Kans Van Poppel slinkt verder Duitse opening op het Wimbledon-bal SPORT m Persoonlijke schrijfmap mm VANDAAG Reisproblemen Erik de Bruin Unieke chaos Le Castellet MAANDAG 10 JULI Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook hartelijk verwelkomd: v deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. j~Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:voort.: I Adnes- Postcode/plaats: j Telefoon(voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar Naam: Adres: Postcode/plaats: I Stuur deze bon m «n open envelop postzegel mei nodig - naar fl Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag Ceidae Qowumt Oltmans terug jij LMHC tEIDEN Roelant Oltmans al komend seizoen als tech- lisch trainer en adviseur van ■MHO werkzaam zijn. Olt- nans, de nieuwe bondscoach 'an het Nederlands dames- eam, was tot vier jaar geleden *)k al als trainer actief bij de .eidse hockeyclub. Met Olt- nans, die de laatste jaren met lloemendaal viermaal kam- lioen van Nederland werd, en ianwinsten als Mark van Pep- «lendam en Mare Keulen loopt LMHC dit seizoen de te- ugkeer naar het hoogste hoc- eyniveau.(de hoofdklasse) te ealiseren. Toppers naar )e Zijl/LGB 'EIDEN De wedstrijdgroep Wemmen van De Zijl/LGB al op 1 augustus een aanzien- 'jke versterking ondergaan, topzwemmers en -zwemsters 'ia Willemse, Marcel de Na ris, Onno Joustra, Bram 'ronk, Wendy Kater, Wander felderman en Vincent Be lthuis zegden hun komst per jriie datum naar de Leidse ver- Inging toe. Verwacht wordt jjiat een tweede sterke en ta- Ntvolle groep een maand la- jto" toe zal treden tot de Kooi- riub, die onder leiding van de JJieuw aangestelde zwemcoör- jtjinator George Sieverding louidelijk bezig is met een j nieuwe start'. ÏX 'mmM - Jan Cortenbach was bijkans in tranen na zijn diskwalifikatie. FOTO: ANP anders voorgesteld. Dit is een dieptepunt", sprak Corten bach, Nederlands kampioen op de 20 en 50 kilometer, die van daag naar Bogor in Indonesië is vertrokken. Daar zal hij ge durende twee jaar werkzaam zijn als landbouwkundig inge- Atleet De Kom dient jurylid vuistslag toe HENGELO Achmed de Kom kan maatregelen van de tuchtcommissie van de KNAU tegemoet zien. De Nederlandse recordhouder op de 100 en 200 meter schakelde zaterdag met een vuistslag een vrouwelijk jurylid uit en mocht daardoor op de tweede dag van de na tionale titelstrijd atletiek het Fanny Blankers-Koen stadion niet betreden. Mogelijk wordt er ook een civiele procedure tegen de tweevoudige kam pioen van 1988 aangespannen. Het incident gebeurde voor aanvang van de finale van de 200 meter. De tropische hitte had de AAC-sprinter dorstig gemaakt. In de callroom ge bood hij het dienstdoende ju rylid hem een koele consump tie te verstrekken. Het jurylid weigerde, omdat de drankjes voor de juryleden bestemd wa ren. De Kom nam vervolgens het koele vocht, besprenkelde geïrriteerd de voor het jurylid liggende papieren en diende haar een tik toe. Met een dik Achmed de Kom kon het afge lopen weekeinde wel vergeten nadat hij een official een kaak slag had toegediend. FOTO: ANP oog moest zij haar werkzaam heden geruime tijd onderbre ken. De Kom trok zich terug voor de finale, waarvoor hij zich had geplaatst door in 21,58 se conden in de halve eindstrijd derde te worden. Het kampi oenschap werd opgeeist door Rob van de Klundert (21,20). Revelatie Rolf ja Muntz mag niet 1 J naar Zandvoort I mm De Bus populair in de bergetappes Favorieten doen ja niet meer dan hun plicht IV Goud voor van j a Dorp en Peter van |/1 