeris 7-6, 6-3 Finale: Brunsveld - Dahlhaus 6-2, 7- 5. DED1: halve finales: I. Kruit - G. de Clerck 6-4, 6-0; H. Stehouwer - J van der Jagt 6-3, 2-6, 6-2. Finale: Kruit - Stehouwer 6-3, 6-2. DED2: halve finales: J Verberk - N. Caste- lijn 6-2, 6-3; C. Froma - A. Schaap w.o. Finale: Verberk - Froma HDD: halve finales- Th. van Ham/L Wij- nands - H. Salman/E. Zimmermann 6-4, 6-4; J.S. Nijhoff/T. Nijhoff - M Vrij/S. Vrij 6-3, 6-2. Finale: Van Ham/Wijnands - Nijhoff 2x 3-6, 6-2, 6-4. DDD: halve finales- L. Koks- ma/V Wolters - A Hooghoudt/R. Hooghoudt 6-2, 7-5; J. Verberk/M. van Woerden - C. van Grieken/J den Hollander 1-6, 6-4, 6-2. Finale: Koksma/Wolters - Verberk/Van Woerden 6-4. 2-6, 6-4. GDD: halve fi nales: M. Griekspoor/M. Bos - A. Veerkamp/L. den Houter 6-4, 6-2, I van Santen/O. Leihitu - R. Jans- sen /B. Logger 7-5, 6-4. Finale: Griek- spoor/Bos - Van Santen/Leihitu 6-3, 6-3. HEV 35+: halve finales: N. Doffer- hoff - B. Bos 6-1. 6-4; R. Engel - H. Saidi 6-4, 6-3. Finale: Dofferhoff - Engel 6-2, 6-4. HEV 45+: halve fina les P van Duivenvoorde - J. Dahl haus 6-1, 6-0; J. Beugelsdijk - A v.d Berg 6-2, 6-3. Finale: Van Duiven voorde - Beugelsdijk 6-3, 5-7, 7-6. DEV 35+: halve finales: J. Zonnewl- le - P. Berg 6-2, 6-3; M. Meijer - A. Hamming 1-6, 6-4, 6-0. Finale: Zon nevylle - Meijer 6-2, 6-4. DEV 45+: Finale: S. Huiskamp - D. Knott 6-1, 6-3 HDV 35+: halve finales. B Bos/J v.d. Maarl - F v.d. Berg.W den Otter w.o, N Dofferhoff.'H Meijer - D Heemskerk/D. Iterson 6- 4. 6-2 Finale Bos/V.d. Maarl - Dof ferhoff/ Meijer 7-6, 3-6, 6-4 HDV 45+: Finale: J Beugelsdijk. P. van Duivenvoorde - D Heemskerk/Th de Mooy 6-3, 6-2 DDV 35+: halve fi nales: J v.d. Hoeve/J. Zonnevylle - R van Balen/A. Vink 7-6, 4-6, 6-3; J Drok/D. Knott - H Kallenberg/M Meijer 6-1. 6-4. .Finale: V.d Hoeve- /Zonnevylle - Drok/Knott 6-3, 6-4 GDV 35+: halve finales: M Lief- broer/B Bos - J Drok - P van Dui venvoorde 7-6, 6-4; J v.d Hoeve/R. Engel - R van Balen/J v.d. Maarl 7- 6, 7-5 Finale: V.d. Hoeve/Engel - Liefbroer/Bos 6-3, 6-3. Dubbelzege van Jan Siemerink DEN HAAG Jan Siemerink zegevierde tijdens het satelliet tennistoernooi in Assen in het herendubbelspel. Met zijn partner Kempers won de Lei- denaar in de finale met 6-2, 7- 6 van het Brits/Zweedse duo Beecher/Jonsson. De winst in het herenenkelspel ging naar de Westduitse Claudio Duppe, die de Australiërs Devening in twee sets versloeg: 7-6, 6-2. Bionda Zonderop had net meer lengte in spel en uithoudingsvermogen dan Irma van Seeters. LEIDEN Geheel vol gens de verwachtingen zijn Kees-Jan Schuilen burg en Bionda Zonderop op de banen van Leidse tennisclub Unicum de nieuwe titelhouders van het district Leiden gewor den. Niet verwacht was echter dat beide tennis spelers van De Munnik in de laatste rondes zulke zware partijen dienden af te werken. Schuilenburg moest vooral in de halve finale tot de bodem gaan om Erik Bakker van het lijf te houden. Ripse Zon derop had het zowel tegen Jeanine Jünger als Irma van Seeters zwaar te ver duren. Kees-Jan Schuilenburg werd onder het toeziend oog van zijn niet spelende voorganger Jan-Willem Lugthart de nieu we kampioen van het district Leiden van de tennisbond. In een slechts door kenners als 'goed' omschreven partij werd Hillegommer Marcel Vink naar het tweede plan verwe zen. De zeventienjarige Lei derdorper had