Marti jn hitte en Krans trotseert Kees Heemkerk SPECIALE PRIX mm TENNIS CIRCUIT Jan Jansen neemt de honneurs waar voor afwezige Han Kulker Als we evenveel uren mochten trainen als de jeugd, dan NK ATLÈTIEK IN HENGELO Rabobank O Nu:1998." SPORT LEIDEN CeULeSoiwtwit VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA 8 Cctd^cSomant STADSPRUZEN - DORPSSERVICE foto - video - hifi- tv - co kantoorartikelen tijdschriften Nieuwveen Dorpsstraat 12 telefoon 01723-8155 Leimuiden Dorpsstraat 55 telefoon 01721-8800 Roelofarendsveen Noordeinde 15a telefoon Q1713-16B36j^^^^^BMMKmi LEIDEN Ook dit jaar doet Han Kul- ker niet mee aan de nationale atletiek- kampioenschappen. Miste hij vorig jaar „Groningen"door een griepje, dit jaar gaat „Hengelo" aan hem voorbij door een liesoperatie. Clubgenoot Jan Jansen steekt in de juiste vorm om toch een rood shirt op het podium te krij gen. Leiden is echter niet afhankelijk van Bataven als het, op titel kandidaten aankomt. Yvonne van Dorp, Pe ter van Noort en Ruud van Maurik gaan als fa voriet of als grootste outsider naar de Twent- hoofdstad. Amper een maand gel den besloot Han Kulker om de slepende lièsbles- sure, die hem al van ver voor de Olympische Spelen vorig jaar plaag de, operatief te laten behandelen. Daarmee was dit seizoen voor hem zo goed als naar de knoppen, maar zeker moest hij het nationaal kampioenschap laten schieten. „Ik heb wei nig aan een nationaal kampioenschap als ik daarna niet meer kan lopen," zegt de Bataaf. „Volgend jaar (EK) moet ik weer helemaal in orde zijn." Het her stel na de vorige week dinsdag uitgevoerde operatie gaat voorspoe dig. „Alleen „als ik moet lachen, doet het nog zeer". Nieuw talent Op Kulkers afstand, de 1500 meter, heeft Ne derland sinds kort weer een nieuw talent in de Utrechter Dielis. Dat maakt het voor Jan Jansen niet gemakkelij ker. Samen met Hans van Voorden houden zij de Bataafse eer op dit nummer hoog. Jansen is in een meer dan uit stekende vorm, maar heeft naar eigen zeggen tegen dat hij net griepe rig geweest is. De ken ners, voor zover die be staan in Nederland, houden het er echter op dat Jansen de laatste ja ren op nationale kampi oenschappen slechts mislukte doordat hij te gretig was. Jansen:„Ik houd nu eenmaal van snelle wedstrijden, maar ik heb geleerd van die ene tiende die ik vorig jaar tekort kwam, let maar op." Hans van Voorden heeft ondanks een wat minder aansprekende tijd op dit nummer nog een kans. Kalm en rus tig zijn moment af wachtend zou hij zelfs Jansen nog kunnen verrassen. Naast deze twee man op de 1500 meter heeft Ba taven ook twee heren op de 3000 meter stee ple chase aktief, Kees van Klink heeft net als Jansen een appeltje te schillen na „Gronin gen". Daar schoot zijn spike uit wat hem in ie der geval een goede tijd kostte. Dit jaar krijgt hij de steun van clubgenoot Luuk Steenbergen. Op de steeple chase krijgt Van Klink in zijn streven naar een uitste kende tijd en mischien een derde plaats te ma ken met een dit jaar ge tergde Martien van der Hoorn. Tot drie maal toe kwam de AAV-er Yvonne van Dorp moet ieder jaar sterkere tegenstandsters terugwijzen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN dit jaar al tot een goede Als enige clubgenoot meter horden loper lijkt tijd, steeds echter net van Van der Hoorn helemaal hersteld te boven de magische ne- gaat