Noort IT Eric Stroombergen j a pakt derde klassieker I i Schullenburg en Zonderop gaan j p voort niet K zegereeks IV Geen kruid ja gewassentegen M Duitse opslag IV Tenniswereld ziet ja niet op tegen n dopingcontrole IV Doorgaan Paulen Memorial onzeker HENGELO Het is onzeker of de achtste editie van de Adriaan Paulen Memorial op 13 augustus van dit jaar wordt gehouden. De organisatoren hebben de financiering van de grootste Nederlandse atletiek wedstrijd nog niet rond. De or ganisatoren werken met een budget 1 miljoen gulden. Cortenbach sluit carrière af met diskwalifikatie PAU Voor de sprinters is de Ronde van Frankrijk tot op heden verspilde energie geweest. Van de acht etappes is er nog niet één in een massasprint ge ëindigd. Vreemd genoeg is Jean-P&ul van Poppel voor e^n belangrijk deel debet aan die ongewone situatie. Zijn uitzonderlij ke sprintkwaliteiten boe zemen de concurrentie zo veel angst in, dat alles in het werk wordt gesteld om een massale aankomst te voorkomen. De grootste boosdoeners ko men uit het kamp van Jan Raas. De Zeeuw, die Van Pop pel niet meer tot zijn vrienden rekent, heeft na het vertrek van de sprinter de Tour-tac tiek moeten aanpassen. Zijn renners kregen de opdracht de ploeg Post het werk te laten verrichten om in de laatste twintig kilometer de trein te ontregelen met demarrages. Zijn opzet was om de helpers van Van Poppel de controle over het peloton te laten ver liezen. Met steun van andere ploegen lukte dat. De helpen de hand werd toegestoken, omdat niet één ploeg arbeid wenste te verrichten in de we tenschap dat Van Poppel niet Jean-Paul van Poppel, de pupil van Peter Post, heeft nog niet een keer kunnen vlammen. FOTO: ANP te kloppen is in een massa sprint. Ook zij hadden belan gen bij splitsing van het pelo ton. Het grote probleem voor Van Poppel is dat hij bij Post geen tempöbeulen als Gert Jakobs, Gerrit Solleveld en vooral Jel- le Nijdam om zich heen heeft. De ploeg-Raas liet in voor gaande jaren graag een groepje wegrijden om dan in een rede lijk tempo op kop te gaan rij den. Men zorgde er wel voor dat het verschil nooit onover brugbaar groot werd. In de fi nale werd er dan daadwerke lijk gas gegeven om de vluch ters te achterhalen. In de'laat ste kilometer meldde zich Nij dam aan kop van het peloton en had niemand nog de macht om te ontsnappen. Van Poppel maakte het karwei vervolgens af. Hard gelag Die werkwijze kan de ploeg Post niet hanteren. De Amstel- vener heeft er de renners niet voor en stelt ook nog Breu- kink en Vanderaerden vrij van Van Poppel-arbeid. De resterende zes, van wie Wam- pers nog ziek is ook, is gewoon niet bij machte het peloton bij een te houden. Dat is een hard gelag voor de sprinter, die voor veel geld werd getransfereerd en met redelijk hoge verwachtingen aan de Tour is begonnen. Daar komt dan nog de druk van het thuisfront bij. Er wordt in Ne derland veel verwacht van Van Poppel, die vorig jaar maar liefst vier etappes won. Het siert hem dat hij de schuld niet bij zijn ploeggenoten zoekt en evenmin afgeeft op Raas. „Dkt mijn oude ploeggenoten alles in het werk stellen om een massasprint te voorkomen, had ik wel verwacht", meldt Van Poppel, die niet de indruk Van Poppel naar zijn zeggen niet aan het twijfelen ge bracht. Hij is nog steeds over tuigd van zijn kwaliteiten. „Ik voel me ook nog niet versla gen", laat hij weten. „Ik heb eenvoudigweg nog niet de kans gehad om me te bewijzen in een massasprint. Maar de tijd gaat dringen, dat is juist. Gisteren bladerde ik