Navratilova voorspelt een geweldige finale iteffi Graf overbrugt weer generatiekloof Wind speelt golfers parten £eidoe@ou/umt 4-uurs surf race p de Noord-Aa GELIJKSPEL CRICKETERS Plankzeilers voorin bij EK Blakey Delta favoriet voor Derby jeManon «Bollegraf en eTom Nijssen Suit gemengd- ."dubbel JEUGDIG TALENT NAUWELIJKS BEWUST VAN GEVAREN McEnroe toont zich ook kinder vriend WEGWIJS IN DE SPORT Iaterdag Lepra zal ons zeker een zorg zijn! 5PQRT VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA 9 )ETERMEER Vijftig teams beginnen terdag 8 juli om 13.00 uur aan de negen- landelijke 24-uurs surfrace. Martine in Soolingen geeft het officiële startsein, e surfers moeten een zo groot mogelijk ntal ronden afleggen. Zondagmiddag om .00 uur, twee uur na de finish dus, reikt Zoetermeerse wethouder van sportza- •n, mevrouw Leny Huizer, de prijzen uit. Zoetermeerse watersportvereniging >ord Aa organiseert dit evenement nu or de negende maal. Er wordt gevaren een wedstrijd- en een recreatieklasse, de dag zelf kunnen zich vanaf negen r nog vierpersoons- en driepersoons- ims inschrijven. De kosten bedragen per rsoon 35 gulden, inclusief barbecue, ont- ;jt en light-sticks voor in de mast. DEVENTER In de laatste ronde van het drie-landen- toernooi heeft het zwaar geha vende Nederlands cricket-elf- tal, dat met vijf invallers in het veld verscheen, gisteren in Deventer een verrassende „tie" behaald tegen het sterke Canada. Het Canadese team bleef daardoor ongeslagen en werd winnaar van het toer nooi. Nederland bracht het tot 179 runs voor het verlies-van 8 wickets. Canada kwam tot 179 voor 9. Opvallendste speler aan Nederlandse zijde was Ro nald Lefebvre, die 54 runs maakte waaronder drie zessen. SILVAPLANA De Neder- landse plankzeilers hebben gis teren, op de tweede dag van de strijd om de Europese titels in de Olympische Lechner-klasse, bij Silvaplana in Zwitserland, voor in het veld gevaren. Jacco Koops en Simon Kazemier ein digden bij de eerste tien en be reikten die posities ook in het klassement over twee wedstrij den. De dames, die woensdag al in de top aankwamen, herhaal den die prestaties op de tweede dag, met de vierde plaats voor De Vries en de vijfde voor Keyer. Jn het klassement zijn ze .op dezelfde plaatsen terug te vinden. WASSENAAR Op de renbaan van Duindigt vindt komende zondag de absolute topper van het renseizoen plaats. Dertien paarden zullen strij den om de felbegeerde Derby-eer en de daaraan gekoppelde eerste prijs van maar liefst 50.000 gulden. Het to tale prijzengeld bedraagt een ton. Deelname aan de Derby is altijd voorbehouden aan driejarige Neder landse volbloeds, ongeacht of deze in eigen land of in het buitenland in training zijn. De afgelopen twee jaar werd deze klassieker gewonnen door pupillen van de Duindigttrainer Eric Bloem. Deze momenteel zeer succes volle stal heeft voor zondag opnieuw een sterke troef in handen in de vorm van de hengst Blakey Delta, die wordt gereden door de kampi oensjockey Terry Cain. Ondanks het feit dat dit paard slechts eenmaal het zoet der overwinning mocht smaken wordt hij door zijn omgeving hoog ingeschat. Desgevraagd deelde Eric Bloem mede dat zijn pupil speciaal geprepareerd is voor deze „Klassie ker der klassiekers". De 2400 meter lange afstand spreekt in zijn voor deel, aldus zijn trainer. Zeker is in ie der geval dat de concurrentie van een dusdanig gehalte is dat er felle strijd mag worden verwacht. Kans hebbers zijn voorts Black Rose, de