Ruud van Maurik zijn van zijn voetblessu- gen minuten. naar Hengelo. De 110 re. Zondag versloeg hij in Eindhoven zijn naas te concurrenten Ys- brand Visser en Robert de Wit met een van zijn beste tijden (14.29 se conden). Een situatie die al eens eerder voor kwam zonder dat er een titel op volgde. Vanuit Leiden komt Gert Jan Palm ook aan de start van de 110 me ter horden. De Holland atleet heeft ook dit jaar al weer laten zien tot de outsiders te horen. Gro te troef van Holland is echter Yvonne van Dorp die op weg naar het einddoel in Barcelo na ook dit jaar gestaag door gaat. Óp haar af stand (400 meter) lijkt ieder jaar de concuren- tie groter te worden, maar daar stelt de Leid- se ondanks haar jonge leeftijd een enorme er varing tegenover. De derde Hollander in Hengelo is uiteraard Dirk Maasen van den Brink, de snelwande laar die op techniek en ervaring nog steeds als levensgevaarlijk erva ren wordt door zijn veel jongere collega's. Winnen doen de jonge- re collega's van Peter van Noort alleen als de grote Lissenaar een fout maakt. Van Noort die met ruim 65 meter de nationale ranglijst ruim aanvoert ziet tot zijn ge noegen de jeugd (Frank van der Dool, Chris Hoede) steeds dichterbij komen. Met Van Noort gaat ook Spartaan atlete Ingrid van den Heuvel naar Hengelo om in ie der geval Marga Korte- kaas uit de clubrecord- lijsten te schrappen en mogelijk een medaille mee te pakken. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Drie jaar gele den stond heel Unicum verstijfd van schrik. In de finale van het herenenkel B2 tijdens de districtskam pioenschappen tegen Erik Snellenberg moest Martijn Krans door de hitte be vangen met spoed naar een arts vervoerd worden. De tegenwoordig natuurkunde studerende Krans had dan ook ettelijke uren op de baan ver toefd. Drie jaar later staat Krans nog steeds uren op het gravel, maar van een aanval op het iele gestal hoeft niet meer gevreesd te worden. Hij lijkt het zelfs leuk te vinden de hitte te trotseren. De op Unicum als tweede geplaatste Kees Heemskerk moest dat gisteren aan den lijve onder vinden. Maar liefst drie uur maakten de beide kemphanen elkaar het leven op een sportieve ma nier zuur. En dat terwijl er maar twee sets afgewerkt wer den, die beidé in het voordeel van Krans uitvielen. Krans was na afloop zo eerlijk toe te geven, dat Vrouwe Fortuna hem niet ongenegen was ge weest. Op 6-5 30 gelijk in de eerste set beslechtten twee snoeiharde backhand-passings het pleit in het voordeel van de overgangsklasse A-speler. „En dat had ik de hele wed strijd nog niet gedaan". Nog meer plezier beleefde de num mer zes op de plaatsingslijst van de netbal op 5-5 in de tie break van de tweede set. „Want valt het balletje aan de verkeerde kant, dan had ik morgen misschien helemaal niet in de halve finale ge staan". Waarin Krans Marcel Vink of Léon Damen zal te genkomen. Intelligent In de bovenste helft is ook Erik Bakker reeds verzekerd van een plaats bij de laatste vier. De Leimuidenaar won van René van der Wilk door bij iedere bal bij zichzelf te rade te gaan hoe snoeihard hij de bal nu weer de hoek in zou rammen. Tegenstander van de intelligente kolos wordt Kees- Jan Schuilenburg of Patrick Kieboom. De laatste, die slechts derde klasse competitie speelde, versloeg na een slo pende driesets partij Mare Na- gelkerken die toch overgangs