het rou- teboek nog eens door en toen moest ik toch concluderen dat er niet zoveel gelegenheden meer zijn. Alleen de etappes naar Blagnac, Montpellier en Marseille, dus in die dagen dat we tussen de Pyreneeën en de Alpen verblijven, zijn nog interessant. Maar daar houdt het zo ongeveer mee op". Ondanks alles blijft Van Pop pel zich binnen de ploeg loyaal opstellen. Hij schikt zich in de noodzakelijke verdediging van Breukinks belangen voor het algemeen klassement en heeft er zelfs al bij Post op aange drongen om de tactiek te wij zigen. Van Poppel: „Laat Van Vliet, Vanderaerden of Nulens maar eens met een ontsnap ping meerijden, heb ik Post voorgesteld. Dat is verdedig baar met het oog op mijn be langen. In het geval zo'n vluchtpoging slaagt, hebben zij zeer beslist zegekansen. Wie weet, is dat een oplossing. Nee, Post heeft daarop niet gerea geerd. Maar dat kan nog ko men". HENK STOUWDAM oop Alberda ssistent van oach Brokking LMERE-STAD Pas na het lernooi om het Europese vol- ybalkampioenschap in Zwe- en zal de NeVoBo een vaste sistent van herenbondscoach arry Brokking aanstellen, ot die tijd zal de Amstelvener ibruik gaan maken van de ensten van Joop Alberda. De roninger, die tevens actief is s trainer/coach van Detach nimo uit Sneek en zelfs even i beeld leek voor de erfenis an Arie Selinger, zal begin iptember in de oefenserie te- >n Italië al naast Brokking op i bank zitten. HENGELO Vlak voordat hij in Hengelo bij de NK zijn atletiekloopbaan zou beëindi gen, is snelwandelaar Jan Cor tenbach door de jury gedis kwalificeerd. Drie kilometer voor het einde, met de veer tiende nationale titel op de 20 kilometer al in zicht, werd de atleet uit Sint Oedenrode uit de strijd genomen. De jury had tot drie keer toe geconstateerd, dat Cortenbach niet volgens het wandelreglement over de baan ging. „Dit is ongelooflijk. Ik hield me juist na twee waarschuwingen precies aan de voorschriften", brieste Cor tenbach, die in het verleden zelden een berisping kreeg. Bij snelwandelen dient de atleet voortdurend contact te houden met de baan (bodemcontact). Ook Harold van Beek en Jos Schippers werden gediskwali ficeerd. Het kampioenschap ging nu naar Ton van Andel. „Ik had me dit afscheid heel wekt gebukt te gaan onder het gebrek aan een ritzege. „Er wordt in het peloton alleen maar naar mij gekeken. Dat is een zware last. Het loopt nog niet en het zit niet echt mee. Vorig jaar liep alles formida bel en nu gaat het allemaal net mis. Je kunt ook niet stellen: dit of dat wordt fout gedaan. Mijn ploeggenoten werken zich uit de naad, maar er wordt in de finale zo hard ge reden dat er geen controle meer uit te oefenen valt. Het wil gewoon niet vlotten". Het gebrek aan succes heeft De bolide van Mauricio Gugelmin vliegt door de lucht, terwijl er allerlei onderdelen van af springen. Niemand raakte gewond. FOTO: ANP LE CASTELLET Tijdens de grand prix formule I in Le Castellet was gisteren een tweede start noodzake lijk, nadat de Braziliaan Gugelmin al in de eerste ron de voor een chaos had gezorgd, die zelfs in Formule I- kringen als uniek werd beschouwd. Hij botste tegen de wagen van de Belg Boutsen, zijn March vloog door de lucht en kwam ontdaan van de meest belangrijke on derdelen buiten de baan terecht. De ravage die Gugelmin achterliet was compleet. Ber ger, dit seizoen op Monza bijna verongelukt, was op nieuw bij de crash betrokken. De Oostenrijker had er geen woorden voor. „Zoiets als dit heb ik nog nooit eerder gezien". Wonderlijk genoeg raakte geen