sterke winnaar van de Trial-stakes en de merrie Madeira, die over een formidabele eindsprint beschikt. Hit the Headline. King's Power, Sesam Vrijenesse en Sari Fandango maken het rijtje der favorieten compleet. Het vraagteken vormt de in België ge trainde volbloed Follow the Moon. Tweemaal won hij in eigen land, bei de malen met overmacht. De tegen stand is nu van een heel ander gehal te. De grenzen van dit „Dark-Horse" zijn echter nog onbekend. Grote af wezige in het topnummer is helaas de klassieke winnaar Watermill Bridge, die een ernstige blessure tijdens de training opliep. De Derbydag wordt omlijst met vier andere rennen, de dravers komen in zes koersen aan bod. ^LONDEN Manon Bol- legraf en Tom Nijssen :ijn er gisteren op Wim- iledon niet in geslaagd Ie kwartfinales van het jemengd dubbelspel te lereiken. Het Neder landse tweetal, dat on langs op Roland Garros le finale won, strandde >p het Amerikaanse duo flary Joe Fernandez/Da- id Wheaton (6-4, 2-6, 6- ohn McEnroe heeft het in Ie kwartfinale van het he- J/Jendubbelspel gisteren oor gezien gehouden. De tmerikaan, die samen met lakob Hlasek de derde •onde had overleefd, trok ach terug omdat hij last iad van een schouderbles- éifure- Aet het oog op de halve fi- 'ra lale van vandaag tegen te Itefan Edberg, wilde n(^lcEnroe zich niet force ren in het dubbelspel. LONDEN Met een dub bele fout op matchpoint heeft Chris Evert gisteren een pagina uit het ge schiedenisboek van het vrouwentennis omgesla gen. De kampioene van eergisteren nam afscheid van het centrecourt van Wimbledon; met 2-6, 1-6 uitgeschakeld door Steffi Graf, die fit genoeg oogde om Martina Navratilova de moed in de schoenen te doen zinken. De 32-jarige kampioene van gisteren viel tegen de Zweedse outsider Catarina Lindqvist al bijna aan een zenuw-inzinking ten prooi. Vlinders in de buik; een gevoel alsof zij geen adem meer kon krijgen. De scheids rechter zag het en gunde haar bij de wissels een paar secon den extra rust. Uiteindelijk krabbelde ze via een met ge luk gewonnen tiebreak alsnog overeind en kwalificeerde zich met 7-6 (7-5), 6-2 voor de fina le, die zij voor de negende keer hoopt te winnen. Martina Navratilova krijgt een kick van dat soort recordpo gingen en men moet niet vreemd opkijken als ze alsnog alle muizenissen van zich af schudt en er morgen ineens een vastberaden speelster op de baan staat. Een vergelijking met de finale van vorig jaar, die zij in drie sets verloor, heeft volgens Navratilova geen zin. „Toen was ik zo stijf, dat ik nauwelijks uit mijn stoel kon komen. Iedereen zei: wat ben je traag, maar ik was ge blesseerd. Ik heb er over ge zwegen, omdat ik niets van Steffi's overwinning wilde af doen. Die was echt verdiend. Nu ben ik in elk geval fit". Navratilova, 32 jaar inmiddels, voorziet een geweldige finale. „Dit is waarvoor je leeft, ver gelijk het maar met een finale van het wereldkampioenschap voetbal". Voor Steffi Graf is het winnen van Grandslamti- tels zo'n dagelijks werk gewor den, dat ze er weinig woorden aan vuil maakt. „Bij de man nen zet ik mijn geld op Boris (Becker), als hij bij de vrou wen wat wil winnen, kan hij het best op mij gokken". De partij tussen Graf en Evert was er een van lange slagen wisselingen en veel spreiding, waarvan de uitslag eigenlijk al van tevoren vast stond. „Steffi is zo ongelooflijk snel dat er niet tegen te spelen valt", ver zuchtte Evert. Zelf raakte Evert er danig van buiten adem. „Soms dacht ik. Was ik