duidelijk leer geld betaald in de halve finale tegen Erik Bakker, waarin door geringe concentratie en een weinig doordachte speel wijze een bijna onnodig verlies werd geleden. Schuilenburg koos in de eindstrijd tegen de als vanouds sterk service-vol ley spelende Vjnk voor zeer gevarieerde lage returns en vervolgde het spel met slimme en weinig vaart gespeelde pas sings. Had de Hillegommer in de eerste set een serviceper centage op eerste service van bijna 85 procent, ook Schuilen burg scoorde met 78 hoog. De rallies werden verder zeer zakelijk en zonder franje uit gespeeld. De eerste set werd met een backhandpassing a la Becker spectaculair besloten. In de tweede set toonde Schui lenburg zich met 6-0 een echte matchwinner, die na de dis tricts de A-toernooien gaat op- izoeken. [n de halve finale was de nieuwe titelhouder door het oog van de naald gekropen. Erik Bakker verspeelde op 5-4 in de tweede set door te gretig spel twee matchpoints, om die set met 7-5 alsnog te verliezen. Daarmee volgde de 'Becker van Dekker' zijn opponent na, die in de eerste set een 4-0 voorsprong en vijf setpoints liet glippen Na een forse on weersbui. die de banen van tennisclub Unicum volledig blank zette, werd de partij met anderhalf uur oponthoud ver volgd. De Leiderdorper speel de als herboren, een feit dat bij Bakker onopgemerkt bleef. De discussies over in of uit en wel of geen netbal werden heftiger en juist dat is iets. dat de Dek ker-speler in zijn huidige vorm niet meer nodig zou moeten hebben. Het leverde Schuilenburg de verdiende 6-2 zege in de derde set op. Marcel Vink ondervond in zijn halve finale minder weerstand van Martijn Krans, dan werd ver wacht. De Unicummer kon niet onder de permanente druk van de sterk serverende en vooral retournerende Vink vandaan komen. De teamgenote van Schuilen burg, Bionda Zonderop, toonde in dit toernooi aan opgewassen te zijn tegen de druk van het favoriet zijn. Zij was duidelijk het opgejaagde wild, waarop eerst Jeanine Jünger en als laatste Irma van Seeters hun giftige pijlen afschoten. Jünger heeft heel lang gedacht aardi ge kansen tegen de Ripse te hebben, vooral toen zij in de derde set tot 3-2 steeds een game voorbleef. Slechts één game, de zesde? verloor de aankomende Noordwijkse bruid haar'concentratie. Tegen Zonderop is dat een onver geeflijke fout. Die blijft name lijk onverstoorbaar haar harde forehands en kort cross gesla gen backhands slaan. Jünger was vanaf dat moment dan ook volkomen kansloos. Ook Irma van Seeters liep in de fi nale tegen de onverstoorbaar heid van de Ripse op. Van Seeters, die in de voorgaande ronde tegen Marceline Spaan bij een 5-0 voorsprong in de laatste set last kreeg van het „Rummenigge-syndroom" maar deze op tijd van zich kon afschudden, speelde tegen de 17-jarige scholiere een perfecte eerste set. De aankomende ac countant kon het hoge tempo echter niet volhouden, verloor de tweede set kansloos maar kwam in het afsluitende ge deelte tot 2-1 30-0 goed terug. Een paar onnodige foutjes werden haar evenwel fataal. Zonderop sloeg meedogenloos toe en kwam feitelijk niet meer in gevaar. De B2-onderdelen werden een prooi voor Thomas Koemans en Jeanine Jünger. De Koude- kerkse Munniker stelde vooraf „voor de titel in B2 te gaan". En deed dit ook zeer be kwaam. In de halve finale be wees Patrick Kieboom een