klasse B-ervaring achter de rug heeft. In de eerste set leek het niveauverschil voor de Nieuwvenneper onoverbrug baar. Hij kreeg van Nagelker- ken precies het spelletje voor geschoteld dat hem het minst ligt. Kort-lang spelend en veelvuldig de aanval zoekend werd Kieboom afgetroefd. Waarop de Alphenaar de fout maakte mee te gaan in de ge liefde strategie van Kieboom. Wat ook de lengte van de wedstrijd vergrootte, want de volgende sets werden vanaf de base-line afgewerkt. Een ser vice-volley spelletje neemt nu eenmaal minder tijd in beslag. Grenzen Waarmee een probleem naar voren komt waar iedere wed strijdleiding vandaag de dag mee geconfronteerd wordt. Kon vroeger nog anderhalf uur voor een partij uitgetrok ken worden, nu is dat vanwe ge dat vermaledijde baseline- spel met die oervervelende el lenlange ralleys minimaal twee uur. Vandaar ook dat wedstrijdleider Lodewijk Kal lenberg en de zijnen zo blij waren met de snelle wijze waarop Jeanine Jilnger Carola Geerlings van de baan afmep te. In twee korte sets verraste de Unicum-speelster de als vier getipte Geerlings, die toch al op twee toernooizeges kan bogen. Wellicht kan Geerlings deze afdroogpartij inbrengen ter analyse bij het hoofdvak tennis dat de Voorhoutse een jaartje gaat volgen aan de Orange Clan Espandido High School in de Verenigde Staten van Amerika. Waarmee „Lei den" na Jacqueline van Wijk, Marion Post, Ingelise Driehuis, Suzanne Vissers en Margot van Overloop de zesde vrouw kwijt is aan het land van de onbegrensde mogelijkheden. Voor de mannen liggen deze gelukkig nog in Nederland. Er is nog geen enkele Leidse speler opgestaan die zijn gren zen daar durfde te verken nen... Athletisch Als iemand vijf jaar geleden had beweerd dat Pieter Guyt die wens te kennen gegeven zou hebben, dan zou toen ie dereen die persoon meewarig hebben aangekeken. „Hij kan niet eens met gestrekte benen zijn handen aan de vloer krij gen'. Anno 1989 is Guyt uitge groeid tot een goed sportman en kan hij met de besten mee komen. In het HEB2 bewees hij zijn athletische progressie Martijn Krans: Vrouwe Fortuna aan zijn zijde. met een overwinning op Mar cel Lolling (3). Hetzelfde geldt voor Armando Paoloni. Ook bij hem heeft het mollige S-fi- guurtje plaats gemaakt voor een athletische gestalte. Te genstanders Wim Adrichem en Remo Bouwman (nummer vijf in het HEC1) kunnen daar na gisteren over meepraten. Opmerkelijke prestaties waren er voorts voor Sandra Faas die Nicolien van der Voort (2) de doorgang in het DEC2 belette en voor Ingrid Kruit. De D- speelster van De Merenwijk zorgde er met haar overwin ning op Mariëlle Sievers voor dat in de onderste helft van dit onderdeel geen enkele ge plaatste speelster over is geble ven. In D-categorie liepen pa pieren favorieten Jan Siebe Nijhoff (nummer twee in het HED2) en Tammera Canter Visscher (drie in het DED1) tegen respectievelijk Bruns- veld en Victorien Wolters on herstelbare schade op. In het „konings"onderdeel de veteranen, waar toch menig ouderwets partijtje tennis ten toongespreid wordt, ging Jan Mens (2 in het HE35 onder uit tegen Saïdi, bleef John Dahlhaus Thomas de Mooy voor en hield Joan Zonnevylle Paula Berg onder de duim. FOTO: KEES VAN DE BURG Het evaluatieformulier gaf een 6-2, 6-3 stand aan... ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Uitslagen districtskampi oenschappen Donderdag 6 juli 1989: HEB1: M. Krans - K. Heems kerk 7-5, 7-6; E. Bakker - R. van der Wilk 4-6, 6-1. 6-4; P. Kieboom - M. Nagtegeller 3-6, 6-3, 6-4 HEB2: Th. Koemans - O. Guinau 6-2, 6-1; P Guyt - M. Lolling 7-5, 6-3 DEB1: J. Jünger - C Geerlings 6-2, 6-1; M. Spaan - L. Hooghoudt 6-2, 6-1. DEB2: N. van Schayk - F, Meyer 6-4, 6-1. HEC1: A. Pao- loni - W. Adrichem 4-6, 6-1, 6- 4; A. Paoloni - R, Bouwman 1- 6, 6-2, 6-3; W. Jacobs - P. van Paridon 6-4, 6-3; P. Paauw - A. van der Berg 6-2, 7-5; HEC2: R. Kampers - E.P. van Weeren 7-5, 6-4; B. Swart - D. Lesquil- lier 5-7, 6-0, 6-1; M. Verkerk - E. Spoelder 3-6, 6-1, 6-3; D. van Dijk - J. Raap 7-6, 6-3; A. Diehl - V. Goedegebuure 6-4, 6-0. DEC1: M. Vermeulen - K. Dirkse 7-5, 3-6, 6-3; C. Witte- man - I. Bavelaar 6-2, 6-0. DEC2: S. Faas - N. van der Voort 6-1, 6-1; I. Kruit - M. Sievers 6-3, 6-1; H. Stehouwer - N. Faas 4-6, 7-5, 6-4. HED1: 5. Vrij - T. Nijhoff 6-1, 7-6; I. Jonker - P. Wijffelman 6-4, 4- 6, 6-4; R. Canter Visscher 6-2, 6-4; P. Brunsveld - J.S. Nijhoff 6-2, 6-3; E. Leunisse - T. Stop pels 4-6, 6-1, 6-3, P. van Hal - M. Kruyt 6-4, 4-6, 7-5 HED2: H. Heemskerk - J. Moeren burg 6-4, 6-1; J. Zandbergen - M. van der Berg 6-0, 6-4; P. van der Berg - C. Dondorp 6-1, 6-4. DED1: H. Stehouwer - H. van der Sluys 6-1, 6-0; V. Wol ters - T. Canter Visscher 2-6, 6-1, 6-1. DED2: J. Verberk - E Rezelman 7-6, 6-4. HE35+: N. Dofferhoff - A. van der Berg 6-2, 6-4; E. Bos - F. van der Berg 6-2, 2-6, 6-3; H. Saïdi - J. Mens 0-6, 6-2, 6-3. HE45+: J. Dahlhaus - Th. de Mooy 7-5, 6- 2. DE35+: J. Zonnevylle - P. Berg 6-2, 6-3. Programma B-partijen vrij dag 7 juli: 16.30 uur: DEB2: C. Witteman - N. van Schayk; 18.00 uur: HDB: M. van Trigt/M. Vink - Th. Koemans/M. Lolling; HEB2: P. Kieboom - AJ. van der Meer. 19.30 uur: DDB: M. Langelaan/C. Witteman - M Verdegaal/R. Verdegaal. 20.00 uur: GDB: I. van Seeters/H. van der Capellen - B. Zonde- rop/KJ. Schuilenburg. 21.30 uur: HDB: K. van Bemmel/M. Veeger - K. Heemskerk/R. van der Wilk. 22.30 uur: GDB: W. den Hollander/K. van Bemmel - J. Jünger/M. Krans. LEIDEN De kampioen schappen van het ten- nisdistrict Leiden worden door de jeugd beheerst. De voorbeschouwing loog er niet om, reeds bij der tig-plus is deelname aan de strijd om de titels in feite onbegonnen werk. Toch is tenminste één ca tegorie voorbehouden aan een koppel, wat qua leef tijd afwijkt van het jeugd- gebeuren. De erepalm bij het damesdubbelspel C lijkt gereserveerd voor Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle. „We denken wel eens, dat we misschien in de top van B zou den staan, als we hetzelfde aantal uren mochten trainen als de jeugd. Weet je, dat we bij De Munnik niet eens met de teamtraining mochten mee doen, terwijl we dit jaar toch tweede klas moesten spelen. Die training was alleen be doeld voor jongeren." De ver ontwaardiging klinkt enigszins door in de uitspraken van Jos sy van der Hoeve en Joan Zonnevylle. Het bij de dis trictskampioenschappen in het damesdubbel C als eerste -ge plaatste duo heeft geen enkel probleem met die tennisjeugd „Als we tegen twee van die jonge meiden moeten spelen, dan zie ik ze denken, dat ze van die twee ouwe knarren moeten winnen. En als ze dan winnen, dan wordt al gauw gezegd, dat het ook wel de hoogste tijd werd. Maar we vinden het nog steeds heel leuk, en dat ijsje na