enkele "Hfs Gugelmin, door snel ingrij pen van de eerste hulpposten op tijd uit zijn brandende wrak bevrijd, was ook de tweede keer van de partij. In een reserve-bolide, wel te verstaan. Hij viel tegen het slot van de door Alain Prost gewonnen race uit. op Duindigt WASSENAAR Slechts vier merries namen gistermiddag op Duindigt de handschoen op tegen negen meest sterker ge- achtte hengsten in de met 100.000 gulden aan prijzengeld gedoteerde Derby der vol bloeds. Dat juist de merries de dienst uitmaakten had nie mand verwacht. Loret Land zicht won verrassend voor Se sam Vrijenesse, Follow the Moon en Madeira. Vier mer ries gaven de hengsten het na kijken en zorgden hiermee voor een unieke gebeurtenis in de rensport. LONDEN Na afloop van Wimbledons twee- voor-de-prijs-van-één- finale-dag openden Bo ris Becker en Steffi Graf gisteravond het traditionele bal. De twintig-jarige Graf bleef bij de vrouwen de sterkste met een over winning in drie sets: 6- 2, 6-7, 6-1 op Martina Navratilova; de twee jaar oudere Becker pak te met 6-0, 7-6, 6-4 de titel terug ten koste van Stefan Edberg. Die Westduitse dubbelslag ten bedrage van een kleine anderhalf miljoen gulden leidde onmiddellijk tot een opleving van romantische speculaties. Becker en Graf zijn opgegroeid als streekge noten. Zij uit Brühl, hij uit Leimen, plaatsjes die alle twee in de buurt van Mann heim liggen. Ze kennen el kaar van jongsaf. Hij was negen toen Boris als slecht ste bij de jongens moest oe fenen met Steffi, de beste van de meisjes. Sindsdien zijn hun wegen uiteengegaan en hebben zij elk hun eigen vrienden kring opgebouwd. Becker wordt gefotografeerd in het gezelschap van menige schone, Steffi raakte ver liefd op een andere Duitse tennisser Alexander Mronz, die momenteel in een zie kenhuis herstelt van een knie-operatie. Maar Becker herkende onmiddellijk de publicitaire behoefte aan een nieuwe Jimmy Con nors-Chris Evert-romance en speelde het spel fraai mee. „We hebben een uit stekende verhouding", hield hij de gretig luisterende we reldpers voor. „Een zeer speciale mag ik wel zeggen. De laatste drie weken heb ben we elkaar meer gezien dan de jaren ervoor. Bij di neetjes en in het Duitsland huis, waar we graag komen. Of het wat wordt, ligt meer aan Steffi dan aan mij". Becker heeft zo zijn eigen humor. Na afloop van de 800 meter ontstond er een ordinaire vechtpartij tussen een aantal lopers, omdat men elkaar er van beschuldigde te hebben gehinderd. Ton Baltus (rechts) wordt geattaqueerd door Hudo Kusters (midden). Michael Visser probeert de vechtenden te scheiden. FOTO: ANP HENGELO Erik de Bruin heeft door reisproblemen bij de nationale titelstrijd atletiek in Hengelo slechts aan het dis cuswerpen meegedaan. De na tionale recordhouder kogelsto ten en discuswerpen nam vrij dagavond nog deel aan de Grand Prix-wedstrijd in Edin burgh. Zaterdagmorgen ver trok zijn vliegtuig met een uur vertraging uit de Schotse hoofdstad, waardoor hij zijn aansluiting in Londen miste. Om half drie 's middags land de De Bruin op Schiphol. Een snelle autorit, die hem waar schijnlijk op een bekeuring wegens overtreding van de maximum snelheid komt te staan, bracht hem vlak voor de aanvang van het discuswer pen in Hengelo. Een warming up en inwerpen was er niet bij voor De Bruin, die zich zelfs op het terrein moest verkle den. „Zwakke"geslacht draait rollen om JipSH de laatste klap. Het betekende een Duitse dubbelslag op Wimbledon. FOTO'S: AP

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11