volwaardig B-speler te zijn ge worden door tegen Koemans een tiebreak in de eerste set af te dwingen. Onno van Pari don, die halve finaleopponent Mark Fleiseheuer een 3-0 voorsprong in de derde set zag inleveren, was in de eindstrijd kansloos. Jeanine Jünger was met Cindy Berkhout onbetwist het beste tweetal van de B2. De vijftienjarige Hillegomse bewees haar doorstoot tot in de B-regionen definitief door Jünger drie sets bezig te hou den. Slechts één dertigplusser durf de de strijd met de 'jonkies' in B aan. Herman van der Capel len. De zwarte wolf van de Merenwijk is inmiddels aardig grijs geworden, zijn spel blijft echter kleurrijk. In het heden daagse zakelijke tennis kon Van der Capellen met twee fi nales in de dubbelspelen goed mee. Het herendubbel met Kees-Jan Schuilenburg ging tegen de in de overgangs A competitie 21 potten lang on geslagen Marcel Vink en maatje Marco van Trigt verlo ren. Tezamen met Irma van Seeters liep het kampioen schap op een zeer teleurstel lende manier af. Wedstrijdlei der Lodewijk Kallenberg was ervan op de hoogte dat Van Seeters gisterenmiddag op va kantie zou gaan en had be loofd haar eindstrijd in het ge- mengddubbel tegen Madeion Verdegaal en Marco van Trigt vooruit te laten spelen. Toen Van Seeters verordonneerd werd toch laat in de middag het gravel te betreden, liet zij volkomen terecht haar. voor genomen vakantie prevaleren. Bionda Zonderop kreeg een tweede titel in de schoot ge worpen. Samen met Cindy Berkhout vernederde zij het duo Marceline Spaan/Henny Fehling na een volgens Spaan „vleselijk" slechte partij. C-toernooi Had de plaatsingscommissie het in de B-klasse aan het rechte eind, in C had men slechts de winnaar van het he renenkel C goed voorspeld. Niet zo merkwaardig want Perry Paauw was overduide lijk de sterkste in het overwe gend jeugdige C-veld. De speler van het Leiderdorpse Joan Zonnevylle was net als partner Jossy van der Hoeve met drie titels de meest suc cesvolle speel ster (foto rechts). Een backhandreturn a la Becker besliste de eerste set in het voordeel van Kees-Jan Schuilenburg. Het brak de weerstand van Marcel Vink. D-toernooi Duitsland heeft zijn Boris en Steffie, De Merenwijk zijn Os car en Ingrid. De jeugdige Me- renwijkers waren oppermach tig in de D-klasse. Oscar Schoordijk moest als onge plaatste en dat terwijl hij door zijn zege op De Munnik toch geen onbekende is ze ven tegenstanders verwerken alvorens zich districtskam pioen te mogen noemen. Daar bij verloor Schoordijk slechts één set (aan Edwin Leunisse). In de finale bleek Schoordijk over een ijzeren moraal te be schikken. Want opponent Bar tel Swart hield de leerling van Herman van der Capellen da nig onder schot. Steeds echter wist Schoordijk, steunend op een sterke forehand, zich uit de meest moeilijke situaties te manoeuvreren. Minder tegen stand ondervond clubgenote Ingrid Kruit in haar finale van Hesther Stehouwer. Dat was ook niet verwacht. Kleine Kruit is niet voor niets titel- houdster van Lisse en TEAN en finaliste van De Munnik. Het ware beter dat Kruit voortaan ook de C-klasse gaat opzoeken, want in D kan er geen uitdaging meer voor haar De dubbelende D-heren kre gen in Theo van Ham en Leo Wijnands een ijzersterk win nend duo. Met reeds twee dub- beltitels in hun zak vingen zij naar eigen zeggen met weinig verwachtingen de districts