afloop ne men we dan maar op de koop toe", stelt de na afloop van een gisteren in de hitte gewonnen 35+ dubbel aan een koud pilsje nippende Jossy. Nivellering De jeugd krijgt nog veel te stellen met de koninginnen van de C-dubbels, die overi gens ook bij de 35-plussers de toon aangeven. Joan Zonne vylle is de favoriete voor de ti tel in het enkelspel, terwijl van Jossy van der Hoeve met partner Ron Engel een finale plaats in het gemengddubbel wordt verwacht. Samen staan de Munnikers als eerste ge plaatst in het DD. Bij het be kend worden van al die hoge verwachtingen is er tevens Alleen in Roelofarendsveen sprake van een nivellering Zonnevylle maakte op haai dertigste jaar kennis met de tennissport en werkte zich mei veel ijver op tot het huidige niveau. Van der Hoeve wou op haar twaalfde levensjaar de prijs voor de meest gescoorde tennispartijen. Het stimuleerde haar om een jaar later bij he Bossche Pettelaer het spel var racket en bal te gaan beoefe nen. En niet zonder succes Onder de naam. Jossy de Sé vaux werd via de districts jeugdkampioenschappen var Brabant en de vroeger zo be faamde internationale jeugd- toernooien van Spieghel-Bus sum en TOEG-Hillegersbeq de B-lijst bereikt en het eerst< klasserschap in de competitü bij ALTA-Amersfoort en Lei monias. Inmiddels behorenc tot de vijfendertig plussers i: er bij Joan Zonnevylle en Jos sy van der Hoeve wel sprakt van een nivellering van he niveau, dat altijd nog goei moet zijn voor het veroverei van een aantal districtstitels. Competitie De competitie vormde ooi voor het duo Van der Hoevi en Zonnevylle de voorberei ding op de toernooien. „Wi werden dit jaar opgeroepei om bij De Munnik tweed klasse te spelen. Inderdaa< voor drie potten per zondag Joan won vier enkelspelen ei ik nog één meer. Het dames dubbel hebben we maar ééir maal verloren" geeft Jossi van der Hoeve als overzicht van die competitie. „Het wat meestal wel jong, waar we tef gen speelden. Eén meisje vonl ik echt een spook. Maar ja, df carrière is tegenwoordig sterlj; afhankelijk van winnen. IlT heb zelfs meegemaakt, dal mijn partij met een evaluatief formulier werd geanalyseerd" voegt Joan Zonnevylle toé, Toch blijft bij het illustere dut het 'leuk vinden tenniswew strijden te spelen' overheersen De jeugd, die in het district bq streden moet worden, lijkt if de watten gelegd te zijrf „Daarom kunnen wij ma name op mentaal gebied competitie met de jeugd no. steeds aan", is de slotconclusr van het tweetal. „En door onzf mannen natuurlijk. Zonder c steun van Rob (van der Ho ve) en Jan-Adriaan (Zonn vylle) zouden we het niet g< red hebben." PETER KLEI Eenmalige aanbieding! Sherwoods mooiste set de Commander! Deze audio set bestaat uit de volgende losse komponenten; TD-140 digitale tuner met o.a. 16 voorkeuze zenders, AD-266 geintegreerde versterker met een enorm vermogen van 2 x 122 Watt IEC bij 8 Ohm, CD-345 Dubbel cassettedeck met o.a. Dolby B en C en de CDP-301 CD-speler van grotendeels nederlandse kwaliteit, met vele programmeer mogelijkheden. Wij kombineerden deze set met 's werelds meest gekozen luidspreker; de Bose 301. Het gepatenteerde Direct/Reflecting systeem geeft u stereo in uw hele kamer! Het prijskaartje dat we aan deze volledig op afstand bedienbare set die normaal 2998.- kost hangen is:

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8