maar tien jaar jonger. Nu kwam ik zo nu en dan een stap te kort". Toch legde ze met die taktiek een onver wachte zwakte in Grafs spel bloot. Als de Westduitse enke le malen diep naar de grond was gegaan voor de back handslice en vervolgens om hoog kwam voor de afmaken de forehandklap sloeg zij de bal vaak uit. Mede daardoor vergde het gevecht bijna een uur en tien minuten. Volgens de Graf-standaard is dat rijke lijk veel. Chris Evert neemt, met haar man Andy Mill, afscheid van het centrecourt. Waarschijnlijk definitief, want na haar verloren halve finale tegen Steffi Graf kondigde de veterane aan dat het Wim- bledon'89 wellicht haar laatste zou zijn. foto: ap 'NDEN Op de bui- ibanen van Wimbledon »rdt deze week haast al- ■n nog maar getennist )r spelers en speelsters nt de categoriën „vergane "en „aanstormend ;j|ent". Terwijl 35-plus- als Tom Okker grap- en grollen verzorgen het veteranen-toernooi, it het er bij de jeugd- irnooien super-serieus toe. Mopperende mei en jochies bepalen het •ld in de strijd die ooit iet leiden tot troonop- ging van de gevestigde Waarvan Chris Tt gisteren weer een kreeg uitgedeeld door :fi Graf, maar Martina ratilova overeind :f tegen de 26-jarige feedse Catarina Lindq- haar pas bereikte twintig- lente is Steffi Graf na gis- in (net als vorig jaar) de gste overlevende in de bei enkelspelen. Ze overbrugde generatiekloof met de 34-ja- Chris Evert, waardoor morgen dezelfde finale vorig jaar, Graf-Navratilo- op het programma staat, idersterretjes als Arantxa ichez-Vicario, Monica Seles Michael Chang hebben de. (ral bij hun ouders hoogge- pnen verwachtingen dit op Wimbledon niet hele- al kunnen waarmaken, h de in totaal 37 voor beide Ifdtoernooien ingeschreven ers (exclusief de jonkies via de kwalificatie door- imen) hield de Spaanse chez-Vicario nog het langst hoofd boven water. Het 17-jarige ukkie uit Barcelona sneuvelde pas in de kwartfina le tegenover titelhoudster Steffi Graf, die eerder ook al welpje Seles had uitgescha keld. Dat voor Sanchez het succes (finale-winst op Graf in Parijs) weieens te vroeg kan zijn ge komen, bewees zij in Londen ook herhaaldelijk tijdens pers conferenties. Haar spontaniteit ten spijt kostte het Arantxa veel moeite om in behoorlijk Engels uit te leggen waarom zij plots ook Vicario wil heten. „Als eer, you know, voor mijn moeder, you know, die mij veel heeft geholpen, you know". Veel verder dan stan daard-kreten over haar partij en kwam ze niet, zodat haar zorgzame familieleden niet ten onrechte hebben besloten Arantxa-lief bijlessen in de Engelse taal aan te bieden. Record Ook Monica Seles stuitte op Wimbledon op de door haar vader Peter zo streng mogelijk bewaakte Steffi Graf en wel in de vierde ronde. Dat blokkeer de voor de mini-Joegoslavi- sche de weg naar absolute ge schiedschrijving op Wimble don. Hoewel haar kansen daarop miniem waren, had het 15 jaar en zeven maanden jon ge dametje Seles de jongste Wimbledon-winnaar aller tij den kunnen worden. Die eer blijft nu voorbehouden aan de Engelse Charlotte Dods. Pre cies 102 jaar geleden, in de tijd dat kinderarbeid nog doodnor maal was, won zij het toernooi, hoewel ze pas 15 jaar en tien maanden telde. Bij de heren is dezelfde ereti tel in handen van Boris Bec ker, die in 1985 nog net geen auto 'mocht besturen (17 jaar en 7 maanden) toen hij de Wimbledon-beker en de bijbe horende vier ton opeiste. Bec- Steffi Graf is met haar twintig jaar de jongst overlevende in beide enkelspelen. foto: ap ker, met 21 nu weer de jongste van de vier kwartfinalisten, kreeg ook dit jaar op Wimble don wederom alleen maar ou dere spelers tegenover zich, maar de Leimenaar ligt daar niet wakker van. „Het inspi reert me juist", vindt hij. Brutaal Michael Chang, dit jaar in Pa rijs uitgegroeid tot de jongste Grand Slam-winnaar uit de historie, werd na zijn brutale optreden in de Franse hoofd stad meteen tot kanshebber gebombardeerd, maar stuitte in Londen op routinier Tim Mayotte. Ook de 17-jaar (en vier maanden) „oude" Chang kreeg er op Wimbledon nau welijks een zinnig woord uit, waarmee hij bewees de aller prilste in het mannentoernooi te zijn. Het herenenkelspel tel de dit jaar naast Chang nog twee 17-jarigen, namelijk Go ran Ivanisevic en Pete Sam pras. Deze Australiër vloog er in de eerste ronde meteen uit door toedoen van Todd Wood- bridge, die als 18-jarige nu ook de toon aangeeft in het jon gens-toernooi. In tegenstelling tot voorgaan de jaren is Nederland ditmaal niet vertegenwoordigd bij de jeugdtoernooien, die al sinds 1948 op Wimbledon worden afgewerkt. Hoewel Brenda Schultz als 16-jarige nog elk recht heeft op een plaatsje (li miet: 18 jaar), zag de Neder landse er geen heil in haar meisjestitel van vorig jaar te verdedigen. Zij speelde dan ook ditmaal met de grote vrouwen mee (verlies in de eerste ronde tegen Seles!) en beproefde haar geluk in het damesdubbelspel (onderuit te gen Navratilova en Shriver in de kwartfinale). Schultz heeft het afgelopen jaar tijdens moeilijke periodes nog wel eens zitten bladeren in de lijsten van winnaars van de eerdere Wimbledon-jeugd- toernooien. Dat ze daarin na men tegenkwam als Borg ('72), Lendl ('78), Cash ('82) en Ed berg ('83) beurde haar op, maar de naam van Tracey Austin geeft tenniskenners nog steeds rillingen over de rug. De Amerikaanse is het schoolvoorbeeld van hoe het niet moet, getuige de manier waarop zij er nu als parttime televisie-commentator bijloopt. Austin was veertien jaren jong toen zij zich, in 1977, liet in schrijven als allerjongste Wim- bledon-deelneemster. Al rap daarna werd zij geveld door een ernstige rugblessure, waarmee ze de directe aanlei ding vormde tot de internatio nale invoering van een mini mum-leeftijd (14 jaar) voor deelname aan een proftoer- nooi. „Een pleister op de won de", zo noemde Austin het eens zelf. Haar landgenote An drea Jaeger, in 1982 als 17-jari- ge te bewonderen in de finale op Roland Garros, knapte geestelijk volledig af op de haar toebedachte successtory. „Ze is volkomen geflipt", ver telde Marcella Mesker eens over Jaeger. De meesten van de broekies die hier op Wimbledon een gooi naar de top hebben ge daan, zijn zich van dergelijke gevaren nauwelijks bewust. Hun ouders, die maar wat graag vanuit de ereloges de ca mera's inkijken, zijn dat even min. Zij kunnen zich verdedi gen door te wijzen op Jimmy Connors, die toch immers ook pas achttien was toen hij debu teerde op Wimbledon. Bobby Fischer was net volwas sen toen hij ruim tien jaar ge leden wereldkampioen scha ken werd. Volgens de laatste berichten slijt hij nu zijn dagen onder een brug in New York. ROB LANGEVELD LONDEN John McEnroe, die op Wimble don bepaald niet als'een van de gemakkelijkste spelers geldt, heeft zich woensdag van een ande re zijde laten zien. In het gedrang dat ontstond, na dat de Amerikaan de halve finales van het en kelspel door de winst op de Zweed Mats Wil an der had bereikt, werd een meisje omver gelopen door een