aan. Aan het eind, een finale zege op de broers Nijhoff rij ker, zegden zij het einde van hun D-carrière toe „Wij wil len niet als prijzenjagers het leven do.or. Alleen de LCMas- ters nog, maar dat is echt het D-einde". Waarvan acte. 35+/45+ toernooi Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle werden onbetwist de beste 'speelsters' van het 35+ toernooi, om daarmee het naar ouderdom riekende woord veteranen maar eens te laten vallen. Het slechts wei nig 'echt' trainende, maar zeer veelvuldig samen spelende duo van De Munnik won afge tekend het damesdubbel C- toernooi. Bij de vijfendertig plussers waren nog eens twee titels te verdienen, waarmee tot een opmerkelijk totaal van drie gekomen kon worden. De Munnikianes hebben inder daad historie geschreven. Na het DDC werd ook de titel in het gemengddubbel 35+ vero verd. In de halve finale tegen de roemruchte Hillegomse combinatie Riet van Bale- n/Ans Vink was het bloedje spannend, 7-6, 4-6, 6-3. De fi nale tegen Joly Drok en Doris Knott, winnaressen over me- dewedstrijdleidsters Helma Kallenberg en Maureen Meij er, werd in twee delen afge werkt. Joan (spreek uit Jo-An) Zonnevylle won zonder Jossy van der Hoeve het enkelspel 35+ tegen Maureen Meijer, terwijl Van der Hoeve zonder Zonnevylle, maar met Ron Engel de mixedtitel binnen haalde tegen Marian Liefbroer en Bert Bos. Bij de 'spelers' werden de prij zen verdeeld. Bij de 35+ was het haarfijne spel van Nico Dofferhoff te machtig voor het engelengeduld van Ron Engel. Het paar apart, Bert Bos en Jan van der Maarl kapte ech ter een tweede titel voor Dof ferhoff een koppel vormend met Har Meijer, af. De zege in 45+ van Piet van Duivenvoor de op Joop Beugelsdijk kon net door de beugel. 'Den duif' won met 7-6 derde set, en nam met zijn tegenstander de bloe men in ontvangst van Thomas de Moov en Dick Heemskerk ARNOLD VAN DER CAPEL LEN PETER KLEIN De zusterstrijd tussen Saskia en Jacqueline Paauw eindige zichtbaar in het voordeel van de jongste. FOTO'S: HENK SNATERSE De Munnik ondervond tegen Maurice de Lijster weinig te genstand van betekenis. De door de plaatsende instantie onopgemerkte De Lijster was verrassend in de finale geko men na winst op Jan Pieter Hartwijk. De Unicummer haalde zijn gram in het>heren- dubbelspel met Mare Prins. Cor Jan van der Jagt en Hein de Jong werden verslagen, maar niet nadat in de tiebreak van de tweede set op 6-1 maar liefst vijf matchpoints onbenut gelaten werden. Van der Jagt kon gisteren toch weinig pot ten breken. In het gemengd dubbel met Jacqueline Geurts bleef de eerstejaars C-speler heel lang op het vochtige gra vel, maar moest de eer toch aan het Unicum-duo Esther van der Knaap/Walter Jacobs laten. De dames C-finale werd een Paauw-aangelegenheid. Vol komen onverwacht hadden zo wel de 14-jarige Saskia als de vijf jaar oudere Jacqueline zich in de eindstrijd gespeeld. Voor Saskia was die zuster strijd een aantrekkelijker vooruitzicht dan voor „senio- re". „Ik móet winnen en zij mag verliezen". „Ik" verloor en dat zal aanzienlijke conse quenties hebben voor de dage lijkse rust in het Leiderdorpse bloemen-huis. „Ik zal de hele zomer moeten aanhoren dat zij van mij gewonnen heeft", al dus Jacqueline die op de baan haar dreigende verlies mijlen ver hoorbaar liet blijken

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15