cameraploeg van de televisie en een aantal veiligheidsagen ten. De foto van het inci dent stond gisteren in onze krant. John McEnroe zag hoe de achtjarige Katie Watson viel. Hij vroeg de organi satoren het kind naar de spelerslounge te brengen. McEnroe nam het meisje daar op zijn knie. De ont velde schouder en heup en de bloedneus waren snel vergeten toen de kleine door haar tennisheld en zijn vrouw Tatum ONeal werd getroost. Moeder Watson vertelde later trots dat McEnroe erg aardig was geweest dat hij een cadeautje zou ko pen. Eerder op de dag had McEnroe tegenover ver slaggevers verklaard dat tennissen kinderspel is in vergelijking met het va derschap. ..Tennissen is gemakkelijk. Een huwelijk is de grootste uitdaging. Er is absoluut geen grotere voldoening dan een velijl i. Hei hoop werk. huwelijk en kinderen heb ben. Het is echter wel een pijdag 'olleybal: sporthal Buitenhof pelft): Nederland-Frankrijk leren). 19.30 uur. lonkbal: Dedemsvaartweg: jqueeze-SAT Tigers. 14.00 uur. «etbal: terrein DZS (Ocken- £rgh): ODB-FC Den Haag. 0ndag ticket: Daal Hermes DVS, 11.00"l_.. >nkbal: Dedemsvaartweg: )0-Neptunus, 14.30 uur; Scha- matjesduin: Storks-Vlaardin- n Holy. 14.30 uur; Het Kleine VUC-Hawks, 14.30 uur. port: Duindigt: koersen, Giro 50500 Bank 70.70.70.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding Witbautstra.it I )5, I09? DN Amsterdam, tel. 020-9J89? 1 Sportwereld Bridge - Het Nederlands he renteam heeft de topploegen in de strijd om het Europese kampioenschap weer binnen bereik. Woensdagavond laat werd de klim al ingezet met een overtuigende, maar even zeer verrassend ruime, over winning op Bulgarije, gisteren werd de lijn doorgetrokken te gen Israël en Noorwegen. De dames hebben hun vlucht ver lengd ten koste van Engeland en San Marino. Zwemmen - Victor Davis, we reldrecordhouder op de 200 meter schoolslag (2.13,34), heeft zijn loopbaan beëindigd. De Canadees bereikte zijn sportieve hoogtepunt op de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles. Daar verover de hn goud op de 200 meter schoolslag, zilver op de 100 meter school- en 4 x 100 meter NOORDWIJK Het welko me briesje, dat voor menig an ders snel oververhit geraakt mens wat afkoeling bracht, werd gisteren door de deelne mers aan het Nationaal Open golfkampioenschap ietsje min der hoog gewaardeerd. Terwijl ook de spelers graag de schaduwrijke plekjes op de Noordwijkse golfclub benutten om even op adem te komen, beinvloedde de matig tot krachtige wind het spel dusda nig dat veruit de meeste scores royaal boven het algemeen landelijk moyenne uitstaken. In de eerste ronde wisten slechts vier professionals on der het vastgestelde baange- middelde (oftewel par) van 72 slagen te blijven. De „enige echte" Nederlander Cees Borst (uit Ede) alsmede het trio „gastarbeiders" Philip Horn, Jonas Saxton en John Woof mochten een totaal van' 71 achter hun naam laten note ren. Saxton gaf een logische verklaring voor zijn vooral constante optreden. Hij wist het witte balletje bij liefst zes tien van de achttien afslagen op de daarvoor bestemde fair way te mikken („Misschien een beetje saai, maar wel rus tig en effectief") waar vele an dere in de omringende bosjes belandden. „En dan raak je gauw in de problemen", wist John Woof -na afloop te mel den. Selectiever De in prima conditie verke rende duinbaan in Noordwijk, op een flinke mep afstand van het nu veel drukker bezochte Noordzee-strand, wint in dit soort situaties overigens wel aan charme. Hoe harder het waait, en dat is op deze locatie goed merkbaar, des te uitda gender wordt het golfen en al dus des te selectiever het wed strijdverloop. Dan komen de krachtsverschillen pas echt tot uiting in concentratie en ver volgens precisie. Al hoeft dat nog absoluut niets te beteke nen voor de vandaag en mor gen wachtende drie rondjes van achttien holes waarbij het klassement weer geheel op z'n kop kan worden gezet. „Ik waag me dan ook^iiet aan voorspellingen", aldus Jonas Saxton die dan wel officieel als les gevend professional op de loonlijst staat bij golfclub De Haar nabij Utrecht, maar dank zij sponsor Heuga in de gelegenheid wordt gesteld opi ook in buitenlandse toernooi en, meestal een onderdeel van satelliet-circuits, aan te treden. Samen met Alan Saddington reist Saxton dan ook heel wat af. „En gelukkig met redelijk succes", aldus de co-leider yan de eerste speeldag van het na tionaal open kampioenschap waar Neerlands beste ama teurs het voorlopig moeten af leggen tegen de beroeps-gol fers. Een uitzondering vormt Simon Vegter, die met 74 sla gen als beste amateur op de vijfde positie is beland. Kansloos Dan volgt een aantal spelers met 75 slagen, die zich de ko mende dagen nog allerminst kansloos hoeven te voelen. Onder hen ook de Amerikaan Chris van der Velde, in het bezit van een Hollands pas poort, en Tom O'Mahoney. Laatstgenoemde Ier, een oude rot in het vak, maakte gisteren deel uit van de allereerste groep van drie spelers die het terrein mocht gaan verken nen. Een uur of vijf later, de verzengende hitte leidde aller minst tot haastwerk, was hij best tevreden met zijn rondje van 75, toch drie slagen boven par. „Onder deze omstandig heden zullen er niet veel lage scores binnen komen", voor zag de al jarenlang in Noord- wijk werkzame O'Mahoney de dingen die, inderdaad, nog zouden komen. DICK KIERS sportuitslagen GOLF NK in Noordwijk SDtand na eerste dag: 1 Woof (prof). Saxton (prof), Borst (prof) en Horn (prof) 71 slagen, 5. Vegter 74 (amateur), 6. O'Mahoney (prof), Van de Velde (prof). Burnside (prof), Dekker (prof). Oege Goslings (amateur) 75, HOCKEY Intercontinental Cup in Madison Groep B: Nieuwzeeland - Polen 2-0 (0- 0). India - Frankrijk 4-1 (2-0). PAARDESPORT Koersen van Drachten 1e koers, 2040 m: 1. Coachella Fibber (C Imming) 2.46.9 - 1.21,8, 2. Don Vic tor!, 3. Ditha O. Toto: winnend 7,20, plaats 5,10 1,50, koppel 6,00, trio 100.90 2e koers, 2440 m: 1. Dahhaam (H Schoonhoven) 3.22.8 - 1.23,1, 2. Double Duty. 3. Bartha Victory Niet gestart: Don Camillo. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 2,30, koppel 5,40, trio 16,00. 3e koers, 2040 m: 1. Diamant C (A. de Wrede) 2.45,7 - 1.21.2. 2. Deter Ruim zicht, 3. Cilly Westfrisia. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20 1,20, koppel 2,60, trio 15.80. 4e koers, 2040 m: 1. Chambrefille (C Veldink) 2.47,2 - 1.22,0, 2. Zarinda Nar- feg, 3. Brenda Oostland Niet gestart: Bella A. Toto: winnend 4,50, plaats 1,90 2,20, koppel 7,80, trio 33,10. 5e koers, 1640 m: 1. Betsie Meerswal (Ao. de Wrede) 2.11,7 - 1.20,3, 2. Ceres Yoly, 3. Boyke D, 4. Corry Beldwin. Niet gestart: Collatio Broquio. Toto: winnend 6,50, plaats 1,50 2,20 2,90, koppel 18,90, trio 686,00, kwartet 1.309,70. 6e koers, 1640 m: 1. Berna (H. Schoon hoven) 2.09,2 - 1.18,8, 2. Zustara D, 3. Aditi Guapa Niet geplaatst: Bright Speed. Toto: winnend 9,50, plaats 4,40 9,50, koppel 50,40, trio 402,40. 7e koers, 2440 m: 1 Allard Morgan (T Smeding) 3.14,4 - 1.19,7, 2. Bianka T, 3. Benny W Niet gestart: Arapao di Ro bles Toto: winnend 1,70, plaats 4,50 9,10, koppel 30,20, trio 150,50 8e koers, 1640 m: 1. Birmana B (H. Schoonhoven) 2.09,2 - 1.18,8, 2. Calista Cunera, 3 Annigje, 4. Yorki Helvetia. Niet gestart: Zoraya S. Toto: winnend 2,20, plaats 1,30 1,00 1,40, koppel 2,70, trio 21,40, kwartet: 65,60. 9e koers, 2040 m: 1. Yfred Star (mej M Vos) 2.43,9 - 1.20,3, 2. Ylva Teb. 3 Zeddertranss Niet gestart: Zethes Crown. Toto: winnend 3,80, plaats 2,00 3,30, koppel 24,10, trio 133.60 Omzet: 112.263. W5: 4-7-3-7-4. Uitbe taling: 1.239,40. PLANKZEILEN EK in Silvaplana Heren, 2e wedstrijd:: 1 Kelbert (Fra), 2. Ruelland (Fra). 3. Engbar (Isr), 4. Koops (Ned), 8 Kazemier (Ned). 31 Van den Berg (Ned). Klassement na twee wedstrijden 1 Engbar 5.7 punten, 2. Ruelland 19,0, 3. Quintin (Fra) 21,7, 7 den Berg 82,0. Dames: 2e wedstrijd: 1. Horgen (Noo), 2. Herbert (Fra), 3. Way (GBr), 5 De Vries (Ned), 6. Keyer (Ned), 14. Heida (Ned). Klassement na twee wedstrijden. 1. Horgen 0 punten, 2. Herbert 8,7, 3. Way 8,7, 5, De Vries 20,0, 6. Keyer 23,4, 18 Goudswaard (Ned) 46,0. SOFTBAL Toernooi in Haarlem TWA-Nederland 1-7, Nederland-Taiwan 0-5, TWA-ltalië 1-8, Italië-St. Louis Ex press 5-4 Stand: 1. Italië 8-12, 2. Ne derland en Taiwan 7-10, 4 TWA en St. Louis Express 7-2. TENNIS Toernooi van Wimbledon Dames enkelspel, halve finales: Na vratilova (VSt/2) - Lindqvist (Zwe) 7-6 (7- 5). 6-2 Graf (BRD) - Evert (VSt) 6-2, 6-1. Heren dubbelspel, 3e ronde: Doohan- /Warder (Aus/12)-Hlasek/John McEnroe (Zwi/VSt/5) 3-6, 6-4, 4-6, 2-4 opgave McEnroe. Kwartfinales: Flach/Seguso (VSt/2)-Aldrich/Visser (ZAf/10) 6-7, (5- 7), 6-3, 6-2, 7-5; Leach/Pugh (VSt/1)- Cahlll/Kratzmann (Aus/9) 3-6, 7-5, 4-6, 6-1, 6-3; Frana/Lavalle (Mex)-Doohan- /Warder (Aus) 7-6 (7-0), 7-6 (7-0), 3-6, 6- 3; Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe/3)-Van Emburgh/Youl (VSt/Aus) 7-6 (7-5), 6-4 6-4. Dames dubbelspel, kwartfinales: Savsjenko/Zvereva (Sov) - Adams/Gar rison (VSt) 6-3, 7-6 (7-5). Gemengd dubbelspel. 3e ronde: Mary Joe Fernandez/Wheaton (VSt)-Bol- legraf/Nijssen (Ned/12) 6-4, 2-6, 6-2; Byrne/Kratzmann (Aus/14>-Garrison- /Stewart (VSt/6) 6-2, 6-4; Phelps/Broad (VSt/ZAf)-Faull/Stoltenberg (Aus) 7-6 (7- 2), 6-4. WIELRENNEN Ronde van Rijnland-Palts 2e etappe: 1 Sypytkowski (Pol) 2.17 06. 2. Lehnert (BRD) 0.16, 3. Planl- ke (Sov). 4. Raab (DDR), 5 Andersen (Den), 6 Kokkelkoren (Ned), 10. Van de Vin (Ned), 19 Den Bakker (Ned), 30 Bouwmans (Ned), 65. Jansen (Ned) 2.57. 85. Theus(Ned)7 57 Ploegentijdrit: 1 DDR 26 km in 31 mi nuten en 54,5 seconden. 2. Polen 0.09, 3 West-Duitsland 0.14, 4. Nederland 0.52, 5. Tsjechoslowakije 1.04. 6. Sov jetunie 127, 7. Noorwegen 1.34. 8. Frankrijk 1.39, 9. Zwitserland 1.39, 10. Oostenrijk 1.44 Algemeen klassement: 1 Stenersen (Noo) 5 uur. 35 minuten en 22 seconden, 2 Halupczok (Pol) 0.09, 3. Schleicher (BRD) z.t., 4 Chanteur (Fra) 0.13, 5. Sin- dahl (Den) 0.26. 6 Moster (BRD) z.t., 7. Sypytkowski (Pol) 1 56. 8. Lehnert (BRD) 2.24, 9 Raab (DDR) z.t.. 10. Heppner (DpR) z.t., 21 Kokkelkoren 2.35. 22. Van de Vin z.t., 23 Den Bakker z.t., 24. Boumans z.t., 74. Jansen 5.44, 78. Theus 8.14. ZEILEN EK Finn in Helsinki 3e race: 1 Müller von Blumencron (Zwi). 2 Caap (Zwe). 3. Lltkei (Hon), 4. Vaccari (Ita), 47 Bergsma (Ned), tussenstand: 1. Spitzauer (Oos) 37. 2. Lemieux (Can) 37. 3. Caap 38. 46 Berg-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9